|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 11:38:40   
Arwenko
Kje pa ste vse? Vsi otroci jokajo? user posted image

Mi smo pa ravno imeli takšno toksično kakanje, plenica komaj zdržala, pa se umijemo, pa previjemo, pa bruhnemo, pa se spet preoblačimo. Zdaj pa spi tu zraven v ležalniku, pol pa smo na šetnji zmenjene. user posted image

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 11:41:49   
maca81
Ojla, pa res res bolj zatišje danes tukaj...Kako pa imate oblečene vaše dojenčke ponoči? V takih cotkah kot podnevi, al kako?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 11:48:44   
Arwenko
Jaz imam body, pa tako enodelno pidžamico čez, pa še dodatne zoknčke.

(odgovor članu maca81)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 12:08:30   
BabyKitty
Jutro punce user posted image no zame je jutro, ker sva z malim lepo potegnila najin lepotni spanec potem pa previt zdej pa mali spet dremucka user posted image

maca81 jaz imam malega isto oblečenega kot podnevi... imamo toplo v stanovanju tako da se mi zdi da ni problema. Mogoče mu dam kdaj čez bodi še majčko, če je kakšna res hladna noč zunaj in posledično kakšna stopinja manj v spalnici.

DeVilla če ugotoviš kakšen uspešen recept za mleko prosim poročaj, ker meni se zdi da mi začenja malo primanjkovati mleka... se mi pa zdi da je to posledica ker sem zadnej dni bolj malo jedla, ker je bil mali cel dan pokonci in enostavno nisem imela časa za ornk obrok.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 12:13:26   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: Mjavmjav

mag3 predvsem moraš biti pomoje brez čišče nap rvem pregledu, tako da bi jaz še 1x preverila



Saj sem še enkrat klicala in me je prenaročila.

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 12:14:16   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: maca81

Ojla, pa res res bolj zatišje danes tukaj...Kako pa imate oblečene vaše dojenčke ponoči? V takih cotkah kot podnevi, al kako?


Isto je oblečena naša user posted image  ponoči, kot podnevi.

(odgovor članu maca81)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 12:19:39   
Mjavmjav
Arwenko jaz ga imam tudi v istih oblekcah ponoči.. če jih zvečer ravno ne polula al pobruha user posted image
No, če ga kopam ga seveda dam v lepa sveža in potem tako lepo aja user posted image Tole kopanje je res zakon.. se mi zdi da vedno bolj uživa. Samo mi kar spuščamo tisto miljenje... 1x na teden z milom, ostalo pa samo čofotanje v vodi, da se malo nabrca user posted image

Drugače sva pa tudi midva potegnila lepotni spanec... tam od 4h naprej sploh ni hotel spati, tkole dopoldan pa spi kot top

Danes greva pa na telovadbo user posted image Prvič greva pogledat, če nama bo všeč. In če seveda uspe brez hudega joka. Vam poročam, kako to izgleda in kok je tamalim kej všeč

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 12:39:56   
rožica27
ojla,

da se še jaz pofočkam na novi temi.

mi smo super, mali je priden, spi, je, joka, kaka, lulauser posted image

mene pa zanima, kdaj ste začele dajat kapljice proti krčem? mi smo stari 2 tedna, pa jih že uporabljamo. ali katera uporablja antiflat kapljice? kako jih dozirate?

hvala za odgovor.

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 12:43:46   
čebelica11
Jaz tudi našega po večernem kopanju oz. umivanju oblečem v bodi in pižamico ter debelejše štumfke čez (enako kot je že Arwenko napisala). Potem ga pa zjutraj, ko se zbudi, preoblečem v bodi, majčko in hlačke. Pa seveda debele štumfke.

Meni se tudi občasno zdi, da nimam dovolj mleka. Trikrat sem že v teh skoraj sedmih tednih (jutri bo star že sedem tednov) naredila paniko, ker je hotel popoldan jest na eno uro ali še pogosteje in potem seveda ni tako močno teklo in sem mislila, da nimam dovolj. Pa pravijo, da imajo lahko pri približno dveh, štirih in šestih tednih ter treh mesecih fazo hitre rasti. Takrat kakšen dan izgleda, kot da je mleka premalo, ampak se potem telo prilagodi na otrokovo povpraševanje. Dokler lepo napreduje s težo, je verjetno vse ok. Jaz imam doma tehtnico, ampak ga ne tehtam ravno vsak dan, ker že eno dobro kakanje lahko naredi zmedo. ;) Enkrat na teden pa na začetku, ker je bil bolj majhen, smo ga tehtali, če dovolj poje. Tako kot to počnejo v porodnišnici. Tako da patronažna ni potem prinesla svoje tehtnice, jo pa drugače vedno prinese s sabo. Vsaj pri nas je tako.

Sem vesela, da je petek, mi kar malo manjka družba moža, ker je bil pred prazniki 14 dni na očetovskem dopustu, še prej je tudi samo polovično delal, zdaj pa dela na polno. In je kar malo dolgčas. :(

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 13:41:04   
mag3
Tudi mi2 sva od včeraj sami doma, je šel ati delat. Se glih navadiš, pa je konc lušnega. Dobro, da je petek. user posted image

< Sporočilo je popravil mag3 -- 7.1.2011 13:48:27 >

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 14:03:32   
n a n i
vidim, da je debata o premalo mleka. Mene je P ful presenetila, ko me je na 1 posvetovalnici vprasala, ce sem imela ze kaksno krizo, pa sem mislila, da misli kao psiho, no smo pol ugotovili, da misli dojenje. Mi je rekla, da se lahko veckrat zgodi zaradi povecane rasti, da imamo obcutek praznih prsi, pa da ni dovolj mleka, ampak da ga je dovolj oz so zelo zelo redki primeri, da ga ni dovolj in da jo naj pristavljam, pa tudi, ce je to na 1h. jaz sem enkrat ze mislila, da ni dovolj mleka in sem si za test izcrpala mleko po hranjenju in sem nacrpala se 30 ml na eni strani, tako da ga je dovolj.

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 14:37:57   
zaljubljena23
Mjavmjav, meni je G predpisal te tablete, ampak vseeno rekel, da ni nujno, da bo pomagalo..Jaz sem rekla, da bom vseeno poizkusila, izgubiti nimam kaj, pa ne bi si rada kasneje kaj očitala, da nisem storila vsega...Ti kar zagnjavi za tablete...

Beatricija, daj mi povej, kako si tisti čas pristavljala malega..Ker naš je, zdaj nekje na 4 ure...

maca, jaz imam malega ponoči isto oblečenega kot podnevi, bodi, žabice do pasu in zokenčke..Podnevi mu še gor oblečem kakšen pliš pajac na naramnice, če pa je fajn toplo pa vztrajamo kar v bodiju in žabicah do pasu...

Za povečanje proizvodnje mleka naj bi pomagala polenta ali pa si skuhajte sezam in tisto popijte ter pojetje sezam...Mimogrede, meni tole ni pomagalo...

rožica
, jaz sem antiflat dozirala po dve šprici v usta pred vsakim obrokom..Ampak jih zdaj že par dni ne dajam, ker nam ni pomagal..Zdaj mu dajem globule...

Punce, cepljenje proti rotavirusu? Koliko vas bo dalo cepit vašega malčka?







_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 14:45:08   
maca81
Kaj pa previjanje ponoči? Meni je patronažna rekla, naj ga mirno pustim čez noč, brez previjanja, a kaj ko je moj fantek že po 3 urah čisto mokeruser posted image . In potem še celo preoblačenje, da se do konca zbrihtauser posted image . Se mi kar smili...imam pa dvojkico, po moje moram prešaltati na trojko, da bi vsaj 4 ure držalouser posted image  Pa je star komaj dobra dva tedna, kaj šele bouser posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 14:54:38   
špica84
Jaz svojo previjam ponoči,ker ima vneto ritko in ne želim da je kakec do jutra na ritki

(odgovor članu maca81)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 15:41:19   
DeVilla
Našega junaka si lahko ogledate v albumu, bom dodala še kakšne slikce, ko bodo narejene.

Jaz ga ponoči ne preoblačim, nazadnje se preoblečeva okoli 22-23.ure, potem pa zjutraj okoli 5-6.ure. Ponoči se zbudi med 1. in 3.uro, če se samo polulan ga podojim in dam nazaj spat. Do zdaj v bistvu še ni bil pokakan ponoči.
Za tehtanje sem se odločila, da ga bom enkrat dnevno, se pa res pozna, ko se pokaka, teža pade tudi za 90 gr... user posted image  Mali ga že zdaj naserje na polno... Na kakšno čarovnijo za povečanje mleka nisem naletela, če  in ko bom, sporočim. BTW: polenta je njami!
Trenutno ne dodajamo kakšnih kapljic proti napenjanju, jaz pijem čaj za dojenje in se mi zdi da pomaga... Pa mal več mu je treba ritko trest, da se pomiri.. Je pa tak cukrček, da mi to ni težko. user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 15:46:36   
betricija
zaljubljena glede hranjenja...hmmm..jaz sem tisti dan, ko sem kuro tametila naredila mislila, da ni nič pomagal. tisto noč sem jo še nahranila z adaptiranim mlekom, pa krčke je imela, pa bljuvala je ven..mah sem mislila, da tablete niso nič pomagale. pol se pa zjutraj zbudim s tako napetimi joški, da je kar bolelo...in čudež je bil, da je pupa tako vlekla, da se je med dojenjem začela spet daviti. to je prej delala samo na flaški. potem sem jo pa začela na 3 ure pristavljat. in je bilo dovolj samo na eni strani, čez 3 ure na drugi strani, če je bila pa ful lačna sem ji ponudila še drugo stran, sem pa potem začela s tisto joško, ki je ni dovolj spraznila..
in je danes patronažna prišla, smo se kopali in jo je po kopanju stehtala, ko se je še malo podelala in polulala in je težka 3900g. danes smo stari 3tedne. od prejšnega ponedeljka do danes 300g. je bila patronažna ful vesela.torej je dovolj mleka.itak pa pravijo, da je dovolj pojedla, če potem ko jo položim v posteljo še bljuva mlekca ven.sem čist panična, ker ne vem ali je dovolj podrla kupčka al ne...kolikokrat vi podirate kupčka in kako???čez rame obe rokce, ali roke dolj visijo, al čez roko, pa da leži na bušiju???predvsem koliko časa podirate kupčka...ni dovolj en sam a ne??

glede previjanja ponoči..jo jaz poskušam previti okoli 10-11 ure zvečer, potem pa je čisto odvisno kako mi zaspi..če se matramo do 1 ponoči, je potrebno še eno previjanje, če pa mi kmalu zaspi, jo previjem okoli 6-7 zjutraj, ko se zbudi in gremo papat...smo pa na št.2, pa so mi tako štoraste, pri 1 mi ni nikoli čez prišlo, pri 2 pa je bila že 1x pokakana in 2x polulana..sem včeraj mogla celotno posteljnino do nepremočljive blazine preoblečt...pa še njo..je bilo pa potem joka hitro konec...sem probala s št.3, samo se mi zdi, da je pa še ful prevelika...

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 15:56:52   
Arwenko
Če je pokakana jaz ponoči obvezno previjem, če pa ni, pa ne previjam, tudi nam so že v porodnišnici to rekli.

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 16:32:34   
maca81
Joj, moj mišek je pa skoz pokakan. Sigurno gre 10 plenic na dan. Pa ful je...zdaj sem ga v dobrih 2 urah trikrat podojila, upam da mi ne zmanjka mleka. Saj drugače je manj, na kake 3 ure, podnevi če je dalj časa buden pa ga je treba večkrat podojit. Ponoči mu rata tudi 5 ur spanca v celem, samo potem pa spet veliko preoblačenjeuser posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 17:03:43   
n a n i
Jaz jo ponoci previjam vedno, ko se zbudi, to je ponavadi na 3-4h. smo zaceli uporabljati pralne plenice in sem zaenkrat ful zadovoljna. Nasa je tudi pokakana najmanj 8krat na dan. no zadja 2 dni je manj.

nad kupcki pa sem jaz ze obupala. jih ne podre v nobenem polozaju, pa ce jo 2h drzim pokonci. Vcasih se ji posreci, a vseeno bruha, zato sem jih nehala podirati. jo drzim vedno po hranjenju pokonci najmanj pol ure.

Na sprehod mi hodimo ze od dopoljnenega desetega dne. Smo pa zunaj od pol ure do ene ure, odvisno od vremena.

(odgovor članu maca81)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 17:38:29   
pinkalonca
hej mamice user posted image

tudi mi smo ponoči oblečeni enako kot podnevi, vsako jutro se pa preoblečemo user posted image ponoči se ne previjamo, tudi če smo pokakani ne, pa še nismo imeli problemov, plenice so super in drekca še na ritki sploh ne najdeš user posted image seveda, če pride kaj skozi se pa previjemo in preoblečemo user posted image kupčke kar podiramo, ker naša pupa hlasta za zrakom in posledično jo ful dajejo ti kupčki in potem tudi zvija v bušiju user posted image

imamo pa zelo podobne urnike spanja in bujenje - okoli 10-11 ure zvečer v posteljo in zjutraj okoli 6-7ih menjava pleničke, samo da mi potem še tja do 9ih potegnemo spanec user posted image user posted image

no zdej me pa že mala kliče user posted image lepo boditeeee user posted image

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 19:13:41   
maca81
Nani, že uporabljaš pralne pleničke? Jaz jih imam sicer že pripravljene, samo se mi zdijo še malo velike za malo ritko. Se v redu obnesejo? Imaš racmanke?
Glede kupčka...midva ga ponoči ne podirava, pa niti nima problemov. Drugače pa ga jaz dam v pokončni položaj na moj trebuh in se malo zibam naprej-nazaj. Se mi zdi da ga hitreje podre, kot če ga dam čez ramo. Bruha ali poliva pa moj fantek niti ne.

(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 20:21:41   
Mjavmjav
pinkalonca mi imamo povsem identičen ritem, tudi potegnemo dopoldan user posted image pa seveda se vmes še parkrat zbudimo... no zdaj pa poskušamo uvesti odhod v postelji ob 20h... hmmm... ni lahko, ampak bi blo pa fajn čimprej to uvest

drugače je bila pa telovadba super! ful sem zadovoljna, učimo se pravega handlinga, več alternativ, kako se bolje stimulira dojenčka, vse gibanje je bolj naravno, pa prav presenečena sem bila kako so uspele vaditeljice umiriti jokajoče otročke, prav neverjetno! Mi vsi takoj ko otroček zajoka pomislimo da je lačen in ponudimo dojko ali flaško, v bistvu jim je pa lahko samo neudobno. Se malo premikaš paj je bolje ipd. Pa še fajn je ker preživljaš kvaliteten čas z malčkom. In seveda se ful utrudi, tako da po vadbi res spi kot dojenček user posted image

(odgovor članu maca81)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Decemberski sončki 2010
7.1.2011 21:02:06   
špica84
Mjavmjav kje si pa bila to na vadbi :).

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Decemberski sončki 2010
8.1.2011 10:01:35   
Mjavmjav
pri Andreji Semolič - Zdravo gibanje
sem še en fajn stranski učinek opazila, prej smo kakali vsak drugi dan, precej težko, od včeraj na danes pa že 2x lažje... ne vem pa, če je to zaradi gibanja ali mogoče strahu user posted image user posted image

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Decemberski sončki 2010
8.1.2011 11:44:43   
KatyK79
nani - tudi nam ni in ni šlo podiranje kupčkov, sploh tako čez ramo ne, no sedaj smo pa našli idealen položaj za nas.
malega dam na svojo nogo, da segi pravokotno, zravnano. potem pa zgornji del trupa nagnem rahlo naprej z roko pa ga primem pod bradico in ne boš verjela, rigne kot kakšen stari user posted image

samo se mi pa zdi da kupčki niso merilo, da ga ne zvija, zvija ga v vsakem primeru.user posted image
drugače pa že dva dni pijem po liter čaja, ki si ga skuham iz kumine, janeža in kamilic, samo za 1x še ni učinka user posted image



(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?