|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "kuharski triki"
7.3.2008 18:39:55   
Čupka
Ni ravno kuharska zvijača, ampak meni pride zelo prav. Ker režem veliko česna in čebule, sta mi vedno smrdela palec in kazalec na levi roki. To me ful moti. Pa mi enkrat ena kolegica pove trik: smrdljive prste zmočiš z vodo in ji drgneš ob pipo (če je ta seveda kovinska) in povleče ves vonj ven. In to drži kot pribito.

Če delam mesno - zelenjavno rižoto, vedno s podebej posodi spečem meso. Dodam ga v rižoto, ko je le ta že skoraj kuhana - na vrh riža in nič ne premešam. Pustim samo na blagi temperaturi, da se riž do konca zmehča in da se okusi povežejo. Raje imamo pečeno, kot kuhano meso.

Kožo iz piščančjih bedrc vlečem tako, da jo primem s papirno brisačko, ker drugače tako nemarno drsi in uhaja med prsti.

Paniram s pomočjo dveh "kuhinjskih" pincet, ker ne maram panire okoli nohtov.user posted image

Če zmrzujete omake , golaže jedi, ki vsebujejo pasiran paradižnik, paradižnikovo mezgo, ali papriko v prahu, jesd do konca ohladite v posodi, kjer ste jo kuhali. Potem jo šele preložite v PVC posodo za zmrzovanje. Le to prej obvezno oplaknite z mrzlo vodo. Posoda tako ne bo dobila rdečkasto rjave barveuser posted image

Pa še sigurno kaj, pa mi zdej ne kane...






(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: "kuharski triki"
7.3.2008 22:38:34   
MID
user posted image zelo,zelo sem zadovoljna,da delite svoje trike z nami!Sem pobrala tu gor že ogromno koristnih nasvetov!
Je pa vsekakor zdaj na vrsti kakšen moj nasvetuser posted image user posted image
Ker je pred nami velika noč in čas pirhov,vam svetujem,da se odpravite po nakupih jajc kakšen teden prej,saj se boste le tako izognile problemom z lupljenjem jajc
Svežim jajcem se namreč zelo težko lupi lupinica.
Če boste kupile jajca en teden prej,ne bo nič narobe,saj imajo trajnost cca.1 mesec,izognile pa se boste nevšečnostim pri lupljenju le tehuser posted image .

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: "kuharski triki"
8.3.2008 5:23:25   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Čupka

Ni ravno kuharska zvijača, ampak meni pride zelo prav. Ker režem veliko česna in čebule, sta mi vedno smrdela palec in kazalec na levi roki. To me ful moti. Pa mi enkrat ena kolegica pove trik: smrdljive prste zmočiš z vodo in ji drgneš ob pipo (če je ta seveda kovinska) in povleče ves vonj ven. In to drži kot pribito.



Sem ravno zadnjič gledala eno kuharsko oddajo, ko so rekli, da lahko podrgneš tudi po kvalitetnem nožu pod curkom vode. Po možnosti ne  tam ko je rezilouser posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: "kuharski triki"
8.3.2008 9:13:11   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Čupka

Ni ravno kuharska zvijača, ampak meni pride zelo prav. Ker režem veliko česna in čebule, sta mi vedno smrdela palec in kazalec na levi roki. To me ful moti. Pa mi enkrat ena kolegica pove trik: smrdljive prste zmočiš z vodo in ji drgneš ob pipo (če je ta seveda kovinska) in povleče ves vonj ven. In to drži kot pribito.



Sem ravno zadnjič gledala eno kuharsko oddajo, ko so rekli, da lahko podrgneš tudi po kvalitetnem nožu pod curkom vode. Po možnosti ne  tam ko je rezilouser posted image user posted image user posted image





user posted image user posted image user posted image Dobra ideja, podrgni tam,kjer je rezilo, pa ti ne bodo prsti nikoli več smrdeliuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: "kuharski triki"
8.3.2008 12:14:14   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: gojska

strech foliji.


kakšna je to folija?user posted image


prozorna elastična folija za gospodinjstvo; jaz kupim zmrznjene štruklje, jih omočim in dobro (ampak na rahlo, da se ne zategne) zavijem v folijo. tudi če pride potem malo vode zraven ni škode. kupujem take majhne štruklje in zavijem po enega ali dva skupaj - odvisno od jedcev, kuham tako dolgo kot piše na ovitku. nasvet sem našla na enem kulinaričnem forumu in sem bila zelo skeptična. tako, da probaj in se sama prepričaj.

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: "kuharski triki"
2.5.2008 8:05:10   
Volga
Zakaj ne bi dali te teme na vrh? Tam, da bi bila za zmeraj na tem forumu, pa se potem lahko dodaja, kaddar kdo želi?

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: "kuharski triki"
6.5.2008 11:45:03   
Jo@n
Govedino pred pečenjem mariniraj in dodaj marinadi nekaj radenske. Odkar tako delam, imamo vedno mehke goveje zrezke!!!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: "kuharski triki"
6.5.2008 11:51:21   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Jo@n

Govedino pred pečenjem mariniraj in dodaj marinadi nekaj radenske. Odkar tako delam, imamo vedno mehke goveje zrezke!!!


marinado narediš pa kako?

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
6.5.2008 13:27:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MID)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: "kuharski triki"
6.5.2008 18:46:35   
Felicita
mogoče ni trik, ampak jaz kuham makarone: cca 3 dcl vode dam na štedilnik, jo posolim in pustim odkrito da počasi zavre. preostanek vode zavrem v grelcu za vodo in jo potem dolijem v posodo in takoj vsujem makarone noter. precej hitreje kot če bi čakala da vsa voda zavre.
še to - če nočete da jokate ob rezanju čebule, jo pokapljajte z limono (če je treba tudi večkrat). deluje, limone se pa potem v jedi sploh ne čuti.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: "kuharski triki"
6.5.2008 22:06:02   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

mogoče ni trik, ampak jaz kuham makarone: cca 3 dcl vode dam na štedilnik, jo posolim in pustim odkrito da počasi zavre. preostanek vode zavrem v grelcu za vodo in jo potem dolijem v posodo in takoj vsujem makarone noter. precej hitreje kot če bi čakala da vsa voda zavre.
še to - če nočete da jokate ob rezanju čebule, jo pokapljajte z limono (če je treba tudi večkrat). deluje, limone se pa potem v jedi sploh ne čuti.



Tega ne štekam. Voda ja prej zavre, če je ne posoliš in če je lonec pokrit.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: "kuharski triki"
7.5.2008 8:37:56   
Felicita
za tako majhno količino je se ne pozna da je posoljena in odkrita in ponavadi zavre ob istem času kot tista, ki jo grejem v grelniku za vodo (cca 1,5 min).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: "kuharski triki"
7.5.2008 13:11:18   
chezAnA
Paniranje zrezkov je mogoče tudi z majhno količino olja:
  • Zrezke pomažeš z oljem (ampak res po vsej površini)- lahko  s čopičem ali pa olje našpricaš- in daš v pekač na peki papir in v pečico. med pečenjem obrneš zrezke okrog in je.
  • Znanka pa zrezke normalno peče v olju, ko pa jih vzame ven, jih takoj opere pod curkom vode. tako gre olje stran. Bila sem skeptična, vendar njeni zrezki niso ne razmočeni, ne mastni. Sama pa tega še nisem poskusila,


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Recept tedna: Šparglji v rižoti iz kuskusa
Šparlji veljajo za nizkokalorično zelenjavo, ki je odlična popestritev družinskega jedilnika, saj z njimi lahko pripravi...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?