|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 11:26:58   
lucalu
IZVIRNO SPOROČILO: meridaub

Se lahko jajčni ovoji luščijo tudi, če si še povsem zaprt?


Ja! user posted image

(odgovor članu meridaub)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 12:59:01   
gaya24
Js sem spet mal na netu. Sem šla na Kulinariko po recept za špinačno juho. V bistvu juhe še nikol nisem delala, pa sej vem princip, sam za vsak slučaj, da se mi kaj ne pokegljauser posted image user posted image .

Drugač bomo pa imeli danes zraven špinačne juhe še orade in kot prilogo krompir v kosih in mešano zelenjavo (brokoli, cvetačo in korenček) pa še solato. Joj...js mam zadnje dni tak apetit, da brezveze! Očitno se telo zaveda, da si zdaj še lahko privošči....pol bomo mogle pa spet mal bolj pazit kaj jemo... predvsem zaradi dojenja. Pa čez par mescev bo treba v kopalke skočituser posted image user posted image user posted image .

Nič, grem js juho skup naredit.

(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 13:16:48   
meridaub
hoj

jooooj hvala lucalu dinki gaya 24 san za nasvete in odgovoreuser posted image res jih z užitkom preberem.

Se danes prav neverjetno dobro počutim po treh slabih dneh. Sem šla celo hodit ven za uro in pol. Mali se premika, sicer manj, ampak se in sem potolažena.user posted image Očitno se mi tudi čep počasi lušči. V nosečniškem koledarju piše praviloma en dan pre d porodom se odlušči, ampak očitno pri nekaterih traja dlje. Sluz je malo rjava in malo zelena, ampak dokler giba, sem si rekla, ne bom paničarila.  Plodovnica torej to ni. Do ponedeljka pa itak ni več veliko.

Meni pa ribe zdaj v nosečnost sploh ne pašejo, pa jih imam drugače zelo zelo rada.

Javljajte se šeuser posted image In uživajte na sončku, ker danes je en taaaaak čudovit sončen dan!! Kolk mamic in očkov z vozički!user posted image
Lucalu in san - se že kaj sprehajate danes? Lepo se imejte in veliko uspeha pri krčkih, dojenju, previjanju.....

(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 13:18:38   
meridaub
A lahko luščenje jajčnih ovojev kaj vpliva na stanje plodovnice, mogoče kaj veste? Lucalu? hvala za odgovor.

(odgovor članu meridaub)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 13:32:52   
Tejka.387
Hej hoj, sam da se pofočkam, sem še doma, dogaja se še nič kaj konkretnega. Mislim da sem včeraj zvečer imela ene 7 popadkov na 5 do 10 minut, danes pa še nič.

Pomlad08: Ja, midve sva pa čist na istem. Obe sva imele rok 25.3., pa sva še kar doma brez kakšnega posebnega dogajanja.
Jaz imam v ponedeljek pregled v P, pa bomo vidli kaj bodo tam pogruntali. Drugače pa se počutim vredu, sem le malo bolj zaspana. Noči so bolj pestre zaradi obiskov Wcja, čez dan pa skoz neki počnem.

Nič, grem mal na sprehod, k je zunaj tak lepi sonček.

(odgovor članu meridaub)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 13:34:50   
Naša črtica koraka
še sem tu. Počutje znosno. Mini krvave sledi -sluzi od pregleda še imam ... res malo in ne vsakič, ko obiščem WC.

Sem se sprijaznila, da bom aprilska marčevka.
Edino kar je, da štejem gibe ... ki so trnutno taki, ko da je noter en velikan! Se cela zemlja strese, ko se odloči poiskat malo bolj udoben položaj ... user posted image
pa odziva se na naše kliceuser posted image user posted image ... in na moje potrkavanje po trebuhu (ko se mi zdi, da zdaj pa že predolgo spi ...) ko  jo nagovarja sine, se začne premikat user posted image user posted image user posted image

Popadke sem imela včeraj zvečer na pol urice, pa je bilo zelo boleče, ker so me še noge bolele od hoje (včeraj sem pa res veliko hodila) in samo topla odeja mi je pomagala, da je mraz iz nog šel ... potem tudi popadki niso bili boleči.


Zdajle me vsake toliko malo popadek daje,
a včasih me pa user posted image  tako obrca, da ne vem točno kdo je bil popadek ali brca ?user posted image


GLEDE KLICEV: ko pričakuješ 2. otročka pa sploh noben ne pokliče. Vsaj mene ne. Ker vejo od taprvič, pa tudi kolegice so povečini že mamice in vejo, kako je s tem spraševanjem ...
Ima pa mož toliko več dela ... user posted image  njega pa njegovi kolegi kličejo na veliko ... user posted image  ampak njemu se to klicarjenje fletno zdi user posted image user posted image user posted image  in ga občutek pokvarjene kasete ne moti user posted image
(bom videla kako bo, ko bo npr. v torek ... po 4 dneh zamude user posted image )

Lepo se mejte!

(odgovor članu meridaub)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 13:35:58   
Tejka.387
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image
 
Mergetka: user posted image  user posted image  user posted image  za Matica. No pa si me prehitela user posted image . Lepo se cartajte, veliko prespanih noči in veliko zdravja.
 
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu GabiW)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 16:20:53   
gaya24
Js se spet mal javljam. Nič ne klepetamo več...ja no sej ni čudno, ko nas je pa še sam tk mal. Js sm bla prej po kosilu na enournem sprehodu, potem sem šla pa še pod vroč tuš. Zdaj sedim za računalnikom in me že ene 10min ful trga v križu, kot bi se mi širlo nekaj odspodaj. Upam, da se res kaj širi user posted image , ker če bo šlo tako naprej, bo moj user posted image čez 4kg in bo treba bit odspodaj kar vredu razširjeno vse skupi, da bo lahko ven prišel user posted image .

Kako ostale? Še vse brez rednih popadkov???



(odgovor članu Tejka.387)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 17:17:52   
san
Lucalu in san - se že kaj sprehajate danes? Lepo se imejte in veliko uspeha pri krčkih, dojenju, previjanju.....


nam je danes uspel prvi sprehoduser posted image user posted image user posted image

meridaub:
A lahko luščenje jajčnih ovojev kaj vpliva na stanje plodovnice, mogoče kaj veste?

ne, ne vpliva, tako da naj te nič ne skrbi.

nčk:
ko jo nagovarja sine, se začne premikat

veš kako je zanimivo, ker ga potem tudi, ko je že na svetu prepoznauser posted image . prav zanimivo je gledat, kako ga znata pomirit na isti način kot ko je bil še v trebuhu. mu pojeta, ga božata in lubčkata. pa hči mu violino igra in njemu ful paše vse to. ker sta isto počela z njim v trebuščkuuser posted image

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 17:18:23   
san
zdej se pa zbuja, je lakom lačenuser posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 17:54:46   
Dinki
hoj, hoj punce,

evo midva sva glih nazaj iz obiskov....sva šla mal k sorodnikom od mojega, da se še mal pokažem v enem kosu user posted image ....so tko vsi navdušeni nad mojim trebuhom....ma bom kar pogrešala kdaj to user posted image ....sam to si mislim, ker ne vem koliko lepega me čaka z mojim otročičkom, a ne?

Gaya24....jaz ne da nimam rednih popadkov, jaz popadkov sploh nimam....sem jih že doživela, vendar se mi ne ponavljajo še niti dnevno user posted image ...me močno zanima kako bo stekel moj porod. Po mojem bo mene sam naenkrat pograbilo in bo akcija, brez nekih dolgih priprav....no vsaj upam, da bo tako, da mi ne bodo umetno umetno sprožili zadeve 14 dni po roku user posted image ....

vreme je pa danes tudi neverjetno. Še dobro, da sem šla na sprehod pred kosilom ko je bil še sonček, ker tole zdaj je prava žalost....pravo vreme za spanje user posted image



_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 20:20:44   
pomlad08
Živjo!
Sem bila na izletu danes, ampak nisem imela sreče z vremenom, kamorkoli sem šla, je šel dež za mano.

No s popadki pa še vedno nič, tudi jaz upam, da se bo kar naenkrat začelo in action!

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 21:00:55   
gaya24
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

No s popadki pa še vedno nič, tudi jaz upam, da se bo kar naenkrat začelo in action!


Ja js bi tud tko! Lahko že kar danesuser posted image user posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 21:02:57   
Naša črtica koraka
IZVIRNO SPOROČILO: san

veš kako je zanimivo, ker ga potem tudi, ko je že na svetu prepoznauser posted image . prav zanimivo je gledat, kako ga znata pomirit na isti način kot ko je bil še v trebuhu. mu pojeta, ga božata in lubčkata. pa hči mu violino igra in njemu ful paše vse to. ker sta isto počela z njim v trebuščkuuser posted image



IIII, kako lepo! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 22:16:09   
Naja31
Ojla punce,

jaz sem tudi še vedno tu in se čisto nič  ne dogaja.
Včeraj zvečer se mi je mogoče zdelo, da so popadki, samo potem sem zaspala, tako da očitno ni bilo nič resnega. Sicer trebuh vsake toliko otrdeva in tudi pri tem tišči drugače kot prej, ampak je še daleč od tega, da bi bilo to redno na 5 minut. Meni tudi že nekaj dni svetlo rumenkasta sluz ven teče, ampak to je pa vse. V bistvu se mi bolj zdi kot močan sluzast izcedek.

Moj mož je prepričan, da bo jutri, ker se je tudi prvi sin rodil na nedeljo, ampak jaz kar dvomim.

Jaz zdaj tudi malo več hodim okrog, utrujena sem kar precej, ampak se počutim pa prav dobro. no, komaj čakam, da pride user posted image  ven, čeprav vem, da potem traja nekaj časa, da bom spet " ta stara", ampak vsaj manj teže bom nosila naokrog.

A vas tudi gledao prav čudno ko še vse naokrog hodite pa bi morale roditi? Meni gre pa to prav na jetra, ker se vsi čudijo, da hodim ven? Res se mi zdi nesmisleno, da bi doma ležala, če se pa počutim ok. znani me skoz sprašujejo "če še ni?" (halooo, kot da ne vidijo trebuhauser posted image ), neznani pa vsi opazujejp velikanski trebuh. Ma, sem kar tečna zadnje dni in bi se najraje z vsemi, ki mi postavljajo butasta vprašanja kar kregala. Vsi me kličejo, če je že, kot da ne bom vseh obvestila, ko  bo, tako da pri meni ne velja, da se za drugega otroka ne zanimajo. Še tako preveč se zanimajo, da mi gre na živce. Še najbolj smešna je moja tašča, ki kliče in sprašuje če sem že rodile, ker ona bo pa res prva izvedela.

Me pa zadnje dni full zgaga peče.  

Bojim se da bomo morale kar k aprilkam na čvek pridružiti.

Vsem nam iskreno želim, da gremo čim prej roditi!!!!user posted image

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 29.3.2008 22:17:53 >

(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 22:50:23   
Naja31
To sem prej pozabila napisati glede "izsiljenih porodov".

Moj prvi porod je bil bolj izsiljen kot ne in še danes se sprašujem. če ne bi vse bilo precej lažje, če bi šlo po naravni poti.
En dan pred PDP sem mislila, da mi je voda odtekla, in sem šla v P. Tam so me pregledali, je sestra rekla, da mi ni voda odtekla, da sem odprta 1,5 cm, ampak glede na to, da imam čez en dan PDP naj grem kar roditi. Popadkov pa tudi nisem imela. Zgoraj v porodni sobi me je pa babica celo vprašala kaj jaz tam počnem user posted image . Pa sem rekla da ne vem, da so mi spodaj rekli naj grem roditi.

No, potem so mi "ročno" predrl ovoj, da je voda odtekla, pa "ročno" so me odpirali, pa umetne popadke sem dobila, samo kaj, ko so bili popadki že full močni, otrok se pa sploh ni spustil v porodni kanal (verjetno ker sploh ni bil pripravljenuser posted image ), da so prišle tri babice in pritiskale na trebuh, da so ga dol spravile ( so me rebra bolela še cel teden, kot da me je avto zbil). no, na koncu je le ven prišel, živ in zdrav, kar je itak najbolj pomembno, samo če bi takrat bolj poslušala svoje telo, bi verjetno rodila kakšen dan kasneje.

Tako da mogoče niti ni tako pametno preveč "lagati", saj če telo ni pripravljeno, pač ni. Pod pogojem, da je dojenček ok, in se dobro počuti v trebuhu. Čeprav veliko čez rok pa tudi jaz ne želim zdaj čakati.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
29.3.2008 23:22:16   
Katy13
Da vas pozdravim. Cel dan se mi je nekaj dogajalo in sploh nisem imela časa priti na RR.

IZVIRNO SPOROČILO: gaya24

O Katy13.... Me smo pa že mislile, da že cartaš. Zdaj pa res ni več 2x za rečt, da se ne vidiva v P. Js tud moram v ponedeljek najkasnej v bolnico, če ne bo prej kaj...



Mogoče se pa res vidiva. user posted image  Jaz imam sicer v ponedeljek pregled in mislim, da me en bodo obdržali, če ne bo kaj kazalo. Vsaj upam, da me en bodo, er se mi zdi brez veze, da ležim spodaj, če ni kaj. Je bolje biti doma in čakat.

IZVIRNO SPOROČILO: san

OH KATY..ups.. si nas nahecala. no, držim pesti še nprejuser posted image


user posted image user posted image  Nisem vas namenoma, ker se bila 100%, da pridem v četrtek domov, da ne bom ostala v P. Hvala, ker držiš pesti zame.

Dinki - hvala tudi tebi. Bomo morali počakati še kakšen dan. Sem ap rekla, da če me ne bi včeraj spustili domov, da upam, da bom hitro dobila popadke in da se bo začelo. Sedaj ko pa sem doma, mi je pa vseeno, se mi nikamor ne mudi.

Ja, bo kar velik ta naš user posted image .

meridaub - lepo slišat oz. prebrat, da se bolje počutiš.

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31


Tako da mogoče niti ni tako pametno preveč "lagati", saj če telo ni pripravljeno, pač ni. Pod pogojem, da je dojenček ok, in se dobro počuti v trebuhu. Čeprav veliko čez rok pa tudi jaz ne želim zdaj čakati.



Naja31 - se popolnoma strinjam s tabo, da ni dobro preveč lagati. Ker po moje je veliko lažje, če gre vse po naravni poti. RAvno včeraj sem bila na CTG-ju z eno, ki so ji sprožili popadke, srota je bila odprta slaba dva prsta ampak pri popadkih je pa ful jamrala. Sem si mislila kako bo ta zdržala do konca, ker je bila že tedaj brez moči.

Drugače pa je danes moj dan D oz. je še dobre pol ure. user posted image  Bomo videli kdaj se bo naše dete odločilo pokukati na svet. Moj user posted image  pa je danes na obletnici srednje šole in sem sama doma.

Lepo spite in se jutri beremo.  

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
30.3.2008 0:39:51   
gaya24
Preden grem spat se še mal javim.

Z user posted image sva en film gledla, zdaj pa se je on šel nazaj učit, men se pa še ne spi.user posted image Dogaja se tudi nič ne razen v križu me špika.

Naja31:
Tud mene že vsi gledajo kot da sem z marsa pa se sploh ne sekiram. Popoldan sem bla v shopingu mal, mi je prav pasalo, da nisem skoz v hiši al pa pred njouser posted image .

Js sem tud zdaj študirala, ko ste napisale, da je boljše bit kakšen dan več doma kot pa da se pretvarjaš, da je kaj in bom js tud lepo do ponedeljka zjutraj počakala in ne bom šla prej sitnarit v P, ker se prav fajn počutim.

Zdaj bom šla malo brat, zraven knjige ponavadi najlažje zaspim, če prej nisem zaspana.

Se beremo jutri, če pa katera odide pa vso srečo in čimlažji porod!

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
30.3.2008 1:59:00   
lucalu
IZVIRNO SPOROČILO: meridaub

A lahko luščenje jajčnih ovojev kaj vpliva na stanje plodovnice, mogoče kaj veste? Lucalu? hvala za odgovor.


Tega pa ne vem... mislim pa, da ne. Ker zelena plodovnica pomeni, da se je dojenček pokakal in nima zveze z jajčnimi ovoji.

(odgovor članu meridaub)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
30.3.2008 7:25:24   
Naja31
Dobro jutro!

Pri nas smo že budni. Še dobro, da se je ura premaknila in je vsaj 7h, ne pa 6h. in še dobro, da je na TV živ žav, da sinko gleda risanke.
Pri nas nič novega. Popolnoma nič user posted image .
Razen tega da ponoči obupno spim. Zdaj se mi to dogaja že ene tri noči zapored. Mogoče je pa to kakšen znak, ali sem pa tako živčna. Najprej vedno kaj berem in sem že tako zaspana, da zaspim med branjem, ptoem ugasnem luč in kar na enkrat ne morem spati in potem postanem full živčna in je konec spanja. Prav čutim kako mi srce razbija.

Lepo nedeljo vsem in mogoče se kaj srečamo v porodnišnici!
naja

(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
30.3.2008 9:02:51   
Naša črtica koraka
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ojla punce,

jaz sem tudi še vedno tu in se čisto nič  ne dogaja.

Res se mi zdi nesmisleno, da bi doma ležala, če se pa počutim ok. znani me skoz sprašujejo "če še ni?" (halooo, kot da ne vidijo trebuhauser posted image ), neznani pa vsi opazujejp velikanski trebuh.

Bojim se da bomo morale kar k aprilkam na čvek pridružiti.

Vsem nam iskreno želim, da gremo čim prej roditi!!!!user posted image


user posted image user posted image user posted image  vidim da nisem le jaz  tako razpoložena user posted image user posted image user posted image

Saj, ko se pomirim, se vsemu temu smejim ... upam, da tudi ti.
- Dogajanje - saj veš - lahko pride nenadoma user posted image
- "če še ni"firbcanje - user posted image  ravno včeraj sem eni mamici 2 otrok, ko me je to vprašala rekla, da smo že user posted image user posted image , je debelo gledala user posted image user posted image
- aprilčic se nimamo kej bat ... samo smo toliko na koncu, one pa čisto na začetku, da bomo izpadle ko ene vesoljke s to svojo neučakanostjo user posted image
- hvala za iskrenost user posted image


No, mene so začeli popadki bolj matrat. Danes ponoči so me včasih kar prebudili ...
user posted image user posted image  jutri zgodaj imam pregled ... kaj bi bilo smešno, da bi mi tam s pljuskom odtekla voda dohtarju v naročje user posted image user posted image !

Punce, lep dan vsem!user posted image user posted image user posted image user posted image  

< Sporočilo je popravil Naša črtica koraka -- 30.3.2008 9:06:37 >

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
30.3.2008 10:52:58   
Tejka.387
Lep pozdravček še od mene!

Pri nas še vedno nič novega.
Gre pa tudi meni že malce na user posted image  k me skoz klicarjo, pa kljub temu da sva z mojim jim rekla, da jih bova obvestila. Sej babice še razumem da so že mal neučakane, ker bodo postale 1. prababice, pa strice in tete tud razumeva, ampak prjatli pa non stop na telefonu, pa SMSji, .... Sej ne vsi, eni so lepo razumel, drugi so pa k user posted image .

Tudi mi hodimo na sprehode, da bi se mogoče kaj začelo - pa nič ne pomaga; bo pa mogoče pol pri porodu kaj lažje.

IZVIRNO SPOROČILO: gaya24

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

No s popadki pa še vedno nič, tudi jaz upam, da se bo kar naenkrat začelo in action!


Ja js bi tud tko! Lahko že kar danesuser posted image user posted image



Drugače pa se podpišem pod tole user posted image   user posted image   user posted image .

Pozdravček in vas pol še kaj obiščem.

(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
30.3.2008 10:56:15   
Tejka.387
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

To sem prej pozabila napisati glede "izsiljenih porodov".

Moj prvi porod je bil bolj izsiljen kot ne in še danes se sprašujem. če ne bi vse bilo precej lažje, če bi šlo po naravni poti.
En dan pred PDP sem mislila, da mi je voda odtekla, in sem šla v P. Tam so me pregledali, je sestra rekla, da mi ni voda odtekla, da sem odprta 1,5 cm, ampak glede na to, da imam čez en dan PDP naj grem kar roditi. Popadkov pa tudi nisem imela. Zgoraj v porodni sobi me je pa babica celo vprašala kaj jaz tam počnem user posted image . Pa sem rekla da ne vem, da so mi spodaj rekli naj grem roditi.

No, potem so mi "ročno" predrl ovoj, da je voda odtekla, pa "ročno" so me odpirali, pa umetne popadke sem dobila, samo kaj, ko so bili popadki že full močni, otrok se pa sploh ni spustil v porodni kanal (verjetno ker sploh ni bil pripravljenuser posted image ), da so prišle tri babice in pritiskale na trebuh, da so ga dol spravile ( so me rebra bolela še cel teden, kot da me je avto zbil). no, na koncu je le ven prišel, živ in zdrav, kar je itak najbolj pomembno, samo če bi takrat bolj poslušala svoje telo, bi verjetno rodila kakšen dan kasneje.

Tako da mogoče niti ni tako pametno preveč "lagati", saj če telo ni pripravljeno, pač ni. Pod pogojem, da je dojenček ok, in se dobro počuti v trebuhu. Čeprav veliko čez rok pa tudi jaz ne želim zdaj čakati.



Aha, še tole: tudi jaz mislim da je bolje počakati, saj bo otrok sam povedal kdaj želi priti na svet. PDP je itak samo nek okvirni izračun, po katerem se res ne moremo ravnati 100%. Jaz sem že skoraj teden čez rok in dokler se bom jaz dobro počutila in dokler bo otroček veselo migal in se razgibaval v trebuščku se mi zdi nesmiselno delat  kakršnokoli paniko. Vse bo ob svojem času.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
30.3.2008 11:15:55   
Dinki
Dobro jutro user posted image ,
da vas še jaz malo pozdravim.
Mene so pa danes ponoči zbudili popadki user posted image ...no, ni bilo ponoči, ampak je bila ura nekaj čez 5. zjutraj, pa sem se že veselila, da bo mogoče pa zdaj kakšna akcija, pa se je vse skupaj popolnoma umirilo in sem zaspala nazaj do 9h....sej ne vem niti točno kolk je zdaj ura ker se je premaknila user posted image ....no, zdaj spet vse miruje....bomo videli kaj bo. Tudi jaz imam jutri pregled pri moji G in upam, da bodo že kake spremembe.

naja31, hvala za 1. porodno zgodbo.....je dobro to vedeti in tudi sama sem prepričana, da ni dobro na silo nekaj prehitevati, predvsem ker izpade na koncu sigurno še 100-krat bolj boleč porod kot drugače.

Le še peščica nas je ostala...meridaub se še ni javila, mogoče se je pri njej končno kaj konkretnega začelo...držim pesti user posted image

no, zdej pa letim ker pride prijateljica k meni na kavo...
uživajte, pa se tipkamo....



_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu Tejka.387)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
30.3.2008 11:17:35   
pomlad08
živjo punce, jaz sem pa danes zjutraj le začela s popadki! ker so bili že na 5 minut, sem šla v porodnišnico, ampak so me poslali domov, dokler ne bodo popadki bolj močni in trajali 1 minuto.

upam, da bo to kmalu! če se ne oglašam več, veste, kje sem! ful sem vesela, da se dogaja! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tejka.387)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?