|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  174 175 [176] 177 178   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
9.5.2008 17:59:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Inigo)
  Neposredna povezava do sporočila: 4376
   RE: Julijke II. - 2008
9.5.2008 20:21:41   
lavita*
Ojla!

No imam malo cajta da opišem dogajanje na pregeldu. Naše dete tehta 1890g. Kaj je po spolu ne vemo, se pa je G ssamo nasmejala ko je videla spol. Tako da lahko samo ugibamo kaj je videla. Drgač se je pa posteljca dvignila, tako da ni več skrbi, da bi kej začela krvavet. Ampak pazit se moram še vedno.

Lex naslednji pregled imam 30.5.
 
Ena je spraševala za dopust iz bolniške. Pr men je bilo tud tako. Jst sem bila celo nosečnost na bolniški in imam še kr nekaj starega dopusta. Pa so mi najprej v službi rekl, da pač ga ne bom smela izkoristit. No po enem tednu so se pa spremislal. Tako,d asem že na dopustu. Mi jepa ena pravnica rekla, da je to čist od delodajalca odvisno, ali ti dajo dopust ali ne. Ni pravne podlage za to.

Zatekam tudi jz. Posebej če sem preveč na nogah. Ampk soli pa ne morem še iz jedilnika črtat.

No bomo vidl kako bo.

Uživajte v nosečnosti!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4377
   [Brisano sporočilo]
9.5.2008 20:38:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lavita*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4378
   [Brisano sporočilo]
9.5.2008 20:49:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4379
   RE: Julijke II. - 2008
9.5.2008 22:04:25   
lindy
Z glavico pa mislim, da se lahko obrne tudi zadnji teden, se pravi zadnji čas, jah mene tud mal skrbi k mate vse tolk velke otročke, moja pa tehta le 1400g, no sam g. je rekla da je čist v mejah normale!

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4380
   [Brisano sporočilo]
9.5.2008 22:10:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lindy)
  Neposredna povezava do sporočila: 4381
   [Brisano sporočilo]
9.5.2008 23:57:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4382
   [Brisano sporočilo]
10.5.2008 0:02:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4383
   [Brisano sporočilo]
10.5.2008 10:03:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4384
   [Brisano sporočilo]
10.5.2008 10:05:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4385
   [Brisano sporočilo]
10.5.2008 10:08:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4386
   RE: Julijke II. - 2008
10.5.2008 10:44:36   
Blacky30
IZVIRNO SPOROČILO: masaja

Povejte prosim, kako imate preglede po 30.td.drugje...


Jaz sem imela preglede na 4 tedne do zdaj, zdaj me je naročila čez 3 tedne (bom v 34t), potem bom imela še zadnji pregled v 38. tednu, ker potem pa gre moj g. na dopust. Nato pa samo pregledi v P od PDP dalje, vmes pa 2 tedna nič. Saj če se takrat začnem odpirat, je že vse OK. Lahko grem kar rodit.user posted image

(odgovor članu masaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4387
   RE: Julijke II. - 2008
10.5.2008 11:37:27   
glugluglu
Končno se spet malo javljam, sem na rač. pri mojih starših, ker v novem domku še nimamo interneta.
Danes sem malo frej po dolgem času.user posted image
Mami je šla z otrokoma na pohod okoli LJ., moj user posted image  je v službi, ker imajo dan odprtih vrat v vojašnici (potem popoldan pridemo k njemu na golaž, otroka pa se gresta peljati z valuki,...), moj oče pa je tudi v službi, tako, da jaz tu pri mojih starših sedaj poležavam, brskam po internetu in ...lenarim.

Ma res mi ful paše. user posted image  Ta selitev, pakiranje in razpakiranje, groza, me je čisto dol vrglo, včeraj so me v našem razsutem novem domu zajeli nosečniški hormoni - mi je prišlo na jok, sem imela res dosti vsega. 
Pa še me čaka, sedaj taborimo na novem, ampak bo že.

Aja glede bolniške in dopusta: jaz sem po bolniški direktno vzela celo naprej 2 dni izrednega dopusta za selitevuser posted image , potem pa šele dopust, ki se mi začne v pon. 12.05., - no, pa ni nobenemu še prišlo na misel, da bi bilo kaj čudnega, saj v službi me še kaj službeno  pokličejo in so itak na tekočem še, kaj se kaj dogaja pri naši selitvi. Sicer imam srečo, da se mi je v zadnjem mesecu to otrdevanje in posteljica popravilo, če bi morala strogo počivati, kot je to bilo marca, potem bi se malo težko preselila.

Jaz sem tudi dobila Ferrum lek za kri, ker je bil rezultat 108. Najprej 1 na dan, po tem, če bom dobro prenašala pa 2, tako je rekla.

Aja Mojcek1 jaz sem pa že skoraj od vsake druge bivše user posted image  slišala, da so ji govorili, da otrok v nosečnosti slabo raste , ali vmes, da kaj ni prav veliko in na koncu: je bilo vse ok!!  Te meritve tudi niso ravno 100%, če bi šla v istem dnevu k parim gin., bi vsak malo drugače zmeril.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4388
   RE: Julijke II. - 2008
10.5.2008 13:38:54   
Blacky30
IZVIRNO SPOROČILO: flower

Če bi mel težave ti jih pripada več, ampak meni pa ni jasno zakaj se eni tega tako držijo, druge imajo pa UZ na vsakem pregledu, pa čeprav nimajo kakih težav. A njim pa zavarovalnica krije?? Sem pa jaz tudi imela že tri, ker se na prvem še ni srček videl in sem imela potem še enega vaginalnega, pa potem morfologijo. Je pa rekel, da bom imela enega hitrega še v 36 ali 37 tednu, kar mi spet ni jasno, ker ta bi naj bil v 32. tednu. Saj takrat lahko tudi že rodim, glede na to, da ful niziko nosim in je možnost, da prej rodim. 


Ne, zavarovalnica ne krije. To je odvisno od g. Moj je tako prijazen, da naredi UZ na čisto vsakem pregledu, do zdaj sem jih imela že 6, pa še 2 sledita. Vendar jih v materinsko knjižico ne vpisuje, razen tistih obveznih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4389
   RE: Julijke II. - 2008
10.5.2008 13:46:29   
Blacky30
IZVIRNO SPOROČILO: Inigo

tut jst svojega zaročnega nisem in nisem hotela dat dol... pol pa me je mami prestrašla, da mi ga bodo mogli prerezat pri zlatarju in nikoli ne bo več enak kot prej, če ga ne dam pravi čas dol. pol sem ga pa raje spravila. samo da bo ostal tak kot je user posted image


Če pa si vztrajna do konca z zlatnino, pa ti jo prerežejo pri porodu, v kolikor ti morajo narediti CR. Pa še pretok imaš ful slab. Jaz sem jih odstranila že mesec in pol nazaj.user posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 4390
   RE: Julijke II. - 2008
10.5.2008 14:32:35   
sasi13
glugluglu a dela tvoj v lj v vojašnici?

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4391
   RE: Julijke II. - 2008
10.5.2008 18:22:35   
lindy
Mene pa vse mišice bolijo od bokov navzdol, pa nč nisem velik aktivna, pa krč me je začel grabit v levi mečnici, ja tele nosečniške težave, sej bojo kmal minile, sam upam da to ni kaj narobe! Drugač pa sem od srede doma in uživam, kupujem stvari za našo princesko, čas pa hitro beži, še dobra dva meseca pa bo!

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu sasi13)
Neposredna povezava do sporočila: 4392
   [Brisano sporočilo]
10.5.2008 20:08:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lindy)
  Neposredna povezava do sporočila: 4393
   RE: Julijke II. - 2008
10.5.2008 22:04:03   
moya
Pozdravljene julijke!
se vam pridružujem k vaši temi, čeprav moram priznat, da nisem prebrala vseh 176 strani! Res ste se razpisale :) ampak sem začela brati bolj od zadaj. Dolgo se vam nisem hotela pridružitit, ker so mi najprej rekli, da mam PDP 2.8, potem 30.7, tako da ne vem čisto dobro kam pašem julijke, avgustovke user posted image  . No, pa sem se vam oglasila, ker vidim, da tudi ve hodite sedaj na MŠ v staro porodnišnico v Lj. Kar se mene tiče se mi zdi kar koristno, ker mi je vse novo, moram pa priznati, da mi so mi par mojih prepričanj porušili in sicer:
- do sedaj sem bila prepričana, da je tudi njihovo mnenje, da je NUJNO za prve 3 mesece košara in lupinca le za kakšno urco - na MŠ pa rečejo -) košare ne rabite user posted image  , da je lupinca ok , da itak ne sprehajaš user posted image  tako dolgo!?
- ker bomo poletni in če bo vroče sem nabavila kar nekaj majčk s kratkimi rokavi in sem bila prepričana, da če bo vroče, da oblečemo user posted image  za iz porodnišnice v kratke rokavčke, -) v MŠ pa pravijo, da morajo biti dolgi rokavi, pa še da jih v dekco ovijemo in v naročju odnesemo iz porodnišnice in ne v lupinci user posted image  
Kaj pa ve menite?
Je pa tudi ob 9h gužva, tako, da so nas nazadnje prestavili v veliko predavalnico.
Sem brala,da o prstanih, pa me zanima, ali jih je potrebno na porodu sneti ? Imam namreč kar zatečene prste in ga po moje ne spravim več dol user posted image  .
Naj bo za prvič dovolj! Uživajte user posted image  ! user posted image  

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4394
   [Brisano sporočilo]
10.5.2008 22:27:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu moya)
  Neposredna povezava do sporočila: 4395
   RE: Julijke II. - 2008
10.5.2008 22:45:49   
moya
Ja res ste se razpisale in jaz bi rabila verjetno par mesecev, da bi vse prebrala ;)
Bombažno dekico sem jaz kupila v Ike-i .
No pa še to so nam rekli, da so manjše številke od 62 vse premajhne za user posted image  , ker se zdaj rojevajo že tako veliki, da manjše sploh ne pridejo v poštev. Jaz pa že nakupila št 53 (na etiketi piše 1m) in št. 56 (od 1-2m). No, pa me zanimajo izkušnje tistih, ki ste že rodile, in če ste že rodile poleti in je bilo vroče, kako ste jih oblekle za iz porodnišnice?
Lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4396
   [Brisano sporočilo]
11.5.2008 1:42:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu moya)
  Neposredna povezava do sporočila: 4397
   RE: Julijke II. - 2008
11.5.2008 8:42:46   
Tinky
Midva sva pa v MŠ morala it, ker v Izolski porodnišnici zahtevajo potrdilo, da je partner obiskoval MŠ, zato da je lahko prisoten pri porodu.
Sicer mi je pa bilo zelo zanimivo in ni blo nobenega pametovanja, kvečjemu kakšen pameten nasvet.

Joj, ve že perete in likate, pa sobico za user posted image opremljate....jaz pa junija brez strehe nad glavo ostanem, tako da bova šla najbrž v podnajem za 4 mesece oz. dokler ne bo najina hiška (montažna) končana.







_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4398
   RE: Julijke II. - 2008
11.5.2008 12:29:09   
moya
Ne, nisva velika oba sva bolj majne rasti, jst 165, on 170, ampak so vsi ostali v familji njegovi in moji večji  user posted image  , zaenkrat je naša punca v merah povprečja, tako da upam, da res ne bo velika user posted image  .
Kam pa si šla na to posebno predavanje?

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 4399
   RE: Julijke II. - 2008
11.5.2008 13:09:13   
nanka
Mioje izkušnje glede oblačenja novorojenčka rojenega julija je naslednja, pa imam doma dve rojeni poleti, ena konec julija, druga prvi teden avgusta. Bodi z dolgimi rokavi zapiranje na preklop, žabice bombažne do pasu, nogavičke, ker so tudi žabice 56 prevelike in zelo tanko kapico, ker novorojenček vsaj še 4 tedne ne zna uravnavati telesne temparature, avgust je pa zadnje tri leta bolj kot ne hladen.Tako da po mojih izkušnjah kratkih rokavov in kratkih hlačk ne potrebujete. Dekica naj bo pa res tanka, oziroma jaz sem uporabljala za v voziček pleničke za pokrit. Kar se pa velikost oblekic tiče, pa so vsi trije otroci nosili št. 56 vsaj dva meseca pa še kakšen dan več. Do sedaj mi še v nobeni nosečnosti niso povedali kako veliko dete čakamo ali koliko naj bi bilo težko, tako da res nisem vedela kaj naj pričakujem, pa se mi je vse lepo izšlo. Res je pa da rajši ne pretiravajte z nakupom manjših oblačilc, ker boste kmalu po rojstvu otroka želel v šoping in boste točno videle kaj rabi. Ampak to je samo moje mnenje in izkušnje, nenazadnje čakam četro dete.  

(odgovor članu moya)
Neposredna povezava do sporočila: 4400
Stran:   <<   < Prejšnja stran  174 175 [176] 177 178   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  174 175 [176] 177 178   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?