|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 11:03:12   
Felicity
Vseh odgovorov nisem brala in se mi zdi zelo žalostno, da se tako obnašajo.

In ja, kot so predhodnice že napisale
1. jasno in glasno povedati da se tretira vse enako (pa ni nujno da mož to stori, lahko tudi ti, in on naj te podpira)
2. zavračati darila, če niso za vse 4
3. starejšima dvema povedat resnico, da stari starši niso "gladki"

če besede pri starcih ne zaležejo


4. nič oz. minimalno stikov.


Še to morem dodat, če bi bila jaz na tvojem mestu, me tam sploh ne bi več videli, ne mene, ne mojih otrok.


< Sporočilo je popravil Felicity -- 19.8.2008 11:04:45 >

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 11:03:57   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

Vseh odgovorov nisem brala in se mi zdi zelo žalostno, da se tako obnašajo.

In ja, kot so predhodnice že napisale
1. jasno in glasno povedati da se tretira vse enako (pa ni nujno da mož to stori, lahko tudi ti, in on naj te podpira)
2. zavračati darila, če niso za vse 4
3. starejšima dvema povedat resnico, da stari starši niso "gladki"

če besede pri starcih ne zaležejo

4. nič oz. minimalno stikov.



user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 11:04:10   
M1987
Naj se tvoj mož pogovorili s staršema, da če kupi kaj za vajine otroke naj kupi tudi starejšima dvema, drugače naj ne kupi nobenmu od vajinih 4-ih otrok, to bo najbolj pravično. Sploh pa otroka trpita, ker se počutita odrinjena user posted image waa tej starejši včasih pozabijo, da so otroci nedolžni in občutljivi. user posted image

_____________________________

* CARPE DIEM *
Princeska 05.08.2009

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 11:12:51   
sasa78
IZVIRNO SPOROČILO: pety78


IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda

Ne, ne delata prav, otroci so otroci in niso nič krivi. Od njih je vse prej kot normalno, da se tako obnašajo in sprejemajo samo biološke vnuke. Jaz bi se na tvojem mestu najprej pogovorila z možem, potem pa naj se on z njimi pogvorori, še vedno pa lahko vklopiš tipko "ignore" in malo distanciraš svojo družino od njih oziroma omjeiš stike z njimi.


Se podpišem.

Meni je to zelo, zelo grdo!!!! user posted image


se podpišem pod tole

_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 11:18:39   
beba76
Tanikaa, tudi njegova starša se delata, da so enkovredni, a je več kot očitno, da niso. Pol starejšima pravi, da ma njiju lig tak rada, le da sta onadva ("ta prava vnuka") še majhna in se je treba pač več ukvarjati z njima, ju cartati, jima posvečati več časa... Mislim, halo?!? Z manjšimi se igraš na en način, z večjimi se ukvarjaš drugače.

Ma, vidim, da sta res omejena, pa se mi zdi, da je škoda sekirat za to. Po drugi strani pa gre za moje otroke, ki trpijo zaradi te omejenosti.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 11:23:50   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: beba76

Tanikaa, tudi njegova starša se delata, da so enkovredni, a je več kot očitno, da niso. Pol starejšima pravi, da ma njiju lig tak rada, le da sta onadva ("ta prava vnuka") še majhna in se je treba pač več ukvarjati z njima, ju cartati, jima posvečati več časa... Mislim, halo?!? Z manjšimi se igraš na en način, z večjimi se ukvarjaš drugače.

Ma, vidim, da sta res omejena, pa se mi zdi, da je škoda sekirat za to. Po drugi strani pa gre za moje otroke, ki trpijo zaradi te omejenosti.


Ti morda res ne moreš spremeniti njunega mnenja, definitivno pa moraš zaščititi otroke in starejše in mlajše in niti približno ni res, da mlajši potrebujejo pozornost večji pa ne. Ti povej, da pri vas se s to razliko ne strinjate in da tam, kjer se to dogaja - vas pač ni. In nehajte hoditi in izpostavljati otroke takšnim vplivom. Pravila postavljata ti in tvoj mož in ne drugi.

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 11:28:32   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: beba76

Tanikaa, tudi njegova starša se delata, da so enkovredni, a je več kot očitno, da niso. Pol starejšima pravi, da ma njiju lig tak rada, le da sta onadva ("ta prava vnuka") še majhna in se je treba pač več ukvarjati z njima, ju cartati, jima posvečati več časa... Mislim, halo?!? Z manjšimi se igraš na en način, z večjimi se ukvarjaš drugače.

Ma, vidim, da sta res omejena, pa se mi zdi, da je škoda sekirat za to. Po drugi strani pa gre za moje otroke, ki trpijo zaradi te omejenosti.


Ti morda res ne moreš spremeniti njunega mnenja, definitivno pa moraš zaščititi otroke in starejše in mlajše in niti približno ni res, da mlajši potrebujejo pozornost večji pa ne. Ti povej, da pri vas se s to razliko ne strinjate in da tam, kjer se to dogaja - vas pač ni. In nehajte hoditi in izpostavljati otroke takšnim vplivom. Pravila postavljata ti in tvoj mož in ne drugi.



Točno tako.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 11:53:45   
sasa78
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Jaz bi že prvič popokala otroke in šla - al zaradi slikanja, al zaradi daril ali kakršnih koli drugačnih razlik. Tvoj partner se je odločil in sprejel otroke - zato babice in dedki pri tem nimajo nobene besede - koga bodo sprejeli za svojega - vse ali nobenega. Pika.

Jaz imam tudi sina od prej, ki ga je moj sprejel za svojega (prav tako sin njega) in pričakujeva dojenčka. In nama je že zdaj jasno, da ne bova nikomur dovolila delati razlike - ne materialno - ne kako drugače. Sicer so njegovi vsi zelo vredu, da niti ne pričakujem, da bo kaj narobe, ampak vseen - pogovorila sva se pa vseeno.

Ker na koncu je tako, da bodo zaradi drugih otroci postali ljubosumni en na drugega in se ne bodo marali kot pravi bratje in sestre ....


Se strinjam z MaruškoŠ, jaz bi jim enkrat naredila sceno, ker to so njihovi otroci, in oče je sprejel prva dva za svoja, in oni so ena družina. Če pa babica tega ne sprejema, potem ni vredna njihove družbe.
In ja, zaradi teh razlik lahko otroci postanejo ljubosumni eden na drugega, in se zaradi tega ne bodo marali, kot bi se.

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa
Jaz na tvojem mestu otrok iz prvega zakona ne bi nikakor več vozila k njim. Ker zaradi tega, da boš izpadla fajn, ker boš prišla k njim, ni prav, da trpijo otroci. Naj mož gre z ostalima dvema k njim, jaz ne bi šla. In priznam, odnos z možem bi se zelo skrhal. Takega moža ne rabim ob sebi.


Jaz bi se tudi omejila na obiske, in ne bi hodila tja, kjer tudi starejša otroka nista dobrodošla. Ne bi pa pustila, da hodita mlajša dva z očetom, ker se mi zdi da bi to družino še bolj radvojilo. Vi ste družina, in če niste vsi dobrodošli potem ne gre nihče na obisk. Mož naj gre kar sam na obisk k svojim staršem. Babica če bo želela videti svoje vnučke naj pride k vam, samo jaz tja ne bi hodila. Mislim ,da bi hitro razumeli nastalo situacijo.



user posted image user posted image user posted image   ne bom nič pisala je že vse napisano user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 11:58:31   
baguSka
Babica če bo želela videti svoje vnučke naj pride k vam


ja pa se to samo tako, ce bo vse obravnavala enako... torej ce prinese darila, naj jih prinese za vse... drugac naj ne hodi... zal! vi imate 4 otroke in ne samo 2...

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 12:07:35   
Spark
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Babica če bo želela videti svoje vnučke naj pride k vam


ja pa se to samo tako, ce bo vse obravnavala enako... torej ce prinese darila, naj jih prinese za vse... drugac naj ne hodi... zal! vi imate 4 otroke in ne samo 2...


Jaz bi v primeru, da prinese samo dva darila, rekla, da ne želiš konfliktov med otročki in da daril ne potrebujete in da naj jih kar s sabo odnese. S tem, ko prinese dva darila, se starejša otročka počutita slabo in zapostavljeno in nezaželjeno, kar pa ni prav. Darila ali za vse, ali pa  za nobenega.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 13:14:18   
MAŠKA
IZVIRNO SPOROČILO: Spark

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Babica če bo želela videti svoje vnučke naj pride k vam


ja pa se to samo tako, ce bo vse obravnavala enako... torej ce prinese darila, naj jih prinese za vse... drugac naj ne hodi... zal! vi imate 4 otroke in ne samo 2...


Jaz bi v primeru, da prinese samo dva darila, rekla, da ne želiš konfliktov med otročki in da daril ne potrebujete in da naj jih kar s sabo odnese. S tem, ko prinese dva darila, se starejša otročka počutita slabo in zapostavljeno in nezaželjeno, kar pa ni prav. Darila ali za vse, ali pa  za nobenega.



Se podpišem. Jaz bi jim kar sama povedala, kaj me moti. Mislim, da je dovolj, da že samo enkrat na glas povesta kdo je "pravi" vnuk. 

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
19.8.2008 13:47:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bingi)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 15:15:21   
mama54
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

Vseh odgovorov nisem brala in se mi zdi zelo žalostno, da se tako obnašajo.

In ja, kot so predhodnice že napisale
1. jasno in glasno povedati da se tretira vse enako (pa ni nujno da mož to stori, lahko tudi ti, in on naj te podpira)
2. zavračati darila, če niso za vse 4
3. starejšima dvema povedat resnico, da stari starši niso "gladki"

če besede pri starcih ne zaležejo

4. nič oz. minimalno stikov.



user posted image




Pod to se tudi jaz podpišem.user posted image

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 17:55:33   
Anonimen
Z mojim sem se že večkrat o tem pogovarjala, pa mi zmerom reče, da si domišljam - ju enostavno zagovarja


Naj ju vsaj on neha zagovarjat.

Njih se ne nek nacin razumem, moza pa sploh ne.

(odgovor članu beba76)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 18:18:08   
Gina
Takole bi ti rekla:

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

[če ne pripravita štirih stvari, tudi za tvoja dva otroka ne, potem ne rabita pripravljati niti dveh stvari za moževa otroka. Basta. Če ni za vse, naj ne bo za nikogar. jaz bi zagotovo vztrajala na tem, morda bi se jima sčasoma posvetilo. Ali pa tudi ne. Verjamem pa, da ti je zelo hudo, samo, kot rečeno, jaz bi svojima otrokoma razložila koliko je ura in ju skušala obvarovati pred tovrstnimi slučaji. 


Al pa takole:

IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

Vseh odgovorov nisem brala in se mi zdi zelo žalostno, da se tako obnašajo.

In ja, kot so predhodnice že napisale
1. jasno in glasno povedati da se tretira vse enako (pa ni nujno da mož to stori, lahko tudi ti, in on naj te podpira)
2. zavračati darila, če niso za vse 4
3. starejšima dvema povedat resnico, da stari starši niso "gladki"

če besede pri starcih ne zaležejo


4. nič oz. minimalno stikov.



Če hočeš še direkt od mene, če bi bilo darilo zgolj za dva otroka, za druga dva pa ne, ne bi dovolila vzeti ta malima otrokoma nič in bi ji tudi povedala zakaj. Če se sem in tja slika samo s ta malima ni nič narobe, če pa to stalno ponavlja in poudarja, da sta samo ta mala dva pomembna, pa bi naredila, kot je zgoraj napisano v postih.

Jaz imam srečo, tako moja tašča kot moja ex tašča razumeta moje otroke. Tašča sploh poudarja, kako so vsi njeni in ima vedno za vse kaj pripravljeno, z vsemi klepeta in za vsakega vpraša vedno, pa vsakemu pošilja pozdrave in poljube in jo celo skrbi, da ne bi ta velika dva mislila, da sta zapostavljena. moja ex tašča nima tolk stikov s ta malim, ampak kadar ga vidi, se mu še posebej samo njemu posveti, ga nikdar ne ignorira ali kaj takega. Ex tašča in ex mož tudi praktično nikdar ne pošljeta ničesar samo za ta velika dva, vedno je ta mali zraven upoštevan in je kaj tudi zanj. Tako da se moji otroci kar se tega tiče nimajo kaj pritoževat.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 18:42:54   
migrena
nisem prebrala vseh pa vendar...ne bi vzela nič če ne bi bilo za vse in pika....in to bi jim tudi povedala.....če jim ni do 4 jim tudi do 2 ne bo ....

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 19:00:57   
ključek
Zelo grdo in zelo podlo. Kako lahko počne kaj takega? Zame ona nima srca, res ne. Če so tvoji otroci, če jih je sprejel tvoj mož in če jih njegova mama ne sprejema, mene tam sigurno ne bi več videli. Ker to pomeni, da ne sprejema mene, niti moža (sina).


se strinjam.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 19:01:15   
mojamura
avtorici teme:

kot vidim nimam samo jaz takih težav. tudi sama ima iz prejšnjega zakona sina, zdaj sem z drugim partnerjem in tudi z njim imam sina - skupaj smo pa 4-članska družina

moja v.d. tašča zna za svojega pravega vnuka kupiti cote, ko je npr. imela abrahama, da se bo kao lep z njo slikal (itaq mu nisem tistega oblekla). na zid si je dala povečati sliki, ki sta nastali na praznovanju abrahama, na eni je ona pa njen vnuk, na drugi pa je ona njen mož in njen sin (moj partner), pa njen vnuk (moj mlajši sin)....mene pa mojega starejšega sina ni zraven ker je tako želela...
pa ko ma mali r.d. skače okrog slaščičarn za pecivo in torto, čeprav jaz izrecno pravim, da torto kupiva mi2. kupila sta mu gokard, mali sintisajzer no, oni avto na akumolator, vse mogoče pi*zdarije - moj starejši pa ob takih prilikah ni dobil nič.

letos se je celo zgodilo, da sta pozabila na r.d. mojega starejšega sina...sin je šel k njima in ju povabil k nam v zg. nadstropje, pa sta rekla, da zdaj ne bosta hodila, ker nimata časa (ni jima povedal da ima roj. dan - ker je mislil, da vesta). nato sem šla jaz dol pa sem vprašala zakaj nočeta priti, sta rekla, da ju vse boli, pa da so poročila. ko sem povedala, da naj prideta vsaj na sinovo torto- pa sta me samo debelo gledala.

živimo v isti hiši - kako pa naj jaz omejim stike.user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu migrena)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 23:26:45   
Tende
Ne, nimajo prav, pa ne samo to - prav bedni so oz. sta.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
19.8.2008 23:42:45   
Gina
Ojoj, mojamura, to je pa res bad. Kaj pa tvoj pravi na to? On bi moral nekja v tej smeri ukrenit. Zakaj pa sicer ti malo ven ne padeš? Jaz bi ju čustveno izsiljevala, ker če si pod isto streho, je to pač sicer grd, ampak včasih uspešen izhod. Pa saj sta onadva tudi grda. Načinov čustvenega izsiljevanja je več, samo ti veš, na katerega bi kateri od njiju padel. Pa ta velikemu razloži, da ne more biti od tega odvisna njegova sreča, če ona dva nimata pošlihtanih možganov. Dasta uboga, ampak da se ne morete odseliti.

(odgovor članu Tende)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
20.8.2008 8:23:53   
A & T
Tudi jaz te popolnoma razumem, saj imam tudi jaz sina z bivšim partnerjem, ki je tudi star 10 let, sin s sedanjim možem pa je star 2,5 leti.

Naj omenim samo en dogodek:

Bili smo pri moji tašči ter tastu in je mlajšemu sinu dala kinder jajčko, starejšemu pa nič in jo je dve leti star otrok vprašal: "Kje pa je kinder jajčka za bratca?" Tašča se je samo nasmehnila, odgovorila pa nič...

Jaz ti povem, da se takšna ženska ne bo spremenila niti takrat, če bi ji 100 krat povedala, da tebe ali tvojega moža (partnerja) to moti ali boli, ona pač do ostalih tvojih otrok ne nosi istih čustev, pa tudi v sebi se je odločila, kako se bo do njih v prihodnosti vedla...sram jih je lahko, ne vejo kako te otroke prizadenejo...

Jaz oz. mi ravno zaradi takšnih in podobnih situacij ne obiskujemo pogosto tašče in tasta...pa naj si mislita karkoli že.

Vsaka čast tistim babicam in dedkom, ki se zdravo vedejo in pozornost ter ljubezen posvečajo vsem otrokom - vnukom in nevnukom.



(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
20.8.2008 8:29:16   
sakuL
groznouser posted image
nisem brala odgovorov, ....

si mogoče tašči kaj omenila glede tega,...? kaj pa pravi tvoj partner?

user posted image


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
20.8.2008 8:30:41   
maruškaŠ
Bili smo pri moji tašči ter tastu in je mlajšemu sinu dala kinder jajčko, starejšemu pa nič in jo je dve leti star otrok vprašal: "Kje pa je kinder jajčka za bratca?" Tašča se je samo nasmehnila, odgovorila pa nič...


Jaz bi kinderjajčko vzela - vrnila tašči in povedala, da če ni za oba - ni za nobenega. Pa če je to njej prav ali pa ne.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
20.8.2008 8:32:11   
sakuL
se podpišem pod maruškaŠuser posted image

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
20.8.2008 18:16:34   
uršika***
Pa kje so vaši dedci ženske????? Zagovarjajo svoje mamice al kaj? Ne morem verjet. Boste pa morale malo bolj na šarf reagirati in ne se pustiti, da z vami in z vašimi otroki tako ravnajo. Če pa pride do konflikta pa pač pride. ampak otroci imajo lahko zaradi takšnih razlik še velike težave v življenju, lahko se še med seboj ne bodo razumeli- polbratci in polsestrice. Pride do ljubosumja in nevoščljivosti Ne vem kaj je bolj pomembno, mir s svojo taščo ali dobro za otroke?

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?