|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  18 19 [20] 21 22   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Božičkovi pomagači 2008
27.12.2008 18:08:25   
pišapela
Pozdravljene!

Tudi jaz se prvič javljam. Rodila sem 15.12., tako da smo stari že 12 dni. Porod je bil lep in hiter, s princesko in z mano je bilo vse OK, tako da smo se tretji dan že cartali doma. Včeraj smo bili že na prvem sprehodu. Malika je prava čebelica, pridno je, spi, le malokrat joka. Ponoči zaenkrat nimamo težav, spimo kot polhki. Zaspi okrog polnoči in se zbudi zjutraj ob sedmih. Sanjsko-upam, da bo tako tudi vnaprej.

Se še kaj oglasim. Uživajte in se lepo cartajte!

(odgovor članu medika 13)
Neposredna povezava do sporočila: 476
   RE: Božičkovi pomagači 2008
27.12.2008 18:17:47   
Anonimen
Zverinica, jaz sem najprej gledala tistega Philipsa, ki ga lahko za nalepkice dobiš v BC s popustom (malo manj kot 50€ pride) ... samo potem sem šla pa malo raziskovat in sem videla da so tudi ful cenejši. Tak da itak raje dam za nek no-name grelnik 15€, kot pa 50€ za tega Philipsa samo za to ker je Philips ... res pa je, da ima ta iz BC opcijo nastavljanja, da se ti segreje voda samo do 30, 40 ali 60°C ... pa se mi zdi to uporabno za kasneje, ko vode ne bo treba več prekuhavat (BTW kdaj bo to?).

Aja glede pivskega testa ... ja banane sem vanj namočila, potem pa za par sekund v ful vroče olje ... jao je bila dobra sladica!

Mleko sem pa kar zavrgla ... je mene zjutraj nekaj šraufalo, tako da nisem tvegala, da bi še tamalo ... si grem pa zdejle probat še kaj iztisnit ven ... upam, da mi uspe!

Medika, dobrodošla! Pa oglasi se še kaj in poročaj kako vam gre user posted image .

(odgovor članu medika 13)
  Neposredna povezava do sporočila: 477
   RE: Božičkovi pomagači 2008
27.12.2008 18:39:04   
zverinca
Pišapela in medika weeelkom!!


Otika, kaj pa vem, tisto segrevanje na določeno temperaturo... jaz tega nimam in tudi ne vem za kaj bi rabla. Vodo se pa na žalost skor do enega leta prekuhava, tako da je vrelec res ok nakup. Jaz vem da sem gledala pri neckermanu en grelec za tudi 20€, pol je pa dragi tega dam privlekel...

Joj, mene je tudi prejle nekaj šraufalo in napenjalo, pa zdej sam čakam kdaj bo mali protest udaril, že tako težko podre kupčka, kaj bo pa z rito pa raje ne pomislim... trenutno je v lupinici in občuduje smrekico ter se igra z dudouser posted image

lep miren večer! mene že kliče...

IZVIRNO SPOROČILO: Splet.Ka



Jok...ob priliki povem kaj več


hehe, smo vse take da lovimo trenutke.... jaz imam že malega v rokah, se  šraufanje očitno začenja tudi pri njem....user posted image


_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu pišapela)
Neposredna povezava do sporočila: 478
   RE: Božičkovi pomagači 2008
27.12.2008 20:11:17   
CIPRESA
Medika in prišapelauser posted image user posted image user posted image user posted image dobrodošli med nami čvekamiuser posted image

Jaz pa imam spet en problem - JA PRI NAS JIH NI KONCAuser posted image user posted image user posted image
danes zjutraj sem ko sem Anjo previjala v drekcu opazila kriuser posted image ful sem se ustrašila in takoj poklicala patronažno kaj bi to lahko bilo. Pa je rekla da je lahko veliko stvari in ni nujno da je kaj zelo narobe. Ena stvar bi lahko bila tudi to da ji poči žilica ko kaka in tako je med drekcom sveža kri. In res jo zadnje dva dni malo bolj zvija in malo težje kaka in se napenja . No čez dan se je ta kri v majhni količini ponovila še 2X. Zdaj opazujem če jo bo več potem odletim v pediatrično in najverjetneje ostaneva notri kake 2-3 dni, če pa se bo umirilo (kar srčno upam) potem ne bom zganjala panike in bom v ponedeljek poklicala pediatrinjo in ji povedala o  krvi v drekcu.

Mah ko že kaže na bolje, ko nimamo ne nizkih trombocitov in nismo okuženi z toksoplazmo, ko pozdravimo gljivice na ritki in nam iz popka neha tečt kri...........pa fašemo spet nekaj kar  gloda in razjeda moje živce cele dneve in noči. Ko bi vsaj en dan bila brez skrbi in bi vsaj endan preživeli v miru..........da bi vsaj eno noč spala brez razmišljanja kaj bom spet jutri vidla novegauser posted image user posted image user posted image
Tamala je tudi ful nemirna in skoraj ne spi nič. Ponoči se zbuja pogosto, podnevi mi je danes spala vsega skupaj kaki 2 uri - nevem kaj  ji jeuser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 479
   RE: Božičkovi pomagači 2008
27.12.2008 21:42:11   
katja_p
Povejte, kolk kaj vaši otročki spijo oz. na kolk časa se hranite? Naša je začela spat nekje med 3 in 4 urami. Včasih jo čez dan kr zbudim, ker bi šr kr spala. A ve jih pustite spat in čakate, da se sami zbudijo?

Kolk časa čakate, da podre kupček, če ga ne takoj, ko otroka dvignete?

Si s kako kremo mažete trebuh?

Zdej pa dost vprašanj user posted image
Mi smo OK, stari že 22 dni. Spimo (predvsem čez dan), ponoči smo zelo radi budni po nočnem dojenju (okol 3), radi kričimo, ko smo lačni, budni smo pa čez dan bolj malo user posted image


(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 480
   RE: Božičkovi pomagači 2008
27.12.2008 21:44:15   
december28
Hej punce - bivše sonosečke!

Samo pofočkam se - 18.12. rodila (6. dni po PDP) s carskim rezom. Do torka 23.12. sva tako z Justom ostala v bolnici in zdaj sva že 4 dni doma!!! user posted image

C.r. ni bil nobena panika (sploh po 4 urah popadkov, ki se zaradi alergične reakcije na gel za spodbuditev poroda niso odvijali ok - enkrat napišem o katastrofi) - 1. in 2. dan sem bila seveda malo manj okretna , potem pa je bilo že ok... Vse štima, šivi nič ne bolijo, dojenje pa je tudi lepo steklo!!!
Moj je rekel - no pa vsaj doli nimaš šivov...user posted image     on ima sicer vertikalen šiv čez trebuh, ker se mu je par let nazaj razlili slepič - skupaj imava tako en lep + (z + se je tako začelo in končalo - hecno ane!).  user posted image

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 481
   RE: Božičkovi pomagači 2008
27.12.2008 22:03:17   
Anonimen
Cipresa, daj se ti malo ustavi, globoko vdihni in se pomiri, ker se mi zdi, da bi lahko bila tvoja sončica zaradi tega tako nemirna in ne spi, ker si ti vsa pod stresom, otrok pa to čuti. To vidim pri Neži, ki je takoj bolj razdražljiva, če sem jaz kaj slabe volje in ni šans da bo zaspla takrat ko si jaz to najbolj želim. Saj vem da je težko se kar tako umirit ... Če te pa skrbi zaradi krvi v drekcu, potem se pejdite pokazat, da boš bolj mirna. Pa še to ... če boš z vsakim dnem pričakovala da bo z Anjo (madonca kako lepo ime user posted image ) kaj narobe, potem najbrš tudi bo ... saj veš moč pozitivnih misli je brezmejna ... No ampak glej glej kdo ti to pametuje, saj sem bila jaz čisto znervirana zaradi dojenja in vsako prigovarjanje naj se umirim me je šebolj znerviralo in to vse dokler nisem sprejela dejstva, da se pač nikoli ne bova polno dojili.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 482
   RE: Božičkovi pomagači 2008
27.12.2008 22:17:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: katja_p
Povejte, kolk kaj vaši otročki spijo oz. na kolk časa se hranite? Naša je začela spat nekje med 3 in 4 urami. Včasih jo čez dan kr zbudim, ker bi šr kr spala. A ve jih pustite spat in čakate, da se sami zbudijo?

Kolk časa čakate, da podre kupček, če ga ne takoj, ko otroka dvignete?

Si s kako kremo mažete trebuh?

Zdej pa dost vprašanj user posted image
Mi smo OK, stari že 22 dni. Spimo (predvsem čez dan), ponoči smo zelo radi budni po nočnem dojenju (okol 3), radi kričimo, ko smo lačni, budni smo pa čez dan bolj malo user posted image


Spanje - Neži za čez noč zaspi od 10ih do polnoči enkrat in potem spi od 4ih pa do 6ih enkrat. Potem spi do 9ih oz. 11ih enkrat, potem je malo budna, potem greva na sprehod, kjer ponavadi zaspi in spi do kake 3h oz. 4ih. Potem je spet kako uro budna, nato pa spi do 7ih ali 8ih, potem se kopamo potem ima pa do nočnega spanja bedenje in ni šans, da bi zaspala ... obroki so pa vmes v budnih obdobjih (med 5 in 6 na dan) ... skratka je ful pridna in se sploh ne pritožujem! user posted image

Kupček - čisto odvisno. Včasih je še dobro dvignem ne pa ga že podre, včasih se pa tudi 20 minut nosiva pa ni nič

Trebuha si nič ne mažem, pa bi si ga morala ... samo včasih še za tuširanje komaj energijo skupaj zberem ... se bom pa v prihodnje bolj potrudila ... obljubim user posted image .

< Sporočilo je popravil Otika -- 27.12.2008 22:19:10 >

(odgovor članu katja_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 483
   RE: Božičkovi pomagači 2008
27.12.2008 22:57:43   
blackcoffee
CIPRESA
Današnja noč je bila obupna, ni in ni hotela nazaj zaspat. Pa še jedla bi ona skosuser posted image Niti nima nekega ritma, ko bi vsaj kak ritem ujela pa ga enostavno noče.

Kako navaditi otročka na nek ritem hranjenja?



to mene tudi zanima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
'durhmarš' bi bil prklopljen na zizo. user posted image jaz pa ne morem več. ja, kako ste uredile ritem glede hranjenja?
prejšnji teden sem bila čist paf, ker sva prvič ponoči jedla na tri ure - se mi je marija prikazala user posted image . po tisti noči, ko sem že upala in mislila, da bo to novi ritem, se je veselje že prvo noč razblinilo, ko je otrok zahteval zizo na uro in pol.  user posted image user posted image

bradavice me tudi že bolijo, saj ko se prisesa, potegne tako, da se mi včasih zdi, da mi bo možgane ven potegnil... lol  user posted image user posted image
po eni strani pa, ko vas berem, me 'veseli', da nimam s pogostim hranjenjem težav samo jaz...

cipresa, jaz dam le tetra plenico čez voziček. in preden grem ven, ga dol zadekam, da si ustvari svojo klimo notri - šele potem greva ven. seveda pa na sprehodu tu in tam pokukam v notranjost, da vidim če dete še diha... user posted image user posted image

toliko. hja.. nisem ne vem kaki pisec več na teh straneh. upam, da se kmalu pridružim vašemu čvekanju na polno!  user posted image





_____________________________

Komaj čakam, da bo vročina sekala! :P

CEPLJENJE DA ali NE?
ARGUMENTI proti: http://www.svood.org/

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 484
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 9:44:04   
ninica04
hej hej punce

sam tolko da vas malo pozdravim. Ste mi skoraj vse že ušle na tole temo... user posted image user posted image  Jst pa še kr strašim pri user posted image . Pet dni čez rok, pa nič kaj ne kaže. Mah bo že, enkrat... Noter ne bo ostala. Zgleda da čaka da bo bolj toplo. user posted image user posted image

V glavnem vidim da se na polno dogaja, spanje, dojenje, krčki.... Komaj čakam da se vam pridružim...

lp vsem pa stiskajte pesti da bom čim prej....

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 485
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 13:02:40   
klavdiy4
Pozdravljne...

Sem vas mogla za nazaj prebrati, vendar še nisem vsega...moja mala ravno spanča, zato imam čas, da kaj napišem,....user posted image

JAPE - Jaz sem full zatekala in še prav tako  nisem splahnela...Bila sem šivana in me je full peklo, ko sem šla na wc....me je bilo kar strah iti..vendar me je po 4 dneh prenehalo...glede kg-jev pa : pridobila sem jih veliko, koliko sem jih pa izgubila pa nevem, ker se še nisem stehtala...me je kar malce strah da bom razočarana, ker trebuha mi je pa kar nekaj ostalo...user posted image vendar - glavno je, da imamo user posted image ....

YOZIKA - Vi ste se pa kar kmalu okopali...user posted image  mi se še sedaj nismo...se je popek počasi sušil...tako da se bomo kopali v zadnjih treh dneh starega leta enkrat...vsaj upamo - ker je malce prehlajena in me je strah, da se še bolj prehladi....upamo, da se kmalu znebimo prehlada in se končno okopamo...

_sanja_* - pri vas je šlo pa hitro...jaz sem rojevala 6 ur z umetnimi popadki...bila sem raztrgana pa še s tamalo ni bilo vse O.K....user posted image ..
Vendar glavno je, da smo sedaj vsi O.K....bdw kakšen user posted image  je vaš Nal....
sicer pa smo mi bili stari 11 dni, ko smo prvič šli ven, vendar le do avta, ker smo šli k Leilini teti na obisk...

5ra_28 - je bil Tai rojen 2.12.? kje pa si rodila?...mi se ponoči dojimo leže v najini postelji, podnevi pa sede v dnevni pred tv-jem, ker mi je botra kupila obroč za dojenje, da se lažje dojiva...drugače sva prej imela tv v spalnici, vendar sva si potem naredila dnevno sobo, ker ni dobro imeti tv v isti sobi, kot je user posted image ...

nanaa - kje pa si ti rodila?...naša ima tudi suho kožo, vendar samo po rokicah,...jo pa mažem z mlekom za telo za dojenčke...sem jo prvič namazala z oljem, ko je babica prišla je pa rekla, da je bolje mleko, ker naj bi olje še bolj izsušilo kožo...user posted image

Ana Luna - naša ima tudi takšo knjigico Moj prvi božič...user posted image user posted image

pike - si napisala, da je Valentina velika 55cm in jo oblačiš v št.62...naša se je rodila velika 50cm in ji je bila št.50 prevelika..in še sedaj ji ni čisto prav....odvisno od oblačila, vendar 56 št. ji še ni nobena prav....

vse, ki ste prilepile slikce svojih user posted image  - vsi so zelo lepi....user posted image


aja mi na sprehodu z vozičkom še nismo bili, ker moramo najprej voziček kupiti...user posted image in komaj čakamo čez 14dni, ko gremo ponj....user posted image






(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 486
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 13:34:15   
martka
IZVIRNO SPOROČILO: Otika


Kupček - čisto odvisno. Včasih je še dobro dvignem ne pa ga že podre, včasih se pa tudi 20 minut nosiva pa ni nič

Trebuha si nič ne mažem, pa bi si ga morala ... samo včasih še za tuširanje komaj energijo skupaj zberem ... se bom pa v prihodnje bolj potrudila ... obljubim user posted image .


to je pa enako kot pri meni.
naša prinčipesa je ful pridno dete... ponoči prvo rundo  (od 23h) spi 3-4 ure potem pa drugo tri in še do 9h potem je budna kakšno uro in ... no, tako se ponavlja...

malo jo napenja in zvija, a ne veliko. za minutko do dve  parkrat čez cel dan.

ima pa težavo s polivanjem. žal! zato moramo biti zelo natančni pri podiranju kupčkov, včasih takoj, včasih pa tudi pol ure ne.

še kdaj kaj napišem... zdaj grem skuhat kosilo.


pa tud jaz čakam na trojanski krof!!!



_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 487
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 14:10:56   
medika 13
haj ... mogoče bo danes malo več časa preden se moja princeska zbudi .... porod... sem si ga predstavljala težjega (sploh po lanski izkušnji z UPN in 19 urnimi popadki) ... rodila sem 12.12. .... začelo se je dopoldan ob 11ih, ko mi je pričela odtekati voda, nato sva se odpravila v P, na poti sem dobila še popadke, ki so bili na 3min ... v porodno sobo sem prišla ob 1ih .... lepo sem se odpirala ... nato sem dobila protibolečinsko inekcijo, ki je moje popadke oslabila ... sledili so umetni popadki, ki se veda bolj bolijo ... čez nekaj časa me je prišla pogledat babica in rekla, da naj zajamem dah in začnem potiskat, od presenečenja sem morala kar pomislit kako se zajame zrak ... sledili so še štirje popadki in na svet je prišla najina princeska ... na mojo željo so mi jo takoj položili na trebuh ... sva se tako cartali nekaj časa ... nato je ati prerezal popkovnico ... seveda so tudi princesko potem odnesli, da so jo pregledali, očistili in oblekli .... najina Pika je najin sonček

... od kar sva doma imava kar nekaj problemov ... zaradi nepravilnega pristavljanja sem imela pojedene bradavice ... posledično je malecka pila mleko s krvjo ... zato sem začela črpat ... pa je začelo mleka zmanjkovat ... sedaj se samo dojiva in se trudiva ponovno vzpostavit zadostno količino mleka ... mleka mi primanjkuje zato se pred in po vsakem obroku tehtava ... kar dolgo ni pridobivala na teži ... zadnje tri dni nama gre že bolje ... upam, da kmalu steče tako kot morauser posted image

... uf sem se razpisala ... žal mi je da nimam časa, da bi vas prebrala za nazaj ... kot sem zasledila imamo nekate malo bolj druge pa malo manj zahtevene user posted image ....  zdaj pa hitim k princeski ... pa se kmalu spet oglasim


_____________________________

12.12.2008

Pravijo, da nam življenje naloži toliko kolikor zmoremo. Očitno zmorem več kot si mislim.

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 488
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 14:59:49   
*Mateja

Pozdravljene!

Spanje in hranjenje: jaz dam spat Žana tam od 10 do 11 zvečer, in se mi zbudi okoli 3 ure ponoči, nato pa se mi zbudi ob 7, potem je ponavadi dopoldne kar zbujen,če zaspi, ga pa sama na 3 ure budim. Kopam ga pa zvečer, preden mu dam za jesti tam okoli pol 10 da mi potem fajn spi ponoči :D
za ritem hranjenja je pa pomojem mnenju pomembno da ga na začetku podnevi zbujaš na tri urice ponoči pa pustiš, da te sam zbudi. Men je tk svetovala patronažna in men je tako uspelo. je pa res da se mi čez dan kdaj zbudi čez urco pa pol in je že lačen.

Podiranje kupčka
: Žan ga kdaj takoj podere, kdaj pa res traja da ga podere. Mi pa zelo bruha, kdaj že kr vmes ko je, drugače pa potem . Me je ful skrbelo kako se kaj redi, pa je bla zadnjič patronažna pri nama in se je kar fajn zrediv.

Mazanje trebuha: jaz si trebuha čisto nič ne mažem

To je vse, ko bom mela malo več časa, pa še jaz napišem porodno zgodbo ki je bla res lepa :)
papa


_____________________________

25.11.2008 se nama je pridružil Žan velik 49cm, težek pa 2660g.

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 489
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 16:39:40   
Nincica1
Otika mene pa samo zanima glede pediatrov v Domžalah, če kaj veš kateri je OK. Jutri moram naročiti user posted image na prvi pregled pa zdaj tuhtam h kateremu, ker patronažna itak vsakega pohvali, tako da, če imaš kakšen nasvet, dobrodošlauser posted image

Sicer pa pri nas user posted image čez dan lep pančka, se hrani, medtem ko čez noč je pa ves čas akcija in sicer se začne okoli 1-ih in traja nekje do 4-ih, da nazaj zapsimo, pa še to za 2 uri in potem najdlje do 9-ih zjutraj z dveurnim postankom seveda, ampak saj bo. Še previjam ga čez noč, čeprav svetujejo, da ne, vendar sem ugotovila, da tako vsaj nazaj zaspi, če je previt, ker če ne pa celo noč lahko samo prebedimo ob jokanju.

Me pa zanima glede sladkarij, ali se jim upirate ali jih normalno jeste, če dojite, ker sama se nekako pazim, jem bolj polnozrnate in se skušam izogibati čokoladi, pa ne vem ali naj jo vseeno sem pa kdaj ali raje neuser posted image no saj bom zdržala, če sem do sedaj, bom pa še....

Imejte se lepo.

(odgovor članu *Mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 490
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 16:59:46   
JAPE
Ojla!

Mi imamo pa ponoči take hude "žurke"! Čez dan je zelo pridna, veliko spi... ponoči pa katastrofa. Dretje! Nimam pojma, ali so to že krči, ali kaj. Ker to je noro, nič ne spimo. Začne se tam nekje okoli 22-23 ure in traja do 3 zjutraj, potem zopet ob 5 in 7. Dopoldan pa spet zelo lepo in mirno spi!
Ali katera že uporablja kakšne kapljice in ali sploh pomagajo?
Jaz se danes že tretji dan izogibam mlečnim izdelkom, da bom videla, če je to razlog. Upam, da ne, ker imam zelo rada mlečne izdelke.

(odgovor članu *Mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 491
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 17:07:37   
Nincica1
Jape tako je bilo tudi pri nas in sem ugotovila, da zaradi zelenjave in sadja, pa čeprav kuhanega, torej kompota in zelenjavne juhe, tako da sem to črtala, mlečnim izdelkom bi se pa težko tudi jaz izognila, ker samo to v glavnem jem, pa itak je dobro do pol litra mleka na dan popiti oz. jogurta zaradi kalcija, ki ti ga otrok z dojenjem "pobira". Sicer pa sem sama takrat, ko so bila napenjanja in jokanje čez celo noč probala z zeliščnimi kapljicami, ki sem jih kupila v Nemčiji za masažo trebuščka, ki omilijo krče pa ne vem ali je pomagalo to ali pa sprej Antiflat, ki sem ga tudi uporabila, ker potem je bilo res bolje,...ampak saj pravim, pri meni je bilo to sigurno povezano z zelenjavo, ker sedaj je bolje, čeprav je čez noč tudi akcija, ampak ni jokanje in napenjanje ampak bolj crkljanje in nošenje pa previjanje,...saj nam bo kmalu uspelouser posted image še prehitro bodo zrasli.

(odgovor članu JAPE)
Neposredna povezava do sporočila: 492
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 17:12:49   
katja_p
Naša user posted image  je pa dans ful utrujena in zgleda čist zlamana in me prav skrbi zanjo. Ima čisto trudne očke (morda od tega, ker je med današnjim 15-minutnim sprehodom imela odprte očke, zunaj pa -2 °C + veter ?). Je bla sicer pokonc od 11.00 do 13.30 (med drugim), sam dvomim, da bi samo od tega bila tk fertik. Pa med hranjenjem je bla nemirna in ves čas jo je napenjalo. Sanja se mi pa ne čist od česa. user posted image

Morebitni vzroki:
  • Za razliko od prejšnjih dni ji nismo dajali kapljic ob napenjanju,
  • bilo je velik obiskov,
  • ogromno je kričala,
  • js nism mela zdravega prehranjevanja,
  • prej omenjen današnji sprehod,
  • ...?

A ima ktera mogoč kako idejo, kaj bi jo lahk tk zmatralo?

Zdaj spi in upam, da bo bolš zgledla, ko se bo zbudila.

(odgovor članu Nincica1)
Neposredna povezava do sporočila: 493
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 17:28:43   
Splet.Ka
Juhuhu, samo na hitro.

IZVIRNO SPOROČILO: JAPE

Mi imamo pa ponoči take hude "žurke"! Čez dan je zelo pridna, veliko spi... ponoči pa katastrofa. Dretje! Nimam pojma, ali so to že krči, ali kaj. Ker to je noro, nič ne spimo. Začne se tam nekje okoli 22-23 ure in traja do 3 zjutraj, potem zopet ob 5 in 7.



JApe...da nisi ti jaz? Pri nas je podobnouser posted image .

Tisti, ki sumite občutljivost user posted image  na mleko. Mleku in izdelkom, ki ga vsebujejo (tudi v prahu) se je treba izogibati cele tri tedne, da se vidi, ali je kakšna povezava.

MAteja, si ti spraševala, kje se dobi riževo mleko? V običajnih trgovinah. Je pa precej drago!

Zverinca, nisem doma iz Kranjske Gore, k nam se zavije en izvoz iz AC pred izvozom za Bleduser posted image . Včasih sem pa živela skoraj dobesedno pod tabouser posted image .

Katja_p, kaj pa veš, kaj je user posted image  utrudilo...ko bi le vedeli odgovore na taka vprašanja, kajne? Upam, da bo vse ok.

Cipresa, kaj ni kri v blatu znak občutljivosti ali alergije na kako blato? Včasih pa je to tudi brez razloga...upam, da je kri vseeno izginila!

Vse tiste, ki ste se na novo javile, juhuhu! Vse, ki še niste šle rodit, pa čim več user posted image in hitro v porodnišnico!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu JAPE)
Neposredna povezava do sporočila: 494
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 19:03:30   
Anonimen
Ninica, kater pediater v Domžalah je ok, ne vem ... vem samo to, da so ful zasedeni in da sploh nočejo sprejemat. Jaz sem svojo prijavila v Kamniku pri dr. Novaku, ki je blazno super  tudi blazno zaseden ... samo je pa zaenkrat tudi še moj osebni zdravnik in sem ga prosila, da če grem jaz kam drugam, če lahko moje mesto Neža dobi. Pa tudi za posvetovalnico v Kamniku uno sestro komaj naprosila s tem ko sem ji rekla da sem se komaj 2 meseca nazaj iz Kamnika odselila in da sem prej skos v Kamnik v ZD hodila in mi je tam več ali manj vse poznano in jim zaupam, no pa je po tem le popustila in mi dala datum, ko sem se ji (še pod uplivom hormonov) že kar jokala v telefon ... res groza. Prijateljica, ki je pa že celo življenje Domžalčanka in je rodila 14 dni pred mano, je pa samo s pomočjo nekih hudih vez prišla do pediatra v Domžalah, ker so baje zaradi priseljevanja folka čisto prezasedeni in kar v Ljubljano vse pošiljajo user posted image .
Tako da Ninica, jaz ti želim, da boš naletela na kako usmiljeno sestro, ki bo imela blazno dobr dan, ker to danes je res groza.
Kje iz Domžal pa si?

(odgovor članu Splet.Ka)
  Neposredna povezava do sporočila: 495
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 20:06:01   
Nincica1
Otika hvala, si me kar malo prestrašila s tem in res upam, da mi uspe dobiti kakšnega, ki je še prost. Bomo jutri videli, ko bom zjutraj klicala, mi je pa najlažje ga v Domžale peljati, če je karkoli narobe in ne v LJ, ampak, če ni druge bomo morali pač tako,...upam na najboljše. Drugače sem pa iz Štude in res že komaj čakam, da bomo šli lahko na prvi sprehod. Kopali se bomo šele po praznikih, ko se popek zaceli, čeprav mislim, da je že OK, na sprehod moramo pa tudi še malo počakati, vsaj zaradi vetra, če ne drugega,...no tako nam je patronažna svetovala, čeprav sama grem kar vsak dan na polurni sprehod, da se malo nadiham svežega zraka in sprostimuser posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 496
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 20:23:10   
*Mateja
Zanima me če ve jeste polnozrnati kruh, tiste ki dojite? Mami je namreč spekla kruh iz temne moke in dodala notr zrna, semena... pa ga ne upam probati, da Žan ne bi imel še hujših krčkov,

_____________________________

25.11.2008 se nama je pridružil Žan velik 49cm, težek pa 2660g.

(odgovor članu Nincica1)
Neposredna povezava do sporočila: 497
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 20:31:47   
Nincica1
Mateja jaz jem samo črnega in polnozrnatega, tako da mislim, da ne bi smel biti problem,...so mi tudi v porodnišnici bolj takega svetovali, ker vsebuje več vlaknin in je to super za tvojo prebavo.

(odgovor članu *Mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 498
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 20:50:41   
*Mateja
Ninica1 hvala user posted image no super da to lahko jem. Rajš vprašam prej kot pa da se potem sekiram.

_____________________________

25.11.2008 se nama je pridružil Žan velik 49cm, težek pa 2660g.

(odgovor članu Nincica1)
Neposredna povezava do sporočila: 499
   RE: Božičkovi pomagači 2008
28.12.2008 20:56:40   
*Mateja
TOLIKO DA SMO NA TEKOČE KATERE DECEMBRKE SMO ŽE RODIL user posted image
                
  user posted image
user posted image

user posted image user posted image user posted image
03. 09. 2008
1. MoonEve  - Luna (? g, ?cm) (PDP 12.12.08 - 27. teden)

07. 10. 2008
2. Mettyy - Tian (1275g, 39cm)  (PDP 20. 12. 08 - 29. teden) 

20. 10. 2008
3. Saššša  - Ajda (1.490 g, ?cm) (PDP 01.12.08 - 35. teden)

                    Živa (1.630 g, ?cm) (PDP 01.12.08 - 35. teden)

21. 10. 2008
4. didyi - Klara (1370 g, 37 cm) (PDP 25.12.08 - 29. teden)
                                 
30. 10. 2008
5. žabicamala  - Žan Luka (1.890g, 44,5 cm) (PDP 25.12.08 - 32. teden)

14. 11. 2008
6. Vrtnica 21 - Brina (2.820, 49 cm) (PDP 6.12.08 - 37. teden)

18.11.2008
7. Jagodinka - Filip (2465g, 48 cm) (PDP 10.12.08 - 37. teden)

20.11.2008
8. Splet.ka - Zoja (3240g, 50 cm) (PDP 03.12.08 - 38. teden)

20.11.2008
9. Otika - Neža (2370g, 49 cm)  (PDP 04.12.08 - 38. teden)

22.11.2008

10. Tany83 - Melanie (?g, ?cm)  (PDP 05.12.08 - 38. teden)

24. 11. 2008
11. MajcikaLeja (3370g, 51cm)  (PDP 12. 12. 08  - 38. teden)

25. 11. 2008
12. Pikanai  - Tita - (3240g, 50.5cm)  (PDP  02. 12. 08 - 39. teden)
13. *Mateja  - Žan (2660g,  49cm) (PDP 13. 12.08 - 38. teden)

26. 11. 2008
14. pike  - Valentina - (3600g, 53cm)    (PDP  11. 12. 08 - 39. teden)

27. 11. 2008
15. SanMat -  Svit (2530g, 49cm)   (PDP  08. 12. 08 - 38. teden)
16. gemina - Matija (2750g, 48cm)  (PDP  02. 12. 08 - 39. teden)
17. Claudi - Žan (3640g, 52cm)  (PDP  02. 12. 08 - 39. teden)

28. 11. 2008
18. Miracleme - Manca - (  ?  g,  ? cm)  (PDP  06. 12. 08 - 39. teden)

30. 11. 2008
19. teja* - Nika
- (3560g, 50cm)  (PDP  08. 12. 08 - 39. teden)

01. 12. 2008 
20. Zverinca - Jernej (2800g, 49cm)  (PDP  19. 12. 08 - 39. teden)
21. Detece - Ruj (2660g, 49cm)  (PDP  01. 01. 09 - 36. teden)
22. andya - Enia (2345g, 50cm) (PDP 14.12.08 - 38.teden)

02. 12. 2008
23. 5ra_28 Tai (3120g, 53cm)  (PDP  06. 12. 08 - 40. teden)
24. Arupnik3 - Tjaša - (3160 g,  50 cm)  (PDP  09. 12. 08 - 39. teden)
25. Nanaa -  Hana - ( 2980 g,  51 cm)  (PDP  19. 12. 08 - 38. teden)
26. ursulla -  Nejc (3645g, 52cm)  (PDP  15. 12. 08 - 38. teden)

03. 12. 2008
27. Tejci01 Martin (2910g, 52cm)  (PDP  13. 12. 08 - 39. teden)
28. LUNA06 Svit (3875g, 53cm)  (PDP  15. 12. 08 - 38. teden)
29. ajda26 deček (3580g, 52cm)  (PDP  12. 12. 08 - 39. teden)

04. 12. 2008
30. Hektorina Aljaž (3470g, 52cm)  (PDP 08. 12. 08 - 39. teden)
31. CIPRESA -  Anja - (3220 g,  52 cm)  (PDP  02. 12. 08 - 40. teden)
32. roal -  Ajda - (3190 g,  49 cm)  (PDP  02. 12. 08 - 40. teden)

05. 12. 2008
33. Miši -  Lana - (3410 g,  51 cm)  (PDP  13. 12. 08 - 39. teden)
34. Tajka -  Ana - (3330g,  52 cm)  (PDP  08. 12. 08 - 39. teden)
35. katja_p -  Tjaša - (3450 g,  50 cm)  (PDP  05. 12. 08 - 40. teden)
36. mamabranka - Vid - (3090g, 51cm) (PDP 5.12.08 - 40.teden)
37. Vplanu - Tia - (3100g, 51cm ) (PDP 9.12.08 - 40.teden)
38. bibabuba - deček - (3240g, 51cm) (PDP 18.12.08 - 38.teden)

06. 12. 2008
39. pikamiša - Klara - (3300 g,  50 cm)  (PDP  10. 12. 08 - 39. teden)

07. 12. 2008
40. Ana Luna - Jaš Maj -(3380g, 52cm) 
(PDP 03. 12. 08 - 40. teden)
41. Blackcoffee - Thor -(3860g, 51,5cm) (PDP 1.12.08 - 41.teden)
42. wildfire - Manca -(3220g, 51cm) (PDP 2.12.08 - 41.teden)


8.12.2008
43. Lonja - Manca -(4280g, 52cm) (PDP 13.12.08 - 39.teden)
44.taša.m - Lara - (3830g, 57cm) (PDP 3.12.08 - 41.teden)
45. patkapatatka - Lili (3400g, 49,5 cm) (PDP 13.12.08 - 40.teden)

10.12.2008
46. mam32 Luna (3000 g, 48,5cm) (PDP 10.12.08 - 40.teden CR!)

11.12.2008
47. nAny84 - Živa (3530 g, 52cm)  - (PDP 12.12.08 - 40.teden )

12.12.2008
48. martka - Ana (3010g, 49cm) (PDP 6.12.08 - 41.teden)
49. medika13 - Pika (3370g, 50cm) (PDP 13.12.08 - 41.teden)

13.12.2008
50. Bimba80 - Erin (3510g, 50 cm) (PDP 6.12.08, 42.teden)
51. _Sanja_* - Nal (3310g, 50cm) (PDP 21.12.08 - 39.teden)
52. Julijana - Nace (3720g, 53cm) (PDP 13.12.08 - 40.teden)

14. 12. 2008
53. mami1979 -Matevž (3880g, 52cm) 
(PDP 12. 12. 08 - 41. teden)

15.12.2008
54. pišapela - Tiara (3910g, 51 cm) (PDP 12.12.08, 41.teden)
55. JAPE -Nika (3660g, 54 cm) (PDP 13.12.08 - 41.teden)
56. Moonshine - Zala (4020g, 55 cm) (PDP 9.12.08, 41.teden)

16.12.2008
57. Puella - Ivana (3580 g, 53 cm) (PDP 15.12.08, 40.teden)

17.12.2008
58. Nincica1 - Timon (4250 g, 53 cm) (PDP 20.12.08, 40. teden)
59. Suni - Živa (? g, ?cm) (PDP16.12.08, 40. teden)

18.12.2008
60. Neisha80 - Urban (3670 g, 53 cm) (PDP 15.12.08, 40.teden)
61. december28 - Just (? g, ?cm) (PDP 12.12.08, 41. teden)

19.12.2008
62. pumpkin23 - Jaka (2770g, 50 cm) (PDP 17.12.08, 40. teden)

24.12.2008
63. nadya - Lovro (3830g, 53cm) (PDP18.12.08, 41. teden)

xx.12.2008
64. lollypop -  (?g, ?cm) (PDP 16.12.08)

_____________________________

25.11.2008 se nama je pridružil Žan velik 49cm, težek pa 2660g.

(odgovor članu *Mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 500
Stran:   <<   < Prejšnja stran  18 19 [20] 21 22   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  18 19 [20] 21 22   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?