|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
20.8.2008 22:59:10   
rija
beba in ti se sekiraš?

kaj bi te še na mojem mestu, ker se tast in tašča tako obnašata do svojega "pravega" vnukauser posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
20.8.2008 23:54:12   
karmy
jaz bi na tvojem mestu darila zavrnila

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
21.8.2008 8:20:45   
beba76
Vidim, da je več takih pacientov. Pri nas po moje ne bom kaj dosti rešila, ker sem že večkrat stegnila jezik, da imamo pa mi 4 otroke, ne samo dva, pa me kar ignorirajo. Moj pa se po moje proti mamiki itak ne bo obrnil user posted image user posted image
Torej, bomo tja hodili še manj, kot smo do zdaj in bo preteklo še več hude krvi doma. Moj ma pač fiksno idejo, da mam jaz nekaj proti njegovim, ker grem nerada tja. Do zdaj sama nisem prav vedela, kaj me odbija od njih, ti šparovčki pa so očitno bili pika na i.
Malo sem sama začela razmišljati za nazaj, kako je bilo in sem prišla do zaključka, da smo pred rojstvom oz. pred nosečnostjo njihovega vnuka več hodili tja in nisem imela skoraj nič povedati proti njim. Pol pa mi je že med nosečnostjo začela solit pamet, da ta ta mali, pa ne bo šel v vrtec, da ga bo ona čuvala (to je rekla, ko sem ji povedala, da sta starejša šla takoj, ko sem šla v vrtec bila v vrtcu) in podobno. Že takrat sem jo vprašala, če je ta princ ali kaj user posted image

Nisem mu še nič povedala o teh šparovčkih, ker sploh ne vem, kako naj začnem, saj odgovore že poznam, pa še pošteno se bova skregala. Ampak nenazadnje gre za najine otroke (ne samo moje!!) in nekak mu bom mogla vbiti v glavo, da je seveda normalno, da spoštuje in ima rad svoje starše, seveda pa so na prvem mestu otroci in jaz (pa ne mislit, da sem egoist, taki so pač moji pogledi na zvezo), potem pa vsi in vse ostalo. Ne vem, mogoče razmišlam narobe - razsvetlite me.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
21.8.2008 10:04:24   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: beba76

Vidim, da je več takih pacientov. Pri nas po moje ne bom kaj dosti rešila, ker sem že večkrat stegnila jezik, da imamo pa mi 4 otroke, ne samo dva, pa me kar ignorirajo. Moj pa se po moje proti mamiki itak ne bo obrnil user posted image user posted image
Torej, bomo tja hodili še manj, kot smo do zdaj in bo preteklo še več hude krvi doma. Moj ma pač fiksno idejo, da mam jaz nekaj proti njegovim, ker grem nerada tja. Do zdaj sama nisem prav vedela, kaj me odbija od njih, ti šparovčki pa so očitno bili pika na i.
Malo sem sama začela razmišljati za nazaj, kako je bilo in sem prišla do zaključka, da smo pred rojstvom oz. pred nosečnostjo njihovega vnuka več hodili tja in nisem imela skoraj nič povedati proti njim. Pol pa mi je že med nosečnostjo začela solit pamet, da ta ta mali, pa ne bo šel v vrtec, da ga bo ona čuvala (to je rekla, ko sem ji povedala, da sta starejša šla takoj, ko sem šla v vrtec bila v vrtcu) in podobno. Že takrat sem jo vprašala, če je ta princ ali kaj user posted image

Nisem mu še nič povedala o teh šparovčkih, ker sploh ne vem, kako naj začnem, saj odgovore že poznam, pa še pošteno se bova skregala. Ampak nenazadnje gre za najine otroke (ne samo moje!!) in nekak mu bom mogla vbiti v glavo, da je seveda normalno, da spoštuje in ima rad svoje starše, seveda pa so na prvem mestu otroci in jaz (pa ne mislit, da sem egoist, taki so pač moji pogledi na zvezo), potem pa vsi in vse ostalo. Ne vem, mogoče razmišlam narobe - razsvetlite me.


Seveda ste na prvem mestu vi, otroci in ti. Šele potem starši. Sploh pa, ker tako grdo ravnajo. user posted image user posted image  Jaz res ne razumem tega. Kako je lahko nekdo tako podel???

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
21.8.2008 10:26:13   
maruškaŠ
Seveda ste na prvem mestu vi, otroci in ti. Šele potem starši. Sploh pa, ker tako grdo ravnajo. Jaz res ne razumem tega. Kako je lahko nekdo tako podel???


Čist res. Pa meni ni jasno, da trpiš takšno obnašanje od dedca. Sej ne, da bi mogla zdej it stran - sam ženska, daj udari po mizi in ga postavi na svoje mesto, ker očitno ne ve kje je njegovo mesto. Pa če mene vprašaš spoštovanje gor al pa dol - ti si izbrala njega in ne njegovih staršev. IN spoštuješ ljudi, ki si spoštovanje zaslužijo in ne kar nekoga po defoltu.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
21.8.2008 10:28:35   
ronja
beba, po moje imaš dve možnosti:
a.) resen pogovor z možem
b.) če to ne bo rodilo sadov in ga zato ne misliš zapustit, pogovor s tvojima prvima otrokoma

Vsak človek se mora enkrat osamosvojit od svojih staršev - ne samo finančno, ampak tudi čustveno in enkrat mora na prvo mesto postavit svojo primarno družino - takoj naj bi bilo, seveda. Če tega ne naredi, pravimo, da je mamin/očetov sinček oz. hčerkica. Dejstvo je, da jih veliko tega ne naredi in imajo vseeno družine in tudi nekak funkcionirajo. Odvisno, koliko to njegovo ženo/moža to moti in koliko se stari starši vmešavajo v to družino... Variacij je neskončno in ni ene prave meje, kaj je prav in kaj ni več sprejemljivo - za vsakega je drugje...

Ti veš, koliko te to moti in koliko si pripravljena žrtvovat za to, da si z njim in veš, koliko tvoja otroka že razumeta stvari. Tudi je malo odvisno od tega, koliko časa ste že skupaj družina - če sta bila otroka še majhna in ga jemljeta kot "pravega očeta", je stvar veliko bolj resna kot če sta prišla vidva skup, ko sta bila prva otroka že starejša in ga jemljeta bolj kot "tvojega partnerja". Ker če se mamin partner ne postavi zate, je manj hudo, kot če to naredi nekdo, ki ga imaš za očeta, pa kri gor ali pa dol.

Sama imam zelo nizek prag tolerance za mamine maze, (če moram živet z njimi), zato sem svojemu lubiju zelo hitro - pa še vedno prepozno, bi bilo boljše, da bi še prej - postavila ultimat: da pač mora zbrat eno, ker eno bo prizadel - če nič ne naredi, prizadane mene, tak da tudi nič je izbira, jaz pa z mamino mazo ne mislim živet. Povedala sem mu, da ga prej nisem imela za takega in če sem se zmotila, bom napako popravila, saj je vedno vedel, da tega ne prenesem (tudi se sama vedno postavim za svoje pred svojimi, če se mi zdi, da kdaj kaj takega rečejo - čeprav niso tako vsiljivi).
Situacija je bila drugačna kot pri tebi, njegova mama se je samo preveč vmešavala v nas in ves čas bi morali bit skupaj, kar je bilo meni preveč. Ampak bistvo problema je bilo pa isto: on je moral it čez to, da bo prizadel mamo, ker ne bo po njeno. Ko je prebral tisto pismo, mu je nekaj kliknilo v glavi, očitno je sprevidel dejstva, ki se jih prej ni hotel zavedat, povezal stvari in se je šel še isti dan zmenit. In se je potem menil, dokler se ni zadeva umirila, ni odnehal takoj, češ probal sem, pa se ne da... In je ostalo tako - če tašča še kaj probava, jo sam postavi na realna tla. Sem zelo ponosna nanj, da je to naredil in da zdaj nimam več skrbi s tem, sem pa bila takrat na koncu... Tak da se tudi srečno končajo stvari

Ampak moraš pa vedet, da tvegaš, da se razideta, če on ne zmore it čez to. Jaz sem vedela, da tako itak ne bom mogla živet, ker preveč cenim svobodo in mi je bilo res grozno in sem to pač tvegala - se mi je pa zdelo fer, da mu prej povem in dam šanso, da se sam odloči, ne pa jaz namesto njega. To ti pišem zato, ker si že v prvem stavku napisala, da verjetno ne boš nič rešila - ne smeš it že s tem prepričanje v pogovor, za katerega že vnaprej veš, da bo prepir... Če že vnaprej veš, da bo samo prepir in se en bo nič zgodilo, potem se skoraj ne more nič drugega zgodit... Moraš bit ti pripravljena nekaj zastavit ali spremenit.

Ne vem, če bo tvoj dragi reagiral tako kot moj, ker je razlika, če ti neko vedenje toleriraš par mesecev in se še malo buniš vmes ali pa če ga toleriraš par let... Zato verjetno ne bo šlo tako hitro, vendar se splača potrudit. Če veš, da se bosta skregala in ti je težko povedat vse to, mu napiši - tudi on bo lahko v miru vse prebral in premislil in se potem pogovorita...

Vsekakor mu povej/napiši tudi dogodek s hranilniki - ker je zelo simboličen in ker se tu ne bo mogel zgovarjat, da mlajši otroci rabijo več - ker kar se denarja tiče gotovo ne drži...

Želim ti, da bi dragi sprevidel, da delajo njegovi starši res razlike, vendar za to boš rabila konkretne dokaze - in ta s hranilniki je res dober. Ker fantje pač rabijo dokaze: tudi jaz sem lubiju morala rečt dobesedno tako: zmenili smo se, da se dobimo 1x na teden, do zdaj pa mi povej, če je bil kak teden, ko bi se videli manj kot 3x, večinoma pa večkrat - nauči se štet! In takrat je ugotovil, da je res!


Če veš, da bi bila neglede na tole rada z njim, ker ti sicer tako zelo odgovarja in te to ne moti toliko, da bi ga zato zapustila, potem pa ne izzivaj brezizhodnega prepira in mu nežno povej, da bi rada, da bi se tvoji otroci dobro počutili in da ne bi bili ljubosumni in da je ta dogodek s hranilnikom tvoja otroka zelo prizadel in predlagaj, da neseta naslednjič k njegovim staršem še dva hranilnika, da jih bo dala tašča zraven in bosta gor njuna imena in da bosta potem vidva dala tašči denar, da ga da še v ta dva hranilnika. Tako tašči ne bo treba nič spreminjat, mogoče se ji bo pa sčasoma vseeno blesavo zdelo in bo sama dala tiste kovančke not. Potem tudi vedno nosita še take sladkarije, kot jih ona daje tamalim, še za tavačja dva in zahtevajta, da prinešeno da tavečjima. To se mi zdi, da ni pretirana zahteva in bo verjetno tudi tvoj dragi za, tudi če je mamina maza.

In če tudi to ne bi šlo, se zelo odraslo pogovori s svojima starejšima otrokoma, da so pač nekateri ljudje premaknjeni, da pa greste tja zaradi očija, ker so to njegovi starši, da je njemu lepo. Da si ponosna na njiju, ker sta tako super otroka in da ju imata oba z očijem ravno tako rada kot tamaladva. Babi ju sicer nima tako rada, ampak ona je blesava.

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
21.8.2008 11:24:32   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: beba76
Njegovi starši pa ...

Ja, ni lepo. Grdo je. Ne kot babica ampak grdo kot človek. Po drugi strani pa res nima čisto nič s tvojimi otroki iz prejšnega zakona. Oni imajo svojo babico, tam dobijo "hranilnik". Če ga ne je pač tako, ampak dejstvo je, da tašča nima čisto nič s tavelikima.
Po drugi strani pa sta tavelika del vaše družine. To pove o sprejemanju vaše družine kot celote. Vaša družina je pač takšna kakršna je.

Ampak to ni tvoje delo. Če tvoj mož govori da ima 4 otroke, potem naj to razčisti s svojo mamo, razen če "samo govori" in tako ne misli.

Vsekakor pa "babica" že kot človek lahko kdaj izkazala pozornost tudi tavelikima. Ampak ta "kri" gre na njeno glavo.

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
21.8.2008 11:30:20   
Virtualna
IZVIRNO SPOROČILO: beba76

.... Žalostna je položila šparovček nazaj in mi rekla: mama, za naju pa spet ni nič.....


Brez besed sem...ko sem ta stavek prebrala, me je kar nekaj "zagrabilo" v prsih user posted image   user posted image

Upam, da bos cim prej uredila to situacijo...seveda, v prid svojih dveh prvih otrok user posted image

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
21.8.2008 11:46:52   
tehnofil
Tole je prvi opis idiličnega stanja v družini
IZVIRNO SPOROČILO: beba76
Imam 4 otroke, dva z bivšim možem, dva s sedanjim partnerjem. Vse lepo in prav z njegove strani - ne dela čisto nobenih razlik med otroci, tudi vsem pove, da ima 4 otroke...
Njegovi starši pa ...

Po treh straneh debate pa odkrije dejansko stanje
IZVIRNO SPOROČILO: beba76
Pri nas po moje ne bom kaj dosti rešila, k....Moj pa se po moje proti mamiki itak ne bo obrnil .
....Nisem mu še nič povedala o teh šparovčkih,...., saj odgovore že poznam, pa še pošteno se bova skregala..


Tako da, tašča ni čisto nič kriva. Resno. Vse izhaja iz tvoje družine. Taščin odnos do otrok je samo odsev odnosa tvojega moža do tvojih otrok.  To je ključ za razumevanje stanja. Lepo si GA NAUČILA da govori da ima 4 otroke, dejansko pa se obnaša da ima samo dva, pa čeprav za vse 4 polni hladilnik.

Za otroke je potrebno skrbeti tudi da se psihično in sociološko razvijajo. Tvoje je, da otroke zaščitiš, starejše pred vsiljevanjem občutka manjvrednosti in mlajše pred občutkom večvrednosti. Oboje je enako škodljivo.

Torej sedaj ko sem prebral ostale sem prepričan, da je zavrnitev darila (za vsako ceno) pravi korak.

Zmanjševanje obiskov pa šele dosti kasneje saj se te stvari spreminjajo počasi. Prvo bo trajalo nekja časa da dojame da tako z darili ne gre, nato pa da tudi z obnašanjem (prikritim) tudi ne. Končni rezultat pa mora biti da so otroci zaščiteni pred "škodljivimi" vplivi ne glede od koga prihajajo.

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
21.8.2008 11:50:53   
Mišni
Ja, samo res, beba76, pomisli, kaj bi naredila, če to tako delala tvoja mati. Ma jaz bi mojo takoj ob prvi kakšni taki sumljivi potezi odločno "podučila", kaj je sprejemljivo in kaj ne. Najbrž tudi ti, ane. Tako da tukajle je največ kriv tvoj mož, ker vse to dopušča.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Imajo njegovi starši prav?!?
21.8.2008 14:27:42   
N.SI
Tole je pa tako žalostno... a veš kaj, zavihaj rokave in ukreni kaj! Kot se že predhodnice omenile - pogovori se s svojim in če bo vztrajal pri kakih svojih "to sam ti vidiš" in "itak ti moji niso všeč"... mu nariši še dejstva (hranilci, slike ipd.) in če mu še to ni jasno - jah, pol pa tko - ti in TVOJI otroci morajo biti na prvem mestu... Pa ne zameri, a bom tole tudi napisala - tvoj te nič ne spoštuje - saj dovolj pove, da te ob kaki kočljivi zadevi pogleda - torej SE ZAVEDA, da je to narobe... ker pa nič ne ukrepa je to dokaz da je mamica na prvem mestu (torej njegova)... Mater, kar zmenit se bo treba - z njim...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 61
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?