|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: korošice
12.4.2010 9:39:10   
Soncchhek
eh, je pa ja boljše da je kir mesec dva široko povit, že itaq imaš občutek , ko so tako majčkeni, da ga boš zdrobil ...
tako ima pa vsaj rito fajno, da ga lahko primeš user posted image

(odgovor članu top10)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: korošice
12.4.2010 11:08:03   
milena2222
Dobro jutro!
Bo danes en tak tečen dan.Meni je včeraj zjutraj začelo grlo pečt,pa iz nosa tečt pa slabo sem se počutila čez dan,tk da se nisem kej ekstra pretegnila...Zvečer pa pogledam svoje noge...Katastrofa,so kipnile na dvojno velikost...Sem jih pol namakala,pa v zrak imela dvignjene in so danes malo bolj "normalne"niso pa še čist o.k...Zgleda,da mi voda zastaja,tako da se poslavljam od soli...hihi.
široko povijanje-bom vidla,čist po občutku, 3 mesece skoraj zagotovo ne...

(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: korošice
12.4.2010 11:29:47   
milabe
hello, korošice
No js sem se pa danes kar spravila na en extra pregled h Ginekologinji, ker bom popi.... s tem mojim izcedkom. Mi da kremo, 1 ted ok, in potem spet srbi, teče..... Zdej pa mi je še mama dala skorjo hrasta (da si naredim kopel), ki baje full pomaga...
Pa bom naslednji teden na rednem pregledu videla kaj bo G rekla.... upam da bo pomagalo zdej.

ooo pa tehtala me je, zdaj vidim, da so mi dali prazniki vetra ;) je malo poskočla tehtnica ;)

široko povijanje - ja, samo tud ne vem če bom polne 3 mesece....

(odgovor članu milena2222)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: korošice
12.4.2010 12:58:36   
Martinčka
ah jst pa ne bo tako dolgo na široko povijala če ne bo potrebe... prva dva tedna in je konec... seveda če bo vse ok s kolki..

a katera ve kako dolgo bodo še obiski tako omejeni v porodnišnici (samo ena oseba dovoljena na eno mamico)? mene to full moti, ker nočem da zdaj moja mami npr zunaj stoji na hodniku ta čas ko pride ati gledat vnučka in obratno!? midve sva bili dve na obisku pri moji naj prijateljici (sosedi) ker sem jaz peljala njeno mamo k njej in so mene ven nagnali na hodnik in rekli da se morema menjavat... v sobi zraven kolegice je bila pa še ena mamica ki je ravno odhajala domov in sta zato prišla njej mož ter njena mama in so jih tudi full kregali, da čeprav gre domov da velja enako pravilo da je lahko samo ena oseba noter!
jaz zastopim da če je soba polna da pač ni fajn da je full obiskov noter, sam če pa je sama v sobi ali pa sta noter sam dve pa ne vem zakaj komplicirajo... upam da se do mojega julija to uredi...

(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: korošice
12.4.2010 13:07:37   
milena2222
Martinčka-jaz pa nič ne vem o tem,kar ti pišeš glede obiskov...Zakaj pa to?

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: korošice
12.4.2010 13:16:38   
Martinčka
Ja jaz sem bila januarja tam na obisku in je pisalo da imajo poostrene obiske zaradi nekakšnih infekcij... ne vem zakaj točno..vem pa da ko je ta kolegica prišla iz porodnišnice da je v parih dneh dobila koze in pote tudi ta mala.. tako da jih je morala v bolnici dobiti!

potem sem pa bila v sredini februarja spet v bolnici na nasprotnem hodniku kjer so novorojenčki ker sem mela probleme z nosečnostjo in je spet pisalo da so februarja ponovno sklenili da so do preklica obiski omejeni na eno osebo na porodnico!
Jaz upam da se to uredi ker mi res ni všeč.. čeprav mislim da prvi dan ko rodiš da ziher dovolijo da prideta oba starša noter pogledat svojega vnučka in da imaš lahko moža/partnerja ob sebi, vse nadaljne dneve pa full komplicirajo... mi ni jasno v čem je fora da ostali na hodniku čakajo ta čas... otrokom je pa tako prepovedan obisk v porodnišnici (samo ni pisalo koliko let!)...

če katera ve kakšne novejše informacije naj prosim sporoči, ker se mi to res ne dopade..

(odgovor članu milena2222)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: korošice
12.4.2010 14:39:56   
top10
Omejitev obiskov je bila pred slabim mesecem preklicana! Tako, da omejitve več ni zaenkrat. Jaz pa poznam primer, ko je kolegica rodila v februarju, so bili obiski prepovedani, vendar jih nobeden ni spoštoval. Imela je polno sobo ljudi...staknila je virozo in tako lepo ostala še par dni v bolnišnici. Okužili so jo seveda obiskovalci, tak da ni vse brezveze, pa tud omejitve niso kar tak v tri dni...

milabe meni pri vnetju zelo pomagajo izdelki od Justa Deo Intim, krema tea tree, pa vnetje hitro zgine. Sicer intimno milo uporabljam že zelooo dolgo, kremo pa po potrebi. Upam, da se ti čimprej porihta. Jaz sem full proti antibijotičnim mazilom, svečkam in podobno...

široko povijanje, tudi jaz ne vem če bom 3 mesece, odvisno od poletja, če bo zelo vroče, bom verjetno samo en mesec, če bo s kolki vse bp.

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: korošice
12.4.2010 16:53:40   
Martinčka
IZVIRNO SPOROČILO: top10

Omejitev obiskov je bila pred slabim mesecem preklicana! Tako, da omejitve več ni zaenkrat. Jaz pa poznam primer, ko je kolegica rodila v februarju, so bili obiski prepovedani, vendar jih nobeden ni spoštoval. Imela je polno sobo ljudi...staknila je virozo in tako lepo ostala še par dni v bolnišnici. Okužili so jo seveda obiskovalci, tak da ni vse brezveze, pa tud omejitve niso kar tak v tri dni...



sej vem da omejitve niso brezveze, SAM a če bi se vsi ti obiski menjali da bi ostali bili na hodniku in se pač menjavali, se pa ne bi okužila!??? meni se nasplošno zdi neodgovorno da hodijo v porodnišnico ljudje ki niso zdravi! če pa pride okužena oseba v porodnišnico pa je sama na obisku ali pa še z možem npr se pa enako okužba prenaša... in zato nisem razumela fore omejitve...


(odgovor članu top10)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: korošice
13.4.2010 8:50:21   
milabe
meni bo pa pasalo, če bojo omejitve user posted image     nebi glih neke gužve rada imela, sej sem tud že sama omejila, kdo 'lahko pride' in kdo ne... bice, dedani, pa 4 bestfriendi.... ostali bojo pa že počakali kak mesec, da se js normaliziram user posted image

top10: vzeto na znanje.... od Justa imam zdej tisto kremo za strije (ko jo uporabim 1x na 14 dni) drugače pa sem včeraj naredila ono parno kopel in je blo TAKOJ boljše, 70% se mi je zboljšalo, zdej pa še porabim une tablete za vaginalno uporabo... Sem pa bila zelo pozitivno presenečena nad učinkom hrastove skorje!user posted image

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: korošice
13.4.2010 10:11:50   
Soncchhek
SG bolnišnica je glede obiskov katastrofalna !!!
določene sestre to kontrolirajo in rečejo...ko je preveč ljudi....

meni je pa čist mimo.....da rodiš....tam ti pa uleti **** sorodnikov....
jaz si želim takrat ob sebi partnerja, starše, taščo pa sestro....vsi ostali lahko počakajo. in tudi bodo.

sem šla obiskat lani prijateljico, na njeno izrecno željo, pri njej pa ca 12. ljudi.......
ma alo.....
počasi....
sej pridejo vsi na vrsto enkrat.

(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: korošice
13.4.2010 11:42:52   
top10
Milabe super, da je takoj pomagalo. Si bom mogla zapisat, ker sem full pozabljiva ratala, user posted image pa bi večkrat prav prišlo. Sama še nisem slišala za hrastovo skorjo, vsak dan neki novga.user posted image

Bolnišnice so pač tk, vsaka ima pozitivne in negativne stvari, je pa veliko odvisno od zaposlenih in dneva... bluzim malo, pa sej veste kaj sem hotla povedat.


(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: korošice
13.4.2010 16:19:25   
milena2222
Pozdravček!
Imela danes ponovni pregled in dogovorili CR,ker dete še vedno na ritki sedi.Če se v prihodnjih dneh ne obrne,si moram izbrati datum za CR....Aja, pa 100 % bo fantekuser posted image

(odgovor članu top10)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: korošice
14.4.2010 8:01:17   
top10
milena2222user posted image user posted image user posted image za fantka! Ups, to je pa kr zanimivo, da sam določiš datum. A še ni možnosti, da se obrne? Pa sporoči datum CR.

(odgovor članu milena2222)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: korošice
14.4.2010 11:41:38   
Martinčka
milena222 kdaj bi že ti sicer morala rodit? jaz imam še čas ampak naša je taako rada na ritki ali prečno da se tudi bojim da se ne bi htela obrnat... do julija je itak še dolga sam vseen upam da se obrne!

hrastova škorja vsekakor (čeprav še nisem sprobala) in bele bombažne hlačke ki se perejo na 90 stopinj nujno BREZ mehčalca! nobenih mil med tuširanjem, razen intimnega -pa še ti nekaterim ne odgovarjajo! vsekakor pa nobenih tangic... ko sem jaz začela to upoštevat je bilo v enem mescu vse boljše! hja pa nobenih allways vložkov ampak samo bombažni vložki!


(odgovor članu top10)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: korošice
14.4.2010 11:43:03   
Martinčka
IZVIRNO SPOROČILO: Martinčka

milena222 kdaj bi že ti sicer morala rodit? jaz imam še čas ampak naša je taako rada na ritki ali prečno da se tudi bojim da se ne bi htela obrnat... do julija je itak še dolga sam vseen upam da se obrne!



sem že zbrskala 5.5.:) torej imam do sredine junija čas da se mi obrne... upam da bo!

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: korošice
14.4.2010 11:55:24   
snežakinja
Korošice hay,

Eno vprašanje, če mogoče katera ve....porodniško nastopiš 28 dni pred PDPjem. A je to 28 delovnih dni al 28 koledarskih dni?

Sprašujem, ker moram splanirat dopust ....

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: korošice
14.4.2010 12:02:29   
snežakinja
Aha sem že našla, 28 koledarskih dni.

Na temle naslovu si lahko izračunat koliko boste imele porodniškega nadomestila....zanimivo:

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp

(odgovor članu snežakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: korošice
14.4.2010 12:50:37   
milabe
hello vsem...

ja sem danes kupla še en paket hrastove skorje, da imam zalogo, pa milo Chilly, pa zdej morm še mal zaloge bombažnih sp.hlač naredit ;) pa ni hudič, da ne preženem nadlogo heh...

O milena2222, suuuuper, da lahko izbereš datum. V katerem tednu ti določijo, da lahko imaš CR? Upam da mene to ne bo čakalo! Boš bedela ali boš 'spala'? Js bi se pomoje odločila za lokalno, da bi takoj lahko primla otroka.... super za fantka.... preden sem zanosila, sem bila ziher, da to takoj veš spol in da ni šans da se zmotijo.... hehe, zdej so mi rekli, da bo punčka, ampak sama ne dam roke v ogenj.... bom še počakala na še en ultrazvok, da to potrdi.


snežakinja: ja 28 koledarskih, jaz si papirologijo počasi že urejam, 60 dni pred pdp bo zadnji teden v aprilu, da si uredim paket, porodniško itd... pa že počas zbiram podatke skup, da mi ni tolk dolgcajt user posted image

(odgovor članu snežakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: korošice
14.4.2010 13:50:48   
Soncchhek
iiii milena pob bo pob!!!! ja super.

jaz pa nočem vedet spol...no...vseeno mi je.ampak marsikdaj si potem gin. zarečejo in izveš čisto spontano.

danes sem se naročila na NS pri dr.Lužniku, zelo je bil prijazen. se mi ne da kam drugam vozit.



(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: korošice
14.4.2010 14:32:15   
Martinčka
IZVIRNO SPOROČILO: Soncchhek

iiii milena pob bo pob!!!! ja super.

jaz pa nočem vedet spol...no...vseeno mi je.ampak marsikdaj si potem gin. zarečejo in izveš čisto spontano.

danes sem se naročila na NS pri dr.Lužniku, zelo je bil prijazen. se mi ne da kam drugam vozit.





soncchhek ja tako je bilo pri meni... nisva želela vedet in sem na pregledu povedala da nočem vedet.. potem je pa ginekologinja dvakrat nekaj o dojenčku rekla v ženskem spolu in zdaj sem 99% da imamo pupouser posted image ... sicer sem bila kar malo jezna ker sem res želela da je prvi otrok presenečenje, sam zdaj pa imam  tudi veselje gledat oblekice no... haha.. upam sam da me potem ne preseneti pa bo v resnici pobuser posted image

(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: korošice
14.4.2010 15:16:22   
milena2222
Pozdravljene!
Tako je da načeloma se lahko dete obrne do tik pred porodom ( recimo tudi en dan prej ),ampak tam nekje od 36-tedna je pa vsak teden manj možnosti,ker je otrok tudi vedno večji in se vedno težje obrne...
Če sem čisto odkrita,nisem čist ziher,da se ne bo obrnil...imam neko tako slutnjo,da se bo,ampak to bom itak menda čutila, glede na to,da je že tako velik.
Drugač pač CR...Ne vem pa še v kakšni obliki,verjetno bo to tako g.sam rekel,po eni strani se res iz razlogov kot si jih ti napisala Milabe, nagibam k epiduralni,ampak menda je pa prav grozljivo ko vse zraven poslušaš ( kk se zdravniki menijo,pa inštrumente slišiš in podobno-vrjetno ni glih prijetno...).Moja mama je bila pred kratkim na ginekološki operaciji z epiduralno in je tudi rekla,da je skoraj umrla od strahu,ko je zraven poslušala....
Glede spola je pa tako,meni se zdi super,če zdržite ne da bi zvedle spol,jaz sem pa preveč radovedna in vem,da bi me slej ko prej premagalo,zato se pa tudi nisem mučila.Je pa tako,da imam zelo malo stvari za en spol,ampak večino nevtralno ( npr.tudi vozek ),ker ziher je pa ziher...Poznam osebno primer ali dva,ko so skos trdili en spol,pol se je pa izkazalo drugače.No sem pa včeraj v Lidlu kupla dekico modre barve ( imajo take ful lepe,mehke,če katera sluč.rabi ),drugač sem jih pa jaz v Kiku nabavla,tudi take lepe...
Se mi zdi pa skrajno nefer od zdravnikov,da ne upoštevajo tvoje želje,da nočeš zvedet spola...Jaz bi znorelauser posted image

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: korošice
14.4.2010 15:31:58   
Soncchhek
ja , pa problem je če eden hoče vedet, drugi ne..
jaz nočem vedet, moj pa ( se nagiba k punčki in ima že ime izbrano )user posted image

še nekaj, a ste dale pri NS pri dr. Lužniku tudi pregled krvi za dvojni horm. test?
sem ga pozabila vprašat.....

kako sploh je  s tem testom ipd. ?


< Sporočilo je popravil Soncchhek -- 14.4.2010 15:33:13 >

(odgovor članu milena2222)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: korošice
14.4.2010 15:46:10   
Martinčka
IZVIRNO SPOROČILO: milena2222

Pozdravljene!
Tako je da načeloma se lahko dete obrne do tik pred porodom ( recimo tudi en dan prej ),ampak tam nekje od 36-tedna je pa vsak teden manj možnosti,ker je otrok tudi vedno večji in se vedno težje obrne...
Če sem čisto odkrita,nisem čist ziher,da se ne bo obrnil...imam neko tako slutnjo,da se bo,ampak to bom itak menda čutila, glede na to,da je že tako velik.
Drugač pač CR...Ne vem pa še v kakšni obliki,verjetno bo to tako g.sam rekel,po eni strani se res iz razlogov kot si jih ti napisala Milabe, nagibam k epiduralni,ampak menda je pa prav grozljivo ko vse zraven poslušaš ( kk se zdravniki menijo,pa inštrumente slišiš in podobno-vrjetno ni glih prijetno...).Moja mama je bila pred kratkim na ginekološki operaciji z epiduralno in je tudi rekla,da je skoraj umrla od strahu,ko je zraven poslušala....
Glede spola je pa tako,meni se zdi super,če zdržite ne da bi zvedle spol,jaz sem pa preveč radovedna in vem,da bi me slej ko prej premagalo,zato se pa tudi nisem mučila.Je pa tako,da imam zelo malo stvari za en spol,ampak večino nevtralno ( npr.tudi vozek ),ker ziher je pa ziher...Poznam osebno primer ali dva,ko so skos trdili en spol,pol se je pa izkazalo drugače.No sem pa včeraj v Lidlu kupla dekico modre barve ( imajo take ful lepe,mehke,če katera sluč.rabi ),drugač sem jih pa jaz v Kiku nabavla,tudi take lepe...
Se mi zdi pa skrajno nefer od zdravnikov,da ne upoštevajo tvoje želje,da nočeš zvedet spola...Jaz bi znorelauser posted image



milena222 ne dvomim da boš čutila če se obrne ker jaz zdaj v že praktično 27t čutim kako se obrača.. ampak vedno se obrne samo-ritka-prečno-ritka... nikoli z glavico dol...  mi je pa včasih prav grozno ko se kdaj taaako počasi obrača da čutim res vsak delček posebej.. ritko pa rokice, nogice.... je kdaj kr srhljivo:) tako da se morem prav nasmejat zraven... včeraj se mi je v 5 minutkah dvakrat obrnila... smešna je ta naša pikica..

ja jaz tudi poznam par primerov ko so se zmotili pri spolu.. sam mislim da če greš na 3D da je zato zelo malo verjetnosti ker se taako lepo vidi, če seveda otroček ne skriva... bom vidla v petek ko grem še na en 3d k Strahovi... ker zdaj že tako vem da je pupa in bom lahko vse od nogic naprej pogledalauser posted image  prej sem mislila iti samo na ogled obrazeka da se spol ne bi videl... no pa je tista ginek. vse pokvarila... drugače je bila tista ginekologinja svetovna, sam res ne vem kako ne pazi kaj govori če lepo povem da nočem vedet spola! mogoče je želela naredit moji mami uslugo k je šla zraven na UZ in je vedla da moja mami bi pa rada vedla (ker na veliko štrika domauser posted image )...
ah ne vem.. kar je pač je!

drugače pa CR in epiduralna.. jaz bi takoj vzela to možnost, ker to je zelo kratek poseg in ni tako hudo poslušat... moja klegica se je odločila da jo uspavajo in je rekla, da potem sploh ni bilo takšnega dobrega občutka ko se je zbudila in so ji prinesli otroka... da je bila že čist boga od tega uspavanja in da se ji je zdelo kot da so ji tujega otroka prinesli ker res ni imela občutka da je rodila... valda se je potem čez čas raznežila, ampak je rekla da je tako par minutk trajalo da je prišla h sebi in dojela vse skupaj ker na začetku ni začutila tiste navezanosti kakor če bi rodila... in zato bi jaz vzela raje epiduralno da slišim jok ko otroček pride ven in da mi ga takoj dajo v naročje...

(odgovor članu milena2222)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: korošice
14.4.2010 17:23:41   
Soncchhek
ampak če imaš pri CR epiduralno in ne lokalno anastezijo...potem res poslaušaš vse.....vidiš kaj dogaja...ni to za vsakega.....za prenest

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: korošice
14.4.2010 18:23:26   
Martinčka
no sej vidiš ne kaj se dogaja... zakaj bi gledal če ni treba... pa prosiš moža/partnerja/sestro da te malo zamoti ta čas da ne poslušaš preveč ali kaj.. no itak je to stvar vsakega posameznika.. jaz bi si zagotovo prej tudi ogledala na internetu kako zgleda carski rez.. sem že vidla na televiziji parkrat (na nemškem programu) in se mi ni zdelo nič tako groznega... tudi če si prebereš prej v knjigah kako zgleda postopek da se malo s tem seznaniš se mi ne zdi stvar tako problematična... res pa tisti ki niti krvi videt ne smejo da itak sploh ne bodo razmišljali in bodo šli pod narkozo... jaz sem samo povedala kako je kolegica reagirala po narkozi in ji kar verjamem... vsaka se pa naj sama odloči, sej nisem želela nobene prepričat v drugače kot si sama želiuser posted image ...


(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?