|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
12.1.2009 10:47:18   
elevitka
Kea tudi jaz imam take ˝čudne˝bolečine v spodnjem delu trebuha, če kihnem, se smejem se morem prau prijet za trebuh. pa tud ko se vsedem...kot da bi se vsedla na ror mi vse nabije nekam ... user posted image  v glavnem neprijeten občutek.... sam vsi pravijo da je to zaradi rasti in raztezanja maternice ker se mišice širijo... kaj pa vem

(odgovor članu kea)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
12.1.2009 10:59:54   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: elevitka
sam vsi pravijo da je to zaradi rasti in raztezanja maternice ker se mišice širijo... kaj pa vem

tak je men tud moja G. rekla, ko sem ji povedala za te bolečine.. Tak da verjetno bo res nekaj na tem..

mene pa že dlje časa mučijo takšni krči v riti.. Ponavadi me je tak bolelo,ko sem imela prvi dan menstruacije,zdaj pa me že dober teden tak boli,sploh ko se hočem vsest ali pa vstat.. user posted image da mi solze kr spolziju po licu. Upam,da niso to kaki "popadki" ker še nočem rodit..vsaj še 4 tedne ne..! Še je naša pikica mal premala..

kea.. da bo čimprej bolje..user posted image user posted image

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
12.1.2009 11:04:40   
elevitka
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:



  • Punce če vas zanima kako naše pikice sedaj izgledajo, si oglejte tukaj:
PRVO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

DRUGO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

TRETJE TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE



  • Pa če še katero zanima kako je s pregledi in dokumenti v nosečnosti:

PREGLEDI        DOKUMENTI, NOSEČNOST, PORODNIŠNICA

  • Informativni izračun višine osnove starševskega nadomestila
LINK                VODNIK PO PRAVICAH NOSEČNIC

 
  • urejanje dokumentacije



Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom

vloga S-1/1

priloga S-1


Urejanje očetovskega dopusta

vloga S-1/2

Potrebno je izpolniti še isto prilogo S-1 kot je zgoraj.


Kako do pomoči ob rojstvu otroka?

Priznanje očetovstva

Kako do otroškega dodatka?

Zdravstveno zavarovanje novorojenčka

 
  • MATIČNE CELICE

Sicer se mi ne zdi to slabo... tisti ki si to pač lahko finančno privoščite ker je to kr strošek. Sem pa brala da se hranijo 20 let, zadoščajo pa za zdraljenje osebe z do 40 kg telesne teže.

Ob sklenitvi pogodbe boste prejeli račun za plačilo avansa v vrednosti 250 € (DDV ni vključen). Po porodu plačilo preostanka obveznosti (1260 € +20 %DDV).


http://www.biohramba.si/faq.html
http://www.neocelica.si/?c=190


(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
12.1.2009 13:46:31   
matcar
Ja, mene tudi boli v trebuhu, sploh če se dosti prepogibam, se mi zdi, da mi bo odpado. Malo več počivat,punce, pa bo boljše.user posted image
Moja sončka pa sta stara, hčera bo marca 8 let, sin pa je bil za božič eno leto. Bomo imeli pestro, ko se bo aprila še tretji pridružil.user posted image

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
12.1.2009 14:11:27   
eva Ana
POZDRAVLJENE!
Sem se kr k vam prištulila user posted image ! Sem se danes komaj zavzela, da ste tudi ve tukaj!
No, jaz sem še čist na začetku user posted image , 9.1. sem imela prvi pregled a mi datuma PDP ni določila, ker je še plod kao premali. To je rekla zdaj že moja bivša Guser posted image ! Sem se prestavla k dr. Kudrovi, ki dela v MB porodnišnici. A je še katera pri njej? Baje je full ok, pa še preko vez sem prišla do nje.
drugače pa moje počutje: en dan bi lahko gore premikala drugi dan pa sem lahko do 12 v postelji in ne morem nič!user posted image
Tudi slabost vem kaj je, prav tako špikanje v spodnjem delu trebuha!
Pa še največja fora se mi je zdela, ko sem prva dva tedna jedla same klobase, katerih prej sploh nisem marala, tako kot zdaj ne več!user posted image

Lp, user posted image  in upam, da sem dobrodošla novinka med vami!

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
12.1.2009 15:11:28   
matcar
Pozdravljena! Dobrodošla med nami.
Imaš pa ful dobro G, je ena izmed boljših v porodnišnici, sem imela ravno v petek pregled pri njej, pa je svetovna. Več takih bi moglo bit!!user posted image

(odgovor članu eva Ana)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
12.1.2009 20:50:30   
matcar
Jaz vas vse skupaj pozdravljam in vam želim lahko noč! Pa se slišimo jutri, pa upam, da bolj pogosto, kot danes!user posted image

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 8:01:51   
kea
No, tokrat bom jaz začela dan!
Dobro jutro user posted image  in vse mamice!!! Kako se imate ?
matcar, me veseli, da tudi ti pričakuješ tretjega, da nisem edina! Tudi jaz imam hčerkouser posted image , ki bo julija stara 8 let in sinauser posted image , ki je bil avg. 2 leti. No pričakujemo pa zopet avgusta! iz katerega konca MB pa si (če lahko vprašam??)
Jaz hodim k G v Vošnjakovo - dr. Kopšetovi. Kako se vam ona kaj zdi - meni je OK! Prej sem bila v UKC pri dr. Reljiču pa me je v 1.user posted image  (ko sem bila noseča s hčerko) skoraj sčistil, ker sem bila na prvem pregledu okrog 5. tedna in še potem v času 1 tedna na UZ ni nič videl, mi je že rekel naj čez 2 dni pridem in bom kar ostala noter in dobro da se je takrat pokazala!!!

_____________________________

VELIKO STVARI LAHKO POČAKA
VENDAR NE OTROK.
OTROKU NE MOREŠ REČI - JUTRI.
NJEGOV ČAS JE DANES

Gabriela Mistral,
Nobelova nagrajenka

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 8:36:08   
kea
elevitka, sedaj sem videla na drugi temi, da si edina, ki si tu nekje kot jaz iz MB! No, tebi se lahko kaj zavleče v avgust, naš user posted image  pa lahko kaj prehiteva in sva skupaj v porodnišnici! Nikoli ne veš!

_____________________________

VELIKO STVARI LAHKO POČAKA
VENDAR NE OTROK.
OTROKU NE MOREŠ REČI - JUTRI.
NJEGOV ČAS JE DANES

Gabriela Mistral,
Nobelova nagrajenka

(odgovor članu kea)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 8:49:56   
elevitka
Ja kea... ker je lih konc meseca, lepo bi bilo če bi bilo na datum PDP, ki je hkrati RD moje babice user posted image  sam je malo možnosti da se rodi ravno na PDP. Kaj menite jih več rodi pred PDP ali jih večina prekorači?

Ste razmišljale kaj o hrambi matičnih celic ali o brezplačni hrambi popkovne krvi ?

(odgovor članu kea)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 10:21:56   
tasa_m
dobro jutro punce,..
kako smo? jaz sem se napapcala zdaj pa grem počasi še kolegici na čaj in obenem ruknem en sprehod še dol.
Se mi zdi, da danes ni tako mrzlo kot je bilo včeraj..kaj pravite?

Danes nama pridejo okna izmerit ker sva rekla, da preden pride nova članica, da za ziher vsaj v splanici menjava okno.. ostala niso tak kritična ampak v spalnici pa se mi zdi da kr je..user posted image
Jutri pa imam tampirano tak fejst da joj..zjutraj grem na vošnjakovo dat kri in vodo (upam da zadnjič), pol na obisk k naši Persidi v P., pol pa še imam diabetologa ob 10,15..
Sem rekla da bom šla kr z busom, ker itak je tam vseepovsod taka gužva, jaz pa še kot en okorn user posted image v avtu, in bi se lahko kaj zgodilo..bi mojmu mal avto počohala,..pol pa grem raje na bus.. Imam srečo,da rada kaj ruknem.. user posted image (moj ata že ve,..user posted image )..
Nič punce, se tipkamo.
Bo mi danes moj naštimo prenosnika do kavča tak da bom povezana, ko bo on igrce špilal (je kot froc) in nebom spet cel dan brez..

eva Ana dobrodošla.. ko boš imela vsaj PDP pa te bomo dodali na seznamček, vredu??



(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 10:35:21   
tasa_m
glede G. jaz imam Završnik Suzano na Vošnjakovi ampak če povem po pravici mi na začetku nosečnosti ni bila niti malo všeč..taka hladna se mi je zdela,..zdaj pa je že 2-krat bila tak dobre volje, da sem kr spremenila mnenje. Ne vem ali je bila dobre volje, ker sem bila tiste dneve zadna pacientka in je pol šla domov ali je bila pač dobre volje..
Upam,da bo 27. enako dobre volje..imam enako uro kot nazadnje user posted image

aja pa še to: a je katera že kaj kupovala v trgovini NKD v Qulandii? Imajo full poceni postelnino pa sem mislila,da bi si jo mogoče privoščla, pa ne vem kakšna je kaj kakovost? Saj vem da se ne more primerjat glih z tisto ki ima ceno 50€ ampak vseeno..
Tak da če ima katera kako inf. bi bila grozno vesela.. Hvala lepa.. user posted image

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 10:41:27   
elevitka
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

dobro jutro punce,..
kako smo? jaz sem se napapcala zdaj pa grem počasi še kolegici na čaj in obenem ruknem en sprehod še dol.
Se mi zdi, da danes ni tako mrzlo kot je bilo včeraj..kaj pravite?
Mene pa lih dans zebe kot cucka... imam dvojne dolge rokave hajcungo na full pa me trosi user posted image

Danes nama pridejo okna izmerit ker sva rekla, da preden pride nova članica, da za ziher vsaj v splanici menjava okno.. ostala niso tak kritična ampak v spalnici pa se mi zdi da kr je..user posted image

Midva sva tudi vse  v kompletu zamenjala... ker so bla stara bolj boga in je pri vsaki špranji pihalo ... na začetku je blo smešno ker nova tak dihtajo in ne slišiš nobenga hrupa avtov, da sem med delovnikom mislila da je vikend in da še lahko malo spim... kljub budilki

Jutri pa imam tampirano tak fejst da joj..zjutraj grem na vošnjakovo dat kri in vodo (upam da zadnjič), pol na obisk k naši Persidi v P., pol pa še imam diabetologa ob 10,15..

Fajn zrihtaj

Sem rekla da bom šla kr z busom, ker itak je tam vseepovsod taka gužva, jaz pa še kot en okorn user posted image v avtu, in bi se lahko kaj zgodilo..bi mojmu mal avto počohala,..pol pa grem raje na bus.. Imam srečo,da rada kaj ruknem.. user posted image (moj ata že ve,..user posted image )..
Nič punce, se tipkamo.
Bo mi danes moj naštimo prenosnika do kavča tak da bom povezana, ko bo on igrce špilal (je kot froc) in nebom spet cel dan brez..
 
No te je isti kot moj, potem ko si je kupil prenosnik, ali sta stala oba izklopljena, je pa smešno, ko se jaz spravim na računalnik... pride v roku 5 min še on za mano na prenosnika ... ko froci


eva Ana dobrodošla.. ko boš imela vsaj PDP pa te bomo dodali na seznamček, vredu??




(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 10:55:23   
tasa_m
nama prenosnik leži na omari..ampak važno da ga imava.. user posted image user posted image
ko pa bom jaz na netu pa bo on imel največjo silo špilat igrce.. pol pa se spičima sam zarad rač.
Komaj čakam na marec,da nebo mel več časa špilat teh igrc in bo imel živo igrco doma user posted image user posted image

kak pa mi gre na živce,da te nekdo povabi na čaj pol pa ga pokličeš če je doma pa se več ne javi.. user posted image user posted image kaj pol vabiš, če ne misliš resno!!

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 11:41:21   
elevitka
joj kak mi je to znano...mogoče imava isto kolegico user posted image  obljubla ko pa bi mogla prit ali se javit je ni ali pa ima zasedeno... naslednji dan se srečava pa ji rečem ki si te včeraj hodla ... pa odgovori... joj sorry sem zaspala... sem samo rekla - lej ne rabiš se mi kurit če ti ni enostavno reči neda se mi, ker kolk jaz vem se med spanjem lih ne moreš menit po telefonu (imela si namreč zasedeno) ... je kr zafarbala user posted image

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 11:47:48   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: elevitka

joj kak mi je to znano...mogoče imava isto kolegico user posted image  obljubla ko pa bi mogla prit ali se javit je ni ali pa ima zasedeno... naslednji dan se srečava pa ji rečem ki si te včeraj hodla ... pa odgovori... joj sorry sem zaspala... sem samo rekla - lej ne rabiš se mi kurit če ti ni enostavno reči neda se mi, ker kolk jaz vem se med spanjem lih ne moreš menit po telefonu (imela si namreč zasedeno) ... je kr zafarbala user posted image

user posted image user posted image sem jo klicala ziher že 2krat pa še sms sem ji poslala, pa nič! Sem si skuhala čajček doma.. user posted image

a punce,..v nedeljo zdaj velja ob 17h v Koblarjevem zalivu?

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 13:27:45   
matcar
Lep pozdrav vsem skupaj!
Sem malo pozna danes, je blo dosti laufarije zjutraj. Jaz tudi mam v vošnjakovi G, Petrovičevo, je ful vredu, mi ni žal, da sem si njo izbrala.
Za završnikovo sem slišala, da je tudi ful vredu, mogoče je takrat imela slabi dan, da je bla tečna. Vedno ne morejo bit dobre volje.user posted image
Kopšetove pa ne poznam, tako, da ne morem nič komentirat. Kea, jaz sem iz studencev, od kod pa si ti?user posted image
Punce, jaz se že pripravljam na nedeljo, upam, da ne boste zatajile!?
Kaj pa se tiče računalnikov, mi imamo tri, dve kišti pa prenosnega, pa nakoncu izvisim.user posted image
Zato, ker nimam neta na prenosnem, Na enega se moj spravi igerce špilat( da ne boste mislile, da se je to končalo, ko se je naš sina rodiluser posted image user posted image user posted image ), na drugega pa hčera. Te pa bodi srečen, če si lahko!?

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 19:07:50   
matcar
Kaj zdaj,babe? ne bo nič čveka danes?

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 20:13:44   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m


Frutolina škoda user posted image ..ni nam usojeno se srečat z tabo user posted image user posted image



user posted image  ja res je.. sploh ne vem kako bo ta ali drug teden...je moj dedek v bolnici v ful slabem stanju in sploh nisem pri volji za nič... še z mojim user posted image  dragim nekaj ni vredu...

Drugače pa, a ma katera mariborčanka pregled 27.1 na vošnjakovi? velikokrat vidim v čakalnici nosečke, samo nobene ne poznam...

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
13.1.2009 20:56:19   
matcar
Jaz ga imam ravno jutri, kako pa bo naprej, pa ne vem.

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
14.1.2009 6:45:25   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m


Frutolina škoda user posted image ..ni nam usojeno se srečat z tabo user posted image user posted image



user posted image  ja res je.. sploh ne vem kako bo ta ali drug teden...je moj dedek v bolnici v ful slabem stanju in sploh nisem pri volji za nič... še z mojim user posted image  dragim nekaj ni vredu...

Drugače pa, a ma katera mariborčanka pregled 27.1 na vošnjakovi? velikokrat vidim v čakalnici nosečke, samo nobene ne poznam...

jz imam pregled 27.01 ob 12.15.
Mene ziher ne moreš zgrešit..stalno najbolj glasna pa še ko pridem v čakalnico sem oblečena kot medo..kapa,rokavice,..user posted image user posted image
upam,da bo tvoj dedek čimprej boljši user posted image user posted image

aja, dobro jutro vsem..sem skoraj pozabila user posted image
grem v vošnjakovo v laboratrij malo kri pa vodico dat..upam,da je zadnjič user posted image

pa kavico za dobro jutro..
user posted image

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
14.1.2009 6:56:22   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: matcar
...
Punce, jaz se že pripravljam na nedeljo, upam, da ne boste zatajile!?
...

jaz nebom..vsaj zaenkrat nimam drugih planov pa je že sreda..user posted image

bo pa verjetno prišla z mano kolegica katera pa je aprilčica..sem ji omenila da imamo srečanje in da če ima čas da je dobrodošla in je rekla,da upa da bo. Njen dragi ima roj.dan pa še ne ve ali ga bodo praznovali v nedeljo ali v pon. user posted image
Seveda,če nima nobena nič proti??

jaz pa sem taakkkk lačna, pa ne smem jest ker morem bit na tešče user posted image
bom čist izstradala svojo bebico..saj ni čudno da je taki drobižek...

moj taxi je prišo (kolegica) laufam
čau babe, se tipkamo pol...user posted image

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
14.1.2009 7:08:15   
matcar
Jutro!
Mene ne moti, če katera še koga pripelje zraven, več nas bo, tolko boljše. Fajn porihtaj, mene še čaka popoldan pregled.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
14.1.2009 8:08:22   
kea
Danes pa vidim, da ste že zgodaj pridne!
matcar jaz pa sem iz Pobrežja.
Upam, da vas ni veliko, ki ste morale danes ven - glede na vreme, saj sem jaz na pločniku skoraj padla (jih je vreme presenetilo, pa niso še nič porihtali cest in pločnikov zjutraj) - tako da PREVIDNO!
Moram delati, da do petka porihtam še nekaj stvari!!!

_____________________________

VELIKO STVARI LAHKO POČAKA
VENDAR NE OTROK.
OTROKU NE MOREŠ REČI - JUTRI.
NJEGOV ČAS JE DANES

Gabriela Mistral,
Nobelova nagrajenka

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke ? 2.del
14.1.2009 8:21:10   
elevitka
mater bog sem mogla pol ure avto čohat kaka debela plast ledu je bla po šipah.... jedva sem se prikotalila do šihta.

Jaz tudi pridem v nedeljo, zaenkrat ni drugih planov...


(odgovor članu kea)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?