|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 13:33:59   
Soncnica Sandra ***
ORIGINALNO SPOROČILO: MAJABO
Ali katera jemlje kakšne vitamine?


Jaz imam doma Elevit, ampak ga kar nekako pozabljam vzeti user posted image

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 13:42:12   
aurora28
Jaz jem neovin, od sadja jem banane, lubenico, melono in kompote, od zelenjave pa jem nekisano zeleno solato, rdečo peso in papriko...zaenkrat mu to vse paše, sem pa opazila, da ga napenja samo v primerih ko jem kaj sladkega , zato sem popolnoma črtala sladko, nobenih keksov, nič od nič user posted image . Se mi sline cedijo, ker bi zmazala celo riževo Milko, ki jo imam v hladilniku, ampak ne smem.

Sliko ležalnika sem dala v album Gal in si ga lahko pogledaš. Midva sva ga dobila za darilo, je pa cena 80 € od znamke Babywelt. user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 13:50:23   
Soncnica Sandra ***
Aurora hvala za slikico. Prav simpatičen ležalnik, sploh, ko Gal tako lepo leži notri user posted image

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 13:58:46   
barbaw
Špelin@ jaz sem Majo peljala ven že 6-ti dan. user posted image  Ene patronažke so mnenja, da je otrok dovolj zrel ko mu popek odpade. Pa tudi nekega navajanja ni bilo, ker sem bila pol dneva zunaj. Malo je težko bit zaprt noter, ker lahko znorim, ker se tamalemu zmeša, če je zaprt. Smo zelo veliko zunaj in opažam, da je tudi Maja tak tip, da je rajše zunaj. Lepše spi zunaj, bolj je mirna, ...
Zdaj še veliko delamo zunaj (gradimo otroško hišico za igrala) in smo cele dneve zunaj. Noter hodimo jest, se previjat in dojit, pa popoldanski počitek nam tudi ne uide. Ostalo pa smo skoraj vse zunaj. Imamo tudi senco, tako da Maji ni prevroče.
Na RD sem jo vzela s seboj in smo bili tudi tam tunaj. Je ful pridno spala. Sploh ni bilo problema. So bili malo presenečeni, da sem prišla s tako malim dojenčkom, pa so potem rekli, da je to zato, ker je to drugi otrok. AMpak res ni problema. Če bi bila Maja bolj živahna in nemirna ne bi šla.

Aurora jaz delam kar po otroku. Če vidim, da ji je vroče leži samo v bodiju z dolgimi rokavi in bombažnih hlačkah do pasu. Ko pa ji bo prevroče dobi kratke rokave. Če vidiš, da je Gal vlažen pod oblačili ali da ima rdeča lička ga kar sleči oz obleči manj. Kapice tudi ne dajem več razen če jo vzamem na roke in piha.

Majabo jaz še vedno jemljem Elevit.



_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 14:14:35   
hijenca
Halo!

Vidim, da se je z rojstvom našega Vida moje življenje spremenilo in da sploh nisem opazila, da ste drage majčice pobegnile k dojenčkom user posted image .  Ampak sem vas našla in že imam eno vprašanje.

Ali mogoče katero od vas muči zaprtje, sedaj po rojstvu sončkov? Jaz ne vem več, kaj naj jem, ali naj sploh kaj jem,... Sedaj sem si nabavla Donat, pa upam, da ne bo Vida od tega začelo šraufat.



_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 14:41:16   
jana81
hijenca šraufalo ga ne bo, ampak ti svetujem da ne spiješ več kot 3 dl Donata na dan, ker deluje odvajalno tudi na bebico. tak so mi povedal v P.
 
aurora bravo za tvoje kilce....men ne gredo nikamor...še vedno jih imam 9 plusa na zalogi...
 
barbaw tud mi imamo Nejčka skos zunaj...ampak danes je pa res vroče, sva šla prej na sprehod in mu je totalno zakuhalo. zdej ga grem malo umit, in nazaj ven, pa malo manj ga bm oblekla....samo kratke rokave in ene dolge čez.
 
Je pa naš mali sonček postal prava sova čez dan, bolj malo spi in išče pozornost, drugače se prav razjezi.user posted image

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 17:22:30   
Majabo
Aurora 28 koliko naj bi bil otrok star da gre lahko v ta lezalnik?

verjetno takrat ko nic vec ne prespi celega dneva, da kaj vidi in se mu dogaja,...kdaj pa pravzaprav otrok res neha toliko spati podnevi?



p.s. prekrasnega kuzka imas! sem kar zalostna ker mojega boksija  ni vec

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 17:24:27   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Soncnica Sandra ***
ORIGINALNO SPOROČILO: AURORA28
V stanovanju je vročina po 26 stopinj in nevem kaj obleči Galu v stanovanju in kaj obleči za zunaj, ko je še več stopinj???

Mi sicer nimamo še tako vroče v stanovanju, ampak tudi razmišljam kaj in koliko obleči Manco.
Običajno jo imam oblečeno v body in žabice, tako zunaj kot znotraj. In za 1x se še ne pritožuje user posted image .
Aja pa še to, zunaj danes nisva več imeli kapice, ker je res "savna" odzunaj.


Mark je že dva dni v bodiju s kratkimi rokavi, hlačkah brez stopal in nogavičkah. Čeprav je bilo prej, ko sva bila zunaj, tako vroče, da so bile še nogavičke čist odveč. Kapica mi pa tud na misel ne pade.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 17:27:51   
Taula
Madona sploh nisem vedela da že čvekamo tuuser posted image user posted image

Brati pa nimam čas ker je mala zbujena, da se nafutrava pol pa sprehod.user posted image

Imam pa eno vprašanje (sej verjetno že piše)...čaj? Ali jim ga že kaj dajete po flaški ker je vroče?user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 17:28:02   
Majabo
Hijenca jaz sem tudi nabavila Donat, pa nek fructalov sok od suhih sliv, danes dopoldan sem ga spila kozarec, da preverim ce morda ne bo povzrocal kaksnih dodatnih krcev nasemu malemu, sicer je dobro za prebavo laneno seme, ne da te pozene ampak ti jo uredi, zmletega das v jogurt ali pa celega namocis, pa potem popijes, samo meni je to drugo fej ker rata sluzasto

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 17:28:37   
Taula
Ali mogoče katero od vas muči zaprtje, sedaj po rojstvu sončkov


Jap. Donat pijem, pa čaj za prebavo za dojenčke..samo ne pomaga ful. Donata ne upam ful piti.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 17:30:15   
Majabo
ve se med sabo ze poznate menda jaz sem pa bolj kot ne nova, pa me zanima, koliko pa imate stare otroke
jaz sem rodila 16.maja.

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 17:36:57   
CatJa
Majabo, rodila sem 3.5.

Taula, če je samo dojena, ne rabiš dodajat drugih tekočin.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 17:55:01   
Taula
Taula, če je samo dojena, ne rabiš dodajat drugih tekočin.


Ni. Dodajamuser posted image
4x do 5x na dan je moje mleko, 2x do 3x dodatekuser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 18:04:14   
CatJa
Aha. V tem primeru bo pa res najbrž treba dat kak čajek ali kakšno žličko prekuhane vode.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 18:12:00   
barbaw
Taula jaz že dajem čaj in mi je bila Maja danes tako hvaležna zanj. Je spila 10 ml, ker je bila tako žejna. Boga revica.

CatJa moja je samo dojena in je tako vroče, da mora tudi pit. Meni osebno se zdi zmotno, da je dojenje dovolj za odžejat.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 18:56:47   
aurora28
Majabo jaz sem rodila 30.4. in hvala za kompliment naše bokserke, res je ena lepotička.user posted image Glede ležalnika pa pravijo in na njemu piše, daje od 0 do 24 mesecev, je res zlata vreden ta denar, ker drugače bi nam roke odpadle.

Mene tudi zanima glede čaja, ker Gala sicer na polno dojim, ampak že dva dni, ki sta peklensko vroča, opažam, da je zelo žejen in ga dojim na 1,5 uro, ker joka in išče.

Catja hvala za nasvet glede oblačenja, danes sem ga sicer že trikrat preoblekla, ker se mi je smilu bogi moj sonček, tak je vroče in me je ob enem strah, da se ne bi prehladil. Jutri pride patronažna in jo bom vseeno vprašala.

A ve že oblačite svojim sončkom bodije ali majčke čez glavo?


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 19:17:47   
Naty*
IZVIRNO SPOROČILO: Majabo
Naty Mi se ven še nismo spravili, predvsem me moti tale silni veter, letos se zdi, kot da nebo nikdar ponehal. Pihalo je celo zimo, pa pomlad,....
Starejsi radi recejo, da je mamica tista, ki se mora paziti in naj imam na glavi ruto user posted image  bom raje še kak dan počakala.


Ja js sm tud razmišljala glede vetra, pol sm pa pomislila na tiste dojenčke, ki so rojeni decembra pa gredo mamice glih tko ven z njimi. Pa je še minus ne samo veter user posted image . Kar se pa mene tiče, bi pa verjetno mogla mal pazit, sploh pravijo, da je treba po CR pazit, da se ne prehladiš. Pa še šivi se niso "raztopili". Ampak smo dons meli kr konkreten sprehod in se ful dobr počutim user posted image , tko da hvalabogu za sonček!!!

Sm pa razmišljala, da je bil najin Žan danes verjetno preveč oblečen, ker je res vročina, tko da bomo jutr šli na manj user posted image .

hijenca js sm prišla iz P zaprta ko user posted image user posted image . Če že na porodu nisem prišla do iztisa je blo tko prvič, ko sm šla na wc user posted image . No sej ne da je smešno....takrat je blo za zjokat. Pol je šel pa moj v nabavo in je kupil Donat, sirup Portalac, suhe slive pa še kefir in po dveh dneh sem laufala na wc vsake pol ure user posted image user posted image user posted image . Zdej se mi je počasi naštelalo vse skupi.

aurora a misliš, da je pogostejše dojenje znak žeje? Ker verjetno je tud Žan potem žejen... zadnje dva dni se dojiva tud na dve uri, prej je pa več spal user posted image . Hm...možno, da je res to to.
Drugač pa js že od prvega dne, ko sva prišla iz P oblačim majčke in bodije čez glavo. In se niti najmanj ne pritožuje, mam ful pridnega otroka user posted image .

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 19:22:29   
Taula
ve že oblačite svojim sončkom bodije ali majčke čez glavo?


Ja. Pa se nič ne pritožuje.user posted image

Kateri čaj pa ji daješ barbaw? Jaz sem kupila enega iz komarčka, ki naj bi bil primeren od 1 tedna dalje.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 19:24:09   
jana81
Majabo jst sem rodila 21.4.
 
Taula veš tud jst razmišljam da bi mu začela še mal čaja dodajat, ker danes sva bla na sprehodu in jst avša sem ga ful oblekla, bodi na dolge rokave in še eno ne ravn tanko jopico čez, pa spodaj žabe in ene tanke hlačke čez, pa mu je blo definitivno prevroče, je bil čiust moker zadaj...tak da jutri mu dam samo kratke rokave in tanek plajšek čez, spodaj pa samo hlačke.
 
barbaw kateri čaju ji pa daješ?? Bebi čaj?
 
aurora jst mu oblačim tud bodije in majčke čez glavo...zakaj pa ne? sej mu nič ne moreš naredit če te je tega strah.
In kak ti rata ne jest sladkega? sej mogoče našga tud po tem zvija, ker jst pojem ogromno sladkarij...bom probala dva dni brez.
 
A katera ve v kolikem času to kar pojemo "preide" v mleko? Da bom vedla po čem malega šraufa.

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 19:40:49   
natasa34
Pozdravček,

Se vam pridružujem na hroščkih. user posted image
Danes smo dopolnili 7 dni, patronažna jo je stehtala in je od petka do danes pridobila 180g, smo bile ful pohvaljene in dobile dovoljenje za izhod. Samo ne vem, danes je pri nas kar malo pihalo in se mi je kljub visoki temperaturi zdelo malo preveč za prvič. Tako, da jutri greva pa sigurno ven, komaj čakam.

Lp

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 20:08:19   
katy82
Čau mačkice evo mene se spet mal oglašam,je bil vikend obupen smo mel ful krče.Mala je taka bogica se mi tko smili,sem šla dons do zdravnika pa mi je dal kapljice sab simplex pa upam da ji bojo kej prjele.Mi je pa dal tablete tametil za vzpodbudo laktacijepa sem po uri in pol dobila prav naval in sem si spumpala 100 ml,kar mi čez dan še ni nikol ratal,k ponavad si pumpam samo zjutrej in zvečer.Tako bi ji rada ponudila čimveč svojega mleka,da se ne bi mučil s tem AM k vidm da ji ne paše.
Mi je pa dons sestra od znanke posodila električno pumpico in gre res hitreje pa ful dobr sčrpa.
Taula kolk si pa ti sčrpaš naenkrat?
Dons sva ble tud midve dvakrat zunej pa sem jo tud jst mela preveč oblečeno sam kaj k sm pa kr mal panična in mislm da jo bo kr zebel pa čeprav men po hrbtu dol teče.Sem si obljubila da jst pa ne bom mama ki komplicira sam kaj k si prvič v tem položaju šele kasnej vidš kje si ga posračkal.
Barbaw hvala za recept se ga bom poslužila pa bomo videl,če bo kej pomagal.
Majabo jest sem rodila 10.5.,tast ima rojstni dan 11.5. ,teta pa sem postala 12.5. tko da smo zdej vsi na kupu.Aja da sem teta se sploh še nisem pohvalila,butara jst sem čist pozabla.Zdej se s svakinjo kličemo pa se sprašujemo in primerjamo tamale dva,sej smo prav hecne po moje.
Aurora jst sem tamali že oblekla puloverčka čez glavco pa ni blo nobene panike
No zdej se pa mala spet oglaša tko da letim pa se jutr kej pišemo.



_____________________________

10.5. smo končno dočakali našo prelepo mačkico Laro
12.5. pa sem postala teta malemu lumpu Anžetu
Le kaj nam bo prinesel 16. december

(odgovor članu natasa34)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 20:52:59   
aurora28
Jana jaz sem ugotovila, da Gala šraufa kadar pojem kakšne kekse oz. čokoladnega in takrat je jok, ker npr. včeraj nisem nič sladkega pojedla in ni imel ves dan krče. user posted image

Naty ja ponavadi pogosto pitje v vročem vremenu pove, da je otork žejen in se mora odžejati. Povej mi kako je pa vajina psica sprejela Žana?

Jana jaz sem včeraj Gala tak oblekla, da mu je bilo full vroče in je dobil že kar vročinski izpuščajček, ampak danes ga že ni več. user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 20:54:34   
jana81
aurora še en post in si na okroglih 2000...user posted image

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Majski hroščki 2008 - 1. del
26.5.2008 21:37:46   
hijenca
katy82 kateri zdravnik ti je predpisal te tablete? Pediater ali osebni zdravnik? Kajti jaz za Vidkove potrebe tudi nimam dovolj mleka in mu moram dodajat aptamil 2x na dan. Pa mislim da mu ta povzroča še dodatne krče.
 
Punce, s čem bi si lahko pospešila nastajanje mleka? Veliko pijem, Videk mi izprazni dojki, veliko se dojimo, je pa res, da mi ne diši čaj za dojenje. Imam pa tega Hippovega za dojenje.


_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?