|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 16:05:16   
skuštrana
3 porodi - 3 čisto naravni, brez karšnih koli dodatkov. Nisem pristaš EA in podobnih zadev.

Samo meni je lahko govorit, jaz sem vse tri rodila dokaj hitro, najhujše je bilo pri drugem porodu, ker je šel mali ven s čelom in mi niso pustili pritiskat pa se je malo zavleklo. Boli ko hudič, ampak se da zdržat. Sicer pa takoj vse pozabiš ko primeš v roke dišečo štručko.

Zadnji porod mi je bil pa najboljši in najhitrejši, rodila sem v avtu, čist naturuser posted image

Tudi jaz grem rajši rodit kot pa k zobarju....




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 16:52:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 17:08:45   
Katjusa
lumpa jst sem ista si rečem ne bom, že zaprem temo in nekako imam preveč časa in skočim hitro kej napisatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kako kej sinek? se mormo kej videtuser posted image user posted image user posted image user posted image
dej ti pošlem ZSuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 17:25:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 17:48:54   
naja78
ojla.
ja dajo DOLANTIN.pa klinčevo nič ne pomaga.sem se l.2006 zadrla da hočem res DROGO!!!user posted image user posted image user posted image
pa je prišla ekstra anestezistka zame in ji še 1x rečem: DROGO BI!ker me boli ko svinja.

in mi nekaj da.potem sem v sek zaspala.....za 2 min..... in spet drogo bi.....pa nočjo več dat,ker je vse morfijskaga izvora in ni glih fajn.ja mogla bi pa tud jaz met vakum,pa so mi malo poskakale.

ah nič prijetnega.....sedaj razmišljam o EA ali kar CR!user posted image

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 17:57:43   
eee35
Imela sem CR, ker je mali na ritki sedel, pa je bil dost velik, drugače od začetka, ne, kaj rečem, ko sem sploh zvedla, da obstaja, hotela EA.user posted image Ni nobena grozna stvar, ne vidim razloga, da bi trpela več, kot potreba - saj prej ne bom vedla, ali bo porod lahek zakaj bi že rizikirala? Drugače se vsaka odloči po svoje, mislim pa, da bi morala biti EA na voljo, če jo želiš 24 ur. Kako je že v Lj? Od 8 do 16?user posted image .

_____________________________

Aleksander 14.08.2009 52cm, 3680g

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 18:49:30   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

hec je, da sem eno leto in pol od poroda, pa še vedno travmiram ob spominu...
zato se opravičujem za neumirjene besede zgoraj, ampak vedno znova se mi zgodi, da me popade sveta jeza, ko ena napiše: ej sej se da brez vsega, samo skuliran moraš bit...
al pa: brez vsega se da, mene ni nič bolelo...





Brez vsega se da, me ni nič bolelo, sem hitro plunla venuser posted image .

Ok, zdaj pa zares. Zaradi alergij sem res mogla bit brez vsega, tudi maske, ultive, vseh mogočih inekcij... zaradi krive hrbtenice sem ostala brez EA. Pa lahko le rečem hvala bogu, da sem imela tako srečo, da je vse šlo hitro, lepo in neboleče, razen zadnjih 5 popadkov, ker če bi se samo za nekaj minut, bog ne daj ur, podaljšal porod, bi že rekla, da sem si zmislila alergije in naj mi kaj hitro našopajouser posted image Sem pa se res prepričevala (ravno zato, ker sme vedela, da bom brez vsega), da bom ena srečnic ko bo hitro in z lahkoto to speljala. Sam bog ve, kaj je pomagalo

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 20:08:54   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
zaradi krive hrbtenice sem ostala brez EA.


Tu pa so te mmalo okrog prenesli.
men je anestezistka rekla, da še takšne hrbtenice ni vidla, kot jo imam jaz (spodnji del čist zvit) in sem dobila brez problema.

razen, če gre pri tebi za kaj druga in ti ne bi mogli najt epiduralnega prostora.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 20:26:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 20:34:25   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

in si delit "vojne zgodbe"


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Drugače se pa strinjam v celoti

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 20:38:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 20:40:27   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

in si delit "vojne zgodbe"


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Drugače se pa strinjam v celoti


jah ma no res..ko taki vojni heroji...
user posted image user posted image user posted image



Ampak jaz sem res zgledala, kot da bi z vojne prišlauser posted image , kljub EA. Moj odgovor na vprašanje  kako si , je bil: pa kaj si ti noruser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 21:19:49   
eva1
Prvič-elektivni CR
Drugič-10 ur umethnih popadkov ki so boleli k user posted image dobila sem svečko naklofena in 1 spasmex na koncu..je blo kr hudo jauser posted image

Tretjič-doma sem dobila popadke v porodnišnico prišla 7 cm odprta in jst sem še v avtu ko sem se za vsak slučaj pelala v P mislila da so lažni...porod sanjski, sicer iztis je bil zoprn-težko rečem da boleč, ampak glede na obseg glavice 38.5 cm logično da ni kr padel ven..ampak je blo vseeno vsega konec v 1 uri! Je blo pa pol bolj boleče, ker se mi je naredil ogormen hematom v vagini(pol ure po porodu so me operirali), ki je bolel bolj kot vsak porod(res hudičeve bolečine)-po operaciji je blo pol bolje, prej pa raj ne govorim...

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: droga pri porodu
27.1.2010 22:03:05   
isobel
Meni je bilo tako rečeno v lj. porodnišnici: če mi dajo umetne popadke, potem mi lahko dajo tudi protibolečinska sredstva. Ker sem bila v neznosno hudih bolečinah, sem takoj pokimala. Dobila sem tudi tisti plin, ki mi pa ni bil preveč všeč, saj sem imela občutek, da se dušim. Vsekakor pa me je oboje skupaj fajn zadelo in imam blackout večih ur skupaj. user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 7:25:06   
uškinamama
odločite se same, samo pol ne jokajte kolk je bolelo...


samo na tej temi, kolikor vidim , jokajo ravno tiste, ki so epiduralno imele user posted image

Pa vem o čem govorim, mali se je rodil z mišjo dlako manj kot 5 kg.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu isobel)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 7:27:24   
ZARA
Katera bo danes nominirana za porodni spomenik postavit?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 7:29:09   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Katera bo danes nominirana za porodni spomenik postavit?


jaz ga imam že inkorporiranega user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 8:09:29   
Anonimen
uporabljat vakum


hruska sebeluska, tuki si pa ustrelila osla, ja....
mislis, da se vakuum naroci, kot injekcija pri zobarju?user posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 8:11:10   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

uporabljat vakum


hruska sebeluska, tuki si pa ustrelila osla, ja....
mislis, da se vakuum naroci, kot injekcija pri zobarju?user posted image


Po moje ni tako mislila.
Sicer pa mi sploh ni jasno, da se ga pri nas še uporablja. na Hrvaškem je prepovedan že leta.

< Sporočilo je popravil mika -- 28.1.2010 8:12:21 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 8:12:47   
Anonimen
ma ko je napisala, da uporabljamo vakuum. o tem pa res porodnica nima besede. mi2 z malim bi oba umrla, ce ga ne bi ven potegnili.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 9:10:03   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

uporabljat vakum


hruska sebeluska, tuki si pa ustrelila osla, ja....
mislis, da se vakuum naroci, kot injekcija pri zobarju?user posted image


Po moje ni tako mislila.
Sicer pa mi sploh ni jasno, da se ga pri nas še uporablja. na Hrvaškem je prepovedan že leta.


Od kje ti pa to. Na Hr porod z uporabo vakum ekstraktorja ni prepovedanuser posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 9:15:56   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

uporabljat vakum


hruska sebeluska, tuki si pa ustrelila osla, ja....
mislis, da se vakuum naroci, kot injekcija pri zobarju?user posted image


Po moje ni tako mislila.
Sicer pa mi sploh ni jasno, da se ga pri nas še uporablja. na Hrvaškem je prepovedan že leta.


Vakum? Verjetno misliš kleščni porod.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 10:06:45   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

se strinjam z umpo lumpo

točno tako..jake so tiste ki so rodile brez EA in so imele lahek porod..še ena, ki je imela težek porod mi ni rekla, grem naslednjič tudi brez EA...tiste ki EA ne poznajo, se je bojijo...
ne vem zakaj se je potrebno mučit in si delit "vojne zgodbe" kolk sem jaka, rodila sem brez vsega...kaj je tuki pozitivnega? bolečina ki si jo prenašala? a zdej si pa več vredna otroka al kako pri vragu...res ne razumem te fore..sej pa z EA ne drogiraš otroka no...ostane ti slab spomin na porod in bojiš se naslednjega..oz sploh ne razmišljas več v tej smeri..

sicer pa..KAKO VESTE KAKO BOLI DRUGE? NIKOLI NE BOSTE VEDELI KOLIKO ENA STVAR BOLI NEKOGA DRUGEGA, KER NE MORETE ČUTITI ZANJ

druga zgodba je, če ti EA ni na voljo oz je ne moreš dobit...ampak da greš pa sam sebe mučit, si daljšat porod, uporabljat vakum, zaradi tega ker si že od bolečine ves zategu, zarad tega da boš carica ki si naravno rodila..a z EA pa ni naraven porod..kak pa pol je?a ne pritisneš otroka ven? dobra anestezistka, ti na koncu ob pritiskačih vedno EA zmanjša na minimum, da čutiš pravilne popadke, da lahko pri porodu sodeluješ..to ve malokatera, tudi tiste, ki so rodile z EA tega ne vedno, ker je malo dobrih anestezistov v sloveniji...gre se sam zato, da ti olajšajo ure pred DELOM ki ga moras opraviti...



eh brezveze, sem se mogla mal spljuvat...

odločite se same, samo pol ne jokajte kolk je bolelo...

tud k zobarju lahk gres pulit zob brez injekcije..pa je malokdo tak heroj..le zakaj?


se popolnoma strinjam s tabo.user posted image
saj veš da obstajajo ljudje ko jih tolk boli glava pa niti lekadola ne vzamejo.govorim tudi za nenoseče ženske.user posted image itak pa se vsak sam odloči.
no jaz bi jo vsekakor imela to EA.imaš kaj priporočil zame???resno!!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 10:11:42   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

uporabljat vakum


hruska sebeluska, tuki si pa ustrelila osla, ja....
mislis, da se vakuum naroci, kot injekcija pri zobarju?user posted image


Po moje ni tako mislila.
Sicer pa mi sploh ni jasno, da se ga pri nas še uporablja. na Hrvaškem je prepovedan že leta.


Vakum? Verjetno misliš kleščni porod.


To sem jaz tudi pomislila, samo to se pa v Sloveniji tudi ne dela več. Naj me popravi katera če ima drugačno izkušnjo.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 10:15:18   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

uporabljat vakum


hruska sebeluska, tuki si pa ustrelila osla, ja....
mislis, da se vakuum naroci, kot injekcija pri zobarju?user posted image


Po moje ni tako mislila.
Sicer pa mi sploh ni jasno, da se ga pri nas še uporablja. na Hrvaškem je prepovedan že leta.


Vakum? Verjetno misliš kleščni porod.


To sem jaz tudi pomislila, samo to se pa v Sloveniji tudi ne dela več. Naj me popravi katera če ima drugačno izkušnjo.



Imaš prav, kleščnega poroda v Sloveniji (več ) ni, vem pa, da je sodelavka še novembra 2009 v izolski porodnišnici rodila prav z vakumom.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?