|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.4.2008 15:19:32   
NalLa
Mi smo danes prvič probali proseno kašo s sadjem, pa mu je bil okus všeč (mamici tudiuser posted image ) ampak se mu je kar nekja dvigovalo vsake toliko. Potem pa ko sem jo jaz probala sem ugotovila, da ima ta kašica take male pikice (ne znam razložit) ki se ti kar v grlu zataknejo in praskajo (vsaj mene so). Pa moj ni občutljiv, ker mu ful na grobo drugače druge stvari spasiram.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.4.2008 17:44:56   
kaya2007
jaz sem pa v parnem kuhalniku skuhala morski list, sladki krompir in malo kitajskega zelja, potem pa speštala...

(odgovor članu NalLa)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.4.2008 18:22:34   
MissLady
Midva sva danes jedla:
Zjutraj: sadno kašico - hruška + riževa kašica od Milupe (mu jo moram takole zakamuflirat, ker je drugače ne mara)
Popoldan: zelenjavna kašica - krompirček+brokoli+cvetača

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.4.2008 18:57:48   
Rožica*
user posted image  8. mesecev (korigirano 6m 3t):
Z: AM
M: banana+jabolko+ rižrvi kosmiči
K: Pražena jabolka + pire krompir
M: Skuta + sadna kaša od banane in jabolka (ostalo od dopoldanske malice,ker že nekaj dni štrajka pri dnevnih obrokih)
V: 4 žitna kaša

Res je preselitev v drug prostor verjetno ena od najboljših rešitev, pri nočnem zbujanju. Tako tudi ne slišiš vsakega čeblanja, premetavanja,... ampak le bolj glasen "resen" jok in otrok se hitro privadi sam zaspati nazaj. Vendar mi nimamo te možnosti,
Da mu ponudim čaj pa nikakor ne vžge več. Potem je jok še močnejši,.....

(odgovor članu MissLady)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.4.2008 20:30:07   
ZmajTolovaj
Ja, pri nas je hvalabogu dovolj prostora, da imamo ločene spalne prostore, in res, prej smo po moje drug drugega motili - midva njo s šepetanjem in kovtri pa obračanjem, preden se namestiš, ona pa mene, samo da je malo bolj zavzdihnila, sem bila že pokonc. user posted image
Veš, samo ima pa to ločevanje tudi minus točko, namreč tako se je navadila spati v miru svoje sobe, da zdaj npr. nikoli več ne zaspi v vozičku oz. se takoj zbudi, ko kak tovornjak pripuser posted image  mimo, potem je pa razdražena in sitna ... Sami problemi, včasih je spala tudi po tri ure v vozičku, tako da malo s tem povezujem, kaj pa vem ... Lahko pa da bi bilo tudi sicer tako.
Skratka, danes smo jedli
zjutraj AM
dopoldne jabolko z rozinami in banano
kosilo špinačni rezanci z golažem
popoldne babylove kašica papaja se mi zdi
pred spanjem AM

Imam pa jaz tudi že kak mesec ajdovo kašo, pa sem čisto pozabila nanjo, zdaj sploh nič nismo jedli cel teden, razen prepečenca, ko je bilo vsem trem slabo. Jutri bomo kako novo stvar probali.
A suhe slive morajo bit vso noč namočene? Potem jih pa kar s paličnim zmiksate? Ampak slive odpirajo, ne?

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.4.2008 21:13:58   
babyrok
Suhe slive namočim čez noč in jih dopoldne zmiksam. Nekaj časa sem jih pred miksanjem še povrela, zdaj jih ne več zmeraj - kakor kdaj. Ja, slive so za lažjo prebavo.

Kolk rozin (pribl.) daste naenkrat?

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.4.2008 21:24:39   
ZmajTolovaj
Rozin sem ji danes (na eno jabolko) dala ... kaj jaz vem, slabo žlico? Tako, no, približno. Jih ima zelo rada!

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu babyrok)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.4.2008 21:34:05   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: piko12

A je kaj narobe, če samo še 5x je? Taprvič ob 6h, ta zadnjič cca 20:30.

če mu je to dovolj, pol ni nič narobeuser posted image
mi imamo včasih 5 obrokov, včasih 7 user posted image

danes je jedel:
Z:dojenje
M:jabolko+banana
K:špinača+krompir+žlica kisle smetane
M:dojenje
V:dojenje

7 mesecev


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
3.4.2008 21:35:21   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: december06

Hojla. Ob kateri uri je pri vas zajtrk? Naš se zbudi caa. 6 uri in popije mleko, pa potem spi še do caa. 8 ure. Pa da se previjemo in umijemo, dobi caa. ob 9 uri zajtrk? Al bi bla to že malca? 

ja to je že malicauser posted image Enej se podoji enkrat med 5. in 6. uro in pol enkrat med 9. in 10. uro poje malico-sadni obrok


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 9:26:25   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica*


Koliko nočnih obrokov še imate?
Kako ste jih opustile?
 


nobenega, zadnji obrok ima dojenje okrog 21h in prvega okrog 6h
sam si je ustvaril tak ritem. je pa kak dan izjema, ko se ponoči zbudi (to se redko zgodi)


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 14:22:41   
MiRaNi
včeraj:
z: AM
m: prvič fruchtzwerge
k: riba + zelenjava
m: banana+jabolko
v: AM

danes:
z: AM
m: frutolino
k: zelenjava + polenta
m: skuta+banana
v: AM

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 14:34:47   
babyrok
7.30 AM - 180 ml
10.00 ajdova kaša + 2 suhi slivi + 1 marelica + rozine - 200g
13.00 polenta z bučko - 200g
16.00 AM
19.30 AM

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 16:58:16   
MissLady
Zjutraj: AM
Malica: hruška+rižko
KOsilo: krompir+bučka+cvetača + 100ml AM
Malica: AM
Večerja: AM

Vprašanje: Ali ajdovo kašo zmiksate??? Moj user posted image je še vse zmiksano/kašice. A se da ajdovo kašo lepo zmiksat v kašico?


< Sporočilo je popravil MissLady -- 4.4.2008 17:00:32 >

(odgovor članu babyrok)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 17:16:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MissLady

Vprašanje: Ali ajdovo kašo zmiksate??? Moj user posted image je še vse zmiksano/kašice. A se da ajdovo kašo lepo zmiksat v kašico?



Misli mi bereš. user posted image  Danes sem mu jo kupila in jutri jo bo prvič papcal.

(odgovor članu MissLady)
  Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 17:23:09   
MissLady
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

IZVIRNO SPOROČILO: MissLady

Vprašanje: Ali ajdovo kašo zmiksate??? Moj user posted image je še vse zmiksano/kašice. A se da ajdovo kašo lepo zmiksat v kašico?



Misli mi bereš. user posted image  Danes sem mu jo kupila in jutri jo bo prvič papcal.


O poglej poglej... a sta najina pikca točno isto stara??? user posted image user posted image 27.9.07 ? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 17:24:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MissLady

IZVIRNO SPOROČILO: tianna

IZVIRNO SPOROČILO: MissLady

Vprašanje: Ali ajdovo kašo zmiksate??? Moj user posted image je še vse zmiksano/kašice. A se da ajdovo kašo lepo zmiksat v kašico?



Misli mi bereš. user posted image  Danes sem mu jo kupila in jutri jo bo prvič papcal.


O poglej poglej... a sta najina pikca točno isto stara??? user posted image user posted image 27.9.07 ? user posted image


JAAAAAAA! user posted image user posted image user posted image  Kje si rodila? 

(odgovor članu MissLady)
  Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 17:26:19   
MissLady
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

IZVIRNO SPOROČILO: MissLady

IZVIRNO SPOROČILO: tianna

IZVIRNO SPOROČILO: MissLady

Vprašanje: Ali ajdovo kašo zmiksate??? Moj user posted image je še vse zmiksano/kašice. A se da ajdovo kašo lepo zmiksat v kašico?



Misli mi bereš. user posted image  Danes sem mu jo kupila in jutri jo bo prvič papcal.


O poglej poglej... a sta najina pikca točno isto stara??? user posted image user posted image 27.9.07 ? user posted image


JAAAAAAA! user posted image user posted image user posted image  Kje si rodila? 


Ljubljana... ob 21:58

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 17:29:40   
Anonimen
Potem pa nisva bili skupaj. Jaz sem v Postojni.

Evo, neki sem našla glede ajdove kašice. user posted image

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2557155

(odgovor članu MissLady)
  Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 17:45:32   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: MissLady

Zjutraj: AM
Malica: hruška+rižko
KOsilo: krompir+bučka+cvetača + 100ml AM
Malica: AM
Večerja: AM

Vprašanje: Ali ajdovo kašo zmiksate??? Moj user posted image je še vse zmiksano/kašice. A se da ajdovo kašo lepo zmiksat v kašico?



ajdova kaša bo vsa pacasta, če jo boš zmiksala, zmiksaj zelenjavo in jo prelij čez ajdo, ki jo nato pretlači z vilico, če ne bo šlo pa raje zgostiš obrok s prosenimi, pirinimi, ajdovimi kosmiči.

drugače pa mene ajda kljub temu da je bazična napenja, poskusi malo količino najprej

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu MissLady)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 17:48:24   
MissLady
A prosena kaša vsebuje gluten?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 18:11:10   
kaya2007
baje da proso ne vsebuje glutena...

mi smo pa danes za kosilo jedli rižoto, mi jo je celo uspelo tako zmiksat, da ni bila packasta user posted image

(odgovor članu MissLady)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 19:04:37   
kaya2007
v knjigi naravna hrana za dojenčke in malčke sem našla ta recept...zanimivo, da nič ne piše da se AM ne sme kuhati, kar sem nekajkrat tu zasledila. pa ne vem zakaj je treba dajat v pečico, verjetno bi šlo tudi kot mlečni riž??

vanilijeva rižota:25g masla, 175g riža, 600ml prilagojenega mleka, 1 vanilijev strok ali izvleček.

pečico segrejemo na180stopinj, v ponvi raztopimo maslo, dodamo tiž in ga mešamo da zacvrči (minuta ali dve), dodamo četrtino mleka in vanilijo, premešamo in pustimo da zavre. dodamo preostanek mleka in spet zavremo, potem pa damo v ognjevarno posodo in v pečico na srednjo višino. po 15 minutah premešamo in damo nazaj še za 10 minut.

bom probala v prihodnjih dneh mogoče user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 21:27:41   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

v knjigi naravna hrana za dojenčke in malčke sem našla ta recept...zanimivo, da nič ne piše da se AM ne sme kuhati, kar sem nekajkrat tu zasledila. pa ne vem zakaj je treba dajat v pečico, verjetno bi šlo tudi kot mlečni riž??

vanilijeva rižota:25g masla, 175g riža, 600ml prilagojenega mleka, 1 vanilijev strok ali izvleček.

pečico segrejemo na180stopinj, v ponvi raztopimo maslo, dodamo tiž in ga mešamo da zacvrči (minuta ali dve), dodamo četrtino mleka in vanilijo, premešamo in pustimo da zavre. dodamo preostanek mleka in spet zavremo, potem pa damo v ognjevarno posodo in v pečico na srednjo višino. po 15 minutah premešamo in damo nazaj še za 10 minut.

bom probala v prihodnjih dneh mogoče user posted image


ja in v čem je finta- maslo da, mleko pa mora bit prilagojeno???  sama še zase ne uporabljam masla.



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
4.4.2008 22:12:50   
mateyka
saskija, mlečni izdelki ki so fermentirani so baje lažje prebavljivi kor samo mleko. torej kislo smetano, jogurt, skuto in maslo pred mlekom uvajaš.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: MAMI, kaj bomo danes jedli???
5.4.2008 8:42:50   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

saskija, mlečni izdelki ki so fermentirani so baje lažje prebavljivi kor samo mleko. torej kislo smetano, jogurt, skuto in maslo pred mlekom uvajaš.



ja se strinjam, vendar je velika razlika med navadnim jogurtom in skuto v primerjavi z maslom, ki je čista nasičena živalska maščoba, tako da jaz dosti raje uporabljam vitaqelovo margarino, ki je brez mleka, jajc in ostalih dodatkovuser posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?