|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  192 193 [194] 195 196   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 13:42:12   
barika
Rosca, čestitke!!!user posted image user posted image user posted image

jaz bom do 18.9 ziher že rodila, tak da potem pa kar lepo po vrsti user posted image user posted image , plodovnice je dovolj, pretoki so lepi, voda še ni "posračkana", tak da ne vem, kaj gospodič čakauser posted image

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4826
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 13:43:24   
barika
Erdbeere, ti kar notri ostani in naredi na hitro, da bo moj mulco vedel, kako se stvari streže user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 4827
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 13:59:39   
dolenjka
Ohoho, pa je očitno maša le pomagala in gre naša jagodka rodit user posted image  user posted image  user posted image

No barika, lahko bi šla pa ti zvečer k maši, pa boš mogoče tut ju3 že cartala user posted image user posted image  user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 4828
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 14:07:04   
baby blue
uuuuuuuuuuu Erdbeere držim pesti da nas potem razveseliš z novičko da nisi več 2v1... user posted image user posted image Zdej pa bo zdej pa bo... Gremo lepo naprej po vrsti ane barika... user posted image Zdej smo na vrsti zamudnice in tiste ki mamo dan D user posted image user posted image

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 4829
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 14:07:19   
Erdbeere
IZVIRNO SPOROČILO: dolenjka

Ohoho, pa je očitno maša le pomagala in gre naša jagodka rodit user posted image  user posted image  user posted image

No barika, lahko bi šla pa ti zvečer k maši, pa boš mogoče tut ju3 že cartala user posted image user posted image  user posted image


hehe dolenjka....zdej si me pa nasmejala....zgleda sem se Bogu zasmilila pa se me je usmili...važn, da pomaga user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 4830
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 14:48:16   
Lubenička
Rosca...čestitke!! user posted image

Erdbeere...srečno!! user posted image user posted image user posted image


Mene so klicali že 1 teden pred PDP-jem, zdj so pa že prou nadležni. Jaz se na tel. javlam samo še moji mami in očetu. user posted image Drugače, pa skos tel. zvonijo, moji tašči, mami in mojemu user posted image . Kr naj se oni ukvarjajo s tem, če se jim da...meni se ne da.
Kot, da folk ne razume, da smo me vrjetno bolj neučakane... in če bi rodile, bi že zvedl. user posted image
Sploh pa vprašanja... A si že rodila? Zakaj pa ne? Kdaj pa boš? user posted image user posted image AAAAAAAAA...kr slabo ti postane!! user posted image Kot, da je tok vse na izi...pridš v P in rečeš...jaz bom rodila in pol otrok pade ven iz tebe. LOL!!! user posted image user posted image user posted image En folk je pa res...


_____________________________

17.9.09 je nasvet prijokal Arian...naša mala sreča!

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 4831
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 14:59:19   
Bety11
Erdbeere....držim pesti!!!

Veliko lažjemi je, ko preberem, da ne doživljam samo jaz nadležna vprašanja okrog poroda....Mene so klicarili že julija, če sem rodila...user posted image user posted image ....In zdaj se ne oglašam več na telefon.....user posted image ....

Nosečniški pas.....Od danes ga ne uporabljam več....Zdaj je že čas, da trebuh pade dol in se otrok nemoteno namesti v porodni kanal....

Jutri pa bom poklicala v P, če se moram slučajno naročit na CTG....Vprašat ni greh in bom še mogoče izvedela, če bi bilo pametno, da pridem prej, ko zakorakam v 39t in ne, ko ga dopolnim, kot so meni naročili....
Dolenjka??? Kaj ti praviš???
 
LP

(odgovor članu Lubenička)
Neposredna povezava do sporočila: 4832
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 15:27:11   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: dolenjka


No barika, lahko bi šla pa ti zvečer k maši, pa boš mogoče tut ju3 že cartala user posted image user posted image  user posted image


ha, mene pa ne boš vidla pri maši ..sem rajpi 3 tedne čez rok user posted image user posted image

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 4833
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 16:46:17   
indy0024
dannnnuser posted image evo mene se zmeraj 2v1,sem zjutraj imela mal rjavega izcedka,pol se je pa umiril tako,da ne bom sla v p,itak imam pa jutri ctg pa bomo vidli kaj bo pokazal.ERDBERE SRECNO,PA UPAM DA NAM JAVIS VESELO NOVICKO!!!!!user posted image BABY BLUE kera bo prej rodila????obe imave danes rok,kera bo prejuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image SAM FOLK JE PA TUDI SMOTAN,KAR NAPREJ TEZIJO,A SI ZE RODILA?????HALLLLLOOOOOOO!!!!!

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 4834
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 16:52:41   
baby blue
indy0024 sem že mislila da si šla že rodit user posted image Ahh jst sem kar malo obupala za danes bolj slabo kaže... user posted image

(odgovor članu indy0024)
Neposredna povezava do sporočila: 4835
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 16:58:10   
indy0024
Jaz sem pa zate mislila enako,ker si ti pac odprta jaz pa se ne,mislim da bo moja MINEA res za ockov rojstni dan prisla,ki bo 20.9user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ojjjojjj to je se en teden!!!!!user posted image

(odgovor članu baby blue)
Neposredna povezava do sporočila: 4836
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 17:02:09   
baby blue
Mah 2 prsta ni ne vem kaj čeprav se pa lahko zgodi da se zdaj zdaj odprem še bolj ali pa sploh ne user posted image   Pismo nobenih hujših oziroma močnejših popadkov... Rahle krče čutim samo ko ležim ko sem umirjena ne pa med hojo naprimer... Pa vem da to ni to ker popadki niso tako nežni user posted image Mam pa že ves dan trd trebuh pa te krče sem in tja od jajčnikov do ledvic oziroma v predelu križa... Bomo videli mogoče bo pa zvečer kaj akcije... Čeprav se trudim da se sploh nebi obremenjevala s tem in mislila na to...user posted image user posted image

indy0024 sej 20.9 je lepa številka pa še očka bo prekrasno darilo dobil user posted image



(odgovor članu indy0024)
Neposredna povezava do sporočila: 4837
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 17:10:19   
škorpijončica

Živjo punce

čisto na hitro se javim, da se zahvalim za vaše poste, še posebej bety za nasvete. Jst s še vedno ful občutljiva, ne znam razložit ampak kar vsaka stvar me spravi v jok,- dovolj je že, da se spomnim, da sem ritko pozabila s kremico namazat pri previjanju, pa se že zamislim kako slaba mamica sem... čeprav zdaj je malo lažje, ker mi fant veliko pomaga, ker 1. teden po prihodu iz P je bil hudo bolan in namesto da bi on skrbel zame je bilo obratno. Ponoči dežurava, ker Nio zvija in napenja. Sem pa hvaležna, da je zdrava in da nimam problemov  z dojenjem tako da se lepo redi.

A je res, da dojenčka ne smeš pokonci držat? Ker naša se hoče pestvovat samo v poziciji podiranja kupčka, tako da glavica počiva na ramici... Danes me je tašča napadla, da ji bom uničla hrbteničko pa sem se tako zasekirala.. Bety, kaj praviš?

Držte se,
veseli me, da bo erdbere končno rodila. Vso srečo!


(odgovor članu indy0024)
Neposredna povezava do sporočila: 4838
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 17:25:46   
SONČEK LARA
Pozdravljene,

se po parih dneh javim, da vidim kako ste.

Čestitke vsem, ki že občudujete svoje male otročkeuser posted image

Jaz se počutim dobro, razen občasnih bolečin v križu me ne matra nič. Sem pa začela zelo močno zatekat, da me prsti na nogah zelo bolijo. Pa sploh ni take vročine več. Pa kar naenkrat imam veliko izcedka, je to normalno za čas ko se približuje dan D?

Simonae...še vedno sem v enem kosu. Mali vztraja! Mislim da je bil tisto vseeno čep, odprta sem bila en teden nazaj za 1 prst, kako pa danes kaže tam spodaj nimam pojma.
In ja...preselili smo se! Zmatrana sem tako, da ne znam opisat. Imam še polno stvari za presortirat, zložit po omarah, presesat, spucat. Sam ne morem. Mi mami in tašča veliko pomagata. Danes pa sva z Laro za nameček še sami, je moj v službi (na sejmu v celju) in imam že počasi dost današnjega dne. Utrujena!!

Škorpijončica...tole s krizo, tudi jaz sem jo imela in to kar cel dober mesec, ko sem rodila Laro. Meni je Simonae svetovala nekoga...pojdi na stran od mame Zofe in tam ti bodo pomagali. Da pa se mala hoče nosit v položaju podiranja kupčkov...to je normalno za današnje otročke, ker so radovedni na ful. Jaz sem svojo nosila tako, pa kaj!!! Sem pa jo raje nosila s hrbtom naslonjeno na moja prsa, da ji je glavica počivala na meni..hkrati zavarovana hrbtenica in še otroček lahko opazuje če pač želi. Srečno!!

Ker smo v novi hiši, pomeni da nimam interneta!!! Groza vam povem, tako da sedajle tipkam pri mami, kjer sme rpej stanovala. Sem računalnik pustila kar pri njej, ker mi sedaj v hiši ne pomaga čisto nič. Moram si nabavit instant internet preko mobitela. Ga ima katera?
No tako da se bom javila poredko.

Vsem ki je že čas da rodite, pa želim srečnoooo!!!

Pozdravček

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 4839
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 17:47:16   
barni80
Škorpijončica- mislim, da tvoja tašča ppretirava- je pa res,da za novorojenčka ni prav dobro, če bi ga cel dan tko nosila, po več ur, zaradi sesedanja hrbtenice.

Punce, imam eno vprašanje, ki ne paše v našo temo, pa vseeno:
a zna katera narest piškote v mikrovalovni pečico?? user posted image  
 V katerem programu, za kolk minut, na kolk stopinj???user posted image
 
Sestra je šla na dopust, s sabo je vzela testo za piškote (navadni masleni piškoti z marmelado v sredini), v apartmaju pa ni pečice , samo mikrovalovka je !

(odgovor članu SONČEK LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4840
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 19:11:17   
polari
IZVIRNO SPOROČILO: barni80

Škorpijončica- mislim, da tvoja tašča ppretirava- je pa res,da za novorojenčka ni prav dobro, če bi ga cel dan tko nosila, po več ur, zaradi sesedanja hrbtenice.

Punce, imam eno vprašanje, ki ne paše v našo temo, pa vseeno:
a zna katera narest piškote v mikrovalovni pečico?? user posted image  
 V katerem programu, za kolk minut, na kolk stopinj???user posted image
 
Sestra je šla na dopust, s sabo je vzela testo za piškote (navadni masleni piškoti z marmelado v sredini), v apartmaju pa ni pečice , samo mikrovalovka je !


Sori, nikol čula za piškote v mikrovalovni......


_____________________________

Enej: 21.9.2009: 3880g, 53cm

Klara: 21.12.2010: 3480g, 53cm


(odgovor članu barni80)
Neposredna povezava do sporočila: 4841
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 19:16:27   
barni80
Ja, Polari, sem brala na internetu da imajo mikrovalovke tudi to funkcijo! user posted image
Sicer pa tud jest nisem ekspert v tem, zato pa vas sprašujem pa zgleda, da sestra dons piškotov še ne bo delala!!user posted image

(odgovor članu polari)
Neposredna povezava do sporočila: 4842
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 19:43:08   
baby blue
Jst še zmeri 2v1 user posted image user posted image Nič ne kaže da bi kam šli... user posted image user posted image Mah po pravici povedan si nisem mislila da bom do roka prišla kaj šele da bom šla čez...

Nič grem hokej do konca pogledat potem pa spat... Jutri morm v ginekološko ambulanto poklicat kdaj lahko na ctg pridem ker mi včeraj ni nič ure določil sam rekel je kontrola čez 2 dni... user posted image

(odgovor članu barni80)
Neposredna povezava do sporočila: 4843
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 19:53:18   
barika
Jaz pecem samo torto v mikrovalovki user posted image DEpresijo po porodu pa tudi jaz poznam-je trajala dobra 2 meseca,potem pa kot bi odrezal.

(odgovor članu baby blue)
Neposredna povezava do sporočila: 4844
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 20:03:20   
polari
IZVIRNO SPOROČILO: barni80

Ja, Polari, sem brala na internetu da imajo mikrovalovke tudi to funkcijo! user posted image
Sicer pa tud jest nisem ekspert v tem, zato pa vas sprašujem pa zgleda, da sestra dons piškotov še ne bo delala!!user posted image


No, jaz ne bom preveč pametna, ker mikrovalovne sploh nimam...user posted image user posted image user posted image Ni pa slaba ideja, da si jih kar tam narediš.....user posted image

Dajte, ite že rodiiiiiiit! Mi je tak fajn, ko se seznam krči...user posted image


_____________________________

Enej: 21.9.2009: 3880g, 53cm

Klara: 21.12.2010: 3480g, 53cm


(odgovor članu barni80)
Neposredna povezava do sporočila: 4845
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 20:08:46   
dolenjka
IZVIRNO SPOROČILO: barika

IZVIRNO SPOROČILO: dolenjka


No barika, lahko bi šla pa ti zvečer k maši, pa boš mogoče tut ju3 že cartala user posted image user posted image  user posted image


No, sej zdej veš zakaj si tolk čez rok, k v cerkev ne hodiš user posted image  user posted image  user posted image

Sam če bi blo res kej na tem, pol jaz Tare še zdaj ne bi rodila user posted image  user posted image  user posted image



Bety, na CTG se ne rabiš in mislim da tudi ne moreš naročit user posted image  Te vzamejo ko si pač na vrsti, bolj si zgodnja, manj je vrste user posted image  Je pa odvisno kolk porodov imajo seveda, jaz sem zadnjič bila priklopljena na CTG skor 45 minut, ker so bile tko bizi user posted image  Pomojem ti bodo rekle da se drži navodil G, ker valda jim ni v interesu da se dela gužva, razen če ne čutiš gibov al pa so kake druge težave.... samo jaz bi šla na tvojem mestu prej, sploh glede na poste ki si jih napisala.... Odloči se pa seveda sama user posted image

ha, mene pa ne boš vidla pri maši ..sem rajpi 3 tedne čez rok user posted image user posted image



_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 4846
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 20:09:41   
dolenjka
Ups, kako mi je pa to ratal user posted image  user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 4847
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 20:14:44   
JaLuca
Potepanje je mimo, zdaj večerjam, mali že spita, jaz pa se počutim odlično, nobenega otrdevanja, ne špikanja, samo danes je pa user posted image  kar miren, ima počasne gibe, pa še komaj sem jih danes naštela 10.

Mene tudi že ljudje gnjavijo, kaj še nisi rodila.....pa še to, že celo nosečnost poslušam, da bo tokrat sinček, češ v tem smislu, da imava tretjega otroka zaradi tegal, da bo sin, Klaja imaš ti tudi ta problem oz. me bolj jezi, da sem včasih že prav user posted image .

Premišljujem edino, če bi user posted image  spravila v akcijo, samo prej se morem najesti, da ne bom sredi noči fejst lačna.

Jutri imam CTG, pa upam, da se bo kaj pokazalo, če sem kaj odprta ne vem, ker vaginalnega pregleda še nisem imela, razen UZ v petek, ki je kazal, da je glavica še visoko in da je dovolj plodovnice.

(odgovor članu polari)
Neposredna povezava do sporočila: 4848
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 20:20:48   
Bety11
Škorpijončica....Ljubica moj....Tako sem te vesela, ko kaj napišeš....Pa, lepo te prosim, vrzi proč misel, da si slaba mamica....Odličnih mamic ni, mamic brez napak ni....Moramo biti samo DOVOLJ DOBRE MAMICE...IN TI SI VERJETNO ŠE VEČ KOT DOVOLJ DOBRA, ker drugače bi te rit bolela za napake...S tem, kar si napisala samo dokazuješ, da si resnično prava mamica..skrbna mamica, ki želi biti še boljša.....user posted image user posted image user posted image

Uničenje hrbtenice in nasveti starih babic...joooooj.user posted image ...Prosim te, da samo poslušaš svojega srčka in otroka vzemi v roke tako, kot čutiš sama, da je najboljše in da to njej ugaja.....Mene so te stare babe kritizirale, da bodo otroci imeli krive noge, ker jih ne povijam NA TESNO..user posted image ..user posted image user posted image user posted image ....Pa to je katastrofa.....

Ti samo bodi pomirjena in ne boš naredila napake....
Ko pa enkrat prevzameš krivdo drugih, da boš otroka uničila, potem pa začne človek delati nenamerne napake...Zato, PROČ s temi "nasveti" in uživaj s svojim user posted image !!!

Enkrat sem pisala in to še vedno trdim, da SAMO MAMA VE, KAJ NJEN OTROK RABI....Zaupajte svojem instinktu!
 
Depresija.....Jaz HB ne poznam te težave.....Na Oprah sem zasledila nasvete okrog tega in pravijo, da si lahko pomagamo s omega3 maščobami.....in vse drugo, kar sem že prej naštela (veliko tekočine piti, vitamini, družba, odkriti pogovori...)....
Jaz mislim še vedno, da je to samo vpliv hormonov......Po porodu pride do takega navala čisto drugačnih snovi in nekako to moraš občutiti....Čutiš spremembo, kot nekakšno stisko in pritisk.....In vsak to stisko drugače definira....Eni, kot sum, da so dovolj dobri.....Drugi pa razmišljajo, če je ta njihov mož sposoben moški....Tretji se spravijo na žlahto in jo ne marajo niti videti....Ćetrti razmišljajo, da pravzaprav pogrešajo svobodo, spanje brez obveznosti in lakiranje nohtov....................................

Priznajte, da je vsega skupaj malo preveč za prenašat..user posted image ..nosečnost, pregledi, izcedki, bolečine, služba, finance, popadki, porod, šivanje, krvavitve, naval mleka, premalo mleka, premalo spanca,obiski,kure z nasveti, patronažna, tehtanje otroka,polivanje, kolike........

Preveč je vsega........In ženske, danes, nismo tiste pred stoletji, ki so bile tako zabite, da so prenašale vse, kar "jim je to Bog naložil".....Danes ti logika da za razmislek, če je res to vse potrebno, čemu vse to, komu vse to, koliko vsega tega....in če lahko kaj spremeniš.....razmišljaš pravzaprav.....Cognito ergo sum..user posted image ..

To, mislim, da je pojav, ki se pojavi kot DEPRESIJA.....Ni ti vseeno......user posted image ..

Bravo ženske....Končno razmišljamo...user posted image
 

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 4849
   RE: Septembrke 2009 - part. III
13.9.2009 20:28:25   
tažana
čer na hitrco se javim potem grem pa spat. Imam strašno velik občutek, da bom juttri noter ostala user posted image .
Se beremo ko pridem domov. rezultat pa itak jutri javim. user posted image

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 4850
Stran:   <<   < Prejšnja stran  192 193 [194] 195 196   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  192 193 [194] 195 196   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?