|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
6.12.2008 19:46:10   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: martka
zdaj se pa smej dalje....
ali pa se bom jaz tebi, ko boš na hrbtu rojevala in fasala strgan ali prerezan presredek... sorry, sama si hotela... VSE JE V GLAVI!


Ma zakaj rabiš tako agresivno odgovarjat. Sama sem rodila na hrbtu velikega otroka (4030g) pa nisem bila nič rezana niti strgana... še tebi v premislek.

Se pa strinjam z zadnjim stavkom. VSE je v glavi, pa če ležiš, si v vodi ali pa hodiš na akupunkturo - vseeno, samo da te pomiri!

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
6.12.2008 20:12:28   
blackcoffee
user posted image
ojla pupe!
jaz še kar vztrajam v enem kosu!!
končno ste se oglasile tudi alternativke - lepo je brati vaša mnenja!
hvala za vzpodbudo in da ste bile pripravljene deliti vašo pozitvno izkušnjo poroda na teh straneh.

dva dni nazaj sem imela t.i. pripravljalne popadke pa sem si jih razlagala le kot krče, saj so bili zelo podobni menstruacijskim, le da močnejši istočasno pa je trebuh totalka otrdel. jah.. kako naj vem, kako izgleda popadek, ko pa sem prvič v tej situaciji?!
no, ko so se začeli na 5 in 8 minut zaporedoma vrstiti, mi je pa kar malo toplo postalo.. - da bi šlo že zares?! pa kar naenkrat??! je to, to?? nemogoče!
no, po kaki uri se je vse lepo umirilo, meni pa je uspelo še malo zadremati.
čep se še ni odluščil.
kar zadeva presredka: slišala sem, da je to tako fenomenalno tkivo, da je zmožna ženska HKRATI poroditi dvojčka, brez, da se tkivo strga.
kar zadeva nožne vstave, torej, v primerih, ko se otrok ne obrne na glavico ampak je z nogicami navzdol, obstaja edini način, da se lahko otrok po naravni poti brez težav porodi ta, da ženska rodi otroka STOJE!!!

dobro.. to ni tema o kateri bi naj razpravljale, so pa alternativni položaji v težjih porodnih situacijah, ki pa se jih seveda nihče v P ne bo poslužil in velika večina zanje sploh ne ve. seveda pa je lažje napravit CR ali 'nafilat' porodnico s kemijo. skratka.. dokler bo še vedno prisoten strah, in dokler se bodo babice drle zravn kako in kaj.. me zanima, kako bo porodnica dosegla stanje sprostitve in predanosti, da bi se lahko uglasila s svojim telesom?

veste, malo me vseskupaj jezi... v slo imamo porodnišnice, ki premorejo pručko, pa se na njej ne dovoli roditi.
torej.. lahko sedete nanjo.. lahko jo uporabite - toda, za iztis otroka je potrebno na posteljo.
zakaj že?! aja.. zato, ker porod na pručki ni USTALJENA PRAKSA!!







(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
6.12.2008 20:20:16   
blackcoffee
Klaudia:
Se pa strinjam z zadnjim stavkom. VSE je v glavi, pa če ležiš, si v vodi ali pa hodiš na akupunkturo - vseeno, samo da te pomiri!

ja.. samo stanje pomiritve je treba doseči!

pa poglejmo nekaj: nosečnice načeloma ne moremo ležati na hrbtu od nekje 4 meseca naprej. je tako? dobro so odstopanja, ampak v večini primerov to kar drži - sploh na koncu nosečnosti, ko se počutimo kot nasedli kiti. sedaj boste temu pritrdile in se v večini strinjale.
pa mi povejte:
kje je logika, ko pridemo v P, pa nam ukažejo, da moram roditi na hrbtu!!! a prej pa nekaj mesecev niti pod razno nismo mogle ležati na hrbtu!

oprostite, meni je to rahlo zgrešeno.

< Sporočilo je popravil blackcoffee -- 6.12.2008 20:23:29 >

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
6.12.2008 20:25:53   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

Klaudia:
Se pa strinjam z zadnjim stavkom. VSE je v glavi, pa če ležiš, si v vodi ali pa hodiš na akupunkturo - vseeno, samo da te pomiri!

ja.. samo stanje pomiritve je treba doseči!

pa poglejmo nekaj: nosečnice načeloma ne moremo ležati na hrbtu od nekje 4 meseca naprej. je tako? dobro so odstopanja, ampak v večini primerov to kar drži - sploh na koncu nosečnosti, ko se počutimo kot nasedli kiti. sedaj boste temu pritrdile in se v večini strinjale.
pa mi povejte:
kje je logika, ko pridemo v P, pa nam ukažejo, da moram roditi na hrbtu!!! a prej pa nekaj mesecev niti pod razno nismo mogle ležati na hrbtu!

oprostite, meni je to rahlo zgrešeno.


Pa saj nisi skoz na hrbtu. NO vsaj jaz nisem bila, vse popadke razen iztisa sem bila na boku. Na boku predihavala, na boku tiskala, le ob končnem iztisu so me dali v polsedeči položaj na hrbet. Le dva popadka sem bila na hrbtu in vmes samo še za tisto minutko, ko so me pogledali kolk sem odprta


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 6.12.2008 20:27:06 >

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
6.12.2008 20:37:03   
blackcoffee
Hope2
Pa saj nisi skoz na hrbtu. NO vsaj jaz nisem bila, vse popadke razen iztisa sem bila na boku. Na boku predihavala, na boku tiskala, le ob končnem iztisu so me dali v polsedeči položaj na hrbet. Le dva popadka sem bila na hrbtu in vmes samo še za tisto minutko, ko so me pogledali kolk sem odprta

me veseli!
toda nekaj: če ležiš na hrbtu, se ob iztistu otroka nima trtica kam umakniti, saj je vsa teža na njej. poleg tega pritiska nanjo še teža otroka.  za to gre.
če pa ostaneš do konca v bočnem položaju, pa tudi otrok ne pritiska s svojo težo na spodnji del kanala in tudi ni direktno usmerjen na presredek, trtica pa lahko da prostor otroku.

< Sporočilo je popravil blackcoffee -- 6.12.2008 20:38:34 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
11.12.2008 21:00:25   
Hope2
A si že rodila? Me res zanima kako se je obneslouser posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
11.12.2008 21:11:01   
Anonimen
črna kavica je že rodila ima zdravega fantka. Kako pa je porod potekal pa še ne vemo.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
11.12.2008 21:14:24   
zmajaz
Čestitke!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
11.12.2008 21:14:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

črna kavica je že rodila ima zdravega fantka. Kako pa je porod potekal pa še ne vemo.user posted image user posted image user posted image user posted image


ja kako?Saj je sama napisala, kako bo potekalo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
11.12.2008 21:27:22   
Anonimen
ja seveda bo sama sporočila kako je porod potekal jaz vas samo obveščam da je rodila user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
11.12.2008 21:28:00   
Anonimen
O, cestitke, blek kofi :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
11.12.2008 21:34:50   
rj1808
user posted image user posted image user posted image user posted image
Cestitke!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
12.12.2008 8:12:59   
lara light
Iskrene čestitke tudi iz moje strani!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
12.12.2008 9:05:23   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

črna kavica je že rodila ima zdravega fantka. Kako pa je porod potekal pa še ne vemo.user posted image user posted image user posted image user posted image


ja kako?Saj je sama napisala, kako bo potekalo.



Napisala je kako bo potekalo, mene pa firbec kako JE DEJANSKO potekalo. Ali res brez bolečin, kako je bila zmožna pritiskat na glavnike.... pa seveda tudi kaj so babice rekle (kako so sprejele novo tehniko).

Drugače pa čestitkeuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
15.12.2008 12:49:12   
oktoberka
To z glavniki je ene vrste STOP TEHNIKA. To je tehnika preusmerjanja misli. Npr. če te zagrabi panika si lahko pomagaš z elastiko ki jo imaš okoli zapestja in jo napenjaš in spuščaš, tako da udari ob notranjo stran zapestja in te ravno toliko zaboli da pozabiš na tisto zaradi česar te je strah...
Skratka to je po mojem ista fora. Pač pritiskaš si na točke, ker boli, zato da pozabiš na tisto prvotno, hujšo bolečino.
Upam da je kavici uspelo z metodo glavnikov uspešno in manj boleče prestati porod in da se bo čimprej javila, ker me res zanima kako je šlo!



Lp


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
15.12.2008 19:29:46   
blackcoffee
user posted image
evo mene!

PREŽIVELA!!!
kaj naj vam rečem.... huh... bilo je vse prej kot lepo in lahko.user posted image
žal.
ja, glavniki so bili v mojih rokah. toda 14,5 ur, koliko sem se matrala v porodni sobi, sem bila na koncu že tako izčrpana, da nisem zmogla več slediti intervalom stiskanja.
zgodba pa je taka:
okoli pol dveh ponoči sem malo zakrvavela in tudi malo vode je odteklo.
kar kmalu so se začeli popadki.
med 05:00 in 05:30 so se vrstili že na 5 in 3 minute.
nisem več čakala. popokala stvari in smo šli v P. tam pregled, odprta 2 centi.
me vpraša babica po svojih željah; povem, da ne želim rezat presredka za nobeno ceno, da imam željo roditi s svojimi popadki in da bom imela glavnke, na to info sploh ni reagirala..., da ne dovolim predirat mehurja in da bi rodila na blazini po možnosti kleče - v alternativni sobi.
mimogrede... pručke v mb porodnišnici nimajo. imela sem dogovorjeno z eno deklico, da mi posodi podrodni stolček, pa ga je sama potrebovala, saj je tudi sama šla rodit v tujino. je.ba..
skratka.. ni blo stolčka, so bili pa glavniki in ostali rekviziti v sobi.

je rekla babica, uf, to bo ob 11h dete že zunaj!
jaja.. sanjaj!
odpriala sem se zelo počasi. ob 15:30h sem bila odprta 8 cm. totalno izčrpana, utrujena, dehidrirana.. navkljub pitju vode. vmes med popadki se mi zdi, da sem kar padala v neki trans. dosti sem se lahko gibala in hodila, kar mi je dobro delo.
no, takrat ob pol štirih popoldne, sem imela počasi tudi sama že vsega dovolj. vprašala sem babico v kolikem času lahko rodim, če mi da umetne. pa pravi v roku ure in pol.... daaaaaaaaaaaaj! sem rekla. gremo!  user posted image user posted image
punce... noro!
potem se je šele začelo!! lahko povem, da popadki kar bolijo, umetni pa še bolj. user posted image
no, sledilo je, da sem se končno v celoti odprla, toda... deček se ni premaknil v kanal. nikakor. sem šla v bočni položaj.. aaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuu to je svinjska zadeva - ampak učinkovita!!!
in začela se je glavica spuščati. pa zanimivo, saj sem pred tem bila v sede in v kleče položaju pa se ni premaknila nižje. user posted image no, ta položaj je pripomogel, da se je otrok pomaknil do konca.
vse to se je dogajalo na blazini. potem je sledilo 15 popadkov takih, da sem nogo pokrčila in jo močno pritisnila k trebuhu. babica je računala na to, da bi laho na tak način porodila otroka. bolečine?  - ne bi o njih.

žal, tudi v tem položaju ni šlo roditi. videlo se je, da se vagina boči, toda glavica nikakor ni mogla prodreti na plano. ko me je babica pregledala, je rekla, da se je napravil edem.. al kaj.. bilo je vse vneto in razboljeno. in notgranjost in zunanje spolovilo.

pa je nastala ekipa štirih. prišli so zdravnik, še ena babica in sestra. so me pogledali in me poslali na mizo. ja. na mizo!  mene, ki sem tako pametovala, kako ni ok na mizi rojevat! user posted image
verjemite, da mi je v tistem trenutku bilo popolnoma vseeno kje, samo, da se boleča agonija konča.
komaj sem odracala do mize in sedla nanjo. mimogrede... ura je bila okoli 20:00h. user posted image
legla sem na hrbet. pokrčila noge, se z rokami prijela pod koleni in ob popadku pritisnila noge močno k sebi. spomnim se, da sem ponovno opozorila, naj me ne režejo presredka!
no, pa je sledil MASAKER!user posted image
ljubi je bil pri moji glavi in nemočno opazoval dogajanje, me božal po laseh.
zdravnik, sestra in ena od babic so se mi istočasno vrgli na trebuh, druga babica pa je nadzorovala dogajanje med nogami. in ni bilo uspeha. potem so se znova in znova metali po trebuhu ob vsakem popadku. zgodilo pa se je le to, in ene tri krat ponovilo, da je tamalemu pogledala glavica ven za slabo četrtino, pa je potem ob popuščanju popadka zdrsnila nazaj v kanal.
dekleta, ...preživljala sem isusove muke. drla sem se kot zverina. nisem mogla, da bi bila tiho. in čisto vseeno mi je bilo.
ker je predolgo trajala ta 'predigra', se je oglasil CTG in sporočal, da je dete v nevarnosti.user posted image
pol pa so se razkurili. v enem popadku je bil otrok z glavico vuni, jaz pa sm mislila, da me bo konec.
ob naslednjem vdihu se je met vseh treh ponovil in končno, je sinek prigrmel v celoti na svet. rodila sem ob 20:25h.

takega poroda ne privoščim nikomur!!!

dobila sem dva okrasna šiva na spolovilu, in dva notranja. presredek je pa ostal cel.
šivanje samo, pa ni bolelo.
in bilo je res pravo olajšanje, ko je bil otrok zunaj. res, tako olajšanje nastane, da v trenutku pozabiš vse bolečine. user posted image

tako. to je zgodba o glavnikih in črni kavici.




< Sporočilo je popravil blackcoffee -- 15.12.2008 19:38:54 >


_____________________________

Komaj čakam, da bo vročina sekala! :P

CEPLJENJE DA ali NE?
ARGUMENTI proti: http://www.svood.org/

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
15.12.2008 19:32:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

user posted image
evo mene!

PREŽIVELA!!!

tako. to je zgodba o glavnikih in črni kavici.


Ti si tako smesna, z glavnikom ali brez user posted image user posted image .

Uzivaj z dojenckom :).

(odgovor članu blackcoffee)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
15.12.2008 19:32:52   
Kerensa*
Koliko časa si torej uspela držati glavnike ali vsaj razmišljati o njih? user posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
15.12.2008 19:39:03   
bjondi
Pa kjub vsemu user posted image  za rojstvo... neglede na vse muke in tegobe...

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
15.12.2008 19:49:09   
blackcoffee
aja.. hehe.. zakaj se otrok ni mogel spustiti hitreje? bila je temenska vstava. kar pomeni tudi drugi obseg glavice. to so šele potem videli, ko je glavica prišla ven. otrok je bil cel obrnjen - namesto, da bi gledal mojo rito, se je odločil,  da bo raje gledal lulo! user posted image

glavnike sem kar pridno držala v rokah - že doma med popadki. in tam ene tri ure.
pol pa sem jih poslala nekam. user posted image

hvala za čestitke! user posted image

Mič II - sem ja... user posted image

< Sporočilo je popravil blackcoffee -- 15.12.2008 19:54:43 >


_____________________________

Komaj čakam, da bo vročina sekala! :P

CEPLJENJE DA ali NE?
ARGUMENTI proti: http://www.svood.org/

(odgovor članu bjondi)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
15.12.2008 20:16:31   
tame
Ja res si smešna...si me prav nasmejalauser posted image user posted image
Čestitam za user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
15.12.2008 20:43:14   
Akil
Praviš torej, da glavniki so ali pa ne, porod zna bit user posted image .
Sem se prvič danes nasmehnala, ko sem brala tvojo zgodbico!


ČESTITKE ZA user posted image !!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu tame)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
15.12.2008 22:11:33   
Lorencia
vsekakor ČESTITKE za porod in sinčka, kot tudi ČESTITKE za opis porodauser posted image user posted image

Tako živo si opisala, da sem se tako vživela - skoraj preveč no user posted image

Upam, da boš še z nami delila tisti lepši del izkušenj, občutki ob dojenčku itd in če ne boš napisala tukaj v tej temi, nas le opomni v kateri temi si lahko preberemo.

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
15.12.2008 22:22:51   
Mariposy
ISKRENE ČESTITKE ob rojstvu user posted image
Sedaj so zagotovo vse bolečine ki zagotovo niso bile mile pozabljene ko držis svojega malega nadobudneža v svojem naročjuuser posted image
Čimveč lepih trenutkov vam želimuser posted image


_____________________________

Ne ljubi nekoga ki je POPOLN, ljubi nekoga ki ni in ga naredi POPOLNEGA s svojo ljubeznijo!

(odgovor članu Lorencia)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
15.12.2008 22:53:43   
MTFP
Čestitkeuser posted image user posted image

(odgovor članu Mariposy)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?