|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
19.10.2009 14:58:19   
Hanuši
za ohranjevanje teže ni kakšnih omejitev, sam me, ki pa hočemo shujšat, si pa lahko malo manj na krožnik naložimo. Jaz sedaj uporabljam desertni krožnik.

_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
19.10.2009 15:48:42   
kaminek
o, jst pa kr na ta velicga, sam ga ne nafilam, da je kr kopicauser posted image

nočm, da pa zdej, k hujšam, bom jst jedla s ta malga krožnika, mož pa s tavlcga. se mi bo še smejal, pa tud men bi blo čudn, ker pol bi mela pa še bolj občutek, da zdej pa hujšam.

pa tud razlika je, da ne jem več sladkarij, ki so sledile skor po vsakem obroku, vmes-kao za malico- pa še kakšna nezdrava hrana. zdej so pa v glavnem trije obroki, če me pa ma, da bi kej pojedla, pa je to ponavadi jabolko. tko, da je že tukaj kr velika razlika.

je bil pa pr men ta kiks, da takoj po porodu nism mela apetita jest, ker sm se sekirala zaradi user posted image  (pediatrična klinika) in sm mela 15 kg manj kot pred porodom. potem sm pa doma vse nadoknadla, ko sm mal k seb pršla. seveda, je šlo kr gor. potem še dojila nism polno in je kr ostajalo in se nabiralo.

tko, da zdej je pa temu konc, akcija traja in sm čist not padlauser posted image

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
19.10.2009 16:34:10   
bamoocham
Daaaaan.

Čestitke vsem za izgubljene  kg.

Js se nočem še zdj tehtat, bom naslednji teden na tehtnico stopila. Da ne bom zdj razočarana in da ni ne bi slučajn motivacija padla, če nisem kej shujšala...

Tak da tehtanje  za zdaj odpade. Morem pa povedat, da se ne držim tk striktno po Montignacu, ampak telovadim zjutraj in zvečer (vsakič 50 trebušnjakov in leg magic). Mojega hecam, da mi nabavi sobno kolo- in je problem prostor-kam ga postavit (bolj malo stanovanje). Pa seveda pazim pri hrani-črtala bel kruh in sladkarije popolnoma.
Po Montignacu pa se držim tega, da jem ovsene kosmiče zjutraj in kavico pijem user posted image

Mi paše, da manj jem, se ful boljše počutim...aja pa gledam, da ne jem po18h uri (je kr težko priznam, ampak bo)user posted image


Aja, kaj pa pijete čez dan? Samo vodo, ali kaj drugega tudi?


< Sporočilo je popravil bamoocham -- 19.10.2009 16:35:31 >

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
19.10.2009 17:39:56   
Janci F
IZVIRNO SPOROČILO: bamoocham

Daaaaan.

Čestitke vsem za izgubljene  kg.

Js se nočem še zdj tehtat, bom naslednji teden na tehtnico stopila. Da ne bom zdj razočarana in da ni ne bi slučajn motivacija padla, če nisem kej shujšala...

Tak da tehtanje  za zdaj odpade. Morem pa povedat, da se ne držim tk striktno po Montignacu, ampak telovadim zjutraj in zvečer (vsakič 50 trebušnjakov in leg magic). Mojega hecam, da mi nabavi sobno kolo- in je problem prostor-kam ga postavit (bolj malo stanovanje). Pa seveda pazim pri hrani-črtala bel kruh in sladkarije popolnoma.
Po Montignacu pa se držim tega, da jem ovsene kosmiče zjutraj in kavico pijem user posted image

Mi paše, da manj jem, se ful boljše počutim...aja pa gledam, da ne jem po18h uri (je kr težko priznam, ampak bo)user posted image


Aja, kaj pa pijete čez dan? Samo vodo, ali kaj drugega tudi?



Jaz vsak dan spijem cca. 3 litre vode in max.2 kavi in to vedno belo ječmenovo ali pa brezkofeinsko.

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
19.10.2009 20:55:44   
kaminek
jst se pa nikakor ne morem prisilit, da bi spila več kot 2 l vode na dan, če jo 1,5l sm lohk sam vesela. ker ni toplo oz. vroče, sploh mal pijem. drgač pa pijem vodo, brezkofeinsko kavo ali pa jabolčni sok-domač, stisnjen.

(odgovor članu Janci F)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
19.10.2009 20:57:20   
kaminek
pa še nekaj; končno sm šla na orbitrek in odlaufala 5 min. jupiuser posted image

sam si kr ne morem mislt, da sm včasih bla na njem eno celo mehiško nadaljevanko (45min)user posted image , zdej sm pa čist na dnu.

no, sej počasi se tud daleč pride, a ne?

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
19.10.2009 21:06:29   
bamoocham
user posted image

Ja res počasi se daleč pride.

Js sem pa naredla zdjle 60 trebušnjakov, bila na leg magicu pa še telovadla in plesala- ne vem, kdaj sem nazadnje, ampak pasalo je pauser posted image .

Slušalke sem dala v ušesa, priklopila na telefon in šla v spalnico- imela za sebe 45 min!

Vode pa morem js več spit, sploh ne pijem dostuser posted image

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
20.10.2009 11:22:22   
vitabella
zdravo punce!

ja kje ste pa danes vse? na sončku? user posted image user posted image

jaz sem že mela zajtrk kosmiče z mlekom, pa za malico dve mandarini, zdaj počasi pa malo ven z mojo princesko, potem pa že kuhat. bo isto kot včeraj, ker so to želje mojega dragega (popolnoma naključno). včeraj ni jedel doma, danes se je pa spomnil testenin s tunino pa mu res ne morem odreči. le da bo sedaj mogel jesti polnozrnate user posted image

kaminek, sicer ne vem, kaj je blo s tvojim otročkom, da je bil v bolnišnici, ker sem avgustovka, ampak upam, da se je zdaj poštimalo in uživate!

in upam, da tudi kaj migate na orbitrekih, kolesih in ne trpim samo jaz user posted image user posted image user posted image

_____________________________

avgusta postala mamica!!!!

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
20.10.2009 15:24:38   
HuAnita
dan
zajtrk: ovseni kosmiči + jogurt, kapučino brez sladkorja ( z malo mleka)
malica - GREH: senvič s tunino (bel kruh, ni šlo drugače, nisem se mogla z enimi pametnimi razlgogi ubraniti - službena zadeva user posted image user posted image ), bela kava
kosilo: 3 mandarine user posted image
pravo koslio pa bo zdajle, pa še ne vem, kaj: morda pečena zelenjava (paprika, bučke) z jajci????

(odgovor članu vitabella)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
20.10.2009 16:14:54   
*zabica*
z. kosmici z mlekom
K. kislo-pekoca juha, raca z bambusom in gobami, kalcki
M: mandarine
V: verjetno kar domac kefir

A mislite da je tale kombinacija z racko ok? Sej glede mesa nimam pomislekov, sam une omakce pa zihr s kaksnim skrobom gostijo?
pa kombinacija beljakovine za kosilo in vecerjo:je to ok?

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
20.10.2009 19:10:04   
kaminek
IZVIRNO SPOROČILO: vitabella


kaminek, sicer ne vem, kaj je blo s tvojim otročkom, da je bil v bolnišnici, ker sem avgustovka, ampak upam, da se je zdaj poštimalo in uživate!

in upam, da tudi kaj migate na orbitrekih, kolesih in ne trpim samo jaz user posted image user posted image user posted image


ja, naša je imela trzljaje v spanju tko kot jih ammo mi odrasli, ampak je mela bolj pogoste, ker so jo v P čist znerviral z dojenjem. zato smo mogle it na preiskave v P kliniko v LJ, da so to res potrdili. seveda, uživamo maximalno!

pa ne migaš samo ti nouser posted image , jst tud maluser posted image , ampak sm šele včeraj začela. danes pa spet na orbitrek.

danes smo jedli za večerjo ješprenj, za kosilo pa pečenega purana in solatno iz fižola

(odgovor članu vitabella)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
20.10.2009 21:07:05   
*alina*

Zabica, ja pri omakah je že tako, da je ponavadi bolje, da jih pripravimo kar sami. Že pripravljene omake ne vsebujejo samo škrob, ampak tudi sladkor, tako da tudi iz tega vidika niso najbolj primerne.

Drugače pa dolgujem še poročilo o mojih kg...ostajam na -1,5 kg. Na žalost se ni nič spremenilo. Moj cilj je 2 kg na mesec, če bo kaj manj pa tud nič narobe. Važno da gre dol!!!

Kar se vode tiče, sem tudi jaz bolj tako tako...v bistvu se moram prav prisilit, da pijem...V nosečnosti in ko sem še dojila, sem se še trudila, zdaj pa zagotovo ne spijem 3l na dan. Bo treba nekaj storiti tudi v tej smeri.

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
20.10.2009 22:53:36   
Dali*
Punce, najprej hvala za dobrodošlico in uvrstitev na seznam. Sicer pa, kot sem napisala se vam pridružim nekje v začetku novembra. Tko, da bomo tistle datum na seznamu malce spremenile.

Veliko volje in okusne hrane še naprej...

(odgovor članu *alina*)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
21.10.2009 9:25:42   
bamoocham
Dan.

Kako smo kaj?

Pridno hujšate? user posted image

Zdj se spravljam k zajtrku, za kosilo pa se odločam med čebulno pogačo in telečjimi zrezki s šampinjoni... bom videla kasneje, česa se mi bolj luštauser posted image

Tehtanje še odpade za nekaj časa, ker se mi zdi, da ni še nič napredkauser posted image

Se beremo...

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
21.10.2009 9:46:51   
Hanuši
IZVIRNO SPOROČILO: *zabica*

z. kosmici z mlekom
K. kislo-pekoca juha, raca z bambusom in gobami, kalcki
M: mandarine
V: verjetno kar domac kefir

A mislite da je tale kombinacija z racko ok? Sej glede mesa nimam pomislekov, sam une omakce pa zihr s kaksnim skrobom gostijo?
pa kombinacija beljakovine za kosilo in vecerjo:je to ok?



zabica, tut jaz sem v soboto jedla v kitajski, pa sem si naročila samo pečeno raco s kalčki, kjer omako dobiš posebej,  omako je pa moj pojedel, ker jih 100% gostijo z gustinom

_____________________________

When they placed you in my arms, you slipped into my heart

(odgovor članu *zabica*)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
21.10.2009 11:26:11   
kaminek
joj, jst pa dans sploh ne vem, kaj bi nardila za kosilouser posted image
hm, mogoče bom pa tuno s čebo in kruhom. ne vem.

to pa zato, k tko čepim tle goruser posted image user posted image , pa mam še tolk stvari za nardit, jst pa kr zabušavam. joj, joj.

za večerjo pa bom verjetno jajce na oko in jogurt. ne vem.

čist mim dan je danes zame.

nč, grem, in se slišimo popoldne.

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
21.10.2009 11:40:17   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: kaminek

joj, jst pa dans sploh ne vem, kaj bi nardila za kosilouser posted image
hm, mogoče bom pa tuno s čebo in kruhom. ne vem.



Tole po moje ni ok - tuna in kruh...

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
21.10.2009 15:41:53   
bamoocham
Tako, čebulna pogača bo kmalu gotova, komaj čakam, da jo probam-zelo dobro zgledauser posted image . Samo sem dala mlado čebulo, ker je so samo to imeli v trgovini- v Lidlu. Tisto navadno čebulo pa imajo pakirano po mislim da 2 kg-tok pa je res ne rabimuser posted image

Ok,morem it..alarmuser posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
21.10.2009 16:17:42   
kaminek
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita


IZVIRNO SPOROČILO: kaminek

joj, jst pa dans sploh ne vem, kaj bi nardila za kosilouser posted image
hm, mogoče bom pa tuno s čebo in kruhom. ne vem.



Tole po moje ni ok - tuna in kruh...


ja, to je tko kot tuna in polnozrnate testenine. ni glih ok, ampak če glih ne poješ preveč kruha-polnozrnatga, ampak sam tolk, da lohk to spraviš dol, potem je čist ok.

pa še to morm rečt, da je moj kruh, k ga spečem iz polnozrnate moke (kupim v mlinu) zeloooo nizek, za razliko od belega, k je zelo visok. in zdej se vprašam, kaj vse dajo not v kruh, k ga lupiš v trgovini. to sploh ni polnozrnati kruh, ker je dosti svetel. dodajo namreč belo moko, ker drugače ne bi bil tolk visok hlebček. pa natrosijo tista semena in prodajajo kot polnozrnati.
bom naslednjič, ko ga spečem, slikam in pokažem. a ima še aktera takšno izkušnjo?

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
21.10.2009 17:47:13   
*alina*
IZVIRNO SPOROČILO: kaminek
pa še to morm rečt, da je moj kruh, k ga spečem iz polnozrnate moke (kupim v mlinu) zeloooo nizek, za razliko od belega, k je zelo visok. in zdej se vprašam, kaj vse dajo not v kruh, k ga lupiš v trgovini. to sploh ni polnozrnati kruh, ker je dosti svetel. dodajo namreč belo moko, ker drugače ne bi bil tolk visok hlebček. pa natrosijo tista semena in prodajajo kot polnozrnati.
bom naslednjič, ko ga spečem, slikam in pokažem. a ima še aktera takšno izkušnjo?


Ja, tudi ko je moja mami pekla kruh iz polnozrnate moke je bil zelo nizek. Je pa domači res najboljši :) Drugače pa so moji prijateljici v Mercatorju rekli, da je tisti pol kg hlebček izključno iz polnozrnate moke. Kaj pa vem...ko sem prvič hujšala po Montignacu sem kupovala tega in je šlo normalno dol. Zdaj mi je pa zelo dobr tudi kruh Natura od Žita...ga prav tako kupujem v Mercatorju.

Jaz sem danes jedla osliča z zelenjavno prilogo. Kupila sem tudi vse sestavine za Montignacovo omleto, verjetno jo poskusim že jutri.

Me pa zanima kako je s tem sirom (GROJER), ki ga omenja v receptih. Se ga da kupiti? Je kaj podoben tistemu hlebčku (Mercator Zdravo življenje)?

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
21.10.2009 23:36:09   
Drnula
Pozdravljene!
Kg se ne premaknejo nikamor več, očitno se je tempo upočasnil. Sam da gre v pravo smer pa je okuser posted image Približuje se čas, ko se bom lotila kake telovadbe, morda teka, najbolj verjetno pa dolge hoje, kar me najbolj nafila, najbolj uživam in tud neka aktivnost le je.

Današnji jedilnik je bil:
Z: žal samo kava ker sem močno zamujala k zdravniku
K: tofu s šampinjoni, porom in čebulo, za prilogo čičerika in zelnata solata z lečo
V: ovseni kosmiči z jogurtom, malo lešnikov in prej so mi strašno zapasale ene polnozrnate palčke user posted image )

Jutri:
Z: ovseni kosmiči z jogurtom in kava
M: lešniki  in kava (in mogoče slive)
K: puranje prsi s papriko in porom in zraven kuhan brstični ohrovt
V: hrenovka in trdo kuhano jajce (morda pa Z in V zamenjam, kar bi bilo bolje, bom videla kaj mi bo bolj pasalo)


< Sporočilo je popravil Drnula -- 21.10.2009 23:37:47 >

(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
21.10.2009 23:43:02   
Drnula
Jaz si polnozrnat kruh pečem sama. Tudi moja mama ga peče redno. Njen je vedno višji kot moj user posted image , čeprav delava enako. Je pa tudi moj zdaj že bolj mehak in višji odkar zamesim bolj mehko testo (polnoznata moka požre ogromno vode), da se kar malo paca in odkar delam majhne hlebčke, tako bolj kot žemljice, za en obrok približno.

Napečem kruh iz 1kg in dam zamrznit. Potem jemljem ven eno po eno žemljo. Ali en večer prej ali pa dam zjutraj malo v mikrovalovko in je kot sveže pečen. Men je ta kruh zelo dober.

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
22.10.2009 8:40:13   
vitabella
jutro babike!

kaminek in drnula, mi lahko prosim napišeta recept za vajin polnozrnat kruh? pripravo, postopek in seveda tudi točno kakšno moko uporablajta. jaz namreč v bližini nimam kakega mlina, ali vsaj poznam ga ne?

_____________________________

avgusta postala mamica!!!!

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
22.10.2009 9:10:47   
kaminek
IZVIRNO SPOROČILO: vitabella

jutro babike!

kaminek in drnula, mi lahko prosim napišeta recept za vajin polnozrnat kruh? pripravo, postopek in seveda tudi točno kakšno moko uporablajta. jaz namreč v bližini nimam kakega mlina, ali vsaj poznam ga ne?


uporabljam polnozrnato moko iz mlina. drgač jo pa tud v trgovini dobiš.
za 1kg rabiš eno kocko (42g svežega) kvasa, tega raztopiš v mlačni vodi-cca. 2dl, katero malo sladkaš, da lepše vzhaja. ko je kvas vzhajan, zliješ na moko (moko daš v veliko skledo-najboljš je plastična, da ni tolk mrzla, in nardiš jamico)-v jamico. po robu moke posoliš-ščepec in enkrat greš okoli roba z oljem, ampak hitro, ne počasi, da ni masten kruh. potem pa kr začneš mesit z golimi rokami in imej pripravljeno še kaj mlačne vode, ker tko kot je Drnula, popije dosti vode. mesiš toliko časa, da je masa enakomerno zmesena, da ni grudic in da je dosti mehka. ne se ustrašit, če se ti zmes lepi na roke, ker to pač ni bela moka, k gre tko rada od rok pri mesenju.
ko kruh zamesiš, ga malo z moko posipaj po vrhu, pokrij s prtičem in ga daj vzhajat na toplo mesto (jst ga dam kar na lončeno peč, lohk naliješ v lijak dost toplo vodo in daš posodo notr). vzhaja naj toliko, da se ti dvigne skor za enkrat-recimo 40 min. preden ponovno pregneteš maso, vžgi pečico in jo daj na 190 st.-ventilatorsko. medtem časom, ko se pečica segreva, zopet premesi kruh in ga daj kar v pekač, na peka papir ter ga pusti malo vzhajat.
stepi eno jajce in pazi, da ne bo mrzlo-iz hladilnika. ko je kruh malo vzhajal, ga premaži z jajcem, naredi tri reze z nožem in ga daj v pečico. zmanjšaj T na 180 at.-ventilatorska in peci 55 min-1h. in to je to.

če pa želiš s semeni, jih pa preprosto med gnetenjem dodaš v maso. sam ne preveč, ker je potem težko gnesti.

upam, da ti uspe. poročajuser posted image

(odgovor članu vitabella)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Hujšanje po Montignacu - začetek 12.10.2009
22.10.2009 9:32:33   
nebo
Pozdravljene,
prvo vam vsem iz srca čestitam za izgubljene kg...user posted image user posted image  in kar tako naprej.

Tudi sama se bi morala podati v boj, ampak še polno dojim, in zato me zanima, če je med vami tudi katera, ki polno doji in se je kljub temu podala na hujšanje po Montignacu??




(odgovor članu kaminek)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?