|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 20:41:14   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Nenazadnje, morda je hotel preveriti ali so jezikovne interference pri komunikaciji v hrvaskem jeziku na enaki ravni kot interference pri slovenscini. Tudi to se med ostalim ugotavlja pri morebitnih tezavah zaradi vecjezicnosti 


Seveda, to je pri treh letih ena od pomembnih tock za otrokov zdrav razvoj.
In nima tezav, razen da je malo razvajena user posted image .

Pa P tudi ne, hb, da na otroku ne preizkusa svojih teorij in raziskuje interferenc user posted image .


Bi bilo pa zelo pametno preveriti koliksne so interference in na kateri ravni. Razgovorcek v obeh jezikih je idealen za kaj takega, pove pa zelo dosti - ne zaradi preverjanja teorij, temec zaradi otroka in njegovega nadaljnega - tudi jezikovnega razvoja.
Nisem pa pricakovala zanicljiv odnos. Pricakovala sem, da ves o cem govorim. Sicer pa, to je vseeno tvoj otrok in v dolocenih pogledih bo zel, kakor si mu ti postlala.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 20:44:14   
Anonimen
Bi bilo pa zelo pametno preveriti koliksne so interference in na kateri ravni. Razgovorcek v obeh jezikih je idealen za kaj takega, pove pa zelo dosti - ne zaradi preverjanja teorij, temec zaradi otroka in njegovega nadaljnega - tudi jezikovnega razvoja.


Ves kaj, mogoce je tvoj otrok tvoja znanstvena studija, ampak moj zagotovo ni.
Razume, se sporazumeva, z vsemi in povsod in to je cilj komunikacije, a ne?

Da bom pa pri njenih treh letih preverjela na kateri ravni so njene inteference, haloooooo user posted image . Toliko si pa se zaupam, da za to ne potrebujem znanstvene studije.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 20:47:24   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: mayflower
Najbolj me pa ob živce spravi muzika iz avta na ves glas sredi NGoriceuser posted image


Jaz imam ogromno prijateljev, kolegov in znancev čistokrvnih slovencev, ki poslušajo južnjaško glasbo, tudi tisto čist ta narodno...tako da to, da nekdo posluša to muzko (pa pustmo al je to naglas al potiho) še ne pomeni, da je južnjak ali da je kaj manjvreden zarad tega...
v bistvu sploh ne vem kaj te tukaj moti: al to, da je preveč naglas al da je glasba ,ki tebi ni všeč. Ali pa morda misel, da so to bosanci?

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 20:50:16   
kepa*
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Jah to se pa dogaja tudi zaradi tega, ker mi Slovenci preveč podpiramo pripadnike južnih narodov z njihovim jezikom. Npr. če nas nekdo ustavi in nas po bosansko začne spraševati, mu po bosansko odgovarjamo ipd.



Uf, ja, eni se ful trudijo. Jaz ne, pa čeprav živim praktično sred Bosne. Verjetno prav zato ne user posted image  Če mi njih razumemo, ne štekam, zakaj ne bi oni nas.


CatJa, saj veš, jaz sem priseljena sem v "vašo Bosno" in me je to od začetka ful šokiralo. Koliko bosanščine na vsakem koraku, madona. Pa nimam nič proti njim, me pa ful moti in nervira, da se ljudje, ki živijo pri nas že desetletja, niti malo ne potrudijo z našim jezikom. Mater jim.
Pa da ne govorim, da tudi mladi, ki so tukaj rojeni, kar po bosansko vlečejo.
Ja, mi Slovenci bi se pa seveda takoj podredili.


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 20:52:22   
mayflower
IZVIRNO SPOROČILO: picola1


IZVIRNO SPOROČILO: mayflower
Najbolj me pa ob živce spravi muzika iz avta na ves glas sredi NGoriceuser posted image


Jaz imam ogromno prijateljev, kolegov in znancev čistokrvnih slovencev, ki poslušajo južnjaško glasbo, tudi tisto čist ta narodno...tako da to, da nekdo posluša to muzko (pa pustmo al je to naglas al potiho) še ne pomeni, da je južnjak ali da je kaj manjvreden zarad tega...
v bistvu sploh ne vem kaj te tukaj moti: al to, da je preveč naglas al da je glasba ,ki tebi ni všeč. Ali pa morda misel, da so to bosanci?



Vedno so mi šli na živce ljudje, k majo na ves glas muziko v avtu. Zraven pa okno odprto. Da se vidi, da so frajerji.Še najbolj pa na parkirišču bloka, k daš že otroka spat.


_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 21:47:12   
veveričica
PA KAJ JE ZDAJ TO ŽENSKE.A MI NEBI NOBENA POMAGALA REŠITI  MOJ PROBLEM.MOJ DEC JE RES TRMAST IN NOČE SE UČIT IN PIKA.VSE PROBAVAM  MOGOČE SM MU RES FUL PREVEČ POPUŠČALA NA ZAČETKU.AMPAK SJ DRUGAČE PA SPLOH NEBI MOGLA KOMUNICIRAT

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 21:51:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

PA KAJ JE ZDAJ TO ŽENSKE.A MI NEBI NOBENA POMAGALA REŠITI  MOJ PROBLEM.MOJ DEC JE RES TRMAST IN NOČE SE UČIT IN PIKA.VSE PROBAVAM  MOGOČE SM MU RES FUL PREVEČ POPUŠČALA NA ZAČETKU.AMPAK SJ DRUGAČE PA SPLOH NEBI MOGLA KOMUNICIRAT


glej, postavi ga pred dejstvo - živite v Sloveniji, otrok bo šel v slovensko šolo in če bo imel pomešan besedni zaklad, bo otrok najbolj nastradal - je pa res, da poznam veliko ljudi, kjer so starši govorili dom srbsko, pa so otroci znali slovensko zelo dobro

reč mu, naj se ne pogovarja z malo, če se ne misli v slovenščini - no, šalo na stran, ampak res, če mi gre kaj bolj na živce kot to, da se starši ne zavedajo posledic, ki jih nardijo svojim otrokom - samo ga boš pa težko pripravila do tega - ker je le južne krvi - in žal oni majo zmeraj prav

(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 22:43:07   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: nya

reč mu, naj se ne pogovarja z malo, če se ne misli v slovenščini - no, šalo na stran, ampak res, če mi gre kaj bolj na živce kot to, da se starši ne zavedajo posledic, ki jih nardijo svojim otrokom - samo ga boš pa težko pripravila do tega - ker je le južne krvi - in žal oni majo zmeraj prav


Ma ni res punce. Zelo pomembno za otroka je, da če oče ne zna dobro slovensko, naj govori "svoj" jezik z otrokom, saj ga bo s svojo polomljeno slovenščino še bolj zmedel. V vseh dvojezičnih družinah se starši bojijo, kako bo otrok zmogel to ločevati, pa moram povedati, da kolikor jih poznam, še noben otrok ni imel težav. Punca v francosko-slovenski družini je znala pri 3 letih več francosko kot njena mama...

Mislim, da Vas večina goji zelo negativen odnos do "južnjakov", kot jih imenujejo nekatere..., zato takšni odgovori.

Pa prosim, ne se spravljat na uporabnico, ki je napisala par slovničnih napak. Jaz sem slavist pa mi na kraj pameti ne pade, da grem kritizirat vaše umetnine...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 22:44:33   
tweed
Najprej izklopi velike črke, saj to pomeni, da kričiš...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 22:52:32   
Vijoličarka
Če se z njim pogovarjaš slovensko, potem tako ravnaj še naprej. Mali otroci so bistri in za jezike dojemljivi, bo zato punčka znala dva jezika. Z mamico bo govorila slovensko, z očijem pa po njegovo.

Pravzaprav se tvoj mož slovensko že uči, saj se mora pogovarjati s teboj, torej vsaj vsak dan posluša in razume slovenski jezik. Očitno pa potrebuje spodbudo, da bi začel tudi govoriti. Kako sta se na začetku domenila, preden sta se poročila? Je kaj obljubil? Zakaj se je poročil s tabo, zaradi državljanstva? Ima državljanstvo urejeno?

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 22:55:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Mislim, da Vas večina goji zelo negativen odnos do "južnjakov", kot jih imenujejo nekatere..., zato takšni odgovori.

Pa prosim, ne se spravljat na uporabnico, ki je napisala par slovničnih napak. Jaz sem slavist pa mi na kraj pameti ne pade, da grem kritizirat vaše umetnine...


jaz nisem nikogar kritizirala

in ne gojim negativnega odnosa, sam me pa moti, ko tak starš pride v šolo, pa se niti ne potrudi - mene ne moti polomljena slovenščina, tako vsaj veš, da se človek trudi - moti me odnos - in lepo prosim, poznam jih kar nekaj, ki niti besede ne spregovorijo slovensko - iz principa
v takih primerih se vprašam, ali bi npr v avstriji, nemčiji... kaki drugi državi tudi tko ravnal

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 23:02:55   
veveričica
skupaj sva zaradi ljubezni  in državljanstva nima

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 23:12:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

skupaj sva zaradi ljubezni  in državljanstva nima


hvala bogu, da sta skupaj zarad tega - sam predvidevam, da ti z njim govoriš hrvaško

res je da so otroci zelo dojemljivi za jezike, vendar se moraš zavedati, da obstaja določen odstotek ljudi, ki jim tuji jeziki ne ležijo - tko da jaz bi ti svetovala, da z malo čimveč govorite slovensko, med sabo se vidva lahko pogovarjata drugače, pa bosta videla, katere besede bo začela pobirati

(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 23:13:09   
tweed
Moja soseda sta angleža in sta tukaj že 10 let. Ne znata niti besede slovensko. Še nihče se ni obregnil ob to, sem pa že slišal eno izmed sosed, da je rekla, da se bo šla učit angleško, da se bo lahko z njima pogovarjala. Če bi bila srba in govorila srbsko, bi pa velika večina ljudi rekla: v 10 letih bi pa že lahko znala pravilno slovensko govorit. Pač dvojna merila...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 23:17:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Moja soseda sta angleža in sta tukaj že 10 let. Ne znata niti besede slovensko. Še nihče se ni obregnil ob to, sem pa že slišal eno izmed sosed, da je rekla, da se bo šla učit angleško, da se bo lahko z njima pogovarjala. Če bi bila srba in govorila srbsko, bi pa velika večina ljudi rekla: v 10 letih bi pa že lahko znala pravilno slovensko govorit. Pač dvojna merila...


Slovenci smo zelo prilagodljivi kar se tiče tega - z vsemi govorimo v njihovem jeziku, če le lahko in tudi ko gremo v tuje države govorimo tuji jezik, ne svojega

jaz pravim le, da bi se vsak moral malo prilagoditi - in to da angleža ne znata niti besede slovensko, kaj naj rečem - nimam besed - res žalostno

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 23:20:04   
veveričica
Tako je .MORA SE PRILAGODITI OKOLJU V KATEREM ŽIVI.TO SEM PRIČAKOVALA AMPAK  OČITNO BREZ SMISLA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 23:23:03   
Anonimen
veveričica- kaj pa če bi poskusila malo bolj taktno - sej veš, moški so taki, da jih moraš nekako prepričat, da so si sami želeli nekaj narediti - mogoč mu lahko popihaš na ponos - mu poveš, da bo punčka ponosna na svojega očeta, ker bo to naredil za njo

res upam, da vama uspe

(odgovor članu veveričica)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 23:23:10   
Vijoličarka
Če nima državljanstva, si ga bo najbrž želel urediti, kajne? Zdaj ima samo dovoljenje za bivanje in delovno dovoljenje. Glede na to, da je otrok rojen v Sloveniji, službo ima tu, si najbrž želi tu tudi ostati.

Če prav vem, bo treba za pridobitev državljanstva tudi opraviti izpit iz znanja slovenskega jezika. Torej mu to omeni. Lahko bi šel v tečaj slovenščine za tujce in tam imajo dober pristop, zato se bo otresel strahu in treme. Če se nauči slovensko, še ne pomeni, da bo pozabil na svoje korenine in svoj jezik.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 23:37:05   
sanasan
otrok se 'MORA' naučiti obeh jezikov, ne vem, zakaj bi bila slovenščina priviligirana...itak jo bo znala najverjetneje bolje, ker bo pač tu odraščala...AMPAK otrok mora poznati svoje korenine! in k temu spada tudi jezik...pa tudi kakšnih velikih težav ne bo imela, verjemi....moja govori oba, žal moževega slabše, pa še en tretji ji je všeč in se učiva še tretjega, pa čisto loči....celo nore besedne igrice se greuser posted image
aja, pa moja povsod ponosno pove, da je dveh narodnostiuser posted image
če te jezik tako moti, se pač z njim pogovarjaj v slovenščini, ko bo treba, se bo že naučil, če bo hotel...pa saj je menda odrasel! če se ne bo, bo itak imel on probleme...po moje bolj boš 'težila', slabše bo

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 23:40:57   
sanasan
aja, stara je pa 4leta

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: mož se noče učiti slovenščino
24.2.2009 23:51:41   
veveričica
IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

aja, stara je pa 4leta
FUL LEPO SI TO NAPISALA.TUDI JAZ BOM SVOJO UČILA DA  SPOŠTUJE IN JE PONOSNA NA OBA AMPAK RAZUMLJIVO JE DA OD NJEGA PRIČAKUJEM VSAJ MALO TRUDA.KAKO IMATE TO PRI VAS DOMA.SANASAN KAKO SE VIDVA POGOVARJATA.

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: mož se noče učiti slovenščino
25.2.2009 0:01:48   
mika
AMPAK otrok mora poznati svoje korenine! in k temu spada tudi jezik...pa tudi kakšnih velikih težav ne bo imela, verjemi....moja govori oba, žal moževega slabše, pa še en tretji ji je všeč in se učiva še tretjega, pa čisto loči....celo nore besedne igrice se greuser posted image


Sansan se strinjam, da otrok ne bo imel težav s slovenskim jezikom.

Jaz sem verjetno zadnja generacija otrok izseljencev, ki govori narečni jezik od koder prihajata moja starša. Tega me nista učila onadva in se tudi nikoli nismo pogovarjali drugače kot v slovenščini.
Naučila pa sem se od dedkove sestrične, ki je bila popolnoma nepismena in ni poznala knjižnega jezika. ko sem bila še otrok smo vsak vikend bili tam in sem se naučila. Govorit pa moraš začet že od otroštva, ker ni šanse, da uloviš pravi izgovor. Moj mož razume vse, ko pa poskuša izgovorit, pa umiram od smehauser posted image .

Zgleda pa da se domačini nekako sramujejo narečja in s svojimi otroci govorijo knjižno, tako da jaz, ki sem se rodila v SLO govorim bolje od nekaterih domačinov, pa je to bil moj 'vikend 'jezik

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: mož se noče učiti slovenščino
25.2.2009 0:08:39   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: nya

IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Moja soseda sta angleža in sta tukaj že 10 let. Ne znata niti besede slovensko. Še nihče se ni obregnil ob to, sem pa že slišal eno izmed sosed, da je rekla, da se bo šla učit angleško, da se bo lahko z njima pogovarjala. Če bi bila srba in govorila srbsko, bi pa velika večina ljudi rekla: v 10 letih bi pa že lahko znala pravilno slovensko govorit. Pač dvojna merila...

user posted image user posted image user posted image  tole se popolnoma strinjam s tweedom, totalna dvojna merila in nestrpnost se kaze samo do juznih narodov, njihovih jezikov in njihove kulture. Ce bi slo za, recimo Grka, ki bi grsko muziko glasno vrtel v svojem avtu, ne verjamem da bi ljudi tako zelo motila kot pa kaksna bosanska glasba. Vedno se pa lahko motim no...
 

Slovenci smo zelo prilagodljivi kar se tiče tega - z vsemi govorimo v njihovem jeziku, če le lahko in tudi ko gremo v tuje države govorimo tuji jezik, ne svojega

jaz pravim le, da bi se vsak moral malo prilagoditi - in to da angleža ne znata niti besede slovensko, kaj naj rečem - nimam besed - res žalostno

 Tole pa ne bo drzalo, ker mi govorimo samo anglesko tako zelo radi. Vprasanje, ci bi se sla tale doticna soseda tako zelo navduseno ucit na primer svedscine, ce bi imela sosede Svede. Drzi pa da smo naceloma zelo prilagodljivi, kar pa ima tudi svojo dobro plat: lazje se ucimo tujih jezikov in hitreje osvajamo koncepte ucenja tujih jezikov. Pol ko jih znamo pa znanje tudi zelo radi pokazemo a ne? no pa smo spet na zacetku user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: mož se noče učiti slovenščino
25.2.2009 0:13:19   
sanasan
žal, ko sva se spoznala, sva zaradi družbe začela govorit slovensko in je bolj ali manj pri tem ostalouser posted image , če pa mu želim kaj 'dopovedat' pa mu povem v njegovemuser posted image - za boljše razumevanjeuser posted image ...sicer pa zelo težim, da s tamalo govori čimveč v svojem jeziku....se mi zdi izredno pomembno za otrokovo identiteto...še posebej, da je otrok ponosen na vse svoje korenineuser posted image ...zna biti zelo boleče za otroka, če se 'skriva' oziroma daje na stranski tir eno izmed narodnosti...pa še ogromno bogastvo otrok izgublja s tem.... pa baje naj bi kasneje pogosteje prihajalo do 'iskanja identitete'...evo, to sem pa trenutno zelo ponosna, da mi je uspelo, da je mala ponosna (tudi) na očetov izvor in ima glede njegove kulture tudi že ogromno znanja...se mi zdi pomembno tudi zato, ker je glede na to, da je 'mešane rase', tudi že slišala kakšen 'komentar' in je komentatorje tudi že fajn 'podučila'user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: mož se noče učiti slovenščino
25.2.2009 0:30:55   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Anglescina ni mednarodni jezik. Mednarodnega jezika ni, je pa res anglescina prav precej razsirjena. In razmisljanje o jeziku, ki ga je treba znat prepogosto vodi v zanemarjanje lastnega jezika. Kolonizacija se zelo uspesno izvaja prav z jezikovno nadvlado.

Spostovanje lastnega jezika se ne sestoji v tem, da se drugim ne bi prilagajal, temvec v tem, da lastni jezik negujes,  Zacetni tecaj slovenskega jezika stane 500 eur. Marsikdo ima toliko place. In ce dejansko ne potrebujes znanje jezika, ce se gre samo za neko kulturno in jezikovno prilagajanje, je logicno pricakovati, da bo raje placo porabil za druzino, za sebe.... kot za kulturno prilagajanje. Z druge strani nasa preljuba drzava se ni vpeljala brezplacne tecaje slovenscine za vse tuje delavce, ki prihajajo v Slovenijo.



Misek ne bit jezna, ampak okrnila sem tvoj tekst ker se z vsem kar si napisala strinjam, ne maram pa dolgih citiranj. Izbrala samo tista dva odstavka, ki ju moram pokomentirat:
Za anglescino lahko reces, da ni mednarodni jezik in trdis, da taksnega jezika ni, vendar pa je anglescina danes lingua franca in kot taksna omogoca sporazumevanje na vseh ravneh na vseh kotinentih. Jezik diplomacije se vedno ostaja francoscina.

Zacetni tecaj ni nujno samo v rangu 500 eur in vec. Jaz bi predlagala, da gre doticni gospod pogledat na SOLT v Ljubljani; do sedaj, kogar sem poslala tja, so bli vsi zelo zadovoljni. So mladi tecajniki, mladi ucitelji, niso pa vsi studentje. Sprejemajo tudi nestudente, prilepim pa tlele link KLIK mogoc bo kaj pomagalo. Cloveka pa nikar silit v neko ucenje jezika, ce sam za to ni pripravljen. Namrec nic kaj ne bo odnesel od tecaja in se bolj bo zafrustriran.

Sprejemanje jezika se dogaja na vecih nivojih in mene zanima ali bere Ekipo ali Sportske novosti, ali gleda sport na slovenskih kanalih ali na hrvaskih/bosanskih? Popolnoma verjamem, da se druzi s svojimi in da se tam najbolje pocuti, ampak sama z njim govori cim vec slovensko in cim vec stvari naj se dogaja v slovenscini. Hitro se je bo naucil, vendar pa zaradi podobnosti med jeziki je tecaj NUJEN ce hoces, da kdaj res zna lepo slovensko. Ker sicer se bo naucil nekaj vmes in potem bo vse skupaj tolko slabse ker ga bodo ljudje gledali kot 'zdaj pa nisi ne tic ne mis'. Vsekakor pa bi bilo zelo lepo, da pokaze pripravljenost, da se uci jezika dezele, kjer zivi. Vsak izgovor, da mu ni treba je zgolj in samo to: izgovor. Arabski pregovor lepo pravi: kdor hoce nekaj narediti, najde pot. Kdor noce, najde izgovor.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?