|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: klomifenke 2008 II.del
18.9.2008 18:47:11   
Anonimen
Zdravo!

Tudi jaz se vam pridružujem. Po  user posted image   moram začeti jemati klorifem od 5 pa do 10 dne, dva meseca in če v tem času ne bo nič potem gremo naprej... upam da nama uspe že sedaj..........


Kolikor vem ne uspe prov velikim da bi zanosile s pomočjo teh tablet, ampak upajmo na najbojše, kajne?

(odgovor članu little angel)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: klomifenke 2008 II.del
18.9.2008 19:58:26   
little angel
mislim da 75% zensk zanosi s pomocjo klomifena ce se ne motim tako da je kr uspesno zdravilp ceprav meni se zaenkrat tudi ni pomagaluser posted image ampak vrjamem da kmalu bouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: klomifenke 2008 II.del
18.9.2008 20:48:50   
lastovka
Hvala lučka 25 in little angel za spodbudne besede. Iz vajinih ust,......( sej veste kam) user posted image . No sej zdej mam še za čakat user posted image , pol pa 5. dan veselo na delo. Bom pa ta čas sigurno spremljala in držala pesti za vse druge. Bodte pridne! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: klomifenke 2008 II.del
18.9.2008 21:30:45   
Anonimen
Jaz bi vas pa samo za eno pomoč prosila punce. Ta mesec začnem s Klomifenom (4 dan) in me nekaj zanima. Sem tolk razmišljala, da zdaj pa res več ne vem kje se me glava drži. M sem dobila v torek zvečer, v bistvu se mi je čist ulila v sredo. Kdaj za enga vraga naj zdaj začnem- petek zvečer al soboto zvečer? Ve imate kot vidim vase to že naštudirano pa se mi boste mogoče mal smejale, sam tko je...zmedena sem do konca.user posted image  Hvala za vsak namig.

(odgovor članu lastovka)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 7:16:50   
Anonimen
Dobro jutro.user posted image user posted image user posted image user posted image

Nič niste zgovorne..user posted image   user posted image  

tinč, jaz bi na tvojem mestu šla na polovičko, vendar normalno od 5-9 dne al kako si jemala prej. Ker če boš jemala od 3-7 bo O najbrž prej in se bo tud na UZ to vidlo. Jaz mislim, da zgubit nimaš kaj, ker če ti 4 tablete niso pomagale en mesec, dvomim, da naslednji pa bojo.

neela, welcome back!!!! Žal mi je za tvoj izpit in M.user posted image user posted image

Dobrodošle tud vse nove članice! Čezdalje več nas je! Mogoče bi bilo dobro, da malo opišete kakšna pot je za vami?

Nf, jaz sem imela glavobole kak teden pred M. Ne vem al je to posledica PMS al K.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 7:17:38   
Anonimen
Anonimen: jaz bi vzela v petek zvečer. Sicer pa ni treba ravno zvečer, lahko tud popoldne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 8:19:13   
kalaxy
Dobro jutro punce,
včeraj sem imela UZ in ovulacija naj bi bil vsak hip, torej včeraj oziroma danes.
Sva takoj šla v user posted image  in upam, da kaj rata.
Če nam do novega leta ne uspe, pa moram ponovno na pregled.
Lep vikend.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 9:57:36   
nf
Dobro jutro!
Little angel,  75% žensk se mi zdi pa malo veliko. Glede na našo statistiko bi prej rekla ene 20%.
Anonimna, baje da se šteje prvi dan M kot tisti dan, ko se M zares vlije.
Skuštranka, kje si se pa ti potepala zadnje dni? Nič te ni bilo na spregled. user posted image  Kako si kaj?
Kalaxy tole je pa za folikelčke! user posted image  user posted image  user posted image  Zdej pa v akcijo!
Mene pa še vedno glava boli. user posted image  Pa ne cela glava, ampak tko zadaj za očmi. Tako da sem se odločila, da je ta mesec zadnjič, da se bašem s to kemijo!

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 10:12:43   
tinč407
IZVIRNO SPOROČILO: neela

tinč, najprej user posted image za moje 'monologe'....user posted image user posted image user posted image ....sedaj pa k bolj resnim temam! Prvo, čestitke ob user posted image !!! Zelo sem vesela, ko slišim, da bo kakšna poroka..user posted image user posted image user posted image ..ker to je res nekaj najlepšega. Jaz lahko zase rečem, da so ta leta, kar sva poročena, najlepša do sedaj v mojem življenju....pa nisem niti prej imela slabega...user posted image
Kar se tvoje doze K tiče....Že samo jemanje K je tvoja odločitev. Nobeden ti ga ne 'tlači v usta' na silo. Res je, da ti ga svetuje doktor, ki je strokovnjak. Ampak vsi smo samo ljudje, krvavi pod kožo in zmotljivi. V vsakem primeru, če bo tudi ta ciklus neuspešen, si boš očitala češ, 'zakaj nisem naredila obratno...'. Pač usoda je usoda. Nič ne maraj...vsem nam tle je namenjeno biti mamica....enim prej drugim pa pač kasneje. Ne boj pa se nadaljnjih korakov, ki sledijo K, saj si tako samo bližje želenemu user posted image . user posted image


neelika hvala za čestitke. Maš prav, da si bom v vsakem primeru očitala ja user posted image  ne vem še kaj naj naredim, me pa od razmišljanja boli glava-al pa od klomifena, ne vem user posted image

nf- tudi tebi hvala za lepe želje. Za poroko mama že namišljeno kje se bo zgodila in tudi veva da bo to avgusta drugo leto samo datuma pravega pa še nimava.

Skuštranka- ne vem kako bo s temi dozami K-ja. Koliko ga že ti jemlješ? in kako dolgo? si bla na UZ? Reagiraš?

Mi je res dosti lažje ko vidim da me podpirate v vsakem primeru in vsaka podpora je več kot dobrodošla in hvaležna sem vam. Se že čisto drugače počutim ko izlijem svojo dušo. Ker v tem zosu sem le z mojim bodočim možem user posted image  in z vami. Nihče drug ne ve kaj preživljama in tudi če bi komu povedala ta ne bo razumel. Ampak včasih bi pa res najraje zakričala tako naglas da bi šipe pokale. user posted image

Hvala vam babike

< Sporočilo je popravil tinč407 -- 19.9.2008 10:13:56 >


_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 10:35:49   
neela
ja, tinč - valda da te tle vse podpiramo! Kdo drug pa te bo tako razumel kot me?? In tudi zato, ker smo punce tlele vse na istem je edino pravilno, da druga drugo podpiramo. Kar se K tiče - katerokoli dozo boš jemala - verjemi, da je prava zate in nikar si ne očitat, če tudi ta mesec ne bo želenega +. Ok?

little angel - tud jaz mislim, da je 75% res veliko preoptimistična številka, ker drugače bi sigurno večina od nas več ne bila na tem 'oddelku' foruma ampak že zdavnaj na nosečnosti al pa še kje dlje...user posted image

suzi - ja, točno, kje pa si se ti potepala???

nf - moja nakana včeraj žal ni uspela (četudi brez minike)...je rekel T., da se bova kar videla na naslednjem roku...user posted image


Pozdravljene nove članice!

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 10:40:56   
tinč407
neela prav imaš. Držimo skupaj ne glede na vse user posted image user posted image user posted image user posted image

tako mimogrede tudi jaz nisem opravila izpita ki sem ga imela še zadnjega in sedaj čakam ali mi bodo gospodje iz komisije odobrili pogojni vpis. Torej je moja usoda v njihovih rokah user posted image user posted image

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 10:44:38   
neela
tinč, tud jaz sem šla včeraj po info o vpisu naprej - če bodo spustili pogoje...pa moram tud na odločitev kronanih glav počakat....user posted image

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 11:34:27   
Anonimen
nf, neelika, mal se potepam okrog zdravnikov, pa nisem tok v službi. Doma pa namenoma ne berem te teme, da mam pol v službi več dela.user posted image

tinč, jaz sem začela z 2 tableti/dan. Prvi mesec 2 folikla, drugi mesec pa nič oz. premajhni. Nato sem šla na 3 tablete/dan in sem imela 4 mesece po 2 folikla. Ampak nažalost še ni nič.user posted image

(odgovor članu neela)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 11:45:04   
sonček85
hejla zgubljenka vas je prišla pozdravit.Sem bolj malo na rač. pa se javljam tako tako ,ko imam čas.
Naša nosečnost poteka BP in danes smo stari 9 tuser posted image user posted image ,trebušček lepo raste,slabosti ni,sem še na bolniški in naslednji pregled imam 30.9 -še 11 dni ,seveda pa gre moj dragi zraven ,da če bo lahko bo videl pikico in  poslušal bitje srčka ,saj ga še ni čul ,jaz pa sem -hihiuser posted image .Prijavila sem se že tudi na NS in  jo imam 10.10-komaj čakam.

tinč407:čestitke k zaroki in sedaj vama še manjka samo user posted image ,ki bo tudi kmalu sledil.user posted image
A imamo kakšno novo nosečko ,saj mislim ,da me že kar nekaj časa ni bilo k vam na obisk in ne vem ali je kakšna ali ne.Sem pa zelo vesela ,da ste še kar tako optimistične kot ste bile in da ste vesele-tako je prav.

Sedaj pa grem in se še kaj javim seveda pa za vsako posebaj navijam in se veselim z vsako lepo novičko.user posted image

< Sporočilo je popravil sonček85 -- 19.9.2008 11:46:31 >


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 11:55:30   
tinč407
skuštanka ti pa si že kar dolgo na klomifenu... kako pa bo v naprej če ne bo K prijel? že kaj veš?

Sonček vesela sem da je s tabo in s tvojo pikico vse v najlepšem redu user posted image user posted image user posted image user posted image  res ti iz srca privoščim najbolj zdravo pikico in veliko cartljanja v troje user posted image user posted image user posted image
Sonček tudi ti si imela eno zamotitev takrat ko si zanosla. Čakala si namreč pregled pri zdravniku da ti po razjasnil par stvari. In glej, prej si zanosila ko sploh nisi mislila na to. Nekaj že verjetno je na tem. Mogoče pa meni tudi uspe med pripravami za poroko user posted image user posted image user posted image  ko verjetno ne bom vedela niti kje se me glava držiuser posted image user posted image

še par mesecev in videli bomo če ta teorija res vzdrži vse pogoje user posted image user posted image

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 12:16:32   
sonček85
JA RES JE TAKO.dOBILA SEM ŽE NAPOTNICO ZA V lj ZA K dr.Drobniču in po mesecu dni zagledala veliki in debeli plus,ki je bil narejen kar  3x.Enega sem obdržala za spomin  in slikice že lepo napopala v album od naše pikice.Sedaj čakam na naslednji pregled 30.9 in potem pokličem v LJ ,da me odjavijo ,saj še kar nisme klicala ,bom raje malo počakala -takrat bom pa že v 10 t in tudi čakam da mi g sedaj pove da je vse ok po teh malih rjavih izcedkih ,ki sem jih imela.Res je samo misliti ne smeš na to in se sprostiti-pa uspe.VERJEMI NEMOGOČEMU IN TO SE TI BO URESNIČILO!!!!!!
 
TINČ srečno in vsem ostalim prav tako.Kdaj pa bo poroka ,sta že določila datum?

_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 12:59:42   
tinč407

TINČ srečno in vsem ostalim prav tako.Kdaj pa bo poroka ,sta že določila datum?


veva da bo poroka avgusta 2009, točnega datuma pa še nimava. Načrtovati vsa se zmenila da začneva januarja. Mislim da bo dovolj časa da narediva vse potrebno. Komaj čakam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 16:33:42   
little angel
evo sem nekaj izbrskala o klomifenu, najvrjetneje ze to veste nekatere no ampak vseeno

Klomifen-citrat je sintetični hormon, ki se uporablja za stimulacijo ovulacije. Je med najbolj uporabljenimi zdravili pri ženskah brez svoje ovulacije in pri ženskah, ki svojo ovulacijo imajo vendar se želi pridobiti večje število foliklov.
Klomifen je antiestrogen in deluje tako, da ½prevara½ možgane. Sporoči jim, da je nivo estrogena v krvi prenizek in s tem telo začne proizvajati večjo količino gonandotropinov(FSH;LH) kateri nato stimulirajo jajčnike.
Navadno je začetna doza ena tabletka (50mg) na dan pet dni zapored. Prvi dan jemanja je med 2-5 dnem. V kolikor se tako ne doseže željenega učinka se količina lahko poveča do 200mg na dan.
Klomifen je kar uspešno zdravilo. Statistike pravijo, da z njim dosežejo ovulacijo pri 70-80% žensk in 50% le teh zanosi. Poveča za nekje 10% možnost večplodne nosečnosti. Ni pa čisto povsem brez stranskih učinkov.

Najpogostejši stranski učinki so krči, nausea, depresija in boleče dojke. Antiestrogeni učinek lahko spremeni izcedek. Le ta postane gostejši in tako poslabša možnosti preživetja za spermije. Lahko tudi nastanejo ciste na jajčniku, katere se pa navadno same asorbirajo v naslednjem ciklusu.

Največji problem klomifena pa je njegova zloraba. To je zelo ekonomično zdravilo,enostavno za uporabo (tablete in ne inekcije) in velikokrat se zgodi, da ga ženske jemljejo veliko mesecev zapored. Njegova uporaba naj ne bi bila nikoli daljša od 6 mesecev. Še pogosteje pa ga zdravniki predpisujejo brez kasnejših ultrazvokov in tako na koncu ni znano če je zdravilo pomagalo ali ne.

jaz mislim da mam danes ovulacijo, ze cel dan mam taki napet trebuh pa nekaj me spikauser posted image user posted image user posted image je pa danes 9 dan po zadnji tabletki tako da je mozno ne???

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 16:50:58   
neela
IZVIRNO SPOROČILO: little angel
jaz mislim da mam danes ovulacijo, ze cel dan mam taki napet trebuh pa nekaj me spikauser posted image user posted image user posted image je pa danes 9 dan po zadnji tabletki tako da je mozno ne???



Možno, možno.....hitro dol z RR-ja in v akcijo!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu little angel)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 18:18:58   
tinč407
little angel tudi jaz sem danes 9 dan po zadnji tabletki, torej 19 dan ciklusa. Že celi dan me tako bolijo jajčniki da komaj stojim. Malo manj so me boleli že včeraj. BT danes nisem imela čisto nič povečane. Mam pa taki občutek v jajčnikih kot pred menstruacijo ampak še je vse to nekoliko bolj izraženo. Občutek je tak kot da bi mi hotelo vse ven pasti.
Mislite da bi blo mogoče da bi od 12. dneva ko je folikel meril le 13mm prišlo lahko do ovulacije? In to 19 dan?? Upajmo.

No sicer pa bomo vse videli čez ene 2 tedna in takrat bo vse jasno user posted image

Upam samo da ni nič narobe user posted image user posted image user posted image  možno pa je verjetno da kakšna cista rase...user posted image user posted image user posted image

little angel kako veš da imaš danes ovulacijo??

< Sporočilo je popravil tinč407 -- 19.9.2008 18:20:17 >


_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: klomifenke 2008 II.del
19.9.2008 19:00:08   
little angel
sej ne vem ce jo mam ampak mam obcutek. ker danes je prvi dan v ciklusu ko me spika cel dan po jajcnikih pa tak napet trebuh mam in si mislim da je to, to. ne vem. ovulacijskih testov pa ne mislim delat, ker se bojim da bi pokazal minus pa bi izgubila vso upanja, tak pa ga se vseeno mamuser posted image
tinc ti tudi jes kaj za sprozitev M?


(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: klomifenke 2008 II.del
20.9.2008 18:25:50   
tinč407
morma vas danes malo skregat user posted image   pridem domov iz službe in kaj najdem? NIČ.....
sem mislila da vas bom lahko malo za nazaj brala pa mi niste dale veselja. user posted image
Kje ste "čveke" ? user posted image

Little angel, jaz ne jem nič za sprožitev M. Jedla sem "samo" 4 tabl. klomifena na dan.
Moram pa priznat da sem ta mesec zopet bila pravi tabletoman user posted image
Ko sem bila na ultrazvoku in mi je rekel da ima folikel samo 13mm sem se odločila vzeti stvari v svoje roke. Jemljem od 3-4 tablete evitola na dan, pa elevit in 2 tableti matičnega mlečka. Zraven pijem še čaj ingverja in cimeta in jem sveži ingver (tolko da glih) user posted image user posted image   zraven pa že mesec in pol izvajam Montignaca user posted image  (zgubla sem že 6kg user posted image user posted image user posted image user posted image )

Tak da sem se odločla da če klomifen noče povečati mojih foliklov, pa jih bom sama!!



_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu little angel)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: klomifenke 2008 II.del
21.9.2008 8:48:04   
trinity22
pozdravljene,

spet se vam po dolgem času javljam ... Mi smo OK, nosečnost brez težav zdaj že 15 teden, razen občasno se pojavljao nekajnočni glavoboli, ampak upam, da bo tudi to prešlo tako kot slabost. Pridno rastemo trebuščka je že za vzorec, hlače pa niso nobene več pravuser posted image tako da bo treba v shoppinguser posted image user posted image

Zadnjič sem imela malo časa in sem vas želela pozdravit pa je neki net zajebaval, pa ni bilo nič s tega, pol pa spet samo delo, delo in delo .... upam da bo kmalu boljše in bom lahko malo več na RR, vas že pogrešamuser posted image user posted image user posted image

Bodite mi skrajno lepo in naj nas kmalu spet kakšna srečka nosečka razveseli, kaj smo se že dogovorile neela, pa nf pa lučka, da ste zdaj pa že res ve na vrsti. Navijamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: klomifenke 2008 II.del
21.9.2008 9:53:01   
neela
Dobro jutro!
trinity - kako lepo je tebe slišat/brat! Pridna, da se tako lepo razvijata. user posted image Držim pesti, da bo vse ok do konca. Ti nas pa le pridno obveščaj. Doma sta že povedala? Kdaj pa imaš PDP? Hvala za tvoje željice. user posted image Res je, sedaj pa bi bile res lahko že veteranke na vrsti...user posted image

tinč - res je, tale klub in njegove članice s(m)o res malo zaspale. Včasih smo naklofale 2 do 3 strani dnevno, sedaj pa komaj kakšen post.
Kaj je sedaj to članice?!?!?!? Pa ne, da smo se iztrošile?!?!? user posted image Dajmo dajmo klepetuljice!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu trinity22)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: klomifenke 2008 II.del
21.9.2008 13:31:23   
little angel
dober dan!
ta vikend pa res zelo slabo pisiteuser posted image bomo cez teden not spravle ne?no jaz se pocutim vredu. tistega spikanja vec ni... tak da mogoce pa je res bla 2 dni ovulacija. samo nekaj mi ni najbolj jasno... spikalo me je 2 dni nazaj ampak nisem mela glih nekaj sluzi. sem pa jo mela vceraj ampak ni pa blo spikanjauser posted image tak da ne vem... no se se malo pa bo rezultat jasenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neela)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?