|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Krajša porodniška?
24.3.2012 15:51:30   
sandra28
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Temo zasledujem že nekaj časa in sem naravnost osupla, kako nekatere mamice....ne politiki, ne samski moški ali ženske....mamice razmišljate...Trebuncljanje v smislu....že moja mama je dala mene in brata pri 3, 6,...mesecih v varstvo, vrtec....je naravnost grozljivo...Otrok pri 3 mesecih je vendar še čisto nebogljen...pri šestih pa le malo bolje...To, da so skozi to šle družine v preteklosti...vaši očetje in matere...še ne pomeni, da je to vredu, sprejemljivo...normalno! Tudi drugo svetovno vojno so dali skozi, pa redukcije elektrike, pa vozili so se izmenično glede na soda in liha števila na registracijskih....pa to vseeno ni bilo višek uživancije....takrat so prekleto trpeli...vsi preprosto ljudje . in še danes se na te zadeve niti najmanj z veseljem ne spomnejo in nihče danes čez mnoga leta ne vidi v teh ukrepih in dogodkih nič dobrega.
Ko sem začela delati v vrtcu, sem delala z ramo ob rami s starejšo pomočnico, ki je bila v vrtcu še v času, ko so bile jasli od 6. meseca naprej...Po njenih besedah je bila to grozljivka prve vrste....Nabasane igralnice s posteljicami na gatre, otroci velikokrat v takem stanju da ni za govoriti (pobruhani, pokakani, umazani...skratka reveži)...Dva para rok pač nista bila dovolj , da bi celo gručo dojenčkov ustrezno negovala, skrbela zanje in jim nudila vsaj pol tega kar tako majcen otrok potrebuje. Vsaka mamica namreč sama ve koliko dela je z enim ali dvema tako majhnima otročkoma....sedaj si pa predstavljajte celo skupino (12) otrok in dva človeka....Ta pomočnica mi je tudi povedala, da je kar nekajkrat zadnji trenutek otroka rešila, ko se je v spanju pobruhal in bi se ji skoraj zadušil...pa vročinski krči, ko so jih v banjici ohlajale, da so mamice prišle po njih in jih spravile k zdravniku...da ne govorimo o tem, kako so bili toliko stari malčki obsojeni na to, da so več ur čepeli za ograjico svoje posteljice , ker seveda pri tej starosti še niso stabilno sedeli, kaj šele hodili....Škoda razmišljati, ker ti gredi lasje po konci...
Grozljivo je , da nekatere sploh pomislite na to....grozljivo, da se vam zdi to sprejemljivo...oz. vam je pri vsem tem sporen le delovni čas vrtca....že res, da so se s tem že ubadale družine v preteklosti....vendar ali ste mogoče pomislile na to, da če bi bilo to tako luštno in sprejemljivo, nikoli ne bi uvedli sedanje 12 mesečne porodniške.... Škoda, da se na primerih iz preteklosti tako malo naučimo....takratni starši...prevsem mamice, so se krepko borili z to kar imamo danes mi....
Sama sem rasla gor v teh časih...večino zgodnjega otroštva me je spravljala gor babica....mož ni imel te sreče....Ne bom pozabila taščine bridkosti, ko je pravila, da je prišla ponj po službi v vrtec, ko je bil star 8 mesecev...Ves smrkav, objokan in pokakan je tiščal rokice skozi ograjico in čakal kdaj ga bo kdo vzel ven...rekla je, da je zdržala le en mesec....potem je ostala doma...Pred njo je bila zelo prespektivna kariera, pa psihično ni zdržala pritiska, ker je imela ves čas v mislih to, kako njen otrok trpi med njenim delovnim časom ...v službo se je vrnila šele čez več let, med tem časom pa so bili prisiljeni shajati s tastovo plačo, ki si jo je garaško prislužil tako, da je čez teden delal v tujini in se domov vračal le za vikende....
Tole je le ena zgodba od mnogih iz tistih časov....časov, ki se vam zdijo sprejemljivi, kar vredu, otrokom in družinam prijazni...
Če se bo vlada tega resnično lotila na tak način je to največji kriminal....in če se vam bo to zdelo sprejemljivo in se boste s tem kar lepo strinjali...je zame ena velika žalost....


No  to  si  pa  napisala  enostavno  fantastično......včeraj  sem  se  pogovarjala  z  mojo  taščo  in  ji  kazala  določene  komentarje  nekaterih  mamic  ki  se  jim  zdi  to  sprejemljivo  jaz  sem  čisto  proti  temu !!!!!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Krajša porodniška?
25.3.2012 21:37:20   
pike
Jaz imam svojega otroka nadvse rada in sem zgrožena ob sami misli, da bi morala svojega dojenčka prepustiti v varstvu
Sploh ne morem doumeti in razumeti, da nekdo razume potezo vlade glede porodniške. Še najmanj pa kakšna mamica.
Res sem hvaležna za vsako minuto, ki jo preživim z otrokom in se po svojih najboljših močeh trudim, da
lahko skupaj ob službi živimo kot družina. Še najbolj pa vesela, da se s takimi vprašanji v času svoje porodniške s tem
nisem rabila obremenjevati. Bom pa verjetno dvakrat premislila, če bom še kakšnega otroka imela zaradi vsega kar se trenutno dogaja
v naši zakonodaji, ker če otroka itak nič ne vidiš in niti časa zanj ni, je bolje, da ga nimaš :( to je samo moje mnenje.

(odgovor članu 2crtici)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Krajša porodniška?
25.3.2012 21:57:57   
constanca

Pelin, podpis se od mene, ce dovolis.

Tudi meni je bilo kar slabo, ko sem brala vecino prejsnih komentarjev.

Zato vam povem, da tam kjer je porodniska tri mesece iz se dela do poroda, ce se te slucajno zdravnik ne usmili in te da na bolnisko, je tako, da mamice pustijo sluzbe in ostanejo za nekaj let doma. Odpovejo se svojim dohodkom in so v celoti odvisne od moza. Prav tako ni kaj sanjati o karieri in o vseh dopustih in se o cem, kar nudi dvojni dohodek v druzini. Prav tako gledajo, da z otroki prezivijo veliko casa in ne da jih prepuscajo v varstvo in vzgojo vrtcu.
Veliko je mamic v Sloveniji, ki ze zdaj preziviijo z minimumom. Njim se verjetno ne bi bilo tezko odreci slabi sluzbi in ostati doma za dobro svojih otrok. Je pa tudi veliko tistih, ki zelijo poleg otroka se kariero in vse. Ne pravim, da je s tem kaj narobe, ampak "servis" ugodnega varstva, babi servisov itd. je v slovenjiji kljub vsemu dober in verjamem, da se bi bilo tezko temu odpovedat. Zato, tisti, ki vas ta sprememba ne bi motila, dobro premislite kako bi to vplivalo na zivljenje vasih otrok. In vas samih.

(odgovor članu pike)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Krajša porodniška?
25.3.2012 22:04:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: constanca


Pelin, podpis se od mene, ce dovolis.

Tudi meni je bilo kar slabo, ko sem brala vecino prejsnih komentarjev.

Zato vam povem, da tam kjer je porodniska tri mesece iz se dela do poroda, ce se te slucajno zdravnik ne usmili in te da na bolnisko, je tako, da mamice pustijo sluzbe in ostanejo za nekaj let doma. Odpovejo se svojim dohodkom in so v celoti odvisne od moza. Prav tako ni kaj sanjati o karieri in o vseh dopustih in se o cem, kar nudi dvojni dohodek v druzini. Prav tako gledajo, da z otroki prezivijo veliko casa in ne da jih prepuscajo v varstvo in vzgojo vrtcu.
Veliko je mamic v Sloveniji, ki ze zdaj preziviijo z minimumom. Njim se verjetno ne bi bilo tezko odreci slabi sluzbi in ostati doma za dobro svojih otrok. Je pa tudi veliko tistih, ki zelijo poleg otroka se kariero in vse. Ne pravim, da je s tem kaj narobe, ampak "servis" ugodnega varstva, babi servisov itd. je v slovenjiji kljub vsemu dober in verjamem, da se bi bilo tezko temu odpovedat. Zato, tisti, ki vas ta sprememba ne bi motila, dobro premislite kako bi to vplivalo na zivljenje vasih otrok. In vas samih.



Tudi pri nas naj bi se delalo do poroda.....nosečnost pač ni bolezen, da bi zdaj vsaka nosečnica morala takoj, ko ji Clearblue pokaže, da je 1-2 tedna noseča iti v bolniško.......

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Krajša porodniška?
25.3.2012 22:06:52   
constanca
a se ne zacne v slo porodniska ca. en mesec pred porodom?

Zdaj mislim. Ne vem kako planirajo za naprej.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Krajša porodniška?
25.3.2012 22:11:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: constanca

a se ne zacne v slo porodniska ca. en mesec pred porodom?

Zdaj mislim. Ne vem kako planirajo za naprej.



Začne se.....bolniška pa v povprečju 7 mesecev pred porodom......

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Krajša porodniška?
25.3.2012 22:15:09   
constanca


ja to tudi vem.

Pri nas se dela do poroda. Dobesedno. Danes se delas, jutri si v porodnisnici.

Zato jih veliko ze prej sluzbe pusti. Ce ostanejo v sluzbi, potem sledi 12 do 14 tednov materinskega dopusta (odvisno od dobrote delodajalca), potem pa nazaj. Dojenje med sluzbo dovoljeno, kar pride v postev samo, ce imas otroka v vrtcu v firmi, ce pac obstaja. Samohranilkam res ni lahko.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Krajša porodniška?
25.3.2012 22:28:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: constanca



ja to tudi vem.

Pri nas se dela do poroda. Dobesedno. Danes se delas, jutri si v porodnisnici.

Zato jih veliko ze prej sluzbe pusti. Ce ostanejo v sluzbi, potem sledi 12 do 14 tednov materinskega dopusta (odvisno od dobrote delodajalca), potem pa nazaj. Dojenje med sluzbo dovoljeno, kar pride v postev samo, ce imas otroka v vrtcu v firmi, ce pac obstaja. Samohranilkam res ni lahko.



No, vsaj še en drugi pogled, ki pokaže, kako je Slovenija v bistvu zelo prijazna država do mamic....

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Krajša porodniška?
25.3.2012 23:11:00   
sandra28
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: constanca

a se ne zacne v slo porodniska ca. en mesec pred porodom?

Zdaj mislim. Ne vem kako planirajo za naprej.



kot  vem  jaz...porodniška  se  začne  28  dni  pred  predvidenim  datumom...za  prvega  otroka  je  bilo  tako in  zdaj  tudi ......kje  ste  dobili  podatek  pri  7m  nevem  razen,  če  grejo  nosečke  jokat  svojemu  ginekologu??

Začne se.....bolniška pa v povprečju 7 mesecev pred porodom......


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Krajša porodniška?
25.3.2012 23:15:24   
sandra28
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: constanca



ja to tudi vem.

Pri nas se dela do poroda. Dobesedno. Danes se delas, jutri si v porodnisnici.

Zato jih veliko ze prej sluzbe pusti. Ce ostanejo v sluzbi, potem sledi 12 do 14 tednov materinskega dopusta (odvisno od dobrote delodajalca), potem pa nazaj. Dojenje med sluzbo dovoljeno, kar pride v postev samo, ce imas otroka v vrtcu v firmi, ce pac obstaja. Samohranilkam res ni lahko.



No, vsaj še en drugi pogled, ki pokaže, kako je Slovenija v bistvu zelo prijazna država do mamic....



zato  so  se  borile  naše  none  in  mame ... ker  so  vedle,  da  ni  lahko ....naj  se  1x  spomnejo  evropske  države  kaj  kopirat  dobrega  od  naše  PRIJAZNE  SLOVENIJE ...ne  pa  naša  deželica  zmeraj  menjat  nekaj  dobrega  za  drek!!user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 8:27:48   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sandra28

kot  vem  jaz...porodniška  se  začne  28  dni  pred  predvidenim  datumom...za  prvega  otroka  je  bilo  tako in  zdaj  tudi ......kje  ste  dobili  podatek  pri  7m  nevem  razen,  če  grejo  nosečke  jokat  svojemu  ginekologu??



Ni treba jokati.....meni je ginekologinja v 4 mesecu nosečnosti velikodušno predlagala "No, zdaj bova pa šle na bolniško".....pred tem pa seveda kako je vse fajn, kako ni nobenih problemov.....in ko sem jo jaz vprašala, če je vseeno kaj narobe, da moram iti na bolniško, mi je delaja "Saj vse gredo.....preventivno".....no, jaz sem ji potem rekla, da bom šla na bolniško, ko bo kaj narobe, da zdrava doma ne bom v štiri stene strmela......in sem delala do nastopa porodniške......

(odgovor članu sandra28)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 8:36:32   
Leela
pelin podpis.

Meni osebno se otročki pri enem letu !!! v vrtcu smilijo. 
Prvega otroka  je čuvala tašča do 2.leta, drugega sem morala dati v vrtec pri 1,5letu in se mi je smilil medtem ko prvi nič. Otroček pri enem letu še ne zna povedati kaj je narobe, ne zna komunicirati, niti ne ve kaj rabi, ve samo da ni fajn. Medtem, ko je pri 2. letih to drugače, ker tudi če ne govorijo "znajo" pokazati da nekaj ni ok. Pred prvim letom pa si sploh ne predstavljam otroka v vrtcu, bi morala pustiti službo (ampak finančno to ne znese dobro).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 11:26:39   
khurde
podpis pod pelin user posted image

mislim, meni RES ni jasno, da ste MAME pripravljene takoj začeti varčevati na račun otrok user posted image a to zato, ker ste svoje oddelale in vas to ne bo bremenilo a zato, ker smo očitno tak narod, da raje gledamo in se tolazimo, kje je slabše kot da bi gledali in razmišljali, kje je bolje user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 13:28:41   
Nina00
Pelin podpis!

Točno takšne misli so mene spreletavale. Pa še, kot je že ena napisala, veliko žensk, v državah, kjer imajo le 3 mesece porodniške, nato raje ostane doma. In iskreno, če bi bilo tako pri nas, bi tudi jaz, ker nebogljenega dojenčka enostavno ne bi mogla za 9 ur prepustit tuji osebi.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 13:37:49   
petea
me je v soboto v oddaji 'Moja Slovenija' presenetil podatek o povprečni starosti Slovencev (žal ne vem, ali samo moških ali celotne populacije), ki znaša 41 let 8 mesecev.

A se sploh zavedate, da se kot narod staramo in da je vedno manj mladih in vedno več starostnikov?

In sedaj bi radi varčevali na mladih in dobrih ukrepih družine, da se bo nekaj prepotentnih starcev še dalje lahko kopalo v nezasluženih ugodnostih, ki jih 'morajo imeti' razni javni funkcionarji in njim podobni 'delavci'.

Me resno zanima, ali se bomo starši le zbudili in sprožili kakšno resno akcijo proti napovedanim spremembam oz. ali se bo razvil kakšen resen boj za obstoj doseženih ugodnosti. Ker trenutno imam občutek, da se je večina že kar bolj alim manj pasivno sprijaznila z napovedanimi spremembami.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 13:41:18   
sandra28
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: sandra28

kot  vem  jaz...porodniška  se  začne  28  dni  pred  predvidenim  datumom...za  prvega  otroka  je  bilo  tako in  zdaj  tudi ......kje  ste  dobili  podatek  pri  7m  nevem  razen,  če  grejo  nosečke  jokat  svojemu  ginekologu??



Ni treba jokati.....meni je ginekologinja v 4 mesecu nosečnosti velikodušno predlagala "No, zdaj bova pa šle na bolniško".....pred tem pa seveda kako je vse fajn, kako ni nobenih problemov.....in ko sem jo jaz vprašala, če je vseeno kaj narobe, da moram iti na bolniško, mi je delaja "Saj vse gredo.....preventivno".....no, jaz sem ji potem rekla, da bom šla na bolniško, ko bo kaj narobe, da zdrava doma ne bom v štiri stene strmela......in sem delala do nastopa porodniške......


To  pa  je  spet  odvisno  od  ginekologa...če  on  tako  predlaga  ni  rečeno,  da  gredo  nosečke  na  bolniško...tako  da  ni  treba  metat  vse  v  isti  koš  kot  si  ti  odklonila  verjemi,  da  nisi  bila  edina .Nekateri  ko  se  gre  za  rizično  nosečnost  pa puščajo  nosečke  v  službi  za  polovični  delovni  urnik

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 13:51:02   
sandra28
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

podpis pod pelin user posted image

mislim, meni RES ni jasno, da ste MAME pripravljene takoj začeti varčevati na račun otrok user posted image a to zato, ker ste svoje oddelale in vas to ne bo bremenilo a zato, ker smo očitno tak narod, da raje gledamo in se tolazimo, kje je slabše kot da bi gledali in razmišljali, kje je bolje user posted image



Se  strinjam .....ampak  naš  narod  je  preveč  strahopeten  zato  sam  gleda ...če  bi  oragnizirali  kakšen  upor  bi  bili  tam  mogoče  trije user posted image

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 15:37:49   
ronja
podpis pod 2 črtici, kalba in pelin. Ja, seveda nam je tu lepo, obstajajo države, kjer se mora mama prodajat zato,d a otroke samo preživi, kaj šele šola! Ampak tja si ja ne želimo?user posted image Včasih so tudi otroci umirali zaradi ošpic in oslovksega kašlja, ampak to še ne pomeni, da sem za to, da ukinejo cepljenje!
In se strinjam: s takimi ukrepi ne prisiliš večine it na delo prej, ampak prisiliš večino, da ostane doma. Ker ob polnem plačilu vrtca za 2 otroka se ti bo to tudi finančno bolj izplačalo. In potem je država krasno naredila: šolala je ogromno žensk do diplome, zato, da bomo doma - bravo, to bo res dvignilo BDP! Rada imam svoje delo, ampak če bi to pomenilo, da moram da 3 ali 6 mesečnika v jasli pa ni računice! Imam otroke še rajši. Pa ima lubi povprečno plačo (mislim, da čisto povprečje ali pa celo malo manj, zdaj bo vsekakor malo pod). Ampak tega, kar je pelin lepo opisala, tudi jaz ne bi zdržala.

In ne, meni ni sprejemljivo! Ogromno je stvari, ki se jih da spremenit, šparat pri otrocih se mi zdi pa podlo, sploh od vlade, ki se proglaša za naklonjeno družini in tradicionalnim vrednotam blablabla...

Bom pa verjetno dvakrat premislila, če bom še kakšnega otroka imela zaradi vsega kar se trenutno dogaja
v naši zakonodaji, ker če otroka itak nič ne vidiš in niti časa zanj ni, je bolje, da ga nimaš :(

Res je. In če vlada vnaša strah med ljudi, ker lahko karkoli sprejme, bo večina tako reagirala in nataliteta bo seveda padla.

No, zdaj bova pa šle na bolniško

Lilijana, svašta. Sem mela 2 g. in obe sta rekli, da ne dajeta nosečnic kar tako na bolniško (pa nisem hotela it na bolniško, jaz sem šla vedno iz dela v bolnico, dobesedno, kjer so me po nekaj dneh sicer spustili domov, delat pa ne, želela sem vedno delat do konca in dokler nisem šla v bolnico, sem bruhala na službenem wcju..Verjamem pa, da če ne bi bila na bolniški, teh 2 otrok, pri katerih sem bila na bolniški, ne bi imela).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 15:52:18   
constanca

Debata gre ze v boljso smer.

Povdariti je treba, da pravice zensk in pravice do lazjega materinstva - posledicno lazjega otrostva niso samoumevne.
Glejmo, da jih ne izgubimo, ker nazaj bodo tezko prisle.

Na otrocih se ne spara. Je se veliko drugih variant, kjer Slovenija lahko masivno prispara ali zasluzi.

Raje se borite za vec sluzb s krajsmimi delavniki, da boste lahko se vec casa s svojimi otroki. Da njim ne bo treba cele dneve bit v varstvu.
Njih je treba dobro vzgojit, njim je treba dat pozornosti, ki jo rabijo. Oni so vse kar imamo.



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 16:44:59   
khurde
mene pa nekaj zanima... a ve, ki zagovarjate nizanje nadomestila in posledično verjetno tudi krajšanje porodniške, a ve DEJANSKO verjamete, da se bo s tem kaj spremenilo... recimo, da bodo zenske lazje obdrzale sluzbe ali nasle novo zaradi tega... da bo zenska s tem imela garancijo, da ko se vrne s porodniške, jo sluzba čaka, da ne bo odpovedovanja in nepodaljševanja pogodb na račun materinstva... meni se to ne zdi samoumevna posledica morebitnih ukrepov

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 17:03:18   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

mene pa nekaj zanima... a ve, ki zagovarjate nizanje nadomestila in posledično verjetno tudi krajšanje porodniške, a ve DEJANSKO verjamete, da se bo s tem kaj spremenilo... recimo, da bodo zenske lazje obdrzale sluzbe ali nasle novo zaradi tega... da bo zenska s tem imela garancijo, da ko se vrne s porodniške, jo sluzba čaka, da ne bo odpovedovanja in nepodaljševanja pogodb na račun materinstva... meni se to ne zdi samoumevna posledica morebitnih ukrepov


V bistvu bolj kot razmišljam ne verjamem, da nam bo zaradi tega kaj boljše. Eno stran nazaj sem pisala, da sem za znižanje nadomestila ne pa za skrajšanje...po drugi strani pa je res, zakaj bi se odpovedale pravicam, ki so si jih naše predhodnice izborile, še posebej, ker je več kot dovolj zalog drugje... ne vem no, zdej je že kr par predlogov, ki precej grenijo finančno plat starševstva, vseh menda res ne bodo sprejeli, kakšnega pa gotovo.

bolniška in ginekolog - no moja ne da bolniške tut če ti pol glave stran visi, oz. ven visi user posted image , prav resno pretirava s tem drilom. na mojo srečo imam nezakomplicirane nosečnisti ampak ona strogo zagovarja, da kar ni ok naj gre kar naprej user posted image . Kolikor opazujem okolico niti niso ginekologi tako radodarni, ampak hodijo nosečke jamrat svojim zdravnikom in te jim potem v nedogled podaljšujejo bolniške... pa s kakšnimi butastimi izgovoriuser posted image . Včasih me to ni motilo in še zdej me prav malo briga katera izkorišča bolniško, edino ne da se mi jih več poslušat, zdej sm kr malo alergična če mi začne katera jamrat ker vidim kako je ko že imaš otroka in nimaš časa cel čas gledat kje te bo kej špiklno.

< Sporočilo je popravil nusi -- 26.3.2012 17:10:47 >

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 17:11:14   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

mene pa nekaj zanima... a ve, ki zagovarjate nizanje nadomestila in posledično verjetno tudi krajšanje porodniške, a ve DEJANSKO verjamete, da se bo s tem kaj spremenilo... recimo, da bodo zenske lazje obdrzale sluzbe ali nasle novo zaradi tega... da bo zenska s tem imela garancijo, da ko se vrne s porodniške, jo sluzba čaka, da ne bo odpovedovanja in nepodaljševanja pogodb na račun materinstva... meni se to ne zdi samoumevna posledica morebitnih ukrepov


Povsem na kratko receno... ( nisem tudi vsega brala), zdi se mi, da so ti ukrepi usmerjeni v tradicionaliziranje druzbe - zenske prisiliti, da prostovoljno ostanejo doma, da prostovoljno postanejo ekonomsko odvisne od moskih pripadnikov druzine ter jim s tem (po njihovi lastni volji) onemogociti neke druge moznosti izbire, kot posledico ekonomske odvisnosti.
Ni samo en ukrep s taksnimi tendencami, je kar skupek. Tudi zadnji referendum kjer se je vztrajalo, da otrok ima pravico do matere in oceta ter nesprejemanje netradicionalnih oblik druzin samo po sebi vodi v naslednji logicni korak - prepoved locitve, da bi v skrbi za otroka le-temu zagotovili njegove pravice, da ima oceta in mamo - kreganja ne bo, ker ekonomsko odvisna zenska nima kaj prevec izbire.... Bo pac tiho in bo ubogala....



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 17:35:40   
khurde

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: khurde

mene pa nekaj zanima... a ve, ki zagovarjate nizanje nadomestila in posledično verjetno tudi krajšanje porodniške, a ve DEJANSKO verjamete, da se bo s tem kaj spremenilo... recimo, da bodo zenske lazje obdrzale sluzbe ali nasle novo zaradi tega... da bo zenska s tem imela garancijo, da ko se vrne s porodniške, jo sluzba čaka, da ne bo odpovedovanja in nepodaljševanja pogodb na račun materinstva... meni se to ne zdi samoumevna posledica morebitnih ukrepov


Povsem na kratko receno... ( nisem tudi vsega brala), zdi se mi, da so ti ukrepi usmerjeni v tradicionaliziranje druzbe - zenske prisiliti, da prostovoljno ostanejo doma, da prostovoljno postanejo ekonomsko odvisne od moskih pripadnikov druzine ter jim s tem (po njihovi lastni volji) onemogociti neke druge moznosti izbire, kot posledico ekonomske odvisnosti.
Ni samo en ukrep s taksnimi tendencami, je kar skupek. Tudi zadnji referendum kjer se je vztrajalo, da otrok ima pravico do matere in oceta ter nesprejemanje netradicionalnih oblik druzin samo po sebi vodi v naslednji logicni korak - prepoved locitve, da bi v skrbi za otroka le-temu zagotovili njegove pravice, da ima oceta in mamo - kreganja ne bo, ker ekonomsko odvisna zenska nima kaj prevec izbire.... Bo pac tiho in bo ubogala....




točno to, se povsem strinjam jaz ne vidim nič pozitivnega za zenske in polozaj zensk v druzbi zaradi teh ukrepov. in bi res rada, da mi ena magari nariše in podnapise zraven da, zakaj bi to bilo potrebno, nujno in dobro za nas, zenske.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 18:03:45   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: khurde
točno to, se povsem strinjam jaz ne vidim nič pozitivnega za zenske in polozaj zensk v druzbi zaradi teh ukrepov. in bi res rada, da mi ena magari nariše in podnapise zraven da, zakaj bi to bilo potrebno, nujno in dobro za nas, zenske.


- zjutraj ne boš imela problemov, kaj obleči za v službo, ali imaš v redu frizuro, ne boš se več rabila sekirati, kako slab dan bo imel tvoj šef
- ne boš rabila v nenehni naglici razvoziti otrok pred svojo službo po vrtcih in šolah, saj boš vedela, da boš imela potem dovolj časa in mira za vse svoje opravke, obveznosti in naloge, lahko boš šla na klepet s svojimi kolegicami, ki bodo tudi uživale doma
- lepo spočita boš lahko popoldne v miru poskrbela za svojo družino, jih nahranila, animirala in uživala v njihovi družbi
- zvečer boš imela dovolj energije in časa za svojega dragega, ki bo zaradi tvoje sproščene in prijetne družbe zadovoljno preživel večer in občudoval stvari, ki si jih nabavila preko dneva ter bo z veseljem pričakal naslednji dan, ko ga boš spet razveselila z nakupi iz njegovih prihodkov


in potem se boš zbudila, ugotovila, da tečna mularija spet zahteva za jest čisto nekaj drugega od ponudbe v hladilniku, da boš smrkavce morala cel dan prenašati doma, ker si vrtca seveda ne morete privoščiti, z razmrščeno frizuro boš zatežila možu ob prihodu domov, da zakaj zamuja iz službe, kjer ga tako ali tako samo izkoriščajo, plačajo pa ne ...

si hotela nekaj takšnega?

;)

< Sporočilo je popravil petea -- 26.3.2012 18:04:12 >

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Krajša porodniška?
26.3.2012 18:05:40   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: khurde
točno to, se povsem strinjam jaz ne vidim nič pozitivnega za zenske in polozaj zensk v druzbi zaradi teh ukrepov. in bi res rada, da mi ena magari nariše in podnapise zraven da, zakaj bi to bilo potrebno, nujno in dobro za nas, zenske.


- zjutraj ne boš imela problemov, kaj obleči za v službo, ali imaš v redu frizuro, ne boš se več rabila sekirati, kako slab dan bo imel tvoj šef
- ne boš rabila v nenehni naglici razvoziti otrok pred svojo službo po vrtcih in šolah, saj boš vedela, da boš imela potem dovolj časa in mira za vse svoje opravke, obveznosti in naloge, lahko boš šla na klepet s svojimi kolegicami, ki bodo tudi uživale doma
- lepo spočita boš lahko popoldne v miru poskrbela za svojo družino, jih nahranila, animirala in uživala v njihovi družbi
- zvečer boš imela dovolj energije in časa za svojega dragega, ki bo zaradi tvoje sproščene in prijetne družbe zadovoljno preživel večer in občudoval stvari, ki si jih nabavila preko dneva ter bo z veseljem pričakal naslednji dan, ko ga boš spet razveselila z nakupi iz njegovih prihodkov


in potem se boš zbudila, ugotovila, da tečna mularija spet zahteva za jest čisto nekaj drugega od ponudbe v hladilniku, da boš smrkavce morala cel dan prenašati doma, ker si vrtca seveda ne morete privoščiti, z razmrščeno frizuro boš zatežila možu ob prihodu domov, da zakaj zamuja iz službe, kjer ga tako ali tako samo izkoriščajo, plačajo pa ne ...

si hotela nekaj takšnega?

;)

user posted image  Dobra... realna! user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?