|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:19:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Otrok dveh Eskimov je Srb?

Prav.



Ja, taman tako.

Babica Eskimka in dedek Eskim sta se v lovu za toplejsim vremenom in hrustljavim kruhom napotila v Kragujevac, nasla delo v Zastavi in rodila malega otrocka, po izgledu Eskima.

Druga babica, tudi Eskimka, in drugi dedek, tudi Eskim, sta prejela kartico od prve babice in dedka, ki sta skupaj z novico o rojstvu otrocka poslala tudi novice o tem, da v Kragujevcu ni samo zima in da se poleg tega tudi dobro je, najraje pleskavice in kajmak. In tako se tudi druga babica in drugi dedek odpravita do Kragujevca. Rodi se jim hcerka.

Leta tecejo in eskimski druzini srecno zivita in po nekaj letih prideta do prve stoenke.

Otroka rasteta, jesta pleskavice in kajmak, poslusata trubace in se vozita s stoenko. Pocutita se kot Srba in obnasata se kot Srba. Lahko se pa tudi ne. Lahko jima pleskavice in kajmak niso fajn. Oboje je mogoce. Lahko pa se pocutita in obnasata kot nic od tega in sta neopredeljena.


(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:20:05   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mlea
A to pomeni, da imaš 4 staršeuser posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image

Preberi celo temo, šus babji user posted image . To pomeni, da je bil moj oče po narodnosti Slovenec, moja mama pa pol Slovenka, pol Hrvatica.

Eh, pol si zih še kaj druzga....user posted image user posted image user posted image user posted image  user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:21:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: oka

da se glede narodnosti lahko vsakdo opredeli za tisto narodnost, katere kultura mu je najbližja in ki jo dejansko živi, ne glede na dejansko poreklo.


Tako kot se lahko opredelis glede veroizpovedi. Ali pa se tudi ne.

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:21:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Babica Eskimka in dedek Eskim sta se v lovu za toplejsim vremenom in hrustljavim kruhom napotila v Kragujevac, nasla delo v Zastavi in rodila malega otrocka, po izgledu Eskima.

Druga babica, tudi Eskimka, in drugi dedek, tudi Eskim, sta prejela kartico od prve babice in dedka, ki sta skupaj z novico o rojstvu otrocka poslala tudi novice o tem, da v Kragujevcu ni samo zima in da se poleg tega tudi dobro je, najraje pleskavice in kajmak. In tako se tudi druga babica in drugi dedek odpravita do Kragujevca. Rodi se jim hcerka.

Leta tecejo in eskimski druzini srecno zivita in po nekaj letih prideta do prve stoenke.

Otroka rasteta, jesta pleskavice in kajmak, poslusata trubace in se vozita s stoenko. Pocutita se kot Srba in obnasata se kot Srba. Lahko se pa tudi ne. Lahko jima pleskavice in kajmak niso fajn. Oboje je mogoce. Lahko pa se pocutita in obnasata kot nic od tega in sta neopredeljena.

Lahko pa še vedno vesta, da sta njuna starša Eskima, torej sta Eskima tudi onadva. Ne glede na to, da jesta čevapčiče s kajmakom, se vozita v Stoenki in živita v Srbiji. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:25:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Lahko pa še vedno vesta, da sta njuna starša Eskima, torej sta Eskima tudi onadva.


Zdaj si pa ze smesna user posted image user posted image .
Lahko vem, da sta moja starsa ateista, ampak....jaz sem lahko ateist, lahko sem katolik, lahko sem budist, karkoli.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:27:12   
Kerensa*
Mič, ne mešaj zdaj narodnosti in vere. Če jaz zase rečem, da sem Slovenka, to nič ne pove o moji veri. Še vedno sem lahko kristjanka, muslimanka ali pravoslavka - ali celo kaj drugega.
"Dedna" je narodnost staršev, ne vera.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 19:34:22   
Anonimen
Kerensa, ne stekas in tudi ne bos. Nima veze kot sem ti ze rekla.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 20:29:10   
zband
ej bejba upam,da si gledala 2 minuti nazaj preverjeno

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 6:30:48   
Kerensa*
Jaz? Ne, nisem. Lahko pa pogledam posnetek. Moment.

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 6:40:28   
Kerensa*
Tista gospa na kavču se niti ne moti tako zelo. Prikrita diskriminacija RES obstaja. Tega tudi jaz nisem nikoli zanikala.

Ampak kaj si hotel pa ti povedati?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 6:42:36   
zband
nič, sam če si gledala me je zanimalo

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 6:44:19   
Kerensa*
Ja, zdajle sem pogledala. user posted image

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 7:35:36   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ne vem, kaj se po vrtcih dogaja, ker nobena moja punči še ni v vrtcu. Berem tu in se sprašujem, kako bi v določeni situaciji reagirala. In v tej bi verjetno tako kot Gina, ki se ji od zunaj prav tako ne zdi prav, če pa bi bila v situaciji, bi ji bilo pa ok.

zanima me, kako bi reagirala? bi sprejela kot dobro ker ima ronja poleg sebe še enega slovenca v skupini? ali le v primeru, da bi bila v skupini, kjer sta le dva bošnjaka? to sta dve bistveno različni skupini user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 9:44:52   
denny83
tuki mate še preverjeno o "diskriminaciji" za tiste ki niste gledal


http://poptv.si/multimedia/preverjeno-skupina-od-dol.html

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 10:37:03   
mateyka
se pravi, da ma Gina prav. se zgodijo nenavadne delitve nenamenoma in to trdi tudi ravnateljica. zaradi tega tudi ne bo razbijala skupin.

(odgovor članu denny83)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 11:13:50   
Anonimen
jaz bi pa rekla, da je narodnost po starsih oz. po enem od starsev. jaz sem slovenka. moja mami je madzarka, oci pa slovenec.
mami je po narodnosti se vedno madzarka. za mene sta se odlocila, da sem slovenka,saj zivimo v sloveniji. Ce bi ziveli na madzarskem, bi bila verjetno madzarka. ce bi pa se preseliliv avstrijo in bi se tam jaz rodila, pa pojma nimam.
Ampak mami je po narodnosti ŠE vedno madzarka in bo ostala madzarka do smrti.
drzavljanstvo pa imamo vsi slovensko.
veroizpoved si lahko izberes cisto sam po svojih zeljah. drzavljanstvo ravno tako.
mislim, da nekatere mesate narodnost in drzavljanstvo.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 13:15:48   
mateyka
veroizpoved si lahko izberes cisto sam po svojih zeljah. drzavljanstvo ravno tako.
mislim, da nekatere mesate narodnost in drzavljanstvo.


no, državljanstvo si ne moreš čisto sam izbrat po željah - npr. če si zdele sprdnem in bi mela brunejskega, ga ne morem dobit zato, ker si ga želim. izbiraš ga samo glede na dane možnosti - npr. da sta starša iz različnih držav ali da v drugi državi živiš in želiš postati državljan, poroka itd. ni pa to "I wish & it happens" scena user posted image

kar se pa narodnosti tiče; nekatere ga razumete kot genetski produkt, za druge pa je to nekaj za kar se lahko opredeliš. in to je to. vsak ima torej svojo definicijo in kriterij kaj je narodnost. in pač ne pridete skupaj pri tem, kaj češ, tako je user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 14:21:12   
liliana
No, zdaj ste pa postale izredno pikolovske......user posted image

Alma Brdžanović ima lahko slovensko državljanstvo, se je opredelila na popisu prebivalstva za slovensko narodnost, zvečer lahko moli oče naš.....vendar bomo, ko bomo slišali ali videli njen priimek nehote takoj pomislili, da je "južna"....

Tako kot bomo ob priimku Oldroyd takoj pomilslili, da pa ta že ni Slovenec ampak po vsej verjetnosti nek angleško govoreči tip.....



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 14:22:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
vendar bomo, ko bomo slišali ali videli njen priimek nehote takoj pomislili, da je "južna

In ne bomo se zmotili. Ker je res. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 15:43:33   
Anonimen
ja mateyka, vem da si ne mores kar zmislit katero drzavkljanstvo hoces. pac nisem najbolj podrobno napisala. hotela sem rest, da ČE imas moznost, lahko izberes in drzavljanstvo in veroizpoved in priimek in ime, narodnosti pa pa ne. ce se rodis kot slovenka (po narodnosti) ostanes slovenka. pa ce si muslimanka, drzavljanstvo imas aljaško,pises se bush in ime ti je xang čiung. po narodnosti si se vedno slovenka.
mislim. ne vem.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 15:58:24   
Anonimen
jap, sem imela prav. sem klicala mami in , ona je madzarka po narodnosti. pa ima ze 20 let slo drzavljanstvo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 16:00:45   
ronja
Ronja - kdaj pridemo proslavit tvojo ločitev? user posted image

hehe, bo še malo za počakat - glede na to, da nisva niti poročenauser posted image (niti se ne misliva poročatuser posted image ). Me zanima, kaj bo lubi rekel na to, hehe, mogoče bo pa zagrabil prilikouser posted image .

No, kot si sam rekel, bakfark, že to, da naju nekdo da skup, je verjetnost 1: ziljon, pa se je vseeno zgodilo... Tak da simona še ne more vriskat, hehe.

Saj smo že, Simona. Vprašanje je samo, koga to moti. Mene ne. Meni je vseeno, ali ob meni sedi Bosanec ali Sslovenec. Če je človek, vreden besede ČLOVEK, me njegova narodnost, državljanstvo in vera ne zanimajo. Če pa ni človek, je pa spet čisto vseeno, al' je Bosanec al' Slovenec - čim dalj starn z njim, od mene.

Podpis. Ko sem bila v toplicah, sem bila najbolj srečen človek na svetu, ko se je med vsemi tistimi jamrajočimi in poduhovljenimi slovenci, ki so razglabljali, kako je fajn, če se človek mlad ponesreči, ker se mu vse fajn zaceli, pa kako so nesreče dobre, ker si potem čisto drugi človek in sploh blablabla... no, ko se je med vsemi temi ljudmi našel en čistokrven balkanec (nimam pojma o njegovi narodnosti, se mu je pa po naglasu slišalo, da ni ravno slovenec), ki je imel tisto zdravo pamet in je rekel, da bo iz tega sicer dobil "ogromno novaca, jer je bila žena, koja se je zaletila dobro zavarovana, ali ja bi ipak rađe, da se to nije desilo"... Ma, super srečna sem bila, da sem končno za mizo našla enega normalnega človeka! Pa brigalo me je, v katerem jeziku se bova pogovarjala!

Simona, se strinjam z Gino in ostalimi, da po priimkih tega pač nekateri ne znamo razlikovat med slovenskimi in neslovenskimi otroki: moji punčki imata dva priimka, en zveni precej drugače, kot drugi  (ima tisti ič, hehe - ali bi ju dala k slovencem, ker je č trdi, če bi bil mehki pa k neslovencem -a vidiš, kako je to vse skup trapasto?), kam bi ju dala?  Hehe, me je že mič prehitelauser posted image .

kerensa, po ustavi, se lahko za narodnost sam opredeliš oz. si jo sam izbereš - tako kot vero. Tako da si lakho eskimka, če želiš.

Aja, še to: zadnjič smo šli pričakat naše košarkaše in z možgani, opranimi od te teme, sem prav gledala ljudi okoli sebe, če bi jih lahko predalčkala - kot je simona rekla, da se že po videzu (koži, barvi las in oči) vidi, da niso slovenci. In gledam in vidim skupino fantov, temni so bili, črne lase so imeli, oči tudi, govorili so z malo naglasa - vse štima, a ne? Ja, samo vihteli so pa slovensko zastavouser posted image . Kaj zdaj z njimi? Bi jih ti dala k neslovencem, če se pa očitno sami zelo nazorno štejejo k slovencem? Čisto možno, da je bilo komu ime Muharem ali kaj podobnega... Pa je zame še vedno slovenec, če to hoče bit. Ni mu pa treba, seveda.

zanima me, kako bi reagirala? bi sprejela kot dobro ker ima ronja poleg sebe še enega slovenca v skupini? ali le v primeru, da bi bila v skupini, kjer sta le dva bošnjaka? to sta dve bistveno različni skupini

ja, seveda bi bila vesela, da ima še enega slovenca zraven, da bo še kdo takoj razumel, kaj govori (čeprav se mi zdi, da se otroci znajo odlično sporazumevat z nebesdnimi znaki). Tudi med samimi angleži bi bila vesela, če bi bila še ena slovenka zraven, ali pa vsaj hrvatica ali pač katerikoli slovanski jezik, pa med samimi fantki bi bila vesela, če bi bila tudi še ena druga punčka, ne samo ona... Pa zato nisem feminiska.
In če bi bila v skupini dva (ali več) bošnjakov - zakaj naj mi to ne bi bilo prav? PO pravici povedano, pa nisem prepričana, da bo to sploh opazila: ko se je Ronja igrala na igrišču s skupino otrok, sem opazila, da niso slovenci šele potem, ko nisem znala pravilno izgovorit imena od enega in me je 3x popraviluser posted image .

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 16:03:15   
zband
južna


južnačke sam krvi,rodila me majka izpod južnok neba.,jaz bi bil ponosen

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 16:03:37   
Kerensa*
Eh, najboljši je bil moj sodelavec. Piše se Kudrić. Pa ga je nekdo vprašal, kako se to napiše. In je rekel:"S tvrdim K in mekim Ć.". user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
23.9.2009 16:11:21   
zband
:"S tvrdim K in mekim Ć.". 


velikim K



se pa začne  moj priimekuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?