|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  69 70 [71] 72 73   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 7:30:57   
nokes
user posted image Seznam dvojnih user posted image 2009user posted image user posted image   


user posted image

user posted image                                                             user posted image     
 
Suncicica (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP  28. marec, dvojajčna user posted image  user posted image
Pikatara (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 17. april, dvojajčna user posted image user posted image LJ 
Mucka 25 (2user posted image  ; 1user posted image ) ;
PDP 8. maj, dvojajčna  user posted image   user posted image
Dobrovoljčica (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 12. maj, dvojajčna user posted image user posted image
Šmarnogorka (1user posted image ; 0user posted image ) PDP 15. maj, enojajčna user posted image  user posted image LJ
Taškica
 
(3user posted image  ; 2user posted image ) ;
PDP 17. maj, dvojajčna  user posted image user posted image LJ
Lara light (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 26. maj, dvojajčna  user posted image  user posted image   GO
ona 23 (2user posted image  ; 1user posted image ) ; PDP 29. maj, ??jajčna  user posted image user posted image
Stijan (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. junij, dvojajčna user posted image  user posted image MB
Nushka (1user posted image  ; 0user posted image );  PDP 13. junij, dvojajčna user posted image   user posted image
Rozajelka (1user posted image  ; 0user posted image );  PDP 21. junij, dvojajčna user posted image  user posted image  
Snežinka4 (3user posted image  ; 2user posted image );  PDP 26. junij, dvojajčna
 user posted image   user posted image
Kalina (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. julijdvojajčna user posted image  user posted image
Mlinčka (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 16. julij, dvojajčna  user posted image   user posted image
Belen (1user posted image ; 0user posted image ); PDP 27. julij, dvojajčna user posted image   user posted image
Blanč (1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 10. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image
Shadow(1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 18. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image MB
Barbk  (2user posted image  ;1user posted image ); PDP 20. avgust, dvojajčnauser posted image  user posted image     
Cembi  (2user posted image  ;0user posted image ); PDP 3. september, ?jajčnauser posted image  user posted image
Darjau  (3user posted image  ;2user posted image ); PDP 12. september, ?jajčnauser posted image  user posted image
Rubin  (4user posted image  ;1user posted image ); PDP 25.september, enojajčnauser posted image  user posted image
 

user posted image user posted image Č I M     D L J E     3 v 1 ! user posted image user posted image

 
Že dobile svoja zakladka:


Pikica5 PDP 22.2.2009 ; rodila 28.12.2008, CR
user posted image TAJ 2005g, 43,5cm in user posted image MAJ 2045g, 44cm
 
 
Persida PDP 11.3.2009 ; rodila 7.1.2009 
 user posted image TOMAŽ 1550g, 41cm in user posted image ANŽE 1840g, 43,5cm


Nokes PDP 9.3.2009 rodila 1.2.2009
user posted image  IVANA 2040g, 46cm in user posted image  VITAN 2450g, 49cm


Hedviga PDP 2.3.2009 rodila 9.2.2009
user posted image   ŠPELA 2140g, 47cm in user posted image   MIHA 2700g, 48cm 


Skorpija PDP 14.3.2009 rodila 17.2.2009 
user posted image   TILEN ?g, ?cm  in user posted image DOMEN ?g, ?cm


RM Maja PDP 26.4.2009 rodila 18.2.2009 
user posted image    FRAN 1205g, ?cm  in user posted image DANE 1600g, ?cm


_____________________________

nokes

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1751
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 7:52:56   
nokes
dobro jutro,

mucka, nič ne skrbi, sigurno je z malima vse ok. kdaj pa imaš pregled?? ti kar nabavi lepe roza cunjice, pa se boš potolažila. glede kil pa, če bi bilo 8 kg premalo, bi ti g sigurno kaj rekel, ne skrbi.

rubin, sem ti hotela že kar nekajkrat napisat, če si ista rubin iz ivf. ker ti si bila v postopku malo pred menoj, pa takrat ni bilo uspešno, no zdaj pa imaš, dvojni pridelek user posted image user posted image . super, sem vesela. no, vmes sem poiskala tvoj post in ga prebrala. jp, življenje pa obrne... user posted image

drage dvojne, poglejte zgornji seznamček, kako je dolg!!! javite se kaj, pa napišite, kako ste in kako poteka vaša nosečnost. pa saj veste, o vsem: kateri voziček ste zbrale, kje boste previjale, kako boste zorganizirale prve mesece, ali načrtujete že letos kakšne dopuste, kaj so to tetra plenice user posted image  (sori senčka, mi je smešno, čeprav jaz pa ne vem, kaj je to benkica ???, pliiiiz, če ve katera, naj pove, ker mi je nerodno po štacunah spraševat user posted image ) in tako dalje...

lep dan vsem, pa seveda lepe misli vsem mamicam (pikici, persidi, maji, skorpiji, hediki in ostalim...) in njihovim otrokom user posted image user posted image user posted image  (tak, račk še nisem uporabilauser posted image )!!!

_____________________________

nokes

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 1752
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 9:56:48   
lara light
Lepotičke dvojne, dan!user posted image

Noki user posted image  , pridna za seznamuser posted image  saj ne morem verjet, že dolgo ga nisem, se še spomnite punce, par mesecev sem bila na zadnjem mestu in glejte koliko jih je še za mano, pred mano pa vedno manj...ja prihaja dan, bliža se s svetlobno...jaz začenjam že 28t, pa še vedno vsako jutro ugotavljam ali imam trebuhuser posted image
Noki, kako ste vi? Spita v eni postelji? Imaš glavice narazen, da lahko jogi podkladaš ob straneh? Hvala za odg

No, da podaljšam seznam neverjetik vprašanj: kakšen je položaj pasti kravce? Ne se smejatuser posted image  na vse 4user posted image  na trebuhu?

Benkica pa se mi zdi, pri nas tega izraza ni, je mako ali tetra  spodnja majčka, tista s trakcema, ki se zaveže na boku. Naj me katera dopolni.

Noki, jaz srčno upam, da bom šla proti koncu poletja v kamp s tamalimi, sploh če bo moj imela prosto. Če bom polno dojila že prej.
Povej mi, ti ne dojiš? Kako gre hranjenje? Ju moraš ponoči zbujati ali se sama?

Pika, upam, da si bolje spala, pa tvoj dragi tudi.user posted image

Taškica? Kako tvoj tavečji? Poročaj o pregledu, itak, da sta lepa po mamici in velika!user posted image

Tako lepo sije pri nas, grem kak žarek ulovit, lep dan!user posted image

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 1753
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 12:13:42   
pikatara
Snežinka sem se kar sprijaznila, da bolečine ne bodo nehale. Saj ne boli skoz. Najhuje je zvečer in ponoči, pa še to samo ko se obrnem.

Ona materinske šole ti ni potrebno še enkrat poslušat. V Ljubljani za očete velja staro portrdilo, če ga pa nimaš, ti pa dajo novega. Za kile pa je čist različno, meni so od začetka celo padle, od 4. meseca pa so šle navzgor. Največ med 4. in 5. mesecem kar za 4 kg. Je pa čist od posameznice odvisno.

Mucka nič se ne preveč sekirat. Vse imamo malo preveč časa in nas pol na trenutke panika zagrabi. Vse imamo iste misli. Nič se sekirat glede kil, v 31. tednu sem imela +9 kg, pa sta bila mala težka okoli 1500 in 1600g. Pa nisem nič shujšala, ker veliko jem in se mi pozna da sem se zredila. Meni gre prvo v pršutke (stegna) in rit.

Nokes ti si nam za korajžo, da le ni tako težko z dvema, kot eni tulijo, saj nam imaš še vedno čas pisat. Mene dva nič ne skrbita, ker vem da bo luštno in da se vse da, če hočeš. Sem se pogovarjala z bivšo sodelavko in mi je rekla, da naj čim več sedaj za faks naredim, ker pol nič ne bom mogla (ona ima 1 otroka). Sem rekla, da si bom pol tud vzela čas za kak izpit, pa ona meni: a boš varuško najela, da se boš lahko učila. Pa jaz njej: zakaj saj imam moža, bo on z njima tisti čas. Še vedno se smejim njeni izjavi: a kar oba mu boš pustila?. Ja kaj pa, saj bom jaz tudi sama z njima čez cel dan.

Lara mi nameravamo v prikolico že za prvi maj. Če bosta pridna gremo za 9 dni. Pa še moja mama bo tam, da bova lahko midva kak tenis odigrala.

Taškica poročaj kako je bilo na pregledu. Glede bolečin greš pa res po mojih stopinjah. Ampak ni tako hudo, sploh zdaj ko sem prepričana da ni kaj narobe, da je to normalno, se pač navadiš na bolečino. Čakaj sedaj sem optimistična sploh ko sem iz bazena, ponoči bo pa spet stokanje.

(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1754
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 12:30:59   
blanč
Evo nas s pregleda. A-jček in B-jček sta pančala. Kolk sta lepauser posted image . Eden bo verjetno fantek eden si je pa popkovino naštimal med nogice in noče pokazat kaj tam skrivauser posted image . Morfologija čez 1 mesec.


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu pikatara)
Neposredna povezava do sporočila: 1755
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 12:52:04   
almk
ojla
naj se vam pridružim še jaz (saj bi se vam najverjetneje že prej - ampak nisem vedla, da obstaja ta tema)...
...sem v 21 tednu z dvojajčnima dvojčkoma...naj bi imeli user posted image  in user posted image ...imam pa naslednji teden morfologijo, kjer bom še enkrat vprašala...to je moja prva nosečnost...ki smo jo težko čakali...PDP imam 7.7.
...no v glavnem če bo kakšno vprašanje, vam ga seveda zastavim (in upam, da mi katera pomaga) - se pa že ukvarjamo z vozički in podobnimi stvarmi...tako da sem prov vesela, ko sem prebrala starejše poste in dobila nove informacije...
...pozdravček od nas treh - pa uživajte v lepem in sončnem vremenu...user posted image

(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 1756
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 13:40:46   
Shadow
user posted image user posted image user posted image  Ja, Nokes, ti se mi kar smej!!! user posted image user posted image user posted image  Zdaj vsaj za ziher vem, kaj so tetra pleničke! user posted image user posted image user posted image   Kako sta kaj tvoja miškolina? Vedno znova občudujem vse, ki ste mame dvema ali več otrokom hkrati, si pa še vedno nisem gor prišla, da bom čez pol leta sama na istem mestu. Včasih se mi zdi, da še sama sebe in mojega težko porihtam, tako da se mi sploh ne sanja, kako bo ko bo... user posted image  Ma, bo že nekako!

Jaz sem šla danes v laboratorij 50g glukoze pit in dat kri za sladkor. Mljask, mljask! user posted image Upam, da mi ne odkrijejo kakega nosečniškega diabetesa.
Drug teden pa me čaka AC. Me je že malo strah.

Midva zaenkrat vso pohištvo za otročke, vozičke, lupinice in ostalo robo gledava iz varnega zavetja stola po internetu, saj je še malo zgodaj, da bi kaj nakupovala (sem tudi malo vraževerna...) in se toplo priporočava za kakršnakoli priporočila oz. odsvetovanja od mamic, ki stvari že uporabljate.

Nokes, a nisi ti tudi rekla, da boš pripravila seznam stvari, ki so potrebne za dvojčka? Saj ne, da te priganjam, a meni bo gotovo prišel prav.

Kar se kil tiče, jaz jih imam še vedno isto kot pred zanositvijo in bom zelo vesela, če jih ne bi pridobila čisto nič več, ker jih imam že več kot dovolj. Če pa bodo, pa tudi ne bo konec sveta.

Blanč, user posted image user posted image user posted image  za Ajčka in Bjčka. Jaz še tudi ne vem, ali smo xx ali ****, tako da smo trenutno ??. user posted image

Almk - dobrodošla!!!

Vse, ki vas mučijo bolečine - takšne in drugačne - upam, da čimprej popustijo!




(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 1757
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 16:53:56   
taškica
Alo nosečkice, dvojne mamice, ki boste to šele postale!!!!!!!

Veselite se vse, kajti pomlad prihaja in sonce že toplo grejeuser posted image !

Se vidi, da imam preveč energije. Sem iz pregleda, kjer me je gineko prešlatala in strokovno ugotovila, da sem zaprta. Me je pa začutila spodaj, da Ajevček že mal pritiska, zgleda da se ja fantek obrnil na glavo - kar je ok. V ponedeljek imam merjenje MV, tako da dobimo jasno sliko kje in kako sem.

Sem pa rekla moji G, da upam, da zdržim še 2m (to je točno 38t), pa je rekla, veš kaj, to si si kar visok cilj zastavila, tam njekje do 35t oziroma zastoja rasti, tam nekje boš rodila. Madona....me je kar stisnilo, ker je moja percepcija malce drugačna od njihove. Zdaj imam preglede na 14 dni.

Drage moje dvojne in vse ta nove, jaz sem tko happy ker je lepo vreme. ker to pomeni, da prihaja počasi moj čas in pomlad, za njo pa poletje.

Lara - moji fantje že veselo smučkajo. A ne kako je kr mal scary gledat senam, zdaj so na vrsti še zadnja marčevka, potem so aprilčice in nato ŽE ME _ MAJSKE ČEBELE. Za vsak teden si moramo čestitat, tebi za 28tega, meni za 29tega!!!!


Blanč - čestitke za pregled!


Joj, skoraj bi pozabila najpomembnejše - z Majo sem govorila, danes je bila zelo dobre volje. Gre na bolje, več kisika v krvi in je bila kr zadovoljna.

A kera ve kaj je z našo Skorpijo?

_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu Shadow)
Neposredna povezava do sporočila: 1758
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 19:13:43   
taškica
Punce, če bi kero zanimalo: tole sem našla pod dojenček(dvojčki, trojčki/prodam voziček.....


Voziček, narejen v Angliji, je primeren od rojstva dalje. Naslonjalo ima 4 naklone (največji naklon ležišča je 160 stopinj). Priloženi sta še 2 vreči za noge, 2 nakupovalni košari, 2 podpori za glavo, 2 izolirani držali za stekleničko in pokrivalo za dež. Celotna teža vozička je 11,3 kg, zložen meri 106 X 47 X 30 cm (gre v vsak prtljažnik). Voziček je nov, nerabljen, v originalni embalaži, v Ljubljani. Cena: 300€ tel: 070282435
Cena skoraj povsem enakega v Baby centru (maclaren twin techno) je 430€.

Še slike:
http://www.moj-album.com/album/15022017/



_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1759
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 19:56:45   
lara light
IZVIRNO SPOROČILO: taškica

Alo nosečkice, dvojne mamice, ki boste to šele postale!!!!!!!

Veselite se vse, kajti pomlad prihaja in sonce že toplo grejeuser posted image !
Se veselimo, jaaa!user posted image

Se vidi, da imam preveč energije. Sem iz pregleda, kjer me je gineko prešlatala in strokovno ugotovila, da sem zaprta. Me je pa začutila spodaj, da Ajevček že mal pritiska, zgleda da se ja fantek obrnil na glavo - kar je ok. V ponedeljek imam merjenje MV, tako da dobimo jasno sliko kje in kako sem.
Super, navijam tudi za ponedeljek!user posted image

Sem pa rekla moji G, da upam, da zdržim še 2m (to je točno 38t), pa je rekla, veš kaj, to si si kar visok cilj zastavila, tam njekje do 35t oziroma zastoja rasti, tam nekje boš rodila. Madona....me je kar stisnilo, ker je moja percepcija malce drugačna od njihove. Zdaj imam preglede na 14 dni.
Tvoja napoved mi je bolj všeč, kot njena!user posted image

Drage moje dvojne in vse ta nove, jaz sem tko happy ker je lepo vreme. ker to pomeni, da prihaja počasi moj čas in pomlad, za njo pa poletje.user posted image

Lara - moji fantje že veselo smučkajo. A ne kako je kr mal scary gledat senam, zdaj so na vrsti še zadnja marčevka, potem so aprilčice in nato ŽE ME _ MAJSKE ČEBELE. Za vsak teden si moramo čestitat, tebi za 28tega, meni za 29tega!!!!
Čestitam ti in si!user posted image


Blanč - čestitke za pregled!
Super Blančica! Jupiiii!user posted image


Joj, skoraj bi pozabila najpomembnejše - z Majo sem govorila, danes je bila zelo dobre volje. Gre na bolje, več kisika v krvi in je bila kr zadovoljna.
Čudovite novice prinašaš! Bravo mami Maja in lubčke tamalim!user posted image user posted image user posted image

A kera ve kaj je z našo Skorpijo?user posted image


Almk, te bom dodala v seznam , dobrodošla!!

Pika, jaz te bom kar posnemala in čimprej v naravo!

Punce, a se zavedate velike sreče, ko jo imamo??
Lepotičke, fajn se imejte in čimmanj bolečin!user posted image  Pa ČIM DALJ V ENEM KOSU!user posted image

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1760
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 20:00:15   
lara light
user posted image Seznam dvojnih user posted image 2009user posted image user posted image   


user posted image

user posted image                                                             user posted image     
 
Suncicica (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP  28. marec, dvojajčna user posted image  user posted image
Pikatara (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 17. april, dvojajčna user posted image user posted image LJ 
Mucka 25 (2user posted image  ; 1user posted image ) ;
PDP 8. maj, dvojajčna  user posted image   user posted image
Dobrovoljčica (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 12. maj, dvojajčna user posted image user posted image
Šmarnogorka (1user posted image ; 0user posted image ) PDP 15. maj, enojajčna user posted image  user posted image LJ
Taškica
 
(3user posted image  ; 2user posted image ) ;
PDP 17. maj, dvojajčna  user posted image user posted image LJ
Lara light (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 26. maj, dvojajčna  user posted image  user posted image   GO
ona 23 (2user posted image  ; 1user posted image ) ; PDP 29. maj, ??jajčna  user posted image user posted image
Stijan (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. junij, dvojajčna user posted image  user posted image MB
Nushka (1user posted image  ; 0user posted image );  PDP 13. junij, dvojajčna user posted image   user posted image
Rozajelka (1user posted image  ; 0user posted image );  PDP 21. junij, dvojajčna user posted image  user posted image  
Snežinka4 (3user posted image  ; 2user posted image );  PDP 26. junij, dvojajčna
 user posted image   user posted image
Kalina (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. julijdvojajčna user posted image  user posted image
Almk (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 7. julij, dvojajčna  user posted image ?  user posted image ?
Mlinčka (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 16. julij, dvojajčna  user posted image   user posted image
Belen (1user posted image ; 0user posted image ); PDP 27. julij, dvojajčna user posted image   user posted image
Blanč (1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 10. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image
Shadow(1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 18. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image MB
Barbk  (2user posted image  ;1user posted image ); PDP 20. avgust, dvojajčnauser posted image  user posted image     
Cembi  (2user posted image  ;0user posted image ); PDP 3. september, ?jajčnauser posted image  user posted image
Darjau  (3user posted image  ;2user posted image ); PDP 12. september, ?jajčnauser posted image  user posted image
Rubin  (4user posted image  ;1user posted image ); PDP 25.september, enojajčnauser posted image  user posted image
 

user posted image user posted image Č I M     D L J E     3 v 1 ! user posted image user posted image

 
Že dobile svoja zakladka:


Pikica5 PDP 22.2.2009 ; rodila 28.12.2008, CR
user posted image TAJ 2005g, 43,5cm in user posted image MAJ 2045g, 44cm
 
 
Persida PDP 11.3.2009 ; rodila 7.1.2009 
 user posted image TOMAŽ 1550g, 41cm in user posted image ANŽE 1840g, 43,5cm


Nokes PDP 9.3.2009 rodila 1.2.2009
user posted image  IVANA 2040g, 46cm in user posted image  VITAN 2450g, 49cm


Hedviga PDP 2.3.2009 rodila 9.2.2009
user posted image   ŠPELA 2140g, 47cm in user posted image   MIHA 2700g, 48cm 


Skorpija PDP 14.3.2009 rodila 17.2.2009 
user posted image   TILEN ?g, ?cm  in user posted image DOMEN ?g, ?cm


RM Maja PDP 26.4.2009 rodila 18.2.2009 
user posted image    FRAN 1205g, ?cm  in user posted image DANE 1600g, ?cm

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 1761
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 20:30:23   
Snezinka4
user posted image Seznam dvojnih user posted image 2009user posted image user posted image   


user posted image

user posted image                                                             user posted image     
 
Suncicica (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP  28. marec, dvojajčna user posted image  user posted image
Pikatara (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 17. april, dvojajčna user posted image user posted image LJ 
Mucka 25 (2user posted image  ; 1user posted image ) ;
PDP 8. maj, dvojajčna  user posted image   user posted image
Dobrovoljčica (1user posted image  ;0 user posted image ) ; PDP 12. maj, dvojajčna user posted image user posted image
Šmarnogorka (1user posted image ; 0user posted image ) PDP 15. maj, enojajčna user posted image  user posted image LJ
Taškica
 
(3user posted image  ; 2user posted image ) ;
PDP 17. maj, dvojajčna  user posted image user posted image LJ
Lara light (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 26. maj, dvojajčna  user posted image  user posted image   GO
ona 23 (2user posted image  ; 1user posted image ) ; PDP 29. maj, ??jajčna  user posted image user posted image
Stijan (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. junij, dvojajčna user posted image  user posted image MB
Nushka (1user posted image  ; 0user posted image );  PDP 13. junij, dvojajčna user posted image   user posted image
Rozajelka (1user posted image  ; 0user posted image );  PDP 21. junij, dvojajčna user posted image  user posted image  
Snežinka4 (3user posted image  ; 2user posted image );  PDP 26. junij, dvojajčna
 user posted image    user posted image  
Kalina (2user posted image ; 1user posted image ); PDP 5. julijdvojajčna user posted image  user posted image
Almk (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 7. julij, dvojajčna  user posted image ?  user posted image ?
Mlinčka (1user posted image  ; 0user posted image ) ; PDP 16. julij, dvojajčna  user posted image   user posted image
Belen (1user posted image ; 0user posted image ); PDP 27. julij, dvojajčna user posted image   user posted image
Blanč (1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 10. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image
Shadow(1user posted image ; 0 user posted image ) PDP 18. avgust, dvojajčna user posted image   user posted image MB
Barbk  (2user posted image  ;1user posted image ); PDP 20. avgust, dvojajčnauser posted image  user posted image     
Cembi  (2user posted image  ;0user posted image ); PDP 3. september, ?jajčnauser posted image  user posted image
Darjau  (3user posted image  ;2user posted image ); PDP 12. september, ?jajčnauser posted image  user posted image
Rubin  (4user posted image  ;1user posted image ); PDP 25.september, enojajčnauser posted image  user posted image
 

user posted image user posted image Č I M     D L J E     3 v 1 ! user posted image user posted image

 
Že dobile svoja zakladka:


Pikica5 PDP 22.2.2009 ; rodila 28.12.2008, CR
user posted image TAJ 2005g, 43,5cm in user posted image MAJ 2045g, 44cm
 
 
Persida PDP 11.3.2009 ; rodila 7.1.2009 
 user posted image TOMAŽ 1550g, 41cm in user posted image ANŽE 1840g, 43,5cm


Nokes PDP 9.3.2009 rodila 1.2.2009
user posted image  IVANA 2040g, 46cm in user posted image  VITAN 2450g, 49cm


Hedviga PDP 2.3.2009 rodila 9.2.2009
user posted image   ŠPELA 2140g, 47cm in user posted image   MIHA 2700g, 48cm 


Skorpija PDP 14.3.2009 rodila 17.2.2009 
user posted image   TILEN ?g, ?cm  in user posted image DOMEN ?g, ?cm


RM Maja PDP 26.4.2009 rodila 18.2.2009 
user posted image    FRAN 1205g, ?cm  in user posted image DANE 1600g, ?cm

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 1762
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 21:02:35   
ona23
Hoj hoj,
evo, js imam tudi dvojajčna pikca notr, pa brcata 100 na uro, danes sem mislila, da me bo kar razneslo :))
Tudi jaz sem vesela za vsak teden, ki ga preguram, ker glede na to, da sem bila pri prejšnji nosečnosti zaradi prešibkega MV in odprtja pri 24 tednih, 2 mesea v porodnišnici, sem sedaj za vsak teden, ki ga preživim doma, zeeeelo vesela. No, zdaj so mi naredili cerklažo in mi jo bodo odstranili v 36 tednu, ampak kot vidim, da je marsikatera rodila že prej. Uf...
Gre pa vse tole res s svetlobno hitrostjo naprej.
Saj je bilo še ravni tisti dan, ko sem zvedela, da sa dva :)))
Tudi mene, priznam, kar malo skrbi kako bom sfolgala v bistvu tri otročičke. Še dobro po eni strani da je Ema še tako majhna, da upam, da ne bo čutila kakšnega prevelikega ljubosumja.

Aja... še nekaj, ali ima katera mogoče tist nosečniški pas, za oporo trebuha?
Pa blazino v obliki črke U?
A je to sploh kaj fajnga?
Ker mene ponoči res že vse boli, potem si pa kovter tlačim pod trebuh, moj pa jamra, da ga zebe user posted image

En lep večerček, pa uživajte v troje :)


(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1763
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 21:16:08   
taškica
Ona - ojla - vidim da sva midve kar blizu po PDPju. Tudi jaz težko spim in nameravam si kupiti ta mehko blazino. Sicer stane 40 Eur, ampak to bo zame in za tele tedne ki prihajajo. Nameravam si jo zviti okoli vsega, kar se zviti da. Prav tako jo bom uporabljala za dojenja, če bo bog dal.

Ne sekiraj se zaradi tvoje punčke (jaz imam dva za sabo :)). Je pa res, da te bo potrebovala, vsak dan si moraš nujno vzeti nekaj časa samo zanjo. No, tako vsaj jaz nameravam. Vsak dan eno uro, če se bo dalo.

Ona iz kje si?


_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu ona23)
Neposredna povezava do sporočila: 1764
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
25.2.2009 22:43:55   
ona23
taškica: sem iz ljubljane, vidim da tudi ti :)
Ja, tudi jaz si nameravam vzeti najmanj eno uro za mojo pikico, kar močno upam da mi bo uspelo! namreč nameravam user posted image  in user posted image  dojiti približno ob istem času, tako da bi mi potem upam ostalo čas še za miško.
Tisto blazino je imela moja "cimra" v porodnišnici, ampak mi je tako smešno delovala s tisto veeeeliko stvarjo, ampak... vidim da bi mi prav prišla. Zdaj me je začelo že okoli bokov vse bolet, ker imam tak trebuh:) kaj šele bo, he he he.


A pa imate ve kaj v sorodu, ste jemale kakšne tabletke, da ste zanosile z dvojčki? Ker namreč, nekje je treba začet in tokrat sem jaz prva v žlahti:))


(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1765
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
26.2.2009 7:33:00   
mlinčka
Dobro jutro, dvojne user posted image !

Kavico mogoče?

user posted image

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu ona23)
Neposredna povezava do sporočila: 1766
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
26.2.2009 8:14:48   
taškica
Mlinčka - madona pa kje ti dobivaš take lepe kavice? user posted image user posted image Hvala, jaz mojo prvo še čakam, pijem čaj, ker sem včeraj spet zgubila vso odprnost in me nekaj grlo boli. Se blazno bojim kakšne gnojne angine, h kateri sem nagnjena, saj je tale pomlad zunaj, mrzla in zoprna (razen sončka valda).

Kljub temu, da nimam fantov doma, spim supersko. Danes sem sanjala, da sem raznašala časopis. user posted image . Šla sem od bloka v blok in v nabiralnike odmetavala čisto svež in lepo zložen cajtng. Svašta. Na koncu mi je pomagal še en fejst tipuser posted image .


Ona - meni so prišli iz nebes, tudi pri nas v ožji familiji ni nobenih dvojčkov, razen, da so v moji babični familiji (ona je bila ena izmed 12tih otrok) pa bili dvojčki. Vendar to tretje koleno je preskočilo vse moje sestrične, pa sestro, skratka vse ženske, no mene - v mojih "rosnih" 34tih pa me je doletelo. Mogoče so pa samo leta.......saj veš, starejši kot si, večja je možnost za oploditev dveh jajc.....

Mene pa zanima če ste punce kaj premišljevale naprej, ste se kaj založile s kakšno literaturo kako vzgajat otroke, dvojčke? Jaz sem v fazi brskanja po internetu, te stvari so kr importante. Se mi zdi smešno, ker zdaj vsi govorijo o rooming in, pa co-bedding z dojenčki, pred 7 leti sploh nismo vedeli kaj je tooooooo. V postelji sta oba moja dojenčka preživela prve tri mesece, drugače ni šlo, pa nisem kasneje imela nobenih problemov z njuno lastno posteljo. No pri dveh, bo pa težje - eto moje jutranje razmišljanje. Pa-pa.




_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 1767
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
26.2.2009 8:25:17   
pikatara
Blanč lepo da si videla svoja pikca. Komaj čakam na jutrišnji pregeld, da ju spet vidim. Sem ponoči sanjala o njima.

Dobrodošla almk in čestitke za dvojčka.

Taškica kako je lepo ko si spet polna energije. Je še nam malo daš. Uživaj še zadnje mesece nosečnosti. Ja še malo pa boš med prvimi na seznamu, saj sem aprila edina. Maja vas je pa veliko. Se vidi da je to mesec ljubezni. Super, da se začenja pomlad, mene kar razganja od sonca.

Ona tudi moja dva sta vsak teden v času lune brcala kot nora. Mi je ena napisala, da imaš takrat več vode v telesu in verjetno zaradi tega. Sedaj pa revčkoma počasi zmanjkuje prostor. Vidim da nas je polno Ljubljančank, to bomo atrakcija, sploh če se nam bo uspelo za kakšen skupen sprehod zmenit. Toliko vas je ki imate maja rok, da boste kar gužvo v porodnišnici naredile. Js bom pa samevala, razen če me Maja počaka.


(odgovor članu blanč)
Neposredna povezava do sporočila: 1768
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
26.2.2009 12:22:51   
hedviga
Evo mene!
Danes končno toliko časa in energije(!), da napišem kakšno vrstico!
Vidim, da se je dogajalo med mojo »odsotnostjo«! Na žalost bo trajalo verjetno en časa, da preberem za nazaj.
Mi smo od prejšnje nedelje doma in imamo polne roke dela z malima dvema. Časa za kaj več od nege njiju in za silo še sebe v bIstvu ni. Ja, me je tole kar presenetilo, se vidi da sem neizkušena frišna mamica. Poleg tega pa mala dva samo dojim in to zna traaajatiiiii....
Porodna zgodba , tkole na hitrco pa je takale:
V ponedeljek 9.2.  zjutraj so mi vstavili vaginalko  s katero sprožijo popadke. Ker zna trajat in ker ene dobijo več tega, so me dali začasno na E oddelek, kjer me je prišla pogledat Noki.(BTW bravo Noki, jaz nisem nosu pomolila iz sobe...)
 Reagirala sem kot norc, čeprav je bilo pred tem še vse zaprto. Popadki so se jačali in vrstili vse do pol petih popoldne, ko je dohtarca končno pogledala a sem kaj odprta.
Bila sem odprta  3 prste in sem šla dol. Klistir (ajoj da ne govorim, že tko boli pol te pa še tiši...bljek...), tuš.... V porodno sem šla ob ene petnajst čez 6, predrli so mehur in akcija se je začela. Dihala z masko (čist brezveze, mene je dušila, sem mislila da bom brez kisika ostala, bolel pa pomoje nič manj) . Moram se pohvalit, da sicer nisem preklinjala, ampak na glas jamrala in verjetn tut mal kej zarenčala...Ja, kaj češ...Potem so mi dal še enga v žilo, sem bila omotična, ampak bolel pa nič manj...No, po ene par »kakanjih in lulanjih« se je rodila Špelca in za njo še Mihec. So ga stisnili ven, ker so  popadki ponehali. Juhej, sem bila srečna!!! Oči pa tudi!!! Malo smo jokali, ampak  jaz pomoje tudi še od olajšanja da je za mano. Porod tarajal nekje dobri dve uri in pol do tri.
Posteljica se porodila ok, malčka smo takoj pristavili na joške in sta HB vlekla! Sem imela epiziotomijo (al kako se napiše..) in so me šivali z lokalno anastezijo, ampak po vseh bolečinah je blo to zame čist neopazno..).Tudi potem me rana  ni skor nič bolela.Potem še kateterček, ker ni šlo llulat, ob 1 ponoč pa na oddelek.
Celo noč se se smehljala in opazovala moja dva zakladka! Ni šlo spat. Kokoš, namesto da bi se naspala, ker sta tudi onadva. Je bla to zadnja priložnost.
Z dojenjem smo na oddelku nadaljevali, čeprav jaz nisem sploh vedela kaj delam. Pred poredom sem bila 100% da ne bo šlo dojit. Ajoj... No, malecka sta dobivala lepo težo in po tednu smo šli domov. Lahko bi že kak dan prej, ampak smo čakali če bi bila kakšna zlatenica, pa ni bilo nič.
 
V P sta bila moja cukra noro pridna, ampak po prihodu domov pa jasno  prec akcija...
Kmalu so se začeli krčki pri obeh, ker sta dojena se ne zbujata na 3 ure, Špelca je čimvečkrat ker je manjša in ne dobiva tolk gor kot Miha.
Npredujeta pa oba, sploh Miha je ena velika uška. Prav fajn se je že ojačal...
 
Posledično imava oba z možem polne roke dela, ko ne jesta se cartata al pa cmihata..
Je pa dojenje in nespanje ultimativna metoda hujšanja, mislim da imam samo še ene 3-4 kg viška...
 
No ker je glih uzbuna, vam naprej poročam ob nasednjem premirju na fronti... Morda takrat tudi še kakšna slika..

(odgovor članu mucka25)
Neposredna povezava do sporočila: 1769
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
26.2.2009 20:10:51   
taškica
Hedi, vse čestitke za mala dva škratka! In tnx da si napisala kako je bilo in kako se privajate na prve mesece. Madona, včasih se niti ne zavedamo koliko je dejanskega dela, ampak važno je da lepo napredujete in da se imate luštno!

Čestitke še enkrat in uživaj v materinstvu!

_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 1770
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
26.2.2009 20:33:03   
lara light
Hediuser posted image , bravo, čestitke za mala dva! Super mami!user posted image Seveda čestitke tudi pridnemu očiju! Piši še in pripoveduj, tako rada berem sveže mamice!

Taškica, kako si ti?user posted image

Glede nosečniškega pasa, meni ga je prijazna mamica dvojčkov podarila, saj veste kdouser posted image  in se mi zdi super. Na nasl. pregledu bom mojo G vprašala kaj meni, pa vam povem.

Pa ostale, kako ste?user posted image

Grem ležat, sem bila z MŠ na ogledu P prej, pa trebuh mi nekam trd postaja...lepe sanje!

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 1771
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
26.2.2009 23:39:26   
Snezinka4
Hedi - lepo pozdravljena, hvala za izčrpen opis. Super ste. Takle natrpan urik se mi zdi kar normala za dvojčke. Nekaj takega jaz pričakujem.user posted image  Eni imajo pa  pač srečo al pa so bolj kul in imajo mirnejše otroke, a ne Nokes?  Glavno je, da napredujete in tako naj ostane. Pa oglasi se še kaj.

Taškica - vzgoja dvojčkov - če priporočaš kakšno dobro knjigo ali pa kakšen link kar na dan z njim. Ti bom hvaležna. Se strinjam, da je zadeva precej pomembna.  Vem pa za resnično zgodbo dveh dvojčkov, ki ju je motilo to, da so ju vsi imeli za "dvojčka". Da nista bila Peter in Pavle, pač pa le dvojčka. Je eden pripovedoval, da je želel biti on on in ne eden od dveh. To sem si kar zapomnila. Se mi res zdi pomembno, da vsakega od dvojčkov jemlješ kot samostojno osebo...ker kar prehitro sta skoz vidva, vidve, dvojčka, tamaledva,...
Naša dva prva otroka sta tudi precej v najini postelji spala. Pa se mi ne zdi s tem nič narobe. Ja kdaj jih bomo pa crkljali, če ne ko so majhni? Jaz se tudi rada k dragemu stisnem.   Meni je v zadnje pol leta 8 letna hči odtegnila lupčke. Sploh se noče več stiskat in crkljat!user posted image  Lupčkov v šoli za adijo pa sploh ne smem več dajat! Res je, da so to začasna obdobja, saj se je v zadnjih tednih zadeva malce popravila od kar ve, da bo dobila sestice in ne bratcev...ampak v takem času ugotoviš kako hitro so zrasli in kako hitro te ne potrebujejo več in če nočejo tvojega crkljanja, ti jih pa hočeš crkljati, je to tvoj problem in oni ga n ebodo reševali.user posted image Tako da kar crkljajmo jih dokler so majhni, še prehitro zrastejo...

Pa še nekaj me zanima. V MŠ so nam rekli, da ni pa nič narobe, če sčasoma z dojenjem vsak otrok "dobi" svojo dojko. Torej, da se isti otrok vedno doji le na isti dojki. Češ, vsak bo imel toliko mleka kot ga bo potreboval. Meni se zdi pa to čisto zgrešeno. Če zaradi nič drugega pa že zato, ker je dojenje izjemno asimetrično za posameznega otroka. Ker se en potem doji vedno v desno, drug pa v levo. Jaz zagovarjam teorijo, da je "lokacijo hranjenja" potrebno menjavati. Pri enem hranjenju je prvi na levi, naslednjič na desni...Kaj menite? Izkušne mamice?

Ona - mi smo dvojčke naredili kar naravno - lahko so kriva leta (37), dednost (od stare mame brat je imel baje dvojčke) ali pa najino cincanje (bi nebi, bi nebi tretjega... user posted image ).

Mlinčka - jaz se tudi čudim od kod ti vse te kave. Pol sem pa tvoje ime zapisala sem pa dojela, iz mlinčka, ne?user posted image  

A katera ve kje v Celovcu imajo veliko izbiro vozičkov? Jaz še vedno iščem idealnega, kljub temu, da je bilo že velikokrat rečeno, da ne obstaja. Torej lokacija ali imena trgovin me zanima. Hvala za namige.

Lepo bodite ! Mirno noč in trden spanec vam želim.

(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 1772
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
27.2.2009 8:51:04   
ona23
Snežinka4, jaz nameravam kupiti voziček Hartan, ta se mi zdi do sedaj še najbolj praktičen. Kolegica ga ima (za enega) in je res zelo zadovoljna, ker se ga da v vse položaje, zloži se ga... Ker pri marelcah je pa tako, da na začetku naši mucki ne bojo mogli čisto ležati. To se mi pa zdi grozno za njihova male hrbteničke.

Jaz pa ne vem kako da so mene zbrali teli moji otročički za mamico, ker leta mislim da za to še niso (24), pri meni v familiji še nobenga z večimi, edino pri možu (babica je imela dvojčke), ampak ne vem, ali je možno, da gre dednost preko očeta? No v glavnem, midva sva si želela veliko družino, in jo bova mela. he he he

Kavica pa res tako slastna deluje, njami. Hvala

Glede nas majskih hroščkov, sem pa tudi jaz videla, da nas je kar precej. Ja, ha ha ha, a smo bili vsi avgusta na morju?:))) Bomo pa počakale da najprej ena rodi, potem bomo pa lepo druga za drugo kapljale v porodne sobe. he he he, jao, zdele se hecam, ko bomo pa tam, bomo pa jamrale. Amapak saj se bo vse dalo, boste videle!
Ko sem lani rodila, sem bila z mamico, ki je imela dvojčke v sobi v porodnišnici. In sva se z mojim smejala, ker je bilo tako smešno, najprej enega zrihtat, potem drugega... Ponoči je bilo tudi pestro, tako da... ne vem a bi se zdele temu še smejala ali ne.

No, zdaj sem tudi jaz že v 28 tednuuser posted image , in sem res vsak teden ful vesela, da je mimo. Še malo da zdržim v enem kosu, pa bo super.

En lep sončen dan vam želim, pa juhuhu, vikend se bliža (čeprav sem jaz doma, mi vikendi ful pomenijo!)

Pozdravček

(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1773
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
27.2.2009 8:56:31   
nokes
jutro!
včeraj napisala roman, pa me je ven vrglo, danes na hitro poročilo iz včerajšnje otvoritve vozičkarske sezoneuser posted image user posted image : super, sonček, zrak, svoboda!!! (jp, smo doma že en mesec).

(začasno) poročilo o vozičku EW: premalo žepkov, prostorčkov za odlaganje stvari. bila sem brez torbe, ker smo šli samo en krog, pa bi morala shraniti fotlič, pa robčke za roke, ... dobra stran: še bolj vodljiv in lahek, kot se mi je zdel, ga obračaš z enim prstom! pa namesto ročne bremze smo odkrili en pas, ki si ga daš okoli roke in če ti slučajno voziček uide po klancu navzdol, uideš ti z njim, če nisi glih zasidran. user posted image user posted image . končno mnenje: zaenkrat še vedno navdušeni.

hedi user posted image user posted image user posted image user posted image , za vsakega en!

LL, upam, da si boljše, počivaj, če ti trebuh otrdeva, magnezij pomaga, pa kakšen buskopan (a ti je predpisala zdravnica?)!

snežinka, mam pridne otroke, ne??user posted image  ne, ne, še vedno čakam, čakam, da se stanje spremeni... za dojenje se bi strinjala s teboj, čeprav očitno obvladam samo teorijo, glede trgovine v celovcu pa na žalost nimam pojma.

šmarnogorka, halo, kje si?? daj se javi!

ona, mi smo naše dvojčke naredili/namešali v postopku IVF, kjer ti lahko vstavijo 2 celici, pa sta se obe prijeli. HB za znanost! aja, zdaj še prebrala tvoj post: drugače velja, da so dvojčki naključje! to, da ima kdo dvojčke v družini je naključje, tako kot to, da jih drugi nima. torej: dednost nima nič s tem.

vsem ostalim, lep dan! poglejte ven!

< Sporočilo je popravil nokes -- 27.2.2009 8:58:45 >


_____________________________

nokes

(odgovor članu Snezinka4)
Neposredna povezava do sporočila: 1774
   RE: Nekaj o vprašanj dvojčkih
27.2.2009 9:12:49   
Snezinka4
Nokes - seveda imaš pridne otroke in taka bosta tudi ostalauser posted image user posted image Nič ne čakaj sprememb glede tega.user posted image

Hvala ti za mnenje o vozičku, ker je EW pri meni še vedno No.1. Sicer grem danes še na obhod v Celovec, ampak nimam upanja,da bi kje boljšega našla. Preverit pa vseeno moram. Edina stvar, ki me še mori pri EW je dvigovanje in spuščanje naslonjal. Saj to sem že spraševala, ampak še vedno mi noben ni odgovoril koliko zadrgic je potrebno odpeti, če želiš naslonjalo premakniti iz najbolj pokončnega v najbolj ležeč položaj (malo se že ponavljam s tem...sori). 4 ali 8 za posameznega otroka? Ker krat dva pomeni 16!!!!Ta je kar huda. Ne vem pa kaj bom naredila, če mi to potrdišuser posted image user posted image  

Pa dobro jutro vsem ostalim! Sonček sije, juhuhu!
Mlinčka, a danes si pa malce potegnila s spanjem? Ni nič kavice?user posted image

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 1775
Stran:   <<   < Prejšnja stran  69 70 [71] 72 73   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  69 70 [71] 72 73   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?