|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 16:40:39   
uli555
Punce najprej vsem hvala da ste me poslušale, in marsikatera tudi zelo pametno svetovala, ronja še posebej tvoje odgovore si bom še enkrat prebrala in poskušala čimveč izluščit iz njih.

Skratka z mojim user posted image  sva preživela zelo nemirno noč, praktično do jutra mi je otrdeval trebuh, vmes sta bila še 2 močna krča in mislila sem že da bova morala se it pokazat. K sreči se je umirilo potem. Prav zaradi user posted image  se te zadeve lotevam korak za korakom, nočem da preveč tega stresa na otročička prenesem.

Z mojim sva se danes pogovorila. Kolikor sva pač se. Sem mu povedala, da mi je bilo izredno neprijetno o takih stvareh prebrat, ne pa biti soudeležena pri pogovoru. In odgovor je bil, da naj bi ta mail prišel v petek (no ja včeraj ko sem ga našla je bila nedelja) in da ni bilo časa. Še enkrat sem mu povedala svoje mnenje in argumente. Ttu moram nekatere punce popravit, ki so mi očitale da pač se otepam otroka (prav težko mi je bilo odpret temo s to tematiko, ker je "nepravi" starš, zelo rad kritiziran kakor reče karkoli napram otroku). Ne, ne otepam se ga, če bi se ga, bi verjetno tudi do sedaj drugače skrbela za njega ko je tu, ne bi ga hodila iskat preko 300 km gor in dol da bi bil prej z atijem in do zdaj preživela vse počitnice izključno z njim, z njegovim očetom nikoli sama. Enostavno pa si ne upam prevzeti odgovornosti da bo ta fant tu našel pravo pot, ne želim si čez recimo 5 let očitat, da sem jaz kriva če bi morebiti šola zaškripala, ker sem se ob popoldnevih sprehajala z našim user posted image  in nisem mu pomagala nalog delat. Enostavno sem mnenja da se težave morajo vedno reševati navznoter, in ne navzven. In selitev je le zunanja rešitev. In zelo, zelo dvomim, da če v sebi nosi ta vzorec obnašanja da bo to prenehalo zgolj z selitvijo. Če je bila njegova glavna tarča do zdaj mamica - kdo bo po vašem zdaj?? Pravite, da če bi se kaj zgodilo recimo mami in ne bi imel kje biti - to je povsem druga zgodba ki se k sreči ne dogaja. In če slučajno bi se vam tega verjetno ne bi pisala. Ker pa je situacija drugačna, se mi zdi odločanje čez noč - prenagljeno. Ker 1001 stvar za sabo potegne in potem ni poti nazaj. Ne za eno ne za drugo stran. Fant je vedno nekako silil da bi bil pri atiju (pri atiju se mu je vedno zdelo bolje, ampak...tu je bil vedno v svojem prostem času - ja normalno da je lepše čez počitnice ko ni šole, nalog, kakor nekje kjer si čez teden u obveznostmi), a se ne mojemu ne njegovi mami to ni zdelo pametno. Zaradi šole, reda, .... to se je začelo spreminjat ko je očitno novi partner od fantove mamice začel malo nanjo pritiskat, in ko je očitno njun odnos začel plut nekam proti nemirnim vodam. Drugače si ne znam predstavljat, zakaj se je tako odločila. Ker moram poudarirt nisem nikoli imela mnenja da ne skrbi dovolj za otroka, preden je imela drugega user posted image  se mi je celo zdelo da ga morda celo preveč razvaja. Prej je bilo vedno govora, da ko konča osnovno šolo lahko pride k atiju če želi, a osnovno da zaključi tam. In za tem še zdaj stojim. Da je po moje bolje za otroka da zaključi neko šolanje kjer ga je začel. Moj mi je sicer danes govoril, da ne bi bila to moja skrb. Samo jaz ga preveč poznam in predolgo živim z njim. Tudi za kužeta sva se domenila, da ga bo v nosečnosti on vozil na sprehode, ampak če ga ni doma, se meni pes pač smili in ga peljem ven. Morda bi mesec, dva se trudil prilagoditi, samo služba kakršno ima zahteva popoldansko odsotnost. In tu težko najdem neko rešitev. Prostorsko tudi - zato sem hotela iti v to racionalno, počasi, da se najprej stvari uredijo, da se na mansardi uredi dodatna sobica, in ima tako on kakor mi2 zasebnost (ki jo vsaj potrebuje). In seveda da user posted image  malo zrase, da se jaz malo navadim skrbi zanj (kott sem napisala v prvem mailu, pomoči ne bom imela nikakršne, razen če bom jaz šla za kak dan k mojim staršem in mi bodo kaj pomagali - ampak so še v službi, mama v šolstvu in si dopusta izven počitnic ne more privoščit), računala sem na to, da mi bo pomagal partner, a če se bo ta sprememba odvijala vse naenkrat se bo on pač moral posvetiti sinu, njegovim obveznostim - dete bo pa že v štartu povsem na meni. In ste nekatere pisale, da oba otroka si zaslužita enako ljubezen. Seveda si jo! Ki mu jo morata dati biološka starša. Jaz mu lahko dam skrb, ljebečnost, marsikaj....ampak še vedno sem mnenja da otroka ki ga rodiš imaš vseeno rad na prav poseben način. In če bo tu, vsaj od partnerja ne bo dobil zagotovo nič manj ljubezni kakor dojenček, prej bi rekla da več, ker bo user posted image  bolj moja skrb. In konec koncev, nočem nosit rožnatih očal in si delat utvar. Sama v sebi vem kaj zmorem in kaj ne. Zmorem in ni mi problem skuhat za tasta zraven ko za nas, ni mi ga problem peljat k zdravniku, v trrgovino, ni mi problem razvažat nečakov in ....... (zgolj primeri) - a to vem da zmorem, za te stvari ne jamram. V sebi pa čutim, da ne psihično ne fizično ne zmorem ob novorojenčku še skrbi kakršno rabi še za najstnika. In še vedno, kjub besedah dvomim, da bi partner to sfolgal sam. Ker je predolgo ga imel le v prostem času - to pa je povsem drug svet.

Za danes se ne bom več z mojim pogovarjala o tem. Bom probala do večera malo odmislit, ker se mora user posted image  malo umirit (krči še vedno, sicer bolj na redko) in se malo naspat za neprespano noč. Vsekakor bom zahtevala, da se vsi vpleteni dobimo in pogovorimo, kaj kdo od koga pričakuje. Predvsem pa moram sama sebi obljubit, da če se ne bo dalo nekega časobnega komromisa narest, da vztrajam da v prvih mesecih poskrbim predvsem zase in user posted image . Da se iztrošim (ali dobim kak zaplet po porodu), ne bo koristilo prav nobenemu, še najmanj pa user posted image . In kaj si srčno želim - da če sta se otrokova mama in njen nov partner za to selitev odločila da bi zakrpala luknje v njunem odnosu, da jih bosta le nama poslala. Ker še enaga otroča brez zraven živečega očeta si ne želim.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 18:52:18   
katarina05
najprej mi je bilo hudo ko sem prebrala tvoje pisanje. ker tudi jaz pričakujem drugega otroka v istem obdobju kot ti.

moram pa reči, da sem se skušala vživeti v tvojo vlogo, ki ti je dodeljena in v katero boš najverjetneje postavljena.
pa vseeno nekaj  vprašanj:
- koliko časa se pripravljamo na rojstvo otroka? 9 mesecev! Koliko časa boš imela ti, da se boš lahko pripravila na vlogo mačehe (namenoma uporabljam to besedo, ker se je potrebno zavedati, da mama ni enako mačeha)
- kakšen je vajin odnos s tvojim možem/partnerjem? sta dovolj trdna in močna za to preizkušnjo? (njegov sin ima veliko težav že samo zato ker je mladostnik+šola+ločeni starši,...)
- kako bosta vzgajala vajinega dojenčka sta se verjetno že pogovarjala, da ne bo vzgoja dojenčka odvisna le od tebe(zelo kmalu se začne- ni samo nega otroka)
- kako bo pa s tvojim prostim časom (če boste samo trije). boš lahko delala še naprej stvari ki te veselijo? ti bo mož/partner to omogočal? (nevarnost je zaprtost in poporodna stiska, če pa ima še otrok posebne potrebe- ni potrebno da so velike, je verjetnost še toliko večja?
- se po vseh spremembah, ki jih pričakuješ od dojenčka, čutiš dovolj močna, da boš vzgajala še njegovega sina, mladostnika?

sama vem, da bi prepričala moža, da je potrebna odložitev selitve- leto ali leto in pol-v tem času bi se čez vikende izoblikovala pravila, ki veljajo pri vama doma in jih bo moral upoštevat.
želim ti, da bi bila dovolj močna v tej situaciji in dogodkih ki prihajajo.
Vsekakor pa si na prvem mestu ti, potem vajin odnos, otrok in potem šele vsi drugi. ko se enkrat to zamaja nastopi resna kriza (to se je zgodilo meni, zato vem zakaj takšen vrstni red).
Vse dobro!




(odgovor članu uli555)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 19:17:16   
ronja
Enostavno pa si ne upam prevzeti odgovornosti da bo ta fant tu našel pravo pot, ne želim si čez recimo 5 let očitat, da sem jaz kriva če bi morebiti šola zaškripala, ker sem se ob popoldnevih sprehajala z našim user posted image in nisem mu pomagala nalog delat.


To NI tvoja odgovornost in nikoli ne bo! Lahko mu pomagaš, ja in je lepo, seveda, ampak to je tvoja dobra volja in ne tvoja odgovornost! Ne glede na to, kje bo mali živel! Zanj sta odgovorna njegova straša! Ti si odgovorna za svoje dete! Jasno, da ti ni vseeno, ali partnerjev prvi otrok zabluzi šolo in seveda poizkušaš pomagat, ampak ne pa tako, da temu podrediš svoje življenje - to mora naredit oče! Naj zamenja službo, če res ne gre drugače, če bi se rad angažiral pri prvem otroku (kar toplo pozdravljam, samo se mora on, ne pa da to nate naloži)... Otroka ne moreš vzgajat samo ob vikendih!

Ti se naspi in se zavedaj, da imaš moč in tudi nekaj besede pri vsem skupaj, čeprav do zdaj ni tako izgledalo. Lahko pride k vama živet, samo potem greste takoj na terapijo. Lahko zahtevaš tudi odlog, da ne pride že takoj, saj ne gori voda. Vsekakor naj oče prej zrihta stanovanje, da bo primerno za 4 osebe, brez intime boste vsi še bolj nataknjeni.

Kar se pa stresa tiče, pa se ne sekiraj, da bi to lahko tvojemu otroku pustilo kake posledice - smo precej vzdržljiviuser posted image in 9 m. je dolga doba, skoraj vsaka ima v tem času kak večji pretres, ap se vseeno rojevajo v gl. zdravi otroci. Tile lažni popadki se dogajajo, včasih tudi kak pravi pride vmes, ampak ne pomeni to, da boš že zdaj letela v p. - moja je zamujala precej, pa sem imela teh popadkov kolikor češ že precej prezgodaj;). Samo da te malo pomirim.user posted image

(odgovor članu uli555)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 20:45:17   
mateyka
Ne gre se tu zato, da sedaj je pa ona ta grda, ker pravi da to ni ravno pametno. Imajo očitno malo stanovanje, kjer bi vsi štirje spali v eni sobi, pri mami pa ima najstnik, ki v teh letih potrebuje svoj prostor, dovolj prostora, že tle je bistvo, sploh pa če se še ne ujamejo dobro.


to pa res. a jo bo zvečer in ponoči gledal kako joško ven daje in doji?user posted image sori, samo men bi blo to nesprejemljivo. mali gre ravno v puberteto, pa še razumeta se ravno ne. a se res komu to zdi dobra ideja?
da ne govorim, da se novorojenčki ponoči zbujajo, šolar pa tud rabi svoj spanec..

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 20:49:06   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
Ne gre se tu zato, da sedaj je pa ona ta grda, ker pravi da to ni ravno pametno. Imajo očitno malo stanovanje, kjer bi vsi štirje spali v eni sobi, pri mami pa ima najstnik, ki v teh letih potrebuje svoj prostor, dovolj prostora, že tle je bistvo, sploh pa če se še ne ujamejo dobro.


to pa res. a jo bo zvečer in ponoči gledal kako joško ven daje in doji?user posted image sori, samo men bi blo to nesprejemljivo. mali gre ravno v puberteto, pa še razumeta se ravno ne. a se res komu to zdi dobra ideja?
da ne govorim, da se novorojenčki ponoči zbujajo, šolar pa tud rabi svoj spanec..

Samo res - najstnik zraven v splanici user posted image  - plus novorojenček. user posted image  To se zdi otrokovi mami "najboljše" za njenega otroka?

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 21:48:20   
uli555
ja tudi ta majhnost prostora se mi zdi zelo moteča. Ker vsak, prav vsak rabi neko svojo zasebnost. Tako fant, kakor midva, kakor dojenček med dojenjem. Ker je zaradi user posted image  treba še dnevno (lahko bi jo sicer predelali v fantovsko sobo, samo potem nimamo nobenega prostora za čez dan bit, spalnica je namreč dostopna po strmih stopnicah in rahlo neugodna za se z otrokom nenehno gor in dol sprehajat) finiširat bi bila trenutno izdelava nove mansardne sobe tako časovno kakor finančno nemogoča. Prej sem se pogovarjala s prijateljico, ki ima leto dni starega otročka. Pa je imela pomoč mame in tašče, pa mi je rekla da ji ob dojenju previjanju ni ostalo nič časa za kaj drugega. Se mi zdi brez pomoči praktično nemogoče izvesti vse te stvari, poleg pa še kuhat, prat in vse ostalo. Morda se sliši grdo, morda celo egoistično a iz minute v minuto se bolj zavedam da sem dolžna predvsem za tega otročka poskrbet, in konec koncev tudi zase. Ker vse ostalo ni tako "nujno" kakor da ta user posted image  dobi potrebno nego in mamico, ki bo imela čas da se z njim ukvarja. Tisti prvi tedni, prvi stiki mi bodo dani le enkrat. Če se ne bo dalo zmeniti tako da nama bo z user posted image  dan potreben čas da se uvedeva, da imava minimalne pogoje zasebnosti in s strani parnerja tudi zame minimalno pomoč bom za mesec ali dva odšla k mami. Ker bom tam imela definitivno več pomoči in časa da ga res user posted image  posvetim. Partner pa naj medtem sam ugotovi da starševstvo za vikend ni enako starševstvu za vsak dan. Upam sicer da se bo našla kakšna druga rešitev (meni osebno bi bil najbolj ugoden nek časovni kompromis, da se stvari uredijo - se uredi za otroka soba, se uvede v nov red  zauser posted image , se jaz spravim k sebi in predvsem imamo vsi čas da se na ta korak pripravimo).

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 22:10:27   
cvetka.marjetka
Prej sem se pogovarjala s prijateljico, ki ima leto dni starega otročka. Pa je imela pomoč mame in tašče, pa mi je rekla da ji ob dojenju previjanju ni ostalo nič časa za kaj drugega. Se mi zdi brez pomoči praktično nemogoče izvesti vse te stvari, poleg pa še kuhat, prat in vse ostalo.


OMG?!?!? Ob tej izjavi sem dobila kar izpuščaje. Ko je imel prvi otrok še ne 2 leti smo dobili drugega člana in imela sem ju oba doma, ker nismo dobili vrtca. Mož je bil (in je) veliko odsoten, včasih pride le na kosilo in gre naprej/nazaj, pa pride pozno domov, ko otroka že spita. Nisem imela nobene pomoči njegovih staršev, moji so predaleč. Pa sem imela po drugem porodu hude zdravstvene težave in bila kasneje tudi operirana (no, tu mi je 14 dni po operaciji pomagala mami, ker nisem smela nič dvigovat), pa sem kuhala, prala, previjala oba, dojila, smo šli 2x na dan na sprehod... Ma ne mi rečt, da ob enem dojenčku, ki ga dojiš in previjaš, da ne moreš nič drugega!!!!


Drugače pa sem prebrala vse in se mi zdi, da ga ne sprejemaš, ker ni "tvoj". Če bi bila ti njegova biološka mati, ti ne bi bilo škoda dnevne, ti ne bi bilo težko it dojit nekam, da se ta fant ne bi zbudil, ti ne bi bilo težko sedeti ob njemu, ko dela domače naloge, ga peljati na obšolske obveznosti. Seveda pa tudi njegova mami ni vredna počenega groša, če ga odriva k očetu, ker je težavnega obnašanja in ga njen novi partner ne prebavlja najbolje. Ne smiliš se mi niti malo ne ti, niti tvoj dragi, niti fantova mati,... smili se mi ta fant, ki je več kot očitno zelo nezaželjen pod tem soncem z vseh strani!!! In ni čudno, da je težaven!

(odgovor članu uli555)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 22:18:42   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: cvetka.marjetka
Drugače pa sem prebrala vse in se mi zdi, da ga ne sprejemaš, ker ni "tvoj". Če bi bila ti njegova biološka mati, ti ne bi bilo škoda dnevne, ti ne bi bilo težko it dojit nekam, da se ta fant ne bi zbudil, ti ne bi bilo težko sedeti ob njemu, ko dela domače naloge, ga peljati na obšolske obveznosti.

Ja pa kakor koli obrneš ona NI njegova biološka mama in NI dolžna celega svojega življenja prilagoditi temu otroku. Fantek je v tej situaciji zelo bogi - glede tega se prav vsi strinjamo, ampak krivec za to NI avtorica te teme in ne stresaj svojega gneva nanjo. Pa veš v čem je še razlika, če bi bil ta fantek njen sin? Najverjetneje bi jo spoštoval in ubogal kot mamo, ta jo pa NE in je tudi ne bo, ker si verjetno pač razlaga, da ona ni njegova mama in mu nima kaj govorit, tako da njenega življenja s tem fantkom in novorojencev niti približno ne moreš primerjati s tem, če imaš 2 svoja otroka - in to spet NE po njeni krivdi. Tako da vzdrži se malo s takimi nepotrebnimi napadi na človeka, ki mu je že itak dovolj težko.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu cvetka.marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 22:20:44   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: uli555
Če se ne bo dalo zmeniti tako da nama bo z user posted image  dan potreben čas da se uvedeva, da imava minimalne pogoje zasebnosti in s strani parnerja tudi zame minimalno pomoč bom za mesec ali dva odšla k mami. Ker bom tam imela definitivno več pomoči in časa da ga res user posted image  posvetim. Partner pa naj medtem sam ugotovi da starševstvo za vikend ni enako starševstvu za vsak dan. Upam sicer da se bo našla kakšna druga rešitev (meni osebno bi bil najbolj ugoden nek časovni kompromis, da se stvari uredijo - se uredi za otroka soba, se uvede v nov red  zauser posted image , se jaz spravim k sebi in predvsem imamo vsi čas da se na ta korak pripravimo).

Upam, da se boste uspeli dogovoriti tako, da bo prav za vse, če pa bodo tvoje potrebe in želje povsem prezrte, pa je tole verjetno še najboljša odločitev.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu uli555)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 22:24:30   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ti se naspi in se zavedaj, da imaš moč in tudi nekaj besede pri vsem skupaj, čeprav do zdaj ni tako izgledalo. Lahko pride k vama živet, samo potem greste takoj na terapijo. Lahko zahtevaš tudi odlog, da ne pride že takoj, saj ne gori voda. Vsekakor naj oče prej zrihta stanovanje, da bo primerno za 4 osebe, brez intime boste vsi še bolj nataknjeni.



Strinjam se s teboj Ronja v vsem razen v citiranem. Obcutek imam (nobenega argumenta), da je v vprasanju najbolj relacija otrok - mamin novi partner. mama pa popusca ker ne ve kaj bi. Selitev se mi ne zdi smiselna zaradi vec vzrokov:
Tezave je otrok "pridobil" pri materi in ocuhu. Tam ih mora resevat. Nova okolica ne more resevati tezave nastale med drugimi ljudmi v drugih okoliščinah z drugimi relacijami.
Dajanju otroku potuho, da bo lahko sel k ocku zivet mu samo daje voljo in moc, da je nemogoc - saj bolj bo nemogoc, prej bo sel k ocku......

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 22:33:08   
cvetka.marjetka
zmajaz, vem da je ona najmanj kriva pri vsem tem,...

Ma ne vem. Verjamem, da je najlažje bit pameten, ko nisi v takšni situaciji. Je pa fant zelo bogi. Resnično potrebuje nekoga, neko rešilno bilko. Pogovor vseh štirih odraslih bi bil zelo nujen.

Uno o dveh otrocih, paa da ne moreš nič drugega naredit.. ni letelo nanjo, ampak na njeno prijateljico, ki ji je situacijo malo preveč zdramatizirala.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 23:19:31   
ajsek
Meni se zdi fajn predlog tisto, da naj selitev odložijo za kakšno leto in v tem času med vikendi počasi uvajajo sistem, ki bo vzdržen za vse. Ni isto, če sin pride za dva dni, gre s fotrom v kino in potem nazaj domov, kjer ga mama ganja, da naj pospravi sobo in naredi nalogo. Pomoje se niti fant niti oče ne zavedata, v kaj se pravzaprav spuščata.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
14.6.2010 23:36:28   
mateyka
Pomoje se niti fant niti oče ne zavedata, v kaj se pravzaprav spuščata.


točno to.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
14.6.2010 23:43:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
15.6.2010 8:26:58   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Enostavno pa si ne upam prevzeti odgovornosti da bo ta fant tu našel pravo pot, ne želim si čez recimo 5 let očitat, da sem jaz kriva če bi morebiti šola zaškripala, ker sem se ob popoldnevih sprehajala z našim user posted image in nisem mu pomagala nalog delat.


To NI tvoja odgovornost in nikoli ne bo! Lahko mu pomagaš, ja in je lepo, seveda, ampak to je tvoja dobra volja in ne tvoja odgovornost! Ne glede na to, kje bo mali živel! Zanj sta odgovorna njegova straša! Ti si odgovorna za svoje dete! Jasno, da ti ni vseeno, ali partnerjev prvi otrok zabluzi šolo in seveda poizkušaš pomagat, ampak ne pa tako, da temu podrediš svoje življenje - to mora naredit oče! Naj zamenja službo, če res ne gre drugače, če bi se rad angažiral pri prvem otroku (kar toplo pozdravljam, samo se mora on, ne pa da to nate naloži)... Otroka ne moreš vzgajat samo ob vikendih!



Sam zelo razumem njene bojazni, sam draga ronja, tole, kar si napisala pa žal ni res. To je tudi njena odgovornost, ki jo je sprejela v trenutku, ko se je zapletla z moškim ki ima otroke in tega se večina žensk, ki se spustijo v to ne zaveda in tale fant, ki je v najtežjih letih svojega življenja je sedaj spremenjen v žogico, ki si jo podajajo gor in dol. Se pa strinjam z delom ko praviš, da sta v prvi vrsti odgovorna zanj njegova starša. Prva napaka je bla itak to, da se je oče odselil 300 km stran od svojega sina. Najlažje se je pobrat, zamižat, pozabit in kao zaživet na novo. Vikendi in počitnice niso vse.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
15.6.2010 8:27:59   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Meni se zdi fajn predlog tisto, da naj selitev odložijo za kakšno leto in v tem času med vikendi počasi uvajajo sistem, ki bo vzdržen za vse. Ni isto, če sin pride za dva dni, gre s fotrom v kino in potem nazaj domov, kjer ga mama ganja, da naj pospravi sobo in naredi nalogo. Pomoje se niti fant niti oče ne zavedata, v kaj se pravzaprav spuščata.


Se strinjam do zadnje pike, predvsem pa s poboldanim.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
15.6.2010 8:34:27   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
Pomoje se niti fant niti oče ne zavedata, v kaj se pravzaprav spuščata.

točno to.

Še en podpis.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
15.6.2010 9:23:55   
Nenya

[
Pomoje se niti fant niti oče ne zavedata, v kaj se pravzaprav spuščata.



Mislim da sta in oče in sin prepričana, da bo vse skupaj en velik žur, katerega 'račun' pa bosta plačevala ULL in njen user posted image . Nihče ji ne bo postavil spomenika če se bo izgubila mleko zaradi nočnih izletov v kopalnico, sekiranja, garanja in streženja muham najstnika in njegovega neodgovornega očeta.

Vesela sem da imaš plan B, ker dvomom da bo kaj drugega pomagalo.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
15.6.2010 9:27:02   
Nenya
Razna žrtvovanja za družino in vse naokoli a la cvetka.marjetka in ostale, ki se vam 'smili' otrok, ull in njen user posted image pa ČISTO nič

Cankarjanska mati in mučeništvo leta 2010, kam smo prišli.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
15.6.2010 9:30:50   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya
Razna žrtvovanja za družino in vse naokoli a la cvetka.marjetka in ostale, ki se vam 'smili' otrok, ull in njen user posted image pa ČISTO nič

Cankarjanska mati in mučeništvo leta 2010, kam smo prišli.user posted image user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
15.6.2010 10:56:05   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lahko je vse super, ampak kot je rekla Nenya, bi si tudi jaz pripravila planB - že zato, da bi bodoči očka, (ki si imena sedanji očka očitno še ne zasluži, kljub temu, da ima sina) vedel, da imam plan B in da ga mislim tudi uresničit, če on ne misli sprejet svoje odgovornosti, za katero se je navsezadnje sam javil.


Se strinjam- očeta pa itak, kot prvo in najpomembneje, vprest v sodelovanje in vzgojo obeh otročkov.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
15.6.2010 11:00:33   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Ne gre se tu zato, da sedaj je pa ona ta grda, ker pravi da to ni ravno pametno. Imajo očitno malo stanovanje, kjer bi vsi štirje spali v eni sobi, pri mami pa ima najstnik, ki v teh letih potrebuje svoj prostor, dovolj prostora, že tle je bistvo, sploh pa če se še ne ujamejo dobro.


.. a jo bo zvečer in ponoči gledal kako joško ven daje in doji?user posted image sori, samo men bi blo to nesprejemljivo. mali gre ravno v puberteto, pa še razumeta se ravno ne. a se res komu to zdi dobra ideja?



Ej, Mateyka, tu si pa zašla v kameno dobo user posted image . Koneckoncev lahko kjerkoli dojiš tako, da se ne rabiš ravno razkazovat. No, vsaj jaz sem dojila, tudi sredi mesta če je bilo treba, pa se nikoli nisem kaj razkazovala zaradi tega. Pač obrneš hrbet in je user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
15.6.2010 11:06:29   
črticaa
sem bila zadnje 2 meseca v isti situaciji,... in moje mnenje prav tako ni štelo

ampak ko je prišel d dan,.. se je mami od otroka premislila in nalagala socialni da sploh ni res da jo tamau ne uboga user posted image user posted image

kr neki te ženske so kr mal zblojene,..alarm se je vklopu tako da mogoče kdaj drugič napišem tako dolgo pismo kot ti

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
15.6.2010 15:20:49   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Ne gre se tu zato, da sedaj je pa ona ta grda, ker pravi da to ni ravno pametno. Imajo očitno malo stanovanje, kjer bi vsi štirje spali v eni sobi, pri mami pa ima najstnik, ki v teh letih potrebuje svoj prostor, dovolj prostora, že tle je bistvo, sploh pa če se še ne ujamejo dobro.


.. a jo bo zvečer in ponoči gledal kako joško ven daje in doji?user posted image sori, samo men bi blo to nesprejemljivo. mali gre ravno v puberteto, pa še razumeta se ravno ne. a se res komu to zdi dobra ideja?



Ej, Mateyka, tu si pa zašla v kameno dobo user posted image . Koneckoncev lahko kjerkoli dojiš tako, da se ne rabiš ravno razkazovat. No, vsaj jaz sem dojila, tudi sredi mesta če je bilo treba, pa se nikoli nisem kaj razkazovala zaradi tega. Pač obrneš hrbet in je user posted image .


mogoče že res, da lahko dojiš kjer koli ti paše, ampak vsi potrebujejo zasebnost.  tebi bi pasalo imeti še enega pubertetnika zraven sebe, ko dojiš, spiš in seksaš?? user posted image


ko sem tole brala, mi je prišlo na misel, da je od bivše žene nov partner malo sforsiral vse skupaj in mora mali od hiše. user posted image Najbolj bo pa itaq mali nastradal, ker se ga nič ne vpraša in se ga podaja kot eno fusbal žogo. Žalostno.

Strinjam se s predlogi, da se morate najprej vsi štirje usedit skupaj in pogovorit, potem pa še vseh pet in dorečt stvari.

Upam, da se stvairi uredijo user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
15.6.2010 20:49:15   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: barika
]

mogoče že res, da lahko dojiš kjer koli ti paše, ampak vsi potrebujejo zasebnost.  tebi bi pasalo imeti še enega pubertetnika zraven sebe, ko dojiš, spiš in seksaš?? user posted image



Glede na prostorno stisko, se bo treba mal potrudit in pač pregradit sobo ali zamenjat stanovanje.
Glede tvojega vprašanja, kako lahko spiš zraven nekega pubertetnika, pa nimam komentarja user posted image ... Sem samo pomislila, kako bi se vse ve počutile, če bi se to dogajalo vašemu lastnemu otroku user posted image ?!
Vsak gleda le nase in na svoje gene- kot da ne čuti stiske tega mulca, ki ga nihče noče imeti ob sebi. Otrok je še, kljub temu, da je star 14 let in doživlja nekaj najhujšega od svojih bližnjih... Tudi tega očeta zastopim, da je delal kar na svojo pest in vsaka mu čast, da se je zavzel za otroka (čeprav na vrat na nos, kar res ni ravno najbolj racionalno). Očitno je vedel, da z avtorico posta ne bosta našla skupne odločitve- otroka pa ni hotel kar pustiti.
Ma, ne gre mi ta ubogi mulc iz glave user posted image ...

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?