|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 8:48:27   
archie
IZVIRNO SPOROČILO: nenka7

sicer pa punce, jaz sem že pri naši prvi user posted image  ki je rodila malo zavila z očmi, ko je opisala, kaj se ji je dogajalo, da je kar do 2h popoldan čakala svojega fanta, da pride iz službe itd. itd... jaz sem mojemu že povedala, da če se bo meni zdelo, da je čas, da greva, bo moral priti in da naj v službi pove, da se lahko to zgodi kadarkoli, nič se ne mislim kaj dosti ozirati na to, da ga bom slučajno zmotila... da bom še zaradi tega živčna, ni šans!!




jaz sem pa ravno kontra user posted image . sem mu ze povedala, da mu ne bom povedala takoj, ko se bodo zaceli popadki, ker potem bo samo zivcen in ves nestrpen. Ok, ce se bodo zaceli zvecer ali ponoci je ena stvar, samo ce se bodo zaceli 3h pred koncem sihta, naj pa kar v miru domov pride. Ker ce bo vozil po cesti in vedel, da se je zacelo, bo se bolj zivcen kot ponavadi!

jaz sem pa danes toooolk slabo spala...ocitno vpliv lune user posted image bilo je precej soparno, do 3h sem se skoz obracala in premetavala in zaspala za nekaj min... sem bila zjutraj, ko je budilka zvonila kot zombi...

TPMC: moj je tudi kupil tak body!! V barvah slo nogometne reprezentance na svetovnem!! user posted image pa fuzbala sploh ne mara, ampak slo grb je pa le slo grb user posted image user posted image


_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 8:49:06   
archie
eno trapasto vprasanje: kako izgledajo hemeroidi? user posted image user posted image

_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 9:10:58   
nenka7
hemeroidi - če jih nimaš, potem ne veš... krvaviš iz danke in boli ko user posted image  menda lahko boli celo bolj kot porodne bolečine, tako da jaz sem vajena in me ne more nič presenetit, če je temu tako user posted image  pa taki žepki se ti naredijo, ko greš na veliko potrebo, pa zakrvavijo, včasih so te bulce noter, včasih zunaj - v bistvu ima to kar veliko dojenčkov, reče se zlata žila tudi, ker se napenjajo, pa se jim malo ven obrne črevo. čeprav je po moje mal drugač kot pri nas starejših...

(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 9:15:40   
archie
IZVIRNO SPOROČILO: nenka7

hemeroidi - če jih nimaš, potem ne veš...


saj zato pa vprasam...

ne slisi se prav nic lepo user posted image upam, da vas bodo kmalu nehali morit!


_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 9:16:46   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

čer

sam hitro poročilo, vse ok, edino majčkeni smo.. tehtamo namreč 1500g. čez dva tedna kontrolni UZ in če ne bo dovolj zrasla, se zna naredit, da bojo sprožili. ampak ker sem že čez 32 tednov, je rekla moja G, da ni panike, če rodimo MV se je sicer malo skrajšal- meri točno 1cm, ampak pravi, da je stabilen. in dovoljeno imava  slončkanje , tko da ne mi zamert, če me zvečer ne bo nazaj

zdej grem pa otroka dat spat


malo vec je imelo moje dete - ja ce ne raste sprozijo - sporoci kaj bo na uz

almera - ja eno voznjo na dan z vlakcom zate al za bora...heheuser posted image sm malo zleht a neuser posted image

hemeroidi
- en majcken...ni tok hudo,bom vidla kako bo po porodu,
ja zna zelo zelo boletuser posted image


jaz sem pa danes prvi dan na porodniski...jupi,
zdaj pa sibam na pregled...papauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 9:48:56   
nenka7
sej to, po porodu je lahko precej hudo s temi hemeroidi, tako da jaz kar stiskam pesti, da me ne napadejo.

sem pa mislila, da bom imela z zgago večje težave, pa očitno ne bo hudo, ker je mali že na dol obrnjen in takrat je ponavadi kar malo manj problemov s tem... čeprav pričakujem, da bo čupavi, ker sva oba temna... bomo vidli, no, mož se je rodil blondi, tako da mogoče bo pa tudi svetel otroček na začetku user posted image

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 10:02:51   
tpmc
ja pa saj ta body je lep no :) ampak je najmanjša številka bila 74 :( in ne bo še za zdaj :D no pa bo za potem ko ga ne bo tako hitro prerasla.

izcedek - meni je že moteč, ko hodim prav počasi čutim kdaj in kdaj kako teče. pa pižamica je bila danes kar malo mokra poleg.

sem pa vsaj edino noč spala! user posted image

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 10:52:46   
mala2001
Oj!

Nocoj sem spet lepo pančala..... user posted image user posted image Sem bila zvečer taaakkooo lačna in pojedla "vola" in me ni neč zgaga pekla...user posted image , mogoč se je vse skupaj mal spustilo...user posted image

Sem malo razočarana nad MŠ.... govori se samo o naravnem porodu, CR se skoraj ne omeni, razen če sem kaj vprašala, pa še potem sem mela občutek kot da drezam v tabu temo....user posted image Me vprašajo zakaj sprašujem, jim povem, da imam napovedan CR, in me vprašajo če ne bi šla naravno poskusit, rečem da ne in pol me gledajo, kot da sem jim mamo ubila.... me pa ni nobena vprašala zakaj imam napovedan CR in zakaj ne želim naravno probat....user posted image Sej jst sem že tak firbec da sama najdem informacije, ampak je velika možnost, da se bo pri kateri od tistih tam prisotnih user posted image morala rodit s CR, pa bo tako nevedna in prestrašena kot sem bila jaz prvič...

Pa še mam neki občutek, da bodo babce  forsirale "probavanje" če me kaj prehiti.... Upam, da ne bo in da bo naša mala pupika počakala do konca 39. tedna!! Prvič se je porod začel sam od sebe v 39 t 4/7. Sicer bodo v BR P glave padale....user posted image

Uglavnem... škoda 4. ur moje user posted image za tisto peščico informacij, ki bi jih itak na internetu našla ali pa pri svoji G izvedela.... Mogoče je bolj zanimivo za prvorodke... Je pa smešno, kaj vse te babce natrosijo in jim uboge user posted image verjamejo... user posted image user posted image hihihi!

Glede Dinatal  (al kako se mu že reče) gela so rekle takole: imele so 8 porodov z gelom, od tega se je en končal z CR, eden z vakumom (pri vsakem vakumu te zeeeelllloooo prerežejo), prerezov presredka pri ostalih ni bilo, mogoče kakšna zelo majhna raztrganina za en šiv. Po njihovo poroda ne skrajša, je pa zadeva dobro podmazana - zelo bolj drsi in je treba na koncu še malce bolj pritisniti, ker user posted image kot, da leze mal nazaj...




(odgovor članu tpmc)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 10:56:44   
archie
IZVIRNO SPOROČILO: mala2001

Glede Dinatal  (al kako se mu že reče) gela so rekle takole: imele so 8 porodov z gelom, od tega se je en končal z CR, eden z vakumom (pri vsakem vakumu te zeeeelllloooo prerežejo), prerezov presredka pri ostalih ni bilo, mogoče kakšna zelo majhna raztrganina za en šiv. Po njihovo poroda ne skrajša, je pa zadeva dobro podmazana - zelo bolj drsi in je treba na koncu še malce bolj pritisniti, ker user posted image kot, da leze mal nazaj...



a to pomeni, da ga priporocajo ali ne??

Mi smo v MS junija sprasevali babico glede tega gela, pa se nikoli ni slisala za njega user posted image user posted image user posted image


_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu mala2001)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 11:00:08   
mala2001
So rekle, da pomaga, če že ne drugač v psihi....user posted image Ne vem. Ginekologinja prejšnji teden je rekla da je super ampak da naj babce vprašamo, ker da imajo one več izkušenj...user posted image Zadeva je nova in sami ne vejo še kaj naj rečejo. Sicer pa če bi one mele kaj finančno od tega bi ga gotovo na veliko priporočale....

(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 11:02:31   
archie
jaz imam itak namen vprasat v P, ko grem k njim na pogovor glede EA. Bom povprasala se glede tega gela (ali ga sploh bodo uporabili ali ne)...

_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu mala2001)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:04:28   
nenka7
mala2001 - se strinjam z napisanim, ampak ti ki si imela že CR, je res full bau bau?? mene nekak CR ni tolk strah kot naravnega, kakšnega bom imela pa se še ne ve, bo treba še malo počakat. sicer če bo šlo, bi raje natur kot CR, ampak če ne gre, pač ne gre in če že vnaprej veš, da ne bo šlo, pol halo, da te še prepričujejo!?!? jaz bi tudi vpila tam, pa me prav briga!! meni tudi ni všeč, da govorijo samo o tistem, kar se njim zdi smiselno, vse ostalo pa pozabiju. tudi o pralnih pleničkah ni kaj dosti govora, samo o tistih za enkratno uporabo...

meni je pa MŠ všeč, ker sem prvorodka in marsikaj ne vem kako gre... kot si rekla, mala, za nas je bolj zanimivo... glede gela je pa po moje tudi kar precej psihe zraven, ampak saj to je kul, da le nebi bil ta user posted image tako zelo drag!!?

(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:13:38   
nenka7
še eno vprašanje, a še katero špika v jajčnikih in luliki??? mene na čase kar prereže bolečina. upam samo, da je to kak živec k mali pritiska, ne pa začetek česarkoli... jest hočem da mali še mal počaka!!!!!!!!!!! kaj mu ni jasno!?!?! user posted image

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:20:30   
Inčy
IZVIRNO SPOROČILO: nenka7

še eno vprašanje, a še katero špika v jajčnikih in luliki??? mene na čase kar prereže bolečina. upam samo, da je to kak živec k mali pritiska, ne pa začetek česarkoli... jest hočem da mali še mal počaka!!!!!!!!!!! kaj mu ni jasno!?!?! user posted image


Ja, ja ... tudi meni se to dogaja ... prav fajn zaboli ... in tudi jaz upam, da se še ne začenja - upam, da je to čist normalno za zadnji mesec user posted image

_____________________________

"Ovir ni. Ovire vidiš samo takrat, kadar umakneš pogled od cilja."

EX Inčika

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:22:50   
mala2001
Nenka, js pravim, da sem probala naraven porod (vsaj 1. porodno dobo) in CR, saj sem bila v porodni, imela svoje popadke, umetne popadke, voda mi je odtekla že doma in potem šla na cr, ne eno, ne drugo ni prijetno, ni pa noben bau bau...
In ko neha bolet pozabiš kakšna bolečina je bila, tako pri enemu, kot pri drugemu "porodu" in iskreno se sedaj ne spomnim kako je bolelo, vem samo da je. Pa verjetno, če bi se ženske spomnile tega, bi vse ostale le pri enem user posted image .

Sicer pa vsaka drugače tolerira bolečino. Moja svakinja je npr. 1. rodila naravno, 2. s carskim in ne bi več šla na cr, js pa naravn več ne bi šla....

Na žalost je narava naredila tako, da noben način kako otroka spravit na svet ni lahek... zato jih pa imamo tako zelo rade!

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:30:50   
tinkatonka
Hej punce!

Sem ravno prišla iz dopoldanskega potepanja, sem obiskal 5 tednov staro dojenčico ............iiiiii............ampak je ful revčka, ker ima močne krčke user posted image .

Sem pa potem iz avta gor v stanovanje nesla kosilo, šibam na wc, in imam ščitnik perila čist mokr. ne ni mi ušlo, tud ščitnik nič ne "smrdi", kot da bi bil polit s toplo vodo. user posted image Mislim, da vem kam to pelje, ampak sem si zdaj vtaknila še en svežnik ščitnik notri, pa da vidmo če bo ta tud premočen. Mož sicer pride domov šele okrog 17h, jaz imam pa itak vmes še delavnico s slingi, tak da če bo treba bom šla pa potem kr direkt v P na pregled. Sem imela pa že v prvi user posted image sum na odtekanje plodovnice,pa se je izkazalo potem da to ni to. Upam, da tudi tokrat še ne gre zares, ker mi danes pa res ni it za rodit. user posted image

špikanje....o ja, ravno me tako špika v nožnici, kot da bi me kdo z nožem špikal. user posted image

Zdaj pa na kosilo in mal pospravit na hitro.

Lp Tina

< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 10.8.2010 12:41:50 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu mala2001)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:32:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

ker mi danes pa res ni it za rodit. user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:35:12   
nenka7
IZVIRNO SPOROČILO: Inčy

IZVIRNO SPOROČILO: nenka7

še eno vprašanje, a še katero špika v jajčnikih in luliki??? mene na čase kar prereže bolečina. upam samo, da je to kak živec k mali pritiska, ne pa začetek česarkoli... jest hočem da mali še mal počaka!!!!!!!!!!! kaj mu ni jasno!?!?! user posted image


Ja, ja ... tudi meni se to dogaja ... prav fajn zaboli ... in tudi jaz upam, da se še ne začenja - upam, da je to čist normalno za zadnji mesec user posted image


ok, potem upam, da ne bo panike, če bo tkole še en mesec, potem sem jaz čisto za! nebi pa rada, da so to znaki da se bliža porod!! user posted image

(odgovor članu Inčy)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:35:25   
Klemcy
IZVIRNO SPOROČILO: nenka7

še eno vprašanje, a še katero špika v jajčnikih in luliki??? mene na čase kar prereže bolečina. upam samo, da je to kak živec k mali pritiska, ne pa začetek česarkoli... jest hočem da mali še mal počaka!!!!!!!!!!! kaj mu ni jasno!?!?! user posted image


Jaz imam bolečine v jajčnikih oz. bolj krče skor vsak dan in so včasih tako močne, da me še cela hrbtenica zraven boli. Kolikor vem je to normalno, ker vsa ta teža maternice potiska ob njih.

plenice - ta teden mislim nabavit še vso drobnarijo za user posted image . Nimam pojma katere pleničke naj kupim??? Ali Pampers Premium Care Newborn, ker imam ta bonček iz Dm-a in so za 3,50€ cenejše, ali Mullerjeve Beauty Baby, ki so tut znižane? Eni šimfajo taprve, drugi tadruge... Itak mislim sprobat vse možne znamke lepo en za drugim, sam za čist prve dni bi pa raje imela doma kaj bolj kvalitetnega. S katero znamko ste bile ve najbolj zadovoljne, če je user posted image  veliko lulal in niso premočile?

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:37:51   
nenka7
IZVIRNO SPOROČILO: mala2001

Na žalost je narava naredila tako, da noben način kako otroka spravit na svet ni lahek... zato jih pa imamo tako zelo rade!



točno tako!! punce, se ve kaj psihično pripravljate na porod?? jaz bi se, pa ne vem kako naj se... po moje najbol če čim manj razmišljam o tem, da bo bolelo, ampak da se osredotočim na to, da me čaka najin zakladek!!!!! user posted image

(odgovor članu mala2001)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:43:11   
nenka7
klemcy, koliko časa pa že imaš te bolečine?? ker meni so se ravno začele, pa me zanima, koliko časa jih že imaš, ker toliko časa bo moj user posted image morda še počakal... zdej se v bistvu vsakega dneva veselim, da se še ni zgodilo, rada bi prišla vsaj do 36. tedna, to je pa še cele 3 tedne!!

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:43:31   
Inčy
Klemcy - glede pleničk se jaz že zelo dolgo ubadam, katere kupit. Sem se zdaj odločla, da bom za prvič kupla male pakete, da sprobam, ker v MŠ so nam rekli, da je zadnje čase veliko alergij na te preljube pamperske. Zdaj pa ne vem ... Mullerjeve pa so baje predebele - vsaj tak pravijo nekatere mamice. Jaz sem se odločla, da ne bom nikogar več poslušala in bom kar sama preizkusila material user posted image Vsaka ritka je drugačna, tak da bomo od začetka pač malo preizkušali user posted image

_____________________________

"Ovir ni. Ovire vidiš samo takrat, kadar umakneš pogled od cilja."

EX Inčika

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:45:42   
maca29
Evo mene iz pregleda :) CTG je bil čist ok je rekla da zelo lep zapis srčka.Rastemo kot po navodilih hahaha odpiramo se še ne pa tud popdakov ni bilo zasledit.naslednji pregled imam drug teden 18.8. Drgač pa glede bolečine v nožnici se pridružujem nenki in še eni ki jo mučijo te bolečine.Danes sem jih omenila ginekologinji pa je rekla da to ni znak za popadke ampak očitno z glavico tišči ob medenično kost in za to tako zelo boli :)Je pa bolečina ostra kot da bi gdo z nožem rezal :) Tako da brez skrbi ne gremo še kam :)user posted image user posted image user posted image user posted image .

lep dan.

PS : a se je katera od vas dala testirat za streptokok B ????


_____________________________

11.06.2003 smo dobili prvega sinka
28.08.2010 je privekal naš drugi

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:46:45   
nadka30
dan

glede plenic jaz sem za prve dni kupila dva paketka mullerjevih kako se bodo obnesle, po resnic povcedano nimam pojma, prav tako sem vzela še en paket mullerjevih eno številko večjih. Tako da za začetek že bo potem bomo pa videli.O pamperskih pa nimam glih ne vem kako dobrega mnenja in jih ne bom uporabljala iz enga čistega razloga, ker pri naši punci, se je na veliko lušla ritka ko sem ji dala gor pamperske.Tako da bomo sedaj sprobali druge.
Punce dm previjalno torbo sem kupila tako da sedaj sem pa res otovorjena za v porodnišnico, imam pa en mali problemčeh danes svojega bejbija skoraj nič kaj ne čutim, malo bom še počakala upam da se prebudi drugače pa bom šla na pot, mal čudno mi je.Po resnic povednao kako ej bilo pa v prvi nosečnosti pa se ne spomnimuser posted image user posted image user posted image .
Kaj pa ve čutite bejbije kaj majn sedaj ko smo že skoraj pri koncuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nenka7)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Septembrke 2010 - 3.del
10.8.2010 12:52:45   
tinkatonka
streptokok B....jutri imam pregled kjer naj bi mi vzeli bris.

premiki user posted image .....o ja mo je pravi fuzbaler, kakšen del dneva da mir, potem pa tak razbija, da me vse boli: Ampak kr naj, mi je všeč, da ga čutim.

pleničke....imam Mullerjeve. Sem jih uporabljala že pri Aneju in jih bom zdaj tudi (če bodo seveda odgovarjali naši riti). Pamperske so mi iskreno predrage. Ke rv teh plenicah se itak celo premoženje pusti.




< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 10.8.2010 12:55:12 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Izbor imen
crno_bela

Katero ime bi izbrali?

Tadej (36%)

Dominik (23%)

Aleksander (41%)


Število vseh glasov: 181

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!