|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:19:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

No, kolikšen je znesek, zaradi katerega bi "zmogle" ostati doma?




Ni ga.
Zivljenje je funkcija tistega, kar rada pocnem in ne denarja.

Hb da sem zdrava in da je temu lahko tako.



Daj, daj Mič... stara tetica ti pljune milijonček ali dva in ti boš trdila, da bi še vedno hodila v natanko enako službo na enako delovno mesto za isti čas?


Zakaj pa ne?

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:20:30   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ga. Novakova

Decembrka - moj mož zasluži približno 1.500€, lahko je pa tudi manj, saj je plačan od količine dela, od provizije.


user posted image  
S 1500€ mesečno si upaš ostati doma? Dobra si, dobra.
Ne, ampak res.
Jaz si ne bi niti ob 3x tega zneska.



user posted image

jaz bom ostala še z veliko manj....

vse se da..če se hoče...



se da ja, samo če maš kredit za stanovanje, se pa verjetno lih ne da tako izi. Drugo je kredit za avto.

Mi smo npr kupli atosa za 1450e, ker ne marava kreditov, več pa nisva mela.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:22:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

No, kolikšen je znesek, zaradi katerega bi "zmogle" ostati doma?




Ni ga.
Zivljenje je funkcija tistega, kar rada pocnem in ne denarja.

Hb da sem zdrava in da je temu lahko tako.



Daj, daj Mič... stara tetica ti pljune milijonček ali dva in ti boš trdila, da bi še vedno hodila v natanko enako službo na enako delovno mesto za isti čas?



to je to o čemer sem prej govorila..........

Ene zadovoljuje potreba po druženju v službi....ali pa imajo res tako delo ki jih zelo veseli.....



Tudi to se dogaja user posted image . Saj ce fajn delas, potem pride tudi fajn druzenje.

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:24:31   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ga. Novakova

Decembrka - moj mož zasluži približno 1.500€, lahko je pa tudi manj, saj je plačan od količine dela, od provizije.


user posted image  
S 1500€ mesečno si upaš ostati doma? Dobra si, dobra.
Ne, ampak res.
Jaz si ne bi niti ob 3x tega zneska.



user posted image

jaz bom ostala še z veliko manj....

vse se da..če se hoče...


Meni se tudi ne zdi tako malo .. Jaz sem bila tudi par mesecev doma ob takem proračunu, pa sva mela kredit za stanovanje in avto sva ravno odplačala, pa nam ni bilo hudega, zdaj če pa še tega nimaš, pa sploh. Da si na svojem in tako.



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:24:44   
bumerang
Mič, saj ne pravim, da ne, v to samo močno dvomim. Ker lahko je v službi še tako fajn in super ampak zjutraj, ko ti ura zvoni ob 6 bi ta kdaj vse skupaj nekam poslal, ko se zvečer s službe vračaš domov pa tudi.
Bi ti verjela, če bi mi rekla, da bi ostala v službi part time ali pogodbeno, da bi pa obdržala isti ritem pa, oprosti, ne verjamem.



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:26:44   
bumerang
Vprašanje ni mišljeno v stilu, da si doma če moraš ampak da si če hočeš. Trajno, ne dokler ne najdeš službe.
1500 ali tudi 2000€/mesečno pač ne omogoča nekega dolgoročnega varčevanja in varnosti v starosti.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:27:30   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


se da ja, samo če maš kredit za stanovanje, se pa verjetno lih ne da tako izi. Drugo je kredit za avto.

Mi smo npr kupli atosa za 1450e, ker ne marava kreditov, več pa nisva mela.



kreditov imam full,pa tajnikov tudi.....je pa res,da ne za stanovanje...

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:27:36   
Anonimen
Mič, saj ne pravim, da ne, v to samo močno dvomim. Ker lahko je v službi še tako fajn in super ampak zjutraj, ko ti ura zvoni ob 6 bi ta kdaj vse skupaj nekam poslal, ko se zvečer s službe vračaš domov pa tudi.


Hb da se mi to ne dogaja in ce se mi slucajno kdaj bo, ne bom cakala tetke in njenega milijona ali dveh, ampak bom iskala druge poti.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:31:42   
Anonimen
Vprašanje ni mišljeno v stilu, da si doma če moraš ampak da si če hočeš. Trajno, ne dokler ne najdeš službe.
1500 ali tudi 2000€/mesečno pač ne omogoča nekega dolgoročnega varčevanja in varnosti v starosti.


Cisto odvisno od podlage (urejeno stanovanje, prihranki, zdravje) in potreb. Za nekoga absolutno premalo, za drugega aboslutno dovolj.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:35:12   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Vprašanje ni mišljeno v stilu, da si doma če moraš ampak da si če hočeš. Trajno, ne dokler ne najdeš službe.
1500 ali tudi 2000€/mesečno pač ne omogoča nekega dolgoročnega varčevanja in varnosti v starosti.



jaz sama hočem in se zavedam...da dolgoročno ne bo funkcioniralo tako.....

vendar za en čas pa se bom že znašla.....user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:35:19   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: blaža


se da ja, samo če maš kredit za stanovanje, se pa verjetno lih ne da tako izi. Drugo je kredit za avto.

Mi smo npr kupli atosa za 1450e, ker ne marava kreditov, več pa nisva mela.



kreditov imam full,pa tajnikov tudi.....je pa res,da ne za stanovanje...


ja ma je drugo, če to nardiš načrtno, pol res moraš razmislit, če si lahko privoščiš, če nimaš preveč trajnikov, kreditov, lizingov,...

če pa ostaneš brez službe, je pa treba nekako sfolgat s tistim kar je na razpolago in si hitro iskat intenzivno službo.

Ne verjamem, da nekdo, ki si tega ne more privoščit, in je poln trajnikov,.., da se pol kar odloči, da bo ostal doma.

Kolkor sem brala ima Ga Novakova svoje stanovanje, ki so ji ga starši podarili oz. moževi starši in ni zapufana. pol bi zneslo. Sej položnic maš za vodo, elektriko in te redne položnice tam okoli 400e max ( brez kreditov trajnikov, lizingov,...) , za hrano tudi če daš 500e za 3 osebe ( skupaj z kozmetiko in ostalimi prčkarijami) to nanese komaj 900e, pa če daš še ene 100 za bencin pa 100 za kavice in še kej ti ostane lih še 400 za kupit kej za oblečt, ..

Sej znese z 1500e. je pa vprašanje, če ti odgovarja, da si takole doma. Tistemu ki je to ok, mi se res ne zdi nič takega. njihova lastna želja in odločitev. ne vidim nič slabega v tem, pa da je treba po njih pluvat.

Kot sem pa že napisala to ni zame. Meni bi blo idealno, če bi delala po 4 ure, ma nam ne znese, ker imamo kredit za stanovanje. no ma tudi, če ne bi mela kredita in dosti dinarčkov, bi si želela delat po 4 ure, ker nisem tip prave gospodinje, čeprav imam rada vse pospravljeno, ma to delava skupaj z možem, ne bi rada, da je to moje delo. samo moje.user posted image

< Sporočilo je popravil blaža -- 8.8.2009 14:36:26 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:37:33   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

ker nisem tip prave gospodinje, čeprav imam rada vse pospravljeno, ma to delava skupaj z možem, ne bi rada, da je to moje delo. samo moje.user posted image



saj jaz tud ne...user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:38:49   
bumerang
Mič saj meni se tudi hvala bogu to ne dogaja se pa veliki večini ljudi, ki jih poznam.
Blaža, tvoja kalkulacija še vedno ne vključuje zlate rezerve za starost in nogavice za trenutno varnost v primeru "če se kaj zgodi".

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 14:45:16   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Mič saj meni se tudi hvala bogu to ne dogaja se pa veliki večini ljudi, ki jih poznam.
Blaža, tvoja kalkulacija še vedno ne vključuje zlate rezerve za starost in nogavice za trenutno varnost v primeru "če se kaj zgodi".


ja to je pa res. ma sej to je samo določeno obdobje, dokler otrok ne gre v šolo. no vsaj jaz si tako predstavljam, da če bi me bla volja in bi si lahko privoščla da sem doma.

Pol pa spet kej našparaš. No ma v moji računici je na koncu ostalo še 400e. Sej ne kupiš vsak mesec za 400e oblačil. in tako lahko vsak mesec daš vsaj 100e na stran.user posted image

Registracijo za avto plačaš, ko dobiš dohodnino nazaj in na dopust greš z regresom.user posted image user posted image tako nardimo mi.

Sicer pa meni dol visi za ta dnar, čeprav ga rabimo. Važno, da je za sproti, varčevanja nam pa kar tržejo in je rešeno.user posted image itak spet ne zasluživa tolko, da bi se ne vem kam vložla. počasi šparamo in si pol brez kreditov kej rihtamo. Zdej smo si npr. zrihtali kopalnico. smo dali zanjo 4000e . Vse našparano. In moj je sam polagal, pa smo prišparali še za delavce. hb, da mu gre, čeprav ni keramičar.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 15:00:39   
bumerang
Zgleda, da imamo ventile za varnost precej različno naštelane. Če bi na mesec lahko dala na stran samo 100€, verjetno ne bi mogla ponoči spati.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 15:18:27   
r1ta
Pri nas na Nizozemskem dobijo "stay-at-home moms" 300 eurov mesečno od države. Zavarovana sem po "možu" in mesečno varčujeva zame na posebnem računu.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 15:26:57   
kaya2007
uf 1500€. približno toliko imamo mi samo za hrano in take zadeve user posted image

smo šli danes samo en krog po ljubljani, v knjigarni smo pustili 40€, za kosilo smo dali 50€, še ene 10€ v maximarketu in na trgu za sadje...
zvečer bova šla v kino in še nekaj pojest+popit, bo vse skupaj tudi okoli 50, 60€, pa še varuški bo treba plačat... torej cca. 170€ v enem dnevu za nič posebnega...ne ne, s 1500 jaz definitivno ne bi sfolgala user posted image

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 15:27:05   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Zgleda, da imamo ventile za varnost precej različno naštelane. Če bi na mesec lahko dala na stran samo 100€, verjetno ne bi mogla ponoči spati.



Definitivno. Jaz sem bolj tvoje sorte, se mi zdi.
Ampak ful ljudi je pa navajenih kar gurat iz meseca v mesec, nekateri pač ne morejo drugač, drugi se sami tako odločijo. OK. Jaz recimo ne bi računala na dohodnino, da plačam registracijo, ker sem prevelik ziheraš. Sfolgam brez tega, če pa pade še kaj zraven, toliko boljše.


< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 8.8.2009 15:28:50 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 15:30:55   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

uf 1500€. približno toliko imamo mi samo za hrano in take zadeve user posted image

smo šli danes samo en krog po ljubljani, v knjigarni smo pustili 40€, za kosilo smo dali 50€, še ene 10€ v maximarketu in na trgu za sadje...
zvečer bova šla v kino in še nekaj pojest+popit, bo vse skupaj tudi okoli 50, 60€, pa še varuški bo treba plačat... torej cca. 170€ v enem dnevu za nič posebnega...ne ne, s 1500 jaz definitivno ne bi sfolgala user posted image



Ja sej pri nas je tud včas podobno, če gremo en krog po Ljubljani .. raj da ne gremo user posted image Ampak sej to ni vsak dan. Pa še en krog greš, ko greš lahko. Če bi mela pa 1500 na mesec, pa bi šla eno daljico od A do B, ne pa en krog. user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 15:37:35   
kaya2007
ja, itak, greš pač tako velik krog kot ga zmoreš..ampak po lastni volji se pa ne bi spravila na tole daljico od A do B user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 17:19:30   
Raho
Zakaj nisem doma?
1. Ker bi se mi doma najverjetneje zmešalo. Jaz imam svoje delo (poklicno) rada in ne boste verjli - rada hodim v službo. Pomeni mi izziv, me izpolnjuje, me vsak dan postavlja pred nove odločitve...
2. Ker ne želim stagnirati in vegetirati doma, čakajoča na to, da pade prahek, da ga bom lahko pobrisala ali pa da nekdo umaže krožnik.
3. Ker nisem dokončala faksa zato, da bom sedela doma in se ukvarjala sama s sabo in z gospodinjstvom.
4. Ker želim biti finančno samostojna in neodvisna od moža. Da mi ni potrebno zagovarjati vsakega €, ki ga zapravim. Da lahko grem mimo trgovine s cunjami in zavijem vanjo ter si kupim kaj, kar mi je pač všeč, pa pri tem ne gledam na to, da bo stalo največ 10 €.
5. Ker ne želim vsak drugi dan računati, če bomo z eno plačo lahko preživeli mesec in si delati spiskov za v trgovino.
6. Ker lahko grem v šoping samo za svojo dušo, na pa zato, ker nujno potrebujem 2 majici.
7. Ker imam pravico in dolžnost, da otrokoma poleg ljubezni nudim tudi finančno varnost.
8. Ker moja otroka imata pravico imeti zadovoljno mamo, ki jo njen poklic izpolnjuje.
9. Ker si ne morem predstavljati življenja: zjutraj z možem v miru pozajtrkujeva in se pogovarjava, potem peljem otroka v vrtec, potem grem laufat... (moj dan je poln akcije in nikakor ni splaniran do sekunde).
10. ker sem podpisala v doberm in slabem - ne mislim na moža zvaliti breme odgovornosti za finančno stanje družine.

Recimo v štartni poziciji zaradi teh 10 razlogov.
Potem pa  jih je še ****žnj poleg.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 17:53:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: žanka

IZVIRNO SPOROČILO: nadya

Če bi si mal boljš prebrala bi vidla, da je otrok v vrtcu do 12-ih. Sicer pa nima veze.
Men tut ni jasno, kaj vas vse to moti. Pač enim paše tko enim drgač. Če sta se z možem zmenla tko, že obema ustreza. Mi tut ni jasn kaj morte vse tolk skritizirat takojuser posted image . Ženska je sam vprašala, kako take mamice, ki so doma, preživijo dan.

Mene osebno to,da je ona baje doma nič ne moti.Naj bo.Pa tud vse ostale,ki ne hodite v službo,če vam znese.zakaj pa ne.
Jaz tud delam sam po 4 ure,pa mi ne gre to nič na živce,nasprotno,prav uživamuser posted image .Nam to znese in kar lepo prežvimo.
Pa dobena ne kritizira,ampak samo izraža svoje mnenje,sej to se pa lahk,a ne??user posted image
Jaz dvomim v to kaj piše,ji ne verjamem,in še vedno mislim,da ženska nima kej za počet in si zgodbice izmišlja.Ni pa rečen,da imam prav,kaj češ.user posted image


Ne ga lomit.....a cele 4 ure več delaš na dan kot gospa Novakova....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 17:57:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_


Stvar posameznice, če se odloči ostati doma, če ji tako bolj odgovarja in ji ali kamot znese ali pa se zadovolji z nižjim standardom ter da se ne izdaja za lažno samohranilko, ker goljufati zna vsak (ok, to ni tema te debate, ampak se najdejo tudi take..). In obratno. Vse lepo in prav. Dokler seveda ne prične gospa Novakova (oz. tista, ki si je za kratkočasenje pač spremenila nick) provocirati in trkati na vest zaposlenih mater.



A vas peče vest, ker niste doma.....user posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 18:02:09   
Anonimen
raho--->svaka ti cast! res, kapo dol!

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 18:23:20   
r1ta
Nekaj pojasnil, ki se tičejo le mene:

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Zakaj nisem doma?
1. Ker bi se mi doma najverjetneje zmešalo. Jaz imam svoje delo (poklicno) rada in ne boste verjli - rada hodim v službo. Pomeni mi izziv, me izpolnjuje, me vsak dan postavlja pred nove odločitve...
Zato, ker si se sama tako odločila.
2. Ker ne želim stagnirati in vegetirati doma, čakajoča na to, da pade prahek, da ga bom lahko pobrisala ali pa da nekdo umaže krožnik.
Če si doma, nikakor ne pomeni da stagniraš in vegetiraš in tudi omara v kotu nisi. Verjetno obstajajo ženske, ki so doma in so z vsem na tekočem, gledajo tv, limonade, kofetkajo in zapravljajo svoj čas po svoji volji. Lahko pa si svoj čas razporediš in pereš čez vikend, ko je tok cenejši, likaš ob večerih, čistiš 1x na teden, med prostim časom (za tiste 4 ure, ko je dete v vrtcu) si pa privoščiš obisk prijateljice, v miru opraviš nakup ali pa greš samo firbcat po trgovinah ali pa se ukvarjaš s hobiji. Stagniraš in vegetiraš ziher ne. Vsaj v mojem primeru ni tako.
3. Ker nisem dokončala faksa zato, da bom sedela doma in se ukvarjala sama s sabo in z gospodinjstvom.
Tudi jaz sem diplomirala in žal z doseženo izobrazbo ne bom nikoli opravljala poklica, za katerega sem se izobraževala. Izobrazbo mi pa kljub temu nihče ne more vzeti in verjamem, da mi pride vsak dan prav, četudi sem doma.
4. Ker želim biti finančno samostojna in neodvisna od moža. Da mi ni potrebno zagovarjati vsakega €, ki ga zapravim. Da lahko grem mimo trgovine s cunjami in zavijem vanjo ter si kupim kaj, kar mi je pač všeč, pa pri tem ne gledam na to, da bo stalo največ 10 €.
Tudi jaz lahko zapravim koliko želim, je pa res, da ne zapravljam kar tako v tri dni, temveč po potrebi. Če rabim nova oblačila ni nikoli problem in tudi če gre le za nepotrebne reči si jih z lahkoto privoščim. Res pa je, da ne hodim k frizerju, nohte si sama urejam, za kožo tudi sama poskrbim, saj imam za vse to čas.
5. Ker ne želim vsak drugi dan računati, če bomo z eno plačo lahko preživeli mesec in si delati spiskov za v trgovino.
Spiske si jaz delam vsakič kadar grem v trgovino zaradi nepotrebnega zapravljanja. In če bi pri hiši bile 4 plače, bi to še vedno počela, ker je koristna navada.
6. Ker lahko grem v šoping samo za svojo dušo, na pa zato, ker nujno potrebujem 2 majici.
Tudi to si lahko privoščim.
7. Ker imam pravico in dolžnost, da otrokoma poleg ljubezni nudim tudi finančno varnost.
Če je ena plača dovolj velika se tudi to da.
8. Ker moja otroka imata pravico imeti zadovoljno mamo, ki jo njen poklic izpolnjuje.
Tudi mame, ki so/smo samo gospodinje opravljajo poklic in jih tudi samo to lahko izpolnjuje in osrečuje.
9. Ker si ne morem predstavljati življenja: zjutraj z možem v miru pozajtrkujeva in se pogovarjava, potem peljem otroka v vrtec, potem grem laufat... (moj dan je poln akcije in nikakor ni splaniran do sekunde).
Nekdo, ki bi bral tvoje vrstice, si prav tako tvojega tempa ne bi mogel predstavljati.
10. ker sem podpisala v doberm in slabem - ne mislim na moža zvaliti breme odgovornosti za finančno stanje družine.
Si kdaj pomislila na to, da obstajajo možje, ki jim odgovarja da so žene doma in da raje vidijo, da je žena srečna in da so otroci srečni, kot pa da imajo na računu gmote denarja?

Recimo v štartni poziciji zaradi teh 10 razlogov.
Potem pa  jih je še ****žnj poleg.



Pa ne jemlji mojega pisanja osebno. Sploh ne. Napisala si oporne točke po katerih sem poskušala tudi drugim razložiti, da je ostati doma in biti gospodinja čisto vredu, da nam nič ne manjka, ne nam gospodinjam in ne našim možem in otrokom, ker če bi nam kaj manjkalo, ziher ne bi bile doma.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?