|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 10:19:22   
Anonimen
vakuum še uporabljajo.

drugače pa: meni je bila maska s plinom povsem dovolj. se mi zdi, da sem imela porod v metuljčkihuser posted image
je pa verjetno tudi pomembno, koliko je posameznica dovzetna za razne droge...

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 10:30:29   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

uporabljat vakum


hruska sebeluska, tuki si pa ustrelila osla, ja....
mislis, da se vakuum naroci, kot injekcija pri zobarju?user posted image


Po moje ni tako mislila.
Sicer pa mi sploh ni jasno, da se ga pri nas še uporablja. na Hrvaškem je prepovedan že leta.


Vakum? Verjetno misliš kleščni porod.


To sem jaz tudi pomislila, samo to se pa v Sloveniji tudi ne dela več. Naj me popravi katera če ima drugačno izkušnjo.



Imaš prav, kleščnega poroda v Sloveniji (več ) ni, vem pa, da je sodelavka še novembra 2009 v izolski porodnišnici rodila prav z vakumom.


Seveda, vakum je povsod še v uporabi, čeprav vem da na Hr je v uporabi redko, ne vem kako je s statistiko v Slo, prepovedan pa ni nikjer.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:05:37   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
zaradi krive hrbtenice sem ostala brez EA.


Tu pa so te mmalo okrog prenesli.
men je anestezistka rekla, da še takšne hrbtenice ni vidla, kot jo imam jaz (spodnji del čist zvit) in sem dobila brez problema.

razen, če gre pri tebi za kaj druga in ti ne bi mogli najt epiduralnega prostora.


Nič me niso okrog prinesli, verjemi. Sem bila tudi na operaciji črevesja v tujini, kjer je EA stalna praksa, tudi po takih operacijah in sem zvisela. Tudi tu v slo so me pregledali in ocenili stanje.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 28.1.2010 11:09:02 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:14:13   
marta82
Vakum se še uporablja in včasih je pač potrebno čimprej "potegniti" otroka ven, ker je ogrožen. Niso pa to tako vakumi kot pred leti, ko je objel celo glavico in otroku "spremenil" obliko glave in pogosto povzročil možganske krvavitve. Pri meni so poskušali z vakumom pa žal tudi to ni pomagalo in so naredili urgentni CR. Otrok je imel malo hrastice oz. bolj odrgnjeno kožo in oteklino, ki je splahnela v nekaj dneh. V glavnem vakum uporabijo, če je nujno otroka čimprej potegnit ven in so ti "stranski učinki" zanemarljivi v primerjavi s tem, kar bi se zgodilo, če bi se porod zavlačeval. Klešč pa ne uporabljajo več.

< Sporočilo je popravil marta82 -- 28.1.2010 11:15:03 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:29:34   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Seveda, vakum je povsod še v uporabi, čeprav vem da na Hr je v uporabi redko, ne vem kako je s statistiko v Slo, prepovedan pa ni nikjer.



sESTRIČNA JE VIŠja medicinska sestra na Hrvaškem in mi je tako povedala. Sem ji tudi povedala, kako se dela pri nas in je rekla, da pri njih v nobeni obliki.

Pa CR že leta izvajajo s spinalno analgezijo.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:32:21   
Anonimen
mika, kaj pa ce se mali zatakne v porodnem kanalu, ko je za CR ze prenizko, in ne gre ne naprej ne nazaj?
tako je bilo pri mojem prvem porodu. cr ni bil izvedljiv, ker je bil domen ze predalec...
samo vprasam, ker me res zanima....

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:34:53   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Vakum se še uporablja in včasih je pač potrebno čimprej "potegniti" otroka ven, ker je ogrožen. Niso pa to tako vakumi kot pred leti, ko je objel celo glavico in otroku "spremenil" obliko glave in pogosto povzročil možganske krvavitve. 


To vem ja. Danes otroka menda skušajo z vakuumom samo otroka zadržati, ob potiskanju, da ne zleze nazaj noter.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:36:32   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

mika, kaj pa ce se mali zatakne v porodnem kanalu, ko je za CR ze prenizko, in ne gre ne naprej ne nazaj?
tako je bilo pri mojem prvem porodu. cr ni bil izvedljiv, ker je bil domen ze predalec...
samo vprasam, ker me res zanima....


Miška gre. Pri meni je bilo tako. Bil je na medeničnem dnu. Glavice se je videla pa se tudi v vakumom se ni nikamor premaknil. Pri CR so ga potegnili nazaj gor. Je to bolj tvegano in težje izvest, ampak če ni druge izbire...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:36:53   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

mika, kaj pa ce se mali zatakne v porodnem kanalu, ko je za CR ze prenizko, in ne gre ne naprej ne nazaj?
tako je bilo pri mojem prvem porodu. cr ni bil izvedljiv, ker je bil domen ze predalec...
samo vprasam, ker me res zanima....



Ne vem. Moram jo  vprašat. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:38:57   
Anonimen
aha, tnx...

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:40:11   
Anonimen
sam jebenti.....

domnu je zace utrip padat na brzino, in ne vem, ce bi bil cas za CR....ne vem.....

hvala bogu za vakuumuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:43:04   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

sam jebenti.....

domnu je zace utrip padat na brzino, in ne vem, ce bi bil cas za CR....ne vem.....

hvala bogu za vakuumuser posted image


Ja v takih primerih res.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:43:50   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

odločite se same, samo pol ne jokajte kolk je bolelo...


samo na tej temi, kolikor vidim , jokajo ravno tiste, ki so epiduralno imele user posted image

Pa vem o čem govorim, mali se je rodil z mišjo dlako manj kot 5 kg.


Hja, moja ni bila teška. Je pa imela popkovino 2x ovito okrog vratu in sem jo eno uro pritiskala ven. Da ne govorim kako so mi jo pomagali stiskat, da sem bruhala vmes 2x...
Do samega poroda je res blo fajn, sam porod me je pa šokiral.
Na obrazu so mi od pritiskanja popokale žilice, da sem bila krvavo vijolična. Cimra me je samo  bledo gledala, jaz pa pojma nisem imela, dokler se nisem šla tuširat. Ej, skoraj me je kapuser posted image

Porodničar me je šival 45 min in to hitro koliko je lahko. In hvala bogu za EA, da nisem tega čutila ...

Tako da sem bila res takšna kot, da bi s fronte prišlauser posted image

< Sporočilo je popravil mika -- 28.1.2010 11:45:19 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:43:58   
legenda_m
čist ste not padle, no kokrkol jst sm se odločla, da bo moj not ostal user posted image user posted image user posted image [sm=smiley36.gif, ja zgodb je tok kolikor je ljudi ane. kaj pa porod z ultivo a kkšna pozna?

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:44:42   
Anonimen
ko sem sla jst domna rodit, se mi sanjalo ni o EA....user posted image

(odgovor članu legenda_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:50:35   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Seveda, vakum je povsod še v uporabi, čeprav vem da na Hr je v uporabi redko, ne vem kako je s statistiko v Slo, prepovedan pa ni nikjer.



sESTRIČNA JE VIŠja medicinska sestra na Hrvaškem in mi je tako povedala. Sem ji tudi povedala, kako se dela pri nas in je rekla, da pri njih v nobeni obliki.

Pa CR že leta izvajajo s spinalno analgezijo.



Tole te je pa po domače povedano nasralauser posted image Vakum ni prepovedan se uporablaj, ampak redko kot sem napisala. Če mi ne verjameš pogooglaj malo po Hr forumih in preberi izkušnje ženski, ki so na Hr rodile z vakumom.

Carski rez - vse, ki jih jaz poznam in so rodile s carskim so imele splošno narkozo. Aja, živim pa na Hr.

Razen če tvoja sestriča dela v Podobnikovem rodilištu (privatnem) tam pa lahko izbiraš kar hočeš, samo moraš mastno plačatiuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:53:16   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Razen če tvoja sestriča dela v Podobnikovem rodilištu (privatnem) tam pa lahko izbiraš kar hočeš, samo moraš mastno plačatiuser posted image



Ne, dela v Varaždinu

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:53:18   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: legenda_m

čist ste not padle, no kokrkol jst sm se odločla, da bo moj not ostal user posted image user posted image user posted image [sm=smiley36.gif, ja zgodb je tok kolikor je ljudi ane. kaj pa porod z ultivo a kkšna pozna?

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dober si se odločla.... mogoče pa sam ven prideuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 11:55:53   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana



Carski rez - vse, ki jih jaz poznam in so rodile s carskim so imele splošno narkozo. Aja, živim pa na Hr.




Očitno se razlikuje med porodnišnicami. Ker ženske, ki jih poznam in sodijo pod VŽ porodnišnico so imele CR s spinalno.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: droga pri porodu
28.1.2010 12:03:22   
skuštrana
Ja, rodilište v Varaždinu in na Reki sta na,najj na Hrvaškem.  Tako da možno da vakum uporabljajo res redko, ampak PREPOVEDAN pa ni. In ja, seveda so razlike med porodnišnicami, prav tako kot v Sloveniji in možno da v Varaždinu delajo carske samo s spinalno.

Sicer smo pa že tako off topic da glava boliuser posted image user posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: droga pri porodu
1.2.2010 16:02:57   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Ja, rodilište v Varaždinu in na Reki sta na,najj na Hrvaškem.  Tako da možno da vakum uporabljajo res redko, ampak PREPOVEDAN pa ni. In ja, seveda so razlike med porodnišnicami, prav tako kot v Sloveniji in možno da v Varaždinu delajo carske samo s spinalno.

Po tej debati bo sigurno. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: droga pri porodu
1.2.2010 18:57:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: legenda_m

čist ste not padle, no kokrkol jst sm se odločla, da bo moj not ostal user posted image user posted image user posted image [sm=smiley36.gif, ja zgodb je tok kolikor je ljudi ane. kaj pa porod z ultivo a kkšna pozna?

glej da ti ne bo res. mogoče ti takrat ne bo več tako smešno.

(odgovor članu legenda_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: droga pri porodu
5.2.2010 12:39:27   
julka8

ultiva mislm da ni več v uporabi, je bla en čas ampak bolj testno al kako že (pa tut to ne vsepovsod...), zdej pa menda ni..user posted image user posted image

če se motim, me popravite..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: droga pri porodu
6.2.2010 19:58:42   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: legenda_m

čist ste not padle, no kokrkol jst sm se odločla, da bo moj not ostal user posted image user posted image user posted image [sm=smiley36.gif, ja zgodb je tok kolikor je ljudi ane. kaj pa porod z ultivo a kkšna pozna?

glej da ti ne bo res. mogoče ti takrat ne bo več tako smešno.



a smo mal sitni

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?