|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:09:36   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: end1
jaz se pa njih ne bojim, sam osebje v P pa ne vem če bi blo veselo, če bi jim tam dimila!

A to bi bil tvoj problem ali njihov (če oni niso navdušeni)? user posted image  V zakonu jasno piše, da se v zaprtih javnih prostorih ne sme kaditi tobaka in tobačnih izdelkov. Marihuana ni nikjer omenjena. user posted image


ajde maš prav! Sam a ne bi bilo lepo, da bi ti tam ob klistirju že babica rekla, če želite kaj za sprostitev.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 14:10:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu legenda_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:10:25   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: legenda_m

živjo, vprašanje za tiste, ki ste že rodile. a ste se odločile za EA. kaj pa recmo navadna maska mislm s plinom, se da zdržat? al pa v protibolečinska v žilo? velik jih omenja, da so ble sam zadete od tega. ampak mene je pa bl strah EA...
lep dan



natur..brez vsega.
treba se je psihično pripravit na porod....jaz sem se dost z meditacijo pripravljala...in je bil lep in nič boleč poroduser posted image


A si hodla kam na kakšne vaje?
Jaz sem se psihično pripravila na EA in nič druga.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:10:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: end1
Sam a ne bi bilo lepo, da bi ti tam ob klistirju že babica rekla, če želite kaj za sprostitev.

Ja saj to te ponavadi vprašajo, ampak katera ima pa jajca rečt, da bi rada še en joint skadila al' pa vsaj cookije glodala med popadki? user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:12:04   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: end1


jaz se pa njih ne bojim, sam osebje v P pa ne vem če bi blo veselo, če bi jim tam dimila!



Bi si pa potičko spekla, pa ne bi rabla kadituser posted image ....

Tole, da se da vzdržat je res. samo komu na čast trpet...razen če je to neka vrsta potrditve


ajde recept, prosimuser posted image ! Se vidi da sem stara in premlada da bi me o tem otroci poučiliuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 14:12:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:12:23   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


IZVIRNO SPOROČILO: legenda_m

živjo, vprašanje za tiste, ki ste že rodile. a ste se odločile za EA. kaj pa recmo navadna maska mislm s plinom, se da zdržat? al pa v protibolečinska v žilo? velik jih omenja, da so ble sam zadete od tega. ampak mene je pa bl strah EA...
lep dan

zakaj te je strah EA????

ne morem verjet kolk so nekateri malo poučeni o epiduralni..pejdi na predavanje pa a boš vzela ea al ne..sam da boš vedela zakaj se gre...

jaz sem imela EA in ne vem česa bi se mogla bat? manj bolečine?




Najbrž jo je zato strah, ker sliši zgobice od tistih, ki ji je niso imele. Tiste pa tako imajo največ povedat o EAuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:13:32   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: end1
Sam a ne bi bilo lepo, da bi ti tam ob klistirju že babica rekla, če želite kaj za sprostitev.

Ja saj to te ponavadi vprašajo, ampak katera ima pa jajca rečt, da bi rada še en joint skadila al' pa vsaj cookije glodala med popadki? user posted image


ja saj, ampak če bi bilo legalizirano, bi to ponudle a ne!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 14:14:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu amii)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:14:26   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: end1
IZVIRNO SPOROČILO: mika
IZVIRNO SPOROČILO: end1
jaz se pa njih ne bojim, sam osebje v P pa ne vem če bi blo veselo, če bi jim tam dimila!

Bi si pa potičko spekla, pa ne bi rabla kadituser posted image ....

ajde recept, prosimuser posted image ! Se vidi da sem stara in premlada da bi me o tem otroci poučiliuser posted image

Navadno potico speci, vanjo pa daj zdrobljene liste marihuane. Čeprav so piškotki bolj aktualni od potičk. user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:14:31   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: end1


ajde recept, prosimuser posted image ! Se vidi da sem stara in premlada da bi me o tem otroci poučiliuser posted image



Nimam pojma, ker potice ne pečemuser posted image ...najbrž  sam dodaš k ostalim sestavinam za poticouser posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:15:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: end1
ja saj, ampak če bi bilo legalizirano, bi to ponudle a ne!

Kateri dohtar si bo pa upal ženski med popadki vzeti piškot iz rok? user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:16:05   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

natur..brez vsega.
treba se je psihično pripravit na porod....jaz sem se dost z meditacijo pripravljala...in je bil lep in nič boleč poroduser posted image


lepo je videt, kako ene mislijo, da so z meditacijo kej rešle.. lej face it, si mela pač srečo in neboleče popadke...
tudi jaz sem šla v porodno z mislijo, da bo na izi in brez strahu...

se bo grdo slišalo, ampak takim ki mislijo, da je vse odvisno od bolečinskega praga in priprav na porod, bi privoščila enkrat doživet, kar smo doživele ene, ki pravimo, da je blo komaj na meji zdržljivega, pa bi potem govorile..

če me kej razjezi, so to ženske, ki so mele lahek porod in namesto, da bi bile hvaležne kaj ti jst vem komu zgoraj, potem trdijo, da se vse da zdržat...

jaz trdim, da če bi imela moje popadke, ti nobena meditacija ne bi pomagala.



lepo si napisala!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 14:16:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:20:29   
donna22
UmpaLumpa, tudi jaz mislim, da si dobro napisala! Porod zagotovo vsaka doživlja drugače.

Jaz sem (na srečouser posted image ) imela elektivni CR ... Če pa ga ne bi imela, bi pa verjetno bila ena od tistih, ki bi izkoristila vsako ''drogo,'' ki bi jo ponudliuser posted image user posted image
No, tudi pri CR ima vsaka drugače mnenje ... Mene ni skoraj nič bolelo potem, punca, ki pa ga je imela nekaj ur pred mano, pa je rekla, da je bilo grozno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:20:59   
marta82
Jaz sem si zelo želela EA, ampak žal ni prišlo v poštev, ker so mi porod sprožili in preden bi lahko dali EA (je treba 4 ure počakat, ko ti dajo gel) sem bila že skoraj čisto odprta. takrat sem si še mislila "saj ni tako hudo" potem so se pa začeli tiščanciuser posted image user posted image user posted image . Potiskala sem 7 ur, bolelo je res zeloooooo pa nimam nekega niskega praga bolečine, mali se je zagozdil tik pred izhodomuser posted image , so poskusili z vakumom in ker še to ni pomagalo so naredili CR. Ok zdaj sem tak celo porodno zgodbo povedala. Hočem samo rečt, da zakaj ne bi uporabile EA, če je navoljo. Komu na čast prenašat tako bolečino? So mi pa 2x dali nekaj v žilo pa ni pomagalo čisto nič.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 14:25:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 14:27:25   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

natur..brez vsega.
treba se je psihično pripravit na porod....jaz sem se dost z meditacijo pripravljala...in je bil lep in nič boleč poroduser posted image


lepo je videt, kako ene mislijo, da so z meditacijo kej rešle.. lej face it, si mela pač srečo in neboleče popadke...
tudi jaz sem šla v porodno z mislijo, da bo na izi in brez strahu...

se bo grdo slišalo, ampak takim ki mislijo, da je vse odvisno od bolečinskega praga in priprav na porod, bi privoščila enkrat doživet, kar smo doživele ene, ki pravimo, da je blo komaj na meji zdržljivega, pa bi potem govorile..

če me kej razjezi, so to ženske, ki so mele lahek porod in namesto, da bi bile hvaležne kaj ti jst vem komu zgoraj, potem trdijo, da se vse da zdržat...

jaz trdim, da če bi imela moje popadke, ti nobena meditacija ne bi pomagala.


Saj mislim, da Saraya ni mislila nič negativnega, samo svojo izkušnjo je povedala. Se pa strinjam s tabo UmpaLumpa, da za vse na žalost ni izi oz. "da se da zdržat", meni je vsekakor vse skupaj šlo celo prek meje vzdržjivega, saj sem padla skupaj od bolečine. Pa so mi prej že brez narkoze delali punkcijo pa histeroskopijo in odrezali pregrado,...tak da ne morem rečt da sem blazno občutljiva.
V glavnem privoščim vsem, ki ste imele lahke porode in škoda da ni tako za vse. Ampak na žalost ni. in če nam lahko medicina bolečine omilio, zakaj ne bi to izkoristile?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 14:28:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 15:21:04   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

natur..brez vsega.
treba se je psihično pripravit na porod....jaz sem se dost z meditacijo pripravljala...in je bil lep in nič boleč poroduser posted image


lepo je videt, kako ene mislijo, da so z meditacijo kej rešle.. lej face it, si mela pač srečo in neboleče popadke...
tudi jaz sem šla v porodno z mislijo, da bo na izi in brez strahu...

se bo grdo slišalo, ampak takim ki mislijo, da je vse odvisno od bolečinskega praga in priprav na porod, bi privoščila enkrat doživet, kar smo doživele ene, ki pravimo, da je blo komaj na meji zdržljivega, pa bi potem govorile..

če me kej razjezi, so to ženske, ki so mele lahek porod in namesto, da bi bile hvaležne kaj ti jst vem komu zgoraj, potem trdijo, da se vse da zdržat...

jaz trdim, da če bi imela moje popadke, ti nobena meditacija ne bi pomagala.



Kot da bi sebe brala. Sem tudi zelo pozitiven človek, poroda se sploh nisem bala, življenje uživam... ampak kar se je tam dogajalo, me pa še 2 leti kasneje v jok spravi. Samo upam, da bo v drugo bolje. Z EA, ne z meditacijo...


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 15:22:23   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

seveda ni mislila nič slabega, sej niti ni letelo nanjo, čeprav sem jo citirala...
verjamem pa, da je mnenja, da si je sama pomagala do nebolečega poroda... in v to sama ne verjamem...
vse ostale besede niso bile namenjene njej, ampak na splošno!



Ja, dosti je pa res takih, ki govorijo kar na splošno - eh, saj porod nič ne boli, kaj te ene jamrajo. Samo očitno samo njih ni bolel... vem, da je ena rodila kar  doma v kopalnici, ker je mislila, da jo na veliko potrebo... pri meni ni bilo zmede. Enako mojo sestro.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 15:33:15   
zaspancek1
Sem rodila z ultivo (o EA sem zal samo sanjala). Ne morem reci, da ni bolelo, dalec od tega, je bilo pa 12 urno mucenje (oz. tiste 3 ure, ko sem jo imela) precej bolj znosno in mi je ostalo se kar nekaj moci za konec. Naslednjic (ce bomo uspeli priti kam dlje od LJ) definitvno EA!
Mi je pa kar malo hecno, da pisete nekatere, da ste rodile brez vsega, samo na koncu ste dobile nekaj v zilo (verjetno dolantin) user posted image . Ja kaj pa je to drugega kot analgetik? user posted image Ne recem, da je zelo ucinkovit pri lajsanju bolecin, je pa navadno dovolj, da si zadet user posted image .

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 15:37:53   
aprilčica07
Porod boli.  Pika. Jst sem imela srečo in se zahvaljujem nevem komu zgoraj, da je sem rodila hitro  (enkrat v porodni slabe dve urce z umetnimi popadki, drugič pa sem komi gori zlezla je bla mala že zunaj, dobesedno), pa me je obakrat tako sekalo, da sem mislila, da umrem... v naši porodnišnici EA pač še ni možna in rodiš pač naravno (in  dr tako poveličujejo ta izraz)user posted image user posted image . Priznam, da če bi prvi porod bi dalši, bi se v drugo zihr odpeljala kam drgam in rodila z EA.user posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 15:38:12   
Anonimen
jaz trdim, da če bi imela moje popadke, ti nobena meditacija ne bi pomagala.


enako!
na koncu je tako svinjsko bolelo, da sem so zelela, da malega na kakrsenkoli nacin potegnejo iz mene, pa tudi, ce ga takoj pokopljem.
grdo zelo, in me je sram teh misli.ampak meni je bilo ravno za celi svet, samo da se konca!user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 15:47:28   
Katjusa
če me kej razjezi, so to ženske, ki so mele lahek porod

fovšijauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sej ne da ni bolelo sam mene bolj boli to, da nisem mogla dojit in da so me tam sestre imele za najslabšo mamo ker nisem dobila mleka tud 4 dni po poroduuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   je že več k 3 in pol let od takrat pa še vedno boli in še vedno jokam.... ja ni kej treba bo prebolet......
mogoče sem imela srečo, da sem rodila v treh urah in da sem v P prišla odprta brez popadkov in sem dobila umetne in je blo vse bolj hitro..... sam rez me ni bolel me je pa bolelo šivanje za umret.... ampak to hitro mine tud potem tiste par dni k težko sediš ampak to mine in se ti ne vtisne v srce (vsaj meni se ni)
iztis je bil eno veliko olajšanje in zelo lep občutek (mislim, da sem bila ena tistkih, ki sem pri iztisu doživela orgazem, ker je bil občutek orgazma lulanja in ne vem česa šeuser posted image user posted image user posted image user posted image ).... kaj več se ne spominim....
drugi porod je bil bolj bolel je bil pa dokaj hiter..... proti koncu sem sama rekla babici, da ne morem več ker so bili popadki ful pogosti in močni ampak zato še ne pomeni da je billo tako hudo, da nebi več šla.... na srečo sem imela takih ornk hudih popadkov ene 20 min..... ja in porod je bil težji ker je se je babica ful trudla da me nebi blo treba rezat in sem mogla zadrževat potiskanje čeprav me je tok tiščalo da je blo za znoretuser posted image user posted image user posted image user posted image
mi je pa ful veliko pomenilo, da je bil moj ob meni in da sem v vsaki bolečini našla kak razlog, da se smejem in da sem imela ob sebi nekoga, ki me je božal in bodril.....

kljub vsemu grem še vseno raje rodit k k zobarjuuser posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?