|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: omg
11.12.2010 15:51:39   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

donna, da ne bo pomote- popolnoma prav ima čisto vsaka tukaj, ki napiše, da je takšno početje nesprejemjivo.
Ni mi pa všeč, da se takoj piše, da jo nekdo zagovarja ali celo podpira.
Mamice smo ji večkrat izrazile podporo in občudovanje, še pred tem dogodkom, ker si enostavno ne znamo predstavljati življenja z dvojčkoma. Nimamo pojma, kako je. Včasih se pogovarjamo, in roko na srce, tudi ti si zagotovo kdaj rekla, da te izmozga že en sam dojenček.
Pa smo ji ob takih trenutkih rekle, ej mami, vsaka čast, da sfolgaš z dvema. Ne pa, vsaka čast ti, da ju zapiraš nekam...




Okej, sem pač tisto narobe razumela, pardon. Bom drugič boljše prebralauser posted image Upam, da mi avtorica tistega posta ne zameri.

Ja, tudi mene je moja izmozgala. Še zdaj me večkrat. Visenje na prsih do enega leta, podnevi in ponoči, kolikor se je dalo. In zdaj, zbujanje za dudo. Tudi 5krat, ko je ekstra slaba noč, 10krat. Včasih pa mogoče 2krat. V tem pogledu še noči nismo prespali. Spat jo lahko dam samo jaz ob večerih, in včasih je to trajalo do 10 minut, zdaj pa že nekaj časa vsaj eno uro ležim zraven. Tako da mi kopanje, hranjenje in uspavanje še pri skoraj letu in pol zdaj vzame nekje 2 uri, če je moj doma, prvi del tudi on prevzame, drugega pa ne more.
In potem imam tu afektivne šoke, ko mi od besa preprosto omedli, če ji kaj vzamem ali pa pade, se samo vprašam, ali bo najprej zajokala, ali pa bo najprej omedlela in se šele potem, ko bo prišla k sebi in če ne bo preutrujena, drla na vso moč. Bi se naj zmanjševalo to pri tej starosti, pa se včasih zgodi tudi dvakrat na dan. 2 ali 3 tedne nazaj mi je celo nehala dihat, če ne bi slišala hropenja iz grla, bi najbrž mislila, da je umrla.
Ja, tudi jaz se včasih naveličam. Včasih mi od besa pridejo solze v oči ... pa potem na srečo mine tistih 5 minut, ko se počutim res obupno, pa grem naprej. Da bi jo zaprla kam samo za 6 ur, čeprav ima že dobrih 17 mesecev? Ni šans.

Vidim pa, da se je nas kar nekaj vpičilo v stavek: Posledica: sita dojenčka crknjena mami. A je boljše lačna dojenčka spočita mami?? Verjetno se nobeni ne zdi prav, da se otroku odreka pravica do hrane, ki je osnova za življenje. Moja se je pri tej starosti še vedno dojila na 2 do 3 uri podnevi in ponoči, brez izjeme. O prespani noči sem lahko samo sanjala.

Hočem samo povedat, da jima starša s tem odrekata osnove, po drugi strani pa ju tudi ogrožata, saj se tako malemu dojenčku tudi pod budnim očesom lahko marsikaj zgodi. Verjamem, da se to nobeni ne zdi prav, prav je, da ji dajete podporo, ampak je po moje treba dat vedet, da v tem ne dela prav in zakaj ne.. Saj vem, da ste ene to naredle, hb. Upam pa, da si bosta oba prebrala to, sploh pa odlomek iz tiste knjige o nemočnem joku dojenčka.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: omg
11.12.2010 17:06:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: Aprilčica10

O, hudouser posted image user posted image Nimam besed!! Jaz nisem spala že 7 mesecev. Mali se mi zbuja na 15, tudi 10 minut. Celo noč visi na joški, ali pa ga nosim naokrog (so tudi svetle noči - ko res spi, npr. danes), vmes hodim še na fax, doma imam vse sama za nardit itd., zato zame ni nobeno opravičilo, da ima dvojčka, ker je včasih lahko en otrok 1000000X bolj zahteven kot 2 skupaj. Ni mi jasno! Kako lahko!?! Sploh, ko sem potem prebrala en odlomek, ki ji ga je soforumašica prilimala pod post za v razmislek. Skoraj sem jokala, ko sem ga prebralauser posted image Groza!


Tule ti pa samo polagam na srce, da to čimprej ukini.
Otroček se ti je tako navadil, kar se seveda zgodi, ampak dlje boš čakala, težje se bo odvadil. Veliko trdne volje bo treba, ampak ti pa res priporočam. ne samo zavoljo tebe, da se ti naspiš, ampak tudi, da bo mel on nemoten spanec.



Tole sem jz imela do 1 leta, pa sem preživela. Nekako mi (nam) je bilo lažje, da je tamala imela vso noč bradavico v ustih - tako s(m)o vsaj (relativno) spali. Ampak, ko sem začela v službo hodit sem pa pač čez noč morala odrezat to visenje na joški (vskočil ati) in smo vsi še kar živi.user posted image



Se strinjam. Tako vsaj spimo. Saj pravim, ima tudi dobre noči. Danes je spal od 21.00 do 4.00 kar mislim, da bi si želela vsaka mamica, ampak, ko je kriza spi pri nama in se res zbuja tako pogosto in ga pač imam na joški.

Ampak ta tema ne govori o meni, temveč o mamici, ki za moje pojme - ponavljam: za MOJE pojme ne dela prav.

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: omg
11.12.2010 17:51:51   
mamamajča
Saj ni bla to kritika, vešuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: omg
11.12.2010 18:07:51   
Tincy90
IZVIRNO SPOROČILO: caroline1

Ja vsi vemo, da ni prav. Tudi sama to ve. In vi vsi, ki imate čas razpredati in jo obsojati...premislite koliko časa preživite za računalnikom, stikate po forumih, se obešate na teme pri katerih vas noben ne prosi, da sodelujte...ja gre v ure in ure dnevno...preživite ta čas z otročki, posvetite se jim in jim ne tlačite dude v usta, da bodo tiho. Bog ne daj, da jih imate na rokah, ko sedite ob računalniku in jim že zdaj uničujete oči...in ja nehajte biti pametni!!!


Ti si potemtakem ena izmed takih, ki so pred računalniki ure in ure! Dj ne posplošuj, da smo vse non stop za compi, če si ti taka! Js svojemu otroku posvečam dovolj pozornosti in se zna tud igrat, da js kej nardim itd. Ne bit pametna!


_____________________________

Najina sreča in veselje - Alisa, 19.12.2009 & Alis, 24.4.2011

(odgovor članu caroline1)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: omg
11.12.2010 18:37:37   
grahek85
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

donna, da ne bo pomote- popolnoma prav ima čisto vsaka tukaj, ki napiše, da je takšno početje nesprejemjivo.
Ni mi pa všeč, da se takoj piše, da jo nekdo zagovarja ali celo podpira.
Mamice smo ji večkrat izrazile podporo in občudovanje, še pred tem dogodkom, ker si enostavno ne znamo predstavljati življenja z dvojčkoma. Nimamo pojma, kako je. Včasih se pogovarjamo, in roko na srce, tudi ti si zagotovo kdaj rekla, da te izmozga že en sam dojenček.
Pa smo ji ob takih trenutkih rekle, ej mami, vsaka čast, da sfolgaš z dvema. Ne pa, vsaka čast ti, da ju zapiraš nekam...



Očitno ne sfolga, če ju strada celo noč...

Meni je tako početje popolnoma nepredstavljivo in nevredno človeka. Gre le za otroka, stara komaj dva meseca. Zverinsko. Ko si mama (in oče) si predvsem in v prvi vrsti starš. Sama nisem prespala noči v kosu že skoraj eno leto in kaj potem? Materinstvo prinese take stvari s seboj. To je pač tako - take it or leave it.

Pa ne poveličujem sebe in svojih materinskih sposobnosti, daleč od tega. Ampak kar je preveč je pa preveč.


< Sporočilo je popravil grahek85 -- 11.12.2010 18:46:51 >


_____________________________

Najina mala velika ljubezen

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: omg
11.12.2010 18:38:47   
Aninchy
ojooj, ojoooj, kar srh me spreletava ob tistem prvem postu! DVA MESECA sta stara!!!! VSAKO PRAVICO imata, da sta tudi ponoči lačna!!!

Ob takihle starših, ki gledajo bolj na svoj spanec, kot na otrokov prazen želodček, se mi kar obrne v želodcu!! In potem pomislim še na to, kooooliko je ljudi, ki bi bili odlični starši, pa ne morejo spočet otrokauser posted image tale ženska se mi pa ne zdi niti o od odličneuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Tincy90)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   [Brisano sporočilo]
11.12.2010 18:52:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tincy90)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: omg
11.12.2010 19:19:16   
mamamajča
ringarajka, vsa čast! Res lepo user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   [Brisano sporočilo]
11.12.2010 19:20:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: omg
11.12.2010 19:24:57   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa
Ringarajka, zelo življenjsko napisano.

Podpis!

Še moj podpis. Že ves čas, odkar sem tole temo prebrala, vsake toliko pomislim nanjo in mi je strašno težko pri srcu user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: omg
11.12.2010 19:29:04   
constanca
Ringarajaka,

res lepo napisano.



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   [Brisano sporočilo]
11.12.2010 19:30:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: omg
12.12.2010 10:25:02   
ninkica
Bpga dva otročka,da ne dobita za jesti celih 6 ur!!!!!!user posted image user posted image user posted image Kot je ena napisala otroka ponoči snema in zjutraj dela snalize in kaj ,da se v tem času ponoči ko otrok tako joka začne davit ali pa da se mu zaleti.Prav smilita se mi oba.Eni starši res niso vredni otrok!!!
Jaz imam hčerko staro 6 mesecev in sva OBA z možem prvi mesec vstajala na 3-4 urce in nikoli mi ni na pamet prišlo,da ji ne bi dala hrana(joške).Zdaj spi pa celo noč in pride tudi kakšen dan ko se ponoči prej zbudi in jo samo podojim in spimo naprej.
Zelo žalostno.Ta primer je definitvo za na SOCIALNO!!!In da bi vedla kdo je ta oseba bi jo sama prijavla.
Zelo žalostnoo!!!!Men ob takem postu ne pride nobeno opravičilouser posted image user posted image user posted image
In potem se še kakšna forumašica javla in to vse skupaj zagovarja
res zelo žalostnouser posted image

_____________________________

Očkov in mamin največji zakladek:
Leja 15.6.2010

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: omg
12.12.2010 11:03:46   
TaMaSa
Po napisanem vcerajsnem postu doticne mame, je "kraval"-njena beseda, ni prav nic ganil. Bolj jo je skrbelo, za svoje oktoberke. In dojencka sta spet jokala:(


_____________________________

Nas pogled nikoli ni tako popacen, kot takrat, ko gledamo sebe.

(odgovor članu ninkica)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
12.12.2010 11:45:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TaMaSa)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: omg
12.12.2010 13:19:28   
Tincy90
IZVIRNO SPOROČILO: TaMaSa

Po napisanem vcerajsnem postu doticne mame, je "kraval"-njena beseda, ni prav nic ganil. Bolj jo je skrbelo, za svoje oktoberke. In dojencka sta spet jokala:(



Žalostno res...da majo taki ljudje otroka in to povrh vsega še dvojčka.user posted image mislm ne morm verjet no, kaj se to dogaja...tud js upam, da jo bo kdo prjavu in otroke dajo v bolj normalno družino kjer ne bosta stradala in trpela.


_____________________________

Najina sreča in veselje - Alisa, 19.12.2009 & Alis, 24.4.2011

(odgovor članu TaMaSa)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: omg
12.12.2010 14:58:10   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: Tincy90

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

"Posledica: sita dojenčka crknjena mami."

to je tudi mene zelo zbodlo. kaksne pa so ostale ali obratne moznosti? mislim, da smo bile vse mame kdaj crknjene zato, da so bili otroci siti in zadovoljni.




Točno to!!



pa tudi še bomo, vse dokler bomo žive ne glede na starost naše mularije user posted image

sem pa danes ponoči pomislila na tole dogajanje tule, ko se je mulček zbujal zaradi vročine, ne vem ali sem vstala 3x ali 4x, vendar njegov nežni: Mami, čaja... mi je vse to poplačal... user posted image ...

ringarajka... user posted image ... upam, da bo missD to prebrala in da ji boš z napisanim kaj pomagala user posted image

(odgovor članu Tincy90)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: omg
12.12.2010 15:09:26   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: donna22
A če pa bi ji pisale, vsaka ti čast, da tako ravnaš, tako kot so ji napisale nekatere, potem pa bi bilo v redu, ne?user posted image


Kje si prebrala, da je kera to napisala? Lahko prilepiš, prosim? Ne moreš....



Mogoče ona ne more, jaz pa lahko.

Izvoli, beri in joči

IZVIRNO SPOROČILO: tinaaleks

Jutro!

missD- me sekiraj se kaj pišejo druge, ampak naredi tako kot je tebi prav. Pri vsakem dojenčkovem joku nam tudi ni potrebno skočit v zrak in takoj k njemu. Mogoče samo joče v spanju in če ga takrat dvigneš, kot ti bo res pojedel samo molo, kot si napisala, drugače pa zaspi nazaj. Če bi bil res lačen, potem verjemi, da bi ga slišala.
Tako da naredi kot je tebi prav.



Mamamajca, sej lepo, da zagovarjaš svojo oktoberko, ampak vseeno je to situacija, ob kateri se bi bilo pametno krepko zamisliti in mamici poiskati pomoč. Kajti očitno je vaši nasveti niso ganili, vprašanje koliko si jih je sploh vzela k srcu. Sama si ne znam predstavljati, da bi mojo deklico pustila jokati dlje kot je to potrebno (beri da pridem do nje in jo vzamem v naročje), pa imam doma še dva nedobudneža.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: omg
12.12.2010 15:25:29   
mamamajča
benika, še enkrat se oglasim- Nikjer, ampak res nikjer ji niti ena od nas ni napisala "Bravo missD, pravilno si ravnala ipd..."
Svetovale smo ji.
To, kar si zdajle kopirala od tinaaleks, se ne nanaša samo in izključno na ta post. Veliko je že pisala o tem, kako spita, kdaj spita, koliko pojesta....

MissD sproti bere, koliko si jemlje k srcu, sama najbolje ve. Jaz pa želim samo povdariti, da oktobrke nismo nikoli rekle, da zagovarjamo tole in podobna dejanja. Niti približno. Ji pa želimo dajati neko oporo in ji poskušat svetovat, brez obsojanja, ker je že dolgo med nami.

Ne vem, če pogledamo realno- če bi šlo npr za tvojo sosedo- bi ji najprej poskušala nekaj svetovati, predlagati, ali bi jo s prve prijavila?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: omg
12.12.2010 15:34:05   
benika
Ne vem, če pogledamo realno- če bi šlo npr za tvojo sosedo- bi ji najprej poskušala nekaj svetovati, predlagati, ali bi jo s prve prijavila?


Pomoč, vsekakor. In nikjer nisem napisala, da je za na socialo. Kar se pa tiče posta od tinaaleks...ne vem, ali bereva iste besede, kajti prav ona ji je napisala, da ji ni potrebno vstajat vsakič ko otrok zajoka in naj zaspi nazaj. Oprosti, to ni dopustno pri tako malih otrocih. Pa naj se to nanaša na 100 postov zaradi mene.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: omg
12.12.2010 15:48:23   
TomTaylor
Mamamajča, razumem tvojo pristranskost, ampak me pa iskreno zanima, kako bi ti odreagirala oz. kakšen bi bil tvoj odgovor, če bi tako ravnala, ne vaša oktoberka, ampak ena iks - ypsilon (x(iks)y(ipsilon) mi cenzurira user posted image ) mama, ki jo ne "poznaš"?

Jz priznam, da če bi z dvojčkoma tako delala katera izmed mojih kolegic (kar 3 imajo dvojčke), jo najbrž ne bi tako ostro obsodila kakor sem missD, bi ji pa vseekakor na srce položila naj vendarle NE pušča dojenčkov samih, jokajočih (in lačnih). Pomojem bi se kar sama ponudila za kakšno noč dežurstva.

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 12.12.2010 15:49:32 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: omg
12.12.2010 15:57:33   
ZARA
Uf, hudo. Sploh nisem videla te debate... mislim, odprla. Pa mi je žal zdaj. Kaj vse se svaljka po tem svetu in s kakšnimi idejami. Anfakinblivbl.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: omg
12.12.2010 16:00:26   
mamamajča
TT, tako kot sem se na objavo missD. kar sem ji napisala, bi katerikoli drugi uporabnici. Evo, kopiram

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

missD, prosim ne zamerit, ampak meni se to ne zdi prav- šele dva meseca sta stara. Pomisli, kaj če je Jakob res lačen in pač ne zdrži še 6 ur brez hrane?
Saj če do treh lepo spi, kje je potem problem? Ne prosim to delat, se mi zdi tako krivično do tako nebogljenega otročka

in tole
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

missD, upam, da nisi mojega posta razumela kot kak napad nate. Napisala si, da je Sofia spala do 5.30. To je super, ni? Potem pa, ko Jakob joče, ga pa hitro dvigni, da je ne zbudi, nahrani, in boste vsi skupaj spali potem lepo naprej.
Ne, tudi jaz si ne predstavjam, kako je, če imaš dvojčka, sigurno ne lahko.
Pravim samo, da je premajhen, da bi ga puščala jokat. Dojenček ne joče brez razloga. Če ni lačen, ga nič ne boli, pač joče, ker potrebuje mamino bližino in mora vedet, da je varen. zato smo tu, da jim dajemo občutek varnosti...

In samo še to.... to, kar opisuje filisa in še katera srečnica, da jim malčki v kosu spijo po 6 ur in več, je zelo zelo redko. Imajo pač neverjetno srečo. V naravi majhnega dojenčka je, da se zbuja in hrani na 3-4 ure, pa če mi hočemo ali ne



Evo, tako da obsodbe, ki kar letijo izpod prstov nekaterih mladih uporabnic, da s čimerkoli karkoli zagovarjam, niso na mestu.



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: omg
12.12.2010 16:00:51   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

TT, tako kot sem se na objavo missD. kar sem ji napisala, bi katerikoli drugi uporabnici. Evo, kopiram

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

missD, prosim ne zamerit, ampak meni se to ne zdi prav- šele dva meseca sta stara. Pomisli, kaj če je Jakob res lačen in pač ne zdrži še 6 ur brez hrane?
Saj če do treh lepo spi, kje je potem problem? Ne prosim to delat, se mi zdi tako krivično do tako nebogljenega otročka

in tole
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

missD, upam, da nisi mojega posta razumela kot kak napad nate. Napisala si, da je Sofia spala do 5.30. To je super, ni? Potem pa, ko Jakob joče, ga pa hitro dvigni, da je ne zbudi, nahrani, in boste vsi skupaj spali potem lepo naprej.
Ne, tudi jaz si ne predstavjam, kako je, če imaš dvojčka, sigurno ne lahko.
Pravim samo, da je premajhen, da bi ga puščala jokat. Dojenček ne joče brez razloga. Če ni lačen, ga nič ne boli, pač joče, ker potrebuje mamino bližino in mora vedet, da je varen. zato smo tu, da jim dajemo občutek varnosti...

In samo še to.... to, kar opisuje filisa in še katera srečnica, da jim malčki v kosu spijo po 6 ur in več, je zelo zelo redko. Imajo pač neverjetno srečo. V naravi majhnega dojenčka je, da se zbuja in hrani na 3-4 ure, pa če mi hočemo ali ne



Evo, tako da obsodbe, ki kar letijo izpod prstov nekaterih mladih uporabnic, da s čimerkoli karkoli zagovarjam, niso na mestu.





< Sporočilo je popravil mamamajča -- 12.12.2010 16:01:19 >

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: omg
12.12.2010 16:01:56   
mamamajča
ups, se opravičujemuser posted image

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?