|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januar 2012
30.5.2011 6:47:35   
coccinella
IZVIRNO SPOROČILO: Mistica


Coccinella - a si že šla preveriti THS odkar si user posted image ? Meni se je znižala vrednost hormona in ta teden naj bi šla na pregled. Ampak imam polno problemov, ker me pred avgustom niso hoteli naročiti. No, potem sem od svojega dr. dobila nujno napotnico, je vsaj on toliko odgovoren. Kolikor vem, morajo user posted image takoj na kontrolo, če hormon ni ok. Mogoče veš kaj več o tem?
Tudi mene skrbi, kako bom povedala v službi. Se mi ravno obeta napredovanje in sem pred veliko odločitvijo...user posted image




Ne za enkrat še nisem šla, sedaj še vedno jemljem tablete, enako količino kot pred zanositvijo.
Sem mislila da bi šla k svojem zdravniku po napotnico po 1. pregledu. Kje te niso hoteli naročiti pred avgustom? Kam pa hodiš? Ali ne greš na pregled na polikliniko v Ljubljani? Ker kakor vem (no saj nazadnje ko sem bila jaz tam) ponavadi tam itak ne naročajo, ti samo prideš in počakaš.....
v prvi nosečnosti mi je moj doktor najprej pregledal kri, ampak ni bilo kakšnega odstopanja, pa me je vseeno napisal napotnico in sem šla na polikliniko .... Mogoče je sedaj drugače. Se moram pozanimati!user posted image


(odgovor članu Mistica)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Januar 2012
30.5.2011 6:58:34   
Janchek81
 sivk1 moje mnenje je, da se probaš čim bolje sprostiti in ne zdj non-stop misliti na te izcedke, izcedki lahko pridejo baje ( to mi je rekla G ) od živčnosti, naprezanja, ker naj bi se maternica tudi mučila. Jaz tudi nimam dobrih izkušenj s temi izcedki user posted image  Tako, da ne vem kaj naj bi pomenili oz. ali je to čist ok ali ni čisto ok ... sem pa že slišala, da veliko žensk krvavi čez celo nosečnost pa potem rodijo zdravega otroka. Moja sestrična je isto krvavela, samo pri njej so vedli vzrok, ker je jemala medrol ( sklepna revma ) user posted image

Drugače pa lep dan vsem ..... ponedeljek je user posted image  in še 4 dni pa je peteeeeek user posted image user posted image  Upam, da ste vse preživele lep vikend user posted image

(odgovor članu girly)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Januar 2012
30.5.2011 7:01:00   
coccinella
Hey hey!

No pa je vikenda spet konec user posted image in sem že v pričakovanju novega user posted image

Ta vikend, je bila naša lumpa na kratkih počitnicah z mojo mami, tako da sva midva imela nekaj časa zase, je bilo lušto, pa čeprav je imel službo.

IZVIRNO SPOROČILO: razgrajačka

Me pa glih to mal skrbi, da bo se lufta za cetrtega, dokler bo sel moj pri 35. na vazektomijo. KT mi pa prav ne odgovarjajo, sam nekaj bo treba najt za ksne dve leti po porodu...

Najki, kondomi so zakon! Resno! meni tudi kt ne odgovarjajo, niti mi sam princip delovanja ni všeč (da svoje telo par let prepričuješ, da je noseče...), tako, da jih nikoli nisem jemala. Ampak ti rečem, da nobena druga metoda ni bila glih "ziher" . Prejšnjič, ko sem imela ss, je ratalo dobesedno od 1x, ko jih pač nisva mela, zdaj sva rekla, da bova počakala so junija, pa sva se izogibala plodnim dnem, pa kot vidiš tudi ta metoda ni bila uspešna, tako da sva midva z naravnimi zaključila - razen če si kdaj zaželiva 4., hehe. Je pa tudi on predlagal, da bi potem šel na vazektomijo, samo imava verjetno manj let za čakat, samo še 2 leti;).



Ja se strinjam, kondomi so zakon user posted image Kaj pa tisto ko ti nekaj vstavijo v matrnico.....nevem kako se reše, ampak drži nekaj časa?

(odgovor članu coccinella)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Januar 2012
30.5.2011 7:04:19   
coccinella
Ali je kater šla na masažo v nosečnosti? (stopal, nog, rok,.....)

Sem zaseldila, da so masaže kar doborodošle v času nosečnosti, ni pa pisalo katere oziroma masaže česa.
Kaj pa ve pravite?

(odgovor članu coccinella)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Januar 2012
30.5.2011 7:58:36   
Janchek81
coccinella jaz sem šla v prejšnji user posted image  na masažo nog, rok, obraza, ubistvu vsega samo ne hrbta in dela kjer se nahaja maternica,trebušček user posted image  mi je pa zelo pasalo, ko mi je delala linfno drenažo obraza ... mmmmmm, res sproščujoče user posted image user posted image

(odgovor članu coccinella)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Januar 2012
30.5.2011 8:12:42   
luštek
oj oj. moja ZM je bila 8.4

Mi je pa ful všeč, da bo precej Januark k z malo razliko user posted image se bomo lahko podpirale med sabo, punce bo šlo nobenih skrbi, pri nas bo razlike 18,5 mesecev in prav nič po nesreči user posted image

Vikend je bil kot vedno prekratek user posted image
čez par urc pa imam že prvi UZ, me kar malo zvija po trebuhu user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Januar 2012
30.5.2011 8:32:04   
pathra
Elja no jst pa sem imela ZM 25.4..

Meni je tudi vikend šel absolutno prehitro, sploh ker imam danes izpit (na podiplomskem sem) .. sem si zadala da bo pred januarjem naredila še vse izpite vnaprej, čeprav sem šele prvi letnik, ker vem da to potem enostavno ne gre tko zlahka, magistrsko nalogo pa si bom pustila za kasneje.

Glede masaž pa sem jst slišala da ne smeš it na refleksno masažo stopal, ker ti lahko kasneje v nosečnosti sproži porod.. so namreč točke na stopalih povezane z maternico.. vem da ko sem naročala sestro na masažo je rekla da stopala ne smejo nosečnicam masirat... boooo

Glede izcedkov pa imam tudi jst slabe izkušnje, samo poznam tudi kar nekaj primerov, ko so potem normalno rodile zdravega otročička.. tko da se rajši ne sekirat, dokler ni prave krvi ni alarmantno...

Punce, kaj vas kaj špika v trebuhu/maternica... meni je to prav neprijetno.. hehe

(odgovor članu luštek)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Januar 2012
30.5.2011 8:39:26   
Janchek81
pathra vidis, jaz pa le poznam punce, ki so v nosečnosti delale ( služba ) in se ne sekirale za izpite, ko so rodile in bile na porodniški so pa VSE izpite nardile in diplomirale user posted image  seveda so doma imele kar dokaj pridne otroke, ki so spali in bli tudi dokej pridni user posted image  tako, da .... res nbene ne poznam, ki bi izpite delala ko je bila noseča in se 'pretegvala' in se 'obremenjevala' z izpiti user posted image user posted image   Če bi blo glede refleksne masaže tole kar si napisala kej res ... sej lahko, da se je kakšni to zgodil ampak ne zarad refleksne masaže, bi marsikatera 1 teden pred rokom šla na refleksno masažo, da bi čimprej rodila ... moja znanka je na refleksno masažo hodila 1 mesec pred porodom, pila še malinov čaj, da bi ja kaj spročilo pa NIČ, NIČ in NIČ user posted image  tako, da to si je že spet en lahko mal zmislu in se je tako nadaljevalo, da to ni dobr, ker .. bla bla bla .... lahko, da se je kakšni punci resnično to zgodilo,ampak tudi po vsej verjetnosti ne zaradi refleksne masaže user posted image  Kar se tiče špikanja v maternici me je en čas malo špikalo pa vsa napihnjena sem bila, zdej pa nič več ... nobenih krčev, bolečin ... NIČ user posted image

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Januar 2012
30.5.2011 9:31:21   
Najki
IZVIRNO SPOROČILO: BLOOM 1

Pa še to,jaz našega tamalega zoven Najkica (NAJ NATAN),pa nevem zakaj user posted image , meni je pa tko všeč user posted image .



user posted image

Jaz sem imela tudi vceraj roza izcedek, par ur pred tem me je pa desni jajcnik vlekel. G dela sele v torek in niti na prvi pregled se nisem narocena. Sem klicala v P in so rekli, da lahko pride do vgnezditvene krvavitve kadarkoli v prvih treh mesecih. Ce bi slo pa za splav, bi bili pa krci kot menstrualni in tudi krvavo kot za menstruacijo. Za vsak slucaj pa naj se ne naprezam. To ne pomeni zdej lezat cel dan, samo ne dolgih sprehodov, stresa, hoje v hribe, dvigovanje bremen (8kg otrok ze spada sem not) in nic seksa, vsaj do prvega pregleda.

Kaj jemljete za folno kislino? Elevit, tifol ali kaj tretjega?


_____________________________

"Na svetu je samo en najlepši otrok in vsaka mama ga ima."

(odgovor članu BLOOM 1)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Januar 2012
30.5.2011 9:32:57   
pathra
Ja jst pa se hočem čimprej rešit izpitov, da bom pol z otročičkom samo uživala in se ne sekirala da kako morem potem ko ga dam spat se še učit....user posted image ... sicer pa še delam zraven, tko da imam še kar zapolnjen urnik.

Jst sm tudi še kar napihnjena in špika me... drugi znaki pa niso nekam izraziti...

< Sporočilo je popravil pathra -- 30.5.2011 9:33:47 >

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Januar 2012
30.5.2011 9:35:21   
pathra
Najki.. jaz jemljem femibion 1... pred tem pa sem tifol...

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Januar 2012
30.5.2011 9:38:00   
luštek
jaz sem na elevit

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Januar 2012
30.5.2011 9:40:54   
Janchek81
Najki jaz jemljem Folacin ( 10x višji odmerek od Elevit ) in mi je po mojem v tej nosečnosti prav zaradi te folne tako slabo .... ker v prvi mi ni bilo, samo vzrok za napako otroka naj bi bil pa prav v premalo jemanju folne kisline user posted image  Čudi me pa to kako nekateri že spet govorijo v vgnezditveni krvavitvi do 1 treh mesecev .... če je znano, da je vgnezdidtvena krvavitev lahko samo 1 teden po ovulaciji ... kje so že spet neki 'novega' pobrali ... še Pušenjak se takim stvarem smeji in piše, da ne more vrejeti kaj njegove kolegice in kolegi izjavljajo ....

pathra po želji user posted image  čimprej temboljš,... jaz sem samo povedala, če slučajno ne bi ratalo, da imam tok kolegic, ki so takrat VSE naredile user posted image


(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Januar 2012
30.5.2011 9:47:11   
Janchek81
No da bo bolj jasno, kaj je vgnezditvena krvavitev in kdaj se lahko pojavi:

Vgnezditev se zgodi 6. do 9. dan po ovulaciji in v tem času se lahko zgodi tudi vgnezditvena krvavitev. Kaj vpliva na pojav krvavitve? Zelo preprosto, količina krvi, ki se ob vgnezditvi izloči v votlino maternice. Če je ta zelo majhna, se krvavitev navzven ne pojavi, če je dovolj velika pa se pojavi.
 

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Januar 2012
30.5.2011 10:09:18   
Najki
Janchek mogoce ves, ce je nosecniski hormon prisoten pred vgnezditveno? Mislim, bi se pokazal na testu?

_____________________________

"Na svetu je samo en najlepši otrok in vsaka mama ga ima."

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Januar 2012
30.5.2011 10:31:12   
Janchek81
Najki nosečniški hormon se začne sproščati takoj ob vgnezditvi. Zdej je pa tko, če krvaviš veš kdaj približno je to, če ne, je to nekje med 6. in 9. dnem .... marsikatera ženska ima pa pozno O in zaradi tega jim test ne zazna še hormona oz. ga je premalo za urinske teste, dovolj pa za krvni test .... čeprav velikrat izhajajo SS tudi zaradi pozne O - to je samo teorija ( genetske napake ). Tako kot so pri meni rekli, da je imel otrok genetsko napako in da naj bi šlo zaradi pomanjkanja folne kisline, ni pa seveda tudi 100% user posted image

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Januar 2012
30.5.2011 11:40:49   
3x mami
Najki, ti se tu cestitam user posted image - bos verjetno bolj aktivna na tej temi kot na nasi stari.vseeno se se kaj oglasi.

glede krvavitev. pocakaj na pregled in poskusaj cimbolj umirjeno do takrat. ce se kaj dogaja, verjetno ne mores preprecit. bos vidla, kaj bo cas pokazal.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Januar 2012
30.5.2011 12:12:35   
miami10
Kako lepo je videt da nas je vedno več :)
moja ZM 19.4. (cikel 30dni)
moja osebna G (kot že nekateri veste) me je naročila šele 5.7.
ampak na srečo sem iz zdravstva in poznam eno G, ki je rekla naj pridem danes da mi potrdi tole našo pikico, ki raste in tava nekje po trebuščku :)
Ali vaše G delajo NS ali se boste naročale kam drugam?

jst sem pa skos zaspana...na polno zaspana...sicer se pa oky...

uživimo v sončku in kmalu bo vikend :)

lp

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Januar 2012
30.5.2011 13:35:06   
Janchek81
miami10 men je rekla na zadnjem pregledu ( ko se nisem bila user posted image ), da naj bi me poslala na NS v 10 tednu in potem še v 12 al 13. tednu, da se bi že takoj videlo kako in kaj bo s plodom in z nevralno cevjo ( napaka pri 1. user posted image  ), tako, da naj bi me poslala preko napotnice v porodnišnico, ker sama imam G v Leonišču ... upam, da se bo tega držala, ... mi je pa čudno, da bom imela 1. pregled ko bom že v 9. tednu ... ne vem zakaj tako pozno ... pač, bomo že počakal, sej nam druzga ne preostane user posted image

(odgovor članu miami10)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Januar 2012
30.5.2011 18:18:47   
razgrajačka
Kaj jemljete za folno kislino? Elevit, tifol ali kaj tretjega?

Centramed. Ja, če bi bil ss, bi se v roku par dni ornk ulilo - vsaj toliko kot pri m.

res nbene ne poznam, ki bi izpite delala ko je bila noseča in se 'pretegvala' in se 'obremenjevala' z izpiti

Jaz pa kar ene par - pa so rekle, da je bilo pametno, ker niso vse mele tako rpidnih otrok;).

Kar se refleksne masaže stopal tiče: saj ko ti tja prideš v 9. mesecu, se ti valjda vidi, da si nosečka! In te ne bojo masirali tam za maternico - saj ima vsak organ svoje področje, kjer so živci povezani - in se pač tistih izogibajo.

Moja g. ne dela ns, moram it drugam - spet k tretji, nikoli mi ne rata, da bi imela 2x isto g. za ns. No, dokler so otroci zdravi, mi je vseeno:).

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Januar 2012
31.5.2011 7:26:34   
Kristyz
Živjo!!!!

Joj kolk vas že je....super ste pridne!!!!  No tudi jaz bi se vam pridružila in prosim, če lahko še mene dodate na seznam....
po mojih izračunih PDP 26.1.2012...moja starost 32, sem iz LJ
Moj prvorojenec je rojen 26.12.2008....mam super PDP, a neuser posted image user posted image user posted image

Upam, da se vse super počutite (čist preveč je že napisanega, da bi lahko vse prebrala)!!!
Veselo čvekanje vam želim......

LPuser posted image

(odgovor članu razgrajačka)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Januar 2012
31.5.2011 7:51:24   
Janchek81
Kristyz dobrodošla med nami user posted image  ja, zlo lep PDP maš ja .... upej na to, da bosta na isti datum user posted image  men je blo to tko fajn, k smo u familiji v večini rojeni petega v mescu in pa petindvajsetega user posted image  eni so pa pač vsak zase user posted image

No pa je ŽE tork user posted image  še mal pa bo peteeeeek user posted image

(odgovor članu Kristyz)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Januar 2012
31.5.2011 9:21:41   
miami10
kristyz dobrodošla med nami :)

sicer pa sem jst mela včeri prvi pregled...v meni raste ena pikica in je super...srček ji bije :)

upam da čas do vaših pregledov mine hitro :)

lp

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Januar 2012
31.5.2011 9:30:10   
Janchek81
Joj ja jst tud upam, da čimprej mine do pregleda ... men se zdj toook vleče .... prou odštevam user posted image  še 12 dni ... jeeeej kje je to user posted image

(odgovor članu miami10)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Januar 2012
31.5.2011 9:45:56   
coccinella
Dobrodošla kristyz user posted image user posted image user posted image

Joj meni se tudi vleče...jaz imam še 16 dni.....no upam, da bo kmalu minilo.

Drugače je pa meni cele dneve slabo...bruham ravno ne, samo slabo mi je pa full user posted image

Nič grem še malo delat, potem pa na malico user posted image

Imejte prelep dan, poln sončka user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?