|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pršut, suhe salame...
23.9.2008 21:57:41   
jajula
jst teh stvari nisem jedla med nosečnostjo, nism hotla tvegat, pa itak niso lih najbolj zdrave. pa že tko sm dovoljenih stvari preveč pojedlauser posted image  

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pršut, suhe salame...
23.9.2008 22:23:51   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Vse to je res, kar pišete, vendar vsi izdelki, ki so kupljeni v trgovini so iz kontroliranega porekla, tako, da je skrb odveč. Sama sem jedla VSE in še več, nisem pazila, ne na kaj jem, ne na kaj pijem, ker sem bila tako požrešna, da je bilo hudo. Za biftek, sem pa vprašala mojega G in tudi ta je rekel, da če ga jem iz trgovine, ne bi smelo biti nobenega problema, ker je meso kontrolirano. Tako, da sem si tudi tega privoščila...mislim, da 2x v nosečnosti.

Imam dva zdrava fanta.

Pa dober tek vam želim...user posted image



Žal, ne drži. Imela si srečo in tvoji otroci tudi. Vsi nimajo take.

Vsega tega ne bi pisala, niti se ne bi trudila vam karkoli dopovedat, če ne bi imela prav.

Če katero zanima, po profesiji sem dr. in moje področje, s katerim se ukvarjam, je higiena živil.

Živila, ki so v trgovinah, so pregledana. Vzorce se jemlje od celotne proizvodnje - npr. ena salama (ali sir, ali losos, ali....) od 100.000..., enkrat na teden/mesec ali celo le enkrat na leto - odkar smo v EU še manj. Vzorec, ki ga od te salame pregledamo npr. na salmonelo ali listerijo je 25 gramov. Kakšna je možnost, da jo zgrešiš? Vzorce se velikokrat preglejuje - oz. rezultati so znani, ko so izdelki že naprodaj in se jih potem umakne, če se izve, da so okuženi.

Surovi losos skoraj vedno vsebuje listerijo - odvisno je samo v kakem številu - in v veliko državah je na embalaži enostavno napisano, da obstaja možnost okužbe in da hrane ne priporočajo otrokom, nosečnicam, bolnim in starejšim.

Rastlinska hrana - ala solata, sadje, .... je nemogoče učinkovito pregledat na toksoplazmo, tako da bi lahko rekel, da je noben sadež ali zelenjava v pošiljki ne vsebuje. Zelo dobra preventiva je temeljito pranje pod tekočo pitno vodo.

...


Ali bi lahko zdaj prosim, nehale tiste, ki ste imele srečo, ker imate zdrave otroke, kljub temu, da ste jedle vse?

Meni se zdi to skrajno neodgovorno, da vzpodbujaš nekoga k dejanju, ki ga lahko stane otroka, zato ker se tebi ni zgodilo nič, nisi pa dovolj poučen o stvari.

Se opravičujem, če je bilo to strogo, ampak če je le kakšno prepričalo, da se ne splača tvegati zaradi ene bedne hrane, ki je itak pojemo preveč prej in kasneje, je dobro.

Nočka!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pršut, suhe salame...
24.9.2008 15:09:32   
racka28
Trdozimc - najboljši post, odkar sodelujem na rr user posted image . Sem bila zaradi svojega mišljenja že parkrat napadena, tako da sem na koncu mislila, da sem too much zakomplicirana in panična. Me pa nekaj zanima, če se ti da odgovorit. Glede lososa - v nosečnosti ga zelo priporočajo zaradi omega 3, zato je tudi pri meni vsaki teden na jedilniku, in sicer dimljen (dobro popečen na olju in potem pokuhan v omakici) ter svež, pečen v pečici. Sej v takšnem primeru itak ni možnosti da bi listerija še bila prisotna? user posted image  (sej sem rekla, da sem včasih mal panična user posted image ).

Lp

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pršut, suhe salame...
24.9.2008 16:53:55   
Tinko Polovinko iz M
Potem pa mene zanima, zakaj moj ginekolog pravi, da ni problema jesti prekajenega lososa? Zakaj vse nosecnice, ki jih poznam in jejo prekajeni losos ne zbolijo, ce je listerija res prisotna skoraj v vsakem kosu?
Meni je ginekolog rekel, nej neham panicarit.

LP

(odgovor članu racka28)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pršut, suhe salame...
24.9.2008 17:18:12   
Anonimen
Ali bi lahko zdaj prosim, nehale tiste, ki ste imele srečo, ker imate zdrave otroke, kljub temu, da ste jedle vse?


Po tej logiki verjetnosti okuzbe...kaj pa sploh lahko jes? Z nicelno stopnjo tveganja?

(odgovor članu trdozimc)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pršut, suhe salame...
24.9.2008 18:07:19   
Dali*
trdozimc je to vzela čist preresno. Saj ji ne zamerim, ampak to je zato pač, ker je to po profesiji. Sej vemo, da na tist kar se spoznamo, pač delamo večjo paniko iz tega in bolj kompliciramo. Saj je včasih prav.

Sicer pa, tle na tej temi ne nagovarja nihče nobenega na uživanje tovrstne hrane, zato ne delat take panike punce. Čeprav je očitno katera izmed vas razumela povsem narobe in iz tega naredila dramo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pršut, suhe salame...
24.9.2008 19:31:35   
Naja30
Pri vsaki stvari je tako, da lahko 999 žensk je vse in bo vse ok, pri eni pa ne bo vse ok. isto je s cigareti ipd. Žal. Jaz malo pogledam, kaj jem. Pretiravam pa ne.
Pušenjak je enkrat dobro napisal eni punci, ki je spraševala, če je zelo narobe, ker je pojedla malo gob. In še poudarila je, da res čisto malo. In je odgovoril, da nima veze koliko je pojedla, že ena je lahko kritična. In če je že eno pojedla je vseeno, če se jih potem tudi oreng naje. user posted image

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pršut, suhe salame...
24.9.2008 22:36:59   
trdozimc
Saj je vseeno, če mislite, da je to pretiravanje. Delajte po svoje. Vsaka dela.  Nisem pa nobena paničarka, ker je to moja profesija, to sem samo napisala, ker ste nekatere toliko brihtne, da pač nikomur ne verjamete drugače, kot pa če vam dokaže.

Ne zdi se mi pa prav, da dajejo ''pametne'' nasvete tiste, ki se na stvar ne spoznajo.

SUROV losos skoraj vedno vsebuje listerijo. Jejo ga ne vsi, že zato, ker je predrag, sploh pa daleč od tega, da ga jejo vse nosečnice.

Listerija, če je prisotna v hrani, ki jo pojeste, lahko povzroči kup simptomov, med najhujšimi posledicami so meningitis, smrt plodu in splav.

Preventiva pred baketrijskimi okužbami s hrano: dobro pranje, dobra toplotna obdelava, ter izogibanje surovi hrani (pršut, salame, biftek, surove jajčne kreme, surov losos, toplotno neobdelani, nezreli siri). - če to zmorete, ste veliko naredile (zase in za otroka).

To se mi ne zdi pretiravanje in prav je, da ste obveščene. Na leto umre veliko dojenčkov, preden so rojeni in veliko novorojenčkov je bolnih. Narejene so tudi določene preiskave, ki potrjujejo smrtnost zaradi okužb s hrano.

Vsaka se pa odloči sama - samo dobro je vedet o čem se odločaš, ne?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pršut, suhe salame...
24.9.2008 22:45:19   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Tinko Polovinko iz M

Potem pa mene zanima, zakaj moj ginekolog pravi, da ni problema jesti prekajenega lososa? Zakaj vse nosecnice, ki jih poznam in jejo prekajeni losos ne zbolijo, ce je listerija res prisotna skoraj v vsakem kosu?
Meni je ginekolog rekel, nej neham panicarit.

LP



Ne bi vedela, od kod imaš informacije, da vse nosečnice jejo lososa in zakaj ti je P to rekel, povem ti kakšno je dejansko stanje pri nas.

Lososa jejte kolikor hočete, če ga dobro prepečete ali prekuhate, najbolje neprekajenega.

LP!

(odgovor članu Tinko Polovinko iz M)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pršut, suhe salame...
24.9.2008 22:48:09   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ali bi lahko zdaj prosim, nehale tiste, ki ste imele srečo, ker imate zdrave otroke, kljub temu, da ste jedle vse?


Po tej logiki verjetnosti okuzbe...kaj pa sploh lahko jes? Z nicelno stopnjo tveganja?


Ničelna stopnja tveganja v današnjem času ne obstaja in o tem ni govora.

Gre za to, da lahko s previdnim prehranjevanjem v času nosečnosti ZELO zmanjšaš možnost splava, smrti plodu ali obolenja novorojenčka.

Če se splača in če zmorete? Vsaka naj zase presodi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pršut, suhe salame...
24.9.2008 22:50:23   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Dali*

trdozimc je to vzela čist preresno. Saj ji ne zamerim, ampak to je zato pač, ker je to po profesiji. Sej vemo, da na tist kar se spoznamo, pač delamo večjo paniko iz tega in bolj kompliciramo. Saj je včasih prav.



Ja, zdravje mojih otrok je zelo resno, sploh če lahko jaz vplivam nanj. To nima take močne veze s profesijo ampak bolj z določenim znanjem in vedenjem.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: pršut, suhe salame...
28.9.2008 15:50:08   
ZalaTM
joooj , jaz sem pa dvakrat jedla lososa ,..tega v slanici, pa nisem ga ne vem koliko prazila, enkrat sem ga celo samo v solato narezala kar tako,...joooj,....ni se mi sanjalo da je to lahko nevarno , ko mi je še v lekarni rekla naj si kupim lososa (res ni rekla kakšnega) da ima veliko omega 3,....a sem naredila kaj zelo hudo narobe,...ker drugače zelo pazim kaj pojem,....sem pa zdaj v 38 T

_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: pršut, suhe salame...
28.9.2008 20:31:56   
trdozimc
Zala, če bi se okužila, bi zdaj že vedela. Čimlažji porod! user posted image

(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: pršut, suhe salame...
28.9.2008 20:54:23   
ZalaTM
bi? Kako pa? mogoče sem malo preveč panična, ampak zdaj se spomnim, da sem enkrat vmes dobila srbeče spuščaje po roki,... zgornja del dlani,....nisem bila nič pri zdravniku , ampak saj če bi to bila listerioza bi kdo ugotovil ali kako?

Hvala,....

_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: pršut, suhe salame...
29.9.2008 11:28:05   
trdozimc
Okužba se manifestira z znaki, kot so vročina, mrzlica, bruhanje, oteženo dihanje, pljučnica, endocarditis, glavobol, bolečine v trebuhu, driska, izpuščaj, prizadetost jeter, meningitis, encefalitis, vnetje oči - kopirano iz 24ur.com, kjer je bil nazadnje tudi članek o okuženem siru iz Maxija.

Bolj podrobno najdeš pa tako, da malo pogooglaš pod listerioza.

Zeeeeeelooooooooooooooooooooooooooo malo verjetno, da bi se ti okužba izrazila SAMO kot izpuščaj na rokah, brez kakega drugega znaka.

Ne skrbi!

(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: pršut, suhe salame...
29.9.2008 13:19:06   
sonček85
trdozimc:iz tvojih postov se lahko vsak zelo veliko nauči in zelo si mi pomagala,saj sem bila zelo v dvomih zakaj hudirja pa ne smem jest salam,itd

Res hvala in drži se svojega pravila.


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: pršut, suhe salame...
29.9.2008 13:35:42   
trdozimc
Hvala. Me veseli.  user posted image

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: pršut, suhe salame...
29.9.2008 17:03:07   
Tinko Polovinko iz M
trdozimc: napisala sem, vse nosecke, ki jih poznam, jedo lososa. Nisem napisala, da ga kar vse nosecnice na svetu  jejo.
Zgoraj dajes pod surovo meso tudi salame. A niso salame obdelane??
No, ravno danes sem v Delu brala, da je bil en sir umaknjen iz prodaje zaradi suma, da vsebuje listerijo. Torej, je verjetnost res minimalna, da se okuzis, ker je pregledano. Sicer je verjetno ze prepozno, ko novica pride v medije, ampak kljub vseemu pa kaksen izdelek tudi pregledajo.
Pusenjak je rekel, da se v Sloveniji letno rodijo priblizno 3 otroci na 18.000, ki so okuzeni z listerijo. Je to veliko?
Je pa listerija v Sloveniji prisotna na SV. Tudi to je iz Pusenjakovega foruma.

Zivim pa v Belgiji in imam super ginekologa, tu se pol toliko ne komplicira kot v Sloveniji. In je rekel, naj se izogibam samo surovega mesa in naj zelenjavo in sadje dobro operem. Skratka, tu nihce ne zganja nepotrebne panike.

LP




(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: pršut, suhe salame...
29.9.2008 18:54:56   
ZalaTM
Hvala Trdozimc v veliko pomoč si,...

_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu Tinko Polovinko iz M)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: pršut, suhe salame...
29.9.2008 19:10:26   
Doll
Joj,punce jejte vse.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: pršut, suhe salame...
29.9.2008 19:20:23   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Joj,punce jejte vse.


Pa smo spet na začetku. user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: pršut, suhe salame...
29.9.2008 19:52:34   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Tinko Polovinko iz M

No, ravno danes sem v Delu brala, da je bil en sir umaknjen iz prodaje zaradi suma, da vsebuje listerijo. Torej, je verjetnost res minimalna, da se okuzis, ker je pregledano. Sicer je verjetno ze prepozno, ko novica pride v medije, ampak kljub vseemu pa kaksen izdelek tudi pregledajo.



men se zdi bolj problematično da se je ta sir že nekaj časa prodajal - pregledani naj bi bili preden grejo v prodajo.
no verjetnost da se kej zgodi je res majhna, ampak jst med nosečnostjo res nism hotla tvegat s temi rečmi, ker če bi se slučajno kej zgodilo bi si očitala da zakva se nism mogla teh nekaj mesecev zadržat pri eni brezvezni salami.

(odgovor članu Tinko Polovinko iz M)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: pršut, suhe salame...
29.9.2008 20:15:43   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Tinko Polovinko iz M

Zgoraj dajes pod surovo meso tudi salame. A niso salame obdelane??




Salame, ki se sušijo in/ali prekajujejo so narejene iz surovega tkiva. Soljenje, sušenje in prekajevanje ne uniči vseh bakterij in parazitov.

LP!

(odgovor članu Tinko Polovinko iz M)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: pršut, suhe salame...
30.9.2008 8:32:33   
dana
trdozimc v kolikem času pa se pokaže okužba z toxo in listerijo?

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: pršut, suhe salame...
30.9.2008 14:23:19   
trdozimc
Dana, inkubacijska doba je (sploh pri listeriozi, ki se kaže z zelo različnimi simptomi) različno dolga.

Pri listeriozi v poprečju 31 dni, pri toxi pa 7-21 dni. Večinoma se pa kažejo simptomi (pri mamici) kot pri gripi: boleča glava, mišice, trd vrat, vročina, lahko tudi težave s prebavnim sistemom; velikokrat pa pri mamici poteka brez znakov.

Podrobneje pa ne bi, ker sta res grdi bolezni - sploh za dojenčke. Katero zanima, si lahko poišče podatke skoraj kjerkoli na netu - je res veliko napisanega na temo teh dveh okužb in nosečnosti.

Lepo bodite!

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?