|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: december 09
9.12.2009 9:41:38   
araz
Maya2 in Shopgirl user posted image user posted image user posted image . Še malo pa bo. Držim pesti, da bo čimprej.

(odgovor članu blondy_81)
Neposredna povezava do sporočila: 4801
   RE: december 09
9.12.2009 10:09:33   
ShopGirl
maya, enako pri  meni... mala je bla zelo živahna ponoči, zdej pa tudi - cel cirkus zganja user posted image  Buši otrdeva, ampak to je itak stalnica. Grem na bok, mogoče se spet kej začne dogajat. Pa srečno maya!!!

Blondy & araz, joj ko bi vsaj imeli pravuser posted image

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 4802
   RE: december 09
9.12.2009 10:09:46   
orhideja75
ojla punce
sam tolk, da se na hitro javim. mi smo vredu, se lepo crkljamo in se še navajamo na ritem dojenja
danes bomo šli pa prvič na sprehod. sploh ne vem kako naj ga oblečem

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu blondy_81)
Neposredna povezava do sporočila: 4803
   RE: december 09
9.12.2009 10:13:01   
orhideja75
shopgirl mislim, da se je pri tebi tudi že začelo. upam, da boš kmalu crkljala svojo user posted image in da boš imela lahek in hiter porod

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 4804
   RE: december 09
9.12.2009 10:35:35   
maya2
ShopGirl: na naši fronti vse mirno user posted image

_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 4805
   RE: december 09
9.12.2009 10:42:20   
taraji
Anuš - user posted image user posted image user posted image user posted image čestitke za Tajo, veliko lepih skupnih trenutkov naj vam bo danih.

Ninča - user posted image user posted image user posted image user posted image za Matevžka, da dnevi v bolnišnici čemprej minejo in da nadaljujete doma s cartanjem.

maya in shopgirl - go,go,go....no, sem skoraj prepričana da bo ena od vaju naslednja srečnica, ki bo pestovala svojo štručko. če se seveda katera ne odloči prehitevati po desniuser posted image user posted image user posted image

Pa ve imate vsaj neke feik popadke in otrdevanje....pr men - nč ne dogaja, ama prav nič - nobenega otrdevanja, kaj je to popadek se mi niti sanja ne - ko da sem še fulll daleč od svoje pikice. No, morda bo pa kar naenkrat se odločila in se ji bo pol mudilo priti na ta naš lep planet, Ja, ja, you wishuser posted image

No, moram povedati, da včerajšnja povišana temperatura očitno ni pomenila kaj hujšega, saj sem danes ko nova - če seveda odmislim nočne probleme s spanjem. Sem ravno danes ugotovila, da me je pred nosečnostjo ful velikokrat zjutraj bolel križ - očitno zato, ker sem spala na trebuhu.
No, sedaj je pa križ kot nov, me pa boli desni kolk, ker samo na desni lahko spim, pa uho si pol zaležim, če se slučajno obrnem na levo me tako pod rebri tišči ko vstanem da komaj do zraka pridem......ma je lušnuser posted image user posted image

Vsem en lep s sončkom obsijan dan.


_____________________________

La vita e bella

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 4806
   RE: december 09
9.12.2009 10:43:52   
ShopGirl
Maya: same here... Ej dej greva se zment pa da obe naenkrat rodiva user posted image  Ko se ti spet kej začne, let me know... user posted image

orhideja: o da bi mela vsaj tak porod kot si ga mela ti... uživaj na sprehodu, dons je pa res krasen dan za vozičkanje!

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 4807
   RE: december 09
9.12.2009 11:11:56   
zalbi
Anuš - čestitkeeeeee za Tajo, uuu prava manekenka.

Tako, jaz iz pregleda, danes imam PDP, ponoči me je tut dajal, tako kot shopgirl in Mayo. Od ene treh do šestih me je vse špikal in bolelo, popadki so neki bli, sam zelo neredni, user posted image se je premetavala na polno. Pol sem pa lih lepo zaspala, pa je blo treba it k G. Tm pa vse mirno na ctg-ju... je rekla, da s enič ne dogaja, da sem zaprta - pol pa je poudarila - ampak to se lahko zelo hitro spremeni... Vglavnem čakamo dalje, v petek imam spet pregled, je še sestra rekla, to pa vas je hitr naročila... pol pa baje začnem hodit se kazat v P... no bomo videli, upam, da bo ta teden. Tako, zdej pa grem kr mal počivat... te noči so čist adijo... k nč ne spim.


_____________________________

26. 4. 2007 - postala mami našmu sončku Sari in 16. 12. 2009 smo dočakali drugega sončka Žaneta.

(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 4808
   RE: december 09
9.12.2009 11:20:30   
maya2
IZVIRNO SPOROČILO: ShopGirl

Maya: same here... Ej dej greva se zment pa da obe naenkrat rodiva user posted image  Ko se ti spet kej začne, let me know... user posted image



deal!! user posted image user posted image


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 4809
   RE: december 09
9.12.2009 11:39:45   
Puffy
Anuš čestitke user posted image

Je še katera na poti v P? user posted image

Tudi mene je danes ponoči zbujalo neko otrdevanje in rahle bolečine v trebuhu, nisem niti gledala na uro, ker je bilo itak tako neredno vse skupaj, da sem raje kar naprej spala, kot pa zganjala kako paniko user posted image Sploh pa še zdej ne vem kako naj bi popadki zgledali - kot menstrualni krči al kaj? user posted image

Na levi roki mam 3 konice prstov omrtvičene že cel teden, zjutraj ko se zbudim, ne morem sploh pesti stisnit, ker me cela dlan in prsti bolijo user posted image

Aja, zanima me, če mi naprimer odteče voda - a lahko grem še pod tuš, britje, pranje glave, itd? Ali se je bolje kar čimprej odpraviti v P? Na predavanjih v MŠ sem sedela na uhih user posted image

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 4810
   RE: december 09
9.12.2009 12:11:53   
Tincy90
Guten morgen ladies!user posted image

Pa se je zbudilo gobezdalo.user posted image ja hudu, najprej čestitke Anuš za pikico pokico Tajo!user posted image user posted image user posted image veselo cartanje vam želim!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Vidm d ste vse neki mele pestre noči, hvala bogu pr men ni blo panike, sm dokaj fajn spala, s tem da se za vsak obrat zbudim in se obračam en let k kaka stara baka.user posted image Ja, ja Shopgirl kr prprav se, dans ponoč boš pa ti na vrsti in boš lih na svoj rok rodila lepo bebiko.user posted image razn če te maya ne prehiti po levi.user posted image js držim pesti za obe, da vaju čim prej zagrab in boste mogle šibat v P, katera bo pa prva se pa kr sami dve zmente.user posted image

Pr nas je tud že zjutri neki sončk na veliko sijau in me zbudu s to svojo mogočno svetlobo, zdj k sm se pa zares vstala user posted image ga pa ni več. Sicr pa js bi rada, da bi biu že enkrat snegc.user posted image

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 4811
   RE: december 09
9.12.2009 12:59:26   
taraji
IZVIRNO SPOROČILO: Puffy

user posted image Sploh pa še zdej ne vem kako naj bi popadki zgledali - kot menstrualni krči al kaj? user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image - no, pa sva že dve, kajti tudi meni se zaenkrat sploh sanja ne


Na levi roki mam 3 konice prstov omrtvičene že cel teden, zjutraj ko se zbudim, ne morem sploh pesti stisnit, ker me cela dlan in prsti bolijo user posted image

Aja, zanima me, če mi naprimer odteče voda - a lahko grem še pod tuš, britje, pranje glave, itd? Ali se je bolje kar čimprej odpraviti v P? Na predavanjih v MŠ sem sedela na uhih user posted image

Ravno zadnjič je bilo nekaj govora o tem in kot sem jaz poučena je treba po odteku vode biti v ležečem položaju, tako da te dejavnosti po moje nebi bile ravno pametne.



_____________________________

La vita e bella

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 4812
   RE: december 09
9.12.2009 13:05:20   
ShopGirl
O nam se je pa dogajalo ponoči, ane punce? user posted image  zalbi, pri tebi bi res znalo it vse hitreje, enako pri mayi, ker bosta že v drugo postali mamici. Ni pa nujno... Itak je pri nosečnosti tok enih nejasnosti da sm čist zbegana user posted image
joj, puffy, jst ne vem če bi si upala še glavo prat, če mi odteče voda. Jst bi sam na hitrco pod tuš skočila, par popravkov z britvico opravla in šibala v P. Bi me blo preveč strah, pa ne tega da bi rodila kr v avtu, ampak vsega drugega.
 
A ne bi blo lepo, da rodiš - zunaj pa začne snežit in je vse lepo belo? Mmmm... danes sm na  poti iz trgovine premišljevala, kakšen lep sončen dan se je naredil za Anušino Tajo user posted image  Pa mal sm študirala kaj bi jst napisala v sms, ko rodimuser posted image  In še hotla sm vas vprašat kako bomo dale naslov naši temi, ko se preselimo na drug forum...na forum za ponosne starše novorojenčkov? Novemberke majo naslov novemberski kostanjčki user posted image  Jst bi dala pa Decemberske snežinke in snežaki user posted image  No ne vem...decemberske snežinke se mi lepo sliši.
 
 

(odgovor članu zalbi)
Neposredna povezava do sporočila: 4813
   RE: december 09
9.12.2009 13:27:00   
Anonimen
Shopgirl-kaj pa decemberska darila?user posted image

Anus cestitke za pikico Tajouser posted image user posted image user posted image user posted image

zdaj je pa vsak dan kaj novega in se dve sta v pozoru...maya,shopgirl,katera bo prva zastartala?

Soncek imamo tudi pri nas,je tako lep dan-bi prej rekla,da je oktober,ma kaksen december.
punce o amnii mi ni nobena razlozilauser posted image

Sama moram se 3t cakati,pa sem ze vsa na trnih.Je bilo prej zmenjeno,da mami pride iz slo.in malo popedena moje3,zdaj je sprememba nacrta in bo do kar sami.Me seveda skrbi kako bo potekalo,ker moz je bolj levi za hisna dela,s tamalo se pa itak samo jaz dajem-previjanje,hranjenje,uspavanje,kopanje-on ima cez samo igranje,crklanje in razvajanje.tavelka punca je pa v puberteti in ima sama s sabo ze dovolj dela.

tincy,saj ti si tista mladenka 18letna ne...sem vceraj po pisavi sodila,da imamo eno novouser posted image

(odgovor članu ShopGirl)
  Neposredna povezava do sporočila: 4814
   RE: december 09
9.12.2009 13:29:01   
Netta

user posted image Sploh pa še zdej ne vem kako naj bi popadki zgledali - kot menstrualni krči al kaj? user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image - no, pa sva že dve, kajti tudi meni se zaenkrat sploh sanja ne


oj,
pr men so zgledal tak da se je bolečina začela na vrhu trebuha in se nato širila navzdol in še posebej v križ...in tako da je na začetku lažja, nato vse bolj boli in nato izveni...čisto po gausovi krivuljiuser posted image traja pa približno 1 minuto


blondy - mozoljčki so čisto normalen pojav in bodo sami od sebe izginili po kaksnem tednu...te mozoljčke dobijo vsi dojenčki...naša jih je mela ravno na krst...pa si lahk misliš kakšna je na fotkahuser posted image

(odgovor članu taraji)
Neposredna povezava do sporočila: 4815
   RE: december 09
9.12.2009 13:33:46   
maya2
Ja pri nas še vedno nič.... mogoče spet ponoči user posted image , popoldan grem z malo na plesne vaje, tako da itak še nimam časa.... po tejle noči danes pa sem končno začela torbo pripravljat... user posted image
ShopGirl: ni nujno da bom kej prej zato ker je drugič.... se pa vseeno tolažim s tem user posted image

Tincy: s ShopGirl smo se tko zmenle, da ne bo nobenega prehitevanja, da bomo kr istočasno šle user posted image user posted image


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 4816
   RE: december 09
9.12.2009 13:34:54   
maya2
IZVIRNO SPOROČILO: ShopGirl

ne vem...decemberske snežinke se mi lepo sliši.
 
 


ni slabo..... user posted image


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 4817
   RE: december 09
9.12.2009 13:37:20   
ShopGirl
kleopatra - full všeč! Decemberska darila 2009 user posted image  iii... naši mali paketki hehe.
po moje naju bosta puffy in taraji prehitele user posted image  men se tale začetna doba kr vleče...najbrž bolje tako, kot da sm na konc čist trda in zaprta spodi ane?
 
aja, glede amnio sem ti pa jst včeri odgovorila, ampak me je pol ven vrglo in sm mogla cel post še enkrat napisatuser posted image  Kolikor sem prebrala ni poseg nč posebnega, z ozko kovinsko paličico (dolgo) ti gredo skozi nožnico. Ta palčka ma na koncu lučko (če sm prou razumela), in z njo vidijo barvo plodovnice. Če je zelena (mekonijska), je treba takoj rodit. Če je mlečna, se počaka ampak bolj kontrolira, če je pa bistra je pa vse OK. V bistvu s tem preverjajo v kakšnem okolju je otrok in če se dobro počuti... Se pa to dela po PDP-ju, ampak ne več povsod, ker obstajajo bolj moderne in manj "nasilne" preiskave (tko piše). Punce, ki niso ble še nč odprte, pravjo da jih je bolelo. Tiste, ki so ble pa že odprte par cm, so pa rekle da niso niti čutle. No, jst full ne bi mela te preiskave user posted image user posted image user posted image  Zakaj sm tak zajc...? Jst kr mislm da bo mene to bolelo...že v naprej. To pa ni prav user posted image
 
Aja, gled epomoči doma: še vedno lahko rečeš tašči, če bi mal pomagala user posted image
 
 
 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4818
   RE: december 09
9.12.2009 13:38:45   
Netta
se strinjam, da je danes prelep dan za rodit...pa še lep datum...a žal je pr men še vedno zelooooooooo mirno...user posted image

glede odpiranja...sem se spomnila, da ne pozabim omenit...priporočam da ko dobite popadke (in vam še ni voda odtekla), da čimveč hodite...jaz sem se tak prejšnjič odprla do konca v 4 urah...ker po šolsko naj bi se odprl približno 1 prst na uro...je blo kar hitr...pa še manj boli ko si na nogah...no vsaj mene je

ko odteče voda
- najbolje se čimprej uležt...saj se načeloma lahko pred vstopom v porodno stuširaš če je čas sevedauser posted image   jaz bi se le na hit spodaj umila

(odgovor članu Netta)
Neposredna povezava do sporočila: 4819
   RE: december 09
9.12.2009 13:41:33   
Zibka
Ojla!
Bravo Anuš in Taja! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 4820
   RE: december 09
9.12.2009 13:41:47   
Netta
amnio - shopgirl...nc bat...sem rodila v PO 5 dni čez rok, bila tam na vsake dva dneva in je bila mala tud že mekonijska (so zato sprožl porod) in niso nikol mi tega delaluser posted image

(odgovor članu Netta)
Neposredna povezava do sporočila: 4821
   RE: december 09
9.12.2009 13:44:11   
Zibka
Jaz sem bila v P: ctg, pritisk normalno, ponovno grem v petek.
Trebuh mi otrdeva. Popadki pa ne vem ali so vsake toliko ali čutim Dojenčico kako ima ure gimnastike user posted image
Mislim pa, da se mi je začel luščit čep: včeraj zvečer sem opazila tako gosto, motno sluz, vendar  samo 1krat. Pa danes se mi je ponovilo. Ni pa bilo vmes nobenih krvnih žilic ali krvi, ... ShopGirl,se je tebi ali kateri že tudi pred parimi dnevi to zgodilo?



(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 4822
   RE: december 09
9.12.2009 13:47:14   
ShopGirl
mirjam, moji popadki in bolečina so bli natanko takšni kot si opisala. Tut zdej jih mam... In jst sm isto slišala, da naj hodimo ko mamo popadke, da manj boli in tko. Ampak, ko sm začela hodit so se kr ustavliuser posted image  To mi je tko čudn. Takoj ko sm se pa ulegla, so se spet pojavli.
wiii, pol pa upam da men tut tega ne bojo delal user posted image user posted image user posted image  super super...

maya, ja pol pa dons res ni primeren dan da greva rodit, glede na to da maš ti še opravke user posted image  bova prestavle na nočni termin, a prav?


(odgovor članu Netta)
Neposredna povezava do sporočila: 4823
   RE: december 09
9.12.2009 13:49:50   
ShopGirl
Ja zibka, pr men je blo. Čudna stvar, tale izcedek - pr men tut nobene krvi ali žilic, česarkoli. Jst sklepam da je čep, ker traja že neki časa. Mal ma neprijeten vonjuser posted image  Nimam pa nobenga vnetja al pa česarkoli drugega, tko da more bit čep. Ustje se mehča user posted image  No sej, pravjo da ko se odlušči čep, kmalu sledi porod - sam itak pa ni nujno. Jst mam to že neki časa... na žalost.

(odgovor članu Zibka)
Neposredna povezava do sporočila: 4824
   RE: december 09
9.12.2009 13:59:52   
Momtobe
A mogoče katera ve, kaj bi bilo to ... nazadnje sem imela bakterije v urinu in je ginekologinja rekla, da sumi, da je zaradi vnetja (vprašala me je, če imam povečan izcedek, pa sem rekla, da ja - srbi/boli/peče me nič). Pa mi je dala svečke ... ampak jaz sem danes zadnjo svečko ponucala, izcedka je pa še vedno ogromno. Pa ne tistega od svečke (ki itak priteče ven user posted image ), ampak takega res gostega prozornega ... A naj nebi svečke uredile vnetja, če bi bilo to vnetje?

(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 4825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?