|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  94 95 [96] 97 98   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2013
4.4.2013 14:15:15   
sonce987
hej nosečke

se vam na hitro javljam, zadnje čase imam toliko dela, da časa za forum zmanjka. imam kar slabo vest...

ursika-v prvi nosečnosti, me je ginekolog za streptokok testiral okoli 36 tedna-je samoplačniško. Pravijo, da se je dobro testirat, da v porodnišnici vedo ali potrebuje otrok AB ob rojstvu ali ne. Kolikor sem brala izkušnje mamic, je kar fino na tale testiranje jit. Jaz se bom tudi tokrat. se pa na izvide čaka 3 tedne, zato je dobro,da se do 36 tedna naredi test.

danes sem imela tudi pregled. Je vse ok. So mi samo zmerili pritisk, težo, poslušali srček in dali injekcijo za rh - kri. Naslednji pregled, ko bom bila v 32tednu pa je tudi uz rasti ploda. Naredila mi ga bo zastonj. Vem da ste pisale, da ga morate nekatere plačevati. Noro, kakšne razlike so med g, eni pri vsakem pregledu delajo uz, eni pa samo 2x.

ursonok tvoj trebuh je res zanimiv user posted image

user posted image user posted image , malo se hecam. Ni kaj, tretji otrok tudi naredi svoje na trebušnih mišicah. Se mi pa kar smiliš, da moraš tako žogo nosit naokoli.
Ni čudno, da ti otrdeva.

sover in dvojčica se mi zdi, da sta tudi sliki prilepili-vidve imata pa trebuščke za na modno pisto. lepo user posted image

porodnišnica-jaz bom šla, če bo seveda vse ok in bom normalno donosila, v Kranj. Sem bila tam že prvič in imam lepe spomine na osebje in vse ostalo.

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 2376
   RE: Junijke 2013
4.4.2013 15:03:02   
Zoja83
ursonok pojdi v park, se usedi na klopco, nastavi lice soncu in si reci - Življenje je lepo! in ga uživaj... user posted image

porodnišnica Trbovlje, so prvič poskrbeli za vse - od samega šiva (1A!) do vložkov in prijaznosti. Priporočam!

saša33 upam, da je ta hujš za tabo in da se je dan obrnil na boljše...

mojca tudi zate velja, dež stran, pa na sonce!

Čist na kratko, se mi ne da preveč. Sva z M sama doma, je šel tamali z babico v Španijo in sva si privoščila... Crkljanje, dobra hrana, jst celo slikam user posted image in pašeeee...

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 2377
   RE: Junijke 2013
4.4.2013 15:06:43   
ursonok
Zoja,
uživajta samoto! user posted image Ma jaz sem raznežena, ker so otroci doma in vse to, ampak še vseeno cenim "čas zase" user posted image . V življenju mora biti vsega po malo! user posted image

(odgovor članu Zoja83)
Neposredna povezava do sporočila: 2378
   RE: Junijke 2013
4.4.2013 15:52:14   
ursika_ursi
ursonok in sonce987, hvala za razlogo za streptokok Buser posted image
Mi G vedno preveri tele moje izcedke z mikroskopom in na podlagi tega potem odloča kaj dobim na recept, jaz pa tega itak skoraj nič ne uporabljamuser posted image Imam en fajn gel doma že od začetka nosečnosti in mi ponavadi s tem rata vse porihtat. Baje morem jest čimveč jogurtov in kislega mleka- bljak za obojeuser posted image Ne maram, ampak očitno bo trebauser posted image

Sem čist zanič danes, ne vem od česa, menda me je ta sprehod zmatral al kajuser posted image user posted image Treba še na hitrco nekaj pojest, pol pa ne vem, če ne bom šla malo zalegnituser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 2379
   RE: Junijke 2013
4.4.2013 18:29:00   
sonce987
ursika kater gel pa imaš doma za vnetja, da ti pomaga?

Jaz sem že skoraj mesec in pol brez vnetja, kar je v tej nosečnosti rekord in upam, da tako tudi ostane user posted image

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 2380
   RE: Junijke 2013
4.4.2013 18:35:14   
ursika_ursi
sonce987, gelu se reče Multi-Gyn Actigeluser posted image

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 2381
   RE: Junijke 2013
4.4.2013 19:01:38   
dvojčica6
ja ta MultiGyn je tut meni G promovirala, ker naj bi ojačal naravne bakterije tamdoli user posted image sej takoj vidiš, če pomaga, je samo to krivo, se malo ravnovesje poruši...če ne pomaga, je pa treba po kakem Censtenu posežt...ursika, alternativa hranjenju je tampon, namočen v jogurt in ga pustiš malo tamspodaj user posted image Priporočajo tudi kak mesec pred porodom, da malo prakticiraš to, ker izboljšaš zdravost tkiva in s tem zmanjšaš možnost raztrganin in rezanja...

saša33, omg, kake kaskaderske izvajaš user posted image teh šteng ti nikakor ne zavidam, si kar mislim, kako glodaš kolena, ko greš spat...pa s tamalo v naročju verjetno... isto majo od mojega na vikendu in sem jih lani klela, ko sem lazila s tamalo gor pa doluser posted image

ursonok, itak da boš šla žez rok, saj si med junijami, halo! te ne damo user posted image verjetno si preveč forsirala, se spomnim enega sprehoda večurnega pa težke vrečke pa plavanje... js še nenoseča nisem v taki kondicijiuser posted image popravek, bom, bom, zdej ko rodim tole ta tretje, se lotim pošteno rekreirat in pika.

Zoja83, fouš itak user posted image

Porodnišnica... Šempeter... ni za se hvalit... samo je 5 minut z avtom, do Postojne pa mam že kake tri četrt ure... mogoče bi v prvo šla tja rodit, ma zdej k mam dve majhni dečvi doma, že tako mi bo hudo bit brez njih user posted image

Js se drgač šele enkrat maja mislim začet pripravljat na user posted image ... tut sva že stara mačka, sej sm praktično vsako leto v porodnišnici user posted image če bom kaj rabila, mi bo pač prinesel moj...edino cunje, eh, to pa bo treba prej malo pripravit...a veste, da je to meni najhuje...pa niti ne peglam... sam teh cunj mamo res malo morje... pa si ne prestavljam, kaj šele bouser posted image

Da vas še malo podražim user posted image a veste, da smo danes meli spet sonček user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 2382
   RE: Junijke 2013
4.4.2013 22:03:30   
Tija01
Dober večer souser posted image !

Berem vas in vse kaj se vam to dogaja. res je pestro ni kaj. Očitno je včerajšnja noč naredila svoje, pa niti polna luna ni bila. Tudi jaz sem imela sanje, da sem že rodila in da je user posted image imel polno lasekov in ko se je nasmejal že kar dva majhna zobeka, nimam pojma zakaj sem imela takšne sanje in kaj bi naj pomenile.

Pišete da vam otrdeva trebuh, jaz še zdaj ne vem kako je to, nimam takšnega občutka, prva user posted image in ne veš kako je to. Sem pa se z eno prijateljico pogovarjala in mi je rekla, da imam čist normalen trebuh in ni to trdi trebuh, da bi morala sedaj jesti spasmex kot mi je moja G priporočala, bom ostala samo pri donatu.

DVOJČICA6: Lepo si napisala da moramo še noge skup tišat, da naši user posted image še ostanejo dva meseca na toplemuser posted image

SAŠA33: Ne telovadi več preveč po tistih tvojih štengah, malo bolj previdna boš morala postati, saj veš sedaj smo že okorne z našimi trebuščkiuser posted image

MOJCI13: Kaka starost neki to pri 37 tisti časi so minili, da je to starost pri teh letih, jaz se še pri mojih ne dam pa jih imam kar tri več kot ti in nosim prvegauser posted image in se ne damuser posted image

SOVER: Hvala na čestitkah za moje nepridobljene kg, upam, da se bom res sedaj vsak mesec samo za 1 kg zredilauser posted image

URSONOK: Malo počivaj in si privošči kakšno urco zase pa more biti vse ok.

Pridno božajte svoje bušije in uživajte življenje!

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 2383
   RE: Junijke 2013
5.4.2013 8:00:14   
Saša33
Jutro babe,

evo mene, ki spadam med tiste ženske ki se kotalijo po štengah:) No sem vesela, da se je vse tako ok izšlo.
Razen modric po rokah, nogah, prstih in miskelfibra sem ok. Včeraj sem komaj hodila, sem potem vzela en lekadol, da sem se do dr odpeljala po bolniško. Pa privoščila sem si s kollegico zvečer en čvek in je bil lep konec dneva. Moj je bil pa varuška.

Ma meni se je zadnji teden res začelo poznati v nerodnosti, da sem noseča. Sedaj res pazim po stopnicah, hodim bosa in ritensko. Se pa navadiš tega, problem dela le trebuh:):) Še dva meseca, zadnji mesec pa lahko tudi v dnevni ali sobi v pritličju spim. Z malim bova tako ali tako 3 tedne spodaj, da ne hodim po štengah. Tako ali tako ni fino, da ti kaj med nogami ven ne uide. Sem pa res imela srečo, hvala enemu, da me čuva, in vse vaše pozitivne misli.

Ursonok: No saa da si ok. Jst tudi vidim, da moram malo bolj v peto dat, a hitim z delom, športom in potem res ne znam pravi čas nehati, moram surfat po štengah, da se lahko potem leži. Se mi zdi, da sva midve glede tega zelo podobne. Mora priti en zunanji dejavnih da se umiriš.Še dobro, da imamo trebuhe:)

Glede Streptokoka: Ma jst nič ne bom šla. Čist po občutku, bilo je prejšnje leto ok, zakaj ne bi bilo tudi sedaj. Tamali me je ob 1h zbudu, je imel telovadbo, zaspala ob 3h nazaj.  Sedaj upam še na urco dela. Zraen pa bašem ananas in koprivin čaj. Vzunaj spet dežuje, komaj čakam nedeljo in sonce. No ravno za v bazen nisem.

Lepo pozdravček vsem in dobro jutro

(odgovor članu Tija01)
Neposredna povezava do sporočila: 2384
   RE: Junijke 2013
5.4.2013 9:07:33   
ursonok
Živijo,

Saška,
super, da si ok! user posted image Ja, to, da me morajo ustaviti zunanji dejavniki, vem že od nekdaj - baje to ni najbolj pametno. user posted image user posted image Ampak tudi to imam iz familije . Forsirat se brezveze, dokler gre.

Sicer smo spali celo noč, ampak jaz sem se ene parkrat zbudila, kar tako, in potem ne morem spat user posted image . Zjutraj sem pa med bolj povoženimi. Ma se mi zdi, da sem žejna ponoči, pa se mi ne da iti pit. Včeraj zvečer smo bili namreč zunaj in sem pojedla goro oliv. Pa en kozarec rdečega. In zaradi tega nočna žeja ... user posted image user posted image

Trebuh mi je pa čisto nehal otrdevat, tudi zvečer in ponoč, je mehak ko gobica user posted image . Tamala pa skoz, ampak res skoz nekaj rogovili, sploh zvečer in ponoči. Me je kar strah, kako bo zunaj. Abel je bil v trebuhu precej bolj aktiven kot taprva in je tudi zunaj tak.
Se je pa v zadnjem času precej "civiliziral" - sem mu za zajtrk narezala kos kruha s čičeriko, na koščke, pa je sam vse pojedel, tudi okoli ni bilo skoraj nič umazano. Potem pa pokaže še na kozarec, češ, daj mi piti user posted image . In je še spil pol dcl riževega napitka - sreča popolna user posted image

Tavelika je pa obupno razvajena. Totalen diktator, daj mi to, tega ne bom, ampak jaz hočem to in ono. user posted image user posted image Smo šli včeraj vsi v mestu (še dedki) in smo se na busu skregali, ker je bila obupna, tako da jo je moj na neki postaji zvlekel dol in sta šla domov (no, Abelček tudi, ker ga je imel v ruti). Obup!
Eh, saj bo.

Pri nas tudi danes dežuje (no, zaenkrat je samo oblačno). Bo pa jutri cel dan žgalo, pa še sobota je user posted image

Streptokok
ja, mnenja so različna, Pušenjaku se to vse zdi itak brezveze, namreč to, da vsako pozitivko avtomatsko med porodom zdravijo z AB: Ker baje donošeni otroci redko zbolijo, pa še to vedno opazijo v P, ker ženska v SLo po porodu še tri dni leži tam. DRugače je v državah, kjer gre ženska prej domov - recimo tukaj. Tu se splača testirati in vedeti, kako in kaj. Ker kar tako vsem po vrsti dajati AB je res malo kr neki.
Poleg tega gre pa meni še na jetra, da je v Slo in na Poljskem streptokok samoplačniški! Tukaj imamo to zastonj, na naslednjem pregledu v 36. tednu mi bo vzela bris. To pa zato, kot sem že rekla, ker greš baje po porodu naslednji dan (najkasneje dva) domov.
Mislim, res je grdo, da strašijo z neko zadevo, propagirajo testiranje, za kar potem vlečejo denar. Banditi.
Ful upam, da bom negativna (pri Agata sem bila +, pri beli - = ja, tako je s to bakterijo, da pride pa gre itd.). Ker ne bi AB.

Sem pa zadnjič videla pri dnevniku, da bodo ukinili še 100% financiranje določenih zdravil itd itd. Skratka, drvimo(drvite v super antisocialno državo. user posted image user posted image Ta Evropa ... ne moreš verjet, kakšno stranje je oziroma še bo ratalo iz tega.

Držite se,
user posted image

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 2385
   RE: Junijke 2013
5.4.2013 18:57:05   
dvojčica6
ja v slo ni vec kesa za nic, so ga uspesno pobrali razni tajkuni pod pokroviteljstvom politike...in tu mislim tudi levico k sm vidla da ste ji nekatere bolj naklonjene...drage moje, to je se vecja kozlarija kot desnica k se majo za neke intelektualce, polna usta sociale, na drugi strani pa hinavscina in skrb za lastno rit user posted image no, brezveze o tem, samo jezile se bomo user posted image js drgac nisem pristas ne enih, ne drugih

kako kaj? po vremenu user posted image pri nas tut dezuje, pridno smo se spokali vn prejle pa na koncu prisli mokri domov...zdej se moram v trgovino spravit, eh user posted image nisem nic kaj na volji...

streptokok...ma mislim, da sem samo skromnih pet evrov morala placati, al pa se ne spomnim vec dobro...sento samo v prvi N, v drugi ga nisem delala...

ej ursonok, sem ti fous ko greste hitro iz P domov... mene karmorijo tisti trije dnevi tam, celo stiri kdaj rata, ker se prvi dan steje kot nicla...je kar neki...rodis eno minuto pred polnocjo, je to ze en dan, rodis minuto po polnoci, mas se stiri polne dni noter user posted image

pazte nse in na bebije!

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 2386
   RE: Junijke 2013
5.4.2013 20:10:58   
majčica1508
Groza od vremena!Upam,da se čimprej normalizira,če ne se bo meni zmešalooooo..........

Boli me vse pod rebri,mali dve sta sitni ena bolj,ko druga,kar ima starejša tisti moment v roki,to hoče mlajša in,če ji starejša neda je jok in stok.......

Glede porodov in število dni....Saj imate možnost ambulantnega poroda,greš rodit in po 3h greš domov,no
meni se ne mudi tolk hitro domovuser posted image  obe sta imele zlatenco in sta bile skoraj po 36h pod lučko...
Da bi pa šla takoj domov in se potem nazaj vozila,da mi malega pregledujejo,ne hvala...3,5 do 7 dni bom že prenesla,moji se bojo pa tudi znašliuser posted image

Politika....no comentuser posted image

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 2387
   RE: Junijke 2013
5.4.2013 21:48:39   
dvojčica6
aja majcica, ambulantni porod? ma pol moras hodit nazaj na preiskave al kako? no sej bom se strica googla vprasalauser posted image

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 2388
   RE: Junijke 2013
5.4.2013 22:32:35   
ursonok
Ojla,

pri nas je bil napovedan dež, ampak ga sploh ni bilo (tako zelo veliko) user posted image Tako da smo se imeli kar fino - s fotrom sva šla še plavat!
Počutim se ok - v smislu otrdevanja itd. Samo utrujena sem ko hudič pa želodec me muči, ker je mala že ogromna in me brca ves čas ...

Sem pa danes poskusila vegansko čokoladno tortico (mandljeve spet ni bilo) - user posted image user posted image Res dobro, čeprav tudi prej, ko sem jedla sladkarije, nisem bila preveč navdušena nad čokolado. Smo vprašali za recept, pa je kuhar rekel, da ga bo šefica ubila, če nam ga izda user posted image user posted image . Verjamem, saj bi tako izgubili kliente, hehe.

Ej, naš najmlajši otrok je star 13 mesecev in že tri dni čez dan ne spi več kot 20 minut. user posted image Jaz ne vem, kako ta človek zdrži brez spanja. Tečen je seveda ko zmajčič, a to njega sploh ne moti ... user posted image Pa ves čas bi jedel - samo da vidi hrano, ima že odprta usta user posted image

Dvojčica
mah, itak, jaz sem bila svoje čase zaprisežena levičarka user posted image , a z leti se človek malo spametuje in vidi, da so vsi isti. Navadna banditska golazen. Brezveze. Mi je kolega, brat znanega slovenskega (uspešnega) podjetnika, rekel enkrat ob pivu, da mi raje ne bo podrobneje razlagal, kolikšni denarji se kradejo v Sloveniji, vsak dan, sploh v gradbeništvu ... Da ne bom mogla več mirno spat (dober kolega, a ne? user posted image ). Jaz si res ne predstavljam. Še manj si predstavljam, za kaj je tem ljudem potrebno imeti toliko denarja?! Pismo, kupiš si tisto bajto, avto, pač stvari, ki jih rabiš. Pa mir. Naprej pa življenje in delo. Kam oni dajo ves ta denar? Ne, preneumna sem, ni mi jasno. user posted image
Po drugi strani pa recimo meni država noče odobriti statusa s plačanimi prispevki, ker se ji zdi, da je bila moja aktivnost v zadnjih treh letih nekoliko "znižana". Halo?! V zadnjih parih letih sem doktorirala, prevedla dve knjigi, napisala vrsto člankov v več jezikih, vmes pa še rodila dva otroka (čez 1,5meseca bom tretjega). A ni to prej hiperaktivnost? Verjamem, da jih moje "rojevanje otrok" ne zanima, ampak potem je pa to diskriminacija. Sem jim o vsem lepo napisala v pritožbi, drekci pekci. user posted image

Odhod iz P
Na Poljskem je isto kot v Slo, prvič po CR sem bila tam 6 dni in popolnoma blaznela (NIČ spala), drugič le 3 dni, ampak tudi nič spala - zraven mene je bila neka punca iz Zakopanega, kjer imajo kmečki turizem - čez dan je imela obiske, družino, ki šeteje okoli 150 članov, ponoči je pa visela na telefonu in urejala biznis - koliko prašičev zaklat in spečt in za kdaj. Skratka user posted image user posted image
V Španiji te baje kar hitro pošljejo domov in tega se res veselim. Jaz po porodu ratam čisto labilna, psihično, kar jokcam, ne morem biti brez moža, počutim se popolnoma zgubljena.

Nič, otroci spijo, gostje tudi, jaz pa ne vem, kaj bi s sabo. Želodec imam prepoln za spat (sem spet preveč jedla user posted image ), tako da bo treba še malo brat ...

Aja, pa moj mi je ravno naročil v neki internetni apteki blazinice za dojenje, vložke za po porodu in še eno flaško za dojenčka. Uf, očitno smo štartali s pripravami user posted image user posted image

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 2389
   RE: Junijke 2013
6.4.2013 8:11:01   
girl79
Čao souser posted image user posted image ,

Evo, naša princeska je danes spala celo do sedmih user posted image user posted image ...se ni zgodilo že kakšen mesec...no prišla je sicer že okrog petih in hotla k nama, pa sem rekla da je še tema (imamo dogovor da ko je malo svetlo zunaj lahko pride k nama, ampak se potem ponoči dogaja da hodi k nama in vseeno poskuša user posted image user posted image ) in da mora v svojo posteljo spat, pol je šla še lulat, pa pokrit sem jo šla, pa potem seveda eno uro nisem mogla nazaj zaspat....

Uh, jaz nisem še niti ene stvari kupila za bebyja user posted image Čakam da grem na dopust pol pa v šoping... No saj imam samo par stvari za kupit, kakšno flaško za vsak slučaj če dojenje ne bi šlo oz. če si bom kdaj mogla črpat, plenice, no pa vsaj kaj novega za oblečt mu/ji bom že privoščila, čeprav imam še od starejše čisto preveč cunj... No kaj dosti drugega pa istak ne rabim, kozmetike ne bom kupovala nič, pri prvi nismo razen mila/šampona potrebovali nič, edino kasneje ko je imela malo lišaje po trebuščku kremo od Mustele in to je bilo to...aja, pa ena stvar, za katero sem bila zeeeeeeelo zadovoljna da sem jo našla in kupila so bili eni taki nastavki, ki jih uporabljaš pri dojenju, da ti noter teče mleko, ker meni je iz leve dojke full teklo ko sem dojila na desno in sem lahko ene 3 tiste blazinice zamenjala, no ko sem pa odkrila te nastavke sem pa dala tisto za moderc, mleko se je ujelo noter in sem ga potem zlila stran ali pa kdaj celo shranila v skrinjo user posted image user posted image Se je precej zmanjšala poraba blazinic potem user posted image user posted image

Streptokok - jaz se grem testirat, ker to da ugotovijo potem v porodnišnici da se je otrok okužil med porodom ne drži vedno, vsaj v primeru, ki ga jaz poznam so se težave pojavila šele ko so z otrokom šli že domov....

Sicer je bilo pa meni 3 oz. 4 dni kolikor sem bila v porodnišnici čisto fajn....je bila na srečo takrat ravno omejitev da lahko pride samo partner na obisk in je meni to čisto ustrezalo, pa cimro sem imela fajno, pa čisto ok hrana mi je bila in predvsem prinešena na mizo user posted image user posted image ...mi je bilo potem doma precej bolj naporno, ker je bilo vseeno treba še kaj naredi zraven ne pa samo za otroka poskrbet, no 10 dni po porodu sem pa itak dobila še skoraj 40 vročine in vnetje ledvic, tako da je bilo ene 2 dni res hudo...

Uh, jaz pa zdaj res že komaj čakam da grem na dopust in potem porodniško, še 3 tedne službe, saj moram rečt da še samo sebe presenečam da se v službi še vedno precej učinkovita user posted image user posted image glede na to da že tako odštevam dneve....

Lepo se mejte user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 2390
   RE: Junijke 2013
6.4.2013 9:54:37   
ursika_ursi
Jutro punce mojeuser posted image

Sem že od 7:30 pokonci pa mi je komaj zdaj ratalo prilezt do compa. Danes greva končno po vozičekuser posted image pa še v Gornjo Radgono na nek sejem energetike, gradbeništva itd. Treba malo preučit kotle za pelete in drva (kombinacija obojega), ker bova to nabavila v kratkem, ko bo hiška dobila prizidek in še eno nadstropje. Mojega sicer malo skrbi kako bom jaz hodila po tem sejmu, ker imam kao omejitev s strani zdravnikov, da lahko na dan migetalkam samo pol ure, ampak če se ne naprezam in lih ne laufam, pol sem čisto kuluser posted image Se pa takoj zadihamuser posted image
Po tem sejmu upam, da mi ga rata prepričat, da uletiva še v Europark in v H&M (majo baje neko znižanje cotk), ker sma čisto po butastem prišparala 300eur in bi rada dokupila samo še kak kompletek in par majčk na preklop, nič drastičnega. Za previjalne mize pa ga pomoje ne bom uspela prepričatuser posted image Je lepo da ga tako skrbi zame, ampak včasih kar malo pretirava.
Aja, včeraj sva imela 8. obletnico pa je čisto pozabiluser posted image Jaz pa nesramna kot sem, ga nisem niti spomnila. Ga danes peljem na večerjo pa ga naj bo malo sramuser posted image
Včerajšnji datum ima še poseben spomin.. Je bil moj PDP in če bi bilo s prvim pikecom vse vredu, bi zdaj verjetno že zibaliuser posted image user posted image Tako da sem še zaradi tega malo ven padla in bla čist čustvena in jokastauser posted image user posted image

Danes sem se ravno fotkala za moj kolaž, ki ga delam, da bom na koncu imela spomin kako sem zgledala med nosečnostjouser posted image Sem kar pridna in se mi rata spomnit vsak teden od 6. tedna naprejuser posted image

Evo, tako zgledamuser posted image Ne da se mi senčit ali rezat stran glave, boste pač vedele kakšna sem, heheheuser posted image
user posted image

A ve že tudi vse perete in peglate in pospravljate za tamale?user posted image Jaz sem cela gnila kar se tega tiče in se mi še ne dauser posted image Bom nekje v maju začela pa tudi nekaj malega kozmetike in vložkov je treba nabavit, tega še tudi nič nisem.

(odgovor članu girl79)
Neposredna povezava do sporočila: 2391
   RE: Junijke 2013
6.4.2013 15:06:53   
majčica1508
A je še kakšna nosečka,ki bi se stalno jokala...No jaz se,pa mi res nič ne manjka imam čudovitega partnerja,ki mi pomaga pri vseh opravilih,mali dve navihanki,ki se znata zaigrat in ponagajat....Jaz se pa jokam in jokam in jokam...A je to normalno.....

Tele brce so pa res intenzivne,točno veš kje ima rokice,nogice,ritko....Na želodec tudi pritiska,da mi še jest ne paše
Danes zjutraj sem pojedla 2 banani,potem sem pa začela kašljat in vse izbruhala zravenuser posted image ....za kosilo sem si pa privoščila samo skledo regrata s kuhanim krompirjem,pa kasneje bom pojedla 2 mali črni žemljički.....
Spodaj me vse boli,komaj stopim na noge,trebuh trd,ko kamen....Sam,če se grem pokazat v Ce.....sem takoj dobra za 1 teden,tam te takoj obdržijo na opazovanju.Mali brca,ko zmešanuser posted image

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 2392
   RE: Junijke 2013
6.4.2013 15:10:38   
majčica1508
Ursika-ursi.....lepa siuser posted image ............Jaz zdaj trenutno perem spomladansko-poletne cunje za mali dve,zimske sem pa že preprala in zložila po omarah,za malega pa bom naslednji teden...............
Od kozmetike.peno od Mustele in trdo milo od Mustele,fiziološko,potem zase vložke,blazinice za dojenje....to bom tudi naslednji teden...Joj pa lupinico ne smem pozabituser posted image

Ursonok........naša ne spi čez dan nič,jedla bi pa tudi non-stopuser posted image

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 2393
   RE: Junijke 2013
7.4.2013 21:01:12   
dvojčica6
uf kje ste babe? vse pohajate za vikend? et tu ursonok? user posted image

js ravno peglam kavc, sem prisla iz mini sprehoda, sem obupala, ker danes sem kot penzionist...trebuh trd, vse me nekam dol tisci...posledica SO stoprocentno...s tem, da sem danes se na veliko skakala s tamalima okoli...si moram zabicat, da res neham dvigovat tavecjo, teh 15 kilov ze ne more bit dobro, da dvigujemuser posted image

sem se tut matrala eno visnjevoskutino zadevsno spect in... ze dolgo nisem naredila take skifo reci...sicer krivim visnje, ker so bile prekisle, ampak vseenouser posted image namesto, da bi se sedaj sladkali, si lupimo pomarancouser posted image

ursika, tvoj busi je prav mini...ampak si res taka suhica, da niti vecji ne more bit user posted image

stvari za bebija...ni sans, da se pred majem lotim...hocem vsaj se en mesec met, da ne razmisljam o teh zadevah user posted image mislim na cunje in pospravljanje ipd. ceprav, ene boste maja ze v ciljni crtiuser posted image js racunam na konec junija, tako da se mi res ne mudi se... alo punce, se ta april vse zdrzimo 2 ali 3 v enem in smo zmagale! lepo noc vsem!user posted image

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 2394
   RE: Junijke 2013
7.4.2013 21:12:03   
ekolina
Kako lahko spremljevalci pomagajo mamici med nosečnostjo in ob porodu?
Kaj mamica ob porodu potrebuje?
Kako si želim da bi se rodil moj otrok?
user posted image
V soboto, 13.4.2013, ob 10h
Vabljeni na Staro Tržnico Šiška (Ljubljana), Eco Green Village Slovenia - Na vasi


Na brezplačni delavnici se bomo seznanili z delom obporodne spremljevalke, ter se pogovorali
o tem kako se spopasti s svojimi strahovi, pomisleki in vprašanji med nosečnostjo
in kako si z izbiro spremljevalcev, ki jim zaupamo olajšati potek nosečnosti in
poroda...

Delavnice bo vodila Špela Peternel,
dipl. voditeljica obporodnega izobraževanja (dipCBEd (CBI)) in
obporodna spremljevalka (certificirana doula, CD(DONA))
dr. biomedicine, univ. dipl. Biologinja
http://sites.google.com/site/mojaporodnaspremljevalka/

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 2395
   RE: Junijke 2013
7.4.2013 21:36:41   
ursonok
Ojla,

sem med živimi! Samo časa ni user posted image
Včeraj so bili še moji tukaj, je bilo prav fino, danes zjutraj jih je moj odpeljal ob 4h v Malago, se vrnil ob 7h, potem sva pa še za 1h zaspala, preden se je Abelsonzi zbudil user posted image . So šli včeraj otroci pozno spat in so danes spali do neke človeške ure, hehe.

Danes smo šli pa vsi štirje na bazen! Je bilo prav fino, tamalemu je dogajalo sto na uro, taveliki pa tudi precej bolj, kot sem pričakovala. Plavati še ne zna (sramota, glede na to, da je mamica obsedena), je pa začela s tisto kačo ... Ne vem, kako se reče po slovensko. In kar plava, čeprav daleč od profesionalcev user posted image In na koncu valda ni hotela ven.
Abel je čez dan spal vsega skupaj 20minut, v ruti. user posted image

Popoldne so prišli kolegi, je bilo ok, samo najedla sem se preveč user posted image . Mah, sem jezna, ker zdaj se kar nekaj dni nisem nažirala in sem se počutila super, ko sem šla spat, me ni bolel želodec, ni me napenjalo. Zdajle pa umiram tukajle za računalnikom ... Ne vem, ali naj grem na en hiter sprehod ali za 30min na orbitrek. user posted image


Uršika,
smo te že videli, si pokazala obrazek, mislim, da na neki sliki z dihurko ... Trebuščka pa sploh nimaš ... halo user posted image Upam, da sta nazadnje uspešno opravila nakupe!

Pirhi
ne vem, ali sem že povedala ... Smo nesli k Abelu v vrtec par pirhov - tistih s čebulo in rastlinskimi okraski ... Je bil cel vrtec totalno navdušen in popoldne so tetke mojega spraševale ... ali so ta jajčka ... iz lesa user posted image user posted image . Abelu bi dale enega v roko, pa bi se takoj prepričale, za kaj gre.

Priprave
mi oprano kao imamo, likamo pa pri nas ne, nikoli. user posted image Zguba časa in elektrike user posted image . Pospravljanje ... Kaj je že to? user posted image user posted image user posted image
Ravno danes nam je ta kolegica Španka razlagala da so Španci izumili liziko in tisto metlo za po tleh pomivat. In dodala, da super, ker če ne, bi danes še vedno na kolenih pomivali. Sem se spomnila nate, uršika (in na svojo staro mamo user posted image ). Če me spomin ne vara, si enkrat napisala, da še vedno ročno pomivaš. No, moja stara mama itak ne odstopi od tega, ker je pač učinkovitejše. Jaz tudi pomijem včasih ročno, sploh kopalnico, kjer so koti in razne čudne potke. In je ta kolegica skoraj s stola padla. Da danes še kdo na kolenih pomiva?! Efekt gor ali dol user posted image

Skratka, edine priprave, ki me še (resno) skrbijo, je tale postelja-pograd. Upam, da s tem opravimi naslednji vikend.

Sem pa danes že v 34. tednu (33+1)! user posted image

(odgovor članu ekolina)
Neposredna povezava do sporočila: 2396
   RE: Junijke 2013
8.4.2013 8:24:26   
Saša33
Dobro jutro,

ma tudi za mano je bolj tak nosečniški konec tedna. V soboto sem šla po zadnjih nakupih (spodnje hlače za kasneje, ene adidaske, copate da ne padem spet po štengah, en kompletek za malega, plenice in to je malo rekord.

Zmatrana itak totalno, počutim se čisto trda, okorna in brez energije. Sem se ene 5x zjokala v soboto zvečer, v nedeljo me je depra zajela dopoldan. Sem se komaj izbila negativizem iz glave. Ma, dons je že bolje. Me pa malo priganja delo, priprave. Sicer nikoli ne veš, na koncu bom čez rok in bo časa za vse dovolj. A v četrtek imam kontrolo plodovnice in da vidimo kje je sedaj mali in me skrbi.  Verjetno zato tudi čutim tak pritisk.

Majčiča: te čisto razumem, sem bila čist enaka ta vikend. Sem se cmerala za vsak drek.

Tamala je danes že zgodaj vstala, tako da je  jutranje delo odpadlo. Sitna, da je kaj. Bo šla spat, jst pa na orbitrek malo mozeg v red spravit.

Lep teden vsem pa se vam še kaj oglasim


(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 2397
   RE: Junijke 2013
8.4.2013 8:51:19   
sover
Dobro jutro, nosečke!

Vikend je za nami in glede na vreme je blo prav luštno. V soboto popoldne smo šli na obisk k dedku in babici. Lenart je bil seveda navdušen, ker je šel od doma. V nedeljo smo se pa spokali na morje. Enostavno preveč je blo mraza, sivine in mrzle burje. Izlet je bil zadetek v polno! Najprej malo plavanja v bazenu z očkom. Jaz sem na žalost ugotovila, da so mi vse kopalke premajhne (predvsem zaradi zgornjega dela user posted image ), zato sem ju samo opazovala in se skoraj skuhala na ležalniku. Nato kosilo in sprehod po obali. Tamičkenemu se je potem čisto strgalo, ko smo pršli do vlakcev. Nor je nanje! user posted image Očiju pa tudi ni treba dvakrat rečt, da gre z njim (težko je žabo rinit v vodo user posted image ). Ponoči smo spali kot ubiti.

Evo, danes pa sončno jutro in vsaj zaenkrat še brez vetra. Jezero je krasno modre barve in celo trava je začela poganjat. Dan sem štratala v polnem delovnem zagonu, zdaj pa mal počivam, ker mi zmanjkuje sape. Poleg tega se moja mala frača skoz nekaj obrača v trebuhu, ker je na trenutke precej neprijetno. Prav zdajle me z vso silo brco na skrajno desni strani trebuhe. Lumpa! user posted image

Me je pa včeraj na bazenu skoraj kap. Šla sem na WC, kjer imajo velika ogledala pred umivalniki, tako da se vidiš skoraj od kolen navzgor. ker doma takega ogledala nimamo (samo kopalniško, tako da moram za fotografiranje trebuha vstat na stol), se nisem navajena gledat. In sem taka kot bi dobesedno pojedla košarkaško žogo. Normalne noge in rit, pol pa žoga in spet normalni zgornji del telesa. Sama sebi sem se smejala, ker sem bila tako začudena. Ne vem, kaj sem pričakovala ... user posted image

Zdaj pa spet v akcijo: med vikendom smo dobili polne škatle oblekic za tamalo in moram zdaj to zložit in posortirat. Pa najbrž danes niti gotova ne bom.. no, ja še je čas.

Uživajte v lepem vremenu (ursonok, upam, da je tudi pri tebi tako lepo sonce).

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 2398
   RE: Junijke 2013
8.4.2013 9:28:01   
ursonok
Ojla!

pri nas seveda sonček, danes bo baje 20 stopinj, potem pa vsak dan eno ali dve stopinji več - naslednji teden skočimo že čez 25 user posted image

Spali še kar - pozno šli v posteljo, pa želodec me matral celo noč, zjutraj se Abel zbudil za flašo okoli 6h, potem je zaspal nazaj in je bilo treba ob 8.30 oba budit za v vrtec user posted image user posted image Treba otroke spravit pred spat, a kaj ko je pri nas še ob 21h sonce!

Majčica
ja, sem pozabila komentirat - a to je že celo nosečnost tako ali zadnje čase? Če je sicer vse ok, potem so to samo hormončiči. Slaba tolažba, saj vem, a verjetno bo minilo ... Jaz se glede tega veliko bolj bojim obdobja po porodu - takrat sem adijo. Zdaj, v N, pa jokam sploh ne, samo ves čas sem pod stresom in skrbi me - kako bo z delom, denarjem, prihodnostjo itd. Skratka, skrbi me za stvari, glede katerih itak nimaš kaj, ne veš, kaj in kako bo. In to je idealen material za sekirancijo user posted image
V prejšnji N sem bila bolj potrta, se mi zdi, pa sem šla k homeopatinji in mi je dala neke granulke - za "depro" in nespečnost. Je pomagalo.

Saša,
res nevšečnost, ko se otrok zbudi nenaspan. user posted image A tvoja lepo spi čez dan, tako da bo(š) že nadoknadila ... Pa čestitam za nakupe ...
Jaz moram mojega prisilit, da prosi neko kolegico, da nam pošlje cunjice (se je sama ponudila!). Ampak moškim so ta opravila, pa prošnje itd., neznansko odveč user posted image

Pa držim pesti za pregled! Saj ne vem, ampak te ocene plodovnice znajo biti tudi malo .. tako-tako. Meni jo je pri Abelu malo pred rokom izmerila hudo pod mejo, cela panika, napotnica za v P, pridem čez dva dni tja - so me samo debelo gledali. Vse v normi. Pa nasploh sem slišala polno čudnih zadev glede tega. Skratka, upam, da s ebo izkazalo, da je vse ok. In da se je črvič obrnil na glavo!

Ima še katera kaj kmalu pregled? Jaz šele čez, uf ... malo več kot 14 dni user posted image user posted image (Se tolažim, da imam še dovolj časa, da neham toliko jest, user posted image )

Sover,
lep vikend ste imeli. Jaz bi tudi rada še kam šla pred porodom. Na obalo, pa malo po okoliških vasicah, zdaj, ko bo toplo. Bomo videli, kakšno bo počutje ...

Pridne bodite!

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 2399
   RE: Junijke 2013
8.4.2013 10:52:50   
Peeby
Jutro sonosečke!

No, jaz se ne morem pohvalit ravno s super vikendom. V četrtek sem namreč začela strašno čudno počutit, v petek pa dobila nek čuden krvavkast izcedek, tako da sem morala do G. Zaenkrat ni nič strašnega: še vedno zaprta, MV bp, otroček miga... ampak sem dobila en kup tablet za krče, antibiotike za vnetje nožnice + celo večnost bolniške. Ravno sem se pozdravila od gnojne angine, kjer sem bila 14 dni doma, sem dobila spet novih 14 dni user posted image . Ali se še katera brani bolniške ali sem to samo jaz? user posted image V glavi sem namreč imela, da bom še normalno nekaj časa delala, zato me je tole čisto iz tira spravilo...
Bolniška: pri tistih, ki delate izved doma, kako pri vas v službi gledajo na bolniške v nosečnosti? A ste izkoristile vse, kar so vam G pripisali? Pri nas v službi je taka čudna sfera to... četudi si na bolniški se nekako potiho pričakuje, da si vseeno prisoten in delaš. Tako, da imam vedno nek slab občutek - takrat ko delam, da bi morala počivat in takrat ko počivat, da bi morala delat user posted image
Počitek: me zanima, kaj to za vas pomeni, če ti G reče, da moraš počivat? Mislim, a to pomeni, da moram res cel dan ležat in se ne premaknit? Kako to pri vas zgleda? Jaz smatram, da vseeno lahko grem na kakšen sprehod (do trgovine), da se normalno lahko gibljem, kaj malega pospravim itd.

No upam, da se bodo začeli malo bolj sončni dnevi, da se naše počutje malo razvedri user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 2400
Stran:   <<   < Prejšnja stran  94 95 [96] 97 98   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  94 95 [96] 97 98   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Igranjo vaši predšolskih otroci računalniške igrice?
darja72



sploh ne (41%)

občasno (1xtedensko) (24%)

vsak dan do 1 ure (10%)

dnevno več kot 1 uro (5%)

nikoli še niso poskusili (19%)


Število vseh glasov: 377

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!