|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  109 110 [111] 112 113   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2012
19.6.2012 13:51:26   
kale
Dobrodošla reparica!













 
 
 
user posted image
 
 
 
 
 
 
datum rojstva
nick mamice, PDP, ime otroka, teža, dolžina
 
 
 
 
 
 
1.5.2012
user posted image   jupi ja   (PDP 27.6.)   TADEJ   1570g   41cm
 
 
6.5.2012
user posted image   titi29 (PDP 5.6.)  JULIAN   2880g   49cm
 
 
16.5.2012
 
user posted image    nives28 (PDP 5.6.)   TAJA    2420g   44cm
 
 
25.5.2012
 
user posted image    genovefa (PDP 3.6.)   LOVRO   3070g   50cm
 
 
28.5. 2012
 
user posted image     KajaNagaja (PDP 8.6.)   ZOJA   3470g   52cm
 
 
31.5.2012
 
user posted image    kepca (PDP 7.6.)   TOMI   3800g   50cm
 
 
1.6.2012
 
user posted image  noelina (PDP 12.6.)   JULIAN   3340g   50cm
user posted image    topsecret (PDP 10.6.)   LUKA   4200g   54cm
user posted image    Lanaa (PDP 7.6.)   BRINA   3900g   50cm
user posted image  ursaosh (PDP24.6.)   MIA   2509g   47cm
 
 
2.6.2012
 
user posted image  mmt (PDP 2.6.) BOR   3800g   54cm
user posted image  reparica (PDP)  MIHA
 
 
4.6.2012
 
user posted image  baby12 (PDP 1.6.) MARTIN  3900g   55cm
user posted image  akin (PDP 3.6.) LIAM   4180g   53cm
user posted image  mina88 (PDP 29.5.) AJŠA   4020g   55cm
 
 
6.6.2012
 
user posted image  ninocka26 (PDP 20.6.) NEJC   3290g   50cm
user posted image   monika23 (PDP 28.5.) MATIC   3440g   51cm
user posted image   majk1 (PDP26.6.) LEON   2630g   48cm  
user posted image    megiTT (PDP 16.6) MATIJA   3315g   49cm
user posted image  mkranjec (PDP 4.6.) SARA   3490g    51cm
 
 
9.6.2012
 
user posted image  Pecorella (PDP 21.6.) LENI   2790g   49cm
user posted image  Ninch7 (PDP13.6.) LUKA   3650g   52cm
 
 
14.6.
 
user posted image  kale (PDP 21.6.) FILIP 3900g   52cm
 
 
 
 
 

[/quote]

(odgovor članu kale)
Neposredna povezava do sporočila: 2751
   RE: Junijke 2012
19.6.2012 19:25:04   
Ploha
lejo: zakaj ti bojo pa sprožl? Jaz bom jutri 14 dni čez rok...v četrtek imam kontrolo in verjetno mi bojo v četrtek sprožl...sam jst sm bla v pondelk manj odprta kot ti, pa nezrelo maternično ustje....

(odgovor članu kale)
Neposredna povezava do sporočila: 2752
   RE: Junijke 2012
20.6.2012 9:13:03   
KajaNagaja
Mi zadnje 3 dni našo punco oblačimo samo v bodi s kratkimi rokavčki in pleničko (brez hlačk), čez dan, ko je tako vroče, da sva kar notri je pa samo v plenički, pa še v tem ji je vroče...včeraj se mi je jokala od 8h zjutraj pa do 4h popoldne...no jokala...pač zaspala je, potem pa fuuuul jamrala, nič ji ni pasalo, da sem jo nosila, ker sem jo še dodatno grela...tako da semm jo dala na kavč na njen kovtrček pa zraven sem se ulegla...je pa cel dam jokcala po malem...res se mi je smilila...pa še pri nas zgoraj je takooooo vroče, sploh se nič ne shladi.

(odgovor članu kale)
Neposredna povezava do sporočila: 2753
   RE: Junijke 2012
20.6.2012 16:11:27   
pikalonca
Pozdrav še iz našega konca, kjer se je 16.6. rodila najina hčerkica Nika (50cm, 3230g).
Jaz sem vredu, saj je bil porod ekspresen, a našo sončico žal že mučijo krči in že iščem vsa možna pomagala, da se tega čimprej rešimo. V bistvu za vse to krivim predvsem bolnišnično hrano, ker je tudi mene dva dni grozno napenjalo in sem bila prav začudena, da sem vsak dan dobila za malico jabolko in pri kosilu zeleno solato, ko pa so včasih govorili, da naj bi mamica po porodu nekaj časa jedla vse prekuhano ravno, da se lahko izogne krčev pri otročku.
Kaj več pa napišem še ob priliki, kajti treba je počivat user posted image .


_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu kale)
Neposredna povezava do sporočila: 2754
   RE: Junijke 2012
20.6.2012 17:55:49   
noelina
Čestitke vsem novopečenim mamicam,otročkom in pozdrav vsem še user posted image !

Večkrat sem se že vsedla,da kaj napišem,pa Julian prav tisti trenutek zahteva mamo.user posted image Čitam,da tudi pri vas v nekaterih primerih tableta za sprožitev poroda ni delovala in je prišlo do CR. Glede tega je bila pri meni cela štala. Forsirajo s temi tabletami,s vprašljivim delovanjem,da mamico,kot v mojem primeru že čisto napsihirajo.Sem izvedela,da je zdravnica morala v mojem primeru na zagovor k predstojniku,ker je naredila CR na svojo roko. Cr je drag in se želijo izogniti stroškom,vendar tu gre za dve življenji,ne le za eno. Zaradi preveč plodovnice se lahko otrok rodi z hudimi genskimi napakami,pa še rizična sem bila pri svojih 38 letih,pa bi še kar čakali. Še dobro,da je zadnjič,ker v to mb psihoporodnišnico nikdar več.

Tudi mene po CR še vedno boli trebuh pod popkom,rana srbi.Nisem imela šivov,ampak klanfe,malo hecno zgleda...odstranitev ni boleča. Na trebuhu spat še zmeraj ne morem.

Julian lepo napreduje. Čeprav so nama napovedovali čez 4 kg,je še vedno drobcen. Oblačim ga pa v kratki body in pleničko...že kliče.čaw

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 2755
   [Brisano sporočilo]
20.6.2012 20:43:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pikalonca)
  Neposredna povezava do sporočila: 2756
   RE: Junijke 2012
21.6.2012 8:45:56   
polho3006
Glede krčev in hrane...jaz sem prvič jedla vse in edino kar je povzročilo krče, so bili šampioni. Gob sem se potem striktno izogibala in je bilo vse o.k. Bomo videli kako bo pri drugem fantičku.
Poznam pa otročka ki ni bil dojen in so preizkusili VSA umetna mleka ampak ubogo dete je kljub temu imelo grozovite krče do določene starosti, tako da...različno smo si.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2757
   RE: Junijke 2012
21.6.2012 11:14:58   
Morgan
Pa smo še mi dočakali našega fantka! Ime mu je Tin, rodil se je 7.6.2012 z 2560g in 48 cm.


Tudi sama sem imela sprožen porod, zaradi več dejavnikov, predvsem pa zaradi rizične nosečnosti in moje sladkorne.
Sama sem tokrat rodila drugič, vendar moram priznat, da me je bilo sproženega poroda kar malo strah, saj nisem najbolj vedela kaj pričakovat.
Ampak, kljub vsemu, izteklo se je zelo lepo in predvsem hitro. user posted image
Moja ginekologinja me je pogledala že 2 dni pred načrtovanim porodom ali je maternično ustje kaj pripravljeno in še 1x dan pred porodom in ga vsakič malo razširila/zmehčala z prsti.
To pa zaradi tega, ker se je odločila, da ne bo vstavila vaginalete za mehčanje, ker sem že prvič ful hitro rodila in se tudi ful hitro odprla.

Zjutraj ob 7. sem prišla v porodno so, kjer sta me babica in moja ginekologinja/porodničarka pregledali koliko sem odprta (1 prst) in mi nato predrli mehur.
Glavica je bila že čisto spuščena, zato je plodovnica odtekala res počasi in kar kakšno uro vse skupaj. Hkrati sem dobila še umetne popadke, ki so pa začeli prijemat nekje ob 9. zjutraj.
Ob 11. so bili že lepo gosti in kar močni, nekje ob 11:30 so se še okrepilil. Vmes sem nekaj časa predihavala popadke na postelji, nekaj časa stoje, pa tudi na pručki in žogi. Ob 12. me je babica spet pogledala in povedala, da sem odprta že 2-3 prste. V tem trenutku sem poklicala svojega dragega, da pride v porodnišnico in še dobro, da je pribrzel v 15 minutah (ravno nekje v obdobju, ko so se začeli tiščavci), ker bi drugače zamudil rojstvo najinega sinčka. user posted image Ob nekaj minut čez 12:30 se je mali Tin že porodil.user posted image

Čestitke tudi vsem ostalim novopečenim mamicam.user posted image Uživajte s svojimi malčki!

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 2758
   RE: Junijke 2012
21.6.2012 12:03:29   
LiliMia
Čestitke vsem novopečenim mamicam user posted image in pozdrav vsem souser posted image , ki še vedno čakamo na svoje otročičke.

Danes sem že četrti dan čez rok in niti ne vem katerega datuma naj se držim, ker sem najprej dobila pdp 24.6. nato pa mi ga je ginekologinja spremenila v 17.6 glede na takratno velikost ploda. Včeraj sem imela pregled in sem baje odprta 2cm (isto kot prejšnji teden), ctg kaže nekaj blagih popadkov, ki jih
čutim čez cel dan, vendar jih čutim kot konstantno bolečino. Jutri grem zopet na pregled do svoje gin., če se situacija kaj spreminja, če ne pa mi bodo zgleda sprožili porod v ponedeljek. user posted image Danes so me nekako zapustili happy hormoniuser posted image , totalno sem že utrujena, trganje po nogah, zaradi res velikega trebuha me že hudo boli v križu in na sprehodu zdržim le kakšnih 15 - 20min. Tudi po stopnicah že lovim sapo in ob tej vročini si sploh ne upam stopiti niti na balkon...in vsi znanci, družina, vsi ki imajo mojo tel. številko me kličejo na par ur , če se je že kaj zgodilo. Tel. brni na 5min, se mi že kar malo meša. No vem, da bo to stanje tudi hitro minilo, samo trenutno se malo smilim sama sebi, vem pa da ko bo otročiček v naročju, se bo vrtel že drug film...


(odgovor članu Morgan)
Neposredna povezava do sporočila: 2759
   RE: Junijke 2012
21.6.2012 13:32:24   
kale
Čestitke pikalonca in Morgan user posted image !



LiliMia- mene je en dan pred porodom full trgalo po notranjem delu stegen. Mogoče se pri tebi tud kaj že pripravlja in ne bo potrebna sprožitev - držim pestiuser posted image .




Glede hrane in dojenja sem tud jaz mnenja, da se ni potrebno vsem izogibat. Jaz sem se le tistemu, od česar je tud mene napenjalo. Sem se pa na začetku tud jaz marsičemu odrekala, a je naša user posted image  kljub temu imela krčke. Zdaj jih še pa zaenkrat nimamo- kaj bi dala da tako ostane.... Prva jih je dobila že 5. dan.





Jaz sem pa bila z MB porodnišnico že v drugo super zadovoljna. Res pohvala vsem osebju!

(odgovor članu LiliMia)
Neposredna povezava do sporočila: 2760
   [Brisano sporočilo]
21.6.2012 18:23:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LiliMia)
  Neposredna povezava do sporočila: 2761
   RE: Junijke 2012
21.6.2012 21:47:24   
hinavkica
pozdravljene

13.6 smo povili najlepšega fantka, ki mu je ime Vitali.Velik je 52 cm in je imel 3770g.
Se lepo dojimo tako da ima danes že 3860g.

Čestitke tudi vsem drugim ki so že rodile.Tiste ki pa še čakajte pa lepo božajte svoje trebuščke.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2762
   RE: Junijke 2012
22.6.2012 9:12:31   
KajaNagaja
Čestitke vsem mamicam...!

Eno vprašanje...rabila bi modrc za dojenje, ki je čimbolj podoben običajnim modrcem...Imam dva brezšivna in ne 3/4 oblačil ne morem nosit, ker se vidi ven, pa še te grde debele naramnice imajo...bljah! Katera ve, kje se da kupit kaj bolj podobnega običajnim modrcem?

(odgovor članu hinavkica)
Neposredna povezava do sporočila: 2763
   RE: Junijke 2012
22.6.2012 9:16:44   
nimanorwen
Ojla punce!
Mogoče se me spomnte, na začetku sm ful pisala, pol sm pa kr zginlauser posted image  Upam, da se mi bo zdej uspel kej bl pridno javlat. Najprej čestitke vsem, ki ste že mamice, KajaNagaja, tvoja punčka ima isto ime k moja taprvauser posted image
Drugače pa sem tudi jaz že mamica, 17.6. ob 15.03 se nam je pridružila NINA, 4390g in 54cm ... porod v uri in pol, šlo je ekspresno, imela sem čudovito babico in nisem bila nič šivana, kljub temu, da je bila ogromnauser posted image user posted image user posted image  Prvič sem imela ful šivov, tako da tole je čisti luksuzuser posted image  Imamo se super, starejša sestrica je ful lepo sprejela in zaenkat ni težav - še user posted image
Vsem mamicam in user posted image  želim obilo zdravja in lepih družinskih trenutkov, user posted image  pa da boste čimprej mamice! Pa nič se bat poroda, samo babce poslušat, to je ful pomembno ... ko prvič vidiš otročka je nepozabno, zato kar pogumnouser posted image

(odgovor članu KajaNagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2764
   RE: Junijke 2012
22.6.2012 9:48:39   
Charli
Lep pozdrav še z moje strani!
18.6.2012 je na svet prijokal naš najmlajši član - Domen (4130 g in 53 cm).
Pa da še na kratko povem mojo "ponedeljkovo" zgodbo: ob 8.00 sem bila dogovorjena za pregled oz. sem šla najprej na CTG, kjer pa so me kar pripravili za sprejem - me preoblekli in popisali. Po CTG-ju sem imela kratko srečanje z mojim ginekologom, ki je bil ta dan dežuren, in tako se je odločil, da bomo šli v akcijo. Pri prvih 4 mi je porod sprožil s tableto, zdaj pa je rekel, da bomo dali kar umetne popadke s kapalno, ker bi tableta prehitro končala vso stvar (glede na to, da je to bil že 5. porod). Tako sem se odpravila v porodno, kjer sem počakala, da je prišel moj G in mi predrl mehur, potem pa mi je babica natavila kapalno. Ura je bila nekje okoli 10, ko sem začela dobivati umetne popadke. Nekje po 1 uri sem začela čutiti malo močnejše popadke, odprta sem bila približno 4 cm. Potem sem preležala še nekaj malo močnejših popadkov in nato je zopet sledil pregled, kako napredujemo. Sledilo je še nekaj popadkov in pregled in nato šokantne besede babice: grem se hitro oblečt, ker zdaj pa bo! Ob 12.37 se je tako ponovno ekspres rodil naš Domen.

(odgovor članu nimanorwen)
Neposredna povezava do sporočila: 2765
   RE: Junijke 2012
22.6.2012 20:50:01   
tinxi
Pozdravljene vse skupaj!

Končno smo tudi mi postali družinica, in sicer se nama je v 18. 6. pridružil Nik s svojimi 3520 g in 53 cm.

Pa še moja porodna zgodba:
Po zadnjem tukaj napisanem post-u sem dobila občasne popadke in tako je bilo celo nedeljo do večera, ko so bili popadki vse bolj pogosti. Ker so bili neredni (najprej na 20 min, na to na 7, potem malo na 15 itd.), sva se z mojim odločila, da se greva vseeno pokazat v P. Tam so me sprejeli, vendar sem bila šele 2 cm odprta in smo morali nekoliko čakati na bolj redne in pogoste popadke. V tem času so me zrihtali in peljali v porodno. Okoli 3h ponoči sem imela popadke na 5 min in so mi predrli mehur, kar je tudi pospešilo popadke. Kasneje so imeli še dva nujna carska reza, tako da sem morala na proti bolečinska sredstva kar nekaj časa čakati. Me je pa ful bolelo oz. bolj trgalo čez križ in trebuh, po dolgem in počez... Skratka, 2 uri kasneje sem dobila masko, nato sem zaprosila za Ultivo, ki sem jo prejela še uro kasneje. Na žalost so moji popadki z Ultivo kar naenkrat izginili, zato so mi dali umetne. Potem se je pa začelo šele dogajati... Nato je vse skupaj malo megleno, naslednje kar se spomnim je babce, ki mi je rekla 'Moje ime je Gordana in bom skos ob vas do poroda.' Prav pomirile so me te besede. Sicer ne vem kako je brez kakršnih koli brezbolečinskih sredstev, ampak do 8h sem bila že čisto fertik, user posted image je bil baje še vedno pregloboko za porod in po pravici povedano, sem želela dobesedno kar odnehat zaradi vseh teh bolečin... Baje, da sem govorila neumnosti, med drugim tudi nadrla sojega, prav cufal se mi je baje.. user posted image Nato sem se sama pri sebi odločila, da v najkrajšem možnem času rodimuser posted image in grem počit user posted image . V nekaj potiskih mi je uspelo poriniti user posted image do ustja, nato pa še 2 potiska in voila - zaslišal se je jok! Babca je bila res odlična, ves čas sta me z mojim spodbujala in me popeljala skozi celoten proces. Prav zaradi tako dobrega sodelovanja z babco, se nam je uspelo izogniti kakršnemu koli trganju ali rezanju presredka. user posted image Res, prav hvaležna sem za to neverjetno žensko! user posted image
Dva dni kasneje sem že skoraj popolnoma okrevala, danes je malemu že odpadel popek, malo imam probleme z nočnim dojenjem. Mali namreč ni in ni sit, kar čez dan ni tak problem, ponoči pa komaj zdržim, da ne zaspim... user posted image Za jutri imwmo planeran krajši sprehod, upam da nam tudi uspe.

Lepo se cartajte še naprej, vsem (še) nosečnicam pa želim vse dobro! user posted image

_____________________________

.:. It's funny how easily you make me smile .:.

(odgovor članu Charli)
Neposredna povezava do sporočila: 2766
   RE: Junijke 2012
23.6.2012 11:14:02   
pikalonca
No pa še moja porodna zgodba, če katero zanima ;)
V petek zvečer se mi je zdelo, da se nekaj čudno dogaja. Mala v trebuščku je bila neverjetno živahna. In potem sem dobila par krčev podobnih kot pri menstruaciji, samo malo močnejših, a so po dveh urah povsem izginili in jaz sem okoli 23 ure zaspala. Zjutraj ob 4.20 se pa zbudim, da bi šla lulat...in zaslišim nežen pok in pod menoj voda. Zbudim mojega in mu rečem, da mi je začela odtekati voda. Takoj sva bila pokonci, poklicala sem mami, da je prišla pazit na tamala dva otroka in tako sva se okoli 5.30 odpravila v bolnico. Jaz sem bila doma še čisto brez popadkov, a na poti do porodnišnico so se začeli blagi. V porodnišnici so me najprej dali na ctg, ki je kazal, da se res že nekaj dogaja, a da še ni tako resno. Ob 6.50 me pride pogledat ginekolog, mi reče, da sem odprta 5 cm in da še ne bo tako kmalu, a da pa bo še danes. Joj sem se mu samo nasmehnila, ker me je zvil taprav popadek. In so me premestili v porodno. Izrazila sem željo, da želim povsem naraven porod in babica je rekla, da bodo upoštevale mojo željo. Po 10 min me je že dobesedno trgalo na 2 min in ponudile so mi protibolečinsko inekcijo, ki sem jo sprejela,saj me je bilo potem malo strah, da bo to še dolgo trajalo in ne vem kako bi zdržala. Moj je bil zraven. Najprej se je še trudil komunicirat z menoj, a potem sem ga samo vidla kako gleda na ctg in spremlja moje popadke. In 7.20 mi babca reče, da ko bo naslednji močan popadek, da bova pa kar rodili. Ma sem mislila, da se heca. In res pride popadek, jaz dvakrat močno pritisnem in naša princeska je bila zunaj user posted image . Še sama nisem mogla verjet. Potem sem vprašala, če sem kaj raztrgana in ko so mi povedal, da čisto nič se mi je kar smejalo. Torej jaz lahko trdim, da meni so pomagali malinovi listi in masaža presredka.
Še drugi dan ko je isti G prišel na vizito je kar dvakrat pogledal kako hitro sem potem rodila. Tak porod bi resnično privoščila vsaki ženski.
Sicer imam pa sedaj blazne probleme s zaprtostjo. Pa neka čudna topa bolečina se mi je pojavila v spodnjem delu trebuha in ne vem ali je to v maternici ali me boli to zaradi zaprtosti.
Drugače imamo pa tudi probleme z dojenjem. Kot prvo je naša princeska prava zaspanka kot drugo se pa ne zna pravilno pristavit. Namreč nikakor ne zna dat ven jezička, ampak ga skoz drži v ustih in potem mi bradavico samo cuclja. Tako da sem mogla začet si na dve uri črpat mleko in ji ga dajat po flaški. Je mukotrpno, sploh ponoči, ampak za naše sončke itak naredimo vse.
Čestitke vse novim mamicam, vsem ki še čakate pa en koš user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu kale)
Neposredna povezava do sporočila: 2767
   RE: Junijke 2012
23.6.2012 16:24:39   
jancheee
Pozdravljene :)

Tudi mi smo dočakali našega korenjaka Jana, rodil se je 18.06 težek 3340g in dolg 50cm.

Pri meni se je vse začelo na hitro. ob polnoči mi je odtekla voda, popadke dobila takoj na 4 min... seveda takoj mojega zbudit in hitro za celje... do porodnišnice imava okrog 40 min ampak glede na to da so bili popadki vedno bolj pogosti, se je moj pelal ko nor (dobesedno) in sva bila v 20ih min v celju :) kjer sem imela že popadke na 2 min. ob 2.03 sem rodila ob svojih popadkih :) v glavnem od začetka do konca je trajalo 2 uri...

sedaj se že pa cartamo doma :)

lep pozdrav vsem novopečenim in bodočim mamicam :)

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 2768
   RE: Junijke 2012
23.6.2012 19:25:11   
pika001
Pozdravljene user posted image , pa tudi nič več user posted image ,
Sporočam vam veselo novico - tudi mi smo včeraj našega škrata Tineta prinesli domov! Mere so nekoliko ekstremne - 4.770g, 56 cm in obseg glavice 38,5 cm... so se v porodnišnisi kar načudili, ker se tak velikan bolj poredko pojavi.
No, moja porodna izkušnja ni bila lih lepa. V petek 15.6., ko sem imela pregled se je moj gin. odločil še 1x pogledati na UZ, pa mi rekel, da on zaradi velikosti ne bi več čakal, da popadke kaže tudi CTG, čutim jih že 5 dni in da mi svetuje, da poskušamo malo pospešit s svečko. Odprta sem bila samo 1cm, MV pa še dolg, ampak zmehčan že cca 2 tedna prej.
Tako je rekel, da naj kar grem v porodnišnico (popoldan ob 14.00), od koder so me poslali nazaj domov, da raje jutri (v soboto 16.6.) zjutraj ob 7.00 pridem, da se ne bi dogajanje zavleklo pozno v noč. Sem se strinjala, saj me je začelo kar črvičiti in malo me je panika, saj si nisem želela sprožati ampak upati na naraven potek... mislila sem, da se mi pa mogoče v tem času samo začne. Zamanj.
16.6. zjutraj ob 7.00 sva prišla v porodnišnico. Takoj so naju napotili v porodno sobo. Dr. ki je prihitel ob sprejemu pa je povedal, da je moj gin. klical in mu razložil, da je plod velik in mu povedal dimenzije, pa da naj bi bila glavica velika 38 cm... no, v glavnem da bi naredili kar CR, ker se izgleda glavica ne more spustiti. Me je skoraj kap, ker na to pa sploh nisem bila pripravljena. Prosila sem, da bi želela vseeno poskusiti po naravni poti in da ne bi želela CR. Potem sem rekla, da sem jedla zajtrk in itak takoj ne morejo narediti CR... pa so rekli, da lahko poskušamo. Partner je počakal ta čas ko sem dobila klistir in so me obrili. Takoj sem dobila umetne popadke (ob 7.20), ki so takoj bili lepo močni in na 3-5 min., do 14.00. V tem času sem se odprla za slab 1 cm, MV se ni skrajšal, tako da sva se s partnerjem po tem odločila za CR. Ker sem imela možnost epiduralne sem jo želela izkoristiti, da bi bila pri porodu prisebna. No, to je tudi splavalo po vodi, saj sem med pripravami na CR, ko so me zvezali na tisto mizo in delali razne neprijetnosti, ki sem jih še čutila skoraj začela jokat. Anastezistka je takrat rekla, da mi bo dala nekaj, da mi malo olajša, ker epiduralna še ni prijela. Takrat sem zaspala. Ko sem se zbudila sem čutila, kako mi en šari po trebuhu in me je fuul bolelo... sem začela govorit da me boli (to se spomnim) naprej pa mi je moj povedal, se nisem spomnila nič. Da mi je dala nekaj, sem nehala jamrati, trajalo je 5 min, ko sem spet začela, da me boli, vse čutim... no, v glavnem potem mi je dala pravo anastezijo in sem zaspala. Njemu pa so rekli, da naj gre ven.
Mož pa je takoj dobil sina in ko so me pripeljali iz operacijske mi ga je tudi pokazal, jaz pa sem rekla joj, kako jel lep in vprašala, če ga lahko dam na jošk. Seveda so se vsi smejali. Ko mi je anastezistka rekla, da vsaj 24 ur ne, ker sem dobila toliko zdravil, da bi slabo vplivalo, sem spustila solzico, saj sem si ful želela dojiti. No, ti trenutki so mi kar nekako zbledeli in seveda sem takoj ko sem malo prišla k sebi želela dojiti otroka. Ta malega so mi pripeljali vsake toliko, tako da to mi je bilo zelo všeč, da sem ga lahko pobožala, pocartala, vstat in ga dvigniti pa zaradi bolečin nisem mogla.
Sedaj ko smo stari 1 teden se nekako trudim dojiti, 20-60ml potegne pri meni, nato dobi dodatek. Ker je tako velik tudi več rabi in po CR je itak problem dobiti mleko, sploh pa če ne pristavljaš prve 24 ur. Trudim se, upam da mi kmalu ne poči, saj je najhuje, da je mali že razvajen na flaško (imam Aventovo in se samo temu lahko zahvalim, da nekaj sesa, saj s kakšno drugo še to ne bi). Je pa tudi to vsak dan malo bolje, danes sem npr. dojila pred vsakim obrokom. Je pa Tine tudi nepotrpežljiv, saj sesa zelo lakomno in ni zadovoljen, če takoj ne teče. Potem bradavico izpljuva ven in živčno joka. user posted image

Ko bom imela malo časa bom prebrala kar ste napisale tačas ko me ni bilo, sedaj moram it, bi pa čestitala vsem ki ste postale mamice in srečno zaželela vam, ki še niste.
Upam, da vas nisem preveč prestrašila, ampak mislim, da je treba povedati tudi slabo kar se lahko zgodi.

(odgovor članu jancheee)
Neposredna povezava do sporočila: 2769
   RE: Junijke 2012
24.6.2012 15:48:06   
Rina2
Pozdravljene vse mamice in nosecke!

Tudi mi smo koncno postali druzinauser posted image user posted image !
20.6. Se nam je pridruzila najina sončica Živa, 3440g-50cm-34cm.
Poroda sem se precej bala a ni bilo tako grozljivo. Ob 11.30 so mi v P predrli plodovne ovoje, babica je bila malce nezadovoljna, ker bomo sprožili (BTW Ploha sprožili smo, ker sva se z mojo G v porodnisnici tako dogovorili, meni je bilo ze full naporno(brce in otekanje) pa sva sepač odločili, da sprožimo, hecno, glede na to, da mi je grozil predčasni porod), ker da se bo vleklo, da je ustje še čist visoko in čvrsto kljub temu, da sem 3 cm odprta, da bom rabla umetne popadke itn. Tako da me je full prestrašila. No po dveh urah sem imela čisto svoje popadke na 6 min, potem so kar preklopili na 3, stopnjevalo se je do iztisa ob 17:30. Meni je minilo zelo hitro, ob dveh sem dobila drugo babico, ki pa je potem vodila porod in je najboljša babica na svetu. Za lajšanje sem dobila samo smejalni plin. Ter na koncu malenkost prerezana in imam en manjši šiv. Ni mi zal, da smo sprožili.
Sedaj doma uživamo z našim zahtevnim sončkom, jaz se pa ubadam predvsem z zaprtjem in si žal moram pomagati z glicerinskimi svečkami, ter z navalom mleka dojke imam kot kamenje...
Lepo bodite, mamice uživajte, vsem ki se niste rodile: srečno.
In ena user posted image za vse.


_____________________________

Junij 2012, Marec 2014, .... Maj 2016?

Dum spiro, spero!


(odgovor članu pika001)
Neposredna povezava do sporočila: 2770
   RE: Junijke 2012
24.6.2012 20:13:08   
pika001
Kajanagaja - jaz sem kupila moderc v BC, je klasičen s tankimi naramnicami... pojdi pogledat. Je pa firma Alisa in meni je super.
Kar se tiče prehrane med dojemnjem - jaz pazim samo, da ne jem surovega sadija (se pripravljam, da poskušam malo jabolke in banane) in zelenjave (ukisane), mastno (ocvrto) hrano, gob in arišidov. Ostalo pa pojem kar normalno. Krčki pa ni nujno da so zaradi prehrane. Sem pa brala po literaturi, da naj bi jedle tudi sadije in zelenjavo tudi surovo, da naj ne bi vplivalo na krče... tako da, bom uvajala eno po eno po malo in ugotavljala kaj paše in kaj ne. Mi fuuul diši sadije, tako da se popolnoma ne bom odrekla.
Proti krčem pa naj bi pomagalo (sem poiskala iz različnih virov že pred porodom, ker smo s prvim imeli ful probleme, pa posledično sem se želela izogniti iskanju v zadnjem momentu) : Bio Gaja kapljice (najbolj), Koroške kapljice ali kuminov sirup, Coliprev, Sab simpleks, tesno povijanje (zavijanje otročka v štručko), topel trebušček (na trebušček toplo pleničko), avstrijke kapljice Antiflat in italijanske Mylicon

Ko berem za nazaj vidim, da vas še kar nekaj ni rodilo, bi vam zaželela, da vam dnevi čim prej minejo in da kmalu dobite popadke user posted image NOBEDEN ŠE NI NOT OSTAL! Tudi vaš ne bo, bodo že spravli ven tako ali drugače. user posted image


(odgovor članu nimanorwen)
Neposredna povezava do sporočila: 2771
   RE: Junijke 2012
25.6.2012 19:09:10   
kale
Vidim, da vas je že kar nekaj rodilo. Čestitke vsem user posted image !
Ob priložnosti posodobim seznam, še vedno pa velja povabilo, da mi katera pomaga user posted image .




Mi se lepo dojimo in redimo, povprečno kar 50 g na dan. Pri 2 tednih že imamo prvo posvetovalnico, saj naše pediatrinje potem mesec dni ni. Krčev še zaenkrat nimamo, tu in tam ga le malo po hranjenju zvija, dokler ne prdne ali se pokaka.


(odgovor članu pika001)
Neposredna povezava do sporočila: 2772
   RE: Junijke 2012
25.6.2012 19:10:51   
kale


















user posted image
 
 
 
PDP,
nick, starost, številouser posted image , število user posted image  , naslednji pregled, kraj/porodnišnica, spol 
 
28.5.
monika 23 - 1 user posted image , LJ, user posted image
 
29.5.
mina88- 23 let, 1user posted image , KP/Izola, user posted image
 
1.6.
ilanaaa10 - 22 let, 2user posted image , Štajerska/, user posted image


2.6.
mtt - 34 let, 3user posted image , 2 user posted image , Gorenjska/, user posted image
MiaMia22- 1user posted image , user posted image

3.6.
genovefa- 37 let, 2 user posted image , LJ/, user posted image , 31.5. CR
Akin- 24 let, 1 user posted image , LJ/ , user posted image

4.6.
sugar grl – 27 let, 1user posted image , KR/, user posted image
bimbasi- 1 user posted image ,  Bled/Jesenice, user posted image
Daisy_- 28 let, 3 user posted image , 1 user posted image , /, user posted image
mkranjec- ?let, ?user posted image , /, user posted image

5.6.
titi29 - 29 let, 2user posted image , 1user posted image , LJ/, user posted image
ancyka- 24 let, 1user posted image , MB/, user posted image
pika001- 35 let, 2 user posted image , Postojna/ , user posted image
Nives28- 28 let, 1 user posted image , okolica LJ/, user posted image
Joob- 31let, 2user posted image , 1user posted image , okolica Domžal/, user posted image , 5.6. CR

6.6.
Simonka83 - 28 let, 2user posted image ,   okolica Domžal/ , user posted image
Ploha - 24 let, 3user posted image , 2user posted image , , Gorenjska/, user posted image

7.6.
žogica81 – 30 let, 4user posted image , 1user posted image , Štajerska/ , user posted image
Lanaa – 28 let, 2user posted image , 1user posted image , Dolenjska/, user posted image
kepca- 30 let, 2 user posted image , 1user posted image , MB/, user posted image , 31.5. CR

8.6.
KajaNagaja – 23 let, 1user posted image , KR/Jesenice, user posted image
tigrica78, 2user posted image , ?user posted image , MB, user posted image

9.6.

10.6.   
Saraah – 30 let, 1user posted image , LJ/, user posted image
googica – 26 let, 2user posted image , 1user posted image , Gorenjska/,user posted image
Srecka010- 31 let, 2user posted image , 1user posted image , LJ/LJ, user posted image
top secret- 26 let, 1 user posted image , MB/ , user posted image
 
11.6

12.6.
Vrtnica00 – 25 let, 1user posted image , , ?/ NM , user posted image
dobrovoljka - 2user posted image , 1user posted image , , user posted image user posted image
tinxi- 24let, 1 user posted image , LJ/ , user posted image

noelina- 38let, 2user posted image , 1user posted image   MB/, user posted image , 31.5.
13.6.
baby12 – 22 let, 1user posted image   , Kamnik/, user posted image
Ninch7- 28 let, 1user posted image , , Portorož/Izola, user posted image

14.6.

15.6.
Morgan – , MB/, user posted image
mary12- 31 let, 2user posted image , 1user posted image ,  /  user posted image


16.6.
Patišonka – 32 let, 1user posted image , / , user posted image
hinavkica- 34let, 3 user posted image , 2 user posted image , LJ, /, user posted image
Orescek- 24let,1user posted image , MB/MB, user posted image
17.6.
~Biba~- 30 let, 1 user posted image ,  / , user posted image
MiaLi- 26 let, 1user posted image , , LJ/, user posted image
LiliMia- 28 let, 1 user posted image , ,  LJ/, user posted image
megiTT- 28 let, 1 user posted image , Primorska/ , user posted image , 4.6. sprožitev

18.6.
metuljčica1 – 27 let, 3user posted image , 2user posted image ,  Koroška/ , user posted image
ananaska87- 24 let, 1. user posted image , NM/LJ,user posted image
19.6.
buba1982- 29let, 2 user posted image , 1user posted image , MB/, user posted image
Gromska - 31 let, 2user posted image , 1user posted image , LJ/, user posted image
nimanorven- 26let, 2user posted image , 1user posted image , okolica LJ/LJ, user posted image

20.6.
škratka 007 – 33 let, KP/, user posted image
legenda_m - 30 let, 2user posted image , 1user posted image ,okolica Kamnika/, user posted image
ninocka26- 32 let, 1user posted image , /, user posted image
Charli- 35 let, 5 user posted image , 4 user posted image , MB/SG, user posted image
LeJo- 33 let, 2user posted image , LJ/LJ, user posted image

21.6.
kale – 30 let, 2user posted image , 1user posted image , Ptuj/MB, user posted image
Pecorella –2user posted image , 1user posted image   / , user posted image
tintinek –28 let, 2user posted image , 1user posted image , , MB/MB, user posted image
mylinn- 25 let, 1 user posted image , LJ/, user posted image

22.6.
Babybee81 - 2user posted image , 1user posted image , /,   user posted image
tejci1981 - 30 let, 2user posted image , 1user posted image , štajerska/MB, user posted image
taraji- 39 let, 2user posted image , 1user posted image , /, user posted image
 
23.6.
pikalonca- 32 let, 3user posted image , 2user posted image , /, user posted image
katy8- 32 let, 1 user posted image , /, user posted image
 
24.6.
ursaosh- 24let, 1user posted image , Izrael,  user posted image

25.6.
Lanolina – 33 let, 3user posted image , 1user posted image , LJ/, user posted image
vim - 2user posted image , 1user posted image ,  ., /,  user posted image

26.6.
Pikica80- 31? let, 2user posted image ,/ , user posted image

27.6.
Isabelle
- 2user posted image , 1user posted image , morfo., user posted image     
malina86- 25 let, 1user posted image , , LJ/LJ, user posted image
LILA100- 3user posted image , 1user posted image , , MB/, user posted image
pikica159- ?user posted image , LJ/ LJ, user posted image
jupi ja- 24 let, 1.user posted image , CE, user posted image

28.6.
Afrodita1
- 34 let, 3user posted image , 2user posted image , New York/, user posted image
jancheee- 1user posted image , okolica CE, user posted image
 
29.6.
Tanny- ? let, 2.user posted image , 1user posted image , / , user posted image
 
30.6.
kronca1- 28let, 2user posted image , 1user posted image , user posted image
mamica_bom- 1user posted image , /, user posted image , user posted image   

x.6.
SKORPY
– 29 let, 2user posted image , 1user posted image , Savinjska/, user posted image
Polho3006 – 36 let, 2user posted image , 1user posted image , /, user posted image
bUbAmAmA- 28 let, 1 user posted image , Savinjska/, user posted image




SKUPAJ NAS JE : 78


  NOSEČKE Z DVOJČKI :   dobrovoljka
 
PRIČAKUJEMO:    17   user posted image
                              23   user posted image
                              38  user posted image



POT SO Z NAMI ZAČELE:
*Teya D user posted image
*cuero76 user posted image
*modrookica user posted image
*Živica user posted image
*Pkica user posted image
**viva* user posted image
*delfinka82 user posted image

 
 
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net 
                         - mama.si
-
nosečnica.si                             - babybook.si
-
noseča.com                             - pregnancy.org
-
bibaleze.si                               - bambino.si
-
mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
-
pregnology
-
novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
OTROŠKA IMENA
ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
-
dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?






(odgovor članu kale)
Neposredna povezava do sporočila: 2773
   RE: Junijke 2012
25.6.2012 20:05:53   
Orescek
Najprej iskrene čestitke vsem novim mamicam in hvala Kale, da si jemlješ čas in redno osvežuješ seznam. user posted image

Tudi mi smo postali starši. 20.6. se nam je ob 22.30 pridužila naša sreča - deklica Dunja, velika 49 cm in težka 3120kg. Počasi se privajamo na nov ritem in se skupaj soočamo z novimi izzivi, ki jih je vsak dan več. user posted image

Porodna zgodba ni bila ravno takšna na katero sem upala, pa vendar smo doseglji cilj, pri čemer gre največja zahvala mojemu možu, ki mi je stal ob strani do konca, fantastični babici Eriki in celotnemu osebju MB porodnišnice (vse tri smene), ki so bili ta dan z mano.
Popadki so se mi začeli že v torek zvečer ob 8 in sicer na 15-20 minut, izginili okrog 1 ponoči in se vrnili ob pol treh na 10 -12 minut, ob pol osmih so postali redni na pet minut, kakšen tudi na manj. To je trajalo eno uro, nakar me je moj peljal v porodnišnico, kjer so ugotovili, da sem odprta šele 1 cm. Po dveh uraj so mi popadki zginili, ctg se je poslabšal, zaradi česar so mi dali glukozo in kosilo. Popadki so se kmalu vrnili, vendar na 10 -15 minut. Po 8 urah še vedno nisem bila odprta več kot za 1cm. Ob 16 so me dali hodit in pod vroč tuš, popadki so bili že konkretni, odpirala pa se še kar nisem. Razmišljali so, da me dajo ležat v sobo. Ker pa se je CTG spet poslabšal, so mi naredli ultrazvok, kjer so ugotovili, da vsekakor nisem za sobo, in da bojo probali vse skupaj pospešit. Tako so mi ob 6 predrli mehur, nakar so prišli še pogostejši in močnejši popadki. Odpirat sem se končno začetla, tako, da je potem kar steklo. Vmes sem dobila 2 inekciji proti bolečinam in smejalni plin. Če je pomagalo ne vem, mogoče malo psihično. Zadnjih dveh ur se skoraj ne spomnim, mi je moj povedal malo kako je bilo. Ko je prišla na svet, vem da sem vprašala, če je vse vredu, ker nas je namesto, da bi jokala vse samo začudeno gledala, šele ko jo je sestra malo potrepljala je spustila nek čuden tih glas, v smislu, ''sej sem tu, ne moti me zdaj'', in gledala dalje. ;)))

Sedaj ko smo doma - Po 3 dneh porodnišnice smo bili odpuščeni. V začetku smo imeli nekaj težav s krči, ki so se začeli že 2 dan v porodnišnici. Ko sem prišla domov, sem začela jesti malo bolj previdno in je sedaj ok. Tako, da tiste, ki pravite, da je to od bolnišnične hrane, jaz pa to kar vrjamem. Predvsem zato, ker je mene tudi ful napenjalo. Sem si pa vrjetno malo sama kriva, ker jem ''bolj po svoje'' in enovrstno in kar ni redno na mojem jedilniku mi nasplošno povzroča prebavne težave, tako, da vrjetno pogojeno eno z drugim.
Največji iziv je sedaj pridobivanje teže. Na dan odpusta nismo pridobili nič, malo je bilo krivo tudi to, da sem šele tisti dan dobila ''pravo'' mleko. No sedaj ga imam preveč in si ga nekej 30-40ml izčrpat pred podojem, ker drugače mi vse izbruha, ker mi teče v curku. Tako, da se dosti odstavljamo, pa podiramo kupčke pa pol spet malo jemo. user posted image
Ponoči spimo. Danes smo se nazadnje previli ob 1, potem pa smo skupaj spali do 6, pa pol smo se previli pa napapali, pa spali naprej. Tako, da res je en priden otrok.
Dudice noče. Smo skušali, da bi jo sprejela ker ima močen sesalni refleks in tudi ko ni lačna ima v ustih skos palec, ker pa ma ful dolge nohtke, se pol vsa pokraspa. No da ne bom dolgovezla, naša punca ni za dudo:)
Kaj je še novega, je dosti pranja. user posted image Operem 2 stroja dnevno - 1 stroj s tetra pleničkami in 1 stroj bodijev in žabic. Namreč mi dosti bljuvamo in polivamo, tako, da je kar se tega tiče kar pestro;)

Ker sem že predolga, bi le še zaželela vsem, ki ste tik pred ciljem: srečno !user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kale)
Neposredna povezava do sporočila: 2774
   RE: Junijke 2012
26.6.2012 22:29:21   
Ploha
evo tudi nam je spelo našo punco zbezat iz brloga...17 dni čez rok, se je porod začel spontano (tako kot sem s želela), in tako se je 23.6. 20.47, rodila Polona (4140, 55, 37)...

porodna zgodba pa še sledi :D

(odgovor članu Orescek)
Neposredna povezava do sporočila: 2775
Stran:   <<   < Prejšnja stran  109 110 [111] 112 113   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  109 110 [111] 112 113   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?