|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 8:40:36   
Paštetka
uškinamama, moraš pa biti prekleto velik egoist, če misliš oz. upaš, da potem ne bo goljufov. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Očitno pa tudi ne razumeš, da dajanje lažnih podatkov CSD ni to kar jaz govorim. Jaz govorim o tem, da nekdo spretno prepiše lastništvo nepremičnin, premoženje na nekoga drugega, da se loči... to NISO LAŽNI PODATKI - pravno formalno gledano je vse OK. Podatki so pravi, nihče mu ne more nič. ČE njemu tako paše, zakaj pa se ne bi ločil, prepisal premoženje, pa četudi zaradi ugodnejših socialnih transferjev, če mu je to dovoljeno. Zakon je pa luknjast, oz. omogoča, da spretni to izkoristijo, odgovorni pa ne postavijo novih pravil. Upam, da zdaj ti premoreš to razumeti. Nihče ne govori o lažnih podatkih. Govorim o tem, da odgovorni ne preprečijo izkoriščanja, kljub temu, da že dolgo vejo v čem je srž problem.

Ankica, jaz lahko poberem papirček, sem ga že 1000-krat, verjamem, da tudi ti in še marsikdo drugi. REs imaš, da se počutiš boljše. Vendar tistemu, ki jih brezskrbno odmetava dajeva potuho, da to počne naprej. Kar vam razlagam je, da bi se pristojni zganili in mogoče kaznovali tistega, ki smeti, tistega, ki se vozi v nasprotni smeri po kolesarski stezi, itd... Tistemu, ki to počne brez vesti, je zastonj kar koli govoriti, pucati za njim. Take najbolj gane kazen, udarec po žepu.






< Sporočilo je popravil Paštetka -- 13.9.2012 8:42:44 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 8:41:07   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
tako se začne.. in kultura naroda ima možnost da se dvigne. ne gre drugače kot skozi nas same user posted image

In si šla... mi pa ostali v smeteh. Pridi kmalu na obisk user posted image


ja, sam nismo šli zato ker smo se naveličal smeti pobirat. user posted image vsi trije mamo ful radi slovenijo kot deželo in sigurno jo bomo skušal obiskovat kolikor bomo lahko. user posted image
moj mož pravi da slovenija rabi politika z vizijo in karakterjem, ki bo skušal delat za skupno dobro. samo jaz osebno mislim, da je to povezanos tem kar se zdej pogovarjamo - kritično maso ljudi, ki "take no bullshit" da tako rečem user posted image in so sami zgled - pol se imo tud politika hočeš-nočeš spremeni.. in 3

pazi to kaj majo na švedskem; a veš ta blem s plačilno disciplino? tam je ni, ker ma država en tak "repo" (podobno rubežu sam ni) oddelek in če enga (al pa firmo) prijaviš da ne plača, dobi piko v sistemu in se avtomatsko vse zablokira - ne moreš nič kupit, tud klinčeve mobitel kartice ne. to je javno dostopno in če folk vidi da maš pikce noče noben sodelovat, kupovat, delat s tabo. ker si nezanesljiv. tko da na švedskem ni plačilne nediscipline. pretty kul sistem, se ti ne zdi? pa dost simpl za izvest tuduser posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.9.2012 8:45:33 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 8:45:13   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
tako se začne.. in kultura naroda ima možnost da se dvigne. ne gre drugače kot skozi nas same user posted image

In si šla... mi pa ostali v smeteh. Pridi kmalu na obisk user posted image


ja, sam nismo šli zato ker smo se naveličal smeti pobirat. user posted image vsi trije mamo ful radi slovenijo kot deželo in sigurno jo bomo skušal obiskovat kolikor bomo lahko. user posted image
moj mož pravi da slovenija rabi politika z vizijo in karakterjem, ki bo skušal delat za skupno dobro. samo jaz osebno mislim, da je to povezanos tem kar se zdej pogovarjamo - kritično maso ljudi, ki "take no bullshit" da tako rečem user posted image in so sami zgled - pol se imo tud politika hočeš-nočeš spremeni.. in 3

pazi to kaj majo na švedskem; a veš ta blem s plačilno disciplino? tam je ni, ker ma država en tak "repo" oddelek in če enga (al pa firmo) prijaviš da ne plača, dobi piko v sistemu in se avtomatsko vse zablokira - ne moreš nič kupit, tud klinčeve mobitel kartice ne. to je javno dostopno in če folk vidi da maš pikce noče noben sodelovat, kupovat, delat s tabo. ker si nezanesljiv. tko da na švedskem ni plačilne nediscipline. pretty kul sistem, se ti ne zdi? pa dost simpl za izvest tuduser posted image



Švedska mi je vedno bolj všeč user posted image

Kakorkoli - to potrjuje to, kar sem trdila že na začetku - gre se za kulturo ljudi in splošno miselnost.
In kar dejansko povezuje to, da kar toleriramo, to odobravamo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 8:47:01   
Paštetka
pazi to kaj majo na švedskem; a veš ta blem s plačilno disciplino? tam je ni, ker ma država en tak "repo" oddelek in če enga (al pa firmo) prijaviš da ne plača, dobi piko v sistemu in se avtomatsko vse zablokira - ne moreš nič kupit, tud klinčeve mobitel kartice ne. to je javno dostopno in če folk vidi da maš pikce noče noben sodelovat, kupovat, delat s tabo. ker si nezanesljiv. tko da na švedskem ni plačilne nediscipline. pretty kul sistem, se ti ne zdi? pa dost simpl za izvest tud


no, vidiš.... o tem ti govorim. vzpostavitev sistema, ki deluje... Lahko se ti na zobe mečeš in plačuješ in upaš, da bodo zato tebi plačevali. ... Sanja svinja kukuruz. Dokler ne bo nekdo prišel, udaril po mizi, vzpostavil sistem, ki deluje, lahko samo sanjaš, da bo boljše.

nimamo sistema, ki bi zablokiral takoj račune, imamo pa sistem,ki ti pokaže kako stoji določena firma, če ne plačuje na roke....vendar, ker ni "kazni" za tistega ki ne plačuje, ta naš sistem ni učinkovit. in kolo se vrti še naprej....




< Sporočilo je popravil Paštetka -- 13.9.2012 8:52:58 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 8:52:36   
mateyka
paštetka, to je povezan s folkom. tam folk stoji v vrsti in so načeloma veliko bolj pošteni v smislu, da jim ne pade tako množično na pamet lagat in krast. tam se take politične kraje kot pri nas ne bi zgodil brez posledic. pa vegrad pa te štale. tam bi bile posledice - politične posledice. in ker je več folka takega, najdeš tud politika, ki je pripravljen delat za splošno dobro in potem maš koga za volit. nekoga ki bo znal, bil pripravljen in sposoben to uredit na državno-sistemskem nivoju. a razumeš zakaj je to povezano?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.9.2012 8:56:15 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 8:57:58   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

paštetka, to je povezan s folkom. tam folk stoji v vrsti in so načeloma veliko bolj pošteni v smilu, da jim ne pade tako množično lagat in krast. tam se take politične kraje kot pri nas ne bi zgodil pbrez posledic. pa vegrad pa te štale. tam bi bile posledice - politične posledice. in ker je več folka takega, najdeš tud politika, ki je pripravljen delat za splošno dobro in potem maš koga za volit. a razumeš zakaj je to poevzano?


spet si napisala, da se ne zgodi brez posledic. In jaz ti spet pravim: če bi bile pri nas posledice, kazni, bi se tudi kultura folka spremenila. In v kolikor bodo ljudje na vrhu, odgovorni imeli takšno kulturo kot jih imajo, bo tudi njihov narod imel takšno kulturo. Dokler bodo kradli zgoraj, bodo tudi spodaj. In spet smo tam...dokler ne pride nekdo in udari po mizi... s tem, da se bojim, da je preveč tistih botrov, ki bi tega po hitrem postopku spakirali. in vse to se bo dogajalo, dokler se bodo zakoni spreminjali, prilagajali vsaki vladi posebej in ne državi ugodni.

Ne glede na to koliko nepoštenih ljudi pride vsak dan živet k vam se bodo morali prilagoditi vašemu sistemu, če bodo hoteli živeti. Sistem, mu ne bo dal tolikšne možnosti, da bi živel nepošteno kot je pri nas.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 13.9.2012 9:02:38 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 8:58:46   
Tutan
Paštetka, ampak po drugi strani gledano... recimo: jaz redno plačujem položnice, sosed pa na vsake kvarte, ravno tako da ga ne odklopijo (predpostavljam!) - in recimo sosed je dolžen elektro podjetju cca 300€, jaz pa nič. Pa imava oba elektriko. Jaz zato, ker redno plačujem, on zato, ker je tako prefrigan da plača ravno toliko in takrat, da ga ne odklopijo (pa pustimo ob strani dejstvo, da skoz po malem trepeta al bo priklopljen al ne). In kar na 1x se odločim, da bom tudi jaz tako počela - hej, ker mi sistem dopušča in lahko tistih 300€ zagonim za nekaj drugega (recimo) . In potem to sliši še moja soseda in še ona to naredi. In kar na 1x vsi to delamo, ker se pač zdi vsesplošno dopustno? Ker smo pametni, ker znamo izrabit sistem ali ker smo butasti in ne vemo, da nas bo slej kot prej udarilo po glavi?

In tukaj švedski sistem ne bi nič pripomogel - bi pač imeli vsi pike. In vsi delodajalci bi zaposlovali, ker bi imeli vsi pike in ne bi bilo izbire. Ker bi se požvižgali na eno klinčevo piko. Ker kaj nam pa pika more. Ane....

Še 1x poudarjam. Gre se za kulturo ljudi. In Slovenci je nimamo. Pa ne mi govorit, da bi morale biti za papirčke denarne kazni, ker dokler ti je vseeno, ti je vseeno tut če boš mogel plačat - pri nas dobiš za prehitro vožnjo 3x če ne 4x večjo kazen, kot v Avstriji, pa se pri nas skoraj nihče ne drži omejitve, v Au pa vsi, pa čeprav dobiš tam za 10km prekoračene hitrosti samo 30€ kazni. Zakaj? Ker so kulturni vozniki. Pri nas pa ne.

Pa je še milijon takih primerov, s katerim lahko dokažemo, da nimamo kulture. Ker nimamo odnosa. Do ničesar. Do vrste, do trgovke, do prijaznosti, do vljudnosti, kulturnosti - do ničesar. In konec koncev - starši to prenašajo na otroke. Kaj jim je še pa dandanes sveto?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:01:40   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Švedska mi je vedno bolj všeč user posted image


no ja, ni vse tako rožnato - so tud kej zafural, pa bedarije delal user posted image pa tud tuki je preveč folka jahal na bonitete države. zato se je pred cirka petimi leti zamenjala vlada. in ti zdej popravljajo in flikajo une stvari, ki so šle predaleč ali pa ki ne morejo tako več naprej - mislim, se spreminja, samo vse kar se predlaga je smiselno in logično. ni kr v hojladri.
tako kot recimo z delom na črno. včasih ga je blo velik, zdej pa je skoraj izumrlo - ker je vlada uvedla take prijeme, da se ti ne splača.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:02:35   
Zora*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
res je! moj mož je vsakič (v sloveniji) pobral vse papirčke na igrišču (ki jih nismo mi nasmetili), da so se otroci lahko igrali. drugi (slovenski) starši so raj otrokom govorili naj ne prijemajo smeti user posted image in so ga začudeno gledali ko je to počel. kmalu sem še jaz začela pobirat smeti ko sem šla s tamalo tja ko sva šle same - me je okužil, nisem jih mogla kar gledat user posted image


user posted image  user posted image  user posted image  To me pa spomni name, ko vedno na plaži in v kempu poberem vse smeti in čike, da se otroka lahko igrata. Me vsi čudno gledajo, a vsake toliko se najde kdo, ki se mi pridruži user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:07:36   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Švedska mi je vedno bolj všeč user posted image


no ja, ni vse tako rožnato - so tud kej zafural, pa bedarije delal user posted image pa tud tuki je preveč folka jahal na bonitete države. zato se je pred cirka petimi leti zamenjala vlada. in ti zdej popravljajo in flikajo une stvari, ki so šle predaleč ali pa ki ne morejo tako več naprej - mislim, se spreminja, samo vse kar se predlaga je smiselno in logično. ni kr v hojladri.
tako kot recimo z delom na črno. včasih ga je blo velik, zdej pa je skoraj izumrlo - ker je vlada uvedla take prijeme, da se ti ne splača.



Samo škoda je, da smo v Sloveniji že tako otopeli, da niti ne pričakujemo čudeža. Kdorkoli je že na vladi, ne dela več smiselne in logične stvari, popravljajo pa takrat, ko je že zdavnaj prepozno. Verjetno je edino dejstvo, da resnično potrebujemo nekoga, ki bo začel delat za nas, za ljudi.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:08:01   
Zora*
Na kratko. Se strinjam, ko pravite, da se gre za kulturo ljudi. In na žalost tu ni pričakovati hitrih sprememb.

Pa še naš pregovor: Kdor molči pritrjuje.

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:09:22   
mateyka
paštetka, veš v čem je keč tele jare kače? ti trdiš da se kultura naroda spreminja od zgoraj navzdol (politiki vplivajo na narod), me pa da od spodaj navzgor (narod s kritično maso lahko vpliva na politiko) - to je vse user posted image

pa še nekaj - ko sem napisala posledice, si ti mislila, da mislim neke kazni. ne, ne samo to - tukaj se taka oseba osami, nihče noče met posla z njo. hendikepirana rata pa če je kaznovana al ne. nihče ji ne zaupa. ne more met več kariere, ne more uspešno delat in funkcionirat. a štekaš razliko? to prihaja od kulturnega nivoja folka, ne od sistema države. to dvoje je zelo povezano in vpliva eno na drugo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:22:08   
Paštetka
no, potem mi pa še to razložite kje jekultura v naslednjem primeru: dokler bo država podpirala, dajala ta velike podpore romom inp., ti ne bodo nikdar šli delat, hodili v šole, ker se jim ne splača in do takrat bodo imeli svoje zakone.

Kultura človeka je soodvisna od sistema. Človek zelo hitro spremeni kulturo, ko mu nekdo nekaj vzame ali ga samo omeji, se spremeni sistem in je prisiljem razmišljati še kako drugače. Npr. da se s poštenim delom tudi daleč pride.



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:29:12   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

uškinamama, moraš pa biti prekleto velik egoist, če misliš oz. upaš, da potem ne bo goljufov. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Očitno pa tudi ne razumeš, da dajanje lažnih podatkov CSD ni to kar jaz govorim. Jaz govorim o tem, da nekdo spretno prepiše lastništvo nepremičnin, premoženje na nekoga drugega, da se loči... to NISO LAŽNI PODATKI - pravno formalno gledano je vse OK. Podatki so pravi, nihče mu ne more nič. ČE njemu tako paše, zakaj pa se ne bi ločil, prepisal premoženje, pa četudi zaradi ugodnejših socialnih transferjev, če mu je to dovoljeno. Zakon je pa luknjast, oz. omogoča, da spretni to izkoristijo, odgovorni pa ne postavijo novih pravil. Upam, da zdaj ti premoreš to razumeti. Nihče ne govori o lažnih podatkih. Govorim o tem, da odgovorni ne preprečijo izkoriščanja, kljub temu, da že dolgo vejo v čem je srž problem.

Ankica, jaz lahko poberem papirček, sem ga že 1000-krat, verjamem, da tudi ti in še marsikdo drugi. REs imaš, da se počutiš boljše. Vendar tistemu, ki jih brezskrbno odmetava dajeva potuho, da to počne naprej. Kar vam razlagam je, da bi se pristojni zganili in mogoče kaznovali tistega, ki smeti, tistega, ki se vozi v nasprotni smeri po kolesarski stezi, itd... Tistemu, ki to počne brez vesti, je zastonj kar koli govoriti, pucati za njim. Take najbolj gane kazen, udarec po žepu.



Tudi pravno formalno ni vse ok, ce je locitev fiktivna in locenca zivita kot, da se nista locila. Drzava ne more ukrepati ker je zgolj na formalni ravni vse ok. Zato a drzava potrebuje tistega, ki stoji v vrst, da se zbuni in pove, da je to zgolj fiktivno in da je to pravzaprav zloraba sistema. Ni ga sistema, ki ne more biti zlorabljen, so pa ljudje, ki ne dovolijo, da se sistem zlorabi.
Drzava je odraz ljudstva. Bolj je ljudstvo oohlevno in tiho, bolj sklanja glavo pred "skodljivimi" anomalijami, vec tega pojava bo.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:30:29   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Kakorkoli - to potrjuje to, kar sem trdila že na začetku - gre se za kulturo ljudi in splošno miselnost.
In kar dejansko povezuje to, da kar toleriramo, to odobravamo.



In kam naj ljudje z drugacno mislenostjo kaj prijavijo, da se zacne dvigovanje tovrstne kulture? :)
Še vedno ne vem konkretno.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:31:22   
Paštetka
paštetka, veš v čem je keč tele jare kače? ti trdiš da se kultura naroda spreminja od zgoraj navzdol (politiki vplivajo na narod), me pa da od spodaj navzgor (narod s kritično maso lahko vpliva na politiko) - to je vse


pa kaj ti res to verjameš? Lepo bi bilo, vendar ni tako in še dolgo ne bo. Žal. Dokler bo sistem to omogočal. Hvala bogu za take kot ste ve, ki to verjamete, jaz žal ne.

Koga je izvolil narod? Kakšna je bila volja ljudstva? In kdo že vodi vlado? Vse se kreira v ozadju. Kdo pa vpraša kaj narod?
Dokler bo tako tam zgoraj, žal mene ne prepriča noben. Ker sistem ne štima in smo še daleč, zelo daleč, da bi se kaj spremenilo na boljše.
Imate tudi dejstvo, kam so vsi ti neusopešni zakoni, reforme pahnile ljudstvo? Oprosti, ampak kultura pri nas je vse slabša in ne boljša. In dokler ne bodo tisti, ki bi naj bili vzgled tam zgoraj se pošteno in kulturno obnašali, se tudi narod ne bo. Žal.

Vsake toliko se najde kakšen pesimist, ki misli, da bo kaj spremenil, pa vemo kako konča...

Lahko vam samo čestitam, da ste tako dobre, da verjamete v ta sistem, ker jaz že dolgo ne.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:35:06   
ronja
Ce ne odpres ust in ne poves kaj je narobe ter se ne zelis izpostaviti in povedati kaj je tisto kar se ti zdi, da ni prav - niti policija , niti sodisce ne moreta nic!

Ja, to se jaz vedno kregam, ko rečejo: "policija ni pa ničnaredila" Ja, kako zaboga, naj bi pa policija vedela, da se kaj dogaja za zaprtimi vrati, recimo?

Ce pa "povem" lopovu, da mu ne bom dopustila, da kar tako ukrade moje kolo in se zaderem da naj ga pusti dokler istocasno klicem policijo - imam velike sanse, da ga izpusti iz rok in pobegne....

Podpis in preverjeno v praksi:).

Kar se tiče vseh prekrškov: če bi prijavljali čisto vse, kadar ima kdo slab dan in naredi malo neumnost, bi bil svet verjetno res manj human in en bi bilo lepše. In ja, vsak ima svojo lestvico, kaj bo prijavil in česa ne - vseeno pa je prav, da po svojih močeh poizkušamo krmilo obrnit v pravo stran. Nekaj je to, da sami delamo prav, oz. tako kot mislimo, da je prav, nekaj je to, da svpje otroke naučimo tako in nekaj to, da kadar imamo možnost in moč in voljo, mogoče še koga drugega malo popravimo;). Včasih se ti pač ne da kregat, ko se nekdo vrine v vrsto ali smeti, s tem ni nič narobe - poveš otroku, da to vseeno ni prav, da se ti pa res ne da pričkat. Je pa po moje prav, da vidijo tudi to, da ne toleriraš non stop vsakega sranja, ki se dogaja.

Mi smo recimo meli 2 leti postavljen nadomestni semafor, ker so nekaj zafrknili pri gradnij in ni bilo načrtovanega krožnega križišča. Tista reč je stala tam na sredi pločnika, na ogromnem masivnem betonskem podstavku, okoli katerega nisi mogel z vozičkom in si moral okoli po cesti, kar ni najbolj varno. IN smo se vse mamice jezile in vse stare gospe, ki niso mogle plezat čez tisto, so se tudi... Ampak potem mi enkrat kapne, da saj ne morejo vedet, da je to pri nas še vedno nedokončano in nam gre vsem na živce, če pa nihče ne sporoči. Ne, nisem sporočila, ker spet nisem vedela, kam, pa nekak nisem našla časa še za to iskat, ampak nekdo pa očitno je in so zrihtali:) In sem mu/ji zelo hvaležna vsakič, ko grem zdaj tam mimo z malimiuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:35:18   
Tutan
Optimist misliš?


Drugače pa - nič ni narobe, da verjameš v sistem od zgoraj navzdol - nekatere države funkcionirajo na tak sistem, ja. Recimo v Koreji te pihnejo, če se ne jokaš, ko joka množica. Na Kitajskem delađ za šalčko riža - če ti ne boš, jih je še milijon zadaj. Če država en mal zapade v dolgove, pa vzame še naslednjih 10€ po komadu. Pri 2milijardah res ni težko.
Nekje ti odrežejo roko, če kradeš. V Rusiji te zaprejo, če drugače misliš.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:36:27   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Kultura človeka je soodvisna od sistema. Človek zelo hitro spremeni kulturo, ko mu nekdo nekaj vzame ali ga samo omeji, se spremeni sistem in je prisiljem razmišljati še kako drugače. Npr. da se s poštenim delom tudi daleč pride.


Tocno tako! Omejevanje se zacne ze s tem, da ko gre cez vrsto, ga nekdo omeji v neustreznem in nezaljenem pocetju im mu pove ter jasno da vedeti, da je tovrstno pocetje nezazeljeno. Tudi ti si tista, ki lahko drugega omejis in ga prisilis razmisljati drugace.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:36:43   
mateyka
to kar omenjaš - sva se glih včeraj zvečer pogovarjala z mojim možem. ker je bila ena oddaja na angleški televiziji (o socialni problemih in podporah itd - sem dala link nekje na tej temi) in v čem je keč 22 tega (imho anyway):
...the main thing that struck me was (regardless of the area it was in) that giving people houses & money for nothing wasn't helping anyone or the area. There was a general attitude of those that weren't working that there was no point in working for the same or little extra money.

in kaj je razlika v angliji in sloveniji napram švedski - bonitete so skoraj enake minimalni plači, torej NI RAZLIKE al bi delal ne preveč čislano delo ali ne. in to je po moje srž tega problema. tukaj pa je razlika - dobilš cirka 3x več kot bi dobil bonitete, če delaš kot čistilka ali prodajalka. to se pa pozna in SE SPLAČA (človeku delat namreč). in računi da se je pred cirka 4-5 leti hrana v sloveniji podražila na švedsko raven (zdaj smo nekje na istem). torej maš podobne stroške pa ful manjšo plačo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:42:48   
Paštetka
Zato a drzava potrebuje tistega, ki stoji v vrst, da se zbuni in pove, da je to zgolj fiktivno


Frodo kako bo nekdo dokazal, da je samo fiktivni zakon? Ljudje so prebrisani. In če ni točnega dokazila... spet vemo, kje smo in stroške nosi država, samo dobrega odvetnika si mora najde.
Tale zakon je bil relativno dobro zastavljen. Vendar so pozabili na par stvari.
1. CSD nima dovolj ljudi za izdajanje odločb, da sploh ne govorimo o tem, da bi lahko preverjali, ali sta res ločena ali sje to samo fikcija
2. oprosti v moje stanovanje ne more nihče oz. ti ga ne rabim odpreti. dokler pa ti zrihtaš papirje pri meni več ni nobenega dokaza, moževih gat...
3. pa še precej takih (lukenj) bi se našlo.

Pa da se razumemo. Sem poročena, in živiva skupaj in priznam mi ni všeč zakon, ker obravnava obdobje nazaj in ne upošteva kako človek živi danes, trenutno, ko mogoče rabi pomoč. Lahko sem imela 2010 službo z 2.000 neto plače, zdaj pa 500 eurov. Boli njih, če moram plačati kredit, 200 evrov vrtca, pa še ostale stroške, oni morajo upoštevati ta in ta člen. In zaradi teka super druper sistema, zakona, ljudje izkoriščajo to in iščejo luknje v super zakonu, ker želijo preživeti ali pa mogoče imeti tudi malo več.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:51:05   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Zato a drzava potrebuje tistega, ki stoji v vrst, da se zbuni in pove, da je to zgolj fiktivno


Frodo kako bo nekdo dokazal, da je samo fiktivni zakon? Ljudje so prebrisani. In če ni točnega dokazila... spet vemo, kje smo in stroške nosi država, samo dobrega odvetnika si mora najde.
Tale zakon je bil relativno dobro zastavljen. Vendar so pozabili na par stvari.
1. CSD nima dovolj ljudi za izdajanje odločb, da sploh ne govorimo o tem, da bi lahko preverjali, ali sta res ločena ali sje to samo fikcija
2. oprosti v moje stanovanje ne more nihče oz. ti ga ne rabim odpreti. dokler pa ti zrihtaš papirje pri meni več ni nobenega dokaza, moževih gat...
3. pa še precej takih (lukenj) bi se našlo.

Pa da se razumemo. Sem poročena, in živiva skupaj in priznam mi ni všeč zakon, ker obravnava obdobje nazaj in ne upošteva kako človek živi danes, trenutno, ko mogoče rabi pomoč. Lahko sem imela 2010 službo z 2.000 neto plače, zdaj pa 500 eurov. Boli njih, če moram plačati kredit, 200 evrov vrtca, pa še ostale stroške, oni morajo upoštevati ta in ta člen. In zaradi teka super druper sistema, zakona, ljudje izkoriščajo to in iščejo luknje v super zakonu, ker želijo preživeti ali pa mogoče imeti tudi malo več.


Popolnoma se strinjam, da je sistem lahko boljsi, vendar smo spet na istem : ni razlike v tem ali opozoris nekoga v vrsti, da gre cez vrsto in med tem, da opozarjas , da drzuava nima ustreznih pravil. Ljudje so prebrisani, vendar in njim in drzavio lahko das vedeti, da je to zate nesprejemljivo. Molcanje je najslabsa varianta ( je pa res, da je najlazja) in IMO preveckrat vodi zgolj v prenos osebne odgovornosti za sooblikovanje druzbe na neke zunanje dejavnike - da poenostavim: potolazim se, da so vsi drugi krivi in jaz nimam nic pri tem.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 9:54:52   
Paštetka
tutan, pretiravaš s takimi primeri user posted image user posted image . Na tak takega ekstremnega sistem niti ne pomislim. user posted image .Madona od kod si zdaj to privlekla?
Pravim samo, da dokler bodo zgoraj izkoriščali, se dobivali na zabavah in tam sklepali posle in sodbe... tako dolgo, ne moreš pričakovati od naroda, da bo "priden". Govorim na splošno. Izjeme so vedno, in kot sem rekla, me veseli, da obstaja še par ljudi, ki tako misli kot ve. Jaz si samo lahko potiho želim, da bi bilo tako kot ve pravite, realnost je pa drugačna. Če bi vedele, kje sem zaposlena, bi me mogoče razumele od kod mi nezaupanje v ljudi, v njihovo poštenost, pravičnost in kulturo nasploh user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 10:02:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:02:41   
Paštetka
potolazim se, da so vsi drugi krivi in jaz nimam nic pri tem.


verjamem, da to velja za marsikoga, no zame to ne velja. user posted image
Imam svoje mnenje, svoje stališče, in odgovarjam za svoja dejanja.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?