|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Goriška 2012
4.9.2012 13:31:00   
Puffy
Zdej pa toliko pišete da skoraj ne sledim več user posted image

Jaz sem že v prvo pozabila nest plenice sabo v Šempeter, ker sem v materinski očitno sedela na uhih in brala sem spisek tudi bolj na pol user posted image Drugače pa nisem rabila nič drugega, edino nastavke za dojenje sem si sposodila (letos nesem pa kar svoje). Pa kaj za brat obvezno, takrat sem vse pozabila, sedaj pa imam na Kindlu naloženih knjig verjetno za celo leto naprej user posted image

Danes smo šle s tamalo po očala, je enkrat opazila pediatrinja, da je malo poškilila in nam je dala napotnico, na pregledu je okulistka videla, da ima levo očke res malo slabše, tako da sedaj ima očalca user posted image

(odgovor članu pupika_22)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Goriška 2012
4.9.2012 17:12:20   
ninej
Ciao babnce! Vidm da se je tema super razživela......tud jst vsak dan le bolj razmišljam o porodu in kej je treba nest s sabo.....sm tud bl nevedna kar se tiče teh reči, ker sm prvič user posted image ...lahko da bojo na šoli za starše kej več povedal....drugače kake izkušnje mate ve s porodom,z bolečino itd,..tiste kr ste že rodile sevedauser posted image Upam,da bom naletela na fajn babico, ker je baje od babice dost odvisno kako porodnica dojema porod in vse.....pa partnerji bodo z vami?moj je reku da ja,upam da ga nebo kak slabost primla sred porodauser posted image

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Goriška 2012
4.9.2012 20:13:05   
bodoba mamica
pozdravček

jst morem rečt da mam sori vse pripravljeno in tudi za v porodnišnico je že vse kupljeno, šla sm pa po spisku ,ki je naveden v raznih revijah za nosečnice sej pomoje pow ne bo uporabnega ampak ok me pa samo zanima kako mazili ste uporabljale za bradavice oz. kako je najbulše?

joj ju3 grem prvič v šolo za starše a je še kdo, k hodi zdej septembra?

lep pozdravček

(odgovor članu ninej)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Goriška 2012
4.9.2012 22:52:55   
Inda_T
waw, tudi sama kar ne sledim več...

glede vozičke Jane, imamo tudi košaro, ki se prepogne v lupinico, tako da bomo zadevo skušali kombinirati tudi kot avtosedež... Bova videla, če ne bo šl, bova pa adhoc nabavila še lupinico - sej v Pufeti ima vedno kaj na voljo... :-) In, ja, je super trgovinica, ker greš, pogledaš in vidič če je zadeva res ohranjena... Sama ravno zato npr. ne maram kupovat preko interneta, ker nikoli ne veš kakšno dobiš (kakšna bolha recimo). Tisti voziček ki sva ga kupila, je kot sem rekla, malce obledel, ampak vozi se pa super in tu po našem hribovju in makadamu ga bo manj škoda kot kakšnega novega.... Čeprav je res, da sva imela ogledanega enega tako lepega Mutsya, da me kar srce ko pomislim, kako bi bila fensi z njim se sprehajat po mestu... hahahahaha user posted image

Glede Pikapolonce v Qulandiji, mi je v bistvu ful zoprna trgovina in sem samo enkrat sinku ene sodelavke kupila nek pajacek pa sem si takrat rekla, da tja ne grem več... In v bistvu grem lahko mimo vitrine, brez da bi me prijelo vstopit... Čeprav je možno da se mi bo do decembra ta miselnost spremenila - glede na to da me hormoni kar mečejo.

O G. v Ajdovščini - sej vem, da ima veliko ljudi ne preveč dobro mnenje o njej, ne vem, kolegici je nekaj testov in ocen kar izpustila in posledično je imela ful težaven porod... Je pa verjetno res, da kakšne resnejše komplikacije prej opazi - pač zaradi izkušenj in logično je tudi, da zadevam ki jih oceni kot nepomembne potem ne da pažnje. In ker je precej redkobesedna, pride zlahka do kakšnih trenj - sploh ker si dandanes vse želimo biti obravnavane skoraj kot boginje zato ker smo pač noseče (kot da še nikoli prej ni bila nobena noseča). In potem se mi zdi da je ista fora s porodom... Ne vem, svedno poskušam razumet ljudi ampak mi pa res ni všeč, da mi več informacij o moji nosečnosti pove sestra kot pa zdravnica... Čeprav, se v zadnjem času (sploh na zadnjem pregledu) malce spreminja.. Se mi zdi, da me je res vprašala z zanimanjem, če sem v redu...

Kaj je treba nest v porodnišnico pa nimam pojma user posted image ampak si bom pridno zapisala v materinski šoli user posted image . Midva bova hodila kar skupaj na vsa predavanja, začnemo 6.9. v Ajdovščini, če pride tudi katera od vas, pa se moramo spoznati... user posted image

Pozdravčke do jutri!

(odgovor članu bodoba mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Goriška 2012
6.9.2012 13:49:01   
pupika_22
jsz v šolo za starše nebom hodila, sem že v prvo in zdej smi zdi res brez veze, ker nevem če bi kaj novega zvedla user posted image

pa pri porodu bo moj zraven, obvezno, sama ne zdržim user posted image
moj 1.porod je bil res hiter in če bo sedaj tako, bom zelo vesela user posted image pa tudi šivana nisem bila nič.
še malo in bo vikend..user posted image mi gremo ju3 v toplice do nedelje, na en kratek oddih, potem pa počasi priprave na novega družinskega člana. kako gre hitro ta nosečnost..

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Goriška 2012
7.9.2012 17:46:45   
Puffy
Jaz v Pikapolonici kupujem samo kakšne igrače, obleke grem raje drugam (CA, Kik, HM), pa zadnje čase tudi v SportsDirect, je poceni in lepo user posted image Moja mama ji dostikrat kupuje v S.Oliverju, ma meni se zdi predrago dajat 40€ za en komplet ali pa krilo, ki ga bo nosila parkrat user posted image

Pri porodu bo tudi moj zraven, v prvo je tudi bil in je preživel user posted image Razen popkovnice ni hotel prerezat, ma sej...kaj bi pa imel od tega user posted image A bo kera shranila popkovnično kri? Jaz v prvo je nisem, ma sedaj bi jo pa rada dala v javno banko, pa če pride komu prav, bo super.

(odgovor članu pupika_22)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Goriška 2012
9.9.2012 12:05:35   
Inda_T
Huh, pa da ne bo debata spet zamrla...

Cunjice - tudi meni se zdi kupovanje v s.oliverju za otroka malce predrago... Mislim, da ne zaslužim denarja tako nalahko da bi ga tako razmetavala... Plus, so prijateljice že z vseh strani začele nositi svoje odrabljene cunjice za malega, da se z mojim hecava, da ima mali že sedaj več sunj kot midva... user posted image

Popkovničina kri - sva že razmišljala in že imela letak s ponudbo, pa sva ga izgubila in nehala razmišljat... Nisem pa vedela za javno banko... Kako pa to deluje?

Lepo nedeljo!

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Goriška 2012
10.9.2012 12:20:52   
Puffy
Sej moja že ma več cunj kot jst user posted image Mamo tuki ene par škatel in pri mojemu nonotu v hiši/skladišču user posted image Pa upam, da bomo imeli res punčko, tako da mi bojo cunje en ogromen strošek manj.

Za popkovnično kri pa nimam pojma kaj in kako, zdej par dni nazaj sem videla nek članek in sem pomislila, da bi bilo fajn shranit. Se bom na naslednjem pregledu bolj pozanimala, če se ne motim naročiš tisti paket za shranjevanje preko interneta...več pa ne vem povedat user posted image

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Goriška 2012
18.9.2012 21:01:45   
bodoba mamica
o kako ste kaj dekleta? tale osvežitev ,ki je bila prejšnji tedn kar paše in se drži in zgleda da bo tudi danes ponoči kej dežja.

jst še ju3 in zaključim šolo za starše , pa smo dobili dosti novih informacij in spoznali nove bodoče mamice.

a vi maste kake zadnje info. o tem kaj dajo v bolnici v šempetru za novorojenčka in mamice ta čas k si u bolnici?
kr kar je pravla una k je predavala dobiš skorej use ampak mislim da lih ni tko , boo če mam kaka sveže info. in bi bla tolko prjazna da bi napisala kaj res rabiš nest v porodnišnico bi bla ful hvaležna.

pozdravček


(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Goriška 2012
18.9.2012 21:51:23   
pupika_22
ja, jutra so res super ker je bolj hladno, čez dan pa je še vedno kar vroče!
no, ju3 zgleda da bo res ohladilo. saj bi bil čas, kr to pomeni da se bližamo PDP-ju user posted image

mene tudi zanima kaj dobiš. v prvo ko sem rodila, smo dobile samo vložke. in pri jutranji negi so oni previli otročka, čez dan pa ko smo same previjale, smo mogle met svoje pleničke.

jaz bom nesla: stvari za osebno higieno(milo, ščetka, pasta, krema za telo, labelo, glavnik, lastike, krema za roke, palčke...), prsne blazinice, modrce za dojenje, Lanolin, copate, vložke. Mislim da zame to vse. Za dojenčka pa pleničke. ostalo prinese tatko ko nas pride iskat user posted image user posted image mogoče sem kaj pozabla, ma mislim da je v grobem to use.

LP

(odgovor članu bodoba mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Goriška 2012
21.9.2012 19:00:40   
radirka
Živjo, kako ste? Dojenčki/trebuščki veselo rastejo?user posted image Naše deteceuser posted image pridno spi in veselo uživa dudico, smo dobili koroške kapljice in ko mu jo dam na dudo je najsrečnejši user posted image na tem svetu, seveda dokler ne zmanjka sladkobe v ustihuser posted image
V Šempeterski porodnišnici dobiste spodnje hlačke za enkratno uporabo vsak dan nove in pa haljico za vas, za otroka dobite vse razen pleničke morate prinesti s sabo in baje je fajn če imate tudi kakpne copatke/nogavičke zanj, mi nismo rabli ker je bilo toplo user posted image Dobite pa po porodu kar tetra plenico za vas in ne več vložkov, potem pa imate tetra plenice itak v sobi in jih lahko rabite kolikor želite, meni se bile boljše kot so vir vložki ker bolj zadržijo in so večje tako da ne gre vse povsod mimo, vir vložki mi res niso bili kaj preveč všeč user posted image Sama sem potem doma uporabljala od libresse une temno modre nočne ki so ful debeli in bombažni :) Če imate še kakšno vprašanje pa kar povejte :)
Glede popkovnične krvi, pa če jo želite darovati v javno banko imate tu več informacij: http://www.ztm.si/sl/register_darovalcev_kmc/darovanje_popkovnicne_krvi/
Lepo crtajte male škrate/božajte trebuščke user posted image

(odgovor članu pupika_22)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Goriška 2012
21.9.2012 20:00:59   
Puffy
Jaz tudi v prvo (2009) nisem dobila vložkov, samo tetra plenice...kar pa mi je bilo ful bolj praktično. Pa šlauf bi mi prišel prav v bolnici za sedenje, ker sem pri mizi mogla sedet postrani, k so me šivi tako boleli user posted image Ma kaj k smo se spomnili šele ko sem prišla domov, da bi lahko kupili šlauf.

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Goriška 2012
21.9.2012 20:03:18   
bodoba mamica
o radirka hvala za odgovor, ker res ne vem kaj dobiš tam in kaj nest sabo , noben nč ne pove v šoli rečejo dobite vse ,(kaj to pomeni vse) se sprašuješ ampak še dobro da imamo forume da to izvemo in si izmenjamo informacije.

še eno tako banalno uprašanje če si slučajno opazla a v porodnišnici ta cajt k si bla ti not je bla kaka k je mela svojo pižamo? jst bi jo ful rada mela k mam malo paranoje nosit nekej kar je nosilo 1000 žensk pred mano pa nevem če pustijo. če ne se morem prsihično in fizično prpravit :)

in še kake kremce za ritko otročiča dajo oni al tud to prneseš sabo?

hvala za odgovore


no lepo se mejte

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Goriška 2012
21.9.2012 20:15:39   
radirka
Meni so dali oni bepanthen za tamalega in za moje bradavice, pomoje dajo vsaki user posted image Tako da ne rabiš tud tega ne nosit s sabo.. Pižamo pomoje lahko imaš svojo, ti pa ne priporočam no.. sem tudi sama imela svojo s sabo sam sem toliko krvavela tiste prve dni po porodu ko sem bila tam da sem raje njihove uporabljala, sem se tudi vsaj 2x na dan preoblekla ker sem bila vsa krvava.. meni bi bilo škoda mojo pižamo tako packat user posted image V šoli za starše sva tud midva ugotovila ja da nisva dobila kakšnih prou novih in uporabnih informacij, naslednjič (če bo naslednjič) verjetno ne bova šla :)

(odgovor članu bodoba mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Goriška 2012
21.9.2012 20:27:02   
Puffy
Se mi zdi da imaš lahko svojo pižamo, ma kot je rekla radirka - takrat ful puščaš in dostikrat gre mimo user posted image

Bepantena meni niso dali, sem imela svojega. So mi pa posodili nastavke za dojenje, ker imam eno bradavico udrto in sem imela malo problemov brez, pa še bradavice sem imela tako poškodovane od učenja dojenja, da mi je bilo groza dat tamalo na jošk, k je tako bolelo user posted image Tako da zdej si obvezno nesem nastavke sabo.

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Goriška 2012
21.9.2012 20:32:41   
radirka
Meni pa so ga prinesli ker je meu tamali malo rdečo rito in so mi rekli da naj ga kar mažem z njim.. :) So ga dali tudi moji sosedi v sobi, mogoče je pa to njihova novost ;)
Nastavke pa ti tudi sedaj posodijo če prašaš in isto ti posodijo črpalko za mleko samo moraš vprašat, redko katera sestra sama od sebe ponudi da ti lahko posodijo :) Mi je pa meni bilo bolj všeč imeti to svoje, ne vem.. :)

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Goriška 2012
21.9.2012 20:45:46   
Puffy
Tudi jaz imam raje svoje stvari, ma kaj...takrat nisem vedla, da obstajajo sploh nastavki user posted image

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Goriška 2012
21.9.2012 22:03:36   
radirka
sej verjetno je vsakmu bolj všeč svoje user posted image jaz tud nisem sploh razmišljala o njih, itak mi niti ni prou uspelo pogruntat kako dojit z njimi, so povsod lezli kr je biu mali nedonošenček in ga hrana ni neki zanimala smo mu mogli ful silit, tko da mi zdej kar brez nastavkovuser posted image

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Goriška 2012
21.9.2012 22:09:47   
bodoba mamica
pupe hvala za informacijo ,jah nč ne pižamo bom vseeno dala notr v potovalko in pol bomo vidli kaj bo

ma za bradaviče je bolš met bepanten al lanolin? eni ful hvaljo lanolin. bo bom vidla kaj kupit.
puffy kdaj maš pa ti rok?

pozdravček




(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Goriška 2012
22.9.2012 14:11:17   
Puffy
bodoba mamica, 28. decembra imam rok.

Lanolina ne poznam, jaz sem imela kar bepanten. Sedaj bom mogla kupit novo kremo, tako da tudi mene zanima kera je boljša.

(odgovor članu bodoba mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Goriška 2012
23.9.2012 9:45:24   
Inda_T
Evo, pa da vskočim v debato s čisto drugo temo...

Pred časom smo se pogovarjale o javni banki, pa je tukaj nekaj linkov do koristnih informacij
http://www.ztm.si/sl/register_darovalcev_kmc/darovanje_popkovnicne_krvi/

najbolj zanimiv je tale del: ''Skupina za transplantacijo krvotvornih matičnih celic Univerzitetnega kliničnega centra v Ljubljani ne priporoča shranjevanja lastne popkovnične krvi v privatnih bankah. Z lastnimi krvotvornimi matičnimi celicami iz popkovnične krvi ni mogoče zdraviti dednih bolezni, vprašljivo je tudi zdravljenje rakavih bolezni, kot je levkemija. Verjetnost, da bo oseba potrebovala shranjeno lastno popkovnično kri za zdravljenje s transplantacijo krvotvornih matičnih celic v prvih 20 letih življenja je izredno majhna in znaša od 0,001% do 0,04%. V primeru potrebe po takšnem zdravljenju je zelo verjetno, da bodo na voljo tudi drugi viri ustreznih matičnih celic, boljši od popkovnične krvi.'' - več na tem linku http://www.ztm.si/res/doc/strokovno%20mnenje%20shranjevanja%20PK-4275.pdf

pa še nekaj o javni banki: http://www.ztm.si/res/doc/Slovenska%20javna%20banka%20popkovnicne%20krvi%202010-6451.pdf

Sem kar malo jezna, ker so nam v Šoli za starše na predavanje pripeljali eno iz privat banke, ki je prodajala kako je super in fajn shranjevanje v zasebni banki (za 2000€) hkrati pa ni niti omenila niti številk niti raziskav niti dejanskega stanje na tem področju...

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Goriška 2012
23.9.2012 17:06:46   
radirka
Jaz tudi lanilina ne poznam, mi je pa bepanten super, tako da ga priporočam.
Glede shranjevanja matičnih celic v zasebni banki smo imeli tudi mi debato enkrat na faksu da je to nateg, ker ti ne morejo garantirati da bo banka čez x let za kolikor plačaš hranjenje res še obstajala, vprašanje je če je hranjenje na pravi temperaturi itd. prof.patologije nam je rekel da je po njegovo nateg.. vsak pa po svoje :)

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Goriška 2012
24.9.2012 10:28:46   
Inda_T
evo me s svežo novico, kolegica sporoča/priporoča rabo Lanolina, ker je narejen iz čebeljega voska in 100% naturlih, tako da ne rabiš bradavic žajfat in umivat, preden s spraviš otroka dojit (kar je pri bepantenu nuja). Poleg tega priporoča se neke 'lističe za bradavice' od firme Mam (baje se jih dobi v DM, kjer samo prodajalki rečeš za lističe za bradavice), ki so bojda super proti razpokam... Jaz jih bom nabavila, ker jih je tako hvalila, da moram probat... No, v decembru... user posted image

Glede zasebne banke, pa itak, to je biznis... Jim plačaš, oni pa čez 20 let rečejo ups, mi smo šli v stečaj, kaj se je zgodilo z vašim vzorcem?Malo pse je odtajal in ni več uporaben...
Torej, midva sva se odločila za javno banko...

Lp, I.

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Goriška 2012
24.9.2012 11:45:27   
MEDEJA2
pozdravljene

kot vidim ste tukaj združene user posted image z goriškega. nevem al samo te ki pričakujete že letos al se lahko pridružim tudi jaz ki pričakujem februarja.user posted image

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Goriška 2012
24.9.2012 16:04:44   
radirka
Potem bom pa tudi jaz poskusila nabavit lanolin ker imam občasno še vedno probleme in se mažem z bepanthenom :) Medeja2 seveda da dobrodošla med nami!! :)

(odgovor članu MEDEJA2)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?