|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
17.3.2011 7:59:53   
10ka
ZOO - sem pogledala napoved, zgleda da bo v soboto OK, tko da bi jaz verjetno svoje tamale najraje zvlekla tja. res pa je, da jaz svoje otroke skoraj v vsakem vremenu zvležem v ZOO, tudi z dežniki ali pa če je pod nulo, tako da nisem kriterij. nimam nobene pametne ideje za notranje druženje, razem mothercare in kolosej...

manna - sem prebrala kompetentnega otroka, se mi zdi ok.v bistvu je to edina knjiga o "vzgoji", ki sem jo prebrala, tako da težko sodim glede na druge. nekako se pa načela v knjigi ujemajo z mojim splošnim svetovnim nazorom, tako da sem jo dokaj hitro ponotranjila. všeč mi je predvsem del, ki se nanaša na iskrenost komuniciranja oz. kako se potruditi, da boš čim bolj iskreno komuniciral z otrokom.

IZVIRNO SPOROČILO: lenika
Mini ljubezen prvi vsakem naslednjem otroku se potencira in ne deli.


aha, pa tudi skrbi se pri vsakem otroku potencirajo user posted image . malo šale user posted image  

aja, pa še ena modrost, ki kroži po naši dolini zadnje čase:
"moški so kot otroci. ko jih navadiš na rutino, dobijo občutek, da imajo kontrolo nad svojim življenjem"user posted image

_____________________________

http://liliputi.blogspot.com/

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
17.3.2011 8:38:42   
Tira
Evo, da se še jz pofočkam na 2. delu user posted image

Mi smo pa bolani... vročina, kašelj... greva zdele ob 10h se mal pokazat k P. Res najboj neprimeren čas za bolezen... si ne predstavljam it rodit s polnim nosom in kašljem user posted image  Upam, da se ne nalezem.

Kompetentni otrok... sem prebrala, meni je bila zelo všeč, v bistvu ena boljših knjig. Seveda vsega ne moreš vzeti 100%, ampak namen je pa dober.

Ko ste ravno pri ljubezni in otrocih... jz sem zadnje čase sploh čist pod vplivom hormonov in me prav skrbi kako bo, ko bom v porodnišnici. Pa nisem nikoli komplicirala, ko je bilo treba kam it in dat malega v varstvo, ampak zadnji mesec sem pa čist kontra.

(odgovor članu 10ka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
17.3.2011 9:17:34   
mini86
itak je logično da otrok mora z očetom preživet čas..vsaka sama vidi kako preživlja čas z otrokom-a je utrujena al pa ne..tko da je kle težko govort..
seveda ni očetom težko bit brez njih, ker pač oni ne poznajo materinske ljubezni..
se pa absolutno ne strinjam s tem da če preživljam veliko časa z otrokom, skupaj ustvarjava, pleševa, se smejiva da ga pa hočm prklent nase..daleč od tega..

zoo-čeprav mi je napoved sumljiva sem js za..škorne pa gasa v peskovnikuser posted image

tira-želim ti čim manj mučen porod..zdj po pa kmal ane

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Tira)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
17.3.2011 9:27:03   
dreamhorse
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

itak je logično da otrok mora z očetom preživet čas..vsaka sama vidi kako preživlja čas z otrokom-a je utrujena al pa ne..tko da je kle težko govort..
seveda ni očetom težko bit brez njih, ker pač oni ne poznajo materinske ljubezni..
se pa absolutno ne strinjam s tem da če preživljam veliko časa z otrokom, skupaj ustvarjava, pleševa, se smejiva da ga pa hočm prklent nase..daleč od tega..

zoo-čeprav mi je napoved sumljiva sem js za..škorne pa gasa v peskovnikuser posted image

tira-želim ti čim manj mučen porod..zdj po pa kmal ane



Moremo razumet, da očetje niso nosili otroka 9 mesecev pod srcem. Niso preživljali njihovih brc in niso imeli časa 9 mesecev dojemat, da bodo dobili štručko. To je logično. Ampak več kot dovolj časa so imeli (vsaj moj), da se je navadil, da še nekdo kobaca po hiši, in da je tudi on odgovoren za njega, in da lahko zanj tudi on kdaj poskrbi.
In mini, seveda to ne pomeni, da hočeš otroka priklenit nase, niti slučajno. Vsaka mama ve, kaj je njunim otročkom v redu...in prepričana sem, da nobenemu od naših nič ne manjka in nič ne bo manjkalo. Da bo za njih lepo poskrbljeno.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
17.3.2011 9:38:58   
mini86
lej sej vsaka mama ve kok dejansko očetje preživlajo čas z otroki..spet je kle razlika a delajo al pa imajo prioritete drugje..
js vem da moj žal ni tok z njem ker pač dela..zato poskušam ne ga nadomestit ampak da ma vsaj mene če ne more met ves čas obeh..
mojedva sta se ločila ko sem bila majhna in moja mami je delala dve službi da sva lahko sfolgale in mal pršparale za stanovanje..no in v tem času sta me čuvala večino babi in dedi..js se tega ne spomnim mami mi pa večkrat omeni da ji je zelo žal da je bilo pač tako in da nisva mogle preživet več časa skupaj..mogoče bi bile bolj povezane, čeprav se mi zdi da zdej ko sem večja se je to nekako popravilo..
no in kaj hočem povedat..NIKOLI si ne želim obžalovat da sem bila premalo s svojim otrokom..ok pri njej so bile tudi okoliščine drugačne..sam useen upam da veste kaj hočm povedat in zakaj gledam na te stvari tako..
nisem pa nikoli pogrešala očeta..no res je da je potem spoznala drugega ki mi je bil kot oče..žal je danes tako da gresta narazen in tudi hiša katero sta skupaj gradila in v kateri sem preživela nora najstniška leta se žal prodaja..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
17.3.2011 11:35:42   
mini86
pa kje ste vse dons

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
17.3.2011 20:57:51   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: 10ka


IZVIRNO SPOROČILO: lenika
Mini ljubezen prvi vsakem naslednjem otroku se potencira in ne deli.


aha, pa tudi skrbi se pri vsakem otroku potencirajo user posted image . malo šale user posted image   



Jaz se pa sedaj manj sekiram kot sem se, ko sem imela samo enega otroka.

Drugače je pa naša Daša tudi zbolela in danes sem samo dve uri spala in odšla zjutraj v službo. Še dobro, da je jutri petek.

(odgovor članu 10ka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 7:22:50   
dreamhorse
Mini, popolnoma te razumem. Nekaj je, če oče ne more, in nekaj če noče. Same sem bila stara 14 let, ko mi je umrl oče. In vem, kako je odraščati brez. In jaz sem ga pogrešala, zato pa morda v pozdzavesti želim, da bi moj bil več z tamalo, ker sama vem kako je biti brez očeta. Odšel je, ko sem ga najbolj potrebovala, pa vendar ne morem nič za to. In ker je bil poslovnež, je bil dosti službeno odsoten. In to sem si zapomnila. In tudi to sem si zapomnila, da me je vedno prišel pozdravit, ko je prišel domov, ne glede na uro. Je pa bila mama vedno z mano in mojo sestro in zato smo danes tako povezane, da ne rabim nobene najboljše prijateljice, ker imam njiju.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 7:56:04   
tecka
Živjo, punce.
No, jaz pa moram priznati, da se naš kar dosti ukvarja s Srečkom in imam jaz slabo vest, ker imam pač tako oddaljeno službo. Naš dela v domačem kraju, sicer v izmenah in nimamo vojaškega urnika, pa vendarle je naš "na boljšem" za 1,5 - 2 uri vožnje na dan, ki ju preživi s Srečkom. Mene pa kar dostikrat daje slaba vest, da bi moralo biti obratno.
Ima pa naš Srečko občasno že popadke, ko želi, da enkrat nekaj uredi tata, drugič pa mama. Je prav smešen.
Pa prav fino mi je, zdaj že kakšen teden obvlada besedo "še" in je lažje pri hranjenju ali igranju, ko zna bolje povedat, da bi on še. Pa "ti" mu tudi že gre - ko tastara kaj delava, se začne dreti "ti, ti, ti" in takrat veva, da bi Srečko rad po svoje.
Malo manj sva pa tastara dva navdušena nad besedo "moja". To je verjetno pobral v vrtcu, ko se grebe za igrače in če česa ne želi izpustiti iz rok, se dere "moja, moja".
No, malo me je zaneslouser posted image .

Jutri torej v zoo. Me prav zanima, če mu bo kaj bolj zanimivo kot ob zadnjem obisku, ko je pokazal zanimanje vsaj za dretje ptic.
Kje se pa dobimo? A kar na igralih tam pri bifeju?


(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 8:46:54   
mini86
ja najbolje da se dobimo pri igralih..sicer dvomim da bomo vidle kej velik živali ampak ok..ne pozabte uzet sabo lopatk za v peskovnik..user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 9:34:59   
mini86
urnik hranjenja živali v soboto

10h-slon
10h-medved
10.30-pelikan
11h-morski lev

mal še študeram da bi kupla bon za hranjenje živali samo se ne morem odločt med slonom in medvedom..sam pomoje bo slon zmagu..user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 9:51:51   
manna
živjo
Joj kok me mika da bi prišli tud mi v ZOO. Vreme bo menda v redu. Sam na žalost moj dragi dela. Sama pa nekak nevem če bi se odpravla..Naša mala je čist nora na živalce tko da po mojem bi ji blo prava senzacija videt tapravega medveda recimo! Al pa žirafo!

Kar se tiče govora pa, tecka, a Srečko ko reče "ti" misli samega sebe? Ker namreč naša miss govori zelo veliko in o sebi govori vedno v drugi osebi. To je pobrala ker pač ko jo nekdo ogovori A boš ti tointo.. ona zdaj ve, da je "ti" Manca. No in zdaj ko govori v stavkih, zadeva izpade zelo smešno! Recimo reče "Ti ne boš ajala" ali pa "Ne boš nesla kužeka s sabo" In s tem "ti" seveda misli samo sebe. Še posebej pa je smešno ko pride in mi reče "si se polulala" ampak misli samo sebe.user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 10:00:31   
mini86
res so smešni ja s temle govorom..pe ns smo zdej pri imenih iz vrtca..ampak počasi bo se mu je zlo odprlo zadnji teden..

ma manna dj ulet no..used se u avto in prpel otroka gledat medveda no..user posted image manči ti bo zlooo hvaležna..

js sm se kr odločla da bomo futral slona..

sm sam še v dilemi a uzamem sabo voziček al ne..učasih hod včasih ne..sam nost ga ne mislm..sam pol pa če bo hotu hodt pa spet njega pa še voziček furatuser posted image

sva učeri delala iz slanga testa in je bilo zanimivo

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 10:11:34   
mini86
aha še tole..ena je spraševala o knigah..mene ta jasper ni pritegnil..vsaj mislim da sem ga brala-a je ena taka smešna naslovnica..

prebrala sem še-vsak otrok se lahko nauči pravil, pa mi je bla kr ok,

NAJBOLJ me je pa pritegnila knjiga ki sem jo prebraka 2x in še kupila sem si jo-z otrokom lahko sodelujemo..res enkratna knjiga in vsem priporočam branje

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 10:50:33   
dreamhorse
Joj, moja pa tolko čveka, da je ustavit ne morem... sebi kar pravi Žana, ali Žanika, včasih tudi reče, jaz...
Jo pa muči moški/ženski spol. Mami pišo, ati pišla... Žana pišo... Včasih ji uspe, včasih ne. Drugače pa že kar vse pove, tako da se nimam težav z njo pogovorit. Razume pa že tako dolgo vse, kar ji govorim...KOliko me upošteva je pa druga stvar.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 10:53:18   
mini86
nš neki ne govori oz govori po svoje pa se lahko kljub temu pogovarjam z njem..razume pa itake že dolgo..user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 11:12:16   
bjondi
IZVIRNO SPOROČILO: tecka

Malo manj sva pa tastara dva navdušena nad besedo "moja". To je verjetno pobral v vrtcu, ko se grebe za igrače in če česa ne želi izpustiti iz rok, se dere "moja, moja".



Men je pa tako smešen ko reče moja ...in potem z levo roko skrije igračo pod desno pazduho,da se jo kao ne vidi user posted image  in govori moja moja...

(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 11:12:29   
bjondi
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

mal še študeram da bi kupla bon za hranjenje živali samo se ne morem odločt med slonom in medvedom..sam pomoje bo slon zmagu..user posted image


A tud to obstaja...a boste nabavle letne karte al kakšne že?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 11:13:04   
bjondi
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

sm sam še v dilemi a uzamem sabo voziček al ne..učasih hod včasih ne..sam nost ga ne mislm..sam pol pa če bo hotu hodt pa spet njega pa še voziček furatuser posted image



Ravno to me je zanimalo kako kaj vi in vozički in vaši tamejčkeni...naš voziček je na podstrehi od lanskega oktobra user posted image ...tko da ne vem ča ga naumo zdele za lepše in daljše dneve tudi  imeli za rezervo...zaenkrat ko smo zunaj smo pred hišo al pa naredimo kak krog po vasi...tko da ja hm...na morje za prvega maja ga bomo tud vzel s seboj ,vrjetn...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 11:15:09   
mini86
na morje za prvega maja ga bomo tud vzel s seboj ,vrjetn...


briga me..in ne nč ti nism foušuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu bjondi)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 11:17:26   
mini86

IZVIRNO SPOROČILO: bjondi

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

mal še študeram da bi kupla bon za hranjenje živali samo se ne morem odločt med slonom in medvedom..sam pomoje bo slon zmagu..user posted image


A tud to obstaja...a boste nabavle letne karte al kakšne že?


js sm za letos še v dilemi..js sm za..moj proti..sam glede na to da jo ma tud mk8 pa da jo dobiš s 5 obiski not pol verjetn bom..
glede kupona za hranjenje živali-predlagam ti da malo stopiš do njihove spletne strani:)majo zanimive stvari..komej čakam da bo mal večji da bo mel roj.dan tmuser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu bjondi)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 11:49:01   
manna
mini, sej men sama knjiga od Jesperja tud ni nevem kolk zelo berljiva, v bistvu so odlomki in odstavki k so tko bedno dolgočasni da zaspiš zraven. Pa kar vleče se. Ampak splošno, glavno vodilo, glavna misel mi je pa všeč, oziroma všeč mi je kar je že 10ka rekla, ko pravi da je treba z otrokom komunicirat iskreno kar se sliši ful simple ampak ni. Mislim da dosti staršev tega ne dela. Poleg tega mi je blo zelo všeč, ko piše da cilj vzgoje niso ubogljivi otroci. To je blo včasih. Danes vemo, da je bila nekoč ubogljivost otroka dosežena največkrat na račun njegovega osebnega samospoštovanja. Z drugimi besedami, v preteklosti (naše babice) so otroke vzgojili tako da so jim krepko pristrigli peruti, nato se je reklo da so "ubogljivi", torej podrejeni. To pa je imelo posledice na otrokovi osebnosti, samozavesti,vsemu...

A boste gledale viktorje?
Za ZOO pa še nevem. Si prizadevam prepričat lubija da bi rajš v nedeljo delal da gremo skupi.


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 11:52:37   
manna
Voziček pa pr nas ne laufa več. Sploh ga ne mara. Sej zato je pa tako težko kam it,ker ona najprej veselo hodi, potem pa ne bi več, ampak kdo jo bo pa nesel...

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 11:53:46   
mini86
pol morš prebrat uno mojo knjigo res..

ej a ma kera kšno idejo za materinski dan..

midva bova tole..
iz das mase bova nardila rožice pa pikapoke..pa rožice bom dala na palčke..no pol bom pa lončke za rože napolnila z zemljo in vanjo zapičla rožice gor na zemljo dala pa pikapoko..pa še seb bom nardilauser posted image upam da sem razumljiv napisala

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
18.3.2011 12:23:37   
bjondi
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

na morje za prvega maja ga bomo tud vzel s seboj ,vrjetn...


briga me..in ne nč ti nism foušuser posted image user posted image user posted image


user posted image  ...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?