|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decemberski sončki 2010
5.1.2011 21:22:13   
aprill
nincii na suho ritko mu namaži canesten, fajn razmaži da se vpije, čez pa namaži še kremo ki vsebuje cinkov oksid lahko tut sudocream, pomaga 100 procentnouser posted image

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Decemberski sončki 2010
5.1.2011 21:28:01   
n a n i
Spica meni je P rekla, naj z oljem ne mažem kože razen, ko je vlazna, to je po kopanju. Jaz dam malo olja kar v vodo, ko se kopamo. je pa res, da nimamo zaenkrat se suhe koze. Zgleda, da je tudi o tem mnogo mnenj in razhajanj. 

(odgovor članu aprill)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Decemberski sončki 2010
5.1.2011 21:31:25   
aprill
n a n i    res je, ma suho kožo gre boljš mleko ali losjon, olje pa rajši v vodo in bolj poredko

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Decemberski sončki 2010
5.1.2011 21:38:36   
Arwenko
Ja, v MB porodnišnici še vedno oljijo - se pravi mažejo z oljem - vsak dan pri negi celo telo in tako te tudi naučijo. nam je patronažna potem rekla, da počasi vedno manj in samo po kopanju.

(odgovor članu aprill)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Decemberski sončki 2010
5.1.2011 21:46:06   
mag3
V Nm P pa ribje mazilo uporabljajo. user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 9:22:55   
Tulipan12
Dobro jutro!
Vse spite dopoldanski lepotni spanec s svojimi bejbiji?user posted image
Luka se je zbujal za dojenje za 3 urce ponoči, sem mislila, da mi je že dan za noč zamenjal, ker je bil včeraj čez dan buden vsega skupaj maksimalno 3 ure, pa očitno pač rabi dosti spanca - no, ne bom se bunilauser posted image

Malo sem gledala vremensko napoved in prihajajo otoplitve (no, vsaj plus, če že ne vročina), komaj čakam, da grem na kak sprehod, ki bo dobro del meni in njemu. Ostale že kaj vozičkate? Vsaj tiste, katerih dojenčki so že kake 3 tedne stari?

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 9:25:37   
Tulipan12
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Ja, v MB porodnišnici še vedno oljijo - se pravi mažejo z oljem - vsak dan pri negi celo telo in tako te tudi naučijo. nam je patronažna potem rekla, da počasi vedno manj in samo po kopanju.


Ja, res je vsepovsod različno, mene je presenetilo, da ne mažejo ritke, ker pri prvi (l.2009), so jo!user posted image  Jaz ga zaenkrat tudi z oljem mažem, ker ima suho kožo, pa še lažje ga je masirat, ampak bom pa malo prečekirala kak je s temi losijoni, če je res bolj kot olje?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 10:04:00   
čebelica11
Pozdravljene na novi temi!

Kar se črpalk tiče, imam jaz tole http://www.mothercare.com/Philips-Avent-Manual-Breast-Pump/dp/B004H26Q0A/sr=1-18/qid=1294302801/ref=sr_1_18/280-0656379-2143932?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44553031&mcb=core.
Sem jo kupila v Mothercare, je bila takrat okol 45€, se mi zdi. Nisem je prav veliko še uporabljala, razen ko sem imela neke opravke pa nisem vedela, če bom prav čas doma in sem si za vsak slučaj iztisnila mleko. Je pa fajn, ker so zraven posodice za shranjevanje in lahko kar direktno v tisto posodico načrpaš in daš v hladilnik. Pa cucelj lahko potem direkt gor našraufaš (dva sta bila zraven). Men se zdi praktično in tudi zelo hitro in neboleče je bilo črpanje.

Jaz svojega nič ne mažem z oljem, ga pa kopam v vodi, kamor dodam malo olja (po nasvetu patronažne). In se pozna, če ga umivam samo z vodo, ima suho kožo, tako ima pa prav lepo kožo.

Mi se tudi veselimo otoplitev, da bomo lahko malo dlje vozičkali, samo upam, da ne bo preveč deževno.

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 10:07:48   
pinkalonca
wiiiiiii no pa da se še jst pofočkam med mamicami user posted image user posted image user posted image

da malo na hitro pokomentiram:

tudi moja čišča je še vedno prisotna, kakšen dan manj kakšen dan več, ne vem pa kdaj naj bi šivi odpadli user posted image jst jih imam še vedno, čeprav se spomnim, da je rekla G da po 7 dneh odpadejo... boli me pa nič - hb

naša mala se lepo redi - patronažna jo je do sedaj 2x stehtala in ne rabimo dodatka ker dobi dovolj z dojenjem user posted image smo pa dobili navodila iz P da jo je potrebno tehtat ker je pač imela nizko porodno težo... imamo pa ravno tako zelooo suho kožo user posted image jo tudi malo mažem z mandljevim oljem, ampak zaenkrat še ni dosti boljše... noči so si fuuuul različne tako da se še lovimo, nimamo še nekega ritma, je pa lubi šel v Avstrijo po Oleovit, ker smo imeli krčke po Plivit D3...

nič, se še kaj javim, lepo bodite mamice user posted image user posted image user posted image upam, da bom lahko kmalu kaj bolj aktivna user posted image

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 11:38:02   
Slavi83
No nam AD3 kaplice zelo nagajajo ma full krčke tko da je dragi šel po recept za druge kapljice pa bomo vidl kako bo.

(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 11:42:13   
Slavi83
Nam pomaga Bepanthen. Po dveh dneh so tri pikice čudežno izginile.

(odgovor članu Slavi83)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 11:55:38   
mag3
IZVIRNO SPOROČILO: Tulipan12

Malo sem gledala vremensko napoved in prihajajo otoplitve (no, vsaj plus, če že ne vročina), komaj čakam, da grem na kak sprehod, ki bo dobro del meni in njemu. Ostale že kaj vozičkate? Vsaj tiste, katerih dojenčki so že kake 3 tedne stari?



Joj tudi jaz komaj čakam lepše, predvsem toplejše vreme, ker še nismo bili nič z vozičkom zunaj, čeprav smo danes stari 4 tedne. Upam, da se bo zdaj odprla sezona. user posted image


Pa še nekaj me zanima. Če pripravim čaj za user posted image  in ga takoj vsega ne spije, ga moram čez pol urce, če ji ga spet dam segret na 37 stopinj, ker sicer jih ima tam okrog 29 stopinj??

< Sporočilo je popravil mag3 -- 6.1.2011 12:09:23 >

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 12:38:17   
Arwenko
Mi hodimo ven od prvega dneva ko smo prišli iz porodnišnice (stari 10 dni), razen izjemoma pač, recimo zadnje 2 dni je bila ful megla, pa malo nahoda ima...danes pa greva spet.

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 13:27:54   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Mi hodimo ven od prvega dneva ko smo prišli iz porodnišnice (stari 10 dni), razen izjemoma pač, recimo zadnje 2 dni je bila ful megla, pa malo nahoda ima...danes pa greva spet.


In po koliko časa ste zunaj? Z vozičkom najbrž? user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 13:40:53   
BabyKitty
mag3 jaz z mojim hodim ven samo če je zelo blizu ničle... zadnje dni nismo bili skoraj nič... si ga ne upam v prevelik mraz... pa tudi meni ni čisto nič lušno user posted image se mi zdi da nič ne zamujaš če ne hodiš na vrat na nos ven user posted image

Čaja jst ne segrevam, ker ga dam ponavadi samo ko kolca in samo na hitro pograbim user posted image in kolcanje čudežno mine, drugače bi se pa mučil 15 minut.

Glede otoplitve pa me skrbi da bo toplo že, ampak deževno...

Sem pa ravnokar naročila črpalko avent iz anglije... plačala sem pa 25,50 EUR.

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 14:02:17   
Dadi
Naša pupika je bla dvakrat na sprehodu do zdaj. (stara 16 dni) Zadnje dni pa tudi nosa ven ne pomolimo ker je res mraz.
Mag 3 jaz bi ji raje kar svež čaj skuhala in ne bi pogrevala. Čeprav sem srečna, da se doji, da ne rabim še s čaji okrog nje skakat. Že zame se mi zdi da non stop kuham in hladim tale čaj.user posted image

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 14:11:10   
mag3
Dejte mi punce nekaj povedat. Ravnokar sem se hotela naročit za pregled po 6-ih tednih pri G in sem klicala in mi je rekla sestrakar danes pridite, ker G nima gužve. Pol naslednjič bi me naročila šele 3.2.  A se vam zdi to kaj čudno glede na to, da je danes šele 4 tedne od poroda al ima še katera tako izkušnjo da so jo naročili prej kot čez 6 tednov???

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 14:53:58   
zaljubljena23
birdy, hvala za info...tako sem dobila že nasvet včeraj...ampak nismo rabili po ničemer posegati, saj nas je danes zjutraj pričakala kar fejst posračkana ritauser posted image user posted image

betricija, a ti si tudi bila na temetil tabletah? Jaz sem tudi danes začela z njimi, mi jih je včeraj G predpisal...Praviš veliko jest in piti...Hmmm se bom potrudila, ker bi res rada, da dojenje steče, ker bi raje ta denar, ki ga damo za adaptirano mleko zapravila za kaj bolj pametnegauser posted image user posted image user posted image

Star, šivov jaz nisem čutila že od začetka...Krvavela pa 2 tedna po porodu nisem kaj dosti, res minimalno, vse bolj v obliki izcedka in še to bolj rjave barve, ne več sveža kri...

V Ptujski P pa ni bilo nič mazanja..Umivanje samo s krpico namočena v vodo in to je to...

Mag, mogoče se nista dobro razumeli s sestro glede datuma poroda...Jaz imam prvi pregled 2.2.

Aja, čaja tudi jaz ne segrevam..Glede vozičkanja, sva midva tudi že šla takoj ven, 10.dan po porodu...Je pa res, da ta teden je bilo kar grdo vreme in nisva bila, danes sva izkoristila otoplitve, ampak je fajn veter, tako da sva bila zunaj dobrih 15 min...Upam, da bo jutri bolje, pri nas napovedujejo toplo in še brez dežja....


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 14:55:03   
DeVilla
Ojla, da se še jaz pofočkam tukaj med decemberskim mamicam... Naš mali veliki mož je priden, spi po 3 do 4 ure, občasno ga mučijo vetrovi, samo kmalu mine. Danes mi je patronaža pustila tehtnico, da se malo potehtava pred in po obroku. Je bilo tole kot bi me s kladivom po glavi, ker se mali ful lepo pristavi in močno vleče, pa sliši se tudi ko požira. Res pa je, da je včeraj pil tako po odlomkih, pa naenkrat je spil samo iz ene strani, odspal cca. uro in pol ter potem spet zahteval malco - tokrat na drugi strani. Tako da grem zdajle mal raziskovat, kako povečat mlečno proizvodnjo... user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 15:40:57   
Arwenko

IZVIRNO SPOROČILO: mag3


IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Mi hodimo ven od prvega dneva ko smo prišli iz porodnišnice (stari 10 dni), razen izjemoma pač, recimo zadnje 2 dni je bila ful megla, pa malo nahoda ima...danes pa greva spet.


In po koliko časa ste zunaj? Z vozičkom najbrž? user posted image


Ravno sva prišli nazaj s sprehoda, dobro uro smo bili zunaj, z vozičkom seveda. Začeli smo pa po porodu za 15 minut prvi dan, naslednji za pol ure, pol pa tu nekje, med pol ure in uro, odvisno od dneva, ure, prometa zunaj, volje, itd.

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 16:51:21   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: mag3

Dejte mi punce nekaj povedat. Ravnokar sem se hotela naročit za pregled po 6-ih tednih pri G in sem klicala in mi je rekla sestrakar danes pridite, ker G nima gužve. Pol naslednjič bi me naročila šele 3.2.  A se vam zdi to kaj čudno glede na to, da je danes šele 4 tedne od poroda al ima še katera tako izkušnjo da so jo naročili prej kot čez 6 tednov???


Sem še enkrat klicala in me je prenaročila. Je bla druga sestra. Je rekla, da mora bit 6 tednov po porodu. Ne vem kaj je tista prva sestra mislila. Najbrž me ni prav razumela.

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 17:45:04   
sleepyhead
Ojla vsem na novi temi, sem vas komaj nasla
Mi smo vceraj prišli domov iz P. Porod je bil lep, z epiduralno. V porodni sobi sem bila 4 ure in pol. Začelo se pa je takoj po silvestrovanju (bili smo še na trgu in gledali ognjemet), 3 ure po polnoči so se začeli popadki...zjutraj sem bila odprta samo 1 cm in so me poslali na 2 urni sprehod. In sva se z mojim sprehajala pri -5 v meglenem jutru, ko so vsi še spali...:) Vglavnem, Trina je očitno čakala lep roj. datum 1.1.11.  (4 enke)
Danes ponoči je bila prva noč in je bila ful pridna, tudi drugače skoraj ne vemo da jo imamo, samo spi. Hranimo se na 2 do 4 ure. ampak mi med dojenjem zaspi, potem načrpam preostanek. Imam ročno črpalko od tommee tippee in potem dam višek v posodice, ki so bile zraven in dam v hladilnik. En obrok dojim, enega dobi po flaški, to pa zato, ker mi na dojki manj poje kot na flaški.
Danes je bila patronažna tu, tehtnico pa mi je kr pustila do ponedeljka, pa nimamo problemov s težo, ampak samo da vidim, če je dojenje dovolj. Ker ste pisale o razpokani koži, mi mažemo pregibe in nogice vse z ribodermom, je rekla da se bolj vpije kot olje...
...se mi zdi da sem povedala vse naenkrat (se je toliko nabralo)

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 20:37:14   
Mjavmjav
mag3 predvsem moraš biti pomoje brez čišče nap rvem pregledu, tako da bi jaz še 1x preverila

joj kako vam zaidam punce, da je dojenje steklo... jaz sem probala več jesti in piti, pa sem šla samo kako kilo gor, mleka pa ni bilo nič več...m mi pa do sedaj ni še nihče predpisal Tametila, prav razmišljam če bi še 1x klicala G in preverila, če ima smisel
zadnjič mi je rekel, da če do zdaj ni steklo da ne bo... ful vzpodbudno aneuser posted image

zdej grem pa spat... malega smo skopali in po kopanju res lepo zaspančka user posted image

(odgovor članu sleepyhead)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 20:43:50   
birdy
Mjavmjav, kolegica je šla po tametil k svoji osebni zdravnici. Jst mislm da probat ni greh. Če ne boš niti do tablet prišla pol ne boš vedla a bi steklo al ne.


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Decemberski sončki 2010
6.1.2011 21:30:30   
mag3
Imam nov album v MOJA RINGARAJA. user posted image

(odgovor članu aprill)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?