|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Goriška 2012
5.11.2012 13:48:14   
lelyka
dan punce..
puffy..šoštarič ne rad dela carske..kr je to za njega profesjonalni neuspeh..in se mu to v statistiki šteje..več ma naravnih porodov bolša je statistika ..to je pa on meni osebno povedal..prvič,ko sem imela carski..je rekel,da je to bil za njega neuspeh..in zato toliko silijo z naravnim porodom..
saj ne rečem..je res lepa izkušnja naravni porod..slišiš otročička ko zajoče pa ga tkoj v naročje dobiš..ker pri carskem tega ni..ampak če ne gre,ne gre..ne te mučijo sedem ur..pol pa rečejo pa naj bo bomo carski delal..no sej pravim mim je šlo..in važno,da se sedaj crtamo in fajn redimo:)..

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Goriška 2012
5.11.2012 16:33:19   
pupika_22
lelyka, to pa je blo res mučno user posted image si res ne predstavljam..
ma kako da so te dali kr na umetne popadke?? meni so tudi sprožli zdej in so mi dali prostaglandin-svečko za mehčanje in odpiranje mv.
pole so se moji popadki začeli in ni blo treba umetnih, hvala bogu.

vreme je pa itak obup... mi nismo še niti ven šli (ima tamala 10 dni). no, jaz grem, sam ona pa ne še. naša patronažna ful komplicira.. je rekla da mogoče v petek ko bo mela 2 tedna. ok, saj zdaj res ni vreme za it ven, sam isto bi blo če bi blo vnej sonce. sej tamala je čez dan ful pridna-sam je in spi, ponoči pa se zbudi in noče več spat..user posted image pestro pestro.. ko zaspi ona, se pa sin zbudi. še dobro da obstaja očetovski dopust user posted image

lelyka, kira patronažna sestra je hodila h vam?


(odgovor članu lelyka)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Goriška 2012
5.11.2012 21:49:02   
bodoba mamica
pupika_22 hvala za odgovor
še to me zanima katera patronažna sestra je fajn za območje nove gorice?

lepo se mejte

(odgovor članu pupika_22)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Goriška 2012
6.11.2012 10:33:54   
lelyka
nene meni niso dali nobenih svečk..nič kr v porodno..in prediranje mehurja..
in pol na izi začela dajati umetne..svojih itak nisem imela..k se je krkočka kar odločila,da grem roditi..
k nam hodi patronazna leja..meni fulll fajn..nam je pa glede sprehodov rekla,da ma ze 8dni in da lahko gre za 15min ven...pol drug dan pa lahko več časa..in smo tko tud nardili..v petek ko bo mela 3tedne jo bo pa skopala..
in ja se strinjam,da dobro,da je očetovski dopust..:)ker pri nas je isto,ko tamala zaspi..se tavelika zbudi in obratno..hvala bogu,da obstajajo vrteci:)..da mam res lahko vsaj dopoldan kaj časa zase..

(odgovor članu bodoba mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Goriška 2012
6.11.2012 11:18:03   
pupika_22
za gorico nevem kira je. h nam hodi iz zdr.doma iz šempetra.

tudi mi mamo leo, ja user posted image že v prvo je bla, res fajn, spije kafe, poklepeta user posted image
meni je pa rekla da usaj 14 dni ne vn..k je tako ureme, čeprou ko posije sončke in je toplo bi kr šla.. sam bomo počakali še teh par dni.
meni so dali svečko, mi je hitro primla.2 uri moraš ležat, pol eno uro ctg in pol čimveč hodit da se ti lotijo popadki.. po klistirju so se mi končali :) prav fenomen, sm pršla pol v porodno brez popadkov. pol ko so mi predrli mehur sm mela enga, pol s5 nič. in ko mi je rekla da bo treba umetne, sm se ustrašla in so se lotili moji kr na minuto, močni ku user posted image in čez 20 minut smo že pestvali user posted image

sam nemorem vrjet da je res tko glede cr.. slabo za statistiko.. obup! ena zraven moje porodne je bla notr od 11.3
do 19h na umetnih popadkih in na koncu so ji nardili cr.. je rekla da je misnla da bo umrla. to je tahujše pomojem..user posted image

(odgovor članu lelyka)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Goriška 2012
6.11.2012 14:43:52   
lelyka
ja leja je fajn ja..drugače je pa mogoče men rekla,da lahko gremo ven,ker takrat je res bilo še toplo..no drugače je pa moj prvi porod tako zgledal kot od tiste zenske..mene mučili na umetnih 7ur in po 7urah se le odločili za carski..drugače pa majo najine punčke najlepsa imena:):)..mi je moj reku a veš da imaste vi tud punčko..in pol mi reče a veš kok ma pa lepo ime in jaz aja kakšno in potem reče tako kot naša:):)...sem se kr smejat začela..kdo bi si mislil:):)

(odgovor članu pupika_22)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Goriška 2012
6.11.2012 16:30:13   
pupika_22
pa smo bli zunaj! je rekla lea da lahko gremo danes ker je lepo vreme :) smo ble lih 10 minutk..

jaa ko sm vidla da si rodila in da si dala tudi ti punčki ime Naja, mi je šlo prou na smeh user posted image za fantka smo meli zbrani 2 imeni in obe imeni so nam "pobrale" dve kolegice, k so rodile pred mano user posted image
no, sej smo vedli da bo punčka, sam k sm pole vidla da ste dali tudi vi enako ime.. prou neverjetno skoraj user posted image
sta bla pa moj in tvoj sošolca u osnovni šoli, ne?user posted image
ja, ime je pa itak najlepše, se razume user posted image
prnas je tatko zbrau, js sm hotla dat Vita al pa Iza.. še dobro da nismo, ker zdej mi niso več tko ušeč.. kaj use nardijo hormoni u nosečnosti user posted image

(odgovor članu lelyka)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Goriška 2012
8.11.2012 8:22:45   
Inda_T
joj punce, ma ne s slabimi izkušnjami o porodu - mene to še čaka in me ratuje kar malo strah ob branju vaših zapisov.
Tisto o slabi statistiki za carske pa verjamem, ker je drugod v bistvu še slabše, saj imajo drugod še precej nižje deleže carskih... grozljivka, da na tak način tekmujejo...

o imenih pa se strinjam, Neja je ful lepo ime (pa brez skrbi, ga ne bom pobrala, ker ga ne bom rabila - imamo fantiča napovedanega), ime zanj pa imava tudi že izbrano, pa se nisva ozirala na to, da je enako ime sinu od mojega šefa (šeprav mimalo teži ampak mojemu je ful lepo in je rekel, da njega ne briga kdo ima tako ime). Kar je konec koncev tudi res, samo da ti ime 'pobere' kolegica s katero se malce več družiš kot s šefom pa ni glih najbolj prijetno...

O patronažnih pa me zanima ali obstaja kje podatke kako imajo teren razdeljen, se pravi katera hodi na kakšno področje?

(odgovor članu pupika_22)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Goriška 2012
8.11.2012 10:52:10   
lelyka
pupika_22..ja naša dva sta bila šošolca v osnovni ja..
no upajmo,da se bosta najini naji kdaj kje srečali..:)
je pa bila res pri meni v igri tudi vita..samo potem sem še dobro,da zvedela,da ima moja sodelovka drugo punčko,ki se kliče vita..prva je pa tko kot moja gaja in sem potem si hitro premislila..in iskala drugo ime..in itak imen miljon pa njemu niso bila moja mu useč,men njegova:):)in potem sem rekla..zdaj pa konc..prva je gaja..g damo proč in damo n in bo naja..in moj rekel...ja lepo ime..in tako bo..in evo je naja..in ji prav pase:):):)..

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Goriška 2012
12.11.2012 13:54:44   
Puffy
O končno upam pisat, mi sploh ni hotelo odpret strani user posted image

Spet smo vse utihnile user posted image Neki me zanima, a tuki v Šempetru še vedno povijajo na široko? Danes smo šli zrihtat vse papirje na CSD, ma je bilo enega skakanja, iz ene sobe v drugo user posted image

Mene zadnje čase skoz neki trebuh boli, pa otrjuje mi non stop...in zaradi tega me ratava že malo strah tistega dneva, ko bo treba it rodit user posted image

(odgovor članu lelyka)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Goriška 2012
13.11.2012 13:01:15   
radirka
Ja ta ringaraja kar precej nagaja:) Ne, v Šempetru ne povijajo več na široko, saj našega niso.. Pamperska+bombažna povijalna plenička in to je to.. Ma ta naš preljubi Goriški CSD.. groza!! Grejo malo v rikverc te ki delajo tam.. jaz sem kar precej razočarana nad njimi se mi zdijo malo nesposobne :D Nam še zdaj niso uspeli poslat odločbe za paket pa ma tamali dobre 3 mesece.. Sram bi jih lahko bilo.. In za otroški tudi niso uspele še zračunat enkrat je program kriv, enkrat nismo še na vrsti,.. Res sramotno no.. Saj za paket bi jim lahko že uspelo če nič druzga neuser posted image
Puffy še malo in bo, saj ne bo tolko hudo dej user posted image user posted image

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Goriška 2012
13.11.2012 17:02:11   
Puffy
Fajn, da ne povijajo več na široko, bo manj dela user posted image Lih včeraj sem speglala vse tetra plenice, danes sem pa kar cunje dala prat, tako da bomo meli eno skrb manj in da si delo malo razporedim, k me še vedno čaka več kot pol sobice za spucat in vso šaro nest ven.

Jaz sem včeraj nesla prošnjo za otroški, k mi zdej preteče...bomo videli koliko časa bomo čakali odločbo. Sej program je zmeri kriv - ne vem kaj so šli na tak čuden sistem, k so potem po celi Sloveniji tako počasni. Mam občutek, da bom prej rodila in potem bom itak dala že novo prošnjo noter user posted image Sej nam je tudi rekla Lučana, da se dobi nekje po treh mesecih šele tisti paket/denar. Pa od občine nakažejo kaj prej ali je spet čakanje?

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Goriška 2012
13.11.2012 18:42:18   
radirka
Od občine dobiš ful hitro, saj njim gre hitreje od rok.. Mah to s programi so blodnje in izgovori, kolegica spada pod ajdovski csd je rodila 14 dni za mano in je dobila že več kot 1 mesec nazaj paket in otroški.. tko dauser posted image Glede povijanja je pa res bolj fajn tako ja :) Lene mame user posted image

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Goriška 2012
14.11.2012 13:45:27   
lelyka
ja mene tudi zanima kdaj bom dobila odločbo o otroškemu..pa tud o znižanju vrteca za prvo..nič še niso poslali..poslali so samo odločbo,da dobimo od občine in odločbo od paketa..sam nakazano ni še nič..:):)mislim,da se bom še fajn načakala:):)..si ne dajo sile..:)..ma ajdovščina ima fajn csd..sem jaz za prvo vse tam zrihtala..in res so bili hitri..tukaj v go..pa čakaš in čakaš in se seveda fajn načakaš..:)upajmo,da bo kdaj bolše:):)

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Goriška 2012
15.11.2012 8:56:21   
Inda_T
Čau,

joj punce, jaz pa nimam še nič papirjev urejenih - govorim o porodniški... Neki mi računovodkinje zavlačujejo... Potem pa pa kar panika grabi, ko berem, da so na goriškem csd punce počasne... Upam, da z vsem ne bo prepozno user posted image

Sem pa v vmesnem času postala občanka ng, sem morala bivališče prijavit, da bom lahko tudi bogo dete prijavila na novem naslovu... Z možem sva bila sicer prijavljena še vsak na svojem prejšnjem naslovu...

Drugače pa počasi rinemo skozi dneve, par dni nazaj sem imela pregled pa je g rekla da se je mali že spustil (kot da ne bi vedela, glede na to kako me boli hrbet in križ in medenica), drugače pa vse ok, naslednji pregled pa konec meseca...

(odgovor članu lelyka)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Goriška 2012
18.11.2012 8:27:37   
Puffy
No, prejšnji teden sem mogla it 3x na CSD, ker ne znajo že takoj povedat kaj vse hočejo met user posted image In pol ji prinesem v petek materinsko (pri taprvi je sploh nisem rabila, zato tudi zdej nisem vedela, da jo rabim pokazat) in mi reče "ja to bi mogla pa sama skopirat"...Joj, sem ji jo kar dala in naj si sama kopira.

Včeraj me je vse tako bolelo in trebuh mi je otrjeval, da me je bilo kar malo grozno user posted image Danes morem speglat cunjice, me čakajo oprane že en teden v košu, ma nimam volje za peglat user posted image Zjutraj sem še kolikor toliko uredu, grem tudi ven na sprehod, ma popoldne sem pa tako zmatrana, da se mi nič ne da in se samo prekladam po stanovanju. Pa učit bi se mogla začet, imam v planu it delat en izpit v začetku decembra, pa ne vem kako se usest za knjige.


(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Goriška 2012
18.11.2012 10:06:12   
Inda_T
Joooj,
peglanje - to se tudi meni ne da, ampak se vse kar nekam kopiči... Moj je ta teden še dve novi uniformi dobil in še toliko ekstra srajc, ki sedaj čakajo... Ampak se mi res ne da... Računam, da bom jutri, ker danes je fraj pa ga moram kam ven zvlečt, čeprav je vreme čisti bljak... user posted image

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Goriška 2012
19.11.2012 22:20:47   
radirka
Tudi sama nisem lih ljubiteljica likanja user posted image Moram rečt da mi je bilo likanje prvič (in najbrž zadnjič) všeč, ko sem pred porodom pripravljala vse za našega malega sončkauser posted image in sem prala in likala tiste male cunjice.. hormoni in čustva user posted image Je pa sreča da so izzumili sušilni stroj, od kar ga imamo likam doooosti manj kot prej :D supercaaa! :D Mi smo s CSD-jem imeli krepko več kot samo 3x opravek in še ni konca ker so nesposobne gospe taaaakoo pooočaaasneee in jih je treebaa spodbujati redno, da bi že enkrat uspele napisati papirje in dobimo domov odločbe.. moj je popenu da bo klical na ministrstvo in tja znorel kaj si to mislijo user posted image Je še bolj zloben kot jaz haha user posted image
Mamice, kako so vaši sončki? In skoraj mamiceuser posted image kako vaši trebuščki, veselo vzhajajo in pridno migajo? user posted image Še malo, še malo… :)

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Goriška 2012
20.11.2012 15:34:38   
Chugga
Evo, jst tudi spadam sem, čeprav ste v glavnem že vse rodile, kot vidim. No, mi maja pričakujemo tretjega.

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Goriška 2012
20.11.2012 20:52:55   
radirka
Chugga čestitke! :)

(odgovor članu Chugga)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Goriška 2012
21.11.2012 12:12:49   
Chugga
Hvala, radirka.

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Goriška 2012
21.11.2012 13:12:00   
Puffy
Jaz pa raje likam in pucam kot pa kuham user posted image Sploh se ne rada zadržujem v kuhinji in skuham res samo kar je treba in nič več.

V prvi nosečnosti ko sem likala cunjice, sem se trudila, da bo ja vse ravno in lepo...zdej sem pa samo na hitro potegnila čez z likalnikom in spravla...zraven pa preklinjala vse tiste mikroskopske nogavice, itd. user posted image

Včeraj sem imela pregled - spet mi je padu hemoglobin, tako da moram pit naprej železo user posted image Za en čas sem ga nehala pit, ker sem bila tako zaprta, da me je že vse bolelo, ma zgleda da se bo treba prisilit ga pit.

(odgovor članu Chugga)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Goriška 2012
21.11.2012 14:02:15   
radirka
Meni je pa kuhanje še kar všeč no.. paše če kdaj ni treba, ma je manjše zlo kot likanje :D Pucam pa sploh rada, sem malo mahnjena na pucanje:)
Za tamalega cunjc pa zdej hvala bogu ne likam več, mi je tud patronažna rekla da ni treba vsega likat.. in jo pridno ubogam user posted image user posted image
Probaj namesto železa pit/jest gozdne sadeže.. Si kupi une zmrznjene, odtajaš in pol spasiraš in precediš in pol piješ tisti sok, vsak dan en kozarček, al pa si daš kar cele v kakšen jogurt. Meni je to ful pomagalo v nosečnosti, sem tudi jaz mela slab hemoglobin.. Ker tisto železo zna res martrat, jst vem da sm bla slaba mi je gor hodilo, zapiralo, želodc me je boleu, slabo mi je delalo..
Zdej pa ma tamali slabo kri in je po tistih kapljicah prou bogi mi bruha, pa zapira ga in sploh martra tko da komi čakam da se lotimo uvajat gosto hrano da dobi tudi on sok iz gozdih sadežev! :)

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Goriška 2012
21.11.2012 14:31:50   
Chugga
Jst zelo rada kuham, likanje pa sovražim. Zdej pa si predstavljaj, da sem cunjice za svoja prva dva fanta morala likat v najhujši vročini- sta se oba rodila poleti user posted image .

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Goriška 2012
21.11.2012 14:50:30   
radirka
Chugga bo pa zdaj v 3.boljše ;) Jst sm tud v vročini likala za nasega, sem vstajala 3 dni ob 6 zjutro da sem do 8ih ko je začelo kuhat že končala.. :)

(odgovor članu Chugga)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?