|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
5.1.2012 20:05:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Enako velja tudi za subvencije vrtca. Pozanimajte se v svojem vrtcu, kako bo postopal po 1.1.2012 - ali vam bodo obračunavali po dosedajšnji odločbi o znižanem plačilu in potem naredili poračun ali pa vam bodo za vmesni čas izstavljali polno plačilo ter potem delali poračun. Tretje možnosti ni.


Sigurno bodo obračunavali po dosedanji odločbi o znižanem plačili in potem delali poračun......ker polno plačilo ne morejo zaračunavat, če smo mi pravočasno oddali vloge, državni organ pa ni pripravljen za obravnavo vlog....itak pa do kakih velikih preskokov med plačilnimi razredi in cenami v primerjavi z dosedanjo lestvico ne bo prihajalo, tako da bodo sigurno obračunavali po dosedanji odločbi.......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   [Brisano sporočilo]
5.1.2012 21:58:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
11.1.2012 10:56:47   
Kerensa*
Današnja novost za tiste prejemnice DSP, katerim se je odločba iztekla 31.12.2011.

CSD-ji še vedno nimajo programa za obdelavo vlog in tudi še vedno ne vedo, kdaj ga bodo dobili. Bodo pa vam DSP v znesku po stari, pretekli odločbi, izplačevali ves ta čas, dokler ne dobite nove odločbe, najdlje pa do 30.06.2012. Upam samo, da to ne pomeni, da bodo odločbe šele takrat. user posted image

V primeru pa, da vam po novem ugotovijo, da do DSP niste več upravičene ali pa, da ste upravičene do manjšega zneska, boste morale prejete zneske vrniti oz. vam jih bodo v primeru, da prejemate še kakšen drug prejemek, poračunali sami (npr. pri otroškem dodatku, katerega vam bodo nakazali ustrezno manj ali pa nekaj časa sploh ne).

Za obvezno zdravstveno zavarovanje kot občanke preko ZZZS je rok podaljšan do 31.01.2012, kako bo pa v primeru, če do takrat ne bo odločb, se pa še ne ve. V najslabšem primeru boste nekaj časa, kakor že rečeno, samoplačnice (14€/mesec), nimajo pa še odgovora, ali vam bodo plačane zneske, če se vam DSP naknadno odobri, na ZZZS vrnili.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
11.1.2012 13:06:08   
divna
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

najdlje pa do 30.06.2012. Upam samo, da to ne pomeni, da bodo odločbe šele takrat. user posted image



Na MB CSD so mi rekli, da morajo odločbe v red spraviti do 30.6. user posted image user posted image

Kako pa je z nakazilo OD, bo tudi še vnaprej in potem poračun za nazaj, v kolikor ne bo isti znesek? Ali OD-ja ne bodo nakazovali vnaprej in se bo čakalo na odločbo?

Hvala in lp, mojca

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
11.1.2012 13:16:42   
Kerensa*
Tudi z otroškim dodatkom bo enako.

Če se ti je odločba iztekla 31.12.2011, potem boš, če si seveda novo vlogo oddala pravočasno, torej v decembru 2011, otroški dodatek do izdaje nove odločbe prejemala v višini starega zneska - se pravi toliko, kot do sedaj.

Otroški dodatek se vedno nakazuje za 1 mesec nazaj (januarja 2012 torej za december 2011). Nakazan bo jutri, 12.01.2012 in dobila ga boš toliko, kot prejšnji mesec. In enako vse do 30.06.2012 oz. do takrat, ko boš dobila novo odločbo.

Če ti bodo v novi odločbi ugotovili, da ti po novem pripada nižji znesek otroškega dodatka, ti bodo preveč prejeto razliko (od februarskega nakazila dalje) sami poračunali ob prvem naslednjem nakazilu - ali bo nakazilo manjše ali pa ga, če bi bilo predhodnega izplačila toliko preveč, ne bo.

Če pa bi ti pripadal višji, pa boš razliko dobila ob prvem naslednjem nakazilu. Poleg nove višine zneska.

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
11.1.2012 19:23:25   
divna
Hvala.

Kako pa je z lastnikom d.o.o.-ja, ki je hkrati tudi zaposlen v doo? Vpišem samo dohodke ali kaj upoštevajo? Bilance tako še nimamo, ker je rok do konca marca, meni pa se OD izteče januarja.
Gre za to, da prvič vpisujem doo, ker se je odprl sredi lanskega leta.
Sem sicer v dvomih. Takoj po odprtju doo sem poslala novo vlogo, vendar sem dobila odločbo, v kateri so ugotovili, da se glede višine OD ne spremeni nič in so praktično mojo vlogo zavrgli in še vnaprej velja stara. Po tej logiki sem jih jaz že seznanila z doo-jem, ampak zdaj vpišem podatke za 2010????

Hvala in lp, mojca

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
11.1.2012 19:44:53   
yellowcrystalstar
v tej vlogi ni treba nobenih prihodkov sploh vpisovat. to oni zgleda sami preverijo. daš emšo, naslov in davčno številko. tko, da kar se mene tiče je ta nova vloga ful bolj simpl za vpisovat, kot stara.


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
11.1.2012 19:45:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: divna

Hvala.

Kako pa je z lastnikom d.o.o.-ja, ki je hkrati tudi zaposlen v doo? Vpišem samo dohodke ali kaj upoštevajo? Bilance tako še nimamo, ker je rok do konca marca, meni pa se OD izteče januarja.
Gre za to, da prvič vpisujem doo, ker se je odprl sredi lanskega leta.
Sem sicer v dvomih. Takoj po odprtju doo sem poslala novo vlogo, vendar sem dobila odločbo, v kateri so ugotovili, da se glede višine OD ne spremeni nič in so praktično mojo vlogo zavrgli in še vnaprej velja stara. Po tej logiki sem jih jaz že seznanila z doo-jem, ampak zdaj vpišem podatke za 2010????

Hvala in lp, mojca



Ne vpišuješ nič, ker je vse razvidno iz uradnih evidenc.....in si bo CSD vse potrebne podatke pridobil......

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
12.1.2012 8:27:00   
divna
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: divna

Hvala.

Kako pa je z lastnikom d.o.o.-ja, ki je hkrati tudi zaposlen v doo? Vpišem samo dohodke ali kaj upoštevajo? Bilance tako še nimamo, ker je rok do konca marca, meni pa se OD izteče januarja.
Gre za to, da prvič vpisujem doo, ker se je odprl sredi lanskega leta.
Sem sicer v dvomih. Takoj po odprtju doo sem poslala novo vlogo, vendar sem dobila odločbo, v kateri so ugotovili, da se glede višine OD ne spremeni nič in so praktično mojo vlogo zavrgli in še vnaprej velja stara. Po tej logiki sem jih jaz že seznanila z doo-jem, ampak zdaj vpišem podatke za 2010????

Hvala in lp, mojca



Ne vpišuješ nič, ker je vse razvidno iz uradnih evidenc.....in si bo CSD vse potrebne podatke pridobil......



Hvala.

Ampak ali ni nekje potrebno zapisati kapitalskih deležev v podjetju????

Hvala še enkrat in lp, mojca

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
12.1.2012 9:19:01   
liliana
To je bilo potrebno vpisati v stari vlogi za znižano plačilo vrtca....zdaj pa ne več....

Da pa boš čisto sigurna, ti prilagam del 17. člen Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev....

8. Premoženje, ki se upošteva
17. člen

(1) V premoženje osebe se šteje:
1. nepremično premoženje;
2. osebna in druga vozila;
3. vodna plovila;
4. lastniški deleži gospodarskih družb ali zadrug;
5. vrednostni papirji;
6. denarna sredstva na transakcijskem ali drugem računu, kadar ne predstavljajo dohodka skladno s prvim odstavkom 12. člena tega zakona, ki se po tem zakonu upošteva pri ugotavljanju materialnega položaja, hranilne vloge in druga denarna sredstva po izjavi posameznika;
7. drugo premično premoženje.

(1).....

(2).....


(3) Podatki o lastnikih premoženja iz prvega odstavka tega člena, razen premoženja iz 6. in 7. točke, se pridobivajo iz javnih zbirk podatkov in dokazil, ki jih predloži oseba. Kot vrednost premoženja iz 2., 3., 4. in 5. točke prejšnjega odstavka se upošteva primerljiva tržna vrednost istovrstnega premoženja. Vrednost tega premoženja se ugotavlja na način, kot ga podrobneje predpiše minister, pristojen za socialno varstvo.

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
12.1.2012 9:27:42   
divna
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

To je bilo potrebno vpisati v stari vlogi za znižano plačilo vrtca....zdaj pa ne več....

Da pa boš čisto sigurna, ti prilagam del 17. člen Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev....

8. Premoženje, ki se upošteva
17. člen

(1) V premoženje osebe se šteje:
1. nepremično premoženje;
2. osebna in druga vozila;
3. vodna plovila;
4. lastniški deleži gospodarskih družb ali zadrug;
5. vrednostni papirji;
6. denarna sredstva na transakcijskem ali drugem računu, kadar ne predstavljajo dohodka skladno s prvim odstavkom 12. člena tega zakona, ki se po tem zakonu upošteva pri ugotavljanju materialnega položaja, hranilne vloge in druga denarna sredstva po izjavi posameznika;
7. drugo premično premoženje.

(1).....

(2).....


(3) Podatki o lastnikih premoženja iz prvega odstavka tega člena, razen premoženja iz 6. in 7. točke, se pridobivajo iz javnih zbirk podatkov in dokazil, ki jih predloži oseba. Kot vrednost premoženja iz 2., 3., 4. in 5. točke prejšnjega odstavka se upošteva primerljiva tržna vrednost istovrstnega premoženja. Vrednost tega premoženja se ugotavlja na način, kot ga podrobneje predpiše minister, pristojen za socialno varstvo.




Hvala!!!!!


lp, mojca

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
16.1.2012 13:46:59   
Salja
Mene zanima pa to ,vidim da ene obvaladate user posted image

Osnovno zavarovanje mi je jasno...kako pa je naprimer z dodatnim??

Jaz sem do zdaj ko sem dobila odločbo, odnesla to pokazat na zavarovalnico katero pač imam in so mi za čas prejemanja dsp podaljšali dodatno zavarovanje(oz. nisem prejemla položnic, ko mi poteče pa takoj dobim položnico).Vlogo sem oddala že decembra, ker mi je koenc mesca potekla...Kako je pa zdaj s tem?Morem trenutno te položnice plačevat al kako??user posted image user posted image


_____________________________

Niti slučajno me ne moreš prestrašiti....Imam otroka!

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
23.1.2012 12:34:49   
Kerensa*
MDDSZ in ZZZS sta od 1.1.2012 dalje povezana preko enotne evidence.

Do sedaj je bilo tako, da je nezaposlenim občanom, ki niso bili zavarovani preko koga drugega (starša, partnerja), OZZ (Obvezno Zdravstveno Zavarovanje) plačevala Občina. Od tod izraz "zavarovan kot občan". To OZZ se je urejalo na občinski izpostavi ZZZS (v LJ npr. na Dalmatinovi ulici 1).
PDZZ (Prostovoljno Dodatno Zdravstveno Zavarovanje) so si morali nezaposleni občani plačevati sami (če so ga želeli imeti), MDDSZ pa ga je plačevalo samo prejemnikom DSP (ne glede na višino prejete DSP).

Po novem zakonu pa plačevanje OZZ preide z ZZZS na MDDSZ, slednji pa ga bo plačeval samo prejemnikom DSP (ne več vsem nezaposlenim). ZZZS je veljavnost obstoječih OZZ zaradi nedelovanja programa/sistema podaljšal do 31.1.2012 (o tem, da bi ga še kaj dodatno podaljšal, ni novih informacij oz. jih jaz še nisem zasledila). Po tem datumu, če ne boste prejemnice DSP, ne boste več zavarovane ne obvezno, ne dodatno (PDZZ ostaja samo za prejemnike DSP) in se boste morale ali zavarovati preko koga drugega (starš, partner) ali pa si plačevati same (OZZ je cca. 14€, PDZZ pa od 25€ dalje navzgor).

(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
23.1.2012 14:27:58   
yellowcrystalstar



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Današnja novost za tiste prejemnice DSP, katerim se je odločba iztekla 31.12.2011.

CSD-ji še vedno nimajo programa za obdelavo vlog in tudi še vedno ne vedo, kdaj ga bodo dobili. Bodo pa vam DSP v znesku po stari, pretekli odločbi, izplačevali ves ta čas, dokler ne dobite nove odločbe, najdlje pa do 30.06.2012. Upam samo, da to ne pomeni, da bodo odločbe šele takrat. user posted image

V primeru pa, da vam po novem ugotovijo, da do DSP niste več upravičene ali pa, da ste upravičene do manjšega zneska, boste morale prejete zneske vrniti oz. vam jih bodo v primeru, da prejemate še kakšen drug prejemek, poračunali sami (npr. pri otroškem dodatku, katerega vam bodo nakazali ustrezno manj ali pa nekaj časa sploh ne).

Za obvezno zdravstveno zavarovanje kot občanke preko ZZZS je rok podaljšan do 31.01.2012, kako bo pa v primeru, če do takrat ne bo odločb, se pa še ne ve. V najslabšem primeru boste nekaj časa, kakor že rečeno, samoplačnice (14€/mesec), nimajo pa še odgovora, ali vam bodo plačane zneske, če se vam DSP naknadno odobri, na ZZZS vrnili.


a mogoče veš kje to urejam? na ZZZS?


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
24.1.2012 13:43:48   
yellowcrystalstar
a res noben ne ve kje to zdaj sploh urejat? ker kličem ZZZS že nekaj dni in si samo podajajo telefon, noben mi ne zna pa povedat kaj naj naredim.


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
24.1.2012 13:46:24   
tulpek
Kolikor vem, greš na zzzs in tam nekaj izpolniš oz. oni izpolnijo, mislim da rabiš os. dokument in zdravstveno kartico in potem ti pošljejo na dom položnico. Pred časom sem to urejala in ni bilo problemov. 

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
24.1.2012 13:57:38   
yellowcrystalstar
ok, hvala, bom šla jutri na miklošičevo.


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
24.1.2012 17:29:35   
andea
Če greš urejat obvezno zdravstveno zavarovanje na ZZZS, prej u papirnici kupi obrazec M-1 (obrazec za prijavo v obvezno zdravstveno zavarovanje), ga izpolneš in neseš s seboj skupaj z osebno in zdravsteno. Vsaj pri nas je tako.

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
25.1.2012 11:13:40   
Kerensa*
V Ljubljani je ZZZS na Miklošičevi ulici 24 in obvezno zdravstveno zavarovanje kot samoplačnica urejaš tam. Pisarna za občinske zavarovance je bila prej na Dalmatinovi ulici 1 (g. Grujič), vendar je ni več, saj je ZZZS to zavarovanje prenesel na MDDSZ (in posledično na CSD-je), dotični gospod pa je sedaj zaposlen na CSD LJ - Center.

Novega uradnega dopisa (od ZZZS za MDDSZ oz. CSD) sicer ni, po pogovoru z gospo, ki je predtem to urejela (tel. št. 01/3077-547) pa se predvideva, da bodo občinska zavarovanja podaljšana do izdaje CSD odločb. Vse, ki ste torej tako zavarovane, 1.2. preverite, ali boste še. To lahko storite tudi tako (da ne boste visele na telefonu, kakor jaz), da na GSM št. 031/771-009 pošljete SMS "ZZ in 9-mestna številka z vaše zdravstvene kartice" - brez presledkov. Torej ZZ123456789 (npr.). V nekaj sekundah boste dobile povratni SMS z odgovorom. V kolikor ne boste več zavarovane kot občanke, potem na ZZZS obstaja tudi možnost začasnega zavarovanja (npr. do izdaje DSP odločbe), vendar se o tej možnosti detajlno še nisem pozanimala. Se pa bom še ta teden in vas obvestim tukaj.

Kar se pa CSD-jev tiče... Program so resda dobili, kakor je bilo objavljeno v medijih, ampak to je pa tudi vse. Početi z njim ne morejo takorekoč nič. Kot prvo zato, ker ga konstantno "meče ven", kot drugo pa zato, ker je veliko povezanih uradnih evidenc nepravilno povezanih. Za primer - program enemu možu pripiše tri žene. In potem naj bi ta mož, ki je oddal vlogo za DSP, na CSD nosil bančne izpiske od dveh žensk, za katere še nikoli ni slišal. Sklepam, da ste razumele, kako torej program trenutno "deluje". Socialne delavke niti podatkov ne morejo normalno vnašati v sistem, kajti pridejo lahko samo do vnosa EMŠO (za katero pa veste, da je na vrsti takoj za imenom in priimkom). Skratka - nič.

Podatek iz javnosti, da se odločbe že delajo in da bodo prva nakazila 3.2., ne drži. Odločbe se še vedno ne delajo in nakazila v začetku februarja niti pod razno ne bo. Če bodo program popravili do takrat, potem je možno, da bo 1. nakazilo 21.2., drugače pa niti takrat ne.

Drži pa podatek, da bodo najprej izdajali DSP odločbe, vse ostalo pa kasneje. Otroški dodatek se bo na novo izračunal vsem, ki imajo otroke in so zaprosili za DSP - in se bo potem, če bo sprememba, na novo tudi izplačeval in poračunaval (če bodo izračunali, da ste v vmesnem obdobju dobili več, kakor bi smeli oz. kakor bi vam pripadalo). Odločbe za subvencije najemnin bodo izdane posebej, ne skupaj z DSP odločbo - in tudi ne istočasno, temveč kasneje. IDSP bo na vrsti takoj za DSP, otroški dodatek bo vključen avtomatsko.

V glavnem - skuhajte si kavo in prižgite si en čik, kajti odločb še nekaj časa ne bo. Ne enih, ne drugih. Vmes se pa je*ite. user posted image

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
26.1.2012 17:18:58   
Kerensa*
To, o čemer sem vas jaz včeraj obvestila, izvedela pa sem predvčerajšnjim, je danes v medijih:

http://www.siol.net/novice/slovenija/2012/01/csd_zaradi_tezav_z_informacijskim_sistemom_se_ne_izdajajo_odlocb.aspx

Začetek februarja je pa še vedno čudež. Razen, če bodo končno našli sposobnega informatika.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
3.4.2012 11:20:45   
toblerone
Pozdrav,
veliko vas je že dobilo otroški dodatek po novem zakonu, jaz pa šele v tem mesecu vlagam vlogo. Na vlogi je na str.5 točka IV (podatki o materialnem položaju vlagatelja...) in točka 1., kjer sprašuje za premijo življenjskega zavarovanja, ki naj NE BI BILA RAZVIDNA IZ URADNIH EVIDENC. Ali res ni vidna? To pomeni, da jo lahko zamolčimo ali kako mi predlagate?

Imam pa še drugo vprašanje, in sicer sem do 31.12.2011 bila kot mati samohranilka. Sedaj razmišljamo, da bi se s hčerkama začasno prijavile pri partnerju (očetu otrok). Za otroški dodatek bodo sedaj upoštevali njegov dohodek (sama sem brezposelna in ne prejemam socialne pomoči). Zanima me, ali bodo vzeli dejansko stanje (kakršno je sedaj), glede na to, da do sedaj uradno nismo bili skupaj kot družina, ali bodo kljub temu upoštevali njegov lanski dohodek?
Pa še to, imam na sodišču urejeno preživnino, ali morem tudi to zadevo uredit ali lahko te stvari pustim tako kot so urejene (saj le tako imam neko garancijo za primer najine ločitve)?

Hvala vam za pomoč!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
3.4.2012 11:25:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: toblerone

Imam pa še drugo vprašanje, in sicer sem do 31.12.2011 bila kot mati samohranilka. Sedaj razmišljamo, da bi se s hčerkama začasno prijavile pri partnerju (očetu otrok). Za otroški dodatek bodo sedaj upoštevali njegov dohodek (sama sem brezposelna in ne prejemam socialne pomoči). Zanima me, ali bodo vzeli dejansko stanje (kakršno je sedaj), glede na to, da do sedaj uradno nismo bili skupaj kot družina, ali bodo kljub temu upoštevali njegov lanski dohodek?
Pa še to, imam na sodišču urejeno preživnino, ali morem tudi to zadevo uredit ali lahko te stvari pustim tako kot so urejene (saj le tako imam neko garancijo za primer najine ločitve)?

Hvala vam za pomoč!

Da si samohranilka boš morala dokazati ali s papiri iz sodišča o dodelitvi otrok tebi ali pa gre partner s tabo na CSD in da izjavo. Sama določena preživnina ni dokaz. Če pa se ne javite ali ne dokažeš, pa ti bodo očeta otrok upoštevali kot člana družine.

(odgovor članu toblerone)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
3.4.2012 11:55:45   
toblerone
Lulu hvala, vendar vem kakšna je procedura z dokazovanjem samohranilke in zato me to NE ZANIMA. Imam namreč druga vprašanja!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
3.4.2012 12:15:39   
andea
Upoštevali bojo tudi njegove dohodke in premoženje. Za otroški dodatek ni pomembno skupno prebivališče. Lahko ima oče ali mati drug naslov.
Pri preživnini določeni na sodišču, bi jo bilo treba tudi razveljaviti, vendar pa je tukaj prvi pogoj da imajo vsi družinski člani isto stalno prebivališče. V tvojem primeru sicer ne vem kako bojo naredili, ali ti bojo preživnino nato vseeno šteli, ker tudi valorizacije preživnine bojo prihajale. Ne vem tudi, ali se lahko kaj naslednje leto zatakne tudi pri dohodnini (vzdrževani družinski člani).

(odgovor članu toblerone)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Uveljavljanje pravic iz javnih sredstev -...
4.4.2012 0:11:04   
Anais Nin
Jaz jih imam pa počasi vrh glave. Vlogo sem oddala decembra 2011 in do danes še nisem prejela odločbe. Se pravi 4 mesece!

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?