|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 14:58:43   
ajsek
Saj, kolikor sem jaz spremljala debato, ni nihče očetu odrekal pravice, da skrbi za oba svoja otroka. Problem je v tem, da oče do zdaj ni ravno zgledno skrbel za sina in zato avtorico skrbi (za moje pojme precej upravičeno), da bo s selitvijo komplet vzgoja padla nanjo.
Pomoje se ona čisto dobro zaveda, da bo dojenček več ali manj njena odgovornost. In zdaj jo je groza, da bo poleg tega hkrati morala prevzet še skrb za moževega otroka iz prvega zakona, ker ji mož zaenkrat še z ničemer ni pokazal, da bo prevzel malo več odgovornosti.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 14:59:54   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
Saj, kolikor sem jaz spremljala debato, ni nihče očetu odrekal pravice, da skrbi za oba svoja otroka. Problem je v tem, da oče do zdaj ni ravno zgledno skrbel za sina in zato avtorico skrbi (za moje pojme precej upravičeno), da bo s selitvijo komplet vzgoja padla nanjo.
Pomoje se ona čisto dobro zaveda, da bo dojenček več ali manj njena odgovornost. In zdaj jo je groza, da bo poleg tega hkrati morala prevzet še skrb za moževega otroka iz prvega zakona, ker ji mož zaenkrat še z ničemer ni pokazal, da bo prevzel malo več odgovornosti.

Jap - točno v tem je point.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 15:23:50   
Nenya
Evo, kot je napisala ajsek, tako sem jaz razumela Ull.

Tle ni nobenih mačeh, pa ubogih jeric in podobnega user posted image . Je samo najstnik v težkih pogojih in njegova očitno zmedena starša.

Ull ni nasprotovala stikom moža in mulca, ki je ne spoštuje (če jo že mož ne), in je večkrat sama z nim furala te opevane stike, ker je bil dec v službi, mulca pa je vozil le na zabavne reči in sta bila kolega - v prvi vrsti bo ON moral sinu postavit zgled kako se obnašati do njegove ta nove.

To da eni hočete da mali zamenja šolo, okolje, prijatelje itd in kar na vrat na nos, gre iz svoje sobe, v skupne prostore, novo družino in to vse na račun ull in user posted image a to bo pa magično vse rešilo? Zakaj je zdaj kar na enkrat pa urgentno treba fanta preselit?

Ja, ima moškega s prtljago, za katero je, iz posta sodeč, do sedaj skrbela zgledno, ko je prihajal na 'stike'. Zdaj bi pa ta novi od bivše rad mulca naprtil nekomu drugemu in hops --> postavimo vse na glavo, rožica1 predlaga, da kar novo stanovanje nabavijo. Sicer bo vse slej ko prej padlo na ramena ull, ampak glavno da je oče naredil vsaj navidezno svojo 'dolžnost'. Kako že gre un rek s tujim k... je lahko po koprivah mahat.

Torej hočete, da zato ker sta z bivšo zafurala zakon in otroka, da zdaj na račun ull in novega BIOLOŠKEGA otroka obeh, on prikrajša ŠE drugega otroka in potencialno ustvari še enga takega 'ubožčka', čez nekaj let ter 'izkoristi' očetovski dopust ne za novega otroka in pomoč ull ampak za krpanje odnosov s taprvim sinom, res, neverjetno user posted image .

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:04:08   
kalbo
Kako neverjetno je, kako se repenčite tle samo tiste, ki s takšnimi ali drugačnimi stvarmi nimate niti najmanjših izkušenj.

Kot sem napisal. Razumem skrbi in bojazni avtorice teme, samo kakorkoli obrneš, gre za otroka njenega partnerja, s katerim je sklenila iti skozi življenje. Dokler je šlo za stike in počitnice je blo super, ko gre zares, kar naenkrat to ni več njena odgovornost. V prvem njenem postu sem bil precej na njeni strani, zdaj po zadnjem sem predvsem na strani tega "mulca" na katerega očitno nobena pomisli.

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:08:15   
ajsek
Teoretični si mogoče na njegovi strani, praktično bi pa 10letnega otroka poslal živet k očetu, ki se ne zanima prav preveč zanj, mačehi, ki je ne mara in ki bo večino časa okupirana z novorojenčkom, v premajhno stanovanje, kjer si bo spalnico delil s celo družino, v vas, v kateri zaenkrat nima niti enega prijatelja, ker se z otroki ne ujame + še šolo bo moral zamenjat.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:12:49   
Felicita
mene samo zanima, kako bi blo če bi bla situacija obrnjena. da bi tuki gor pisala fantova mama, ki bi pojamrala da ima problematičnega sina (verjetno tudi zaradi pomanjkanja očetovske figure) in da si otrok želi k očetu, da pa ga očetova partnerka noče, ker je noseča.

kaj bi potem svetovale mami? grem stavit da bi bla situacija 1000% drugačna.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:17:54   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

mene samo zanima, kako bi blo če bi bla situacija obrnjena. da bi tuki gor pisala fantova mama, ki bi pojamrala da ima problematičnega sina (verjetno tudi zaradi pomanjkanja očetovske figure) in da si otrok želi k očetu, da pa ga očetova partnerka noče, ker je noseča.

kaj bi potem svetovale mami? grem stavit da bi bla situacija 1000% drugačna.



opa!  če že hočeš zadevo obrnjeno prikazat, ne delaj tega tkole triki. kdo pa prav, da si otrok želi k očetu? to si želita otrokova mama in njen novi mož. tko je to.
torej: če bi tle gor pisala fantova mama, pojamrala da ima problematičnega sina in se ga s partnerjem želita znebiti in ga spraviti k očetu, njegova noseča partnerka pa nad tem ni najbolj navdušena, kaj bi svetovale mami?

user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:19:03   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
Ne gre se tu zato, da sedaj je pa ona ta grda, ker pravi da to ni ravno pametno. Imajo očitno malo stanovanje, kjer bi vsi štirje spali v eni sobi, pri mami pa ima najstnik, ki v teh letih potrebuje svoj prostor, dovolj prostora, že tle je bistvo, sploh pa če se še ne ujamejo dobro.


.. a jo bo zvečer in ponoči gledal kako joško ven daje in doji?user posted image sori, samo men bi blo to nesprejemljivo. mali gre ravno v puberteto, pa še razumeta se ravno ne. a se res komu to zdi dobra ideja?


Ej, Mateyka, tu si pa zašla v kameno dobo user posted image . Koneckoncev lahko kjerkoli dojiš tako, da se ne rabiš ravno razkazovat. No, vsaj jaz sem dojila, tudi sredi mesta če je bilo treba, pa se nikoli nisem kaj razkazovala zaradi tega. Pač obrneš hrbet in je user posted image .


dej ne bluzi s kameno dobo. govorim o lastni postelji. tam pa ne bom valjda sebe zakrivala, hrbta obračala in se skrivala user posted image


Bluzenje?? Kakor za koga user posted image !

Mi je pa total mimo vlečt se ven, da bo med drugim tudi velik problem z dojenjem v bližini pubertetnika user posted image ?! Poimenujte glavni razlog raje konkretno- otrok tuje ženske ni zaželjen, pa tudi če bi bil odličnjak. Ali pa bi takrat vpričo njega lahko dojile?!
Mah....tisto reklo človek človeku- volk, bi jaz spremenila v ženska ženski- trop volkulj user posted image !


mislim, da bereš samo tiste dele, ki jih hočeš prebrat. ostale pa mal ignoriraš. jaz sem omenila nekaj stvari, ki bi mene motile. in to se je nanašalo samo na intimo v spalnici. seveda si lahko domišljaš da sem hotela povedat, da me moja najstnica ne bi motila ponoči med dojenjem, ko bi se zbujala in nergala zraven mene. da me ne bi motilo, da ne bi mogla seksat (ko bi lahko) s svojim možem, če je njegov najstnik tam, če bi bil pa moj, bi bilo pa ok. ti ne branim user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:23:34   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

mene samo zanima, kako bi blo če bi bla situacija obrnjena. da bi tuki gor pisala fantova mama, ki bi pojamrala da ima problematičnega sina (verjetno tudi zaradi pomanjkanja očetovske figure) in da si otrok želi k očetu, da pa ga očetova partnerka noče, ker je noseča.

kaj bi potem svetovale mami? grem stavit da bi bla situacija 1000% drugačna.



opa!  če že hočeš zadevo obrnjeno prikazat, ne delaj tega tkole triki. kdo pa prav, da si otrok želi k očetu? to si želita otrokova mama in njen novi mož. tko je to.
torej: če bi tle gor pisala fantova mama, pojamrala da ima problematičnega sina in se ga s partnerjem želita znebiti in ga spraviti k očetu, njegova noseča partnerka pa nad tem ni najbolj navdušena, kaj bi svetovale mami?

user posted image



citiram tvoj post z 2. strani:

Fant je vedno nekako silil da bi bil pri atiju (pri atiju se mu je vedno zdelo bolje, ampak...


tko da ne ti tuki mene za jezik vlečt.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:27:56   
Ulla80
citiram tvoj post z 2. strani:


zaka pa mojuser posted image kak mojuser posted image




_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:29:56   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

citiram tvoj post z 2. strani:


zaka pa mojuser posted image kak mojuser posted image





user posted image user posted image user posted image
podoben nick imata z avtorico teme, pa je verjetno mal pomešala

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:30:50   
Ulla80
eh, pa kok lohk MENE spregleda in zamešauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:33:57   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

eh, pa kok lohk MENE spregleda in zamešauser posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

se globoko opravičavam user posted image

either way, point dosežen user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:36:37   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

eh, pa kok lohk MENE spregleda in zamešauser posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

se globoko opravičavam user posted image

either way, point dosežen user posted image



user posted image user posted image

jah, ne vem če je, no....v takih situacijah verjetno otrok vedno prihaja z idejami, da bi rajši živel pri vikend staršu. valjda mu je boljš, ker ko je tam se vse okol njega vrti, ni teženja, ni obveznosti, domačih opravil, nalog....itd. tko da ta želja je bolj tko. kaj pa vem. bistveno je, da se ga želi mati znebiti. in njen novi partner. a to je pa kul?


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 17:36:45   
mateyka
sej fant in ata bi rada bla skoz skupi. samo verjetno skoz z unim filmom "na počitnicah". + jaz mislim,da si fant ni še narisal filma v glavi, kjer spi v isti sobi z mačeho in novorojenčkom (da ne omenjam vsega kar je ajsek nazadnje napisala - to je tudi stvar, ki bo kasneje vplivala na njegovo počutje). sem imela možnost doživet situacijo kjer se je problematični najstnik preselil iz svoje sobe v skupno (po svoji volji btw) in si je hitro premislil. bila je taka kriza, da je bil čez pol leta spet v svoji sobi.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 18:57:30   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Teoretični si mogoče na njegovi strani, praktično bi pa 10letnega otroka poslal živet k očetu, ki se ne zanima prav preveč zanj, mačehi, ki je ne mara in ki bo večino časa okupirana z novorojenčkom, v premajhno stanovanje, kjer si bo spalnico delil s celo družino, v vas, v kateri zaenkrat nima niti enega prijatelja, ker se z otroki ne ujame + še šolo bo moral zamenjat.

Rajši to, kot pa živeti pri dedcu, ki me ne mara in ima pod takšno kontrolo mojo mamo, da je sposobna prepustit njemu dogovarjanje o selitvi lastnega sina.

Sicer je pa orisala ene par možnih rešitev, tko da fant ravno nebi rabil spat v zakonski spalnici. Sicer se mi pa njeni pomisleki v prvem postu sploh ne zdijo napačni in so na mestu. Pol kasneje se mi je slika obrnila. Motijo me besede, tuj otrok, nebiološki otrok in podobno in na to je letelo tisto o mačehah v pravljicah in govorjenje, kako ona ni odgovorna za tega fanta. Za moje pojme je zelo odgovorna, dokler živi v partnerstvu z njegovim očetom in sam sem hvaležen ljudem, ki so tako razmišljali ko sem bil sam petletni, 10 letni 18 letni otrok, ker če nebi, bi se mi slabo pisalo.


< Sporočilo je popravil kalbo -- 16.6.2010 19:04:26 >

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 19:14:06   
uli555
Ker sem cel dan proč od računalnika sem morda malo na hitro prebrala današnje odgovore, bom pa še te stvari dopisala.

- o otroku: Otrok pravzaprav nima čisto nič proti da bi prišel sem, praktično je to na nek način forsiral sam - ker je cel čas imel občutek da je tu bolje. In to me moti. Da želi sem in forsira sem (čeprav nima prijateljev tu, okolje je tu povsem drugačno - zdaj živi v mestu, midva sva na vasi...) ker ima občutek da tu ne bo odgovornosti, tu ne bo med tednom vsakodnevnega učenja, reda, malih pomoči v gospodinjstvu, ... . Ker je bila tu vedno le zabava. S tem se s partnerjem žal nikoli nisem strinjala, a ker nisem fantova mama žal nisem imela beseda, da bi že v preteklosti del vikenda se namenil učenju, pomoči. Vsakič znova si moram z prigovarjanjem po 5x dosežt da pelje kužka na kratek sprehod, da pospravi krožnik za sabo z mize, pa pobere umazane nogavice s tal... In tu je bistvena razlika med lastnim in tujim otrokom. Da žal če ni tvoj ima občutek da ti itak mu nimaš kaj ukazovat. Pa je večji del krivde tu na partnerju, ki od začetka ni postavil mej, ni postavil pravil, pravzaprav me je večkrat pred otrokom celo zatrl (recimo ko sem mu že 5-ič rekla naj gre po jopico in se onbleče ker ne more po 10 C hodit v kratkih rokavič, me je partner pred njim zatrl naj ne težim). In porušil v sekundi vse kar sem se z vsakim obiskom trudila doseči.

In zelo, zelo se strinjam z izjavami, da se ne oče ne sin ne zavedata kaj selitev prinese s sabo. Žal. Fant opčitno  misli da tu ne bo reda, da bo lahko vsak dan igrice nabijal, hodil spat ko se mu bo zahotelo, ... Oče pa se ne zaveda koliko tudi starševske potrpežljivosti in časa prisotnost šolarja v domu zahteva.

- To forsiranje s starni fanta je bilo tudi v preteklosti, a sta se mama in oče otroka vedno strinjala, da za otroka do zaključka osnovne šole takšna selitev ne bi bila dobra. In sta bila oba istega mnenja. Zato tudi imam občutek da morda novi partner fantove mame malo forsira to, ker v preteklosti je bilo vsem jasno da otrok ima najboljše pogoje za šolo, obšolske dejavnosti, red, ...če je zaenkrat pri mami. Za po končanju osnovne šole pa smo se itak takrat vsi strinjali, da takrat pa naj si sam izbere kaj želi.

- In konec koncev. Razmišljala sem o moji mlajši sestri. Ki je mojo mamo resnično zaj.... v glavo. 3 leta. Vsak dan. Ker je mama hotela red. Da dela šolo, in da je šola na prvem mestu. Punca pa je itak hotela zabavo, žure, nič učenja (saj to je dokaj tipično najstniško, a ne?) s tem da mama ni imela podpore očeta, s čemer je sestra dobila krila. In je bila (mirne vesti rečeno) prav pasja dostikrat. Jo je v obraz neštetokrat zmerjala in ji povedala, da bo naredila vse, da se z mojim očetom ločita (ker bi potem imela mir). K sreči moja mama je vztrajala, čeprav verjetno marsikatero noč v solzah (jaz sem bila absolutno na strani mame, in očetu zamerim da ni sodeloval z njo). In so pregurali to obdobje. Sestra zdaj faks dela s povprečno oceno 9, zraven dela, in z mamo imata prav normalen odnos. Če pa bi takrat popustila - bogve kaj bi bilo danes z njo? In iz tega primera sem razmišljala - ali ni to da če se fant v okolju, ki mu zgleda ne ustreza v teh letih počuti utesnenega in se grdo obnaša do mamice, ali ni preselitev v okolje za katerega meni da je zanj cool le potuha, dokaz da lahko stvari dosežeš na nepravi način? Ne s trudom, ampak s tem, da nekoga ob živce spraviš?

- še o tem kakšno je to obnašanje: pri njih nisem povsem na tekočenm z vsem, na kratko špricanje plačanih ur v glasbeni šoli, laganje glede nalog, ignoriranje vsakega ukaza, reda... kot da je stena...  Saj pravim pri njih ne vem točno vsega, ker vsaj odkar sem noseča ne hodim na tiste konce. Pri nas recimo: očetu reče brez zadržkov da je idiot če mu kaj ni prav, če ga okrega pade v jok, ... laži, laži, laži za male in velike stvari, prigovarjanje, prigovarjanje in še 100x prigovarjanje za vsako stvar, meni osebno zelo moteča mi je njegova navada da kadarkoli pride (v zadnjem času se je malenkost popravilo, ker sem vsakič na to temo "težila) niti ne pozdravi, gre mimo kakor da si zid, tudi ko je tu, se jaz počutim kakor da sem fikus v kotu. Isto je na obiskih, če ekstra ne rečeš ignorira vse. In ponavadi sem jaz tista ki teži. Še o tem. Z njim sva ko je bil manjši dokaj dobro razumela. Sem se vedno trudila da bolj nkakovostno preživi čas, če sva bila sama (v naravi, usvarjanje česa, ...). S časom je fant postajal večji in dobil druge prioritete (predvsem PC) in s časom sem tudi jaz morala (če moj ni) postavljat kakšno pravilo. Ugasnit PC ali TV kdaj če sam ni hotel, reči naj naredi to, naj naredi ono, ga spominjat naj pozdravlja ljudi. In verjetno mu je to šlo na živce - ker ga verjetno s tem spominjam na mamico ki je hotela red. In takrat me me začel vedno bolj ignorirat. Ampak za en vikend se človek lahko distancira na nek način, se trudi da ima trdo kožo ampak če živi v nekem gospodinjstvu vsak dan - potem pa nek red mora bit. Ali pa rata anarhija.

Brez repa in glave to

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 19:25:02   
kalbo
Tipično obnašanje 14 letnika, ki se išče, ki išče meje, pravila, njegovi starši mu jih pa iz neke slabe vesti ne znajo dati. Na žalost tvoj dec ne pozna svojih dolžnosti do svojega sina. Lepo jima razloži, predvsem tvojemu decu, da selitev je možna, vendar to ne bodo vikendi, kot do sedaj, ampak polno vzgajanje 14 letnega fanta, ki odrašča in da če pričakuje, da boš fanta sprejela kot za svojega, te bo moral upoštevati.

Žal si si izbrala totalno neodraslega očeta za svojega še nerojenega otroka in zdaj žanješ sadove njegove neodgovornosti. Nujno je, če hočete spraviti tega fanta na prava pota, da vsi skupaj poprimete. Nujno je, da s tvojim decom sodelujeta, v kolikor ne bosta ne vidim svetle prihodnosti ne za vaju, ne za oba otroka malega in velikega.

(odgovor članu uli555)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 19:28:45   
uli555
In še to - ne gre za to, da jaz nisem za to da otrok je tu. Imam občutek, da za njegov razvoj taka selitev na silo in čez noč takorekoč ni najboljša rešitev, pravzaprav celo zelo dvomim da je dobra rešitev. Ker izvor težav bo ostal nerešen. In le še nove težave bodo nastale, tako pri fantu ( kako bo recimo odreagiral če bo prišel v vaško okolje, kjer ga bodo hipotetično vaški otroci zavrnili?  - kako bo ko bo spet hipotetično šola zašla v "rdeče številke" ker ne bo nekoga ki ga bo priganjal, kako bo ko bo ugotovil da tudi tu čez teden ni "vikend programa), kakor pri nama. Edina stvar ki si jo tu želim, da se stvari delajo z glavo, po premisleku, še najbolje bi bilo po pogovoru s kakšno strokovno usposobljeno osebo (psiholog, sociolog, ...) ki bi podala svoje mnenje in predsvem da bi se našli vzroki težav in uporništva. In da se postopo to uvaja, recimo z naslednjič šolskim letom, medtem pa oče del vikenda nameni šoli, vzgoji.... Da se o tem pogovarja, da se postavi neka pravila in meje obnašanja. Da pride sem iz pravega razloga, ne zaradi tega ker je to morda lažja pot. Za mamo in novega partnerja. Iz tega trenutka gledano s fantovimi očmi tudi za njega. Če bi stvar reševali korak za korakom bi morda naredili več. Medtem pa še uredili stvari kot je soba, ki bi jo lahko medtem izdelali, probali bi že vnaprej navezat stike z tukajšnjimi otroci, ... Morda sem preveč tega gledala pri moji sestri in se zavedam, da otrok v teh letih lahko zelo, zelo hitro zaide na napačno pot če ni prav voden. In voditi ga mora nekdo drug. Tudi kadar mu kaj ni všeč.

(odgovor članu uli555)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 19:35:52   
kalbo
Ja, sam v to kislo jabolko morate ugrizniti vsi skupaj.

(odgovor članu uli555)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 19:45:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Tipično obnašanje 14 letnika, ki se išče, ki išče meje, pravila, njegovi starši mu jih pa iz neke slabe vesti ne znajo dati. Na žalost tvoj dec ne pozna svojih dolžnosti do svojega sina. Lepo jima razloži, predvsem tvojemu decu, da selitev je možna, vendar to ne bodo vikendi, kot do sedaj, ampak polno vzgajanje 14 letnega fanta, ki odrašča in da če pričakuje, da boš fanta sprejela kot za svojega, te bo moral upoštevati.

Žal si si izbrala totalno neodraslega očeta za svojega še nerojenega otroka in zdaj žanješ sadove njegove neodgovornosti. Nujno je, če hočete spraviti tega fanta na prava pota, da vsi skupaj poprimete. Nujno je, da s tvojim decom sodelujeta, v kolikor ne bosta ne vidim svetle prihodnosti ne za vaju, ne za oba otroka malega in velikega.


Pod to se podpišem.

Uli, zanima me še naslednje tvoje mnenje: koliko misliš, da problemi in uporništvo (poleg tipičnih najstniških problemov) tega fanta izhajajo iz občutka, da ni sprejet: da ga ne sprejemaš ti in še bolj, da ga ne sprejemata njegov očim in mama, da je na drugem tiru in sta mlajša otroka na prvem mestu?

S tvojim partnerjem se pa morata konkretno pogovoriti ne samo o tem fantu, temveč tudi o prihajajočem članu družine. Če on že sedaj ni sposoben postaviti meje, potem jo tudi pri novem članu ne bo znal. In bo tudi pri novem članu tebi rušil avtoriteto. Predebatirat morata marsikaj, predvsem pa, kakšna je vloga starša v družini, kaj želita z vzgojo doseči, katera pravila veljajo za trdno in katera je moč spreminjat ter kako reagirat v primeru težav, pa naj bo to krči dojenčka ali pa 2-letnik, ki se meče po tleh sredi trgovine ali neizpoljenjvanje majhnih dolžnosti. Predvsem pa mu moraš dopovedati, da nikakor ne sme pred otrokom rušiti tvoje avtoritete, če se s tvojim ravnanjem ne strinja, naj ti to pove, to predebatirajta, a vedno stran od otrok. Pa še mogoče, kako si on in kako si ti predstavljata vlogo mame/očeta v družini - morata se uskladiti vsaj pri najpomembnejših vprašanjih.

Definitivno je ta fant povsem dovolj star, da je soudeležen pri svoji vzgoji, da sam sprejema odgovornost za svoja dejanja ter da razmišlja, kakšen človek bi rad bil, ko odraste ter kaj lahko sam naredi, da ga bo okolica sprejemala in mu daljala občutek varnosti in ljubezni. K pravicam seveda pridejo zraven tudi dolžnosti. Neglede na prej napisano pa ste v prvi vrsti za njegovo dobrobit odgovorni odrasli 4-je. Tudi ti in njegov očim, v prvi vrsti seveda starša in usest se morate vsi skupaj za mizo, ne enkrat, ampak večkrat in se obnašati kot zreli odrasli. Se strinjam, takih problemov se ne rešuje čez noč.
Za začetek pa mogoče eno čtivo:
http://cobiss4.izum.si/scripts/cobiss?ukaz=DISP&id=1932168670363795&rec=13&sid=2

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 20:00:28   
tažana
nisem brala vsega, ampak, če se nikakor ne boš uspela dogovorit s partnerjem za ugodno rešitev, predlagaj 1 mesec poizkusne dobe. vrjetno bo to res najlažje storiti med počitnicami, ampak jim razloži, da boš naredila plan vsakega dne, ki bo veljal pri vas doma s tem da naj si predstavlja da bo v času pouka imel še vsakodnevne obveznosti v zvezi s šolo.
Postavi še ti svoj pogoj in poudari, da bi po tem poizkusnem mesecu, vse opletene povabila k razgovoru in takrat razpravljajte o tako veliki spremembi, kot je selitev najstnika.

Veliko sreče in energije ti želim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 20:05:59   
Ulla80
vse opletene povabila


kakšneuser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 20:37:04   
Zvezdici
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Mi je pa total mimo vlečt se ven, da bo med drugim tudi velik problem z dojenjem v bližini pubertetnika user posted image ?!

Tu ni glavni problem dojenje v bližini pubertetnika - ampak (tuj) pubertetnik zraven v SPALNICI VSAKO noč. Adijo vsakršna intima. Meni bi bilo to povsem nesprejemljivo - če pa hočem kje imeti MIR in zasebnost je pa to v spalnici.


Če pogledamo drugače.
Tudi če bi otrok bil od obeh, bi bilo malo nerodno, da bi bilo vsi v isti spalnici. Pa ne rečem, da ga ne bi hotela imeti. Samo, pač tukaj se gre res za to: vsak potrebuje malo zasebnosti. otrok, ki je v puberteti pa sploh. Da se ima vsaj zateči nekam, ko ima vsega čez glavo. Konec koncev ima ravno v tem obdobju največ dela sam s sabo in mu gre verjetno vse na živce.
Pa tudi če bi bili vsi skupaj v spalnici, se mi zdi da bi partnerski odnos sigurno trpel.

Sem pa prepričana, da je v ozadju takega obnašanja čisto nek drug problem, ki ga po vsej vrjetnosti ve on sam, ali se ga še ne zaveda.
Razumem tudi tvojega moža. Sigurno je tudi sam razdvojen, ker bi rad ravnal tako kot je prav. Res pa je da v takem položaju kot sta vidva sedaj res ni najbolje, da bi se takoj preselil k vama. Saj si čisto vredu ravnala in ga prosila če odločitev prestavi za kakšno leto. se mi pa res ne zdi prav, da bi potem ti morala sama skrbeti zanga. Vrjamem, da ti ne bi bil problem pomagati ga vzgajati, če bi le vlogo imel tudi oče in ne ti sama. To se mi res ne zdi prav, in srčno upam, zate da najdete nek pravi način kako vse rešiti!

Sem tudi sama mati samohranilka in upam, da nekega dne najdem tudi sama pravega, s katerim se bo dalo vse zmeniti, ter da bo sprejel mojega otroka, čeprav ne bo njegov.

Ti se pa le probaj umiriti vsaj malo kolikor se le da. Vem, da je govoriti lažje kot pa to storiti.
Držim pesti za vse vas, da se bo dalo urediti!
user posted image


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: mail po katerem me je skoraj kap
16.6.2010 20:50:46   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Tipično obnašanje 14 letnika, ki se išče, ki išče meje, pravila, njegovi starši mu jih pa iz neke slabe vesti ne znajo dati. Na žalost tvoj dec ne pozna svojih dolžnosti do svojega sina. Lepo jima razloži, predvsem tvojemu decu, da selitev je možna, vendar to ne bodo vikendi, kot do sedaj, ampak polno vzgajanje 14 letnega fanta, ki odrašča in da če pričakuje, da boš fanta sprejela kot za svojega, te bo moral upoštevati.

Žal si si izbrala totalno neodraslega očeta za svojega še nerojenega otroka in zdaj žanješ sadove njegove neodgovornosti. Nujno je, če hočete spraviti tega fanta na prava pota, da vsi skupaj poprimete. Nujno je, da s tvojim decom sodelujeta, v kolikor ne bosta ne vidim svetle prihodnosti ne za vaju, ne za oba otroka malega in velikega.


Tu bi se pa kar podpisala user posted image

Ankica, saj ona ni nikjer napisala da je z njene strani nezaželen.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?