|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
20.2.2011 17:44:07   
bigbunny
midva sma na svojem oz. v najemu user posted image user posted image

(odgovor članu bulčica)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
20.2.2011 18:33:52   
bulčica
Bigbunny prereži popkovino...resno. Ne vem zakaj imate tako urejeno,da se videvate vsak dan a očitno tebe in tvojemu ne paše.Čas je,da se postavita zase, da se dogovorite za obiske,ne vem enkrat tedensko/pač kako vam paše.
Ker to ni življenje,vsakodnevno vtikovanje...ne vem,jaz bi že zdavnaj popi*****,da moji/njegovi starši vsak dan visijo pri naju!!

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
20.2.2011 20:49:22   
picola1
Jst isto...Mi je pa najprej padlo na misel, da je bigbunny po vsej verjetnosti navajena tega že celo življenje in ji je zato takšno obnašanje njenih staršev še vedno sprejemljivo-meni in verjamem da večini odraslih bi pa že zdavnaj prekipelo. In prav je tako, ker tako se nihče nima pravice obnašat do tebe.



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu bulčica)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
20.2.2011 21:13:52   
elevitka
men je šlo kar na jok ko sem brala poste od bigbunny.... tak bes me ima da se mi pri ušesih ven kadi!

Punca lepo te prosim...postavi jim meje in če ne upoštevajo tvojih želja - naj gredo vragu v rit. Pa saj to ni življenje! Zakaj bi morala lastno srečo žrtvovati zaradi sreče nekoga drugega -ki gleda samo na svojo rit.



_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.2.2011 10:11:42   
bigbunny
Punce moje saj imate vse prav.. Res je da sem tega navajena. Že ko sem doma bila nisem imela dobene pikice zasebnosti. Oče mi je vso pošto odpiral že ko nisem več doma živela. Žal imam tam stalni anslov, ker živima v najemu. Pošto mi je nehal odpirat komaj po poroki.. Žal je tako, da jima raje ugodim, sem tiho samo da ne poslušam njunih žaljivk in poniževanja. Ker kak koli se zoperstavim sem najslabša na celem svetu. In pol takoj začneta bogi tvoj mož in bogi moj otrok. Samo zato, ker sem mogoče rekla da ga naj ne filata z sladkarijami pred večerjo. No včeraj se nisem oglašala na tel. V celem dnevu je bilo 7 klicev in 1 sms. Odločila sem se da bom temu naredila konec. Hočem uživat z svojo družino vsaj tisti mali čas ko smo skupaj. Hvala vsem!

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.2.2011 10:43:56   
ronja
Mojemu možu pa prekipeva, ko mu povem.Ker pred njim ničesar ne tajim kar ona dva govorita. In on tudi takega vmešavanja in takih besed ni navajen.


Zgleda imaš fajn moža, kaj če bi zamenjala svojo primarno familjo za to, tadobro, ki sta jo sama ustvarila? Resno - to je super stvar, preverjenouser posted image . Da sta ti onadva prva, ostali so pa bonus, ne pa vsakodnevno prisotni, če ti grenijo življenje. Vsak starš ima pravico bit sam brez obiskov s svojim otrokom in tega mu nima nihče pravice očitat.

Bigbunny prereži popkovino...resno. Ne vem zakaj imate tako urejeno,da se videvate vsak dan a očitno tebe in tvojemu ne paše.Čas je,da se postavita zase, da se dogovorite za obiske,ne vem enkrat tedensko/pač kako vam paše.
Ker to ni življenje,vsakodnevno vtikovanje...ne vem,jaz bi že zdavnaj popi*****,da moji/njegovi starši vsak dan visijo pri naju!!

Podpis pod vsako besedo. Moraš se zavedat, da imaš MOČ, da ti v bistvu nič ne morejo.

Žal je tako, da jima raje ugodim, sem tiho samo da ne poslušam njunih žaljivk in poniževanja.

Prekini stike za nekaj časa, da ugotovita, da tako ne gre. Če začnejo zjat na tebe ali žalit tebe ali partnerja, se enostavno posloviš, če si ti pri njih ali ju vržeš ven, če si doma. Če tega ne moreš, potem pa odidi iz svojega stanovanja - na sprehod, karkoli... Verjetno te ne bosta čakala par ur,d a se vrneš. In naslednjič isto. Dosledno, vsakič! To deluje;).
Če se začne nekaj nesprejemljivega, pojdi stran, če nisi trenutno tako močna, da bi lahko z besedami postavila meje oz. če onadva tega načina ne razumeta. Daj jima vedet, da se na ta način pač ne boste videli, pika. Nisi več otrok, ki rabi potrditev staršev, potrditev zdaj dobiš od moža, tudi od otroka - ti da vedet, da si dobra mami, ne? Torej - zakaj bi rabila njuno potrditev? Če sta čorava, sta pač čorava, naj bosta čorava pri sebi doma.
Telefon daj na tiho in se ne oglašaj, kadar ti ne paše. Se bosta že navadila, da se pač ne boste vsak dan slišali, če tebi to ne paše.
Veš, koliko ti bo ostalo energije, če daš tole stran? Takes one to know one, čeprav ni bilo nikoli niti približno tako hudo - pa vseeno - jaz zdaj, odkar smo omejili obiske, naredim 100x več, imamo se 1000x boljše, sem 10000 manj zmatrana in manj bolana in smo 1000000x bolj zadovoljni - vsi 4je! Niso vse družine za vse - enim paše bit skoz skupaj, drugim pa ne in bi jim to bilo v breme. Če tebe to izčrpava, imaš vso pravico rečt ne. Če ne sprejmeta tega argumenta, tako ni to neka pristna ljubezen - ker če imaš nekoga res rad, mu daš dihat.user posted image
Vso srečo - bolj močna si kot si misliš, garantiram!


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.2.2011 11:33:40   
Spontan
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ker če imaš nekoga res rad, mu daš dihat.user posted image  


Ja to je pa sigurno res. user posted image  Če mu ne daš dihat, človek umre in potem če se ugotovi, da je šlo za umor, so komplikacije. Še posebno če gre za umor iz koristoljubja. Tako da, JA, sigurno je to dober nasvet  user posted image  user posted image  user posted image

Ampak če bi sem in tja, kdo kakšno taščo fental, ne bi bilo nič narobe. to bi celo na sodišču lahko razumeli. user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.2.2011 12:52:32   
juhica
Veš kaj bigbunny, ne morem verjeti da to dovoliš!!! Če ti že govorita, da si tako slaba in nesramna, je že skrajni čas, da tudi postanešuser posted image user posted image - pošlji ju nekam in jima ne dovoli obiskov.... Če bi se moja starša do mene tako obnašala (pa se ne, ker v bistvu sploh stikov nimamo, sploh z materjo ne, ker sem že od začetka živela pri babici in dedku, ki sta me imela zelooo rada), bi šla do konca, če bi težila in mi razbijala po vratih, bi pa policijo poklicala.... Verjamem da je težko, če si bila tako vzgojena, ampak je skrajni čas, da narediš nekaj zase, moža in otroka, ne da vsi trpite zaradi teh dveh bedakov... Sej te sploh ne spoštujeta, grozno no...

(odgovor članu Spontan)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.2.2011 12:59:41   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: bigbunny
Odločila sem se da bom temu naredila konec. Hočem uživat z svojo družino vsaj tisti mali čas ko smo skupaj. Hvala vsem!


Bravo! Pa vedi, da ne delaš dobro samo sebi, ampak vsej svoji družini, predvsem otroka ne bosta rabila gledat, kako njuno mamo nekdo ponižuje ves čas, in to celo ljudje, ki naj bi jo imeli radi.
Bo pa na začetku sigurno težko, ker te bosta najbrž še bolj žalila, saj vendarle nista navajena, da ima njuna hčerka malce več samozavesti...Upoštevaj ronjin nasvet in ju daj na ignor. Bosta že ugotovila, da ne moreta več tako delat s teboj in se bosta po vsej verjetnosti mal premaknila...če pa ne pa nič zato-če takšnih ljudi ne boš imela ob sebi, ne boš čist nič na slabšem, prej obratno!
Držim pesti zate, da boš močna in se postavila zase in svojo družino! user posted image


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.2.2011 19:33:05   
bigbunny
Punce moje zlate hvala vam vsem 100x.  Dejstvo je, da vem biti zelo pikra sploh ko se mi gre za otroka ali moža. Tu pri meni ni trte mrte. Ne j**** sistema če sta v igri moja 2 najdražja!! Je pa res, da na svoj račun dovoljujem ogromno, preveč. Ker sem pač tako navajena. Kot otrok če je kaj bilo sta se oba starša spravla na mene z vsemi izrazi, ki jih premoreta in sta mi v hipu vtepla v glavo da sem za vse jaz kriva. Da sem jaz nesramna, jezikava, ničvredna, totalna nula.... stnila sta me v kot kot psa in samo tiščala zobe v mene. Nisem se smela branit, kar koli nazaj povedat ker potem sem še znala biti tepena. Pač imam svoja načela predvsem kaj se otroka tiče. Npr. otrok mora vedno v avtu biti v avtosedežu in pripasan. Zraven otroka oz. v prostoru z otrokom ne odobravam kajenja. Prav tako zunaj, ne dovolim da se kadi 10cm vstran in da se kadi njemu v obraz.. Da se otroka da na tla, in se ga ne pušča samega na kauču. In tega moja starša ne sprejemata. Kakšna mati sem in bogi otrok. Ko je bil star 3 mesece smo šli k prababici na obisk ( mož je bil v službi ). In sta me vprašal če grem z njima pa sem rekla da ja. No ko pridemo v avto začne mama da naj neham otroka ( jajčko ) vezat da bo že ona poprijela če bo trebalo. Pa sem rekla da ne, da bo jajčka pripasana in pika. Pa ona spet da naj ne gnjavim in da gremo. Pa sem rekla da če ji kaj ne paše da lahko ostanema doma. In mi je začela talat krave. Pobasala sem otroka zaprla vrata in se odpravla vstran. Prišiba ona za mano in mi hoče iz rok izpulit otroka. Na kar sem zatulila da se naj ne igra z mano in da naj pazi da nebo kaj naredla otroku. V tistem pride oče in me udari v čelo. ( no to se je dogajalo v soboto pred blokom). No in v 10min sta me z besedami tako prepričala da sem vse jaz kriva in da je očitno res kaj pravita. Ker vesta človeka v hipu popolnoma uničit. Njabolj me boli, ker v svoji družini z možem ne uporabljama žaljivk, če se skregama ostanema na nivoju brez žaljenja in dretja. Tega ne odobravam kljub temu da sem v tem odraščala. Ona dva vidita kako se midva spričkama, na kulturen način in da sma si čez 5min dobra. In ko se skregam z tastarima takoj začneta govorit kak si je mož bogi poleg mene in bogi otrok. Samo zato ker sem v tistem hipu zrohnela ko sta spet nekaj pametovala. Zrohnim pa zato, ker se v meni vse nabira.. In 1x je mere polna. Moj mož vedno vpraša kaj hočeta z tem povedat, ker kolko on ve se ne derem na njega ne kričim in ne žalim. In da se on nikoli ni počutil bogega poleg mene. Prav tako je njuno mnenje da bi potrebovala moža ki bi me pretepaluser posted image .. V glavnem, ker tega ne doživi si nemore predstavljat. Moj je z svojimi starši preinil stike v 15minutah. Brez kreganja, žaljenja. Od takrat je minilo skoraj leto in pol in nihče ničesar ne poskuša. Ko se srečamo se ona 2 enostavno obrneta vstran. Ne odobravata mene in otroka in za tem stojita. Spoštujem to. Moja dva pa ne odobravata ničesar pri nama a vseeno hodita na okrog in delata sranje. In za mene je to hinavščina. Danes je prvi da ko ju ni bilo. Pa je mož rekel: ne kak je fajn da imava kosilo v miru in da sma dopoldan vse v miru sčistla in porihtala brez da bi kdo hodil in komandiral ter nadzoroval.
Zdaj vidim, da tudi moj mož potrebuje oddih. Vidim da je bil samo meni na ljubo in zaradi mira tiho. V sebi pa je trpel in ni bil sproščen. Nesmem več tega dovolit. Imam zlatega moža, in če sem jaz bila boksarksa vreča celo življenje svojim staršem ne rabi biti še on in otrok. Danes je spet bilo enih 5 klicev. A jima naj napišem kak sms, ker do pogovora mi res ni.. In če ja, kaj naj napišem. Najraje bi napisala, da na njuno obnašanje in provokacije odgovarjam s tem, da zaenkrat omejimo stike, ker potrebujemo in si želimo čas za sebe. Kreganje in vsakodnevne izpade nočemo več prenašat, ker nam to ni potrebno.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.2.2011 19:44:13   
juhica
Ne vem no, ampak jst jima sploh ne bi nič odgovorila, mogoče samo enkrat v stilu pustita nas pri miru, ker se mi kar obrača, ko to vse berem user posted image . Ne verjamem, da bosta kdaj dojela kaj počneta, vidva pa bosta samo energijo izgubljala z njima, ko ju bosta poskušala spreobrniti. Mož naj ti bo zgled, on se verjetno nič ne obremenjuje s svojima staršema, čeprav je verjetno kdaj pa kdaj v sebi žalosten, da je tako. Bravo za dobrega možauser posted image , že zaradi njega se splača potruditi in to agonijo prekiniti...

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.2.2011 19:47:06   
juhica
Aja pa še to, da bi mene oče udaril v čelo z trimesečnim otrokom v naročju, me v življenju ne bi več videl, res žalostno....

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
21.2.2011 20:01:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bigbunny

Moj je z svojimi starši preinil stike v 15minutah. Brez kreganja, žaljenja.


In? Uči se od njega.
Loči svojo družino od svojih staršev - glede na to, koliko časa prenašaš njihovo nasilje, so te očitno dobro prestrašili in oprali možgane. Se opravičujem izrazu, ampak vaši odnosi so bolestni. Tega zdrav človek tako dolgo ne bi toleriral. Ti potrebuješ pomoč, ker ne zmoreš sama omejiti škodljivih stikov.

(odgovor članu bigbunny)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
22.2.2011 8:54:13   
Katjuska986
bigbunny- bolj ko berem tvoje poste bolj sem "huda" nate.. oz. žalostna! Zakaj pustiš da ti uničujejo življenje in družino?!? Punca zaključi še danes! Napiši sms da z njima zaključuješ, da ju nočeš ob sebi in to je to.. nekaj časa boš sicer še potrtra, nato pa boš počasi v življenju obrnila nov list!!
Sama sem tudi morala red narest pri tašči in pri naših doma... Danes pa imam mir! Z našimi se slišim vsak dan kert so stiki 100 % boljši.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
22.2.2011 14:42:34   
tomaz83
Pa punca, kako lahko dovoliš takšno ravnanje? Če nisi ravno finančno odvisna od njiju, prekini stike naslednjo sekundo.

Pa če govorim čisto iz moškega stališča, jaz niti približno ne bi dovolil tega, da se tast in tašča do moje žene obnašata na tak način in če bi mojo ženo tast(njen oče) udaril, bi šel še isti trenutek ko bi to zvedel do njega in bi se malo "dol vsedla"...

Ne morem verjet, da tvoj to kar mirno gleda in se ne vmešava. Če tebe ne upoštevata in ne moreš postaviti mej, se more pa mož, če je vsaj malo deca v njem.

< Sporočilo je popravil tomaz83 -- 22.2.2011 14:43:37 >

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
22.2.2011 15:22:39   
Colt
Podpis pod Tomaža! Imam pa občutek da bi vseeno mož moral vzet določeno iniciativo za ''osamosvajanje''. Saj menda nisi/niste smetnjak za vse gnile izločke lastnih frustracij tvoje širše familije? Velika Zajčica, čas je da vzameš sama sebe in življenje tvojih najbolj ljubljenih v svoje roke! Evo, še eno moško mnenje!

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu tomaz83)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
22.2.2011 16:48:12   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: juhica

Aja pa še to, da bi mene oče udaril v čelo z trimesečnim otrokom v naročju, me v življenju ne bi več videl, res žalostno....


Če bi kdorkoli to naredil moji ženi, pa naj bo to njen, moj al pa kateržekol oče, se nebi vsedla dol, ampak bi se on vsedel dol.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 22.2.2011 16:49:00 >

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
22.2.2011 18:24:22   
jakaracman
Katy ja res sta moja dva zlata. Ampak ne zato ker sta moja starša, ampak ker enostavno bi vse nardila za malega. Če mož nemore z nama k zdravniku, vedno gre dedi. Pa ga ne prosima, ampak to sam hoče. Zadnjič smo nepričakovano prišli na obisk, in ker imamo ključe od stanovanja smo kar not šli. In ko sta naša dva zagledala nogice od vnukeca na steklenih vratih v kuhinjo sta se jokala od veselja. Pa čeprav so se en dan prej vidli. In smo narazen le 4km.

Njegovih staršev ne klicarimo, tako da ne vršimo dobenega pritiska na njiju.

Ronja... nevem kaj bo čas spremenil. Če me do zdaj po tolikih letih niso sprejeli oz. niso sprejeli dejstva da ima sin ženo.. pol me nikoli ne bodo. Ali pa me bodo, v resnici bo pa to le prostovoljni

Ne pozabi, da v eni temi pišeš kako sta tvoja starša zlatauser posted image

< Sporočilo je popravil jakaracman -- 22.2.2011 18:27:14 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
22.2.2011 18:25:21   
jakaracman
http://www.ringaraja.net/forum/m_5382798/mpage_1/key_/tm.htm#5382798
Še link, če si pozabila!

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
22.2.2011 22:37:31   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

http://www.ringaraja.net/forum/m_5382798/mpage_1/key_/tm.htm#5382798
Še link, če si pozabila!


Zdaj pa men tud ni več nič jasnouser posted image

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
23.2.2011 12:59:13   
ronja
Ronja... nevem kaj bo čas spremenil. Če me do zdaj po tolikih letih niso sprejeli oz. niso sprejeli dejstva da ima sin ženo.. pol me nikoli ne bodo. Ali pa me bodo, v resnici bo pa to le prostovoljni

Ne vem sicer točno, na kaj to leti, mogoče iz kake druge teme, se pa strinjam, da če to že dalj časa traja, potem je vedno težje. Včasih kaka bolezen ljudem odpre oči, da je življenje minljivo in da ga nima smisla zapravljat za užaljenost. Nekaterim pa nič ne pomaga. Vama obema želim, da bi vajini tašči in tasta spadali v prvo kategorijo. Včasih si ljudje kar narišejo, kako je nekaj/nekdo slab/o, pa potem, ko ga spoznajo, vidijo, da je čisto ok. Samo do spoznavanja mora najprej prit... če bo prilika, super, če pa ne, pa tudi ni konec življenja, saj se imate fajn skupaj.
Sama sem videla sicer nekaj ornk preobrazb že zelo odraslih ljudi (z vnuki ali odraslimi otroki, torej ena generacija nad nami), tako da sem optimistična. Samo pričakovat ne smemo nič.

Kar se tiče druge teme: mogoče se takrat bigbunny pač ni zavedala svojega problema: videla je samo moževe starše kot problem, svoje pa je idealizirala, ker ji perejo možgane in ker še ni razčistila z njimi. To ni tako zelo redko... Včasih pač malo kasneje spregledamo...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 9:45:53   
bigbunny
Hej !
Evo se javljam po dolgem času. Link ki je bil dodan.. Res je da moja starša vnukeca obožujeta. Tudi zato hodita vsak dan k nam, ker ga hočeta videt. Res je, da je dedi vedno htel iti zraven k zdravniku itd. Kar koli bi bilo potrebno za malega storiti bi to naredla. Jaz pa sem vso obnašanje, ki sta ga vršila do mene tolerirala samo zaradi otroka. Govorila sem si nista tako slaba, glej kako imata malega rada.. Vse sem požrla, ker sem bila mnenja da kljub vsemu jima nemorem onemogočit stikov z vnukom. In zaradi tega sem vse dovoljevala. Tudi tisti udarec od očeta za katerega je moj mož zvedel zelo pozno, ker mu nisem upala povedat. Ker sem vedla da bi mož šel takoj do očeta in nebi bilo dobro. njuno obnašanje se mi je zdelo lepo, bila sem vesela kako rada ga imata. A čez čas sem videla da se to nagiba že k obsedenosti oz. lastenju vnukeca kot da je njun otrok. Pa sem bila tiho, do par dni nazaj. Takrat pa je bil lonec poln. Od takrat sta klicala neštetokrat. Javila sem se samo včeraj, ko je oče klical. Pa je rekel kaj se grem da ga nisem not spustila. Pa sem rekla da smo pred 2 min domov prišli, in tudi če ga nebi da imamo svoje razloge. Pa vprašal je zakaj ne dvigujem tel pa sem ga vprašala zakaj bi pa mogla. In sem rekla če imamo pravi biti kateri dan sami brez da nam nehče hodi zdraho delat? Da hočemo imet svoj mir. ne pa da vsak dan nehče tu stoji in naju z možem žali in blati.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 10:29:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kar se tiče druge teme: mogoče se takrat bigbunny pač ni zavedala svojega problema: videla je samo moževe starše kot problem, svoje pa je idealizirala, ker ji perejo možgane in ker še ni razčistila z njimi. To ni tako zelo redko... Včasih pač malo kasneje spregledamo...



Pa ja....pred pol leta so bili njeni starši zlati, do nje, moža in vnučka......ker so vsak dan hodili k njim, ker so otroku kupovali stvari, ker je dedi hodil s hčerko k zdravniku (sicer meni nikoli ni bilo jasno, zakaj mora k doktorju v tisto malo čakalnico priti z enim otrokom cela družina, še manj mi je pa jasno zakaj mati rabi še babico ali dedija zraven, da ji jakno podrži ko se oblači, verjetno in vrata odpre).......

Zdaj so pa kar naenkrat hudobni, izkoriščajo njeno dobroto......ker je ona spregledala......ji je pa moral pasti v teh nekaj mesecih res velik cegel na glavo, da je tako spremenila mišljenje.......

Niti ni tako zelo redko, da so mnogokrat v takih primerih tudi kakšni bigbunniji problem, ne zgolj starši......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 13:41:12   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kar se tiče druge teme: mogoče se takrat bigbunny pač ni zavedala svojega problema: videla je samo moževe starše kot problem, svoje pa je idealizirala, ker ji perejo možgane in ker še ni razčistila z njimi. To ni tako zelo redko... Včasih pač malo kasneje spregledamo...



Pa ja....pred pol leta so bili njeni starši zlati, do nje, moža in vnučka......ker so vsak dan hodili k njim, ker so otroku kupovali stvari, ker je dedi hodil s hčerko k zdravniku (sicer meni nikoli ni bilo jasno, zakaj mora k doktorju v tisto malo čakalnico priti z enim otrokom cela družina, še manj mi je pa jasno zakaj mati rabi še babico ali dedija zraven, da ji jakno podrži ko se oblači, verjetno in vrata odpre).......

Zdaj so pa kar naenkrat hudobni, izkoriščajo njeno dobroto......ker je ona spregledala......ji je pa moral pasti v teh nekaj mesecih res velik cegel na glavo, da je tako spremenila mišljenje.......

Niti ni tako zelo redko, da so mnogokrat v takih primerih tudi kakšni bigbunniji problem, ne zgolj starši......


Jst osebno pa poznam kar dosti primerov, ko se je to zgodilo. Tut sama imam takšno izkušnjo. Pač v enem trenutku sem spoznala kaj se v resnici dogaja in takrat pač človek večinoma odreagira z jezo, kar je edino pravilno, če hočeš razrešit zadevo (beri prekinit stike).
Seveda pa dopuščam možnost, da je tusi na drugi strani problem...Sam v tem dotičnem primeru se mi ne zdi tako, vsaj po napisanem sodeč. Ker če starši res počnejo to, kar počnejo, potem se mi (skoraj) vsako bigbunnijevo obnašanje zdi neka naravna posledica tega...
Sam lej...nisem jst tukaj, da bi sodila, kaj je res in kaj ne, skoncentriram se v glavnem na napisano, vsak pa sam ve, če piše po resnici ali ne.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Kaj vam gre pri taščah najbolj na živce?
24.2.2011 14:55:03   
bigbunny
Liliana.. kaj se tiče prisotnosti dedija pri zdravniku. Če si verjetno prebrala, je bila to njegova želja. Kateri nisem želela oporekat. Pač je vedel, da imava dr. 1 urco vožnje vstran in se je ponudil da gre zraven., ker je pač užival v družbi vnukca. Kupovanje stavri za otroka. Res da dobi kdaj kakšno malenkost kaj več pa tudi ne. V 1 letu še malemu nista kupila enih plenic. Pa niti ne rabita, ampak prosim ne govorit kot da nehče nekoga izkorišča kar sploh ni tako. Veliko stvari nisma želela sprejeti iz preprpstega razloga, da si ja nebota še zaradi tega več pravic lastila. Da sta zlata do vnučka nebom nikoli tajila, res sta. Kakšna pa sta kot starša pa je druga pesem.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?