|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:22:34   
Kerensa*
130€ na mesec? user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:27:27   
*miska.mcc*
mi kupujemo v hoferju in mercatorju. meso od kmeta (priblizno 2x na leto: govedino, svinjino. puretino nakupim v prodajalni PP)

do zdaj mi je ene 3x uspel 14-dnevni nakup. cca. 2x 150 €. ampak sem res kupila vse vse, razen kruha, mesa, in čikov.
šparam pa ne pri pralnih praških, mehčalcih, čistilih in izdelkih za osebno higieno.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:29:15   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

130€ na mesec? user posted image


ne, ne, to je samo ta velik nakup...tam enih 100€ še potem nanese zraven tisto kar si zmišljujemo...ne vem, ko se nam tortice zalušta, ali pa dobimo obisk, pač gremo in kupimo npr. pivo, vino. Tega nimamo doma na zalogi.
Ampak smo 3-je, od tega 1 večinoma dneva v službi, v restavraciji, kjer nekaj na hitro tam poje, 1 je pol dneva v vrtcu, kjer spet je, 1 (jaz) pa sem zadovoljna, če pojem riž z zelenjavo, pa tudi z jajčkami sem zadovoljna. Pozno popoldan pa potem kaj na hitro naredimo (spečemo meso + solata).
Nekak tak, no. Več si itak ne moremo niti privoščit, ker je samo 1 plača.

aja, pa pri stvareh kot so plenice, praški, zobne paste...gledamo vedno, da je akcija kakšna, pa kupimo več...ponavadi v Leclerku...npr. ravno v četrtek sem kupila 2 velika paketa Pampersk, pa sem dobila 8€ na kartico samo zaradi teh 2 paketov plenic. Se splača, vsaj nam. user posted image


< Sporočilo je popravil katy83 -- 5.11.2011 12:31:45 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:32:13   
Kerensa*
Saj res... kmetje... in diskonti.

A kdo kaj kupuje pri njih in ali se dejansko splača? Meni namreč (kar se kmetov tiče) ni nekaj extra pomembno, da je stvar domača, pa bio, pa eko - več dam na sam okus, zato me zanima cenovna primerjava (in primerjava okusa).

V diskontih pa bi, glede na količino, lahko morda kupili kvečjemu pivo (ampak v Union-u v LJ nimajo Laškega, v Laško pa res ne bi hodila po pivo user posted image ), pa sok v sirupu (a Fructal-ov diskont v Šiški, nasproti Tivoli-ja, še obstaja?), pa morda olje (kje je diskont z oljem?).

Pravzaprav... glede na cene Hoferjev, Lidlov in Eurospinov - a se sploh še splača iti v diskont?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:34:59   
Kerensa*
Ja, Katy, akcije tudi jaz redno spremljam. Sicer sem skenslala papirnate prospekte, ampak spremljam pa zdaj preko TV reklam in na Internetu. In ker imam vse trgovine (Mercator, Hura, Spar, Tuš, Lidl, Eurospin) na dosegu roke (tudi Hofer je v relativni bližini, a vseeno predaleč, da bi šla peš - edino Leclerca ni pri nas), si dobesedno vzamem čas, primerjam cene in potem odpešačim do trgovin/e. Na tak način marsikdaj dobim marsikaj več, kot bi sicer. In ugodneje, seveda.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:35:02   
*miska.mcc*
glede kmetov ti jaz ne morem svetovat. mi kupujrmo pri dobrem kolegu od mojega. in je res vedno super lepo meso. se itak mal bolj potrudi in obreže, tako da dobimo res lepe kose. user posted image
na zadnje je racunal govedino 5 €/kg


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:37:22   
Kerensa*
Jaz mesa nisem še nikoli kupila na zalogo (morda edino za nekaj dni) in to zato, ker nikoli nisem imela ta velike, samostoječe skrinje. Imam hladilnik s skrinjo (2 polici oz. 2 predala) in vsega, kar se zmrzne (meso, narezana zelenjava za npr. juho, sladoled, cmoki) lahko za nas 5 (vključno z go. Pes) spravim noter za max. 10 dni.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:40:01   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ja, Katy, akcije tudi jaz redno spremljam. Sicer sem skenslala papirnate prospekte, ampak spremljam pa zdaj preko TV reklam in na Internetu. In ker imam vse trgovine (Mercator, Hura, Spar, Tuš, Lidl, Eurospin) na dosegu roke (tudi Hofer je v relativni bližini, a vseeno predaleč, da bi šla peš - edino Leclerca ni pri nas), si dobesedno vzamem čas, primerjam cene in potem odpešačim do trgovin/e. Na tak način marsikdaj dobim marsikaj več, kot bi sicer. In ugodneje, seveda.


jaz tega prej nisem delala, odkar pa kupujemo plenice, pa sem začela najprej pri plenicah potem pa še pri čem drugemuser posted image
Npr. za plenice sem izračunala, da te ki jih jaz kupujem, je 1 plenica v akciji 17 centov, če pa je normalna cena pa 22 centov...to je 5 centov na plenico ...ok smešno, ne? ampak na 100 plenic, ki jih porabimo v nekje 20 dneh, je to 5€. Mogoče se bo kateri smešno slišalo, mi smo se navadili na to gledat in nam dosti pomeni. Če druga ne, je ena družinska kavica pod Pohorjem, pa uživamo skupaj na sončku. user posted image
eh, že bluzimuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:46:10   
Kerensa*
Ne, meni to sploh ni smešno, Katy.

Zaenkrat imam/o še to srečo, da nam ni treba gledati na vsak cent (razen nekaj dni pred plačo, ko smo pa vedno broke user posted image ), ampak kljub temu sem ugotovila, da pri takšnih malenkostih, kakor si npr. ti omenila, lahko prihraniš zelo omembe vreden znesek. In če gre npr. samo pri plenicah mesečno za 5€, si potem, ko skalkuliraš vse ostale stvari, hitro na 50-ih € na mesec.

To je pa že frizer zame vsak mesec. user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:49:23   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

Mi gremo 1x na mesec v trgovino, po malo večji nakup. Takrat kupimo testenine, moko, sladkor, olje, paštete, hrenovke (to pač damo v zmrzovalnik, da ostane), kakšne konzerve, sir, namaze, riž, pralni prašek, plenice,mleko, kapučino, kava, jogurti, pudingi, kakšne sladkarije/slanarijeuser posted image , jajce, sok za razredčit, meso (to kupimo vsakega nekaj, pa doma spakiramo v vrečke porcijsko, pa damo v zmrzovalnik), zelenjavo - nekaj kupimo zmržene, dosti dobimo od tašče...saj verjetno sem še kaj pozabila...to nam nanese okoli 100-130€. Potem pa samo dokupimo kaj, če rabimo. Aja, pa kruh kupimo pač, ko rabimo. Ponavadi imamo skriti zalogo kruha v zmrzovalniku, da se slučajno ne zgodi, da ga zmanjka. Večinoma želje kaj bomo jedli prilagajamo temu kar je na voljo...če pa se nam kaj izrecno lušta, pa gremo pa kupimo.

Nekak tak je pri nas...včasih na ta mesečni nakup pozabimo, ker še kaj ostane, pa gremo potem samo dokupit. user posted image




nekak tak bom jaz začela, ker s temi devnimi nakupi bom počasi v bankrotu, se enkrat več denarja porabi, kot mesečni nakupiuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:50:19   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ja, Katy, akcije tudi jaz redno spremljam. Sicer sem skenslala papirnate prospekte, ampak spremljam pa zdaj preko TV reklam in na Internetu. In ker imam vse trgovine (Mercator, Hura, Spar, Tuš, Lidl, Eurospin) na dosegu roke (tudi Hofer je v relativni bližini, a vseeno predaleč, da bi šla peš - edino Leclerca ni pri nas), si dobesedno vzamem čas, primerjam cene in potem odpešačim do trgovin/e. Na tak način marsikdaj dobim marsikaj več, kot bi sicer. In ugodneje, seveda.


jest sem skenslala tisto nalepko s kaselca ko sem se preselila. sem ugotovila da mi kr precej prov pridejo; čeprov da bi šla pa po kako (živilsko) zadevo nekam samo zato ker je v akciji... to pa ne glih.


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Saj res... kmetje... in diskonti.

A kdo kaj kupuje pri njih in ali se dejansko splača? Meni namreč (kar se kmetov tiče) ni nekaj extra pomembno, da je stvar domača, pa bio, pa eko - več dam na sam okus, zato me zanima cenovna primerjava (in primerjava okusa).

V diskontih pa bi, glede na količino, lahko morda kupili kvečjemu pivo (ampak v Union-u v LJ nimajo Laškega, v Laško pa res ne bi hodila po pivo ), pa sok v sirupu (a Fructal-ov diskont v Šiški, nasproti Tivoli-ja, še obstaja?), pa morda olje (kje je diskont z oljem?).

Pravzaprav... glede na cene Hoferjev, Lidlov in Eurospinov - a se sploh še splača iti v diskont?


Jest kokr mam izkušenj (vsaj za govedino) je blazno težko zravn pridt, če nisi že skoz 'pri koritu' (mam sodelovca, majo kmetijo z živino... sem ga vprašala če lahko kej mesa kupmo, pa je reku da majo že 3 krave vnaprej vse prodano oz rezervirano)... sem pa zadnjič prvič zadnjič in nikoli več skuhala juho iz kupljenega mesa. prov... ne

glede diskontov pa tko - zihr se splača v diskont Ljubljanskih mlekarn, kjer jogurte, sir in sladoled (lahko) dobiš po res smešno nizkih cenah (zadnjič so mel ego jogurte v lončkih po nekih 18 centov al neki takega... so bli pa pokrovčki neki čudno natiskani, jogurt pa bp). vem da dost ljudi tut v fructal v komendo (al tja nekam), da se tudi splača. za ostalo pa ne bi vedla.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:50:48   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz mesa nisem še nikoli kupila na zalogo (morda edino za nekaj dni) in to zato, ker nikoli nisem imela ta velike, samostoječe skrinje. Imam hladilnik s skrinjo (2 polici oz. 2 predala) in vsega, kar se zmrzne (meso, narezana zelenjava za npr. juho, sladoled, cmoki) lahko za nas 5 (vključno z go. Pes) spravim noter za max. 10 dni.



enako...
ampak mi je všeč ta katyina zamisel z mesomuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:51:26   
arabela*
katy...a potem kupiš npr v Šparu sveže meso in posebej v vrečo in v zmrzovalnik?

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:53:33   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

130€ na mesec? user posted image



saj manj ne gre...ker za tak denar nekje za tri tedne robe ostaneuser posted image

za vsak dan sproti pa si zračunaj, če greš v merkator al pa kam drugam in daš vsak dan 20 ojrov...si mesečno na 500, morda malo manjuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:54:33   
Kerensa*
Felicita - hvala za idejo za diskont od LJ mlekarn. Ga poznam in sem ga včasih, ko smo imeli avto, dokaj redno prakticirala, ampak potem smo se pa preselili v BTC, pa vmes enkrat tudi avto prodali, ker ga nismo dovolj potrebovali (več stroškov, kot koristi) in ker ga nismo imeli kje parkirati (smo živeli v stari LJ), tako, da bi mi bilo zdaj kar težko vlačiti domov robo iz diskonta LJ mlekarn. No, saj bi šlo s taxijem, ampak bi me pa tudi taxist malce čudno pogledal (pa čeprav so skoraj vsega hudega vajeni user posted image ).

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:54:47   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz mesa nisem še nikoli kupila na zalogo (morda edino za nekaj dni) in to zato, ker nikoli nisem imela ta velike, samostoječe skrinje. Imam hladilnik s skrinjo (2 polici oz. 2 predala) in vsega, kar se zmrzne (meso, narezana zelenjava za npr. juho, sladoled, cmoki) lahko za nas 5 (vključno z go. Pes) spravim noter za max. 10 dni.


Tudi jaz ne. Pa imam dovolj prostora, ampak preprosto ne maram zamrznjene hrane. V skrinji imam eno vrečko njokov, marelične cmoke (sem jih naredila sama) ter pohan sir. To imam za vsak slučaj, če ne uspem npr. kupit svežih njokov pa mi ravno zapašejo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:58:51   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Pravzaprav... glede na cene Hoferjev, Lidlov in Eurospinov - a se sploh še splača iti v diskont?



midva kupujeva v lidlu nakup, sicer ne vsega, meso in podobno grem v Špar iskatuser posted image

Najcenejši, najboljši, peljema poln voziček, za nekje 70-80 ojrov...

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 12:59:45   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

katy...a potem kupiš npr v Šparu sveže meso in posebej v vrečo in v zmrzovalnik?


ja, npr, kupimo 15 kom bedrc, pa spakiramo 3x5...ali pa 9 svinjskih zrezkov, pa spakiramo 3x3

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:00:00   
Lianna
Veliko se da prišparat pri raznih sladkarijah, smokijih itd. . .Jaz teh stvari večinoma ne kupujem, edino kjer zapravim kar veliko je na sladoled, ker kupim samo Carte D'or. Res pa da pri hrani ne šparam, ker rada jem dobro in kvalitetno. Porabiva pa za nakupe v trgovini povprečno 300-350€/mesec. So pa tukaj všteta tudi čistila itd.

Bom šla pa enkrat pogledat v Ljubljanske mlekarne, vsaj za mleko in kakšen jogurt.

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:00:24   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: katy83


eh, že bluzimuser posted image



nič ne bluziš, pametnouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:01:43   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: katy83


eh, že bluzimuser posted image



nič ne bluziš, pametnouser posted image


user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:02:29   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

katy...a potem kupiš npr v Šparu sveže meso in posebej v vrečo in v zmrzovalnik?


ja, npr, kupimo 15 kom bedrc, pa spakiramo 3x5...ali pa 9 svinjskih zrezkov, pa spakiramo 3x3




super...bom pri naslednjem nakupu tako naredilauser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:03:53   
arabela*
pa ravno sem ugotovila, da se v Merkatorju ne splača mesa kupovat, svežega, je drago. Ima Špar dost cejejeuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:06:03   
*miska.mcc*
glede zamrzovanja.
jaz delam tako:  po porcijah napakiram samo meso za golaz. vse ostalo (zrezke, perutke, bedrca itd. zamrznem posebej po kosu. razporedim po gumijastem pladnju, zamrznem, pol pa vse skupaj zmecem v vrečko. in lahko jemljem ven tri bedrca, samo 1 naprimer za kako obaro, ali pa 8. zrezke isto. njoke, cmoke, žlikrofe made by miš enako.




_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Za tiste, ki opravljate mesečne shoppinge
5.11.2011 13:07:44   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

pa ravno sem ugotovila, da se v Merkatorju ne splača mesa kupovat, svežega, je drago. Ima Špar dost cejejeuser posted image


Merkatorja sploh ne poznam...tam tako redko kupujem...mi je iz poti, pa še antipatičenuser posted image
Moja mami pa se je full navadla na Merkator, sploh ne gre drugamuser posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?