|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
2.9.2009 22:24:09   
Anonimen
Totalna bedarija za moje pojme. Moja mami je kuhala za delavce (cca.10) , ko so delal fasado (so bli tud sorodniki vmes)pa je v enem tednu pregorela, dobesedno.user posted image Ko so nam prišli prekrit streho na hiši (7 delavcev) so šli kar lepo na svojo malico, ker doma se v večini ne kuha več. In malica v gostilni stane od 4-7€, kar znese mnogo mnogo manj kot kuhanje doma. Kje je vsa elektrika, voda, in ostale stvari ki spadajo zraven???
Ko so prekrivali streho so sam rekli (šef), naj bo poskrbljeno samo za pijačo in je to to. Pa je šlo že piva ogromnooooooo, raje ne napišem kolko gajb.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
2.9.2009 22:25:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika




IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Jaz bi tudi bila delavecuser posted image user posted image
ja od kind lady pa res ja user posted image user posted image


Kjava, kaj pa ona varianta, da ti v kakšnem šparu spečejo kuro, kračo, rebrce ... ko imajo "že pečene" zadeve? sej ne vsak dan, mogoče 1x, 2x v tednu.
pa kake ribeuser posted image

čeprav, a se ti bo dalo potem toliko posode umivat, pa toliko krompirja lupit, če boš vsak dan kuhala?user posted image



Tista kura je glih za enega fizičnega delavca.user posted image Najmanj 30 pečenih kur potemtakem. Kje je še priloga, kruh?user posted image

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
2.9.2009 22:27:10   
Anonimen
Pa midva nisva nobenemu kuhala, ko sva renovirala stanovanje, kljub vprašanju. Ljudje enostavno nočejo več jest po hišah, gredo raje v gostilno na malico. Ker praviloma ti hrano odšteješ pri računu delavcev.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
2.9.2009 22:30:11   
barika
ja, če se že gre kuhanje doma, potem si lahko vsaj malo olajša delo ... 30 kur v šparu ali pa doma pečenih ... hm ...
najboljše res, da grejo kar v gostilno jest... kuhinja čista, gospodinja dobre volje, pa še delavci bojo sitiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 8:18:58   
lilip
Pa saj je napisala, da ne pisat o tem, da naj jih pošlje v gostilo!!!!

Pri nas smo tudi kuhali za približno toliko ljudi (en dan jih je bilo 5, drug dan 25, odvisno od dela, pa ne čisto vsak dan, se je pa to vleklo skozi celo poletje). Gradili smo hišo, imeli smo glavnega zidarja, ostalo pa so bili sosedje, sorodniki, prijatelji. Nimamo vsi toliko denarja, da bi dali graditi hišo na ključ, če imaš "domače" ljudi je stvar čisto drugačna. Pa še napisala je, da imajo veliko stvari - živil doma, tako da je to veliko bolj ugodno, kot pa da jih pošlješ v gostilno. Aja, pa v gostilni še vsak kaj spije (kakšne pa so cene v gostilnah - od soka naprej so svinjsko drage!), za doma pa kupiš platoje fruca al pa nekaj podobnega - malo pobrskaš za kakšno akcijo pa je, vino lahko da imajo domače, pa je to to.

Seveda ne bo šla delat zrezke takrat, ko je 30 delavcev, ko jiih je pa 10 pa komot.

Pa glede na to, da namerava postrežit tudi do 30 ljudi očitno ne živijo v dvosobnem stanovanju, v vsaki navadni hiši (mogoče ne ravno v mestu) pa obstaja kak večji lonec, kjer lahko skuhaš tudi kaj za toliko ljudi. Moja tašča ima posebej skrambo za "tavelke" lonce:-))) No, pa ona je poseben primer:-)

Pa dober tek vsem:-)

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 8:43:39   
ljupka
Mi smo tud gradili hišo,kakor je ena omenila so bili domači delavci sosedi žlahta in seveda sem kuhala,uživam kuhati za veliko ljudi!Na kmetih imamo velike piskre 10l,20l,30l.Šporhajt na drva,krušno peč za speči kruh,pomagala mi je tašča lupit krompir,pucat solato imamo pa njive doma,in veliko ostalih stvari!In zato ,ker so bili siti in to z dobro hrano sem imela popust 5 €na uro!
Od moža brat ,ki so pa šparali s hrano pa ni imel popusta!

Jaz sem zjutraj skuhala kake klobase ,ali pa domač narezek ,domača slanina ali špeh po domače,domačo salamo in domačo šunko.Včasih kake čevapčiče,ali karkoli tacga na hitro!Zraven pa še ajvar,majonezo,gorčico,kuhana jajčka, domače vložene kumare ,mešano solato vloženo domačo, papriko vloženo,vsak dan drugo!
Za kosilo goveja juha,dve vrste mesa ,pečeno, pohano,krompir,riž,mlinci!Zelena solata,francoska solata,makaronova solata,po dvoje naenkrat!Če je bil golaž,ali polnjena paprika,palenta, makaroni ,pire krompir,tudi po dvoje ,kar je gdo imel rajši in vedno zraven domač kruh!Za večerjo kakšen krompirjel golaž,jota,segedin,zelje z pečenicah,krvavicah,pečena rebra ,pa še kaj bi se najdlo,sam sem že pozabila ,je že 4 leta nazaj!Bilo je pa od 10 do 20 ljudi!
Pa še nekaj ,če jedo doma jih hitro poteraš delat naprej,če grejo pa v gostilno jih pa 2 ure ni nazaj!

< Sporočilo je popravil ljupka -- 3.9.2009 8:56:05 >

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 11:16:42   
sonček33
Morda prebranec, pa na koncu ko je že skoraj fertik (lahko kupiš tudi etinega, je dober) daš nanj napol narezane hrenavke, deset minut, da se zapečejo pa je.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 11:22:22   
zvesta
tudi mi vedno kuhamo za delavce doma...

1. pridejo jest, ko je kuhano, se najejo, napijejo in grejo nazaj delat.... čas nekje 45 minut.... če gredo v gostilno, jih ni od uro in pol do dve uri...

2. hrana se pri računu odračuna... vsaj nam so jo vedno...

In na koncu je račun za delo manjši, samo delo pa bistveno prej narejeno, ker v 5 dneh profitiraš za en cel dan časa....


aja, pa delavci so bili zelo veseli domače hrane, ker imajo gostilniške poln kufer...

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 11:40:47   
kjava
IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Pa saj je napisala, da ne pisat o tem, da naj jih pošlje v gostilo!!!!



Hvala, lilip! user posted image


Gre se za to, da sploh ne bojo delali pri nas doma, ampak na gasilskem domu in bojo tud vsi fantje delali prostovoljno. Predsednik je odločil, da se bo kuhalo doma ravno iz tega vzroka, da se hitreje poje in gre nazaj delat. Kar bo večje nabave, npr. meso, pijača bo plačalo društvo, sicer pa pri nas folk rad kaj prispeva za gasilce.
Kuhala bom pa na šporhetu na drva, piskre mam dost velike, enolončnice bom pa najbrž kar v kotlu. Pa valjda bom dobila še kako punco iz društva za pomagat, pa da bojo kaj napekle in to.

Tko, da objasnim, čeprav ne vem komu na čast.

In najlepša hvala vsem za ideje. Bo marsikaj za ponucat user posted image

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 12:05:48   
muška
jaz sem sicer imela doma samo enega zidarja, ampak on je bil obseden z jedmi na žlico;

tak da sem med drugim naredila:
- obaro in rižev narastek
- boranjo in palačinke /šmorn
- jota
- golaž in polenta + jabolčni štrudl

kaj več pa se ne spomnim, samo vem, da mi kuhanje teh jedi ni predstavljajo nekega blaznega stroška

aja, to sem še pozabila!

Moji sorodniki imajo večjo proizvodnjo in delavci pri njih dobijo čisto vse obroke od zajtrka do večerje! In večerja nikoli ni topla, dajo na mizo kruh in zaseko, za zelenjava in kibl flajš, pa še ostane kaj sladkega od kosila.

< Sporočilo je popravil muška -- 3.9.2009 12:08:03 >

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 12:20:03   
hel32
Moji predlogi

- svinjski zrezki v zelenjavni omaki, ki jih spečeš v pečici, v globokem pekaču, za prilogo pražen krompir, sezonska solata.

-Stefany pečenka, pire, solata.

-Pe čena ali pohana kura, krompirjeva solata.

Za sladico pa naredi kak dan prej nekaj peciva, npr. Valovi Dunaja, rolada z marmelado, šarkelj,...da lahko daš na hladno in potem samo postrežeš.Pač take bolj enostavne sladice, ne se matraj z palačinkami in štrudlji, ker je veliko dela!

Golaž in kruh,

Za malico je najbolj enostavno kak narezek iz klobas, domačega mesa(če imaš) sir, zelenjava, kruh
Ali pa krajnske klobase, safalade, kruh.

Mi smo prekrivali streho, pa sem bila v 38 tednu in sem uspela vse sama nardit za 5 delavcev, in sem še zdaj živa, pa rodila še tudi nisem, sem že v 41 tednu.
Z dobro voljo se da vse.

_____________________________

TJAŠA 11.8.1998 3050gr,52cm
MARKO LUKAS 6.9.2009, 3830gr, 51cm
MAJA LUCIJA 9.2.2011, 3800gr, 52cm

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 12:23:32   
kjava
IZVIRNO SPOROČILO: hel32

Mi smo prekrivali streho, pa sem bila v 38 tednu in sem uspela vse sama nardit za 5 delavcev, in sem še zdaj živa, pa rodila še tudi nisem, sem že v 41 tednu.
Z dobro voljo se da vse.


Točno! Pa čim hitrejši porod ti želim :)

(odgovor članu hel32)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 12:25:20   
sonček33
Kjava pomoje boš tole čist fajn porihtala. Mal dobre volje, pa je. Če rada kuhaš pa sploh ne bo problem, kvečjemu izziv.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 13:09:17   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: hel32

Mi smo prekrivali streho, pa sem bila v 38 tednu in sem uspela vse sama nardit za 5 delavcev, in sem še zdaj živa, pa rodila še tudi nisem, sem že v 41 tednu.
Z dobro voljo se da vse.


Super, vse čestitkeuser posted image .

Ampak naj je še tako dobra volja, se včasih tudi ne dauser posted image . Mi smo zidali v moji nosečnosti in kljub moji dobri volji, nisem mogla niti do bajte prit, kaj šele da bi kuhala delavcemuser posted image . Pomoje bi jaz kar rodila za šporhetom, saj na koncu sem si samo čaj kuhala in sem že čutila, kot da mi dete leze venuser posted image .

(odgovor članu hel32)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 13:11:19   
higuys
aja še to , mogoče si kaj prej pripraviš in zmrzneš npr. golaž, pa potem samo polento skuhaš. Ti bo en dan lažje.
Je pa res lepo prebrat, da še obstaja solidarnost.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 13:56:55   
kjava
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

aja še to , mogoče si kaj prej pripraviš in zmrzneš npr. golaž, pa potem samo polento skuhaš. Ti bo en dan lažje.
Je pa res lepo prebrat, da še obstaja solidarnost.


Ej, to je pa res dobra ideja, sploh, ker so nekatere jedi še boljše, če so pogrete

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 14:08:13   
higuys
hvala user posted image

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 20:01:52   
Paštetka
uf...

Meni je najprej prišla in me zaskrbela  misel na umazano posodo. user posted image

Splloh še nisem prišla do hrane user posted image



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
3.9.2009 23:46:12   
barika
Kjava, glede na to, da se dela za GD, kaj pa če bi se s kakšno sosedo zmenili, pa razdelili delo ... en dan ena kuha, pa druga pomiva ... pač po zmožnostih...

*Hel, ti pa pojdi že rodit no, bo že septembra kmalu konec user posted image *

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
4.9.2009 9:42:51   
kjava
Ja, sej pravim, bom še druge punce mal aktivirala. sej bo.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
4.9.2009 9:43:57   
kjava
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

uf...

Meni je najprej prišla in me zaskrbela  misel na umazano posodo. user posted image

Splloh še nisem prišla do hrane user posted image



Ti, bom tok dobr skuhala, da bojo polizali, pa ne bo treba pomivat user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
4.9.2009 10:26:54   
barika
 
IZVIRNO SPOROČILO: kjava

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

uf...

Meni je najprej prišla in me zaskrbela  misel na umazano posodo. user posted image

Splloh še nisem prišla do hrane user posted image



Ti, bom tok dobr skuhala, da bojo polizali, pa ne bo treba pomivat user posted image





evo, ravno kuham pišč. paprikaš .. ni veliko dela, pa hitro je....

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
4.9.2009 11:11:56   
kjava
Tud dobro, ja user posted image

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
11.9.2009 19:42:14   
Poka
Midva sedaj ko zidava, imava kdaj pač tako - delavce tudi "na črno" oziroma, ne dela vedno kaka firma ali pa dela kak s.p. brez računa. Včasih kaki znanci  in potem je itak treba kuhat... Jaz sem mislila, kako bo to enostavno user posted image eno čorbo, pa je. Pa ja... malo morgen... Ful ste pridne, če vsak dan kuhate in to dvakrat, ker jaz sem za eno kosilo porabila tri ure, pa je bilo samo pohano in kuhan riž, pa solata. Pol še pa pojedli niso - eden je bil menda vegetarijanec user posted image Ne bi bilo nič hodega, če nebi jaz kupila kilo purana in za en dan je šlo hrane ziher za 40 EUR. Na koncu si izračunaš, da bi bilo ceneje, če jih pelješ v restavracijo, pa še pomivat ni treba. OK ja no, pustmo to, če maš doma krave pa prašiče... Kmeti itak ponavadi že imajo bajte, mal kriza je za tiste z blokov...

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kaj kuhati deset dni dvakrat na dan za de...
16.9.2009 22:56:44   
sonček33
kjava no, kako je šlo...si jih nasitila?

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?