|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 12:00:55   
sashy
Pozdravljene!

Da ne bom samo urejala seznama, bom še nekaj napisala.
slabosti - Monstera in tiste, ki vam je slabo, vas popolnoma razumem, ker men je tud tolk slabo kot  mi ni blo še v nobeni nosečnostiuser posted image . Včer sem tud bruhala in nisem za nikamor. Najbolj me pa muči to, ker je zunaj tako lepo za izlete jaz bi bla pa najraj doma v postli in bi to grozno obdobje slabosti prespala. Sploh ni važno kaj jem, kolk pojem, kolkrat jem, al če nič ne jem, slabo mi je v vsakem primeru. Najbolj zanimivo mi je pa to, da mi kar na enkrat nekaj  ful zapaše in si naredim pač doloeno jed, ko si končno to skuham me pa mine, da bi to sploh jedla ali pa mi postane tolk slabo, da moram spet na WC letet.user posted image

vonjave - tudi jaz voham, kar drugi sploh ne. Pa zavoham, da nekaj smrdi pa itak takoj vohat ritke od mojih otročkov, ker sta še oba v plenicah in ugotovim, da nič nista pridelala, no izvora smradu pa še vseeno ne najdem

razpoloženje
- ali še kateri niha razpoloženja? Jaz sem po naravi zelo pozitivna in dobro razpoložena, zdaj sem pa prav melanholična in grem še sama sebi na živceuser posted image

pamzika - držim pesti za pregled, da vidišuser posted image


_____________________________

Moji sončki:
Anej 5.5.2008
Taja 23.11.2009
Brina 5.12.2011


(odgovor članu pamzika)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 12:02:56   
sashy



user posted image

PDP,
nick, starost, število user posted image , število user posted image , prvi pregled, naslednji pregled, NS, kraj  

27.11.
candi, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?, ?, ?, ?
bobek05, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
29.11.
Beatrice, 26, 1user posted image , 0user posted image , 18.4., ?, 16.5., Ljubljana
pamzika, 25, 1user posted image , 0user posted image , 11.4., ?, ?, ?
1. 12.
sugababy, ?, 3user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
2. 12.  
3. 12.
4. 12.
5. 12.
helena08, 31, 3user posted image , 2user posted image , ?. ?, ?,?
6.12.
hribovkati, 32, 1user posted image , 0user posted image , 19.4. ?, ?, Velenje
sashy, 23, 3user posted image , 2user posted image , 18.4., ?, ?, Ljubljana
AljaAn, 34, 2user posted image , 1user posted image , 21.4., ?, ?,?
7.12.
Monstera, 24, 1user posted image , 0user posted image , 18.4., ?, ?, Ljubljana
8.12.
9.12.
10.12.
sover, 30, 1user posted image , 0user posted image , 5.5. ?, ?,?
11.12.
12.12.
13.12.
14.12.
15.12.
16.12.
17.12.
Medea10, 21, 2user posted image , 1user posted image , 9.5., ?, ?, Maribor
18.12.
19.12.
20.12.
21.12.
22.12.
23.12.
24.12.
25.12.
26.12.
27.12.
28.12.
29.12.
30.12.
31.12.
x.12.
aprilasemtu, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
mala bejba, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
nepovemše, 30, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?, Ljubljana
barbi18, 29, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
mixi, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?


SKUPAJ NAS JE : 17
NOSEČKE Z DVOJČKI:  


ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net                          - mama.si
      - nosečnica.si                             - babybook.si
          - noseča.com                             - pregnancy.org
    - bibaleze.si                               - bambino.si
                     - mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
   OTROŠKA IMENA
   ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
- Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
- Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA









_____________________________

Moji sončki:
Anej 5.5.2008
Taja 23.11.2009
Brina 5.12.2011


(odgovor članu sashy)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 13:00:53   
Nutry
Pozdravljene!

Tudi jaz bi se vam pridružila, sicer malo s strahom, saj je do decembra še dolga.
Zanosila sem v prvem IVF postopku. Rok poroda bo verjetno 15.12. to je moja tretja nosečnost in sem brez otrok.
Živim v LJubljani.

Lep sončen dan vam želim,

Nutry

(odgovor članu sashy)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 13:52:05   
krogec
hi!
Čestitke vsem že potrjenim decemberkam!
Bila sem že 2x decembrka, tako da  - uspešno pričakovanje! user posted image

_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu Nutry)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 14:09:01   
lelo
    Živjo punce                                                                                                                                                                 kako ste?jaz bi vam se tud pridružila,stara sem 28 let,rok bo verjetno 1.12.ce sam ok zracunala,prvi pregled mam sele 10.05.user posted image ,to je moja 2.nosečnost,imamo punčko staro 3 letauser posted image                                                                               cestitam vsem user posted image in lep dan želim

(odgovor članu Nutry)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 14:37:23   
Medea10
Tak, moja tamala spi, kosilo je kuhano in čaka atija, midve sva že jedli. Danes pa mene čaka gooora perila user posted image pa mi ni, niti malo.
sashy meni niha razpoloženje, ravno tako kot kadar imam PMS. Lahko sem super dobre volje, potem bom pa kar naenkrat tečna al pa žalostna. user posted image

Dobrodošla Nutry, prijetno user posted image želim!
Dobrodošla lelo, tudi tebi lepo in prijetno user posted image . Jaz imam pregled tudi šele 9. maja user posted image , malo se bo vleklo ampak se splača, ne?

(odgovor članu lelo)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 15:42:45   
pamzika
živjo punce!

ewo pa sem dala svoj prvi pregled mimo .... in sem zelo žalostna, ker se je videl samo rumenjakov obroček... in splh ne vem kaj si naj sedaj mislim, doktor je rekel, da sem manj noseča, kot zgleda po tednih od mensturacije... user posted image user posted image in seveda me je strah tega, da se moj cukrček sploh nebi prikazal, in da bo ostalo, tako kot je sedaj. Punce prosim za vaše mnenje,če se je kateri to že naredilo, in če je potem k je imela drug pregled bilo vse vredu... Sicer mi je ginekolog reku da nosečnost izgleda vredu, ampak, da morava še malo počakat, kako in kaj bova pa videla naslenjič..in zdj seveda muke en cel teden . user posted image user posted image




_____________________________

kok pa divjamo po trebuščku:)

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 15:57:28   
Medea10
Kdaj pa imaš naslednji pregled? Naslednji teden? Če ti je G rekel da je nosečnost ok, pol vrjetno je ok. Glede zadnje M si sigurna kdaj si jo imela? Mogoče si kasneje zanosila oz. je kasneje prišlo do oploditve. user posted image Držim pesti da je vse ok.


< Sporočilo je popravil Medea10 -- 11.4.2011 15:59:58 >

(odgovor članu pamzika)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 16:02:37   
pamzika
zadnjo menstruacijo sem mela 20.2. ampak sem delala test 22.3. pa je bil še vedno negativen, pol 28.3. pa je bil pozitiven.. ma sj zato tut sumim, da sem noseča dva tedna manj, in ginekolog je reku da vidi da bi naj bilo vse vredu, ampak a bova to videla šele naslednji teden, ko sem spet naročena.. in sedaj me to takojezi, ko ne vem a je al ni!! Sicer je reku ginekolog, da se morem obnašat točno tk, kot da sem noseča, ker tudi sem, ampak da je premalo časa, da bi se plod videl.je reku da sem lahko noseča 5t in ne 7t. Zelo me skrbi, in čisto sem na koncu z razpoloženjem, ne vem kako bom dočakala drug teden.user posted image user posted image

nekje sem brala, da dokler je rumnajakov obroček v maternici da je ta nosečnost vredu, če pa presega 21mm potem se pa plod ne bo razvil...ampak moj je bil premera 5mm, torej po besedah ginekologa okoli 5 tedna :( za konec me je pa še potolažil, je reku gospodična ne se sekirat, vete kokrat se nam to zgodi, pa pridejo gospe čez en teden, pa se že vidi srček, pa plod.... sj mi je lepopovedal ampak mene še vedno skrbi... pa me bo skrbelo....


_____________________________

kok pa divjamo po trebuščku:)

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 16:15:32   
Medea10
Probaj se ne sekirat. Vrjamem da ti je težko, to so le občutljive zadeve in user posted image hočemo za svoje male pikice najboljše. Imej v mislih, da moraš bit mirna zaradi deteca, ki ga nosiš pod srčkom. Boš vidla da bo naslednji teden vse tak kot mora bit,pač na seznamu boš zdrsnila malo nižje- bližje meni user posted image Vse bo ok. Če te je G potolažil bo ziher vse vredu. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pamzika)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 16:18:49   
pamzika
IZVIRNO SPOROČILO: Medea10

Probaj se ne sekirat. Vrjamem da ti je težko, to so le občutljive zadeve in user posted image hočemo za svoje male pikice najboljše. Imej v mislih, da moraš bit mirna zaradi deteca, ki ga nosiš pod srčkom. Boš vidla da bo naslednji teden vse tak kot mora bit,pač na seznamu boš zdrsnila malo nižje- bližje meni user posted image Vse bo ok. Če te je G potolažil bo ziher vse vredu. user posted image user posted image user posted image



ja potolažil me je ja :) sicer sem nekje brala, da dokler je rumenjakov obroček, pomeni, da je še vse ok :) hehehe sicer pa bomo vidli naslednji teden, in upam, da se bo mala pikica lepo razvijala, da jo bom lahko že videla... saj vem, da vse prehitro sklepam, ampak ponavadi nisem taka, ampak to je pa občutljiva zadeva in me je ful prizadelo, ko je rekel,da se nič ne vidi....oz, da se vidi, sam plodeka, ni to pomnie, da je tk mali, da se ne vidi še nič ....

vednoem bla optimist in bom tudi sedaj :)


_____________________________

kok pa divjamo po trebuščku:)

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 18:50:27   
sashy
pamzika: če mene prašaš si šla prekmalu k G. Jaz sem imela zadnjo M 22.2. pa sem pozitiven test tudi zagledala šele 28.3. Je pa pri meni tako, da sem zmeraj en teden ali več manj noseča kot sem v resnici. Pri drugi nosečnosti se mi je zgodilo, da sem imela zadnjo M 4.2. in sem bila naročena na prvi pregled 30.3. pa se je takrat tudi videl samo rumenjakov obroček, potem sem bila pa naročena čez en teden  in takrat sem videla srčka. Po zadnji M bi morala torej met rok 11.11. in mi ga je potem prestavil na 20.11., na koncu pa sem rodila 23.11.. Zdaj se mi pa zdi, da bo dosti podobno mogoče ne s tako velikim zamikom, ampak vseeno. Torej povedati hočem, da se ne sekiraj in uživaj, kar ti je rekel tudi G, da je vse v redu!

Pa dobrodošli Nutry in lelo!


_____________________________

Moji sončki:
Anej 5.5.2008
Taja 23.11.2009
Brina 5.12.2011


(odgovor članu pamzika)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 18:53:24   
sashy



user posted image

PDP,
nick, starost, število user posted image , število user posted image , prvi pregled, naslednji pregled, NS, kraj  

27.11.
candi, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?, ?, ?, ?
bobek05, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
29.11.
Beatrice, 26, 1user posted image , 0user posted image , 18.4., ?, 16.5., Ljubljana
pamzika, 25, 1user posted image , 0user posted image , 11.4., ?, ?, ?
1. 12.
sugababy, ?, 3user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
lelo, 28, 2user posted image , 1user posted image , 10.5. ?, ?,?
2. 12.  
3. 12.
4. 12.
5. 12.
helena08, 31, 3user posted image , 2user posted image , ?. ?, ?,?
6.12.
hribovkati, 32, 1user posted image , 0user posted image , 19.4. ?, ?, Velenje
sashy, 23, 3user posted image , 2user posted image , 18.4., ?, ?, Ljubljana
AljaAn, 34, 2user posted image , 1user posted image , 21.4., ?, ?,?
7.12.
Monstera, 24, 1user posted image , 0user posted image , 18.4., ?, ?, Ljubljana
8.12.
9.12.
10.12.
sover, 30, 1user posted image , 0user posted image , 5.5. ?, ?,?
11.12.
12.12.
13.12.
14.12.
15.12.
Nutry, ?, 3user posted image , 0user posted image , ?. ?, ?, Ljubljana
16.12.
17.12.
Medea10, 21, 2user posted image , 1user posted image , 9.5., ?, ?, Maribor
18.12.
19.12.
20.12.
21.12.
22.12.
23.12.
24.12.
25.12.
26.12.
27.12.
28.12.
29.12.
30.12.
31.12.
x.12.
aprilasemtu, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
mala bejba, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
nepovemše, 30, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?, Ljubljana
barbi18, 29, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
mixi, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?


SKUPAJ NAS JE : 19
NOSEČKE Z DVOJČKI:  


ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net                          - mama.si
      - nosečnica.si                             - babybook.si
          - noseča.com                             - pregnancy.org
    - bibaleze.si                               - bambino.si
                     - mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
   OTROŠKA IMENA
   ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
- Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
- Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA







_____________________________

Moji sončki:
Anej 5.5.2008
Taja 23.11.2009
Brina 5.12.2011


(odgovor članu sashy)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 19:06:44   
pamzika
IZVIRNO SPOROČILO: sashy

pamzika: če mene prašaš si šla prekmalu k G. Jaz sem imela zadnjo M 22.2. pa sem pozitiven test tudi zagledala šele 28.3. Je pa pri meni tako, da sem zmeraj en teden ali več manj noseča kot sem v resnici. Pri drugi nosečnosti se mi je zgodilo, da sem imela zadnjo M 4.2. in sem bila naročena na prvi pregled 30.3. pa se je takrat tudi videl samo rumenjakov obroček, potem sem bila pa naročena čez en teden  in takrat sem videla srčka. Po zadnji M bi morala torej met rok 11.11. in mi ga je potem prestavil na 20.11., na koncu pa sem rodila 23.11.. Zdaj se mi pa zdi, da bo dosti podobno mogoče ne s tako velikim zamikom, ampak vseeno. Torej povedati hočem, da se ne sekiraj in uživaj, kar ti je rekel tudi G, da je vse v redu!

Pa dobrodošli Nutry in lelo!



sashy hvala ti za ta post :) sem vesela, da nisem edina, ko se mi je to zgodilo, seveda upam, da se mi bo zgoilo, to da bom drug teden že slišala srčka :) sem se nekako pomirila, ker mi je mami rekla, da se je pri njej enako zgodilo, ko je bila noseča z mano :) hehe pa sem se pošalila, da se to prenaša user posted image lol

sicer pa sem vseeno malo v skrbeh, ampak ne toliko, ker če se mehurček sploh nebi vidu, pol b lahko bilo kaj narobe...

hvala


_____________________________

kok pa divjamo po trebuščku:)

(odgovor članu sashy)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 20:36:00   
evelin
Evo puncse tuti jaz se vam pridružujem. To je moja tretja nosečnost, doma imamo že 2,5 leti staro punčko, vmes en SS, in sedaj spet pričakujemo nekje sredi decembrauser posted image .

Prvi pregled imam 21.4.


_____________________________

27.10.2008 se je rodila naša pikica Maša :)
30.11.2011 se je rodila naša bibica Žana :)

(odgovor članu pamzika)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 20:42:52   
AljaAn
pamzika no pa sva na istem... tudi jaz danes od ginekologa noseča 6t5d in samo GV. Valjda sem mislila, da se bo že vse lepo videlo in mi še zdaj ni jasno da se ni. Pa niti ne vem kakšni so moji občutki ... razočarana, žalostna, v skrbeh in seveda vse ostalo Kaj vse bi bilo lahko narobe in kako sem se veselila. Mi je dobro, da nisva še nikomur povedala, ker se mi danes res nebi dalo ukvarjati še znihovimi vprašanji. Mož pravi da je slika ultrazvoka lepa in da bo vse uredu. Tudi jaz čakam drug teden in nove rezultate in potem počasi naprej.

Vam lep pozdrav, no pa dobrodošle nove user posted image , jaz pa grem kar v posteljo.

(odgovor članu pamzika)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 21:06:47   
nepovemše
Drage user posted image !

Sej ne da pametujem, ampak a ste pomislile, da ste šle mogoče malo prezgodaj na pregled?
Jaz sem imela menstro konec februarja, plusek je bil 14 dni nazaj, torej 29.3., pregled pa imam šele 9. maja.
Na prvi pregled se itak naroča od 8 do 10 tedna, najbrž zato, da se že kaj vidi, ne?
Zato nikar zganjat panike, ampak lepo potrpežljivo še mal počakat, pa se bo vse lepo videlo kot je prav.
Pa zaupat G, če vam rečejo, da se bo čez 1 teden vse lepo videlo.
Če ste nardile teste in so bli pozitivni, pol ste noseče in pika. Lažni pozitivni testi so skoraj nemogoči (samo če ste na hormonski terapiji za povečevanje plodnosti, blablabla - preberite na navodilih).

Sočustvujem z vsemi, ki vam je slabo - men je blo zdej od petka za crknit, pa še nisem bruhala. Fasala sem neko čudno virozo, kot prehlad + rota virus, bljaaaaaak!!!!
Tko, da vam pošiljam pa res kup user posted image

Dons je končno mal boljš user posted image Sem se že resno ustrašila, da bo celo 1. trimesečje tko... V prvi nosečnosti mi je blo sicer mal slabo, ampak tko na izi in znosno, tole je blo pa bolj hardcore, skoz na vrh grla, ufff.user posted image

Lep večer vam želim
LN

(odgovor članu sashy)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 21:34:45   
AljaAn
Ja ja nepovem še ... mi je vse jasno. Saj imam pregled pri svoji ginekologinji drug teden. Samo, ko jaz bi itak vse takoj user posted image Takšna pač sem in če bi bilo po moje bi šla že naslednji dan, ko sem naredila test in da bi se že takrat vse lepo videlo. user posted image Sistem tednov mi je jasen, ampak sem bila v prvi nosečnosti tudi tako kmalu, pa je bilo vse Ok. Zdaj pa bom pač počakala do naslednjega četrtka in potem se pa že mora videti. Itak sem smotka, ko kar nekaj norim in sem ravno možu rekla, da bi me lahko kdaj ustavil. Samo ko je on full prijazen in potem me še pelje tja, samo da se bom bolje počutila.

No upam, da slabosti ne bojo prehude in čimmanj bruhanja in dvigovanja želim vsem. Sem pa tudi jaz ena izmed srečnic nekje na poti med dnevno in WCjem.

Lep večeruser posted image


(odgovor članu nepovemše)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 21:44:49   
bobek05
sashy,

prestavi me prosim na 2.12. - G mi je za takrat določil PDP user posted image sicer pa mislim, da bom šla prej "v Rim", ker bo otrok verjetno velik (tako kot prvi), ampak se pustim presenetiti ...
ostali moji podatki:
- starost 30 let,
- prvi pregled sem imela 8.4., naslednjega imam 6.5. (takrat bom v 10. tednu)

Prvi dan zadnje M: 25.2. (s tem, da sem imela že zelo velik in močan plus na testu 23.3. - sem bila še sama presenečena, da tako hitro, še posebej, ker sem imela pozno ovulacijo - 14., 15., 16. dan)
Ostali znaki nosečnosti:
- občasno slabost (moram pogosteje jesti, zvečer obvezno ne smem piti mleka ..) - pri prvem dosti huje (ŽE TRKAM! - da se ne bom ugriznila v jezik in bodo se redne slabosti začele takoj jutri)
- zaenkrat me vonji ne motijo
- KRONIČNA utrujenost (cel vikend sem prespala, danes po službi sem spala 2,5 uri) ...
- ves čas se počutim napeto, kot da imam 5 kg več, pa se nisem še nič zredila
- trebušček se mi že vidi !!!! user posted image (in to redno!) bom spet povodni konj kot pri prvem ... (vsi so mislili, da imam 2)
- prejšnji teden so me bolele prsi, ta teden je malo boljše
- pogosto hodim lulat

Me pa zadnje dneve muči kašelj. Sem že prerešetala med.over.net, da ugotovim, kaj smem vzeti in kaj ne. Verjetno je vseeno najbolje, da se najprej oglasim pri zdravnici.

Na prvi pregled sem šla tako hitro po naključju. Sem bila že prej naročena in kasneje ugotovila, da sem noseča. Sem klicala, če prestavimo, pa so rekli, da ni potrebno. Tako, da nisem pričakovala, da mi bo takoj delal UZ. Rekel je, da je zaenkrat vse vredu, vprašal me je po počutju, na naslednjem pregledu delamo UZ, pred tem pa moram iti še v laboratorij - sem dobila en kup napotnic.
Torej, 6.5. se bo pa zagotovo že kaj videlo user posted image


< Sporočilo je popravil bobek05 -- 11.4.2011 21:46:46 >


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu sashy)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 22:38:14   
sashy



user posted image

PDP,
nick, starost, število user posted image , število user posted image , prvi pregled, naslednji pregled, NS, kraj  

27.11.
candi, ?, ?user posted image , ?user posted image , ?, ?, ?, ?
29.11.
Beatrice, 26, 1user posted image , 0user posted image , 18.4., ?, 16.5., Ljubljana
pamzika, 25, 1user posted image , 0user posted image , 11.4., ?, ?, ?
1. 12.
sugababy, ?, 3user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
lelo, 28, 2user posted image , 1user posted image , 10.5. ?, ?,?
2. 12. 
bobek05, 30, 2user posted image , 1user posted image , 8.4., 6.5., ?,?
3. 12.
4. 12.
5. 12.
helena08, 31, 3user posted image , 2user posted image , ?. ?, ?,?
6.12.
hribovkati, 32, 1user posted image , 0user posted image , 19.4. ?, ?, Velenje
sashy, 23, 3user posted image , 2user posted image , 18.4., ?, ?, Ljubljana
AljaAn, 34, 2user posted image , 1user posted image , 21.4., ?, ?,?
7.12.
Monstera, 24, 1user posted image , 0user posted image , 18.4., ?, ?, Ljubljana
8.12.
9.12.
10.12.
sover, 30, 1user posted image , 0user posted image , 5.5. ?, ?,?
11.12.
12.12.
13.12.
14.12.
15.12.
Nutry, ?, 3user posted image , 0user posted image , ?. ?, ?, Ljubljana
16.12.
17.12.
Medea10, 21, 2user posted image , 1user posted image , 9.5., ?, ?, Maribor
18.12.
19.12.
20.12.
21.12.
22.12.
23.12.
24.12.
25.12.
26.12.
27.12.
28.12.
29.12.
30.12.
31.12.
x.12.
aprilasemtu, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
mala bejba, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
nepovemše, 30, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?, Ljubljana
barbi18, 29, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?
mixi, ?, 2user posted image , 1user posted image , ?. ?, ?,?


SKUPAJ NAS JE : 19
NOSEČKE Z DVOJČKI:  


ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net                          - mama.si
      - nosečnica.si                             - babybook.si
          - noseča.com                             - pregnancy.org
    - bibaleze.si                               - bambino.si
                     - mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
   OTROŠKA IMENA
   ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
- Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
- Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA





_____________________________

Moji sončki:
Anej 5.5.2008
Taja 23.11.2009
Brina 5.12.2011


(odgovor članu sashy)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: DECEMBERKE 2011
11.4.2011 22:59:02   
Agnes27
Živjo punce!

Da se še jaz pofočkam. Zadnjo m sem imela 10.2., ker pa mam zelo neredne sem plusek ugledala šele 25.3. Pregled imam v sredo (13.4.) in
sm že čist neučakana in nervozna. Glede na datum zadnje m imam pdp v novembru ampak sem skoraj prepričana da nisem sedaj noseča 9 tednov, ker
je bila pozna zanositev. Ovulacijski test mi ovulacijo pokazal šele na 32. dan. Po moje spadam k vam tak da prosim če me kar zapišete.

Znaki - ja nič kej dost, al sem pa mislna kako čist drgač se ženska počutiuser posted image  To je moja prva nosečnost in je vse novo. Prsa me bolijo, napihnjena sem in prebava
ni lih najbolša. Na vsake tolko mi kej zaslabi. Imam neke rjave izcedke ampak upam na najbolje da to ni nič takega.

(odgovor članu sashy)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: DECEMBERKE 2011
12.4.2011 9:23:53   
nepovemše
Pozdravljene vse nove nosečke in čestitke za pluske!

AljaAn - sem zapametovala, a ne. Mah, sej ne vem, nisem hotla pametovat, sem hotla pametovat... tud men mal mori, ker imam pregled šele čez 1 mesec in bi tud najraj že zdaj pokukala noter, ampak... bo treba še čakat. Iz prve nosečnosti se ne spomnim, da bi bla tok neučakana, hehe. Al sem pa samo pozabila :)

Kje je še tretji mesec, ko se lahko začne mal poznat - jaz že zdaj ne prenesem zapetih kavbojk. Elastika okoli gumba rula!!!
Pa bog ne daj, da bi nase navlekla najlonke, o mater... A katera ve, kje se kupijo te nosečniške žabe? Imam ful kril, ki bi jih rada nosila, pa res ne spravim več najlonk gor.

Pozdravčke

(odgovor članu Agnes27)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: DECEMBERKE 2011
12.4.2011 9:38:55   
pamzika
IZVIRNO SPOROČILO: nepovemše

Drage user posted image !

Sej ne da pametujem, ampak a ste pomislile, da ste šle mogoče malo prezgodaj na pregled?
Jaz sem imela menstro konec februarja, plusek je bil 14 dni nazaj, torej 29.3., pregled pa imam šele 9. maja.
Na prvi pregled se itak naroča od 8 do 10 tedna, najbrž zato, da se že kaj vidi, ne?
Zato nikar zganjat panike, ampak lepo potrpežljivo še mal počakat, pa se bo vse lepo videlo kot je prav.
Pa zaupat G, če vam rečejo, da se bo čez 1 teden vse lepo videlo.
Če ste nardile teste in so bli pozitivni, pol ste noseče in pika. Lažni pozitivni testi so skoraj nemogoči (samo če ste na hormonski terapiji za povečevanje plodnosti, blablabla - preberite na navodilih).

Sočustvujem z vsemi, ki vam je slabo - men je blo zdej od petka za crknit, pa še nisem bruhala. Fasala sem neko čudno virozo, kot prehlad + rota virus, bljaaaaaak!!!!
Tko, da vam pošiljam pa res kup user posted image

Dons je končno mal boljš user posted image Sem se že resno ustrašila, da bo celo 1. trimesečje tko... V prvi nosečnosti mi je blo sicer mal slabo, ampak tko na izi in znosno, tole je blo pa bolj hardcore, skoz na vrh grla, ufff.user posted image

Lep večer vam želim
LN



nepovemše

jaz se zavedam, da sem šla prehitro,ampak moreš razumet, da pač vseeno si vsaka nosečnica želi videt svojo pikico. tudi sama opisuješ, da si neučakana, da ti gre vse na živce. No to se pa tut men dogaja, poleg tega, pa mi je mal težko, ker pač je bil sam rumenjakov mehurček. in to je to ... upam, da me razumeš.

lep dan


_____________________________

kok pa divjamo po trebuščku:)

(odgovor članu nepovemše)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: DECEMBERKE 2011
12.4.2011 10:11:04   
Medea10
Dobro jutro user posted image
Za mano je naporno previjanje. Pri nas je to najbolj mučna zadeva. To je tako dretje, kot da jo iz kože dajem user posted image
Včeraj popoldan mi je blo grozno slabo, objemat sem šla školjko user posted image ampak mi ni uspelo bruhat.
Večer ni bil nič posebnega, gledali smo Tv, ati me je malo božal in jaz njega potem smo pa šli spat.
Danes (šele) smo dobili pošto, da naša občina Alji podarja račun pri PBS s 170€ gor user posted image . Stara bo pa že 1 leto. user posted image

Dobrodošla evelin in Agnes07, prijetno nosečnost želim! user posted image

bobek05- meni se tud zdi da se mi trebušček že vidi. Sem se mojemu postavla včeraj pred TV in ga vprašala, če se njemu tud zdi da se že malo pozna pa je rekel, da se mi pozna celo zadnje leto. Sva se smejala user posted image user posted image


Iz prve nosečnosti se ne spomnim, da bi bla tok neučakana, hehe. Al sem pa samo pozabila :)

Včeraj sem nekje slišala, da imamo ženske baje v sebi nek hormon, zaradi katerega pozabimo vse slabe izkušnje, ki smo jih imele v nosečnosti. Sam ne vem, če je neučakanost slaba stvar user posted image



< Sporočilo je popravil Medea10 -- 12.4.2011 10:12:09 >

(odgovor članu pamzika)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: DECEMBERKE 2011
12.4.2011 10:18:48   
ursh_
hej hej

no mi smo pa 1.4. zagledali plusek ;) malo presenečena, ker najinega malčka še nisva pričakovala in načrtovala a zato nič kaj manj vesela in navdušena user posted image tako da veselo prebiramo raznorazno literaturo user posted image

po telih internetnih izračunih bo malček pokukal na svet 6.12., a natančneje bomo izvedeli na prvem pregledu 22.4.




(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?