|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 9:00:41   
nagaja28
uf naja imate pa pestro. ne obupat z dojenjem, lahko je samo vmesna faza, pa se noče dojit. mleko je drugačnega okusa, če bo mamica dobila menstruacijo, al pa če preveč telovadi, je mleko bolj kiselkasto. lahko je pa samo ženska muha, sej veš, kakšne smo user posted image . jaz z novalackom nimam izkušenj, mi imamo aptamil iz mullerja(je nemški) in je ok. veliko mamic pa pohvali hipp mleko. ko sem pri ta prvem sinu spraševala pediatrinjo za adaptirano mleko, je bila veliko bolj navdušena nad aptamilom kot novalackom. zakaj pa ne vem.
moj prvi se tudi ni hotel več dojit pri 5 mesecih, pa sva se matrala 2 tedna. je pljuval ven bradavico in se jokal zraven. na koncu sploh ni hotel več zagrabit. pa nismo ugotovili zakaj. malo sem si potem še pumpala, da sem postopno zmanjševala mleko(vsak teden en obrok manj), potem smo šli pa na flašo, kaj pa češ.

naš ta starejši je že staknil prehlad v vrtcu in je doma user posted image . se bojim, da bo enotedensko uvajanje kar pozabil in bomo morali spet od začetka. no, ja, bomo vidli jutri.

spanje na trebuščku je nevarno takrat, ko še ne dviguje glave in se ne more obrnit, da se ne bi zadušil. če pa to že zna, pa ni problema. saj smo mi včasih ves čas spali na trebuhu. zdaj bojo kmalu tako ali tako hoteli spat na hrbtu, tista podpora zadaj s plenico ne bo več pomagala user posted image .

(odgovor članu naja7)
Neposredna povezava do sporočila: 576
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 9:42:19   
nagaja28
sem dodala par slikc iz krsta, če bo šla katera pogledat.

kako pa ste kaj druge mamice, ki se ne javljate pogosto? Kat, TandJ, mišu, mala biba, extra, srčekgirll.....

(odgovor članu nagaja28)
Neposredna povezava do sporočila: 577
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 10:08:00   
pupika
Da se na hitro javim kako smo.

Včeraj sva z Gajo prišli iz bolnice po tednu dni in se zaradi tega nisem nič javljala. Na pregledu pri G je moja ginekologinja ugotovila, da imam še del posteljice v maternici in da je cela maternica mehka. Takoj naslednji dan sem morala it na čiščenje, ampak se je zakompliciralo in se je strgala maternica, nato so me po hitrem postopku peljali na operacijo in mi komaj zašili maternico, ker je bila že tako vneta da je bila mehka kot maslo in se je pri šivanju na začetku kar trgala, tako da jim je uspelo sešit maternico ampak so rekli, da so morali zelo previdno šivat. Celi teden Gaje sploh nisem smela dvigovat, so mi kar sestre v bolnici previjale Gajo, ker drugače bi mi lahko maternica počla, potem pa bi ostala brez nje so mi rekli. So mi tudi rekli, da 3 leta ne smem zanosit. ampak ne bomo več imeli otrok, imamo enega škrata ki je prejšnji teden dopolnil 4 leta in eno malo princesko, ki je bila v bolnici tako pridna da skoraj nič ni jokala, kot da bi vedla, da jaz nič ne morem.  Tako, da če ne bi še imela pregled pri svoji G bi lahko umrla. Tako, da vse tiste punve ki imate dalj časa kake rjave izcedke pojdite na pregled. Jaz imam še 14 dni mirovanje in v bolnici so me napopali z vsemi možnimi zdravili, 3 dni sploh nisem nič jedla, ker sem bila priklopljena na infuzijo in še hvala bogu nisem izgubila mleka, me pa malo skrbi ker mora vse te antibiotike pojesti tudi ona in upam, da ji ne bo škodilo, čeprav je moja G rekla, so mi dali take antibiotike da lahko dojim, sem prebrala na teh ki sem jih dobila domov, da jih ne priporočajo doječim materam, in da naj bi bili otroci pod zdravniškim nadzorom.

Tako hitro se lahko vse obrne, jaz nič nisem čutila, da je kaj narobe, le imela sem minimalne izcedke in še to ne sveže krvi ampak rjave barve.
Bi pa sigurno rajši šla rodit kot pa dat še enkrat tako operacijo skozi, ker je res groza, vse te boli, kot da bi te kdo trgal od znotraj.

Zaenkrat toliko in šibam malo ležat.

Lepo bodite julijke in crklajte se z vašimi malčki. 

(odgovor članu nagaja28)
Neposredna povezava do sporočila: 578
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 10:11:17   
tix
Lep pozdrav.

Nagaja - super lepe torte!

Spanje - čez dan ga dajem spat na hrbet, ponoči pa pa na bok in zaenkrat oblaganje deluje user posted image na trebuhu pa ni preveč zainteresiran da bi dolgo bil. Je pa že dvakrat prespal noč po 7 ur in upam da nam to pride v navado (no lahko še malo dlje user posted image )

Naja - pa poskusi zamenjati mleko, mi smo bili tudi nekaj časa na aptamilu pa ni bilo nobenih problemov

Kiwa - super za morje. Ah, letos ga ne bom videla, sem mislila, da bomo šli septembra pa nam je vreme mal zagodlo. Bomo pa šli verjetno v kakšne toplice za Silvestra user posted image

(odgovor članu nagaja28)
Neposredna povezava do sporočila: 579
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 10:51:02   
nagaja28
joj, pupika, ne nas strašit. grozno, kaj vse se lahko zgodi.
a je G to ugotovila s tipanjem, al ti je delala ultrazvok? in ti res nisi nič čutila prej, da bi bilo kaj narobe? hitro okrevaj. user posted image

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 580
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 11:11:31   
balem
Naja: naša je tudi jokala ko sem ji dala AM in je postal kakec bolj čvrst. Nič ni narobe, pa kmalu se tudi navadijo na to. Na začetku sem ji mleko redčila zdaj pa je že vse ok in ji ga celo malo zgostim, ker še vedno noče jest neke normalne količine user posted image
Je pa bilo veselje pri menjavi AM. ker je zagrabila šela Milumil, prej pa ni hotla nič (ne aptamila, ne hippa...).
Naša mala samo raste, teža pa nikamor (smo že dobrih 10 cm daljši, teža je pa komaj prilezla na slabih 5kguser posted image ). Sva bili v posvetovalnici in je v desetih dneh pridobila okoli 90g, pa reče sestra, da super napreduje na težiuser posted image user posted image user posted image
Je pa vseeno ful živahna in aktivna.
Sva se pa vseeno kar prestavili drugam, tako da imava nasledno posvetovalico že v Celju!user posted image

Upam,da se bo mala unesla, ker ne vem kako dolgo jo bom lahko goljufala in ji gostila hrano... A ima katera kakšne izkušnje z neješčim otrokom? Komaj čakam, da greva na GH, še dobr mesec, pa bomo najbrž že lahko začeli z uvajanjem!

Pupika: si ne morem predstavljati kaj vse si morala dati skozi, upam da bo končno vse okuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nagaja28)
Neposredna povezava do sporočila: 581
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 11:30:21   
petrca2507
pupika...si imela že pri porodu težave? Žal se samo občasno javljam v tej temi in ne poznam vseh. Jst sm imela čiščenje že takoj po porodu + imela sem veliko izgubo krvi. Zato sem bila tud mal dlje v porodnišnici, ker so skoz preverjal, kako je z maternico in njenim krčenjem. Zaradi tega sem imela prvi pregled pri G malo prej in potem še enega 6 tednov po porodu. K sreči je UZ pokazal, da je vse OK.
Je pri tebi prišlo do vnetja? Si imela kaj vročine? Upam, da bo kmalu vse tako, kot mora bit. user posted image

_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu balem)
Neposredna povezava do sporočila: 582
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 11:57:56   
Martinčka
balem a že na GH? no jaz ji bom začela dodajati GH po 6 mesecu ker so mi tako priporočali v posvetovalnici in tudi patronažna...

pupika upam da boš kmalu bolje!!! res je grozno kaj vse ti lahko zagode življenje!

jaz imam pa še kar menstruacijo... očitno bo ta prva malo daljšauser posted image  mleko je vseeno očitno ok, oziroma se mi zdi da ga imam med M še več ker mam skos dojke napeteuser posted image

no naši pupi je pa danes manjkalo pol urce in bi prespala noč!!!!user posted image  jaz pa seveda nisem tako super spala ker sem ves čas preverjala koliko je ura da še spi... potem sem jo celo malo požokala da sem vidla če še dihada se je malo premaknilauser posted image   no pa da ne bo zmote, jaz rečem da je noč do takrat ko se moj možek zbudi za službo (6h)... takrat ponavadi on previje plenico in potem še nazaj zaspiva ker rada spi 12h...

včeraj sem ji prvič dala maaalo čaja na flaško... koliko ml dajete ve čaja na dan oziroma v enkratni dozi? ne bi je rada preveč nalivala s čajem... naša je stara zdaj 7 tednov in sem ji dala za prvič 30ml čaja... pa ve?
 
LEP PRIČETEK TEDNA!

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 583
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 12:13:47   
balem
IZVIRNO SPOROČILO: Martinčka

balem a že na GH? no jaz ji bom začela dodajati GH po 6 mesecu ker so mi tako priporočali v posvetovalnici in tudi patronažna...




Čez mesec bomo že 4 mesece stari, tak da bomo po moje lahko počasi začeli s kakšno korenčkovo kašico. bomo vidli kako bo kaj s sedenjem in ostalimi zadevami, je pa že začela bit pozorna ko mi2 jeva. Glavico že ful drži pokonci, začela je pa tudi že prijemat stvari in jih tiščat v ustauser posted image
zdravniki bi pa itaq radi, da bi mele dojenčke do dveh let na joški user posted image
Sej sama vidiš kdaj je otrok pripravljen na GH. Če ji ne bo, bomo še počakal, drugače pa ne vidim razloga, da bi čakalauser posted image



(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 584
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 12:19:07   
balem
Aja, pa glede čaja; mi2 sva začeli s čajem že po tretejm tednu, ker je bila ful vročina. Kljub temu, da pravijo, da otrok dobi dovolj tekočine z materinim mlekom, mislim, da ni nič narobe, da je dobila še malo čaja. Itag, da so dojenčki tudi žejni.
Na začetku je spila tam od 10 do 30 ml, sedaj pa žez dan dosti več. Ji pa dajem samo po požirkih, da mi nebi nadomestila obroka, ker že tako ali tako malo je. Spije pa čisto odvisno od dneva (bolj je toplo, več pije).

(odgovor članu balem)
Neposredna povezava do sporočila: 585
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 12:27:56   
Bina 83
IZVIRNO SPOROČILO: buškolinka

IZVIRNO SPOROČILO: pilotina

spanje na trebušku...a vi vaše malčke dajete na trebuščka spati?...namreč jaz ga dajem čez dan in ga stalno opazujem, če ima nosek odkrit...ponoči pa se še ne upam, glavico sicer že fajn drži pokonci ampak me je strah, ker mi je patronažna in tudi pediatrinja prepovedala ga dajati na trebuščka brez nadzora...mi prosim napišete svoja mnenja



naša obožuje spanje na trebuščku, ampak je res, da jo tudi sama ne upam dati tako spat ponoči, ko je brez nadzora, podnevi pa največkrat tako spi. Moram v četrtek (drugi pregled pri pediatrinji) nujno vprašati, kako je s tem spanjem.



Naša pa ne zaspi drugače kot na trebuščkuuser posted image ! In že kakšen mesec spi samo na trebuščku! Ko sem jo dajala na bok oz. na hrbet spat, sem jo morala na rokah uspavati in šele nato položiti v posteljicouser posted image ! Odkar spi na trebuščku jo dam še budno v posteljico in po 10-ih min zaspi. Očitno ji ta položaj zelo odgovarja saj spi dlje pa tudi lažje kaka.

(odgovor članu buškolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 586
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 12:33:09   
Martinčka
prej me je ena v postu spolnila na naš album:) sem vas šla malo pogledat in vaše štručkeuser posted image  vsi prelepi...

sem tudi jaz končno dodala nekaj naših slikic po vrstnem redu in zbrisala precej starih (priporočam tudi ostalim)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bina 83)
Neposredna povezava do sporočila: 587
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 12:46:18   
DanijelaNeli
Eila...

Mal pred kosilom prečekiram kaj se dogaja tukaj..
spet je en lep dan...sonce.Včeraj je blo fantastično.Šli smo v Lipico,se malo spregajat...je prav pasalo.

Pupika...joj,boga kaj si mogla  vse prestat... user posted image


Glede čajev pa tako,...jst ji dajam ko imamo težavo s prebavo.
Spanje...ponoči spimo na boku,jo obračam ko se podoji ponoči. Čez dan pa je tudi na hrbtu,ker se kar sam izmuzne z boka...
Bistveno mi je,da ima lepo glavico na stran...ker hočem,da ima lepo obliko glave.

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 588
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 12:57:08   
nagaja28
živjo
z gosto hrano je tako. pri nas je tudi pediatrinja govorila, da do 6. meseca se doji, potem, ko je bil pa luka star 4,5 mesecev, pa sem povedala, da se je začel večkrat ponoči zbujat, je pa rekla, naj mu kar damo že GH. mislim, da je odvisno od vsakega posameznika. sicer je neko splošno prepričanje, da naj bi se začelo pri 6. mesecih, samo, če ima otrok recimo refluks, al pa da je že dovolj zrel, pa tudi pediatri pravijo, da lahko od 4. meseca naprej. moja prijateljica je vedno govorila, da bo šele po 6. mesecu začela z GH in je očitno zamudila trenutek, ker mali potem ni hotel jest GH in zdaj pri enem letu ne poje enega celega obroka GH.

balem, a je tebi pediatrinja kaj rekla, da moraš dodajat pijačo, če jo hraniš z adaptiranim mlekom, al ti to po lastni presoji?. jaz mu ne dajem vsak dan za pit. ponavadi dobi takrat, ko se mu kolca user posted image , pa dobi en obrok aptamila dnevno(večerni). slišala sem namreč, da je treba dodajat pijačo, če se otrok hrani z aptamilom, jaz mu pa ne dajem za pit. sicer je res samo en obrok, tako, da si mislim, da se že odžeja čez cel dan. uf, sem zdej zakomplicirala user posted image

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 589
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 13:15:03   
balem
Meni je že patronažna rekla naj ji dajem za pit (pri cca 2 tednih), pa sva se takrat še samo dojile. Je pa res, da je bilo takrat kar krepko čez 30 stopinj.
Na posvetovalnici pa sem tudi povedala, pa ni nič rekla, da bi bilo narobe. Edino, da ne preveč naenkrat, da ne nadomesti obroka.

(odgovor članu nagaja28)
Neposredna povezava do sporočila: 590
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 13:39:30   
đanika
Balem tudi mi imamo posvetovalnico v Celju in smo zelo zadovoljni. user posted image

GH na prvi posvetovalnici so mi rekli da se GH začne uvajat po dopolnjenem 4 mesecu, če otrok to hoče nekateri zavrnejo.Jaz bom začela s kakšnimi zelenjavnimi kašicami ker je naš pravi požeruh in bo eno obrok malo bolj konkreten, seveda če bo hotel.user posted image

Pupika hvala bogu da je sedaj vse ok.

lp

(odgovor članu balem)
Neposredna povezava do sporočila: 591
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 13:44:03   
buškolinka
Pupika hitro okrevanje ti želim!user posted image user posted image user posted image

Spanje - naša že od prihoda iz P noče spati na boku, če sem jo založila za hrbtom je tako začela tulit, da sem hitro morala umaknit oviro user posted image  HB sedaj nima velikih težav s podiranjem kupčkov in polivanjem, na začetku pa sem se nekoliko bolj zanašala na AngelCare in dejstvo, da spi v spalnici. Tako da ponoči spi izključno na hrbtu (upam, da kmalu tudi na trebuhu) s tem da ima glavico vedno obrnjeno vstran, enkrat levo, enkrat desno, poljubno.

Pijačka - mi smo še vedno izključno dojeni, tako da Valentinin jeziček še ni okusil drugega kot moje mleko. Mi je tudi patronažna svetovala, naj ji ničesar ne dodajamo (če je dovolj mleka, seveda), in tudi pediatrinja se je s tem strinjala.

(odgovor članu balem)
Neposredna povezava do sporočila: 592
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 14:19:00   
balem
IZVIRNO SPOROČILO: đanika

Balem tudi mi imamo posvetovalnico v Celju in smo zelo zadovoljni. user posted image




Katero zdravnico si izbrala? Jst sem mela ful srečo, ker se je pri dr Zupanec mal sprostilo, tak da grem k njej. Baje je je prva liga.

No kakšna dva tedna nazaj sem napisala, da naša noče bit v ležalniku. Spremembauser posted image
Čist je not padla, ful manj joka in ni take panike, da bi mogla bit tok na rokah, začela se je igrat z igračkami in jih klofat pa v ust tiščat. Zdej jo lih jezi, ker je eno žogičo tak klofnala, da se je zatakila in jo mal jezi, pa ful godrnja zravenuser posted image user posted image user posted image
eno igračo si je pa zdej zbrala in jo skoz v usta vlači....


(odgovor članu đanika)
Neposredna povezava do sporočila: 593
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 15:02:18   
pupika
Hvala vsem puncam za okrevanje. Drugače pa jaz sploh nič nisem čutila, nobenih bolečin nisem imela, le malo rjavih izcedkov. Pri porodu me je zelo bolelo, ko je babica vlekla posteljico ven in jo je strgala, saj je zgleda bil en del priraščen na maternico, tako, kot so sedaj ugotovili na ginekološkem oddelku. Me je pa babica prišla vprašat, če je bilo s posteljico vse v redu pri prvem porodu. Tak, da so zgleda neke nepravilnosti posteljice ugotovili rekli pa mi nič niso. Mislim taka malomarnost, edino kar so mi povedali je to da sem imela krvavkasto plodovnico.Pa to so tudi rekli šele po tem, ko so posteljico spravili ven. Kajti plodovnice naj ne bi več imela in tudi predli mi je niso med porodom, zgleda je le tista kri potem malo pritekla.

Ginekologinja pa je ugotovila tako, da me je najprej pretipala in rekla, da je maternica mehka, in da to pomeni, da naj bi bilo kaj notri, potem pa sva šli še na UZ, tam pa se je videlo, da je prevelika količina posteljice, da bi se samo sčistilo in mi rekla, naj takoj naslednji dan pridem na čiščenje.

Glede čaja naša Gaja sploh nič ne sprejme, kaj ni dojka, se je mož prejšnji teden matral z flaško, da bi vsaj nekaj pojedla, ker sem bila jaz na operaciji skoraj 4 ure, pa ni hotela niti enega požirka, potem pa so mene pripeljali v sobo, pa sem si najprej mogla iztisnit  mleko zaradi dveh narkoz, ampak je vseeno nekaj dobila in samo spala, se je prav videlo dva dni jo je kar jemalo.

Naša spi na boku in jo tudi prestavljam na levi in desni bok, se je pa malo prej nekaj jokala in sem jo položila na rebuh pa malo po ritki potolkla, pa je zaspala, sedaj pa spi že eno uro na rebuhu. Se bo pa sedaj v tem času ko se moram jaz pazit kar malo razvadila glede spanja, ker spi zraven mene na postelji, ker je meni lažje glede dojenja, da je ne dvigujem preveč. Mož pa se je odpravil z velikim sinom v dnevno spat, kajti taveliki ima tako nemiren spanec, da me je bilo strah da me ne bi brcnil v trebuh, ker še vedno spi pri naju v postelji.

(odgovor članu balem)
Neposredna povezava do sporočila: 594
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 16:40:14   
naja7
tudi mi od 2 tedna naprej pijemo čaje, sicer ne v nekih velikih količinah nekje 10ml na dan, no danes sem ji dala malo več, da bi stem omehčala blato in da bi lažje kakala, ampak ni nekih uspehov in sem malo po forumu pogledala, da jih ima kar velika večina težave s prebavo po Novalac hrani tako, da bomo sedaj šli kupit Aptamil, je menda lažje prebavljiv... Tako, da upam da bo jutri bolše s kakanjem...
pupika kako pa da niso že pri porodu videli, da se ni izločila cela postlica?? meni se sicer sploh ni izločala in sem zato imela takoj po porodu ročno luščenje in zaradi tanke stene maternice sem mela tudi šivano maternico, tako da vem kako močno boli, tebe pa še verjetno bolj če si imela že vneto...
spanje pri nas je samo na bokih in ponoči se potem sama zmuli, da leži na hrbtu, ko pa sem jaz že pokonci in jo lahko nadziram leži na trebuhu

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 595
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 17:58:09   
Martinčka
dani tvoje slikice pogrešam v albumčkuuser posted image ...

spanje: naša je najprej ves čas spala na boku... potem se je pa pri enem mescu sama začela na hrbet obračat.. no obračat, pač tolk časa je brcala na boku da je zdrknila na hrbet... potem pa da rokice nad glavo in spančka kot angelček:) glavico ima seveda vedno na stran...

a boste ve jedle kostanj zdaj ko bo??? meni se ga taaako lušta... pa razmišljam da bi si sčrpala mlekec za večerno in jutranjo dozo ker ne vem če bom zdržala da ga nebi malo pojedla.. ima katera kaj izkušenj? tiste ki ste rodile v začetku meseca boste pa že tako lahko takrat vse jedle a ne? vsaj pravijo da bi naj po 12 tednih bilo bolje... naša sicer nima kakšnih problemov s krči sam pa vidim kdaj ji katera hrana ne paše ker je bolj nemirna..

midva pa imava ta vikend prvo obletnico porokeuser posted image  kako je šlo hitro leto naokoli! ima katera kakšen predlog kaj naj možeku pripravim/kupim? eno malenkost bolj za hecuser posted image

(odgovor članu naja7)
Neposredna povezava do sporočila: 596
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 19:03:56   
petrca2507
čaji...Nika nikoli ni bila polno dojena in že od 2 tedna ob vročih dneh pije nesladkan čaj. Tako sta mi predlagali patronažna in pediatrinja. Zaenkrat ga dnevno ni nikoli popila več kot 60ml.

spanje na trebuhu...jst je nikoli nisem dala spat na trebuh. Se mi je pa ponoči enkrat iz boka prevalila na trebuh in je potem stokala. Tudi na hrbet se že prevali kljub temu, da je zadaj dobro podložena.
Ker v spanju zelo rada maha z rokami in s tem sama sebe zbuja, jo sedaj povijam. Se mi zdi, da tako lepše spi in tudi dlje.

GH...na prejšnjem pregledu mi je pediatrinja rekla, da se sedaj začne z uvajanjem GH med 4. in 6. mesecem. Čist odvisno od posameznega dojenčka.

pupika...jst sem zaenkrat med tednom pri starših, kjer Nika spi v svoji posteljici, konec tedna pa z mojim dragim, kjer Nika spi skupaj z nama. Da bi ji kje bolj pasalo ležat, nisem opazila. Zato dvomim, da bi jo z ležanjem skupaj s tabo razvadila. Vsaj jst pri svoji nisem tega opazila, ker ji je čist vseeno, kje leži.
Komaj pa čakam, da dokončava hiško in se preselimo. Tam bo Nika spala v svoji sobici. Mi gre kar malo na živce, da smo ločeni, ampak žal imava še 2 psički, ki me hitro začneta prosit, da gremo ven. Jst pa ne morem v bloku skoz nosit otroka gor in dol, pa imet zraven pse na štriku, ... user posted image   Zato smo trenutno skupaj le konec tedna, ko je tud moj dragi čez dan doma.

_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 597
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 20:26:11   
đanika
Balem jaz sem izbrala dr. Pečnikovo meni je zakon in tudi pri prvi je bila naša pediatrinja.

Martinčka ne vem kako kaj tvoj obožuje masaže? Jaz sem naredila bon za masažo pri meni user posted image  90 minut + masažno olje. Vendar je potem masaža trajala veliko dlje user posted image

lp

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 598
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 20:28:00   
anajrim
Ojla!!!

Po dolgem času se tudi jaz javljam...

PUPIKA - mi je zelo žal da se ti je to zgodilo...posledice bi lahko bile katastrofalne...upam da boš čim prej bolje...drži se user posted image

Naš Tadej je zelo priden otrok in res večino dneva prespi...ponoči pa tudi spi , vendar se zbudi 2x da poje...nimam se kaj pritoževat...imamo se res super.

Nagaja - Nik je tudi že staknil prvi prehlad user posted image

Imam pa občutek da je tudi Tadej malo prehlajen user posted image user posted image user posted image Upam da se mukaj resnejšega ne razvije...drugače pa sva non stop naokoli na sprehodih...

Spanje - tadej spi večinoma na hrbtu in se zelo dobro tako tudi počuti...če ga obrnem na bok običajno znoriuser posted image


Gotovo sem kaj pozabila napisat...


_____________________________

Nik 24.10.2007
Tadej 14.7.2010


(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 599
   RE: ajnRE: Julijske mamice 2010
13.9.2010 21:12:51   
DanijelaNeli
Čer...

O kako cajt beži...se kar pozna,da so dnevi krajši...
MAl pred 20.uro sem prišla z mojima puncama domov...
Šla sem po Neli v vrtec in potem smo šle na sprehodek...Pol pa še k moji mami zavile...ker se mi ne da bit bit sama doma.

Petrca...more bit kar malo tečno tako,ne? A tudi tvoj user posted image  dela tako kot moj...? No,mi imamo ločene popoldneve.

Martinčka...bom dala slikice..upam,da kmalu...morem dat dol na računalnik...
...Zdej grem pogledat vaše slike...

Grem dat ta malo v košek,...Joj,Neli pa se je zdejle spomnila za jest bakala...Koliko ta mala poje..ne morem verjet...
Ma kar naj je...Bolje kotda jo moram pitat...

(odgovor članu anajrim)
Neposredna povezava do sporočila: 600
Stran:   <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?