|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 16:26:10   
Anonimen
user posted image
Kot ti je napisala predhodnica. Ti bodo pa na prvem pregledu pregledali kri in ti povedali, če si že bila okužena s toksoplazmozo ali ne. Js nimam problemov s to hrano, ker tega tako ne jem. Edino zelenjavo morem fajn oprati, no saj sem jo že prej. In upam, da sem jo že prebolela, sem se v mladosti veliko družila z mački user posted image .

Js jemljem Elevit.
Glede hrane sem pa čisto brez apetita in se mi obrača želodec, če samo pomislim na hrano. In hkrati sem lačna user posted image , ampak jesti mi je pa prava muka. Pa utrujena sem tako, da bi lahko cel dan spala.

lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 16:32:12   
pika_nogavicka

hvala obema user posted image
sam jst mam pa ful rada salamo user posted image , katera (če je sploh kera ok) bi bla pol najprimernejša?


jemljem pa centramed mami (tifola ne smem, ker ma eno barvilo noter, ki ga ne prenašam) user posted image

Al naj raje prešaltam na elevit, ker sem vidla, da ma še več vsega ??
danes sem pojedla še zadnji centramed iz tretje škatle, jutri grem pa v lekarno, sam zdaj pa ne vem user posted image

Anonimna user posted image a ti dobro prenašaš elevit, ker ene pravijo, da jim je po njem slabo... ?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 16:45:43   
Anonimen
user posted image
Ga dobro prenašam, sem ga jedla že pred user posted image in nisem imela problemov. Zdaj mi je pa slabo pač zaradi nosečnosti. Sestra ga je celo nosečnost jedla in ni imela čisto nič slabosti ali kakšnih drugih problemov. Prebrala sem tudi na RR, da nekatere zapira, no s tem tudi nimam težav.

(odgovor članu pika_nogavicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 17:10:48   
kepica
Jaz Elevit jemljem že 3 letauser posted image Pač, folno naj bi jemale že tri mesece pred nosečnostjo in toliko časa že načrtujemo novega članauser posted image No, zdej sem pa končno n tem, da ga res potrebujemuser posted image Ga dobro prenašam, prej sem jemala tudi Tifol, pa sem šla potem na Elevit zato, ker ima več železa, ki mi ga ponavadi primanjkuje. Tako, da sem polno oborožena z vsemi vitamini, da mi jih ne bo kasneje primanjkovalouser posted image

Kar se pa tiče ostale hrane, pa jaz ne kompliciram. V prvi nosečnosti sem jedla vse od a-ž, tudi majonezo in suhe salame, pršut... saj hrana ne škoduje plodu...škodovala bi posledično salmonela, če bi jo dobila. In če pomisliš, koliko je možnosti, da dobiš salmonelo, če ješ svežo majonezo in salamo. Če je v 27 letih nisem staknila, je tudi sedaj ne bom. Gledam samo na to, da s stvarmi ne pretiravam in da so res sveže in to je to. Punce, ne komplicirat in uživajte v nosečnosti.

Pa še en hec. Babice pravijo, da če se ti neke stvari hudo zalušta, jo pojej, ker če se ji odpoveš, se otroku za vsako odpovedano dobroto naredi pikauser posted image Moj prvi nagajivček nima pik in verjamem, da jih tudi drugi ne bo imeluser posted image user posted image
Malo heca....odločitev je pa itak na strani posameznika.
Zdej grem pa na čips, ker se mi ga je noro zaluštaluser posted image

< Sporočilo je popravil kepica -- 4.1.2009 17:12:10 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 17:53:49   
altaja
A ve vse folno pijete? Ker jst je ne, ne vem no, jst pijem kalcij, omega3 pa skrbim da zaužijem veliko vitaminov. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 18:46:32   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
user posted image
user posted image  PDP / NICK (STAR.) /user posted image /OTROK-ANGELČEK 1. PREGLED
 
user posted image   28.8. / altaja (27) / 1. user posted image / 26.01.
user posted image   30.8. / Anonimenuser posted image  (26) / 1.user posted image / 23.01.
user posted image   30.08. / sarajan (?) / 1.user posted image / ??
user posted image  30.08. / eva Ana (?) / 1.user posted image / ??
user posted image  01.09. / Anonimen user posted image  (?) / 1.user posted image / ??
user posted image  01.09. / Tanchy (?) / 2. user posted image /user posted image / ??
user posted image  01.09. / vila MaLiNa (?) / 1. user posted image / 14.01. 
user posted image  05.09. / Anonimenuser posted image  (?) / 3. user posted image / user posted image user posted image / ??
user posted image   05.09. / barika (24) / 2.user posted image / user posted image / ??
user posted image  05.09. / enaS (?) / 2. user posted image / user posted image / 11.02.
user posted image  08.09. / *TaMiKa* (21) / 1. user posted image / ??
user posted image   09.09. / zana21 (?) / 5. user posted image / user posted image user posted image user posted image user posted image / ??
user posted image   09.09. / Anonimenuser posted image (29) / 2. user posted image / user posted image / ??
user posted image   12.09. / kepica (27) / 4. user posted image / user posted image / ??
user posted image  13.09. / pika_nogavicka (22) / 1. user posted image  / ??
user posted image  ??.??. / pingi (?) / 2.user posted image / user posted image  / ??
 
SKUPAJ: 16    user posted image   

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 18:52:49   
Anonimen
Anonimnauser posted image  sem ti dodala starost, kraj sem pa zbrisala, ker vidim da niste zainteresiraneuser posted image  Bomo kasneje dodale kraj kjer bomo rodile če boste za.
drugače pa jaz za tisti e nisem vedla da je odvečniuser posted image  sem dobila po zs opozorilouser posted image

Jaz tudi jemljem Elevit, danes sem vzela 5. tabletko, jemala bom pa 2 škatlici, približno do 12. tedna nosečnosti.
Glede hrane... Jaz jem vse, ne mislim preveč komplicirat, je pa res da jem zdaj polnozrnati kruh in sladkarij bom čimmanj pojedla, ker sem že zdaj močnejše postave in me je strah da me bo preveč razneslo, niti za otroka ne bi bilo dobro. Ne jem pa seveda bifteka in pršuta, ostalo pa vse.

aja pašejo mi pa kisle kumarice, non stop bi jih jedlauser posted image

Jaz morem edino pazit pri dvigovanju otrok, sem namreč vzgojiteljica in doma imamo privat varstvo, tako da se morem res pazit pri tem, ker jih drugače non stop dvigujem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 18:59:52   
pika_nogavicka

altaja, po moje bi blo pa vseen dobro, da bi jemala še folno, ker se v nosečnosti potreba po folni kislini poveča,
od tega sta odvisna razvoj in rast user posted image .

Sem našla to:
Dokazano je, da lahko jemanje 400 mikrogramov folne kisline na dan od časa zanositve do tretjega meseca nosečnosti zmanjša možnost nastanka okvar pri otroku. Ženske, ki jemljejo kontracepcijske tablete, imajo še posebno nizko raven folne kisline, zato naj začnejo jemati ta vitamin takoj, ko prenehajo z zanositveno zaščito, zanosijo pa naj po možnosti šele čez tri mesece.

Centramed mami in elevit imata zraven še druge vitamine. Jaz se že tako slabokrvna in na vsakodnevnem železu, user posted image zato jemljem centramed (verjetno bom od jutri naprej elevit, ker ima še več železa).
Če pa ne želiš drugih vitaminov, oz. jih dobiš s hrano dovolj, si kupi Tifol. Je poceni in ima samo folno kislino.

Upam, da si se odločila za folno in da bo z našimi user posted image vse v redu!


(odgovor članu altaja)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 19:04:12   
Anonimen
user posted image
Saj kupljena hrana baje ni tako nevarna, ker je vse pregledano. Kupljena majoneza baje ni nevarna zaradi salmonele. Meni večina te prepovedane hrane itak niti malo ne diši, tako da mi ni težko. Še sladkarije mi ne dišijo, pa sem prej skoraj živela od tega user posted image .

Ta september smo imeli že v OŠ user posted image

Js imam namen jesti Elevit celo nosečnost. Poskušam tudi omega 3, oziroma neko ribje olje v kapsulah in se mi tako ogabno potem to dviguje, da sem nekaj dni nazaj skoraj 3krat bruhala, kar mi do sedaj kljub slabostim še ni uspelo. Še ne vem, kaj bom naredila s tem, je prav grozen okus.
Pijem pa še Mg, že od prej in baje je tudi med nosečnostjo fajn.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 20:32:12   
pika_nogavicka
user posted image kakšen Mg pa piješ - šumeče tablete ali kaj drugega? Mi lahko poveš kako se imenuje in kje se ga kupi?

lep večer

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 20:42:33   
Anonimen
user posted image
Zaenkrat pijem še navadne Mg šumeče tablete, ker jih imam še od prej. Drugače je pa za nosečnice baje dober Magnesol, dobi se v lekarni. Bom nabavila, ko mi tega zmanjka.


(odgovor članu pika_nogavicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 22:39:06   
tropical
IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*

tropical hvala! Zdaj mi je pa uspelo ko sem tvoj post citirala. V čem pa je bila fintauser posted image


Ne vem ali je bilo kaj narobe. Razen tiste SKUPAJ: 16    user posted image . To je bilo treba narest presledek med 16 in user posted image . Drgače pa sem popravila tisto : 1. nosečnost vuser posted image . Upam da ni nič narobe. Samo men se je zdelo da je zdaj več prostora, za potem ko boste pisale kdaj maste nuhalno svetlino datume.


Želim vam vsem, lepo in mirno nosečnost, in upam da bom kmalu tudi jaz med vami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Septemberke 2009
4.1.2009 22:44:35   
tropical
Jaz sem prvouser posted image jemala Tifol, zdaj sem pa šla na Elevit, ker ima not še vitamine. Držite pestke za 15.1. , danebi prišla user posted image .

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 7:34:26   
Pia67
Evo, še jaz se pridružujem septembrkam 2009. Sem bila kar mal šokirana, ker nas je že toliko, roko na srce, mislila sem, da še sploh ni odprta tema za september 2009.
Na kratko: 2.user posted image  (imam triletno punči), ZM je bila 28.11., ratalo je po enem mesecu načrtnega mečkanja, DP naj bi bil 5.9.2009. Mislim pa, da bo kar avgusta, ker bom ziher imela CR (posledica operacij na maternici in  1. poroda s CR). Leta lahko izračunate iz mojega nickname-ja. user posted image
 
Upam na čimveč + rezultatov bodočih septembrk 2009...

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 10:17:19   
viv_
Pozdravljene septembrke... navijam za vse, še posebej pa za našo kepico! user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 14:39:45   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
user posted image
user posted image  PDP / NICK (STAR.) /user posted image /OTROK-ANGELČEK 1. PREGLED
 
user posted image   28.8. / altaja (27) / 1. user posted image / 26.01.
user posted image   30.8. / Anonimenuser posted image  (26) / 1.user posted image / 23.01.
user posted image   30.08. / sarajan (?) / 1.user posted image / ??
user posted image  30.08. / eva Ana (?) / 1.user posted image / ??
user posted image  01.09. / Anonimen user posted image  (?) / 1.user posted image / ??
user posted image  01.09. / Tanchy (?) / 2. user posted image /user posted image / ??
user posted image  01.09. / vila MaLiNa (?) / 1. user posted image / 14.01. 
user posted image  05.09. / Anonimenuser posted image  (?) / 3. user posted image / user posted image user posted image / ??
user posted image   05.09. / barika (24) / 2.user posted image / user posted image / ??
user posted image  05.09. / enaS (?) / 2. user posted image / user posted image / 11.02.
user posted image   05.09. / Pia67 (41) / 2. user posted image  / user posted image  / ??
user posted image  08.09. / *TaMiKa* (21) / 1. user posted image / 22.01.
user posted image   09.09. / zana21 (?) / 5. user posted image / user posted image user posted image user posted image user posted image / ??
user posted image   09.09. / Anonimenuser posted image (29) / 2. user posted image / user posted image / ??
user posted image   12.09. / kepica (27) / 4. user posted image / user posted image / ??
user posted image  13.09. / pika_nogavicka (22) / 1. user posted image  / ??
user posted image  ??.??. / pingi (?) / 2.user posted image / user posted image  / ??
 
SKUPAJ: 17    user posted image     

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 14:42:07   
Anonimen
Pia dobrodošla in ČESTITKEuser posted image  Si pa ista letnica kot moja mamiuser posted image user posted image  saj če se bomo kje videli v živo te bom vikalauser posted image

tropical DRŽIMO PESTI zateuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 17:38:59   
Anonimen
En lep dober dan.

Danes sem klicala G in dobila datum za prvi pregled in NS. Joj komaj čakam, da vidim našo tretjo pikico user posted image

Pregled imam 19.1., NS pa 17.2. Joj še malo pa bo user posted image

Nič moram letet, otrok čaka, se oglasim še kasneje, pobožajte bušije pa lepo se imejte. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 18:58:27   
kepica
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Pozdravljene septembrke... navijam za vse, še posebej pa za našo kepico! user posted image

iiiii, hvalauser posted image Ja, midve se še poznava od starih Slončic user posted image smo bile davnega leta 2004 vse skupaj nosečke, zdej so me pa vse že prehitele z drugim nagajivčkom...ampak vas že dohajamuser posted image user posted image


Kako ste kej drugač punce? Se pozna, da smo bile danes vse v službi, smo napisale precej manj, kot čez praznike user posted image Mi je bilo pa danes zjutraj tako slabouser posted image user posted image Zbudila sem se ob pol 5h in do 5h, ko bi morala vstat, zbirala pogum, da bi stopila na noge, ker mi je bilo grozno. Uf, k sreči je potem minilo ko sem vstala in popila malo vode. Upam pa, da bo tega čimmanj, ker ni čisto nič prijetno.
Sem pa izvedela datum prvega pregleda-20.1.user posted image Joj, dolga bo še do takrat...Upam, da bo vse tako, kot mora biti.
Lepo bodite pa čimmanj slabosti vam želim.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 20:15:49   
Anonimen
user posted image
Hej, kepica... še kmalu imaš pregled, js ga imam 3 dni za tabo, rok pa 13 dni prej... to se bo še vleklo...

NS pa imam baje 12.2. če ne bo na pregledu rekel, da sem v katerem drugem tednu, kot se mi zdi.

(odgovor članu kepica)
  Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 20:44:08   
kepica
hecno...jaz sem pa pričakovala, da ga bom imela še teden prej, ker ponavadi pri nas ta pregled delajo v 7. tednu, takrat bom pa že v 8. Drugače mi to še bolj odgovarja, bo vsaj jasno. Je ali ni. Ne pa v zadnjih dveh nosečnostih, ko so me na pregled naročili v 7. tednu in se ni nič videlo, potem sem pa hodila tja na par dni. To ni za živce. Sploh pa, če ni videti tisto, kar bi se moralo. Kar zmrazi me, ko se spomnim na pretekle UZ, zato me je pa tega tako strah. Vse, kar me tolaži so znaki, ki jih imam tokrat največ od vseh štirih nosečnosti, kar je dober znakuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 20:46:02   
Anonimen
dober večer!

Tudi jaz sem danes poklicala mojo G, 1. pregled imam šele 29.1.user posted image  takrat bom že v začetku 9. tedna... madonca, kako smo vse neučakaneuser posted image .
Kolikor se poznam, ne bom mogla bit tako dolgo tihouser posted image  verjetno bom novičko povedala vsaj moji mami in sestri. V prvi nosečnosti sem najbližjim povedala še isti dan, ko sem naredila testuser posted image

pia67 dobrodošla in čestitke!
tropical držim pesti!user posted image
kepica vse bo dobro!user posted image user posted image

Lp, user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 20:49:36   
Anonimen
user posted image
Kepica, tako tudi js mislim. Boljše, da je malo kasneje pregled, kot da smo potem živčne in se sekiramo, ker srček ne bije... Js bom takrat 10 teden, glede na M.
Srečno na UZ.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 20:51:18   
Pupček
Tudi jaz bi se vam pridružila.

PDP naj bi bil 7.9.2009. Prvi pregled imam 23.1.2009 - težko ga bom dočakala.
Gre za 1. user posted image , stara pa sem 28.

Lp.

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Septemberke 2009
5.1.2009 20:59:12   
altaja
Ojla, jst sem dans povedala doma. Mami je čist fertik, sestra pa soseda sta jokale od sreče, oči ma pa nasmeh do ušes. user posted image
Z mami mava poseben odnos in ji ponavadi vse zaupam, zato je bila presenečena, da sem blila toliko časa tiho, še posebej ko sem ji rekla da sem za nosečnost zvedla že pred božičem. Tko da vsi veselo pričakujejo prvega vnuka. Tudi jaz se bojš počutim ko mi ni treba več skrivat. Ostali javnosti bomo povedali pa po pregledu oz. čim kasnej. Prvi pregled mam šele v sredini 10.tedna. Težko bom zdržala, me pa tolaži dejstvo, da se bo takrat že lepo vidlo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?