|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
13.12.2009 16:45:18   
mateyka
ne vem, verjetno jih je več vrst (diafragem namreč). bi se bilo treba za vse metode malo bolj podrobno pozanimat pri kakem bolj kompetentnem kot jaz.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
13.12.2009 18:50:08   
Anonimen
Hej!

Jaz se bom omejila samo na to bolezen ledvic; 1. stopnja je čist čist začetek, al ne? In ne pomeni, da lahko končaš na dializi!
Glede na to, da si imela biopsijo ledvice, imaš torej postavljeno ČISTO TOČNO diagnozo (brez "špekuliranja"-lah bi blo to al pa mogoče ono....).
Svetujem ti, da se NUJNO posvetuješ z nefrologom, kakšne so šanse za tako res drastično poslabšanja, da bi morala kar na dializo ( to je iz stopnje 1 na stopnjo 5....), kako se lahko poslabša delovenja ledvic v nosečnosti,če se lahko popravi po porodu...
Verjetno bodohtar reku, ja ne morem točno rečt; pa naj da VSJ PRIBLIŽNO OECNO! V % naprimer.... pa če majo kak podoben primer vprašaj....

Kdaj pa bi moral imet sin operacijo srčka? KEr to bo res en velik dodaten stre zate, kar verjetno tudi vpliva na ledvice?

Ma, odločitev je res težka; ampak vedi-kakorkoli se boš odločla-TVOJ ODLOČITEV BO PRAVILNA!!!!! Upam, in želim ti, da te bo mož ves čas podpiral user posted image .

Jaz ponavadi poskušam zbrat vse žive informacije o kaki temi (npr. o ledvični bolezni) in potem pretehtm možnosti in se nekak odločim. Ti nimaš veliko časa, zato nujno k nefrologu pa malo po netu pobrskaj.

Veš, na koncu bo vse v redu! Res. noben ažupa se ne poje tak vroča, kot se skuha! Karkoli boš naredila, bo prav!!!! Ej, NE moreš se nepravilno odločit! res.

Držim pesti zate in tvojo družinico, pa čeprav vas morda "samo" 5 (ej, čestitke za tri otročke! meni se zdi že to izjemno).

Eh, upam, da sem vsaj malo pomgala.....

DRŽI SE!!!!! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
13.12.2009 19:06:09   
Anonimen
Joj,anonimna,a veš kako bi bila jaz vesela,da bi imela te izvide,ki jih omenjaš user posted image
Od biopsije je minilo mesec in pol in jih še kar ni in ni.Sem v petek klicala v Ljubljano in so mi rekli naj jih tudi še najmanj dva tedna ne pričakujem,ker je vse odvisno od patalogov,ki delajo te preiskave.
KLB prve stopnje so mi postavili na podlagi ostalih težav,brez teh izvidov. In vem,da lahko mine tudi 10 let do dialize,lahk pa tudi 1 leto. Tega se kolikor jaz vem nekako ne da točno ocenit.
Vsi pa vemo,da nosečnost dodatno obremeni ledvice.Pritisk v ledvicah je večji,katerega mi že zdaj znižujejo,kljub temu da imam normalni pritk normalen oziroma nizek.
Itak,da bom poskusila zbrat kar se da veliko informacij,da se bom na koncu le prav odločila...no če se v tej situaciji sploh lahko user posted image
Mislim,da pa imaš prav,da mi vsaj na podlagi tega kar vemo lahko dajo približno oceni,koliko jaz tvegam. Po drugi strani pa so se že v tretji nosečnosti bali,da bom dobila hudo preklamsijo(upam,da sem prav napisala)posledično zaradi težav z ledvicami,ker takrat sem bila tudi prvič poslana k nefrologu.
Tako,da se bojim negativnega odnosa s strani ginekologa in nefrologa.Bom jutri vedela malo več in resnično upam na vsaj nekaj vzpodbudnih besed in da morda jaz preveč kompliciram.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
13.12.2009 20:15:47   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Saj sploh ni nujno,da bi bil scenarij tako hud.Je pa res,da bi morala prekinit vso terapijo,ki jo redno jemljem.
Sem tip človeka,ki vedno upa na najboljše.

Za namenček,pa je najmlajši sin včeraj zbolel za vodenimi kozami! A katera ve,kako to vpliva na nosečnost?
Jaz sem jih pa že prebolela.


potem glede koz nimaš kaj skrbeti, imaš protitelesa. Tudi jaz držim pesti, da se vse srečno izide user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
13.12.2009 21:03:47   
lex
Jaz te popolnoma razumem. Bila sem na istem kot ti, le da sem jaz bila zdrava. vedno sem si zelela 3 otroke, a po drugem otroku, sem si nekako dopovedovala, da je dovolj, da zaenkrat nimam vec volje za dojencka, da se posvetim svoji hcerkici in sinu in da z njima uzivam, ter da zacnema zidat hiso. Pa se je zgodilo, dobrih 5 mesecev po srednji hcerkici sem na testu ugledala plus, na tiho sem upala, da bom splavla, da kaj mi je tega treba, da ne bom imela tega otroka,........... Pa sem vseeno odlocila, da jo obdrzim in sedaj je stara leto in pol in mi ni zal.
V tvojem primeru bi se najprej posvetovala z zdravniki in ti ti bodo pomagali, da se odlocis, ker ti bodo predstavili dejstva in potem na podlagi teh dejstev se odlocita skupaj.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
13.12.2009 22:12:05   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

.......in da morda jaz preveč kompliciram.




NE, ne kompliciraš preveč. niti pod razno! si v zeeeeeelo težki situaciji. In NE kompliciraš!!!!

Fajn opravi jutri-napiši si istek, kaj vse boš vprašala; saj veš, ko dr. začne govorit....kar pozabiš, kaj si hotel....
DRŽIM PESTI ZATE in sigurno nisem edina!!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
14.12.2009 10:21:50   
Anonimen
Punce...user posted image user posted image
Klicala sem v Ljubljano in nič vzpodbudnega nisem slišala. Priporočili so mi prekinitev nosečnosti user posted image
Sicer mi ne vedo povedat,kaj bi se zgodilo. Lahko,da tudi nič,vendar da vseeno preveč tvegam.
Obstaja 30% možnosti da bo šlo vse narobe,za dosti predčasen porod,obstaja možnost,da bi bolezen pobezljala,tako se je izrazil nefrolog. Kot sem že včeraj pisala obstaja tudi ta možnost,da ledvice odpovedo.

Na koncu me je potolažil,da pa si vseeno še naj vzamem čas za razmislek do drugega tedna,ko pride še moja druga nefrologinja z dopusta in se bomo skupaj pogovorili. Do takrat pa upa,da bodo še izvidi iz biopsije končani.
Je bil pa zdravnik zelo prijazen in razumevajoč,tako da sem vsaj tega vesela,da se še nihče ni drl na mene po telefonu.
Pravi,da se bo tudi sam potrudil poiskati čimveč podatkov v zvezi z nosečnostjo in mojo boleznijo in da če se bom odločila obdržat,bomo morali vsi skupaj sprejet tveganje.
Danes popoldan grem še do ginekologinje in bom prosila še za njeno mnenje,vendar mislim,da sem glavno in najbolj pomembno mnenje že dobila.
Tako zelo sem upala,da morda preveč kompliciram,zdaj pa tole. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
14.12.2009 10:23:22   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Punce...user posted image user posted image
Klicala sem v Ljubljano in nič vzpodbudnega nisem slišala. Priporočili so mi prekinitev nosečnosti user posted image
Sicer mi ne vedo povedat,kaj bi se zgodilo. Lahko,da tudi nič,vendar da vseeno preveč tvegam.
Obstaja 30% možnosti da bo šlo vse narobe,za dosti predčasen porod,obstaja možnost,da bi bolezen pobezljala,tako se je izrazil nefrolog. Kot sem že včeraj pisala obstaja tudi ta možnost,da ledvice odpovedo.

Na koncu me je potolažil,da pa si vseeno še naj vzamem čas za razmislek do drugega tedna,ko pride še moja druga nefrologinja z dopusta in se bomo skupaj pogovorili. Do takrat pa upa,da bodo še izvidi iz biopsije končani.
Je bil pa zdravnik zelo prijazen in razumevajoč,tako da sem vsaj tega vesela,da se še nihče ni drl na mene po telefonu.
Pravi,da se bo tudi sam potrudil poiskati čimveč podatkov v zvezi z nosečnostjo in mojo boleznijo in da če se bom odločila obdržat,bomo morali vsi skupaj sprejet tveganje.
Danes popoldan grem še do ginekologinje in bom prosila še za njeno mnenje,vendar mislim,da sem glavno in najbolj pomembno mnenje že dobila.
Tako zelo sem upala,da morda preveč kompliciram,zdaj pa tole. user posted image user posted image user posted image

Sem ravno prebrala celotno tvojo zgodbo in ti pošiljam kopico user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
14.12.2009 22:35:30   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Punce...user posted image user posted image
Klicala sem v Ljubljano in nič vzpodbudnega nisem slišala. Priporočili so mi prekinitev nosečnosti user posted image
Sicer mi ne vedo povedat,kaj bi se zgodilo. Lahko,da tudi nič,vendar da vseeno preveč tvegam.
Obstaja 30% možnosti da bo šlo vse narobe,za dosti predčasen porod,obstaja možnost,da bi bolezen pobezljala,tako se je izrazil nefrolog. Kot sem že včeraj pisala obstaja tudi ta možnost,da ledvice odpovedo.

Na koncu me je potolažil,da pa si vseeno še naj vzamem čas za razmislek do drugega tedna,ko pride še moja druga nefrologinja z dopusta in se bomo skupaj pogovorili. Do takrat pa upa,da bodo še izvidi iz biopsije končani.
Je bil pa zdravnik zelo prijazen in razumevajoč,tako da sem vsaj tega vesela,da se še nihče ni drl na mene po telefonu.
Pravi,da se bo tudi sam potrudil poiskati čimveč podatkov v zvezi z nosečnostjo in mojo boleznijo in da če se bom odločila obdržat,bomo morali vsi skupaj sprejet tveganje.
Danes popoldan grem še do ginekologinje in bom prosila še za njeno mnenje,vendar mislim,da sem glavno in najbolj pomembno mnenje že dobila.
Tako zelo sem upala,da morda preveč kompliciram,zdaj pa tole. user posted image user posted image user posted image



Ojoj.... Se od mene veliiiiiko user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image objemov!!!!!

Malo sem po internetu pobrskala in našla tele linke;


http://www.pregnancy-info.net/kidney_disease.html

http://emedicine.medscape.com/article/246123-overview

http://www.patient.co.uk/doctor/Renal-Disease-in-Pregnancy.htm

in res niso preveč vzpodbudni zate. ah, na koncu RES moraš dati SEBE na prvo mesto in poskrbeeti zase; si ponosna mamica 3 otrok in narava ti mogoče z boleznijo ledvic nekako preprečuje, da bi imela še enega..... Glede na podatke iz tistih člankov, je lahko zelo nevarno za oba, za tebe in za plod, za tebe celo zelo bolj.
Počakaj še ta teden dni, da pride tvoja nefrologinja, mogoče pa bodo kaj pospešiili te izvide biopsije; verjetno takih primerov ni veliko, mogoče predstavijo tvoj primer na konziliju več zdravnikov; več glav več ve.....DRŽIM PESTI !
Veliko nas bo mislilo nate, res!
Ena od punc ima nek tak slogan-na koncu je vse dobro, če še ni dobro, še ni konec (ne znam na pamet....)-tega se drži. Konec bo v redu. In sčasoma postajal vedno bolj srečen, tak ali onak....

Hej, drži se!!!!!!!
Mislim nate!
Vsaka tvoja odločitev bo pravilna. pika!
--------------

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
14.12.2009 22:53:58   
nejcko
Jaz ti pošiljam le en velik objem in ti želim vse dobro. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
14.12.2009 23:51:51   
Anonimen
Anonimna,resnično ti hvala za linke. Jaz tepec pa iščem samo po slovenskih straneh in seveda nisem nič našla. Sem pa spet razočarana,ker tudi tukaj ni napisano to kar bi rada prebrala,da bo vse v redu user posted image
Sem bila popoldan pri ginekologinji,ki iz svojega strokovnega vidika ni dala nobenega nasveta,nič. Pravi,da take pacientke še ni imela in da se bom morala pogovorit z nefrologi.

Sem pa videla svojo malo pikico na UZ. Nisem vedela ali se naj jočem ali se naj nasmehnem.
Potrdila je 6 tednov nosečnosti,nato pa mi je napisala napotnico za UPN,da ne bom rabila hodit nazaj,če se za to odločim.
Kako se bom odločila še ne vem,bom res počakala še do ponedeljka. Vem,da sem nora,ampak jaz imam občutek da bo vse v redu,tudi če donosim.
Ne vem,a sem kriva jaz ker sem tako obupana,ali je kaj drugega,ampak tudi mož bi sedaj rad dobil čimveč odgovorov,preden se odločiva za karkoli.
Mogoče pa se boji,da bom zblaznela user posted image

Hvala vam,da me ne obtožujete in mi pomagate z nasveti.user posted image user posted image Obtožujem se pa dovolj že sama.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
15.12.2009 8:07:42   
mateyka
ne se obtoževat. to te samo extra razjeda, koristi pa ni nobene od tega. na koncu bo vse tako kot mora bit, ker drugače itak ni šlo. user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
15.12.2009 10:47:31   
slovenka
Joj, ne se tako sekirati in obtoževati... Mislim, da moraš najprej misliti nase in že rojene otroke. V kolikor se odločiš za veliko tveganje, moraš že ob odločitvi sprejeti tudi odgovornost za posledice. REs sem si želela, da ti bodo dali bolj spodbudne nasvete, ampak če jih ni, če so zdravstveni razlogi, se res ne smeš toliko obtoževati in sekirati... Jaz osebno tudi nisem kakšna zagovornica splava in v svoji starosti ga načrtno ne bi šla delat, vendar pa se tudi ne bi zelo obtoževala, v kolikor bi ga morala opraviti. Saj če si želiš še enega otroka, je še kdaj kasneje čas za to. Naj se sedaj najprej reši situacija s sinovo operacijo in razjasni stanje tvojih ledvic, potem se pa odločita z možem za otroka, ko bo čas za to in bodo strokovnjaki rekli, da je pametno tako. Pa veliko pozitivne energije!

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
15.12.2009 19:00:38   
viroza
Imaš obliže imaš inekcije imaš mireno-je ene sorte obroček ma je "plastika".In iz lastnih izkušenj ti povem da je zakon.Upam da si se prav odločila glede nosečnosti in tvojega zdravja.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
16.12.2009 8:11:06   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: viroza

Imaš obliže imaš inekcije imaš mireno-je ene sorte obroček ma je "plastika".In iz lastnih izkušenj ti povem da je zakon.Upam da si se prav odločila glede nosečnosti in tvojega zdravja.user posted image




Tak navaden obroček sem imela pa mi je povzročal težave user posted image
Ravno ta mesec sem že klicala,da vseeno pridem po mireno(te še nisem imela),ampak mi tudi to ginekologinja odsvetuje,ker sem nagnjena k vnetjem in po mireni jih je baje lahko še več.
Sicer pa mi je zdaj na pregledu tudi sama rekla,da glede na zdravstveno stanje bi bila morda možna sterilizacija in mislim,da bom mogla o tem malo bolj razmislit. Ker si pa res želim neko 100% zaščito.

Slovenka,ko sem prebrala tvoj podpis,me je še bolj stisnilo user posted image
Komaj čakam ponedeljek in še vedno upam,na dobre novice. user posted image

(odgovor članu viroza)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
17.12.2009 21:15:15   
viroza
Kar se tiče vnetij v 3 letih nisem imela niti enga-sreča.Želim ti veliko sreče in poln košuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
17.12.2009 21:42:08   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: viroza

Imaš obliže imaš inekcije imaš mireno-je ene sorte obroček ma je "plastika".In iz lastnih izkušenj ti povem da je zakon.Upam da si se prav odločila glede nosečnosti in tvojega zdravja.user posted image




Tak navaden obroček sem imela pa mi je povzročal težave user posted image
Ravno ta mesec sem že klicala,da vseeno pridem po mireno(te še nisem imela),ampak mi tudi to ginekologinja odsvetuje,ker sem nagnjena k vnetjem in po mireni jih je baje lahko še več.
Sicer pa mi je zdaj na pregledu tudi sama rekla,da glede na zdravstveno stanje bi bila morda možna sterilizacija in mislim,da bom mogla o tem malo bolj razmislit. Ker si pa res želim neko 100% zaščito.

Slovenka,ko sem prebrala tvoj podpis,me je še bolj stisnilo user posted image
Komaj čakam ponedeljek in še vedno upam,na dobre novice. user posted image


Anonimna, no, no - ti si sigurno to že našla, saj imaš ja kar tri otroke. Ne vse energije in misli osredotočiti na to, česar morda ne boš mogla imeti, ampak se osredotoči na vse lepo, kar imaš! In zares močno upam, da se vse uredi in ne boš več imela skrbi. Sicer pa res, tudi če novice ne bodo dobre glede 4. dojenčka, osredotoči se na preostale tri, ne dovoli si biti depresivna. Mojemu možu je v nesreči umrl 15-letni brat in tašča do danes ni mogla mimo tega, pa je že preko 20 let, za moža, ki je bil mlajši brat, je bilo pa življenje predvsem zaradi nje veliko težje... Torej, zaradi splava v zgodnji nosečnosti ti ne smeš pozabiti na preostale tri in jim krajšati veselja, sicer ti bodo to kdaj kasneje sponašali. Pomisli, koliko ljudi niti do prvega otročička ne more. Morda je to slaba tolažba, a trije mucki bi ti morali biti kar dobra tolažba user posted image

Glede kontracepcije - kaj pa je s kondomi narobe? user posted image Midva z možem jih imava (in uporabljava user posted image ), no ne zdaj, ker sem spet noseča, ampak sicer pa ja... Pa se mi zdi, kot da sva edina na svetu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
18.12.2009 9:05:36   
Anonimen
Slovenka,seveda sem že našla tisto za kar je vredno umreti,sam meni kot veliki nasprotnici splava,srce ne da,da bi storila splav. Dejansko bo za dobrobit mojih otrok,ki jih že imam umrl nekdo drug in to po moji krivdi user posted image
Uh,bolje da niti ne pišem,ker mi je potem še bolj hudo.
Sem pa pisala še dr. Pušenjaku,ki sem mu na kratko opisla situacijo in me je res potolažil. Je napisano čisto drugače,kot mi je to povedal nefrolog. Torej zdaj čakam še na ponedeljek,še za tretjo mnenje. Potihem upam,da bo tudi bolj svetlo,ker sem pa že zdaj zmedena,kako mi lahko ena oseba zelo priporoča prekinitev,medtem,ko dr. Pušenjak piše,da je možno donosit,brez nekega velikega tveganja,pač ob skrbnem spremljanju nefrologa in tistega za pataloško nosečnost(kaj sploh to pomeni) user posted image
Mož mi bo pa možgane ven strosil,ker me hoče k pameti spravit. Samo,kaj ko ne razmišljam z možgani.
Mislim,da se me loteva že neka depresija.
Bom sporočila v ponedeljek,kaj sem zvedela.

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
18.12.2009 10:26:18   
Anonimen
Hej anonimna!
Sem si prečitala pušenjakov dgovor; in jaz sem tudi iz tuje literature zasledila, da pri KLB 1. stopnje ne bo smelo biti večjih težav.
A maš ti že zdaj zvišan krvni pritisk? Ker se mi zdi, da to "doda" tveganje. A jemlješ zdravila? Veš da v nosečnosti NE smeš jemat zdravil, ki se jih priporoča pri bolezni ledvic, za pritisk lahko jemlješ samo METILDOPA tablete (okej, PROTI pritisku.....). Mogoče pa jih že jemlješ, pa lahko že to kaj škodi otročku? ma ne vem......sem malo čitala po internetu ;)

Najboljše bo res, da DOBIŠ TOČEN IZVID BIOPSIJE; men se zdi, da ti oni lahko dajo takeg "predhodnega", ki bi kar dobro nakazal, za kako bolezen ledvic gre. Kaj pa če pokličeš na inštitut za patologijo, to je na medicinski fakulteti v LJ, pa tam prosiš, da te vežejo na izvide pa da gre za biopsijo ledvice, pa mogoče tam prosiš, če izvid "pospešijo", glede na nosečnost. Bom probala zbrskat cifro, sam ne znam sočasno, ko pišem ta odgovor.....

Drgač pa-drži se! Veliko mislim nate!!!!!
Ena druga anonimna ;)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
18.12.2009 10:30:14   
Anonimen
Evo, tu so telefonske (upam, da sam klikneš, pa se odpre):

http://www.mf.uni-lj.si/ipat/331

to je inštitut za patologijo.
Majo prav obkrožen kvadratek BIOPSIJE in pod IZVIDI to številko: 01)543-7111
Pokliči, če je že izvid, če pa ga še ni, če ga lahko se potrudijo nardit do pondelka, če je možno, ker maš zelo težko situacijo in nimaš lih dosti časa.....Po moje prijazna beseda večinoma lepo mesto najde user posted image
Držim pesti!
Potem pa idi ven na sonček, pa malo globoko dihaj, pa se malo poskusi spočit, pa razmišljal o novoletni darilih, pa kaj koga od tvojih otrok veseli (od vseh treh in od največjega-možeka ).
Ej, fajn bodi!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
18.12.2009 10:40:27   
uršulina
Živjo!

Glede jemanja zdravil med nosečnostjo, imeli smo že pacientke ki so na dializi pa so donosile otročka in pa tudi bolnice, ki so po presaditvi ledvic in so tudi rodile. Vsem ki presadijo ledvice so vezani na jemanje doživljenske terapije, ko pacientka ki je transplantirana zanosi se ji terapija prilagodi, vsekakor pa se ne opusti.
Zato nikar ne strašite in Anonimne glede terapije!
Ne pusti se in svetujem ti da počakaš, da se res dogovorite z nefrologom, ginekologom , sigurno doste našli ugodno rešitev. Ti pa kar pogumno.
Spartnerjem se veliko pogovarjaj, da ti bo lažje. Ne razmišljaj o depresiji, če je tako hudo prosi za strokovno pomoč!
Glede izvida biopsije! Izvidov po telefonu ne sporočajo,zaradi varovanja bolnikovih podatkov, pa verjemite mi da ne bi nič razumela kaj je napisano oziroma kar vam povedo!

Anonimna bodi  pogumna,  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
18.12.2009 11:09:53   
Anonimen
Zdaj sem pa doživela šok user posted image
Hvala,anonimna za telefonsko številko. Se vidi,da nisem ravno pri sebi,ker sploh nisem pomislila,da bi direkt tja poklicala.
In kaj so mi povedali...da so bili moji izvidi končani dne 20.11.,da so imeli tudi že seminar,kjer so se odločali o terapiji in nadaljnih postopkih,da pa mi trenutno ne more niti nič povedat,ker ima pred sabo samo te podatke in ne izvidov.
Rekla mi je,da bo opozorila glavnega zdravnika,ki bi naj prejel te izvide in se potem najboljše da drug teden slišimo.
Zelo,zelo sem jezna. Nekje tam v enem kotu ležijo izvidi,ki bi meni trenutno veliko pomagali,oni pa trdijo,da jih ni user posted image

Glede zdravil,sem že napisala,da sem nehala jemat vse odkar vem,da sem noseča. Jedla pa sem zdravila za pritisk,za holesterol in za astmo,za katare pa sem v navodilih prebrala,da se ne smejo jemat v nosečnosti.

(odgovor članu uršulina)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
18.12.2009 11:13:50   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: uršulina

Živjo!

Glede jemanja zdravil med nosečnostjo, imeli smo že pacientke ki so na dializi pa so donosile otročka in pa tudi bolnice, ki so po presaditvi ledvic in so tudi rodile. Vsem ki presadijo ledvice so vezani na jemanje doživljenske terapije, ko pacientka ki je transplantirana zanosi se ji terapija prilagodi, vsekakor pa se ne opusti.
Zato nikar ne strašite in Anonimne glede terapije!
Ne pusti se in svetujem ti da počakaš, da se res dogovorite z nefrologom, ginekologom , sigurno doste našli ugodno rešitev. Ti pa kar pogumno.
Spartnerjem se veliko pogovarjaj, da ti bo lažje. Ne razmišljaj o depresiji, če je tako hudo prosi za strokovno pomoč!
Glede izvida biopsije! Izvidov po telefonu ne sporočajo,zaradi varovanja bolnikovih podatkov, pa verjemite mi da ne bi nič razumela kaj je napisano oziroma kar vam povedo!

Anonimna bodi  pogumna,  user posted image


Uršulina,vidim da si v stiku s takimi bolnicami. A imaš morda informacijo,kako bi pa nosečnost vplivala na ledvice. Trenutno sem na 1 stopnji,torej kakšna je verjetnost,da preidem recimo do 2 ali 3 stopnje,ali pa boh ne daj še višje?
Ker tudi to meni dosti pove. Ko se enkrat začnejo težave,več ni poti nazaj,kar je potem tudi manj časa za "normalno" življenje.

(odgovor članu uršulina)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
18.12.2009 12:12:38   
Anonimen
Pri kronicnem glomerulonefritisu gre za postopno usihanje ledvicne funkcije, proteinurijo in zmanjševanje velikosti ledvic zaradi primarne ali sekundarne ledvicne bolezni, neodzivne na zdravljenje. Na koncu sledi ledvicna odpoved, ki zahteva hemodializo.


To sem skopirala sem. Govorili so mi o tej bolezni,da bi naj to imela,vendar dokler ne dobim izvidov ne vem,če je to to ali ne.
Imam samo dokazano nefrotsko proteinurijo-vzrok zaenkrat neznan user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Noseča,jaz pa jokam!
18.12.2009 13:26:04   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: uršulina

Vsem ki presadijo ledvice so vezani na jemanje doživljenske terapije, ko pacientka ki je transplantirana zanosi se ji terapija prilagodi, vsekakor pa se ne opusti.
Zato nikar ne strašite in Anonimne glede terapije!


Anonimna bodi  pogumna,  user posted image



Joj, upam, da nisem koga prestrašla; ampak anonimna Ni napisla, da bi imela transplantirano ledvico ampak da ima kronino bolezen ledvic....In v sklpou le-te se jemlje pač zdravila (ACE zaviralce? in ti so v nosečnosti prepovedani; te sem mislila...malo mam preveč cajta pa po internetu srfam, ker se me je ta zgodba anonimne kar dotaknila.....).

Joj, glede izvida, ki JE ŽE GOTOV?!!!! uf.....
Veš, zdaj boš vsaj v pričetku nasl. tedna vsaj vedla, pri čem si; misli pozitivno!!!!!!
Vsaj neko odločitev boš lahko sprejela naslednji teden in potem ti bo siguuurno lažje!!!!

Do takrat pa-miren vikend! Smrekico ste že postavli?

(odgovor članu uršulina)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?