|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: oktobrski lumpiji 08
10.11.2009 17:10:38   
Lovely
Lučka, Harmonija je meni OK. Sem bila na hammam s puncami, savne so OK pa en jacuzzi je. Masaže so pa brez tajk in tajcev tko da niti poskusila nisem.

Afnica, kje ste se fotkali? Mi smo se do zdaj v Tivoliju iz navade pa bi rada šla ob Božiču nekam drugam. Po moje bomo šli k Potrču ampak me pa zanima kam ti hodiš.

_____________________________

Lovely

(odgovor članu afnica mala)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: oktobrski lumpiji 08
10.11.2009 17:11:11   
Lovely
Oooooooooooo, nova stran user posted image

_____________________________

Lovely

(odgovor članu Lovely)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: oktobrski lumpiji 08
10.11.2009 17:58:52   
jolly123
Jaz sem bila zdaj na govorilnih urah v vrtcu in za našega otroka same pohvale. Sploh ne vejo da ga majo, je sam, spi sam, sodeluje....sem ful vesela res, da je od takega tečkota ratal tako priden otrok user posted image  

(odgovor članu Lovely)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: oktobrski lumpiji 08
10.11.2009 18:27:06   
mbd0411
Jolly,no vidiš...Vse se uredi.Na koncu imaš najbolj pridnega otroka.
Naš je tudi priden.Spi,je,se igra...Tudi v drugo igralnico zraven se gre potepatuser posted image user posted image user posted image
Dela že kar nekaj korakov,se sam spušča..
Goga,super za stanovanjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: oktobrski lumpiji 08
10.11.2009 18:47:25   
Lovely
Hm. A res noben lumpi ni imel reakcije na 3. cepljenje? Svašta. Inya edina al kva.

_____________________________

Lovely

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: oktobrski lumpiji 08
10.11.2009 18:54:28   
afnica mala

IZVIRNO SPOROČILO: Lovely

Lučka, Harmonija je meni OK. Sem bila na hammam s puncami, savne so OK pa en jacuzzi je. Masaže so pa brez tajk in tajcev tko da niti poskusila nisem.

Afnica, kje ste se fotkali? Mi smo se do zdaj v Tivoliju iz navade pa bi rada šla ob Božiču nekam drugam. Po moje bomo šli k Potrču ampak me pa zanima kam ti hodiš.



Hoj, mi se že od nekdaj slikamo pri Majheniču v Domžalah. danes so me pa razočarali, slik še ni. Pa prav zato si je mož vzel popoldan frej, da bi šli skupaj in bi skupaj izbrali še dodatne slike. Verjetno bomo šli drugič drugam.

(odgovor članu Lovely)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: oktobrski lumpiji 08
10.11.2009 21:24:39   
mbd0411
Naš ni imel prav nobene reakcije na vsa cepljenja.Niti rdečine ali boleče noge.Kaki dve uri po piku še,potem je zginilo..HBuser posted image So pač različni...Samo,da ni prehudo.
A ste cepile proti gripi sebe in otročke?????
Jaz ne bom!!!
Tole govorenje okrog tega,me mine...Pač roke umivat in se izogibat gneči,bolani ne smejo k nam..Razkužila je še dovolj doma od zadnjič,ko smo bili zaradi gripe oblegani..user posted image Če pa jo dobimo,pač jo...kaj čemo.Nasplošno smo zdravi,zato ni panike..
V ponedeljek se pa v vrtcu slikajo.Bomo dobili koledar s slikami naših sončkov..Pa v šoli tudi..Seveda kdor hoče..


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu afnica mala)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: oktobrski lumpiji 08
10.11.2009 21:25:42   
janja 27
IZVIRNO SPOROČILO: jolly123

Jaz sem bila zdaj na govorilnih urah v vrtcu in za našega otroka same pohvale. Sploh ne vejo da ga majo, je sam, spi sam, sodeluje....sem ful vesela res, da je od takega tečkota ratal tako priden otrok user posted image  


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pa mi nisi vrjela k sem ti cel cajt govorila da bo pridkan

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

starjši bo boljš bouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: oktobrski lumpiji 08
10.11.2009 21:26:24   
janja 27
IZVIRNO SPOROČILO: Lovely

Hm. A res noben lumpi ni imel reakcije na 3. cepljenje? Svašta. Inya edina al kva.


koker so meni rekle da reakcije na cepljenje sedaj ni, mislim na vročino, ampak da če je kaka reakcija se pokaže v roku 14 dni v obliki drobnih pikicuser posted image , no ne vem ...tko so meni rekle....mogoče pa ni reakcija na cepivo ampak je vročina za kaj drugegauser posted image user posted image sam ugibam....pri nas ni bilo ne pikic ne vročine


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu Lovely)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: oktobrski lumpiji 08
10.11.2009 21:34:28   
janja 27
mbd....mi se tud ne bomo cepli za gripo....po moje too much panike okoli tega....

o kako lepo da se tako slikajo v vrtcu, pri nas se slikajo za novo leto z božičkom pol pa enkrat spomladi eno skupinsko, kolendar je super ideja....

jaz pa grem jutri na govorilne za manco , da mal zvem kaj dela moja velika pupika...al nagaja al je pridkanauser posted image user posted image user posted image
pa še jutri bo povedala obnovo knjige ( seveda skupaj z vzgojiteljico in knjigo ) pa narisala je nekaj po knjigi, jo moram pa pohvalit mi je začela kr lepo pisat, ne vem niti je ne silim ma kr kaže interes, valla a pri vas že kaj pišete, naša lepo napiše svoje ime in priimek, metko, ime moža in mene.....to vse sama od sebe brez da kam gleda, če pa ji napišem ne vem stavek napirmer -  nona vse najboljše -  ga napiše s tem da gleda moje črke....
danes je narisala kravo jo moram slikat bom dala verjetno na fbuser posted image user posted image

afnica joj toel z lovljenjem vode ..no commnet...jaz upma da sem končala ne vem al pri 18 mesecih daš še enkrat vodo no takrat jo bom provala v kahlico dobit ker s temi vrečkami sem skor živce zgubilauser posted image user posted image user posted image ...vse pohvale zate ker vem da je pri puncah tole mukauser posted image user posted image user posted image ...


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: oktobrski lumpiji 08
11.11.2009 6:51:55   
jolly123
Jutro! Jaz grem pa zdaj na en seminar, se mi res ne da poslušat o neki novi zakonodaji, ampak treba je user posted image Tajko še vedno kašlja ponoči, tko da je še kar doma, no danes bo pri mojih, ga že komaj čakata.

IZVIRNO SPOROČILO: janja 27

IZVIRNO SPOROČILO: jolly123

Jaz sem bila zdaj na govorilnih urah v vrtcu in za našega otroka same pohvale. Sploh ne vejo da ga majo, je sam, spi sam, sodeluje....sem ful vesela res, da je od takega tečkota ratal tako priden otrok user posted image  


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pa mi nisi vrjela k sem ti cel cajt govorila da bo pridkan

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

starjši bo boljš bouser posted image user posted image user posted image user posted image



Ma človek težko verjame pri takem vreščanju kot ga je naš izvajal user posted image zdej pa res ne morem verjet je kar KLIK naredilo in moj otrok je čisto drugi otrok. ODRASEL je, VSE ve, samo govort še ne more, razume ko mu kaj povem, meni je to kot kak kvantni preskok user posted image

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   [Brisano sporočilo]
11.11.2009 7:41:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jolly123)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   [Brisano sporočilo]
11.11.2009 7:43:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu gogabojan)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   [Brisano sporočilo]
11.11.2009 7:51:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu janja 27)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   [Brisano sporočilo]
11.11.2009 8:00:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jolly123)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: oktobrski lumpiji 08
11.11.2009 8:00:33   
mbd0411
Janja,mi sploh še nismo nikoli dali vode,ker za vsako tista vrečka dol gre...user posted image Če bi bil bolan bi se že mogla bolj potrudit,tako pa niso nič komplicirali...pač 1x naj prinesem ko bo ratalouser posted image ,bom kar v lonček lovila ali kahlico..
Ali je katera že dala kaj na kahlico sedet??? Mi smo našega še parkrat.Pa takoj vstane kot bi ga kaj pičilo vzame kahlico in si jo na glavo hoče dat..user posted image Upam,da tega ne bo počel ko bo polnauser posted image
Valla,našega je tudi sam trebuščekuser posted image
Tudi veliko poje.V vrtcu vse kar mu dajo,doma pa tudi..Samo pri špinači se ustavi.
Uh,mene pa danes čaka borzauser posted image user posted image user posted image ,tole mi nič ne sede.Bi raje delala,kot pa tja hodila.Bom poskusila kaj dobrega zase iztržitiuser posted image


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   [Brisano sporočilo]
11.11.2009 8:07:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lovely)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   [Brisano sporočilo]
11.11.2009 8:21:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu janja 27)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: oktobrski lumpiji 08
11.11.2009 11:49:35   
jana84
živjo!

Naš Jakob je imel samo enkrat rahlo reakcijo na cepljenje (2.cepljenj v nogico - malo rdeče in trdo na mestu cepljenja, zvečer vročina nekaj čez 38 in to je to). Sedaj ko je bil cepljen v ramo pa ni imel popolnoma nobene reakcije, tudi rokica ga ni nič bolela al kaj podobnega.

Kahlica...ja, mi ga poskusimo dat na kahlico ko se le da...Vendar je tako kot je napisala mbd...kot bi ga kaj piknilo v ritko...pa noge stegne in ni šans da bi se vsedel...Ko je oblečen pa ni problema...sedi in se igra... No, se moram pa vseeno malo pohvalit: včeraj zjutraj (čist takoj ko se je zbudil, je še malo spal zraven user posted image ) je po ne vem kolk časa spet lulal na kahlici...Prav priden. Ga je mož vprašal če bi lulan na kahlici in on pokima in ja,ja,ja...In je ratalo. user posted image  Danes zjutraj pa še večje presenečenje...Se je zbudil ene 10minut pred njegovo uro in sem ga jaz nesla iz sobe v kopalnico in je videl da tatko sedi na školjki...Potem ga vprašam če bi šel lulat na kahlico in ga slečemo in posedemo nanjo. On 10sekund sedi pol pa vstane in se napoti proti školjki. Jaz pa ga primem in posedem na školjko in ta mulc mali lula v školjko...Pa kolk je bil ponosen sam nase, da je lulal v školjko!!! user posted image  Tako veselje, da ni za verjet...user posted image user posted image user posted image

Glede cepljenja za to ta novo gripo: jaz in Jakob se bova skor ziher cepila...Smo se včeraj malo pogovarjali z mamo in setrami glede tega in je mama rekla, da reakcij skoraj ni, če pa so so to malo bolečine v rami, mogoče malo povišana temperatura, otroci so morda malo sitni in to je to...Nočem pa da mi zboli in bog ne daj kakšnega smrtnega primera...Raje da ima en dan vročino in bo potem bolj zaščiten...

Včeraj sem šla jaz po Jakoba v vrtec in malo povprašala vzgojiteljico kako in kaj je z našim nagajivčkom...Je rekla, da je zelooo priden. Ko je zaspan gre kar sam proti svoji posteljici (ker je med tamajhnimi še vedno spančka v posteljici, malo večji pa na ležalnikih) in začne plezati vanjo...Potem mu dajo dudo malo čaja in zaspi...Priden user posted image ...da bi bil tudi doma tako! No, drugače zelo rad je, tako da to ni noben problem...Pa še to je rekla, da najrajši pa se igra v sosednji skupini v kuhinji, kjer meša po kozičkah...Da bo kuhar ko bo velik...Sva se pa pogovarjali z vzgojiteljico glede flaške in smo prišle do sklepa, da bomo poskusli mu zamenjat cucelj z tistim trdim oziroma mehkim nastavkom za pitje. Doma ni najbolj navdušen, ampak enkrat je treba presekat...Tako da verjetno jutri dobi že tisti nastavek za v vrtec...

Pa še to ugotavljam zadnje dni, da noče več mleka pit zvečer in ne zjtraj. Danes zjutraj ga je po 3dneh spet spil 150ml, ampak samo zato ker ni dobil čaja...Bo treba res nekaj spremenit zvečer, ker drugače bo otrok lačen ponoči...Najraj bi mu testenine skuhala zvečer, ker jih ima tako zelo rad...Pa da se naje in da je ponoči potem mir...
Danes spet ni skor nič spal ponoči...Ne vem kdaj bo kaj bolje, ker meni se že meša...Pol pa zjutraj spim tja do 8h, prej ko se spravim k sebi je ura 9...ina kaj mi potem ostane za se učit, če pa še tuki klepetam?!

Zatorej, mrš nazaj za knjige... lepo se imejte na tak lep sončen dan...No vsaj pr nas je , včeraj je bil pa tudi user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil jana_k -- 11.11.2009 11:52:52 >


_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: oktobrski lumpiji 08
11.11.2009 13:15:49   
Tejčika29
Eto Janja, podatki za seznam, Alina je imela šele danes P, ker so ga prestavli za skoraj en mesec: 8.200 in 74 cm.

Železo je zdaj tud ok 119, HB, je bla pa bogica, ker je bila cepljena in še kri so ji vzeli. Cel čas je jokala, očitno ima strah še od zadnjič ko so ji jemali kri. Sicer je vse ok, le nahodna je, P ni rekla nobene, jaz pa sem se za slabo voljo naše dame opravičila. Upam da ne bo reakcije na cepljenje, je rekla da je naj ne bi bilo!

Sicer smo ok, od petka do nedelje gremo v Čateške toplice malo uživat. Se že veselim gusarske ladje... Baje imajo super, tudi za otroke.

Alino smo slikali pri foto Tonica v Žalcu pri 3 mesecih in zdaj ob enem letu in smo super zadovoljni. Cena za komplet 7 slik + slika koledarček 35.-

Dobili smo 3 zobek, vsi ostali se štelajo in bodo hitro zunaj. Posledično slabo spimo, upam na boljše čase. Ve ste to povečini že dale čez, pri nas se pa šele dobro začenja.

Lepo bodite!

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: oktobrski lumpiji 08
11.11.2009 13:38:38   
afnica mala
tejčika- super za železouser posted image , si se odahnila, kaj ne? Ful ugodno slikanje , ,i bomo dali nekaj čez 70 eur- 6 slik v zgibanki in to je to. Bo treba v vaš konec.

lulanje- prvič, ko sem jo dala na kahkico (ko je bila eno jutro plenica skoraj suha, sva hitro iskala kahlico in že prvič je bilo uspešno) je lulala brez pronlema in potem tisti dan ves dan. Tega je že mesec in pol.
Knalu za tem so ji odkrili bakterijo v urinu in me malo skrbi, da zadržuje vodo in se ji vrača v ledbička. Januraja, ko bo imela na pediatrični pregled se bom pozanimala, potem pa v akcijo. Jo pa damo zadnje čase vedno na kahlico pred kopanjem in skoraj vedno lula, potem pa hoče papir, da si rito ubriše in vrže papir b kahlico Še dobro, da sva poštudirala to, prej sva čakala, na z Neli na previjalni, da se polula, pa se skoraj nikoli ni- ne sme lulat v vodo, da ji ne gre nazaj v ledvička). Pa zadnjič sem jo dala zjutraj, ker nočna plenička ni bla zelo mokra in je takoj lulala. Mislim, da ne bo pronlema s tem, samo da dobim zeleno luč.

(odgovor članu Tejčika29)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: oktobrski lumpiji 08
11.11.2009 21:20:41   
Lucka1
IZVIRNO SPOROČILO: Lovely

Hm. A res noben lumpi ni imel reakcije na 3. cepljenje? Svašta. Inya edina al kva.


naš lump ima jutri pregled in cepljenje, tako da bom še poročala...upam pa, da ne bo kake reakcije...user posted image

(odgovor članu Lovely)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: oktobrski lumpiji 08
11.11.2009 21:25:58   
Lucka1
IZVIRNO SPOROČILO: valla.

Evo, jaz sem ta teden res nehala, oz. je nehal Tilen. Drugega mleka ne pije. Za večerjo mu naredim kakšen čokolešnik, gres, kruh ali pirine napihnjence z mlekom,... gledam, da je bolj mlečno, čeprav ne vedno. Če je npr. kruh, mu dam lonček mleka zraven, spjie ga npr. pol deci.  Potem pa umit in spat.


valla - kaj so pirini napihnjenci?

ooo, a že tako lepo je in pije, da če daš zraven skodelico, lepo popije??? No, pri nas smo šele sedaj poskusili, da sam kaj poje. In je zeeeelo zabavno. Ravno danes je jedel mandarino po koščkih, vmes je malo preveril, kako izgleda krožnik od spodaj in seveda vse stersel po mizi...pa potem zložil nazaj...ampak pojedel je lepo celo madarino. Podobno je z banano ali kruhom, ostalega pa še nisem probala. Si pa ne predstavljam, da bi mu dala kaj, za kar potrebuje žlico?? A vaši že sami jedo?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: oktobrski lumpiji 08
11.11.2009 21:27:35   
Lucka1
IZVIRNO SPOROČILO: valla.

joj, jaz tudi komaj čakam drug mesec, da grem na govorilne. Ta mesec nisem imela časa. Me pa ful zanima, kaj bo kaj povedala, ker imamo zdaj novo vzgojiteljico, ki je precej "stroga" in "zahtevna" - v dobrem smislu. Nik je tudi že povedal za bralno značko Pod medvedovim dežnikom in to baje najboljš od vseh user posted image  Ful ima dar za pripovedovanje in igranje predstav. Že lani so ga ful hvalile.
Piše pa skoraj vse črke, določene besede že kar sam napiše (si jih črkuje), prepozna prvo črko besede in potem kar gre pri teh enostavnih: mami, oči, babi,... na enak način tudi bere imena sovrtičkarjev :) Riše pa tudi ful lepo. Kar daj slikce gor, me ful zanima!


hej punce, kako je s temi govorilnimi - a hodite vsak mesec ali kako to gre? Pri nas je tako, da so prvo sredo v mesecu, ampak traja samo 1.5 ure, naroči pa na 15 minut, kar pomeni, da pride 6 staršev na vrsto, otrok pa je 14.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   [Brisano sporočilo]
11.11.2009 22:02:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lucka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?