|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
25.11.2008 12:36:15   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Jaz sem pa med spočetjem držala glavnik v roki. V drugi roki pa fen. Mož je bil zadaj.

Ali je možno, da bo hčerka frizerka? user posted image


Ne. Kvečjemu fizer, ker sta glavnik in fen moškega spola.

Drugače pa ja, res bedno tole norčevanje. Meni se pa res ne zdi nič čudnega, če ima porodnica glavlike v rokah. Saj so v prstih akupresurne točke. No, pa še počeše se lahko, to je pa tudi res.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
25.11.2008 16:11:55   
bjondi
Jaz sem ravno na prvem pregledu dobila nekaj brošur in reklam o nosečnosti in včeraj berem knjigico v kateri so akopresurne točke,no in ravno ena od lajšanje poroda je z galvnikom v dlaneh...tko,da zakaj ne lajšat,če verjameš v te zadeve...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
25.11.2008 19:56:32   
valči
Morem se javit,me vleče.
Nisem še slišala te tehnike za lajšanje porodnih bolečin in po pravici  povedano,si ne prestavljam,kako bi zadnje pol ure popadkov,ko so res najhujši,morda uro,držala glavnika.Pri tretjem porodu sem zadnje pol ure komaj dihala,nisem več znala dihat pravilno,mi je moral mož pomagat.Resno.Ker mi je babica naštimala močno dozo,ker se dete ni spuščalo.Čeprav sem prišla v porodnišnico 8 cm odprta.

No glavniki doma,ni problema.V porodni,ko pa gre zares,ne vem,kako bi jih držala?.

Prosim,javi,.kako ti je šlo,pa ne mislit na babice,da se bodo smejale.Ti boš rodila in če ti bo pomagalo,samo to šteje.Srečnouser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu bjondi)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
25.11.2008 20:01:03   
cupacups
ja se strinjam...če bo učinkovalo verjemi da bodo babice to povedale naprej in ne se ne smejale 

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
26.11.2008 9:08:04   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: valči

Morem se javit,me vleče.
Nisem še slišala te tehnike za lajšanje porodnih bolečin in po pravici  povedano,si ne prestavljam,kako bi zadnje pol ure popadkov,ko so res najhujši,morda uro,držala glavnika.


Točno to je meni prišlo na pamet, ne vem kako bi ob teh popadkih razmišljala kako moram držati glavnik, to mi res ni jasno, me pa zanima kako bo izgledal ta porod in upam da nam vsaj to zgodbo avtorica pove do konca če že tričetr ne izvemo nikoli user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
26.11.2008 13:22:32   
blackcoffee
heh.. ja. lejte.. ne maram epiduralne.. vseeno si želim poroditi otroka po naravni poti - če bo šlo, tudi brez umetnih popadkov. kako bom z glavnikoma v rokah med popadki, tudi ne vem in si v tem trenutku težko predstavljam. pač.. alternative obstajajo, in če veš za njih in če si se jih takrat sposoben poslužit, zakaj ne?
če in koliko koristijo ne vem, zato sem tudi odprla to temo, da bi od vas morda kaj več izvedela.
upanje na najboljše pač ostaja.
bolje je imeti dober scenarij v glavi, kot pa slabega, četudi na koncu kdaj zataji.
in ja... vam bom sporočila kako se bom odrezala. user posted image
lp

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
26.11.2008 13:24:28   
blackcoffee
aja, pa še to! kaj bodo porekle babice in ostalo osebje - ali se bodo smejali ali ne, mi gladko dol visi.  user posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
27.11.2008 10:47:38   
jana banana
Zanimivo....
a so v knjigi tud kaksne slikce kako pravilno držati glavnike? Ker ne razumem cist dobro...

A se da dobit naslov knjige? Bi jo z veseljem prebrala...

Ko se pa zacnes ozirati na to kaj si bo kdo mislil, začneš živeti tako kot drugi želijo da živiš. Verjetno ostaneš celo življenje neizživet, postaneš zagenjen, omejen,..... Tko, da vsak naj zivi svoje sanje.... ne glede na okolico.... in naj bo izpolnjen ter predvsem srecen.

En lep dan vsem.....

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
27.11.2008 10:50:23   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee
in ja... vam bom sporočila kako se bom odrezala. user posted image
lp


Ja - le sporoči, kako bo šlo. Držim pesti, da bo čim hitreje in čim lažje. user posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
27.11.2008 15:31:36   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: jana banana

Ko se pa zacnes ozirati na to kaj si bo kdo mislil, začneš živeti tako kot drugi želijo da živiš. Verjetno ostaneš celo življenje neizživet, postaneš zagenjen, omejen,..... Tko, da vsak naj zivi svoje sanje.... ne glede na okolico.... in naj bo izpolnjen ter predvsem srecen.



kako vezo ma to z glavnikom user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu jana banana)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
27.11.2008 21:18:13   
blackcoffee
jana banana:
Zanimivo....
a so v knjigi tud kaksne slikce kako pravilno držati glavnike? Ker ne razumem cist dobro...

A se da dobit naslov knjige? Bi jo z veseljem prebrala...

Ko se pa zacnes ozirati na to kaj si bo kdo mislil, začneš živeti tako kot drugi želijo da živiš. Verjetno ostaneš celo življenje neizživet, postaneš zagenjen, omejen,..... Tko, da vsak naj zivi svoje sanje.... ne glede na okolico.... in naj bo izpolnjen ter predvsem srecen.

jana banana - uvodoma sem napisala naslov knjige, ponavljam: "Zdravje je v tvojih rokah".  in ja, notri je naslikana fotka.
srečno!

puncica:
kako vezo ma to z glavnikom user posted image

puncica - ne razumeš? če bom hotela roditi z glavnikoma v rokah, bom - ne glede na zgražanje ali neodobravanje ljudi tukaj na forumu ali v porodni sobi...
in tako je pri vseh stvareh! če preveč upoštevamo druge in nas skrbi kaj si bodo drugi mislili, postanemo taki kot so ostali. začnemo na enak način razmišljati ali pa sploh ne upamo več glasno razmišljati.  in tako postanemo ovca, kot so ostali. vsak posameznik pa lahko izbere ali bo del te črede ali ne. in četudi se izkaže, da je ovca bo pač črna, kot sem najbrž v tem primeru jaz. lol user posted image  



(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 8:16:08   
Anonimen
Saj, če se po porodu ne boš oglasila, bomo vedele, da ni bilo tako rojevanje uspešno.....brez bolečin!!!!

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 8:19:28   
titi3
Blackcoffee user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Se strinjam s to izjavo. Če bi ljudje bolj razmišljali s svojo glao bi bilo bolje.

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 9:01:04   
Pacota
Anonimna saj blackcoffee ni rekla, da glavniki pomagajo ampak sprasuje, ce je kdo ze kaj slisal o tem!

Če bo javila, da je ratalo, pa bos verjetno prva sla v nabavko za glavniki.

Ja, lepo je biti v taki debati pameten, ko si taka rit, da se skrivas za anonimnostjo!user posted image

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 9:11:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee
in ja... vam bom sporočila kako se bom odrezala. user posted image
lp



Malo preberi za nazaj pa boš videla, da ni le spraševala, ampak dabo šla tako rodit.
Očitno si ti nepismena. Kaj pa te briga, če se skrivam pod anonimnostjo?

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 9:31:19   
blackcoffee
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Malo preberi za nazaj pa boš videla, da ni le spraševala, ampak dabo šla tako rodit.
Očitno si ti nepismena. Kaj pa te briga, če se skrivam pod anonimnostjo?


jaooooo... user posted image user posted image

anonimna - moj namen je res poskusiti poroditi otroka s pomočjo glavnikov, ampak dejstvo je, da sem temo načela prav zaradi tega da od vas tukaj izvem ali metoda deluje in ali je že katera rodila na taki način!!
ker o takem načinu - takih pomagalih pri porodu nimam pojma - vem le to, kar sem prebrala v literaturi.
no, glede na vaše izkušnje tukaj, bom zdaj primorana eksperimentirati. user posted image
upam, na najbolje in seveda, da bo kaj uspeha pri tem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 9:35:57   
Pacota
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

pozdravljene!

sem visoko noseča... zdaj, zdaj me lahko kaj preseneti in bo treba odvihrati v rim... user posted image
zanima pa me, ali se je mogoče katera od vas, poslužila med samim porodom t.i. tehnike hitrega in kao nebolečega poroda  z glavnikoma v dlaneh?
to sem namreč prebrala v knjigi 'zdravje je v tvojijh rokah' in me zanima ali tehnika deluje - jo je katera izprobala in če, ali se je obneslo???
lp



user posted image user posted image user posted image  Le preberi si se 1x, kako se je ta tema zacela, da si osvezis spomin! In-nikjer nisem zapisala, da ne misli tako roditi, user posted image  sem pismena in sem prebrala vso posto na to temo in si celo zapomnila, kaj je bilo zapisano.user posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 9:36:22   
lola11
oprostite, ampak se moram javit in pokomentirat to zdravljenje kompleksov in sproščanje jeze na forumu. anonimna, naj ti še jaz skušam dopovedati. verjemi, ostale pa me popravite, če se motim, da smo razumele, da se ti tema zdi zelo smešna, vendar bi te vsaj osebno prosila, da je ne komentiraš več in vse ostale ne posiljuješ, da beremo tvoje povsem neumesne in nezanimive pripombe in razmišljanja. lepo bi bilo, če prepustiš prostor tistim, ki nas tema zanima (pa četudi se ti zdimo skrajno bedaste) in se pridružiš debatam, v katerih boš zmogla več  konstruktivnosti.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 9:39:29   
titi3
Blackcoffee kaj pa, če bi skrajšala glavnikove igle in potem to dala v eno bolj tanko elastiko za lase in si zavila na roko. Po moje sploh videt ne bi bilo in nebi ti bilo potrebno vmes poroda razlagat zakaj se gre. Rečeš enostavno lastika za lase. user posted image

Zakaj bi med porodom mislila še na kako kozo okrog sebe in zgubljala energijo z razlaganjem. Na koncu jim lahko poveš, če bo delovalo. Čeprav po moje, tudi če bi ti pomagalo bi našli razlog v čem drugem. Zato je brez veze zgubljat energijo.

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 9:54:45   
Anonimen
Če misliš, da  se jst pojavljam čez vso temo, se definitivno motiš.
Jst sem zgolj napisala zadnja dva posta. Zato se znašaj na druge anonimne....ne pa SAMO name.

(odgovor članu lola11)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 9:55:20   
Piruri
Titi...mislim, da je kofetka dovolj samozavestna, da bi jo skrbelo, kaj pravijo drugi na to temo...pa tudi, če bi prišla z glavniki za konje v porodno user posted image  user posted image  user posted image ...malo pozitivne šale...

Meni se pa  zdi smešno, ko se nekateri skrivajo za anonimnostjo...ne pa takšne teme, ki bi lahko razširile "prenekatera" obzorja...

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:00:57   
titi3
Piruri lahko jih soseda odkrije, da so bile nesramne user posted image   in pove celi vasi. Kaj bodo rekli sosedi? user posted image user posted image user posted image

Kake packe!



_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:07:06   
Šaki
No zanimiva tema.sama prvič slišim za tak način poroda.
pa bi tud rada slišala rezultate.
sicer pa pomoje itak nebi mela časa imet še kaj drugega v rokah tačas.
meni so misli takrat uhajale drugam...

sicer pa verjetno je to res samo način sproščanja bolečine.in to lahko uporabiš koneckoncev kjerkoli tudi pri porodu ali pa kje drugje....

< Sporočilo je popravil bad girl -- 28.11.2008 10:09:42 >

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:08:06   
kajajaka
zanima pa me, ali se je mogoče katera od vas, poslužila med samim porodom t.i. tehnike hitrega in kao nebolečega poroda z glavnikoma v dlaneh?
to sem namreč prebrala v knjigi 'zdravje je v tvojijh rokah'
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee



joj, ne toliko brat... user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:13:33   
titi3
Wawwwwww. Ful dober predlog! Že tako premalo beremo! Bodimo še bolj neuki!user posted image

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?