|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 13:33:57   
Kristyz
Živjo!

Da se še jaz malo javim in ker ste se vse preselile že na to stran.......26.1. je prijokal na svet naš Maks, velik 54cm in težek 3650g.user posted image user posted image Porod je bil sprožen, saj je bila tudi plodovnica že okužena. Sem pa doživela novo izkušnjo, saj so mi ponudili epiduralno in sem jo sprejela (pri prvem je sicer nisem imela). Porod je bil čudovit lahko rečem...svojih popadkov skoraj nisem čutila, umetne sem čutila, vendar to pomeni nekje slabo uro omiljenih bolečin popadkov in sam porod. Vse popolnoma normalno čutiš in brez težav veš kdaj pritisnit. Nisem čutila nobenih posebnih mravljincev in onemelosti nog in podobnega kar sem prebirala po forumih.

Naš novi član je super priden (v primerjavi s prvim), pridno sesa, se redi in tudi neverjetno veliko spi (tudi do 5-6h v kosu ponoči). Krčkov zaenkrat še nimamo, pa tudi s kapljicami še nismo začeli - jutri damo prvič.

Naš prvi otrok ga je neverjetno "dobro" sprejel, sploh prve dni. Pomagal mi je, ga gledal in ogovarjal...sicer je neprestano kričal mami poglej to ali ono....ampak OK malo pozornosti je razumljivo rabil. Potem pa ga je kar naenkrat prijelo pred dvema dnevoma in je nehal jesti. Najprej smo vsi skakali okoli njega in ga prosili, potem smo že začeli s pogojevanjem....pa ni nič pomagalo....Danes ponoči pa je dobil 40C vročine....tako da zgleda je bilo vse skupaj posledica neke pol trebušne viroze....čakamo ali bo dobil drisko ali kaj bo....
Vsaj upamo da je viroza in ne psihični odziv....tega me je res groza da otrok ne je (takoj sem dobila herpese)....

Hvala bogu, da je dojenček tako dobro zaščiten pred boleznijo z materinim mlekom. Sama pa se običajno ne nalezem in tudi zelo pazim, da jem veliko sadja in močno hrano (kile gor ali dol) za to bo že potem čas, ko se bo poletje približevalo.

Lepo se cartajte vse in veliko veselja z malimi nadobudneži vam želim.user posted image
Lep pozdrav vsem!

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 13:34:59   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: cukrček11

Jaz bi ti svetovala, da raje poskusiš, da ostane budna med dojenjem in jo nato položiš v posteljico ko je še budna. Ker otrok namreč naenkrat zaspi pri mamici na toplem in v naslednjem trenutku se zbudi sam v posteljici in se upravičeno razburja. To je samo moje mnenje, pa tudi ae mi zdi da takšnih dojenčkov še ne ,oreš razvaditi, lahko pa jih poskusiš navaditi na neke rutine.


Hranim jo po flaški z mojim mlekom, ker ne more še vlečt in se kljub temu utrudi precej.. Sej, ko ima za podret kupček je na pol budna, potem pa zaspi v naročju.. Pri nas je kritično jo dat v posteljico budno, ker je potem sitna (lih taradi tega kar sem že napisala- zardi nošenja po rokah).. In ja, verjemi, da se da že tako majhnega otroka razvadit!! Nisem ne prva ne zadnja, ki to ve.. Naša že izsiljuje pa je nismo nekaj nosili preveč po rokah.. Imamo čas tudi za crkljanje, tako, da ji tega ne manjka..

(odgovor članu cukrček11)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 14:18:06   
ana.nunez25
tut moj korenjak ze pomojem vcasih ve kdaj more zajokat da pac "doseze svoje".
prej sm vedno govorila da ne bo spal pri nama, bla bla bla...kako nj ga ne nosim mal po rokah, al pa ga dam spat v njegovo posteljo ce na najini zaspi, ko je pa tko sladek. zdj ko pa ocija ni, mi pa prou pase da je zravn mene..tut mami mi prau da mi bo pol "zou", sam jst pravm tko..zdele dokler ga se loh nosm ga bom, ko bo pa mal vecji bomo pa skusal popravt narejeno "skodo" zdele se mi pa res ne zdi se potrebno...pac vsak po svoje...

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 14:24:27   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Men se pa zdi, da novorojenček rabi, da se mal več pocrklja in da je mal več po naročju in s tem ga popolnoma nič ne razvajaš ... pač govorim tudi po pripovedi mojih kolegic ... jaz našo kr uspavam z nošenjem in zibanjem ... drugače pa velikrat tudi naša zaspi ko pije mleko ampak potem ko je čas za podiranje kupčka se zbudi in takrat jo mejhn ponosim in je to to ... zjutraj, ko ima mal krčkov zarad kapljic pa dobi malo čajčka in nato kar sama zaspi user posted image  potem jo pa položim v postelco in pančka in pančka ...


Crkljamo jo čisto zadosti.. Ona si itak vzame čas za podiranje kupčka (15-20min) in jo takrat malo razvajamo pa še ziher enih 10min po tem, ko podre kupčka.. Tako, da ji crkljanja prav nič ne manjka.. Ampak dojenčki radi tudi izsiljujejo- zato pa ne maram toliko teh obiskov, ker bi jo radi vsi nosili po rokah!! Zadnjič je spala in so prišli obiski in da bi oni njo radi prijeli- NO WAY!! Ko spi, pač spi.. Pridite 1x drugič.. Zaradi tega je pa res po 1uri spanja ne bom zbujala.. Rada bi se pač nosila skozi po rokah, ampak to ni prav..


Ja to je pa 1x1, da ko spi pač spi pa obiski gor al pa dol user posted image  jaz je tud nisem zbujala user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 14:25:25   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: cukrček11

Pozdravljene.
Ne vem, če sem lih na pravi temi, pa vendar, naš fantek se je rodil 21.1. težek 3100 in dolg 52. Sam porod je bil zelo hud, tako da ga ne bom niti opisovala. Se bom pa naslednjič, če bo naslednjič še varianta raje odločila za carskega.
Drugače smo pa fajn. lepo se doji in lepo spančka ponoči, sicer spimo vsi 4 skupaj po novemuser posted image , ampak dobro, tako vsaj spimo.
Me pa zanima, če ima katera težave z šivi, meni so namreč popustili, tako mi je rekla patronažna, ko me je pregledala, ampak baje da se pač mora zdaj tako zacelit in bo malo dlje trajalouser posted image . Upam, da bo čimprejuser posted image


Men so tud popustili oz. dva baje in mejhn krvavim ampak baje, da se bo samo dlje časa celilo pa dlje časa bolelo, tko da mislim, da ni treba skrbet zato .. samo večkrat umivej in je to to ...

(odgovor članu cukrček11)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 16:43:55   
cukrček11

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

IZVIRNO SPOROČILO: cukrček11

Pozdravljene.
Ne vem, če sem lih na pravi temi, pa vendar, naš fantek se je rodil 21.1. težek 3100 in dolg 52. Sam porod je bil zelo hud, tako da ga ne bom niti opisovala. Se bom pa naslednjič, če bo naslednjič še varianta raje odločila za carskega.
Drugače smo pa fajn. lepo se doji in lepo spančka ponoči, sicer spimo vsi 4 skupaj po novemuser posted image , ampak dobro, tako vsaj spimo.
Me pa zanima, če ima katera težave z šivi, meni so namreč popustili, tako mi je rekla patronažna, ko me je pregledala, ampak baje da se pač mora zdaj tako zacelit in bo malo dlje trajalouser posted image . Upam, da bo čimprejuser posted image


Men so tud popustili oz. dva baje in mejhn krvavim ampak baje, da se bo samo dlje časa celilo pa dlje časa bolelo, tko da mislim, da ni treba skrbet zato .. samo večkrat umivej in je to to ...


Tudi jaz sem malo krvavela pa zdaj ne več k sreči, si pa splahujem oz. se umivam pri vsakem obisku stranišča. Je pa res da boli me pa ne več, tud srbenje, ki je bilo zaradi celjenja, se jw nehalo, tako da bom mogla počakat na pregled, da mi g pove kako je stanje, ker meni zgleda normalno, mogoče malo širše kot siceruser posted image .

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 16:52:43   
cukrček11

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: cukrček11

Jaz bi ti svetovala, da raje poskusiš, da ostane budna med dojenjem in jo nato položiš v posteljico ko je še budna. Ker otrok namreč naenkrat zaspi pri mamici na toplem in v naslednjem trenutku se zbudi sam v posteljici in se upravičeno razburja. To je samo moje mnenje, pa tudi ae mi zdi da takšnih dojenčkov še ne ,oreš razvaditi, lahko pa jih poskusiš navaditi na neke rutine.


Hranim jo po flaški z mojim mlekom, ker ne more še vlečt in se kljub temu utrudi precej.. Sej, ko ima za podret kupček je na pol budna, potem pa zaspi v naročju.. Pri nas je kritično jo dat v posteljico budno, ker je potem sitna (lih taradi tega kar sem že napisala- zardi nošenja po rokah).. In ja, verjemi, da se da že tako majhnega otroka razvadit!! Nisem ne prva ne zadnja, ki to ve.. Naša že izsiljuje pa je nismo nekaj nosili preveč po rokah.. Imamo čas tudi za crkljanje, tako, da ji tega ne manjka..


Nisem vedela, da jo hraniš po flaški, pardon, sicer pa je vsak otrok po svoje drugačen ampak vsi imajo svoje zahteveuser posted image , zato smo pač mamice da jim olajšamo težavice , ki jih imajouser posted image .
Glede nošenja te pa čisto razumem, pri nas bi tudi včasih kdo ga kar zbudil, samo da bi ga lahko cartal, ampak ni govora, tiste pol urce pa res lahko zdržijo.
Drugače pa čimveč cartat svoje dojenčke, ne mislim ravno razvajat, vsaj prve mesece, se sigurno pozna kasneje, je otrok bolj samozavesten in bolj samostojen, vsaj po mojih izkušnjah.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 17:55:17   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: cukrček11

Nisem vedela, da jo hraniš po flaški, pardon, sicer pa je vsak otrok po svoje drugačen ampak vsi imajo svoje zahteveuser posted image , zato smo pač mamice da jim olajšamo težavice , ki jih imajouser posted image .
Glede nošenja te pa čisto razumem, pri nas bi tudi včasih kdo ga kar zbudil, samo da bi ga lahko cartal, ampak ni govora, tiste pol urce pa res lahko zdržijo.
Drugače pa čimveč cartat svoje dojenčke, ne mislim ravno razvajat, vsaj prve mesece, se sigurno pozna kasneje, je otrok bolj samozavesten in bolj samostojen, vsaj po mojih izkušnjah.


Ja žal je še preveč švohcena za dojenje, tako, da moramo počakat še malo, da si opomore user posted image
Jaz pretiranega nošenja tudi ne odobravam.. Veš kako je to: obiski pridejo, vsi bi radi otročka držali in nosili po rokah in potem obiski grejo, jaz pa ostanem potem z otrokom in se ubadam z njim in se mantram, če noče zaspat, ker bi se rad nosil po rokah..
Cartanja kot sem že rekla, ji ne manjka, ampak, ko je čas za spanje pač je treba spat..

(odgovor članu cukrček11)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 17:59:39   
mefisto
Pozdrav!

Pri nas tako sneži že cel dan, da je groza. Upam da kmalu neha. Sem že prav slabe volje, da ne morem ven z našim falotom.

Mi se pa še kr nismo kopali, mu popek skozi po malem rosi.
Kar se tiče plenic, pa uporabljamo pampers 1 in mullerja in jih bomo še kr lep čas. Naš se je rodil tak drobižek da so mu še te na veliko.

Uspavanje... jaz ga dam v posteljico vedno spečega, tudi pri prvem sem delala tako. Če se zbudi in zajoka ga vzamem ven in ponovno uspavam. Nimam srca, da bi ga pustila jokajočega v posteljici. In pa v knjigi ,,mala knjiga za velike starše,, lepo piše, da kakšne travme lahko doživlja otrok, če ga pustimo samega jokat v posteljici. Ker tak mali dojenček joka iz razloga (strah, tesnoba, potreba po toplini...). Razvada....ma jaz pravim da še prehitro zrastejo in se nehajo cartat in sedaj to rabijo, tako da zdaj to izkoristim. Tudi prvi je spal pri nama, še sedaj včasih pride in tako velikokrat štirje spimo v najini postelji, drugače pa se je čist lepo navadil spat v svoji postelji. Sej ko so dovolj veliki da razumejo se vse uredi.

(odgovor članu cukrček11)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 18:17:30   
kimica86
Mefisto: to je vse odvisno od otroka.. Če ima že tako težek karakter, bo lahko izkoriščal.. Sedaj ga še uspeš kontrolirat z uspavanjem.. Ga daš not v posteljico, vzameš ven če joka itd.. Ko bo večji, boš lahko to počela tudi 2 uri, ker bo njemu ustrezalo, da ga nosiš po rokah- logično, sej tudi meni bi bilo lepše, da me nekdo skozi nosi po rokah in ziba..
Jaz recimo ne odobravam pod nobenim pogojem, da otrok spi z nama v postelji.. Prvo, ker ima svojo posteljico za spat, ki je prav fajn, drugo, nihče od naju dveh ne spi pri miru, še posebno ne dragi, ki se vrti po postelji in maha z rokami, da še jaz kašenkrat mimogrede dobim po glavi.. hehe user posted image

(odgovor članu mefisto)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Januarčki 2012
4.2.2012 22:02:57   
tanika1

IZVIRNO SPOROČILO: trnuljčica


IZVIRNO SPOROČILO: tanika1

trnjulčica poslala sem ti zs

Žal, nisem dobila.



Sem še enkrat poslala, upam da boš zdaj dobila.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 7:45:28   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

In ja, verjemi, da se da že tako majhnega otroka razvadit!! Nisem ne prva ne zadnja, ki to ve.. Naša že izsiljuje pa je nismo nekaj nosili preveč po rokah.. Imamo čas tudi za crkljanje, tako, da ji tega ne manjka..



Oprosti, ampak tudi jaz se ne strinjam s tabo, kar se tega tiče. Otroka v prvih mesecih ne moreš razvadit. Z jokom te ne izsiljuje, ker tega enostavno umsko ni sposobna, ampak ti hoče z jokom nekaj povedat. Jok je njeno edino sredstvo komunikacije. Joka, če lačna, če ji je mraz/vroče, če je pokakana, utrujena, jo boli po trebuščku. In menim, da je je treba na otrokov jok odzvat.

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Jaz recimo ne odobravam pod nobenim pogojem, da otrok spi z nama v postelji.. Prvo, ker ima svojo posteljico za spat, ki je prav fajn, drugo, nihče od naju dveh ne spi pri miru, še posebno ne dragi, ki se vrti po postelji in maha z rokami, da še jaz kašenkrat mimogrede dobim po glavi.. hehe


Počakaj, da boš imela za sabo veliko neprespanih noči in boš hodila po svetu kot zombi. user posted image

Se strinjam s tabo, da je bolje, da otrok spi v svoji posteljici, a sem prepričana, da bo čez čas naredila kakšno izjemo. Ko boš preutrujena ali ko bo otrok bolan.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 8:44:43   
Gio
Pozdravljene!

Naj sporočim, da smo tudi mi 23.1 dobili še eno majhno deklico, težko 3260 in dolgo 49 cm. Prišla je z napovedanim carskim rezom. Imamo se super, doji se na tri ure in spančka, to je pa tudi vse. Tako je pridna, kot da je nimamo. Trenutno še vleče s tatijem v posteljici, da sem jaz lahko s ta starejšo pred živ žavom.

Čestitke čisto vsaki posebej za vaše pikice in pokce. user posted image  


_____________________________

Ela kako dela ura? ''ka-ka-ka-ka''
Kaj pa ti narediš v plenico? ''kak''
Kaj pa pije mama zjutraj? ''kaka''

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 9:26:18   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Ja žal je še preveč švohcena za dojenje, tako, da moramo počakat še malo, da si opomore user posted image



Mislim, da delaš napako, ker je res škoda, da je ne dojiš, če imaš svoje mleko. Ne verjamem, da je tako velika in donošena punca prešvoh za dojenje. user posted image

Že za nedonošenke strokovnjaki pravijo:

Še posebno za nedonošenčke je pomembno, da jih čimprej kot je možno pristavimo k prsim, čeprav se na začetku morda še ne zmorejo dojiti. Hranjenje po steklenički je neprimerno, ker otroka lahko zmede in se kasneje težje nauči dojenja. Dokler dojenje ni možno (ker je otrok še prešibak), je primerneje nedonošenčka hraniti s kapalko, brizgalko, žličko ali s posebnimm pripomočkom. Tudi če se otrok še ne zmore dojiti, je za njegov psihofizični razvoj pomembno, da ga mati čimpogosteje pestuje na goli koži  in ponuja dojke, da se bo počasi naučil sesanja.




(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 9:31:39   
ursah
Zunaj tak sonček, ampak tako mraz, da je kar hudo...in tako še vedno notri user posted image . Eva ima že dva dni ful vnet en uček. Ji ga spiram s kamilicami, fiziološko in mojim mlekom, jutri pa kličem pediatra ali patronažno, če se pridemo pokazat. Sem klicala dežurnega, če je lahko kaj nevarno za vid tole vnetje, pa je rekel "hm, nisem prepričan, ampak mislim da ne. Kličite v ponedeljek svojega pediatra". Ful me je pomiril, res ...user posted image

Drugače pa tudi jaz menim, da tako majhne otročke ne moreš razvadit s crkljanjem, sploh pa prve mesece ne. Se strinjam z lily32, tako majhni še ne morejo razmišljati na način "sedaj bom pa jokal, da dosežem svoje".  Niko smo recimo ful nosili, najbolj zadovoljna je bila v naročju, če ni zaspala sama v posteljici, sva jo vedno uspavala v naročju ali božanjem v posteljici itd. - pa ne morem reči, da je bila zato kaj bolj razvajena...prej zaradi drugih stvari. Tam nekje pri treh mesecih so ji postale bolj zanimive druge stvari in ni več rabila toliko nošenja. Spala je pa vedno v svoji posteljici, tu je tudi meni bolje, da spi posebej, ker drugače se mi2 nič ne naspiva, pri tem sva pa kar vztrajala in bova tudi sedaj.  Razen ko je bila kaj bolna, pa še takrat sem dragega raje poslala v dnevno spat, mi2 sva se pa razkomotili na zakonski postelji, tako smo se vsi relativno naspali. Cklja pa se še sedaj rada, kar nam je super user posted image .

(odgovor članu Gio)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 9:34:04   
ursah
Aja, sem imela pa pri Niki pa tiste prve 2-3 mesece ful nabildane mišice leve roke, ker sem jo ponavadi na levi nosila, in naučila sem se biti ekstra multitasking - z eno roko sem se naučila narediti praktično vse, ker sem v drugi držala Niko user posted image . Aja, pa ruta za nošenje in kengurujček kasneje sta bila zakon user posted image .

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 9:41:23   
Janchek81
Jaz sem pa včeraj pri umivanju opazila, da imam kar spodej eno tako bulco ... zdj ne vem a je to od šivov, ker si prej niti nism upala šlatat tam spodaj ... pa mal krvavim zgleda še vedno iz šiva ... a se kateri kaj istega dogaja? Ne znam si predstavljati kako sem spodaj šivana in ne znam precenit od česa ta 'bulca' ...
HVala za vsako mnenje in nasvet ...

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 9:50:49   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Jaz sem pa včeraj pri umivanju opazila, da imam kar spodej eno tako bulco ... zdj ne vem a je to od šivov, ker si prej niti nism upala šlatat tam spodaj ... pa mal krvavim zgleda še vedno iz šiva ... a se kateri kaj istega dogaja? Ne znam si predstavljati kako sem spodaj šivana in ne znam precenit od česa ta 'bulca' ...
HVala za vsako mnenje in nasvet ...


Verjetno je stena nožnice pri porodu popustila in v vanjo "zdrsne" stena mehurja. Mogoče boš opazila tudi, da se je maternični vrat spustil nižje. Po prvem porodu sem bila tudi sama pošteno prestrašena, a ni nič hudega. Se človek privadi. Potem še malo posajnim, zdaj je mala sitna.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 10:06:39   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: lily32

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Jaz sem pa včeraj pri umivanju opazila, da imam kar spodej eno tako bulco ... zdj ne vem a je to od šivov, ker si prej niti nism upala šlatat tam spodaj ... pa mal krvavim zgleda še vedno iz šiva ... a se kateri kaj istega dogaja? Ne znam si predstavljati kako sem spodaj šivana in ne znam precenit od česa ta 'bulca' ...
HVala za vsako mnenje in nasvet ...


Verjetno je stena nožnice pri porodu popustila in v vanjo "zdrsne" stena mehurja. Mogoče boš opazila tudi, da se je maternični vrat spustil nižje. Po prvem porodu sem bila tudi sama pošteno prestrašena, a ni nič hudega. Se človek privadi. Potem še malo posajnim, zdaj je mala sitna.



Ja sem se vceraj kar malo ustrašila .... pa to potem kasneje izgine? Ali tako ostane? Saj vem, da so čudna vprašanja pa kaj naj, če je to moj prvi 'končni' porod in nisem bila še nikoli spodaj šivana ... tudi krvavim iz ( moje mnenje ) šiva, vendar je krvi samo za odtenek, kot bi na primer s prstom pomočil v kri in dal na vato ... je to veliko ali malo? Mislim, da ni treba peplaha zganjati, kajne?

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 10:35:16   
lily32
Torej pojasnilo:
Pri težkem porodu lahko stena nožnice popusti in vanjo zdrsne stena mehurja, kar zatipaš kot "bulico" ob vstopu v nožnico. To večinoma ne prestavlja večjih težav in operativno tega ne popravljajo, razen pri ženskah, pri katerih pride do hudih težav z uhajanjem urina in z pogostimi infekcijami mehurja. Zato je zelo pomembno, da redno hodiš na vodo (predvsem pred seksom, zaradi vnetij) in zelo pridno delaš kegleve vaje, da se bo situacija vsaj malo popravila, čeprav nožnica ne bo nikoli več, kot je bila. user posted image

Pri težkem porodu lahko pride tudi do zdrsa maternice, kar pomeni, da popustijo vezi, ki držijo maternico v trebušni votlini in ta zdrsne navzdol, kar lahko začutiš tako, da se maternični vrat spusti praktično do vhoda v nožnico. To se da popraviti z rutinsko operacijo, s katero maternico "pripnejo" ponovno v trebušno votlino, a je smiselna šele, ko se ženska odloči, da ne bo imela več otrok, ker nosečnost izniči učinke oparacije.

Sama sem bila po prvem porodu panično prestrašena in sem prebrala vso mogočo literaturo. user posted image Sem se bala, da ne bom mogla več user posted image user posted image , a na srečo ni tako, la navaditi se je treba na novo stanje. user posted image

Glede šivov ne vem, ker nisem bila šivana. Če pa te še kaj zanima, vprašaj.

Sem brala, da se na srečo spet doma crtate za vašo deklico in sem prav vesela. user posted image Držim pesti, da bo še naprej ve OK.

< Sporočilo je popravil lily32 -- 5.2.2012 10:36:53 >

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 10:39:07   
vijolica2
Dobro jutro, kako ste?

evo midva se malo špilava in jaz upam da bo zaspal, da grem lahko malo pospraviti. Danes sva sama naju je dragi zapustil in šel v službo.

Nekaj me zanima. Moj mali ko spi skoz stoka zravenuser posted image , no skoraj večino časa?? Pa si ne znam razložiti zakaj? Pa ko zadrema ga nekaj predrami, oz kot da bi kaj sanjal čudnega in se kar "strese" in z rokicami zamaha. Občasno zaspi nazaj, občasno ga pa to čisto prebudi. Ne vem pa zakaj bi to blo??

Jaz tudi ne vem kako kaj zgleda spodaj. Včeraj sem šla na enourni sprehod-super je blouser posted image . Samo me je potem malo spodaj bolelo. Amapk danes je vse ok.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 10:45:43   
coccinella
IZVIRNO SPOROČILO: lily32

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

In ja, verjemi, da se da že tako majhnega otroka razvadit!! Nisem ne prva ne zadnja, ki to ve.. Naša že izsiljuje pa je nismo nekaj nosili preveč po rokah.. Imamo čas tudi za crkljanje, tako, da ji tega ne manjka..



Oprosti, ampak tudi jaz se ne strinjam s tabo, kar se tega tiče. Otroka v prvih mesecih ne moreš razvadit. Z jokom te ne izsiljuje, ker tega enostavno umsko ni sposobna, ampak ti hoče z jokom nekaj povedat. Jok je njeno edino sredstvo komunikacije. Joka, če lačna, če ji je mraz/vroče, če je pokakana, utrujena, jo boli po trebuščku. In menim, da je je treba na otrokov jok odzvat.



Ja tudi moje mišlenje je tako, saj ti vsak malo večji otrok, ki že zna govoriti oziroma odrasel, lahko enostavno pove, kaj bi rad oziroma kaj ga teži, medtem ko pa mali dojenček tega še ne zna in to izraža z jokom.


IZVIRNO SPOROČILO: lily32

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

Jaz recimo ne odobravam pod nobenim pogojem, da otrok spi z nama v postelji.. Prvo, ker ima svojo posteljico za spat, ki je prav fajn, drugo, nihče od naju dveh ne spi pri miru, še posebno ne dragi, ki se vrti po postelji in maha z rokami, da še jaz kašenkrat mimogrede dobim po glavi.. hehe


Počakaj, da boš imela za sabo veliko neprespanih noči in boš hodila po svetu kot zombi. user posted image

Se strinjam s tabo, da je bolje, da otrok spi v svoji posteljici, a sem prepričana, da bo čez čas naredila kakšno izjemo. Ko boš preutrujena ali ko bo otrok bolan.





Jaz tudi recimo ne podpiram tega, da bi spali v najini postelji. Ampak je Gaja vseeno prespala 3-4 mesece starosti zraven mene, pa potem nisem imela nobenega problema jo prestaviti v njeno posteljico. Sem pa prebrala tudi, da če dojenček takole zraven mamice spi, bolj mirno spi in da je baje tudi manj "smrti v zibki"....no nevem, ampak lahko pa rečem, da je bilo meni bolj enostavno, Gaja je pa tudi bolj mirno spala. user posted image


< Sporočilo je popravil coccinella -- 5.2.2012 10:50:18 >

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 10:51:18   
Mistica
  JANUARČKI 2012 

14.12.2011
Kasija - user posted image , Haja, 3380 g, 51 cm

16.12.2011
Smejka11 - user posted image & user posted image
diana79 -user posted image , Daniel, 3000 g, 51 cm

21.12.2011
n€na - user posted image , Gašper, 2760 g, 52 cm
Mopsy user posted image & user posted image

22.12.2011
Srečica17 -user posted image , Erika, 3300 g, 50 cm

28.12.2011
aishaa84 - user posted image , Taja, 3380 g, 51 cm

29.12.2011
BLOOM 1 - user posted image , Nian, 3000 g, 49 cm

31.12.2011
valentinčica30 -user posted image   , Ajda Živa

01.01.2012
noseča babi - user posted image
Tadea - user posted image ,
Lana, 3650 g, 52 cm

03.01.2012
petrai user posted image , Neža, 3890 g, 52 cm
pinia30 - user posted image , Neža, 3330 g, 52 cm

04.01.2012
**Nelly** user posted image , Megi, 3260 g, 50 cm

05.01.2012
Soncnica28 - user posted image , Ožbej, 3490 g, 52 cm
trnuljčica user posted image , 3040 g, 47,5 cm
tanika1 - user posted image

07.01.2012
Mistica user posted image
louisauser posted image , 3100 g, 52 cm

10.01.2012
sivk1 - user posted image

11.01.2012
kokosh - user posted image
katra55 - user posted image

12.01.2012
mefisto - user posted image , Nejc, 2740 g, 49,5 cm
coccinella - user posted image , Leon Tshenolo, 4430 g, 55 cm
urshek user posted image , Eva, 3320 g, 51 cm

13.01.2012
luši - user posted image
vijolica2 user posted image , Tilen, 3130 g
ana.nunez25user posted image , 3530 g, 50cm

14.01.2012
beti1 user posted image , 3190 g, 50 cm
martythezebra - user posted image , Enej, 2970 g, 50cm

15.01.2012
miami10 user posted image , Maša, 3450 g, 51 cm
mamicaaa -user posted image , Hana, 3700 g, 51 cm
ursah - user posted image

16.01.2012
Binca4 -user posted image , Lovro, 3180 g, 52 cm

17.01.2012
Matkurja - user posted image , 3800 g, 53 cm

18.01.2012
ronja - user posted image , Svit, 4030 g
Girly - user posted image , Rubi, 3570 g, 53 cm

19.01.2012
tamaalaa -user posted image   , Lina, 3540 g, 51 cm

21.01.2012
Janchek81 -user posted image , Maša
cukerček11 - , 3100 g, 52 cm
Gio -user posted image , 3260 g, 49 cm

22.01.2012
Kimica86 -user posted image , Alina, 3320 g, 51 cm
Tix - user posted image , 4200 g, 56 cm
Trobentica_ - user posted image

24.01.2012
bugimajstr user posted image , Petra, 2440 g, 48 cm

26.01.2012
Kristyz - user posted image , Maks, 3650g, 54 cm

28.01.2012
Klavdy4 - user posted image

user posted image = 25
user posted image = 24

user posted image

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Zadnji uriran seznam Januark 2012

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 11:05:33   
Mistica
Jutro!

lily -
ker se je javilo nekaj novih mamic, sem si drznila malce ažurirat seznamčekuser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2
Nekaj me zanima. Moj mali ko spi skoz stoka zravenuser posted image , no skoraj večino časa?? Pa si ne znam razložiti zakaj? Pa ko zadrema ga nekaj predrami, oz kot da bi kaj sanjal čudnega in se kar "strese" in z rokicami zamaha. Občasno zaspi nazaj, občasno ga pa to čisto prebudi. Ne vem pa zakaj bi to blo??


vijolica2- naša to skoz dela. Pa tud med spanjem, ko ima zaprte učke gruli, cvili, mrmra, ... in se preteguje, steguje rokice in nogice, ... Že odkar smo pršle iz P iščem na netu in po knjigah kako pametno razlago, a je ni. Pršla sem do zaklučka, da jo malo matrajo krčki, prebava, ... včasih pa kaj sanja.

Šivi- jaz sem takoj, ko sem prišla iz P preverila stanje "tam dol" in ga skoz "spremljam" user posted image Jap, nikoli več ne bo istouser posted image

Kljub slabemu vremenu si naredite lep dan. Mi imamo sicer sončka, a kaj ko je tako mrzlo!

(odgovor članu vijolica2)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Januarčki 2012
5.2.2012 11:21:51   
vijolica2
IZVIRNO SPOROČILO: Mistica

Jutro!

lily -
ker se je javilo nekaj novih mamic, sem si drznila malce ažurirat seznamčekuser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: vijolica2
Nekaj me zanima. Moj mali ko spi skoz stoka zravenuser posted image , no skoraj večino časa?? Pa si ne znam razložiti zakaj? Pa ko zadrema ga nekaj predrami, oz kot da bi kaj sanjal čudnega in se kar "strese" in z rokicami zamaha. Občasno zaspi nazaj, občasno ga pa to čisto prebudi. Ne vem pa zakaj bi to blo??


[b]vijolica2- naša to skoz dela. Pa tud med spanjem, ko ima zaprte učke gruli, cvili, mrmra, ... in se preteguje, steguje rokice in nogice, ... Že odkar smo pršle iz P iščem na netu in po knjigah kako pametno razlago, a je ni. Pršla sem do zaklučka, da jo malo matrajo krčki, prebava, ... včasih pa kaj sanja.

Šivi- jaz sem takoj, ko sem prišla iz P preverila stanje "tam dol" in ga skoz "spremljam" user posted image Jap, nikoli več ne bo istouser posted image

Kljub slabemu vremenu si naredite lep dan. Mi imamo sicer sončka, a kaj ko je tako mrzlo!



Dej prosim če kje kaj zaslediš, mi javi.


< Sporočilo je popravil vijolica2 -- 5.2.2012 11:22:23 >

(odgovor članu Mistica)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?