|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decemberski sončki 2010
14.1.2011 20:38:45   
BabyKitty
zaljubljena23 jaz dam biogaio vse naenkrat...

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Decemberski sončki 2010
14.1.2011 22:01:49   
Mjavmjav
Babykitty a je še v redu črpalka? jaz tudi razmišljam o njej, samo še vedno ne vem, če ima smisel. Pravijo da mali vseeno več iztisne ven, kot črpalka, vendar pa imam občutek da je postal že malo len pri sesanju (sem brala o sesalni zmedi pa to). In te kaj boli ko črpaš? Je ta angleška različica kaj drugačna od teh ki jih dobiš pri nas - ker cena je res absurdna

alma sori ker sem ti napacala več istih komentarjev pod eno sliko... neki superduper hiter internet imam danes in sem očitno večkrat potrdila komentar user posted image

A vam kaj hitro minevajo dnevi? Kar ne morem verjeti da bomo prav kmalu stari že 2 meseca... noro hitro gre! Ampak zdej je fajn, ker je naš škratek že tako bolj konkreten, se ga bolj upam prijeti in premetavati. user posted image No, pa po tem kar delamo na telovadbi z njimi me itak praktično ničesar več ni strah... user posted image

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Decemberski sončki 2010
14.1.2011 22:24:38   
BabyKitty
Mjavmjav črpalka je super... jaz izčrpam cca. 100ml ene pol ure zatem ko dobi moj mali porcijo user posted image je pa ista kot v SLO, samo da pri nas stane 68 EUR user posted image Verjetno je pa res da mali več vn stisne kot črpalka, ampak meni je fino da imam mleko malo na zalogi, če grem npr. k G kjer se da zavleči da vem, da bo mali vseeno dobil za jest in ne bo lačen doma jokov user posted image pa še kdaj bi si rada vzela kakšno urico zase... no saj me verjetno vse razumete kaj si želim user posted image vglavnem črpanje ne boli... ubistvu je isto kot dojenje, pač malo čutiš da se nekaj dogaja user posted image dokupila sem pa še te posodice via, ki se namontirajo direkt na črpalko in potem samo posodice menjaš in daješ v zamrzovalnik, potem pa odtajaš in na to isto posodico namontiraš cucelj za malega...

Glede dnevov pa po eni strani ful hitro minevajo po drugi strani se mi pa vlečejo user posted image komaj čakam na G pregled, ki ga imam v torek, da mi da zeleno luč za telovadbo... pa ne mislim user posted image to sploh nevem če še znam user posted image Punce sej mogoče malo preveč osebno vprašanje ampak vseeno... tiste, ki ste bile šivane a vas je kaj strah user posted image meni je kar malo neprijetno ko pomislim in me res skrbi, da se ne bi kej odtrgal user posted image

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 7:44:26   
Mjavmjav
super, hvala za odgovor! razlika v ceni je res smešna no... dobro si tole našla user posted image grem zdej nahecat mojega da mi posodi Mastercard user posted image

midva sva prvič user posted image par dni pred prvim pregledom... nisem bila šivana (vsaj ne tam) pa sem bila vseeno zelo "zadržana" al kako se temu reče... ne vem, tak čuden filing ker ne veš a je že vse ok ali ne... joj, pa še nekaj, čisto nič mi ne paše da bi mi kaj po dojkal šaril user posted image vem da zveni grozno, ampak po eni strani je tam vse občutljivo, pa še drugo poslanstvo imajo zdaj, trenutno mi niso neka erogena cona... joj, kaj sem vam šla zdej pisat, haha, ampak sej pomoje se bo še katera našla v tem user posted image user posted image

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 7:53:56   
Mjavmjav
hehe, a ste vidle tole
http://www.expressyourselfmums.co.uk/details2.asp/ProductID/637/sid/27/Pump-Ease-Hands-Free-Pumping-Support-System.htm
torej nedrček, ki omogoča črpanje brez rok user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 8:58:47   
aprill
jutro(ne morem rečit da je dobro)user posted image
zaljubljena biogaia kapljice lahko daš vse naenkrat ker tak al tak niso prot napenjanju, js mu jih nakapljam direkt u usta

jst mam pumpo od aventa 73e je bla u lekarniuser posted image , črpam brez tiste masažne šobe, ker s tistim sploh ne dobim vakuma

mi je pa pediatrinja od tamalih napisala tametil tablete za mleko, zdj pa čakam naval, joške so se mi občutno povečale tko da upam da začne vredi tečit mleko, tamali ne sesa, ker s spodnjo čeljustjo sploh ne more zagrabit bradavice in pol samo na koncu vleče.

pri nas se odvija pravi horror movie, tamali je z gripo v bolnici, jst in tavelik pa doma z gripo, jst sem občutno boljše, tamali je včerej pa še bruhat začel, je poln zraku, je mel trebuh kot lačni otroci v afriki, pa je drugače suhcen, trebušček pa kot nosečnica, ga dam ob 9h spat, čez 5 minut slišim kot bi lev zarjovel, je zbruhal tisto malo čokolinota in kup zraku, ga je blo kar pol manj. sem takoj klicala pediatrinjo, na srečo je soseda

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 9:05:00   
aprill
mjavmjav nič naj ti ne bo nerodno o sexu govorit, sej tko smo jih naredli a ne?!user posted image
prvi sex po porodu je tko nekako kot bi spet nedolžnost izgubile, vsaj meni je blo pri prvem, sem bla živčna, kako bo al bo bolelo, pa še šivana sem bla prvič do sredine ritiuser posted image  in je bolelo, še parkrat pol, sčasoma se pa vse normalizira, moj se pa noče jošk kej preveč dotikat, se boji da bo špricalouser posted image

(odgovor članu aprill)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 9:48:01   
jona klara
aprill- boga, da se čimprej pozdravite, pa pike poke malima miškotomauser posted image user posted image user posted image user posted image

punce mene pa zanima kako oblačite sedaj za ven otročičke, ko je tako topla zima, sploh ne vem kako bi ga oblekla, včeraj je imel plišasti komplet in pajac pa je bilo preveč.


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu aprill)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 10:17:56   
Nincii
jutro..

jz pa že ene 2 dni razmišljam, kako načet temo o user posted image ... tud jz sm bla šivana in mam filing da bo vse razpadlo ob user posted image ... pa še se mi zdi, da mi je ratala trda brazgotina in prav boleča na otip. Že itak sem nagnjena k temu, da se mi ful grdo celijo rane, tam dol pa je še vse tolk bolj  občutljivo... pregled mam šele 2.2., do takrat lahko sam ugibam, al je spodaj vse ok in na svojem mestu in da je brazgotina ok....

Punce, kaj dajete user posted image proti vetrovom? Moj Erik je danes čist bogi, že od 3h zjutraj ga zvija in prdi in kaka, ma še ni ok... Tok se mi smili, k se zbudi v kričečem joku, kot bi ga kdo rezal, pa še naspat se ne more...

Lepo se imejte...

(odgovor članu aprill)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 11:45:17   
čebelica11
Sem že hotla včeraj napisat, da so se očitno krči malo umirili, ampak je bilo včeraj spet malo bolj intenzivno, je pa mali včeraj napolnil osem tednov pa nekak rečejo, da je med šestim in osmim tednom vrhunec teh krčev. Samo ne vem, ali se to šteje od datuma rojstva, ker nekje piše, da je potrebno gledat od PDP-ja. Naš je namreč več kot tri tedne prej rojen. V glavnem s krči gre v povprečju na boljš, če je kriva biogaia (mi jih dajemo po žlički vse naenkrat) ali se pač samo od sebe umirja, to pa nihče ne ve.

Tudi jaz sem bila šivana in v prejšnjem tednu na prvem pregledu, pravi ginekolog, da je vse ok. In res nimam nobenih bolečin, sicer sem malo dlje krvavela, zdaj je pa vse ok in lahko vse počnemo tako kot prej. :) Samo kontracepcijo je treba drugo uporabljat, glih zadnjič mi je ena znanka povedala, da je spet noseča - zanosla je med dojenjem. Tako da se ni najbolj pametno zanašat na dojenje.

jona klara, jaz imam tudi konstantne težave z oblačenjem svojega škrata. Včeraj sem ga za prvi sprehod oblekla v kombinizonček (spodaj bodi, majčka in hlačke) pa se mi je zdelo, da mu je bilo malo vroče. Zato sem mu popoldan namesto kombinizončka oblekla čez plišast kompletek pa še dve odejici čez in se mi zdi, da mu je blo čist ok.

aprill, upam, da se kmalu pozdravite.

BabyKitty, imaš srečo, da imaš toliko mleka, ker jaz si ga ne morem izčrpat še med obroki, prvič ga nimam toliko, drugič pa mali včasih tudi na uro in pol je, tako da preprosto ne gre. Si pa tudi sama želim, da bi lahko šla kdaj za celi dve uri sama nekam, ampak pač ne gre. 

(odgovor članu Nincii)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 12:33:28   
BabyKitty
Mjavmjav drugače piše da gre tudi z Maestrom... ampak nisem preverjala user posted image un modrčk je pa zakon user posted image

aprill upam, da boste kmalu boljše user posted image svojih jošk dotikat se pa še jst ne upam k šprica k user posted image user posted image

jona klara jst ga dam kr u bodiju pa žabicah v pajac pa v zimsko vrečo v vozičku... samo se mi zdi da je to že mal velik...

Nincii tudi mene skrbi brazgotina... pa mogoče ne toliko zaradi user posted image ampak bolj zaradi britja... prov strah me je britvico tam spodaj nest user posted image

čebelica11 upam, da krčki kmalu povsem prenehajo user posted image glede mleka pa... tudi moj je pogosto na uro pa pol, pa tudi če si izčrpam še vedno gre... si pa črpam takrat ko vidim da med podojem kr šprica okoli in posledično mali še malo pusti za črpalko user posted image

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 13:08:09   
aprill
glede šivov, tokrat sem dobila samo 2 mala šivčka znotraj, prvič pa 12 zunanjih, res do sredine ritiuser posted image  in moram povedat da sem 2 meseca komaj hodila, sem se tresla od bolečin in po skoraj 3 letih jih še vedno čutim sploh ko počepnem in ob slabem vremenu tko da to zna dolgoooo trajat, ma se navadiš, slaba tolažba ja vemuser posted image

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 21:06:57   
zaljubljena23
Punce, hvala za nasvete glede kapljic..A pol lahko te Biogaia, kombiniram še z kakšnimi drugimi, npr Coliprev?

Aja, še eno vprašanje, a otroški dodatki se nakazujejo za mesec nazaj? Ker nam velja odločba od 1.12., pa sem dobila nakazan samo en obrok, torej smao za en mesec?

Slončkanje, pri nas še ne moremo, ker še se pojavi malo čišča, drugače imam jaz komaj pregled 2.2. in mislim, da bomo do takrat še kar brez te telovadbe ostaliuser posted image user posted image Nekako še nimam neke pretirane želje po tem in po pravici povedano se tudi sama sprašujem kakšen bo občutek

Mimogrede, očitno je danes res nekaj v zraku, ker našega tudi fajn krčki mantrajo


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu aprill)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 23:54:56   
DeVilla
IZVIRNO SPOROČILO: mojani

Živijo decemberke in vaši sončki!

Zanima me ali se vam lahko pridružim?!? Sem sicer bila mišljena kot nova letnica (PDP 3.1.2011), pa je naš sonček malce pohitel in nas razveselil za božič. Zato bi z vami debatirala, največ bi vas pa samo brala, ker za pisanje sem bolj tako tako. A ME SPREJMETE?

ula77: te čisto razumem! A je to tvoj prvi ? Jaz sem s svojim Ambrožem imela iste preglavice glede teže. Rodil se je pri 39 tednih ampak le z 2730, domov sva prišla z 2540 in po enem tednu sva imela kontrolo v porodnišnici prav zaradi teže. Redil se je full počasi, ampak res full full. že en dan po rojstvu je imel tudi krvave nitke v blatu- kasneje so mi zagotovili, da je bilo njegovo črevesje še nezrelo (po vseh možnih ugibanjih, testiranjih, preiskavah o vseh možnih alergijah). Naj ti povem, da bo čez cca 2 meseca star tri leta in je pravi mali ...... lump, sonček, cartek, ... Je tako lep in prijazen nagajivček, pa da ti povem: ZDRAV JE TUDI!!! V treh letih smo preboleli en rota virus (ki sem mu ga jaz prinesla iz vrtca) in tri ali štiri prehladna obolenja, dvakrat je bil potreben antibiotik. Meni se zdi, da to ni neke panike? kaj pa ti misliš? Pa koliko sem se jaz presekirala, ko ni in ni tehtnica hotela pokazati toliko, kot sem jaz želela. Sedaj vem, da on pač ne bo debeluhec - ko ga pogledaš viualno (pa tudi karakterno), je mali klon svojega starega atija (bolj droben, sicer pa močen in migast). Polagam ti na srce ula77: sprosti se, zabriši vago v kot za 2,3,4 dni in uživaj s svojim sončkom. Vsaj poskusi, čeprav vem, da bo težko, ko te bo mučil firbec al so šli grami gor al ja. Bodo šli, boš videla!!! Mogoče bolj počasi ampak zagotovo!!! Prav?
Tako na daljavo ti pošiljam en topeluser posted image , mogoče bo malo lažje!!!




Dobrodošla med nami! user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu mojani)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Decemberski sončki 2010
15.1.2011 23:56:27   
DeVilla
IZVIRNO SPOROČILO: Slavi83

Punce tista fora s fenom res pali, v sekundi neha jokcat v 1-2 min pa zaspi. Morm rečt da sm bla zlo presenečena najprej sm misnla da to ni mogoče in šele zdej po 7 tednih sm sprobala, mi je žal da nism že prej user posted image
Pa napa pa pralni stroj, voda.... čudež.


Kakšna fora je to s fenom? A da zaradi šuma zaspi? Pri nas imamo skoz šunder, ker je pri dveh nagajivkah kakšen mir samo pobožna želja, pa mali spi kot top... user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Slavi83)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Decemberski sončki 2010
16.1.2011 11:19:04   
Teta M
Punce najprej hvala lepa vsem za čestitke.user posted image
Mi smo doma že od prejšnje sobote,iščemo svoj ritem spanja ponoči in stanje se izboljšuje,se je moj dragi domislil ene zvijače,tako da je sedaj vsak dan bolje glede spanja ponoči. Čez dan je pa naša čebelica itak tako pridna, spi, kaka, je, pa malo je budna in okoli gleda, pa zaspi...Lepo se dojimo, mleka imam veliko, tako da sem si ga včeraj še načrpala ,ker sem ga potrebovala, ker je našo čebelico nekdo drug mirkal 2 uri..Nisem nič brala za nazaj, bom vse nadoknadila, imam zelo stresno obdobje, v četrtek mi je oče umrl,včeraj je bil pogreb,tako da sem kar potrta, pokonci me drži samo misel na najino Isabelle.Porodno zgodbo napišem kmalu, je bila krasna, hitra, pač boleča kot mora biti, ampak v dveh urah od prihoda v P sem že rodila,brez kakršnihkoli umetnih popadkov.
Se kmalu javim s kakšnim vprašanjem,katerih mi zagotovo ne bo zmanjkalo.
Lep pozdravček vsem..

< Sporočilo je popravil Teta M -- 16.1.2011 11:23:58 >

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Decemberski sončki 2010
16.1.2011 11:28:39   
Teta M
Evo medtem ko se kuha goveja župca in čebelica pridno spančka lahko napišem porodno zgodbo:
Kot veste sem bila 1o dni čez rok in za 11.dan po PDP sem bila razpisana za carskega.10 dan po pdp je šel moj ob ene pol desetih spati,jaz pa seveda nisem mogla spati zaradi živcev,ker sem vedela kaj me čaka naslednje jutro. Pa sem se le spravila ob enajstih v posteljo in me začne malo zvijat. Vse sem pripisovala živcem.No pa je to zvijanje ki se je do polnoči ponavljajo na 20-15 min.stopnjevalo. Okoli pol enih zjutraj sem ustala in šla nadstropje nižje,sem pa vedela da so to že popadki,saj se je njihov interval brzinsko krajšal,so bili že na sedem minut.Ob enih zjutraj sem šla zbuditi mojega,da bo treba iti v P in ko sva se odpravila od doma,so bili popadki že na ene 4 min. Po poti do Lj.pa so se še stopnjevali,niso pa bili neznosni.Pač malo močnejše menstrualne bolečine. V P. sva prišla ob 1.50. me pogledajo, odprta že 5 cm,popadki pa že na 2-3 minute. Potem pač je sledila birokracija, še malo britja, klistirja mi niso dali,ker sem bila že čisto pripravljena na porod.Ta birokracija in priprava na porod sta trajala cca.1 uro.V porodni so mi predrli mehur, voda je odtekla in v roku 1 ure od tega   ob 3.51 se nama je rodila najlepša punčka na svetu. Malo sem se strgala,dobila 3 šive in to je to.Od mojega prihoda v P.do poroda sta minili natanko 2 uri. Nobenih umetnih popadkov ali česa drugega nisem dobila,tudi nisem smela, ampak očitno je moje telo pač tako reagiralo,da je speljalo samo od sebe vse.Če bi se karkoli kompliciralo,sem še vedno imela na voljo CR.Ampak najin angelček je vedela,da si mami želi roditi po naravni poti,je pa res da je čakala do zadnje minuteuser posted image

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Decemberski sončki 2010
16.1.2011 11:50:26   
BabyKitty
Teta M lepo da je bilo hitro in zelo lepo poplačano user posted image čestitke za malo pikico user posted image

Punce kako dojite vaše pikce... moj mali bi še vedno pil iz obeh strani, čeprav imam jaz mleka za izvoz... in mi je že kar malo težko, ker se dojiva 20 min na eni strani 10 minut na drugi, vmes ga še previjem in je ena ura okoli... potem pa ena urca pavze pa spet od začetka... a je treba malega malo navaditi na 1 stran... ali to pride samo od sebe...

Pa še eno podvprašanje user posted image koliko popijejo vaši pikci... moj iz flaške, ko si sčrpam mleko noče popiti več kot 60ml... je to premalo?

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Decemberski sončki 2010
16.1.2011 12:26:33   
Teta M
Meni je patronažna rekla da jo lahko dojim samo iz ene dojke za en obrok, pa potem naslednjega iz druge dojke, tako da jo pustim na dojki če je treba tudi pol ure, pač če je, če pa aktivno je samo 15 min in se potem crklja jo pa odstavim.
Drugače obstaja ena formula za izračun koliko naj bi otročki pojedli na dan  in sicer 150-180 ml/ kg telesne teže. Če je npr. otrok težak 4 kg, to pomeni 4 X npr.180 ml=720ml/dan in to deliš npr. z 8 obroki(če dojiš npr na 3 ure) in dobiš ven 90 ml/obrok. Če pa pogosteje dojiš pa pač deli s številom obrokov ki jih imaš na dan,da boš dobila okvirno vrednost koliko naj bi pojedel otrok.

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Decemberski sončki 2010
16.1.2011 14:31:33   
Mjavmjav
Teta M joj, kar streslo me je, ko sem prebrala kaj doživljaš v teh dneh! Moje iskreno sožalje!! user posted image user posted image user posted image
Ne morem mimo misli, da se očitno duše včasih res menjajo, nekateri bi morda celo rekli reinkarnirajo... ko je pred dvema letoma prišla na svet moja nečakinja, je odšla naša babica recimo.
V glavnem, želim ti čim več pozitivnih trenutkov s tvojo pikico, ki naj preženejo žalost in skupaj se spominjajta le lepih trenutkov z očetom.

Me veseli, da si imela lepo porodno izkušnjo!

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Decemberski sončki 2010
16.1.2011 14:41:02   
Mjavmjav
Kar se pa dojenja tiče pa žal nisem referenca... vsakič mi izcuza obe dojki in potem še joka kot ne bi že en dal dobil nič, ter popije še vsaj 60, včasih pa tudi 120ml dodatka. Sem vsakič znova razočarana, da mi ne uspe pridelati dovolj mleka... no razen ponoči - takrat pa čudežno zadostuje ena dojka.
Je pa priden jedec naš ... se vidi po ličkih še vedno user posted image user posted image

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Decemberski sončki 2010
16.1.2011 15:29:27   
dangermouse
Teta M tudi moje iskreno sožalje ob izgubi očeta. Spominjaj se lepih trenutkov z njim in jih predaj svoji deklici.

BabyKitty in Mjavmjav jaz dojim našega fanta po 20 minut na vsaki dojki (končno brez nastavka, čeprav se malo bolj muči in veliko zraka pohlasta), potem si izčrpam z ročno črpalko, če je še kaj mleka (kakšnih 20-30 ml), še to poje, potem mu dam pa še adaptirano mleko, ki ga, tako kot pri tebi Mjavmjav, poje še 80-120ml. In potem mi ni nič jasno koliko je pojedel - v petek imam pediatrinjo, ker bo Filip star 2 meseca, pa bom malo povprašala. Sicer je naš fantek lep, zdrav in z okroglimi lički, samo upam, da ne dobiva preveč. Bruha pa ne po obroku, včasih malo polije. Joj kako gre hitro čas... je že dva meseca z nami naš dečko...

Punce katera je dobila Tametil za povečanje količine mleka? Meni je dala ginekologinja še sprej Syntocinon za boljše iztekanje mleka in lažje praznenje dojk, pa že dva dni uporabljam oboje, pa je še slabše, ne boljše. Po kolikšnem času je bil pri vas učinek? Je kaj važno kako vzameš Tametil, pred obrokom ali po? Mam občutek, da bo tole moje mleko izginilo počasi... joooj, pa tako sem si želela samo dojit.

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Decemberski sončki 2010
16.1.2011 17:52:43   
aprill
prej sem napisala celooooo stran pa mi napiše sorryuser posted image

teta m  iskreno sožalje, tudi js sm pred enim letom očeta zgubilauser posted image

dangermouse jst mam tametil, sem bla že skor na nuli z mlekom pa se mi je v 4 dneh povrnilo na 30-40ml na 3ure, prej pa še dna lončka ni pokrilo, pijem pa tut čaje in sezam jem, zdj bom pa še glaž piva ruknla, da vidim če pomagauser posted image
tametil ni važno kdaj vzameš, važno je da ga na 12ur.

moj tamali pride pa jutri domovvvvvvuser posted image  še dobro, če ne se mi zmešauser posted image

(odgovor članu dangermouse)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Decemberski sončki 2010
16.1.2011 18:11:24   
betricija
tetam iskreno sožalje

tametil tablete sem jaz jemala 1 zjutraj pred zajtrkom in 2 popoldne pred obrokom...na začetku se mi je zdelo, kot da ni efekta, no na koncu je pa bilo...sedaj pa ne vem a imam mleka dovolj, v glavnem se dojiva samo na eno joško čez 3 ure na drugo...pa me una na katero jo pristavim že kar malo boli in je trda...morda zvečer dodam še malo mleka, sam sem ugotovila, da takrat čez dan premalo jem ali pijem. glede spreja je pa tako,da naj bi samo sproščal napete dojke..torej če je mleka v izobilju in so joške napete, si 5-10 min v vsak nosnico vbrizgaš en vdih..

ej punce a ve, ki dojite tudi dodajate kak čaj za otroke ali pa ste izključno samo na dojenju??kdaj začeti dajati čajček...

a vaši otroc so tudi mozoljčkasti po obrazu?moja je nenormalno veliko, kot bi ji vse butnilo ven.sem mislila že da je alergija, samo pravijo, da dokler je samo po obrazu da to ni alergija ampak se pucajo moji hormoni...sam je pa fora, da so se sedaj mozoljčki pojavili tudi na prsah..ene 4 samo...pa po lasišču jih ima tudi, pa je sploh ne upam namiliti ko jo kopamo..a potem kaj mažete obraz?

aja, še glede kakanja..naša ful tekoče kaka. rumeno blato, samo ko ga spusti v plenice je kot bi imela drisko...ful se napne in potem gre kar tekoče iz nje. a je to normaln al moram kak alarm sprožit?

(odgovor članu aprill)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Decemberski sončki 2010
16.1.2011 18:14:08   
betricija
aja še nekaj, glede spanja, je naša začela štrajkat s spanjem v posteljici. zvečer je ne pripravim več, da bi zaspala v svoji postelji.mora biti ob meni, pa je posteljcia čisto ob postelji, tako da dam roko v njeno posteljo...

aja še to, spat jo dam na bok. na vsako previjanje in dojenje jo potem obrnem na drug bok. se mi je pa sedaj že nekajkrat zgodilo, da se je zbudila na hrbtu, danes pa celo na trebuhu..me je kar zvilo.pa ima zadaj pod ritko obloženo, pa se vseeno tako prestavi, da gre na hrbet...kako se je pa danes spravila na trebuh pa sploh nočem vedt...sam me ful skrbi...

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Prvih 60 sekund življenja
video
V prvi minuti po rojstvu se zgodi veliko prelomnih stvari. Katerih? Poglejte si v videu.
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?