|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilski srčki 2008
13.5.2008 16:36:07   
Jo@n
Sem našla še seznam daril po občinah, če katero zanima... Prekopirano z RR foruma.... (ne odgovarjam za podatke)

Ajdovščina - 45.000 SIT
Bled - 100.000 SIT
Brezovica – 200 € za vsakega nadaljnega otroka +50€
Brda - 80.000 SIT
Bovec - 30.000,00 SIT
Črnomelj – 0 SIT
Divača - 50.000 SIT
Dravograd - 50.000 SIT
Dol pri Ljubljani - 0 SIT
Dobrova-Polhov Gradec - 252 € vrednostnih bonov (Fleck Dobrova, Tekstil Beti Polhov Gradec, Baby center ali Ariel)
Domžale – 0 SIT
Dornava - 100€ vrednostnih bonov za Baby center in knjiga Moj otrok
Celje - 25.000 SIT
Cerknica - 30.000 SIT
Grosuplje - 20.000 SIT
Gorišnica – 80 EUR za prvega otroka
Hajdina – 40.000 SIT
Hoče - Slivnica – 125€
Horjul - 60.000 SIT
Ivančna Gorica - 30.000 SIT
Izola – 500 €
Jesenice – 200 EUR
Kamnik 0- SIT
Komenda 50.000 SIT
Koper – 200 €
Kočevje – 35000 SIT
Kranj - 27.000 SIT
Krško – cca. 25000 SIT
Laško- knjiga (predlani)
Litija - 63.000 SIT
Ljubno ob Savinji - knjiga+kompletek (copatki, kapica, pajacek)+15.000 SIT
Ljubljana – 0 SIT
Logatec - 0 EUR
Lukovica - cca. 200 €
Juršinci - 20.000 (menda odvisno od statusa družine)
Maribor - 25.000 SIT
Makole- prvi otrok 200€ vsak naslednji pa 300€
Medvode – 50000 SIT
Mengeš - 30.000 SIT
Mežica - letna naročnina na revijo Moj malček in trobentico, knjiga Otroci otroci
Miklavž pri Mariboru - knjigo
Mozirje – 25.000 SIT
Naklo- 60.000 SIT
Nova Gorica - 100.000 SIT
Pesnica pri Mariboru - 125 €
Podčetrtek - 200 €
Polzela - 30.000 SIT
Piran - 60.000 SIT in knjigo Za otroke kuhajmo zdravo
Prebold - 150 EUR v bonih za Mercator
Rače-Fram 1. In 2. otrok 30.000 SIT, vsak nadaljni 60.000 SIT
Radenci - 200 € (neglede če tam živi oče ali mati)
Radovljica - knjiga Otrok od rojstva do šole + bon za 130 EUR (vnovčljiv v BC ali Arielu)
Ravne na Koroškem - knjiga Otroške bolezni
Ribnica - 50.000 SIT
Rogaška Slatina 125 €
Ruše - 15.000 SIT + kapica + copatki
Selnica ob Dravi - ni denarne pomoči, je pa mleko v lekarni zastonj do 3 mesecev
Semič – 0 SIT
Sevnica – bon za 30.000 SIT
Sežana - PO NOVEM: 1.otrok-210 EUR, 2. otrok 315 EUR, 3. in vsak naslednji otrok 420 EUR)
Slovenj Gradec: 0 SIT (predlani)
Slovenska Bistrica - 0 SIT
Sodražica - knjiga +35.000 SIT za prvega in 45.000 SIT za vsakega
naslednjega otroka
Starše - 30.000 SIT
Šentjernej 40.000 SIT
Šentjur pri Celju: 30.000 SIT (od 1.1. 2006)
Šentilj v Slov. Goricah - 100 €
Škofja Loka – 0 SIT
Škofljica - knjiga Otroške bolezni + 180€
Šmarje pri Jelšah: 20.000 SIT (lani)
Šmarješke Toplice - 200 EUR
Šmartno ob Paki - osebno pride župan z rožico in darilnim bonom za 15.000 sit
Šoštanj – cca 85€
Trbovlje - paket Lumpi v vrednosti 10.000 SIT
Trebnje - 30.000 SIT
Trzin - 50.000 SIT
Tolmin- 30.000,00 SIT
Velenje – cca. 20.000 SIT
Velike Lašče - 500 EUR
Videm pri Ptuju – 0 SIT
Vrhnika - knjiga
Zagorje ob Savi - 70.000 SIT (-25% davek, se pravi, da dobiš okoli 52.000 SIT)
Žalec – za prvega otroka 190,00 EUR, za drugega in vsakega nadaljnjega otroka pa 230,00 EUR
Žiri - 0 SIT

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Aprilski srčki 2008
13.5.2008 16:37:45   
simvir
Živjo!

Moram rečt, da naš tudi zelo težko zaspi, še najlažje sam v posteljici, vozičku... Na rokah pa zelo redko. Ko je pa res že zelo zaspan zaspi pa tudi med dojenjem, drugače pa ob podiranju kupčka vedno spet gleda naokrog. Prejle sva oba skupaj spala kar v moji postelji, pa se je vmes še kar prebujaluser posted image . No saj naš tavečji je bil podoben, vedno je zaspal sam, stiskati se pa do dobrega prvega leta sploh ni maraluser posted image . Je pa zdaj toliko večji crkljivecuser posted image .

Tasyo glede črpanja mleka ti lahko povem izkušnjo od prvega sinka. Ker sem dvakrat dobila vročino v prvem mesecu, se je količina mleka zelo zmanjšala - potrebovali smo dodatek. Mali je posledično še več vlekel, mene pa so grozno bolele bradavice. Zato sem se odločila in nekajkrat po par dni, nato pa kar slab teden samo črpala melko in ga z njim hranila - res na tri ure, tudi 1x ali 2x ponoči (sem se tako zverzirala, da sem v 10min lahko opravila tudi brez črpalkeuser posted image ). In točno pri dveh mesecih sva se začela spet polno dojiti. Tako da se tudi s črpanjem lahko poveča količina mleka. Moram pa rečt, da sem se res namatrala, ampak mi je uspelo - tudi kot dokaz sebi, da zmorem.

Papirologija - mi smo večinoma uredili, večinoma še čakamo na odgovore (otr. dod., davčna, zdr. kartica, občinska denarna pomoč, vrtec za tastarejšega). Ja je kar nekaj dela z vsemi temi papirji.

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Aprilski srčki 2008
13.5.2008 16:39:20   
simvir
Jo@n super za seznam, zdaj vsaj vem približno koliko denarja čakamo.

(odgovor članu simvir)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Aprilski srčki 2008
13.5.2008 17:17:30   
BUBICA17
Ja jaz sem tud ta seznam nekje videla...v bistvu sem vidla nekaj različnih seznamov. Če imam prov iz katere občine si...potem se zna zgoditi, da se še kdaj spoznava. Učim na šoli, ki je v  občini in je v  bližini ljubljane.
Men k se gre za vsak gram, mi je težko previjat tok polne plenice. Men je škoda celo mleka, ki mi teče v prazno. Raj bi vidla, da bi malo manj kakal, lula naj pa kar...to je odpadna tekočinauser posted image .
Mojmu tud pamperska ne zaleže...res da nima elastike zadaj, ker sva na dvojki. Pol greva pa na Lidl plenice...sva že neki probala in so ful dobre..problem je v tem, da so od štiri kile naprej, vsaj v tem lidlu so te najmanjše. Pa tud elastiko imajo. Cenej so od pampersk, v primerjavi z drugimi pa ne vem.
Ne razumem..zakaj pamperske za na lepš? A so lepše al kajuser posted image ? K od Lidla so še lepše...imajo lepši vzorec.

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Aprilski srčki 2008
13.5.2008 17:56:02   
Jo@n
Bubica,
pamperkse za na lepš pravim zato, ker iz izkušnje (zaenkrat) te edine ne spustijo, pa jih imamo za ponoči, pa če kam gremo (na obisk) da ga ni treba celega preoblačit...
A Lidlove imajo tudi elastiko v pasu? Jih moram enkrat nabavit... samo nimam Lidla blizu...

(odgovor članu BUBICA17)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Aprilski srčki 2008
13.5.2008 20:14:02   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: trnuljčica

Včeraj smo bili tudi v posvetovalnici in je zrasel na 53 cm, težak je 3520. Iz p šel z 48cm in 2860g.



user posted image user posted image user posted image Smo imeli enake mere iz P... user posted image zrastli enako, le bolj smo se poredili... user posted image

Glede rane pa se jaz več nič ne pazim - pa boli tud nič - je pa res, da sem bila na mizi veliko prej kot ti in tasyo.
V bistvu so mi šesti dan pobrali šive, pol je še kak teden mal vleklo, potem pa nič več.

Sem čist user posted image od frišnega lufta...kako paše bit cel dan  na sončkuuser posted image

Uživajteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Aprilski srčki 2008
13.5.2008 20:33:42   
aprilska34
Juhu, malo miru, naša princesa je zaspala...uh...

Ja, trnuljčica, pri nas vozičkanje tudi zgleda približno takole. Ni mi še uspelo opraviti celega sprehoda, brez da se ne bi Eva vmes zbudila in začela kričati. Potem pa navadno z eno roko tiščim voziček, v drugi nosim kričača in to je to- domov pridem prepotena, utrujena in slabe volje.user posted image Danes pa je kričala še v štorklji, ne vem, kaj naj..Pa še vsi te tako čudno gledajo, če se otrok joka, kot da si totalno neumen, da ne znaš potolažiti dojenčkauser posted image  Ja, kaj pa tako joka, pa kaj te briga. Še ta zijala me delajo nervozno.
Na srečo lahko dam Evo tudi pred hišo na sveži zrak, tako da sprehodi tudi niso obvezni, vseeno je cel dan zunaj. Samo mami bi pa pasalo malo živce smirit.. Ne vem, kaj bom naredila jutri, s tamalima dvema smo se zmenili, da gremo v MB na sladoled, pa malo v mestni park, pa si sploh ne upam...
Saj bo minilo- enkrat.

Violica, hvala, slikice so čudovite, Nataša je pravi sonček!
 
 
Barby, jutri pa pride tvoj sinek domov, verjetno že komaj čakaš...
 
 
Zdaj pa letim, Eva že tuli...

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 7:53:09   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: aprilska34


Na srečo lahko dam Evo tudi pred hišo na sveži zrak, tako da sprehodi tudi niso obvezni, vseeno je cel dan zunaj. Samo mami bi pa pasalo malo živce smirit.. Ne vem, kaj bom naredila jutri, s tamalima dvema smo se zmenili, da gremo v MB na sladoled, pa malo v mestni park, pa si sploh ne upam...
Saj bo minilo- enkrat.



user posted image user posted image user posted image Dobro jutro!

Obeta se nam še en krasen dan... user posted image čajček za vse...
Aprilska 34  ko boš tolk pogumna, da prideš v mesto se ti v mestnem parku z veseljem pridružim. Mi2 sva v ponedeljek in včeraj uživala v parku. Res je kot praviš pred hišo svež zrak, sam je tako fajn it malo naokoli. Tud jaz se do mesta pripeljem z avtomobilom - v bližino...in sem že pravi mojster v razstavljanju in sestavljanju vozička user posted image user posted image user posted image

In s tvojim zadnjim stavkom se popolnoma strinjam...enkrat...če ne prej poleti se bomo smejale vsem začetnim pripetljajem! user posted image

Uživajte do skrajnosti, saj čas tako beži...
Jaz grem na zajtrk, pa počakam, da se čmrlek zbudi in že šibamoooooooooooooo user posted image




_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu aprilska34)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 8:14:56   
Jo@n
Jutro, vidim da še vse spite, pa naj vam jaz postrežem s user posted image .

Mali princ spi od 23h, sva se ob 7h nahranila in previla, sedaj bo pa mir do 9-10h... Tudi jaz se lahko pohvalim, da imamo krčke user posted image . Je boščka včeraj zvečer tako zvijalo da je prejokal vse, še za rezervo, ker je bil čez dan res priden... Včeraj sem mu dala sab simplex, pa je bilo potem malo bolje, danes bom poskusila pa z gas bimbo, da vidimo, katera stvar bo delovala...

Tudi midva sva ta teden že sama doma, sva očka poslala delat, danes bova sama še popoldne in čez noč, ker gre očka na pot... Upam, da bova ob krčkih dobro zvozila...

Šibam zajtrkovat, uživat v kofetku in zajtrku.

(odgovor članu aprilska34)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 8:16:23   
Ketrin
Jutrooooo

Samo na hitro da se javim....
Najprej TOSJA: hvala bogu in fuuuuul sem vesela, da se spet javljaš kot v dobrih nosečniških časih user posted image user posted image

Tasyo, nič se ne forsiraj. Rana naj se kar dobro zaceli, saj boš kmalu super fit....potem pa akcija. Zdaj pa se le pazi in bolj na izi vzami zadeve v svoje roke. Važno da se z Lano crkljata....

Zelen drekec: to je normalno....

Seznam: tudi meni je bolj všeč in bolj pregleden tale brez slikic.

Vozičkanje: dajmo prijave za jutri.... pa predlog kje se dobimo? Spet Tivoli?

Pozdravi: Lepo vas pozdravlja Majček28 (v Zgornji Kungoti še vedno niso priklopljeniuser posted image ).

Pa še Malamalinca pošilja lepe pozdravčke prav vsem. Ne boste verjele....ampak njenih belezni še ni konec....zdaj ima gnojno angino user posted image user posted image Ampak smejava in energična kot vedno....user posted image

Lupinica: meni se zdi da moja Kaja prav uživa v lupinici. In se ji prav super prilega. Čeprav jo uporabljam samo v avtu in za prenos iz avta domov...no samo parkrat sem jo tudi na voziček namontirala, ker je ravno spala....

Denarna pomoč:
madona še dobro da dobim 0 sit, drugače bi lahko prilezla previsoko na seznamu najbogatejših slovencev...bi bla prehuda konkurenca user posted image user posted image

Krčki: punce to pač pride v paketu z user posted image . Eni bolj drugi manj trpijo. Ampak prebavni trakt se razvija, črevesje raste....in pač to so posledice. Je treba potrpeti...še 2 meseca pa bomo ven iz hudega.... user posted image Poskusite kake kapljice, pa čim več strpnosti in crkljanja... user posted image

Tko. Zdaj sem vse pokomentirala...zdaj pa grem. Stanovanje je že pospravljeno, Kaja previta, sita, umita....spat pa ne user posted image Zdaj pa še zajtrk in likanje, potem pa šibava veeeeeennnnn.

Uživajte,
Cmokec za vse mamice in user posted image


(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 9:42:55   
kekec in mojca
 
IZVIRNO SPOROČILO: aprilska34
Danes pa je kričala še v štorklji, ne vem, kaj naj..Pa še vsi te tako čudno gledajo, če se otrok joka, kot da si totalno neumen, da ne znaš potolažiti dojenčkauser posted image  Ja, kaj pa tako joka, pa kaj te briga. Še ta zijala me delajo nervozno.


Kot da bi jaz to pisala. user posted image Zadnjič sem šla peš z obema tamalima v Qlandijo (zmanjkalo hrane, jaz pa lačna kot volk, atija ni bilo doma), pa je tak jok nastal sredi trgovine, da je bilo kar hudo. Vsi so me gledali, občutek je bil res neprijeten. Sploh, ker vem, da vsak pomisli, da sem opica, da peljem tako malega otročka v trgovino... Ja pa če ni druge... user posted image

Pomaga mi, če pomislim, da bodo ali pa so bili tudi oni že kdaj v takšni situaciji in da bodo ali pa že razumejo.

Da vas potolažim - naši sprehodi pri prvem otročku so zgledali popolnoma enako kot pri vas. Strogi radij 10 m okoli našega bloka, ko sem šla malo več, se mi je zdelo, da sem potovala na morje. user posted image Sčasoma se otročki umirijo, sprehodi se jim tudi zdijo fajn. Kadar Tine joče, poskušam spustiti strehico, da opazuje nebo in listje na drevesih (saj ne vem, če že vidi tako daleč, ampak umiri pa se!). Če to ne pomaga, je tukaj mamina najboljša prijateljica - DUDA namreč. Ja, uvedla sem dudo, predvsem zato, ker vidim, da se z njo potolaži. Imela sem zelo krivo vest, sploh ker so me pri prvem dobesedno našopali z informacijami in strahom proti dudi... potem pa sem duda postala jaz. Tokrat te napake ne bom ponovila. Včeraj so me pri pediatrinji zaradi dude kar potolažili, naša zdravnica je celo rekla, da duda pri dojenčku pa res ni nič slabega.

Tokrat imam srečo, naš Tinči je res priden otroček, ki veliko spi. Če ponoči štrajka, pa nadoknadim spanje dopoldne... Včeraj smo bili v posvetovalnici, vse je ok, je zdrav, težak je že 4490 g in velik 56 cm. Se polno dojiva, imava pa kar probleme s polivanjem.

(odgovor članu aprilska34)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 9:46:18   
kekec in mojca
Še to sem se spomnila... tiste, ki ste imele CR, kako ste porihtale prebavo? Ker meni je to res nočna mora. 

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 10:02:56   
Krista28
Dobro jutri ob kavici,


Tud mi smo imel včerajuser posted image krče. Je prejokala od 3h do 9h zvečer z majhnimi presledki, potem pa 10 čez 9 zaspala ko angelček Ne morem verjet. Včeraj tud kapljice niso pomagale. Moram še sap siplex probat. Včeraj sem imela občutek, da še slabše naredijo. Spal smo pa zdaj 2 dni od 9-3, 3-7 in 7.30-10. No trenutno še drnjocka. Jo je pa dons že zjutraj mal šraufal. Včeraj sploh nisem čez dan nič jedla, edino kave, pa eno Zalo simfoni sem stresla in potem jo je začelo zvijat. Se spomnik da je ta večjega enkrat po sweepsu skor razgnalo. Je takrat babca rekla, da se je treba teh puser posted image    izogibat. Vozičkanje dopoldne (prvič sama) je vseeno uspelouser posted image

Zato pa našga Kristjana nekaj meče. Ta teden joka za v vrtec, ponoči je kar neki trmaril in prav rulu/kričal......sem ga kar pod vodo nesla (umila obraz z mlačno vodo), da me je sploh začel poslušat. Potem sva se mal pogovorila, božala in je nazaj zaspal ko top do 7h..user posted image . Zgleda je tole vse skupaj za njim prišlo in ima krizo. Sicer jo ima še vedno ful rad in bi skoz pri njej ležal, sam več najine oz. moje pozornosti hoče, ampak kaj ko smo Nadjo včeraj cel popoldne nekaj nosili pa tolažili.

A ja za četrkovo vozičkanje se jaz kar prijavljam. A se dobimo kar v Tivoliju? Meni je tam čist cool. Tud ura 11h mi je ok.

Kekec in mojca - jaz redno pijem kompot (jabolko, hruška, 10 suhih sliv in 10 suhih marelic), cca 1,5l in actimel. Če dojiš, z Donatom raje ne pretiravat, malo ga vseeno lahko. Zaenkrat grem vsaj 1x ali 2x na dan.


< Sporočilo je popravil Krista28 -- 14.5.2008 10:04:42 >


_____________________________

Otroka sta moja sreča in skrb. Ničesar ne zamenjam! Kristjan april 2006, Nadja - april 2008

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 10:45:24   
trnuljčica
Pozdravljene,
sedaj imam malo pavze user posted image . Vidim pa da nas je kar nekaj iz MB.
Tosja mi smo bili celo malo opozorjeni da se je prehitro zredil na to kilažo. Ma kdo bi jih razumeluser posted image user posted image .
Rana je že ok. Zadnjih 10 dni sem se bolj pazila, ker je začela roseti šele 2 tedna po op. Prej je bila suha. Menda sem pretiravala z delom.
Aprilska te čisto razumem. Tudi jaz raje ne grem na ture, kot so tiste, dosegljive le z vozičkom. Vsaj ne brez moža. Čim kombiniraš lupinico in voziček je že tvegano. Sicer se lahko vozička tudi 1 uro. Vendar le, če že v vozičku doma trdno spi. Sicer niti ne probam več. Me je že izučilo.
K&M ti opažaš poglede, zakaj ga voziš tako malega v trgovino, če se joka. Jaz pa kontra: babica bi ga najraje videla vsak dan v Evroparku na kavi. Jaz si pa še kave Merkatorju, ki je dosegljiv z vozičkom ne morem vedno privoščiti.user posted image Saj vem da so prvič stari starši...

IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Še to sem se spomnila... tiste, ki ste imele CR, kako ste porihtale prebavo? Ker meni je to res nočna mora. 

Se je že uredila, le bolečina pri odvajanju je občasno še malo prisotna. Pa daleč od tistega, kar je bilo prvih 14 dni. Hvala bogu. Vsakič, ko sem vedela, da bom morala iti, bi raje karkoli drugega naredila. Bolelo je kotuser posted image user posted image user posted image . Še dobro, da je inventar v WC pritrjen.user posted image


(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 10:49:44   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Še to sem se spomnila... tiste, ki ste imele CR, kako ste porihtale prebavo? Ker meni je to res nočna mora. 

Si probala s sadjem? No, pa pijem dosti tekočine. Izogibaj se čokoladi, bananam,... vsem kar zapira.
Jaz sem sicer jedla banane, vendar zato, da bi mali manj kakal. Na začetku je bilo 6-7 plenic pokakanih. Sedaj okoli 3. user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 10:56:45   
Roberta69
Lulanje in kakanje: naš je pokakan skoraj vsakič, se pravi, da nekje 6 x na dan, lula pa tudi toliko, da premoči pameprsko - samo zdaj ne vem, ali so mu št. 2 še prevelike ali so te češke (smo dobili dva jumbo packa za darilo, pa jih bomo ponucali, ker alergije nima) tako slabe user posted image Porabimo jih pa mi tako kot Jo@n vpribližno dvojno, ker se naš škrattudi najraje polula in pokaka, ko ga mami že umije in da pod ritko novo pleničko.


Jo@n, če ti bo kdaj zneslo, ga mal poslikaj v lupinici... oz., če bomo šli skupaj na kak kofetek, bom lahko videla v živo, a ne?


Današnja noč pa je bila pestra... Je kar nekaj tečkal ponoči (ponavadi vstaneva okrog treh, se podojiva in takoj zaspi nazaj). Se je kar zbudil in hotel, da ga vlačimo po rokah - nič mu ni bilo prav, če je ležal v svoji posteljici (jesiharsko dretje) pri nama je tudi kmalu ratalo čist mimo, samo pestovanje je zaleglo in sveda mamina dojka... sem bila pa že tako utrujena in sita vlečenja za bradavice (ker lačen tudi pod razno ni bil), da me je kar orng razjezil - samo nimam kaj, je pač dojenček. Mogoče je bilo krivo zimsko spanje čez dan user posted image


Četrtkanje: mene žal ne bo, ker imamo dopoldan prvo kopanje, potem greva s prijateljico vozičkat v prekrasni Arboretum. Se ne morem odločit, ali naj si kupim letno karto (40 EUR, dnevna 5 EUR) plus za psa (26 EUR oz. 1 EUR ob enkratnem obisku), ker ne vem, kolikokrat se mi bo res dalo vozit iz Ljubljane. Sicer mi je Arboretum prekrasen, samo je iz Ljubljane to vseeno manjši projekt.


Nošenje in sestavljenje vozičkov: midva sva v 4. nadstropju in najprej sem dol in gor prenašala košaro s user posted image , zdaj pa vse skupaj puščam v avtu, ker dol je še šlo, gor sem se pa kar pošteno utrudila. Je pa res, da dvigalo popolnoma spremeni situacijo. Meni se recimo ne da kar nekaj za kratek čas desetkrat na dan ven hodit, ker je vseeno projekt, da spodaj namontirava voziček (pa še včasih je parking zaseden in parkiram čez cesto (sicer ni veliko prometa, pa vseeno). Že komaj čakam jesen, ko bo v igri dvigalo in shramba v istem štuku, tako da bo stvar preprosta.


Pridobivanje na teži: meni je ptronažna rekla, da naj bi se malčki poredili za 20 - 30 g na dan, naš se povrečno za 50 g (do sedaj), kar pomeni, da se prenajeda, ampak mi je rekla, da naj tudi sklučajno česa ne spreminjam oz. da bi začela z dojkami škrtariti.



(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 10:58:08   
tasyo
Pozdravček!

Mi smo pa danes končno prvič skopani!user posted image  Sem jo sicer mislila že sama, ker tole je pa res malo too much - saj smo stari že 3 tedne, madonca. Se je pred tem ravno najedla in zaspančakla, tako da sem bila prepričana, da bo kričala, pa je prav uživala v vodi. Jo je bilo super gledat. Moj mali črviček... Včeraj smo tudi zvečer zvozili z malo krčki in smo tako zaspali že ob 10ih, kar je neverjetni uspeh (sicer pred pol eno ne uspe). Sem danes kot prenovljena. Skuhala sem že kosilo, zdaj še malo polikam in šibava na sonček.

S prebavo po cr sama nisem imela težav, čeprav je bilo v začetku res boleče. Zdaj pa zjutraj pojem čokolino in ni problema. Ali pa tako kot Krista, pijem kompot. Poskusi.

Hja, izgleda, da bomo mi pristali izključno na flaški, ker imam z vsakim dnem manj mleka, čeprav sem pridna in črpam na 3 ure, samo ponoči izpustim eno. Mah, samo da je Lana zdrava in napreduje. Bo imela pa mami posledično več težav z izgubo odvečnih kilogramov... No, bo že.

Šibam, dokler je mir. pa pa!

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 13:02:01   
kekec in mojca
Svežega sadja ne upam jest, ker malega po njem napenja. S kompotom pa bom poskusila. A da daste tudi hruške noter? Pa otroka potem ne črviči? Saj vem, da je to kuhano sadje, samo vseeno me je malo strah. Sicer krčki pri nas niso hudi, zvečer se malo zvija od osmih do devetih, ni pa tako grozno, kot je bilo pri prvem (ali pa sem se jaz na to navadila user posted image ).

Banane... saj jih ne pojem veliko, mogoče eno na teden. Zdaj sem poskusila z lanenim semenom v jogurtu, upam, da bo kaj bolje.

Trnuljčica, sem te že mislila prit kaj pogledat, pa so se začeli obiski in imam vsak dan za pospravljat, pa peglat in potem še hitro skuhat. Je moj rekel, da je že čisto crknjen zaradi tega - nonstop služba - domov - obiski - spanje. Mah, bo že. Ko bi le se vsi naenkrat vsipali, potem pa dali mir! Ampak ne, vsak mora prit drugi dan... user posted image

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 13:23:17   
zokica
Pozdravljene!!!user posted image
No,  jaz sem se pozanimala glede pomoči ob rojstvu in moja občina da 200 evrov, samo ne vem če bom dobila, ker je Rene prijavljen na stalnem prebivališču pri atiju, njegova občina pa ne da nič. Bomo vidli drugi teden, kaj bodo rekli.
No, midva jeva še samo Aptamil Comfort 1, ker nimam mleka (čeprav sem upala, da ga bom imela čim več)user posted image , pa s tega ni nič.
Našega Reneja so fejt dajali krči, pa sem kupila v Avstriji kapljice Antiflatt in mu dam v vsak obrok in moram povedati, da o krčih ni ne duha ne sluhauser posted image , res da se pokaka samo 1x ali 2x na dan, ampak, glavno, da je to mimo.
Danes smo stari 18 dni in moram povedati, da se je odkar smo doma iz 3640g, zredil na 4500guser posted image , skoraj za kg.
Danes greva k zdravniku, ker mi fejst poliva in je doktorca rekla, da ga naj rajši pripeljem da ga pogleda, kot pa da mu dajem in menjavam mleko sama od sebe.
Je na 3 ure, ponoči se kdaj pa kdaj zgodi, da na 4 ali 5 ur, je pa skoz dan že veliko buden, tako da s spanjem nimamo problema in tudi kopamo se zelo radiuser posted image
Je pa že zdaj zelo razcartan, ker ga vsi nosijo po rokah in cartajo, tašča vsakokrat, ko malo zacvili, prileti gor, češ kaj je zakaj jokaš (če pač mora malo počakati, da mu naredim mleko) potem ko pa hoče biti na rokah pa sem jaz kriva, češ kako te je mamica razcartala, kar sploh ni res, ker sem že pravla, da ga naj ne nosijo toliko po rokah, ker ga je potem to težko odvaditi in ko je enkrat na rokah, je gotovo.
Potem ko bo večji, pa bo vsega mamica kriva ker ga je razcartalauser posted image user posted image
No grem zdaj delat kosilo, se še kaj oglasim!
Uživajte

_____________________________

Mamici v veselje, atiju v ponos
pokukal si na svet brez zobkov in bos.
Vedno boš naš sonček mali,
saj smo te komaj dočakali.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 19:15:00   
BUBICA17
Jaz sem pa prvič ločena od Bubice odkar sva doma.user posted image Danes je star 26 dni in štiri tedne nazaj približno ob tej uri so se začeli popadki na pet minut. Med dnevnikom sem jih štopala. Tako, da je ljubi pred slabo uro odpeljal Bubico na sprehod. Jaz sem si pa privoščila svojo prvo kopel od poroda. Zdaj si pa sušim lase in se sprašujem, kdaj prideta, ker je tok ura. Sam nočem poklicati, da ne bom izpadla tečna.
A ste bile že kaj ločene od svojih user posted image ? Prov grozen občutek je...al pa malo pretiravam.  

(odgovor članu zokica)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 20:25:02   
Ketrin
Čer punce.

Vidim da ste vse ok. Morda je danes kaj v zraku, al pa bo kaka luna, ker je naša Kaja tudi tečka. Kr neki...ampak zdaj končno spi....

Dopoldan sem bila na orng turi v mestu in čisto po naklučju smo se dobile s Srečko, NiLE in Majčko28. Res super so tale vozičkanja. No popoldan pa je očka čuval Kajo, da je šla mami kao v šoping. In vam povem tole je prav naporno. Prava bitka s časom. Norim po trgovinah kot blesava, v BC so po moje mislili, da sem kaj ukradla, madona.... Skratka prav neprijetna izkušnja. AMpak mojo Kajo živcirajo trgovine in se začne dret in potem sem tam kot ti K&M user posted image AMpak včasih je treba, kaj čem..... Jutri bova morali malo v trgovino kaj za kosilo kupit, ker je hladilnik prazen.....

TOREJ: vozičkanje jutri ob 11 v Čolnarni Tivoli..... Kar pridite mamice, več nas bo lepše bo... Meni sicer pride en mehankar za klimo, pa upam da bo kmalu fertik in pridem....

Drugače pa: lepo, mirno in doooooolllllgooooo nočko želim vsem skupaj....

(odgovor članu BUBICA17)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 21:55:54   
Jo@n
Ketrin, hvala za vabilo za jutri, naju ne bo, še nisem sama vešča prekladanja v lupinico, pa montiranja v avto,  potem sestavljanje vozička, da o ekpediciji v Lj ne govorim... Se bom tale četrtek raje civilizirala kje v bližini doma user posted image

Ostale se pa lepo imejte!

Šibam, user posted image  krčki spet črvičijo malega...

(odgovor članu Ketrin)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 21:57:20   
lepa posadka
Dober večer...jest sem čist hin :-))))
Tile dnevi so za znoret lepi in mi ves čas neki delamo, pa po obiskih hodimo, pa zunaj norimo, pa zunaj jemo...pa spimo... Danes dopoldan sva šla s Tomažem v LJ - samo na Rudnik malo špancirat...pa ogledovat... No, pa sem veliko denarja zapravla, pa se mi zdi, da nisem nič kupila... pa samo v dveh trgovinah sva bila... Še dobro, da sta naju sonček in vročina  kmalu domov prepodila... Se že kar veselim dežja pa spet kakšnega bolj počasnega dneva, hehe. Saj mali sploh ne bo znal več dnevnih spanj v posteljici odspat...

Torej - jutri... mož nima seminarja, pa bi vseeno prišla, samo ima ta tretja zjutraj cepljenje...potem me pa ne mika takoj z njo okoli letat... Jutrišnji dan bo tudi brez tega dovolj pester. Imejte se super...pa zmenite se kdaj pridete dol!

Drugega ne uspem komentirat, ker si močno želim v posteljo.
Lahko noč.

(odgovor članu Ketrin)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 23:04:22   
NiLe
Pa je še en lušten dan za nami user posted image . Kot je dejala Ketrin smo se po naključju srečale na soku in spet je naš čvek trajal tri ure in tako so naši aprilski sončki uživali na zraku ... vmes smo se podojili in pocartali. Jutri pa Tivoli ... ja tile sončni dnevi so res super, zato jih je treba maksimalno izkoristiti ... Tudi popoldnevi so pestri, ko je treba z večjimi biti na igrišču ali dvorišču pred hišo ... zato zvečer vsi popadejo dol. Le mami se težko spravi pred 11. uro v posteljo user posted image

Ja, Posadka, bo spet potreben kakšen deževen dan, da bomo doma lahko kaj postorili user posted image . Škoda, ker te jutri ne bo. Se bomo pa morali zmeniti in prileteti na Dolenjsko. Aja, za seznam sem te pozabila pohvaliti. Meni je tudi ta seznamček brez sličic veliko bolj praktičen.

Bubica, to ni nič nenavadnega, da si tako v "skrbeh", ko si oddala svojo punčko očiju ... izkoristi take trenutke za oddih in sprostitev in nabiranje moči za nove podvige.

No, pa da se še jaz malo pohvalim. Danes smo imeli posvetovalnico, kjer so pohvalili našo princesko, da lepo napreduje in da je izredno živahna in luštna pupika. Torej, zrasla je 4,5 cm in se zredila za 720 g. Sedaj ima 3.500 g.

Tkole ... sedaj pa skočim pod tuš in v posteljo. Mirno nočko vam želim.












_____________________________

Spi, dete, spi!
Biba je zaspala, buba je zaspala, baja, ki nagaja, v sanjah s tabo raja.

(odgovor članu lepa posadka)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Aprilski srčki 2008
14.5.2008 23:48:13   
JABOLKO3
Živijo!

Šele sedaj sem našla malo časa, da se javim. Dopoldne smo z atijem šli v supernovo, da je mami kupila hlače in majico (da imam sploh kaj oblečt), potem pa še malo po avtosalonih past firbce, ker bomo morali najbrž zamenjati avto, seveda bi kupili rabljenega, a smo šli pogledat, kako sploh kakšen zgleda nov, pa kakšne so cene, da si lažje predstavljaš pri rabljenih. Aja, ko smo že pri tem - tiste, ki imate več otrok - a drži, da dobiš pri nakupu avta povrnjenega nekaj davka, če si velika družina? Tako je namreč trdil en prodajalec, da je letos že nekaj avtov prodal na ta način. Jaz namreč nimam pojma o tem. Popoldne pa spet delavci pred hišo, pa še mami in sestra sta prišli s Štajerske po našega tasrednjega, da bo do sobote pri babici na počitnicah. Potem pa vsi večerni rituali, pa je ura, kjer je.

Trnuljčica in ostale, ki jamrate, da otročki jokajo na sprehodu - saj se bodo sčasoma navadili, ne sekirajte se, sploh pa ne, kaj si folk misli. Moj ta starejši je tudi vpil v vozičku, dokler sem vozila po asfaltu čez naselje (so me tudi vsi čudno gledali), ko sem zavila v gozd po koreninah in kamenju, da ga je pošteno treslo, je pa spal kot bubica.

Vozičkanje - upam, da mi bo jutri zneslo, da pridem, ker imam še nekaj obveznosti. Če mi ne bo uspelo prit - uživajte na sončku!

Sedaj moram pa res spat, lahko noč vsem.



(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?